Hotely v Marsa Alam

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 383

Zkušenosti s hotely v Marsa Alam mám poměrně pestré, rozhodl jsem se proto tyto informace o jednotlivých resortech sumarizovat a sestavit několik realitu odrážejících „hotelových“ žebříčků.

Ostatně právě na toto téma dostávám od lidí časté dotazy žádající pomoc s výběrem.

Nikomu z nich se nedivím!

Zorientovat se v široké paletě hotelů v Marsa Alam není totiž jednoduché. Některé jsou perfektní na šnorchlování, jiné s velkými bazény a tobogány. Jedny jsou v zátoce, další však u otevřeného moře s přístupem do vody pouze z mola.

Je vhodné proto tato specifika znát a až na základě nich hotel rezervovat:

Které hotely jsou ty nejlepší? Jaký hotel bude nejlépe vyhovovat právě vám? Pojďme si jednotlivá hlediska i ty konkrétní nejlepší možnosti postupně společně projít. Opomenu-li zmínit něco, co vás bude zajímat, můžeme mi kdykoliv položit dotaz v diskuzi dole pod článkem.

Nejlepší hotely v Marsa Alam na šnorchlování

Jižní Egypt je atraktivní zejména díky pestrému podmořskému životu, kterým tento region naštěstí zatím stále oplývá. Tato část pobřeží Rudého moře je díky svým korálům světově proslulá. Tipy na ta nejlepší místa uvádím v článku o potápění v Egyptě. Z hlediska šnorchlování vypadá žebříček těch nejlepších hotelů takto:

 1. Shams Alam Beach Resort
 2. Abu Dabbab Beach Resort
 3. Three Corners Fayrouz Plaza
 4. Brayka Bay Resort

Podmínky u Shams Alam jsou ty nejlepší. Je to dáno do jisté míry tím, že hotel je menší a je situován poměrně dost na jihu (cca 120 km od letiště v Marsa Alam) a přímo hraničí s chráněnou oblastí Wadi el Gemal národního parku (zobrazit Shams Alam na mapě). Alternativní možností je ubytování v blízkém Gorgonia Beach Resortu, od kterého se dá k Shams Alam buď dojít nebo ještě lépe k němu doplavat a došnorchlovat podél pobřežních korálů.

Abu Dabbab Beach Resort (dříve El Malikia) u stejnojmenné zátoky Abu Dabbab je další klasikou. Zátoka je velká, je do ní možnost přístupu jak z mola, tak z pláže a po obou jejích stranách jsou velké korály. Zejména v centrálních částech zátoky, jejichž dno je porostlé mořskou trávou, se často vyskytují mořské želvy.

Detail hotelu Abu Dabbab Beach Resort

Chci dodat, že oblast Marsa Alam jako celek je na potápění výborná. Je to tedy tak, že, ať už zvolíte kterýkoliv resort, šnorchlovat se u něj bude dát. Výše uvedené hotely jsou na šnorchlování sice dle mého názoru ty nejlepší, ale rozhodně není třeba se omezovat pouze na ně.

Nejlepší hotely v Marsa alam
Pohled na resort Abu Dabbab Beach

Nejlépe hodnocené

Kvalita většiny resortů je taková „egyptská“ 🙂 Mnoho z nich se vydává za 5* komplexy, služby tomuto nejvyššímu standardu však kolikrát neodpovídají. Existuje však řada výjimek.

Dlouhodobě ty nejlépe hodnocené hotely jsou:

 1. Steigenberger Coraya Beach
 2. Jaz Maraya
 3. Jaz Lamaya
 4. Albatros Sea World
 5. Sunrise Marina Port Ghalib Resort
 6. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

V prvé řadě to jsou hotely u zátoky Coraya. Z její jedné strany je 5* Steigenberger Coraya Beach (cenově typicky nejdražší hotel v Marsa alam vůbec) a hned za ním v roce 2019 otevřený TUI Blue Alaya. Z druhé strany je pak řada dalších kvalitních možností: Jaz Maraya (rovněž otevřený v roce 2019) a dále Jaz Lamaya, Jaz Dar El Madina, Jaz Solaya či Jaz Grand Marsa. Všechny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa alam najdete.

Albatros Sea World (někdy označovaný jako Pickalbatros Sea World) je další vynikající hotel. I ten je v provozu krátce, od roku 2018. Je unikátním počtem vodních ploch, které se v areálu nachází. Ne všechny sice slouží jako bazény, ale celkově to působí moc pěkně.

Ukázat fotografie hotelu Albatros Sea World

Velmi často lidem doporučuji i Sunrise Marina Port Ghalib Resort nebo Hilton Nubian Resort, které dle mého názoru perfektně kombinují komfort a služby na velmi dobré úrovni s výtečným šnorchlováním, jež je u nich dostupné.

Sunrise Marina se řadí mezi nejlépe hodnocené hotely
Sunrise Marina Resort

Marsa Alam hotely bez mola

Nevýhodou řady zdejších lokalit je skutečnost, že pohodlný vstup do moře je v daných místech možný pouze z mola. Je to dáno celkovým charakterem pobřeží v Marsa Alam, podél kterého se z velké části táhne korál. Ten, jak v průběhu let pomalu narůstal, vytvořil u mnohých pláží mělká korálová podloží, přes která jsou dnes k usnadnění přístupu do hlubší vody vybudována mola.

