Hotely v Marsa Alam

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 308

Zkušenosti s hotely v Marsa Alam mám poměrně pestré, rozhodl jsem se proto tyto informace o jednotlivých resortech sumarizovat a sestavit několik realitu odrážejících „hotelových“ žebříčků.

Ostatně právě na toto téma dostávám od lidí časté dotazy žádající pomoc s výběrem.

Nikomu z nich se nedivím!

Zorientovat se v široké paletě hotelů v Marsa Alam není totiž jednoduché. Některé jsou perfektní na šnorchlování, jiné s velkými bazény a tobogány. Jedny jsou v zátoce, další však u otevřeného moře s přístupem do vody pouze z mola.

Je vhodné proto tato specifika znát a až na základě nich hotel rezervovat:

Které hotely jsou ty nejlepší? Jaký hotel bude nejlépe vyhovovat právě vám? Pojďme si jednotlivá hlediska i ty konkrétní nejlepší možnosti postupně společně projít. Opomenu-li zmínit něco, co vás bude zajímat, můžeme mi kdykoliv položit dotaz v diskuzi dole pod článkem.

Nejlepší hotely v Marsa Alam na šnorchlování

Jižní Egypt je atraktivní zejména díky pestrému podmořskému životu, kterým tento region naštěstí zatím stále oplývá. Tato část pobřeží Rudého moře je díky svým korálům světově proslulá. Tipy na ta nejlepší místa uvádím v článku o potápění v Egyptě. Z hlediska šnorchlování vypadá žebříček těch nejlepších hotelů takto:

 1. Shams Alam Beach Resort
 2. Abu Dabbab Beach Resort
 3. Three Corners Fayrouz Plaza
 4. Brayka Bay Resort

Podmínky u Shams Alam jsou ty nejlepší. Je to dáno do jisté míry tím, že hotel je menší a je situován poměrně dost na jihu (cca 120 km od letiště v Marsa Alam) a přímo hraničí s chráněnou oblastí Wadi el Gemal národního parku (zobrazit Shams Alam na mapě). Alternativní možností je ubytování v blízkém Gorgonia Beach Resortu, od kterého se dá k Shams Alam buď dojít nebo ještě lépe k němu doplavat a došnorchlovat podél pobřežních korálů.

Abu Dabbab Beach Resort (dříve El Malikia) u stejnojmenné zátoky Abu Dabbab je další klasikou. Zátoka je velká, je do ní možnost přístupu jak z mola, tak z pláže a po obou jejích stranách jsou velké korály. Zejména v centrálních částech zátoky, jejichž dno je porostlé mořskou trávou, se často vyskytují mořské želvy.

Detail hotelu Abu Dabbab Beach Resort

Chci dodat, že oblast Marsa Alam jako celek je na potápění výborná. Je to tedy tak, že, ať už zvolíte kterýkoliv resort, šnorchlovat se u něj bude dát. Výše uvedené hotely jsou na šnorchlování sice dle mého názoru ty nejlepší, ale rozhodně není třeba se omezovat pouze na ně.

Nejlepší hotely v Marsa alam
Pohled na resort Abu Dabbab Beach

Nejlépe hodnocené

Kvalita většiny resortů je taková „egyptská“ 🙂 Mnoho z nich se vydává za 5* komplexy, služby tomuto nejvyššímu standardu však kolikrát neodpovídají. Existuje však řada výjimek.

Dlouhodobě ty nejlépe hodnocené hotely jsou:

 1. Steigenberger Coraya Beach
 2. Jaz Maraya
 3. Jaz Lamaya
 4. Albatros Sea World
 5. Sunrise Marina Port Ghalib Resort
 6. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

V prvé řadě to jsou hotely u zátoky Coraya. Z její jedné strany je 5* Steigenberger Coraya Beach (cenově typicky nejdražší hotel v Marsa alam vůbec) a hned za ním v roce 2019 otevřený TUI Blue Alaya. Z druhé strany je pak řada dalších kvalitních možností: Jaz Maraya (rovněž otevřený v roce 2019) a dále Jaz Lamaya, Jaz Dar El Madina, Jaz Solaya či Jaz Grand Marsa. Všechny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa alam najdete.