Molo nenajdete u hotelů:

 • Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Steigenberger Coraya Beach
 • Sunrise Marina Resort Port Ghalib
 • Hilton Marsa Alam Nubian Resort
 • Three Corners Equinox
 • Brayka Bay Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Shams Alam Beach Resort

Pak samozřejmě existují taková místa, kde sice molo je, ale lze do moře chodit i z pláže. A dál i místa, kde to bez mola nejde prakticky vůbec. Příkladem takové hotelu je Royal Tulip Beach Resort, u něhož je velká mělká laguna. Ta je sice výborná na kitesurfing, popř. windsurfing, kdo se chce však v moři vykoupat, nezbývá mu nic jiného, než využít jeden ze vstupů na mole.

Resorty s tobogány

Ztížený výběr bude mít ten, kdo hledá pro děti hotel s tobogány. Mnohem větší výběr nabízí v tomto ohledu Hurghada. Kdo preferuje akvapark v pravém slova smyslu, nechť volí mezi resorty řetězce Jaz u zátoky Coraya, které mezi sebou jeden akvapark sdílí. Nebo duo hotelů Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Postačí-li dětem jen pár tobogánů, pak je nabídka přeci jen širší:

 • Abu Dabbab Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Three Corners Happy Life
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Albatross Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • Royal Brayka Resort
 • Jolie Beach Resort

Někde jsou tobogány v rámci hlavních hotelových bazénů, někde je k tomu vyčleněn speciální bazén, jinde jsou mimo hotelový areál (vedle něj).

Egypt - resorty s tobogány

Hotely v zátoce

Pobřeží moře tu je dost jednotvárné a přímé. Jen na některých málo místech ho narušují některé zátoky a zálivy. To jsou místa, která jednak typicky nabízí velmi dobré podmínky na potápění, jednak jsou částečně chráněna před větrem, který vane od moře. Navíc v zátokách je obvykle teplota moře o trochu vyšší než na otevřeném moři. Asi už chápete, proč právě ubytování se zátokou jsou tak vyhledávanou variantou.

Příklady hotelů v zálivech:

 • Utopia Beach Club & Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Brayka Bay Resort & Royal Brayka Beach Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Hilton Nubian & Abu Dabbab Beach resort u zátoky Abu Dabbab
 • Shams Alam

Moje doporučení

Ptáte se na mé doporučení?

Nebudu-li brát nyní příliš v potaz cenu, mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb ideálně tak, aby se jednalo o hotel s all inclusive (to nabízejí všechny). Na základě tohoto se do mého nejužšího výběru dostává: Sunrise Marina Resort v Port Ghalib, Hilton Marsa Alam Nubian Resort u zátoky Abu Dabbab a Three Corners Fayrouz Plaza. Právě to jsou hotely v Marsa Alam, které upřednostňuji. Zvolíte-li kterýkoliv z nich, neuděláte chybu!

Pokud potřebujete s výběrem jakkoliv pomoci, jsem vám k dispozici a pokud budu vědět, tak vám rád poradím a sdělím své zkušenosti.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 383
 • Děkuji moc Lukáši za vaši odpověď a můžu se prosím ještě zeptat jaký je váš názor na Dream Lagoon & Aqua Park Resort děkuji moc Iva

  • Není zač. Dream Lagoon je spíš takový průměrnější resort, kvalitativně je určitě Jaz Grand Marsa lepší. Dream Lagoon je u velké laguny, ale i do ní je vstup trochu horší, po korálech, po mělčině, v závislosti na tom, v jaké části pláži jste, musíte jít vodou alespoň 50 m, než se do laguny dostanete.

 • Dobry den. Rozhoduji se mezi Hilton Nubian a Iberotel Costa Mares. V Malikii uz jsme byli, takze Abu Dabbab znam. Co byste prosim doporucil? Chceme peknou plaz jako Abu Dabbab, ale zaroven “luxusnejsi” rezort nez je Malikia. Letime posledni tyden v unoru. Moc dekuji, Monika

  • Dobrý den Moniko, kvalitativní pořadí hotelů, které zmiňujete je 3. Malikia, 2. Hilton, 1. Iberotel. Pokud Abu Dabbab už znáte a pokud vám nevadí si trochu připlatit, volte Iberotel Costa Mares, pláž je u něj perfetkní, záliv velký a podmínky v zálivu srovnatelné s Abu Dabbab. Né-li lepší. Podrobně o tom píši v mé recenzi hotelu Iberotelu.

 • Dobrý den Lukáši
  rádi bychom v červnu vyrazili do Marsa Alam. Nikdy jsme v Egyptě nebyli. Ráda bych se zeptala zda máte nějakou zkušenost s Jaz Grand Marsa Alam .Rádi bychom pláž s pozvolným vstupem do moře, a ideálně, abychom i pod hladinou něco zajímavého viděli (tedy šnorchlování). Děkuji moc za váš názor ☺️

  • Dobrý den Ivo, Jaz Grand Marsa je hezký hotel, ale s trochu komplikovanějším vstupem do vody, buďto přes molo do hloubky (k hlavnímu korálu, který je na šnorchl pěkný) nebo z pláže po korálech do mělčiny (kde se zas až tak moc plavat nedá). Pokud hledáte pozvolný vstup a hezké šnorchlování, spíš bych vybral něco jiného. Kvalitativně srovnatelný s Jaz Grand Marsa je třeba nedaleká Jaz Solaya (viz recenze hotelu Jaz Solaya) a nebo Hilton Nubian u zálivu Abu Dabbab.

 • Dobrý den, můžete mi doporučit jaký zvolit hotel prosím?Jedeme s dvěma dětmi, pokud možno letiště max hodina cesty k hotelu, Tobogány nejsou podmínkou, hlavne bohatý podmořský svět, želvy, přístup z pláže, výborné jidlo
  Moc dekuji

  • Dobrý den, co se podmořského života, želv, přístupu z pláže a výborného jídla týče, tak já osobně bych volil Hilton Nubian Abu Dabbab nebo Iberotel Costa Mares, který se nachází u vyhlášeného zálivu Marsa Mubarak.

 • Dobrý den, Lukáši.
  Prosím, Iberotel Costa Mares nebo Steigenberger Resort Alaya?
  Co žraloci? 🙂
  Moc děkuji.

  • Dobrý den, jaké máte požadavky? Oba to jsou velmi kvalitní hotely, já bych řekl, že Steigenberger Resort Alaya je ale kvalitativně přeci jen ještě o něco lepší. Je to opravdu 5*. Na druhou stranu vstup do moře je o dost lepší u Iberotelu, viz pláž u hotelu Iberotelu Costa Mares – jedná se tu o otevřené moře, takže možnost výskytu žraloka či jiných větších živočichů samozřejmě je, viz také záliv Marsa Mubarak. Takže je to spíš o tom, co víc upřednostňujete.

 • Dobrý den,
  moc by mě zajímalo srovnání šnorchlu mezi hotely Gorgonií, Fantazií a Equinoxem. Byli jsme v Shamsu, takže kvality Gorgonie tuším. Spíše jestli jsou tyto hotely vůbec pro šnorchl dobré. Děkuji Vám za odpoved

  • Dobrý den Lucie, všechny tyto hotely jsou na šnorchl dobré. Nejlepší podmínky jsou dle mého názoru z hlediska u Gorgonie (tam je ale potřeba počítat s tím, že se ke korálům chodí přes molo), a Fantazia a Equinox jsou srovnatelné. Pokud chcete vidět želvy, doporučil bych Equinox, a to i na úkor Gorgonie.

 • Dobrý den,
  mohu se zeptat na hotel Marina Jannah Marsa Alam Resort a Aquapark?

  Děkuji

  • Dobrý den Mileno, tento hotel zatím osobně neznám a nerad bych vám tu dával nějaké zavádějící či nepřesné informace.

 • Dobrý den,
  váhám mezi hotelem Brayka Bay Reef a hotelem Utopia Beach Club.
  Byli bychom 2 dospělí + 2 děti, zájem o šnorchlování.
  Který z hotelů byste spíše doporučil?
  Děkuji.

  • Dobrý den Lucie, z hlediska šnorchlování považuji za o něco lepší Brayku, takže bych se klonil ve vašem případě právě k ní. Podrobné informace o hotelu i o podmínkách v moři v zálivu Brayka najdete v mé recenzi Brayky z minulého roku.

 • Dobrý den, poradíte nám prosím s výběrem ideálního hotelu v Marsa Alam? Je pro nás zásadní krásný šnorchl, klidně z mola a ideálně v kombinaci s přímým vstupem do moře (když nebudeme mít chuť brát si na hlavu brýle a šnorchl). Byla jsem již v hotelu Swiss Akassia, tam byla ideální kombinace obojího, ale znovu tam jet nechci, ale hledáme něco v podobném „stylu“ moře i z toho důvodu, kdyby byla červená vlajka, abychom mohli i tak do moře. Co se týče hotelu samotného, nepotřebujeme vyloženě luxus, ale aby to byl upravený hotel, s dobrým jídlem. Moc děkuji za případnou odpověď!

  • Dobrý den Adriano, jasně, pokusím se vás navést. Pokud vám nevadí šnorchl z mola, tak bych se být vámi podíval na Gorgoniu – hotel na jihu Marsy s velmi kvalitním šnorchlováním z mola. Plus tu jsou blíže k pláži v korálovém podloží dvě laguny, kde se dá koupat i šnorchlovat, pokud by bylo molo uzavřené. Podrobné čtení o Gorgonii zde. Podobné podmínky nabízí hotel Fantazia – opět i tady je několik lagun (přístupných přímo z pláže po písku, popisuje je v recenzi hotelu Fantazia), zároveň tu je krátké molo, které zrovna u Fantazie typicky příliš často zavřené nebývá. Takže bych se prioritně mrknul na tyto dva.