Albatros Sea World (někdy označovaný jako Pickalbatros Sea World) je další vynikající hotel. I ten je v provozu krátce, od roku 2018. Je unikátním počtem vodních ploch, které se v areálu nachází. Ne všechny sice slouží jako bazény, ale celkově to působí moc pěkně.

Ukázat fotografie hotelu Albatros Sea World

Velmi často lidem doporučuji i Sunrise Marina Port Ghalib Resort nebo Hilton Nubian Resort, které dle mého názoru perfektně kombinují komfort a služby na velmi dobré úrovni s výtečným šnorchlováním, jež je u nich dostupné.

Sunrise Marina se řadí mezi nejlépe hodnocené hotely
Sunrise Marina Resort

Marsa Alam hotely bez mola

Nevýhodou řady zdejších lokalit je skutečnost, že pohodlný vstup do moře je v daných místech možný pouze z mola. Je to dáno celkovým charakterem pobřeží v Marsa Alam, podél kterého se z velké části táhne korál. Ten, jak v průběhu let pomalu narůstal, vytvořil u mnohých pláží mělká korálová podloží, přes která jsou dnes k usnadnění přístupu do hlubší vody vybudována mola.

Molo nenajdete u hotelů:

 • Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Steigenberger Coraya Beach
 • Sunrise Marina Resort Port Ghalib
 • Hilton Marsa Alam Nubian Resort
 • Three Corners Equinox
 • Brayka Bay Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Shams Alam Beach Resort

Pak samozřejmě existují taková místa, kde sice molo je, ale lze do moře chodit i z pláže. A dál i místa, kde to bez mola nejde prakticky vůbec. Příkladem takové hotelu je Royal Tulip Beach Resort, u něhož je velká mělká laguna. Ta je sice výborná na kitesurfing, popř. windsurfing, kdo se chce však v moři vykoupat, nezbývá mu nic jiného, než využít jeden ze vstupů na mole.

Resorty s tobogány

Ztížený výběr bude mít ten, kdo hledá pro děti hotel s tobogány. Mnohem větší výběr nabízí v tomto ohledu Hurghada. Kdo preferuje akvapark v pravém slova smyslu, nechť volí mezi resorty řetězce Jaz u zátoky Coraya, které mezi sebou jeden akvapark sdílí. Nebo duo hotelů Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Postačí-li dětem jen pár tobogánů, pak je nabídka přeci jen širší:

 • Abu Dabbab Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Three Corners Happy Life
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Albatross Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • Royal Brayka Resort
 • Jolie Beach Resort

Někde jsou tobogány v rámci hlavních hotelových bazénů, někde je k tomu vyčleněn speciální bazén, jinde jsou mimo hotelový areál (vedle něj).

Egypt - resorty s tobogány

Hotely v zátoce

Pobřeží moře tu je dost jednotvárné a přímé. Jen na některých málo místech ho narušují některé zátoky a zálivy. To jsou místa, která jednak typicky nabízí velmi dobré podmínky na potápění, jednak jsou částečně chráněna před větrem, který vane od moře. Navíc v zátokách je obvykle teplota moře o trochu vyšší než na otevřeném moři. Asi už chápete, proč právě ubytování se zátokou jsou tak vyhledávanou variantou.

Příklady hotelů v zálivech:

 • Utopia Beach Club & Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Brayka Bay Resort & Royal Brayka Beach Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Hilton Nubian & Abu Dabbab Beach resort u zátoky Abu Dabbab
 • Shams Alam

Moje doporučení

Ptáte se na mé doporučení?

Nebudu-li brát nyní příliš v potaz cenu, mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb ideálně tak, aby se jednalo o hotel s all inclusive (to nabízejí všechny). Na základě tohoto se do mého nejužšího výběru dostává: Sunrise Marina Resort v Port Ghalib, Hilton Marsa Alam Nubian Resort u zátoky Abu Dabbab a Three Corners Fayrouz Plaza. Právě to jsou hotely v Marsa Alam, které upřednostňuji. Zvolíte-li kterýkoliv z nich, neuděláte chybu!