 • Dobrý den,
  také moc díky za cenné info. Přemýšlím kam vzít 2 děti (12 a 14) v druhé půlce unora. Zaujal mé albatros world sea, který vypadá opravdu pěkně a také ho zmiňujete. Představa je aquapark a také koupání v moři,nemusí být hluboké, ale aby si tam člověk trošku zaplaval. Akorát to je spíš směrem na sever než na jich z Marsy, ale počítám, že velký teplotní rozdíl tam smad nebude. Za Vás tedy rozumná volba? Díky

  • Dobrý den Lukáši, Albatros Sea World je dobrý hotel se spoustou bazénů, některé z nich (ne všechny) jsou v zimě vyhřívané. Ano, tobogány má, přístup do moře z pláže také, byť je to trochu mělčí, ale plavat i něco vidět v moři se tam dá. Pak samozřejmě je možnost chodit přes molo. Za mne je Albatros Sea World velmi dobrou volbou. Přemýšlím ještě o nějaké alternativě k němu (tobogány, koupání z pláže, o něco kvalitnější hotel) a napadá mne ještě Jaz Solaya, ale u ní je vstup do vody hodně pozvolný. V tomhle směru je lepší ten Albatros.

 • Dobrý den, moc bych Vás chtěla poprosit o pomoc s výběrem hotelu – v neděl.i 4.2. chceme letět do Marsa Alam – potřebovala bych hotel s aquaparkem (pro dítě 9 let), vyhřívaným bazénem, pozvolným písčitým vstupem do moře, molem na šnorchlování (skákáním do moře) a ještě, aby jsme potkali nějakou želvu nebo větší rybu apod. Vím, že toho chci hodně, snažila jsem se přečíst si všechny vaše doporučení, ale už jsem se v těch všech hotelech „ztratila“. Děkuji, přeji dobré dny.

  • Dobrý den Ludmilo, pardon, že jsem se k odpovědi dostal až teď. Pokud jste ještě finálně nevybrala, ozvěte se mi přímo na e-mail a já se vás pokusím navést 🙂

 • Dobrý den. Prosím o informaci k hotelu Hilton Nubian MA, letíme tam na jaře. Dočetla jsem se v recenzích, že u hotelu není kde si večer venku posedět se skleničkou vína, je to pravda? Vše je prý situováno jen uvnitř hotelu. U hotelu není žádná terasa nebo večer otevřený bar s nápoji v rámci allinclusive? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ivo, ano, je to pravda, jsou tam bazénové bary, plážový bar, ale to vše je večer zavřeno, ostatní bary jsou vnitřní.

 • Lukáši,moc děkuji za vasi pomoc,je to pro nás velice přínosné.Diky Honza

  • Není zač 🙂

 • Dobrý den,
  chtěla bych také o radu.Vlono jsme byly s kamarádkou v Three Corners Fayrouz.Líbilo se nám tam šnorchlování z půlky mola, že nebyla hloubka a letos jsme myslely na Pickalbstros sands nebo ten nový hotel Iberotel Costa Mares.Ale jde nám o to šnorchlování, abychom nemusely jen do hloubky, to se bojíme.Jsme,hezky řečeno, za zenitem 😁.Moc děkuji.

  • Dobrý den Věro, rozumím tomu, jde vám o šnorchlování, ale ideálně s pozvolným vstupem z pláže, zkrátka ne v příliš velké hloubce. V tomto směru Pickalbatros Sands nebude úplně ideální, jde o to, že před ním je vesměs korálová mělčina, na smočení dobrá, ale na šnorchl nikoliv. Jsou tu dvě mola, každé zhruba 150 m dlouhé, a z nich se chodí šnorchlovat k hlavnímu korálu, ale do hloubky. Alternativně se dá po pláži popojít, využívat malou část pláže, která je otočená na jih a do zálivu, odtamtud je vstup možný rovnou z pláže a korály začínají po pár metrech. Nevýhodou je, že v tomto místě bývá logicky nejvíc lidí.

   Z hlediska vašich podmínek bude určitě vhodnější Iberotel. Určitě vás vyjde dráž, ale podmínky, které nabízí záliv Marsa Mubarak, jsou lepší než pobřeží u Pickalbatros Sands. vše poměrně detailně popisuji v recenzi hotelu Iberotel Costa Mares.

 • V CK Exim nám doporučili na šnorchlování hotel Jaz grand,hotel bezva ale jinak bylo mi do pláče,lagunky pro malé děti nebo červená vlajka a molo zavřené

  • Jaz Grand Marsa opravdu není z hlediska vstupu do moře a na šnorchlování zrovna ideální. Je smutné, že ho vám v cestovce klidně doporučí…

 • Dobry den,vybirame z hotelu santido oriental,shams alam,gorgonia a three corners equinox.Moc se nam libilo snorchlovani v utopia beach ale vracet se tam nechcem.Muzete prosim poradit ktery ze zminenych hotelu bude nejlepsi?Jde o snorchlovani a o slusne stravovani.Dekuji za vasi odpoved Honza Kladno

  • Dobrý den Honzo, z hlediska šnorchlování je to u všech těchto hotelů velmi dobré, ale za mne by to bylo následující pořadí: Shams Alam, Gorgonia, Equinox a Sentido Oriental Dream. Obecně o moc lepší šnorchl, než který nabízí záliv u Shams Alam resortu v blízkosti jiných hotelů nenajdete. Gorgonia je také velmi dobrá, jen upozorním, že na šnorchlování je samozřejmě lepší zdejší hlavní korál a ne laguny, tedy jedná se o vstup do moře do hloubky z mola. Z hlediska jídla bych na první místo řadil Gorgonia resort. Kvalitativně je Gorgonia lepší, naopak zbývající tři jsou kvalitou služeb srovnatelné s Utopií.

 • Dobrý den,mohla bych Vas požádat o pomoc s vyberem hotelu? Marsa Alam kolem 10.2. S dvěma detmi 12 a 8 let. Preference:co nejteplejší more s hezkym pristupem z pláže na snorchl, tzn. V lagune, kvalitni stravování, vyhrivane bazeny. Moc děkuji!

  • Dobrý den Veroniko, zvažte Fantazia Resort, u něhož je několik lagun, navíc je situovaný dost na jihu, obecně je to hotel kvalitní a s dobrým jídlem. Písečný vstup je zde do jedné z lagun (té nejblíž k pláži). Nebo volte nějaký záliv s písečným vstupem, pro děti je dobrá Malikia (u pěkné pláže a velkého zálivu), i když kvalitnější strava je v té Fantazii, naopak přístup do moře po písku je u Malikie vlastně z jakékoliv části pláže.

 • Dobrý den ,Lukaši chtěla bych vás poprosit o pomoc s výběrem hotelu . Máme vybranou Brayku ,ale zvažují změnu do Akasia byli jsme v Dream lagon a tam to bylo krásné . Chci akqvapark a dobrý vstup do moře krásný podmorský svět . A celodenní zábavu .Chci plavat ale ne z mola pozvolný vstup . Prosím který hotel zvolit ? Akasia , Brayku Malikiu děkuji

  • Dobrý den Žaneto, díky za váš dotaz, on každý z těch vámi jmenovaných hotelů má něco. Akvapark v pravém slova smysl má Akassia, několik pomerně velkých tobogánů má Malikia, Brayka Bay Resort tobogány nemá, ale je možnost využívat menší tobogány v sesterkém hotelu Royal Brayka, který je hned vedle. Vstup do moře má nejlepší Malikia, viz také moje recenze Malikia Abu Dabbab, a také je fajn vstup přímo před Brayka Bay Resortem, byť úsek pláže, z něhože je vstup možný po písku není moc velký. Akassia má také písečný vstup, ale jen do takové 50m veliké částečně uměle vyhloubené laguny. Šnorchl z vámi uváděných hotelů u Malikie a v Brayka Bay. Tedy, když to shrnu, dle mne pro vás bude nejlepší (na základě toho, co píšete) právě Malikia.

 • Dobrý den Lukáši,

  Prvě bych vám moc chtěla poděkovat za tolik dostupných a užitečných detailů k hotelům v Egyptě.
  A následně mám dotaz na doporučení hotelu na letní dovolenou nejlépe Mars – jsme rodina 2+2 a hledáme možnost krásného šnorchlování přímo u hotelu, tobogán(y) a kvalitní stravu.
  Přijde mi že tato kombinace není – buď jsou tobogány a šnorchlování a pak pokulhává strava a anebo obráceně.

  Budu moc vděčna za doporučeni!

  Děkuji

  • Dobrý den Elisavet, je pravda, že požadavek na tobogány to trochu komplikuje. Napadá mne v prvé řadě Jaz Solaya u zálivu Coraya – dobrý, kvalitní hotel, pěkný záliv, blízko letiště s tím, že hned za hotelem je velký akvapark, který můžete jako hosté hotelu zdarma využívat. Dál třeba Pickalbatros Sea World Marsa Alam – kvalitní, několik tobogánů, ale šnorchlování spíše přístupné z mola, ne přímo z pláže. Pokud byste slevila z požadavku Marsy a pohlédla se jindy, byl pro vás možná vhodný Magic Life Kalawy (cca na půli cesty mezu Hurghadou a Marsou) – opět kvalitní hotel s tobogány přímo v jeho areálu a koupání v laguně a šnorchl z mola.

   Zkuste na tyto mrknout, třeba vás některý zaujme 🙂

 • Dobry den, chceme v lete do Egypta a dulezite je pro nas hlavne vynikajici snorchlovani.Tak jsme se rozhodli pro Brayka bay.Akorat nevime jaky hotel si vybrat.Je zde Brayka bay nebo Royal Brayka.Mate zkusenost s temito hotely a ktery byste doporucil? Dekuji predem za Vas nazor

  • Dobrý den Soňo, ano, mám zkušenost, viz také moje recenze hotelu Brayka Bay z minulého roku. Osobně bych doporučil právě ten první, Brayka Bay Resort – je o něco menší, má hezčí areál, byť jen s jedním bazénem a hlavně lepší vstup do moře. Každopádně ono to je vlastně jedno, protože, ať už jste ubytováni kdekoliv, můžete využívat kteroukoliv část pláže. Jediné, co nemůžete využívat, je stravování v tom druhém hotelu. Pití v barech na pláži však ano bez závislosti na tom, v kterém hotelu jste.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěli bychom jet s partnerem v únoru do Egypta. Prosím, poradil byste mi ohledně výběru hotelu, kde bude nejméně foukat, nejteplejší moře a nejlepší šnorchlování?
  Také bych se chtěla zeptat jestli je dobré vzhledem k ceně vybírat dovolenou až na last minute nebo raději s předstihem vzhledem k tomu, že chceme jet v období jarních prázdnin.
  Děkuji Vám za odpověď Petra