Pokud potřebujete s výběrem jakkoliv pomoci, jsem vám k dispozici a pokud budu vědět, tak vám rád poradím a sdělím své zkušenosti.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 308
 • Dobrý den Lukáši, musím smeknout klobouk, kolik informací víte o parametrech jednotlivých hotelů. Smím se Vás prosím zeptat na hotel Aurora bay resort, o kterém píšete? U CK je psán velmi postupný vstup do moře. Dá se v té zátoce vůbec plavat? Máte zkušenosti se službami? Děkuji Tomáš

  • Dobrý den Tomáši, ano, mohu potvrdit, že tu je opravdu vstup dost pozvolný (ale alespoň písečný), dobře je to znát v době odlivu, kdy voda od pláže ustoupí klidně o 70 až 90 m. Na druhou stranu se ale v zátoce samozřejmě plavat a dá a to bez problému, holt musíte trošku dál od pláže, to je celé. Podrobně o hotelu Aurora Bay píši zde.

 • Dobrý den, Lukáši, ještě jeden dotaz. Do mého užšího výběru se dostal Vámi doporučovaný hotel Radisson Marina Resort Port Ghalib. 2 dosělí, děti 11 a 8 let (mají rádi skluzavky, tobogány,…, ještě nejsou uplně dobří plavci stejně jako já), moře dle popisu fajn, bez mola, písečný vstup, jestli jsem dobře pochopila? A především také blízkost letiště, takže žádný dlouhý transfer do hotelu. Zatím dávám přednost nabídce Fischera, neboť jen zde jsem našla odlet z Prahy v odpoledních hodinách, takže bychom neměli čekat půl dne na pokoj, je tak? A jinak jak si stojí hotel osobně zcela subjektivě u Vás? Neplánujete recenzi? Ještě jsem měla v nejužším výběru Three Corners Fayouz Plaza Beach Resort, ale tam bohužel neníé žádná skluzavka ani tobogán, jinak bych volila spíše ten kvůli blízkosti zálivu Marsa Mubarak. Teď ten zásadní dotaz. Dá se dojít z hotelu Sunrise Marina do tohoto zálivu pěšky podél pobřeží? Nebo byste volil raději taxi případně autobus, jestli z Port Ghalib tímto směrem něco jede? Děkuji velmi!!

  • Dobrý den, právě jsem reagoval na váš podobný dotaz, tedy odpověď byste v tuhle chvíli měla mít. Pokud byste chtěla cokoliv doplnit, tak se na mne když tak obraťte 🙂

 • Dobrý den,
  Chtělo by to vyhledávací okénko 😉
  Chtěl jsem do Sataya Resort Marsa Alam – ale v cestovce se divila, jak jsem si něco takového vybrala….
  Máte nějakou zkušenost ?
  Děkuji

  • Dobrý den Evo, nějakou důkladnou osobní zkušenost zatím nemám, ale je to pěkný, nový hotel, nevýhoda je však jeho přístup do moře, který je prakticky možný jen z mola, nikoliv přímo z pláže. Pokud vám toto nevadí, tak nevidím důvod, proč ho nevolit.

 • Dobrý den Lukáši, rádi bychom na podzim vyrazili s dětmi (11, 13) do Egypta. Bude to naše druhá cesta, minule jsme byli v hotelu Three Corner Fayrous v blízkosti zátoky Marsa Mubarak- vřele doporučuji! Opět bychom chtěli hlavně šnorchlovat a mít možnost obejít si například zátoku. V nejužším výběru máme hotel v zátoce Abu Dabbab Malikia Beach Resort Abu Dabbab a pak hotel Concorde Moreen Beach & SPA. Jaký byste volil z pohledu šnorchlování/servisu. Předem moc díky. Alžběta

  • Dobrý den Alžběto, volil bych Malikii (po kvalitativní stránce je s hotelem Fayrouz srovnatelná, viz moje recenze hotelu Malikia) a záliv Abu Dabbab je dost podobný zátoce Marsa Mubarak. Jak z hlediska pláže, velikosti i podmořských podmínek.