  • Dobrý den Petro, rád vás nasměruji správným směrem 🙂 Vzhledem k vašim obavám z větru bych se snažil volit hotel v nějakém zálivu (kde typicky příliš nefouká a když náhodou fouká, tak vstupy do moře nejsou omezené). Podívejte se na záliv Brayka Bay (u něhož je stejnojmenný resort Brayka Bay). Podobný, dokonce ještě od větru více chráněný je nedaleký záliv Aurora Bay (viz moje recenze hotelu Aurora Bay, ovšem ten je z hlediska kvalita spíš pro méně náročné lidi). Obě tyto místa nabízí dorbé šnorchlování. Nebo zvolte na jihu položený resort Shams Alam, taky u zálivu (i když ne tak úzkého zálivu), tím, že to je ale na jihu, bývá tu moře teplejší, navíc je to jedno z nejlepších míst na šnorchlování vůbec.

   • Ještě doplním, pokud se jedná o termín jarních prázdnin, tak bych osobně na last minute moc nespoléhal.

 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné v hotelu Three Corners Fayrouz Plaza vstoupit do moře z pláže. Jedná se mi o to, zda si děti mohou sednout do vody, eventuálně ráchat na mělčině. Předem děkuji za odpověď. Karolína.

  • Dobrý den Karolíno, vstup do moře z pláže tu možný je, ale jen do mělčiny, kde je vody v závislosti na přílivu tak cca po kolena. Jsou tu takové malinké lagunky, na ráchání malých děti asi dostatečné, pro větší či na plavání však nevhodné a příliš mělké. Takže Fayrouz není v tomto směru pro děti úplně ideální. Je ale možné odsud chodit po pláži do 15 minut vzdáleného zálivu Marsa Mubarak, kde najdete pozvolný písečný vstup.

 • Dobrý den, mám na vás prosbu. Vybíráme hotel v Marse. Jsme dvě rodiny s malými dětmi (2-9 let) preferujeme pozvolný vstup do moře přes písčitou pláž, současně bychom uvítali hezký šnorchl. Nějaký tobogán je nezbytností. Navštívili jsme albatros sea world a tam jsme byli spokojeni. Je nějaký hotel, který by splňoval naše požadavky? 🙂 uvažujeme nad malikii.
  Moc děkuju za odpověď a vaši radu.

  • Dobrý den Katko, Malikia Abu Dabbab je určitě možnou volbou, ale upozorním, že kvalitativně je hotel o něco horší než Albatros Sea World. Každopádně tobogány jsou fajn a pláž i šnorchlování super. Napadá mne ještě Lazuli, který je 400 m od Albatrosu, hotel dobrý, tobogány má, ale je fakt, že vstup tu není zcela písečný, jsou vhodné boty do vody. Případně se mrkněte na Jaz Solaya – kousek od letiště, z pozvolným vstupem do moře po písku, ale i s dostupnými korály, kvalitním all inclusive a hlavně velkým akvaparkem za hotel, který můžete zdarma využívat.

 • Dobrý den Lukáši, v únoru chceme poprvé zkusit dovolenou v Egyptě. Pojedeme i s dětmi (15 a 18) .
  Naše obvyklé dovolené jsou jiné – poznávací na vlastní pěst, ale nyní si chceme užít něco jiného, bez organizování čehokoliv a s odpočinkem. Prosím, doporučil byste mi v Marsa Alam kvalitní, klidný hotel spíš pro odrostlejší klientelu, kde je i prostor pro procházky a sportovní vyžití (fitko, běh)? Velice děkuji. A prosím také o zaslání nabídky na datovou simku na můj email. Moc Vám děkuji, Eva

  • Dobrý den Evo, klidný, s dobrou pláží i hezkým mořem je třeba Shams Alam resort na jihu Marsy. Ale kvalitativně ho řadím spíš k průměrným resortům. Pravděpodobně bych se ve vašem případě proto zaměřil na jeden z následující trojice: Jaz Grand Marsa (kvalitní, blízko letiště, napojený na promenádu, ale s horším vstupem do moře), Jaz Solaya (kvalitní, u písečné pláže, s dobrou posilovnou a opět napojený na tu samou promenádu) nebo Hilton Nubian Resort (u zálivu aAbu Dabbab).

   Informace k SIM kartám vám zašlu v příloze e-mailu.

 • Dobrý den. Prosím o informaci, který z hotelů v Marsa Alam (blízko letiště) je nejlepší z hlediska kvality ubytování, vstupu do moře po písku bez bot a pěkného šnorchlování z pláže. Který hotel by jste mi doporučil. Děkuji.

 • Chybí Vám tam hotel Lahami Bay, jeden z nejhezčích na jihu. S nádhernou pláži, luxusním šnorchlem, krásným vstupem a nejjemnejsim pískem co jsem kdy v Egyptě viděla.

  • Dobrý den Soňo, na rovinu řeknu, že hotel Lahami Bay slyším prvně a tedy ho ani neznám. Děkuji za tento tip.

 • Rodina dvě dospělé děti (20, 18) teenager ve věku 16 a nejmenší 8 let. Po 6-ti letech od Kanárských ostrovů první velká dovolená. Primárně zájem o šnorchlování v dosahu hotelu, ale také resort, kde bude něco pro nejmenší. Nabídka hotelů obrovská – CK Blue style nám nabízí jako doporučení oblast Marsa Alam : 1. Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab, 2. Hotel Fantasia Resort, 3. Hotel Packalbatros Sands. Nejdražší doporučení jako první… Souhlasíte s jejich doporučením. Předem moc děkujeme za Váš čas a názor.

  • Dobrý den Mariáne, více méně souhlasím. Pokud chcete šnorchlovat, tak je Marsa Alam určitě nejlepší volbou. Je možné se také poohlédnout po nějakém hotelu v Makadi Bay (kousek pod Hurghadou) – konkrétně Blue Style tam nabízí třeba Sunrise Royal Makadi, má tobogány, dobrou pláž i celkem fajn šnorchl. Takže to by byla určitě možnost. Ale zpět k Marsa Alam (kde je potápění lepší). Malikia je dobrou volbou (dobrá pláž, tobogány pro děti, oblíbený hotel), u Fantazie si úplně nejsem jistý – je tam horší o něco vstup do moře, koupání spíš v lagunách, tobogány tam myslím nejsou vůbec, Pickalbatros Sands je možnost – velké bazény i tobogány, ale zase trochu horší vstup do moře, respektive za písečným vstupem je potřeba po pláži trochu popojít.

 • Dobrý den, Hotel Jaz Solaya – má v nabídce Rodinny pokoj deluxe – tušíte, jestli jsou opravdu oddělené dveřmi, že jsou z toho 2 ložnice?

  • Dobrý den Anno, mám dojem, že ne, že rodinné pokoje v hotelu Jaz Solaya nemají postele oddělené dveřmi.

 • Dobrý večer,
  Nemůžeme se rozhodnout, v květnu na 14 dní, zda Hilton nebo Steinerberger Coraya. Vím, ze Hilton má krásnou pláž, ale v Coraya beach je zase pořád k chodit, jak se zbavit…

  Děkuji za názor
  Ilca

  • Dobrý den, vyjádřila jste to přesně – je otázka, co má u vás větší váhu. Kvalitativně je lepší Steigenberger Coraya, bývá ale i dražší, na druhou stranu, jak správně píšete, pláž a podmořský svět je o něco lepší u Hiltonu.

 • Dobrý den Lukáši,
  prosím poradil byste mi ohledně hotelu v Marsa Alam na konec dubna? Je to komplikovanější, protože hledám místo, kde můžeme s bratrem šnorchlovat, ale zároveň takové, kde bude přístup do moře vhodný i pro seniorku. Byla jsem v Jaz Grand Marsa a podmořský život se mi opravdu líbil, ale schody nebo delší pochody nejsou pro naši mamku moc vhodné. Kdyby měl hotel i dobrou kuchyni s rybami a mořskými plody, bylo by to top. Moc děkuji a přeji hezký den! Lucka

  • Dobrý den Lucie, rozumím vašim požadavkům. Napadá mne například Jaz Solaya (kvalitní hotel kousek od letiště a u pláže s velmi pozvolným vstupem do vody, šnorchl je možný buď hned z pláže a nebo z mola opodál), dále Iberotel Costa Mares, který se nachází v zátoce Marsa Mubarak (tento hotel ale patří k těm nejdražším, kvalitní ale je, dobré jídlo, skvělá pláž a velmi dobrý záliv na šnorchl), dále Magic Life Kalawy (zase velmi dobrý hotel s koupáním v příjemné písečné laguně nebo se šnorchlem u hlavního korálu u konce mola).

 • Dobrý den, již jsme byli v Kalawy i hotel Fantazie. Obojí velmi dobré. Jelikož jsme již starší preferovala bych hotel blíže letišti a písečnou pláž. Hurgadu ne, klidné místo prosím. Děkuji. Mirka

  • Dobrý den Mirko, za mne mohu doporučit třeba hotel Jaz Solaya (který opravdu téměř vedle letiště). Je to dobrý hotel, kvalitativně s hotelem Kalawy rozhodně srovnatelný. Má písečnou pláž, která je hned před hotelem a z ní je vstup do zátoky Coraya – podrobně o hotelu Solaya zde.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych se Vás zeptat, jaký hotel byste mi více doporučil, vzhledem k našim prioritám, které jsou šnorchlování a skluzavky/tobogany pro děti (4 a 7 let)? Máme v nejužším výběru buď Pickalbatros Oasis (nebo Sands) a Malikia Beach Resort Abu Dabbab. A poslední dotaz je na období, kdy je lepší Egypt navštívit, jestli květen nebo až červen? Často jsem četla o větším větru. Děkuji Lada

  • Dobrý den Lada, z hlediska šnorchlování je lepší Malikia – je u ní možnost vstupu ke korálům jak přes molo, tak možnost vstupu z pláže po písku do zálivu Abu Dabbab (kde se často vyskytují želvy a korály jsou po jeho jižním a severním okraji. U Pickalbatros Oasis jste víceméně odkázáni v tomto směru jen na molo a šnorchlování u hlavního korálu v hlubší vodě. Možnost vstupu z pláže tu moc není, respektive musíte po pobřeží kdyžtak trochu popojít. Zkrátka Malikia nabízí lepší možnosti, jak co se týká šnorchlu, tak vstupu do moře, viz moje recenze hotelu Malikia.