 • Dobrý večer, ráda bych s maminkou( 80 let- aktivní) konec října v listopadu jela do Egypta. Chtěly bychom dobrý přístup do moře-písčitou pláž, možnost šnorchlování a spíše klidnější resort. Dostaly jsme doporučení na Club Magic Life Kalawy a též na Fantazia Resort. Můžete nám poradit, zda je to vhodné či nějaķý jiný hotel? Děkuji

  • Dobrý den Moniko, ano, nejsou to špatné volby. Magic Life Kalawy je kvalitní hotel s přístupem z písečné pláže do klidné laguny (písečné dno) – lze v ní šnorchlovat, ale moc toho tam vidět není, tedy šnorchlovat je zde lepší z mola u hlavního korálu. Fantazia je také fajn hotel (má asi dvě či tři části – zrekonstruované a původní), takže je dost zásadní, ve které byste byly, přístup z pláže tu je do několika menších lagun (na šnorchlování vhodnější než laguna u Kalawy) a nebo pak z krátkého mola v hluboké vodě u korálu. Mrkněte se také na Shams Alam Resort – klidnější, menší hotel na jihu Marsy, hned u písečné pláže a s písečným vstupem rovnou do moře, navíc s jedním z nejlepších šnorchlování, které v Marse lze najít.

 • Děkuji za odpověď,omlouvam se,mělo tam být Brayka Bay,co nám bylo doporučeno 🙂 líbí se mi ta zátoka pro deti a že hotel má hodně palem a zeleně, nemusím komplexy které jsou strašně obrovské, ale bojím se celkově kvality…Něčím mě ale stále láká. Vaše doporučené hotely jsou všechny vyprodány, bohužel….

  • Veroniko, Brayka Bay je minimálně z hlediska vstupu do moře rozhodně lepší volbou než sousední Royal Brayka. Ano, v areálu hotelu je plno zeleně, na druhou stranu to nepovažuji za nějaký malý hotel, velký je dost a tedy třeba ve zdejší hlavní jídelně je při naplněné kapacitě hotelu dost šrumec. Ale tomu se nevyhnete ani v jiných resortech. Za mne Braykou nic nezkazíte.

 • Dobrý den,
  psala jsem včera dotaz, ale z nějakého důvodu zmizel, tak zkusim ještě jednou. Loni jsme byli v Brayka Bay. Byli jsme spokojeni, ale neradi jezdime na stejná místa, tak letos bychom rádi jinam. Mohl byste doporučit podobný hotel? Jde nám především o přístup do moře přímo z pláže ( písek není podminka) a dobré snorchlovani. Tobogany ani animační programy nepotřebujeme a vzdálenost od letiště taky není rozhodující. Při rozhodování mezi top hotelem a top mořem dáváme přednost moři.
  Děkuji
  Alena

  • Dobrý den Aleno, rozumím vám. Dám vám pár tipů:

   – Aurora – asi 2 km od Brayka Bay, není přímo u moře, je to průměrnější hotel, ale leží i podobné zátoky jako znáte z minula
   Shams Alam – klidnější hotel na jihu Marsy s top šnorchlováním (lepší v Marse nenajdete), opět i Shams Alam z hlediska služeb patří spíš k průměrným resortů
   – Malikia – velikostně i kvalitativně srovnatelný s Brayka Bay, u zálivu Abu Dabbab, který je vyhlášený zejména díky častému výskytu želv, korály tu jsou také, popřípadě se k nim dá chodit z nově vybudovaného mola
   – Hilton Nubian – kvalitativně lepší, u stejného zálivu jako Malikia
   – Fantazia – hotel s přístupem do několika lagun, ve kterých se dá bez problému a bzepečně šnorchlovat, má starší a novější část, má rovněž molo se vstupem k hlavnímu korálu.

   Většinu těchto hotelů mám zde na blogu podrobně popsanou, tak na příslušné recenze případně mrkněte.

 • Dobrý den,potřebovala bych poradit.Chtěli by jsme začátkem listopadu s dětmi 1 a 2,5 roku do Marsa Alam,takže pro tak malé děti nějaké tobogány asi nepotřebujeme, ale nějaké skluzavky by byli fajn.Samozdrejme i nejlépe nějakou zátoku s pozvolným vstupem do moře. Nabídnut nám byl Brayka royal bay,ale nevím zdali je to to pravé. Moc děkuji za tip s pozdravem Veronika

  • Dobrý den Veroniko, přemýšlím, co by vám mohlo vyhovovat nejlépe. Royal Brayka má tobogány (ale nejsem si teď přesně jistý, zda má i skluzavky), navíc přímou tohoto hotelu je vstup do moře možný jen přes molo (nebo lze chodit k sousednímu Brayka Bay. Být vámi, tak zvážím hotel Malikia – který je kvalitativně s Royal Braykou srovnatelný a má skluzavky pro malé děti i dobrý písečný vstup do moře. Nebo pokud chcete něco trochu kvalitnějšího, tak mrkněte na resort Jaz Solaya – kde je brouzdaliště (v létě stíněné) s malou skluzavkou, popřípadě lze na malinko větší skluzavky dojít do sousedního akvaparku. Vstup do moře u Solaya je velmi pozvolný, ale pro malé děti tím pádem vhodný.

 • Dobrý den Lukáši,
  rád bych po dlouhé době opět na dovolenou do Egypta. Situace se u mě od minule změnila, takže hledám rodinnou dovolenou i pro děti (3 a 5 let).
  Jelikož jsme z okolí Pardubic, rádi bychom s dětmi necestovali do Prahy a letěli v nočních hodinách a využili raději odlet z Pardubic, kde jsou odlety směr Egypt v dopoledních hodinách. Tím se mi, ale zmenšil výběr hotelů.
  Měl jsem původně vyhlédnutý hotel Jaz Solaya Resort.
  Je nějaká varianta mimo tento hotel, který byste mi mohl pro dovolenou s dětmi doporučit? Nebo se kvůli Jaz Solaya vyplatí cestovat do Prahy: 🙂 Slyšel jsem na hotely Jaz samou chválu.
  V Egyptě jsem byl naposledy před 9. lety a tak nevím jak se změnila situace ohledně Faraona. Je to jediný důvod proč ještě mírně pochybuji o dovolené v Egyptě s malými dětmi. Je to v dnešních 5. hvězdičkových hotelů již neexistující problém?
  Z nabídky cestovní kanceláře mi dle hodnocení s odletem z Pardubic vyhledávač vyfiltroval následující hotely o kterých uvažuji. Dal bych přednost raději destinaci Marsa Alam, jelikož, jak i vy píšete je zde hezčí podmořský svět, než v Hurghadě.
  Sentido Akassia Beach/ AKASSIA SWISS RESORT
  Sataya Resort Marsa Alam
  Albatros Sea World Marsa Alam
  Děkuji vám za radu a pomoc.

  • Dobrý den Lukáši, Jaz Solaya by bala určitě dobrá volba (jak kvůli kvalitě, pozvolnému písečnému vstupu do moře, zastíněným krytým brouzdalištěm i velkým akvaparkem, který je hned vedle hotelu), ale když zvolíte Albatros Sea World, tak se osobně domnívám, že tím také nic nezkazíte, hotel dobrý, relativně nový, prostředí fajn, pár tobogánů a vstup do moře také v některých místech přímo z pláže. Je ale zkrátka počítat, že to není zátoka, tedy na šnorchl budete muset chodit z mola do hluboké vody. Sataya bych osobně kvůli v podstatě nemožnosti chodit do moře z pláže vyloučil a Akassia resorty jsou možnou alternativou – ale jsou starší než Albatros a koupat (při vstupu z pláže) se tu dá jen v poměrně malé do korálového podloží uměle vyhloubené laguně.

Akční zájezdy