   Naopak z vícero tobogánů je k dispozici v hotelu Pickalbatros Oasis, zároveň dle mého názoru má Osasis lepší a více bazénů (se slanou vodou) a i o něco lepší služby, než Malikia.

   Co se týká termínu návštěvy, za mne je lepší květen (není ještě tak velké vedro), vítr je přítomný prakticky v kterémkoliv období, takže to si moc nevyberete. Pokud se větru bojíte, doporučuji volit nějaký záliv, třeba právě ten Abu Dabbab.

 • Dobrý den chystáme se s kamarádkou do Marsa jsme seniory ovšem aktivní můžete nám doporučit hotel kde skutečně dobře vaří a moře je teplé děkuji Brmcevova

  • Dobrý den Dášo, samozřejmě, těch hotelů se najde celá řada, s nadprůměrnými službami i jídlem je to například resort Jaz Solaya u zátoky Coraya Bay, dále Iberotel Costa Mares (který ovšem patří k dražším hotelům) nebo hotel Fantazia Resort na jihu Marsa Alam.

 • Dobrý den, Lukáši, rádi bychom strávili v prosinci 2 týdny v zálivu Brayka, těšíme se na šnorchlování. Jsme pár bez dětí, preferujeme klidnější pobyt, animace ani disco nevyhledáváme. Občas bychom si zacvičili ve fitku. Rádi bychom pohodlný pokoj s výhledem na moře, kdyby byla, tak s terasou/balkonem. Váháme mezi hotely Royal Brayka Beach resort a Brayka Bay resort, mohl byste prosím uvést jejich srovnání, eventuálně Vaše doporučení? Předem mockrát děkujeme!

  • Dobrý den Romane, záliv Brayka je na šnorchlování ideální, takže v tomto směru rozhodně vás výběr chválím. Co se týká hotelů, oba dva z nich to jsou poměrně velké resorty (větší z nich je Royal Brayka), i tak ale lze předpokládat, že v průběhu prosince budou klidnější, než v létě. Podrobné informace o hotelu Brayka Bay resort se dočtete v mé letošní recenzi, pokud jste ještě nečetl, doporučuji do ní nahlédnout, viz. recenze hotelu Brayka Bay. Kvalitou ubytování i kvalitou služeb jsou oba hotely dost podobné. Rozdíl je v přístupu do moře (dočtete se v dané recenzi), rozdíl je ve fitness centru (to je v Brayka Bay, v Royal Brayka pokud vím není). Mám-li srovnat hotely hlukově, klidnější je Brayka Bay, i z toho důvodu, že v Royal Brayka je hodně budov s pokoji kolem bazénů, kde jsou různé animační programy dost dlouho do večera.

   Proto za mne i vzhledem k vašim požadavkům je lepší volbou Brayka Bay. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich, výhled na moře si budete muset vyžádat. Rozhodně ne každý pokoj ho zde má.

 • Dobrý den, prosím o radu…last minute v hotelu Fantazia Resort Marsa Alam nebo Sataya Resort Marsa Alam? Nikdy jsme v Egyptě nebyli, bude to naše první návštěva. Jedeme si vyloženě odpočinout, o nic se nestarat a hlavně za podmořským světem. Nejsme nároční, ale v této destinaci člověk přece jen musí koukat na úroveň. Děkuji za názor.

  • Dobrý den Ivano, pokud mohu doporučit, tak za mne Fantazia, minimálně z hlediska vstupů do moře a možností šnorchlování (ať už v lagunách nebo ze zdejšího krátkého mola). Sataya je možná celkově o něco kvalitnější (naopak Fantazia má několik částí, i modernizované a velmi pěkné, tak horší a původní), ale je u ní víceméně vstup do vody možný pouze z mola, tedy hned do hloubky. A celkově je moře směrem víc na jih k Fantazii pestřejší. Pokud můžete, dal bych přednost Fantazii.

 • Dobrý den, ráda bych v březnu navštívila hotel Radisson individuals marina port ghalib. Mám trochu strach z počasí. Dá se v moři koupat i když fouká? Bojím se aby nebyla červená vlajka. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Lucie, ne, to tady alespoň dle mých zkušeností nehrozí. Ano ta pláž tu totiž není situovaná směr volné moře, nýbrž alespoň částečně směr záliv, takže tu vlny nebývají a ani vstup do moře zde omezený nebývá. Naopak právě na tuto pláž často chodí lidé od ostatních hotelů, kde jsou do moře komplikovanější vstupy do moře (a nebo jsou vstupy z mol omezeny).

 • Dobrý den,
  plánujeme v únoru dovolenou v Marsa Alam , ve výběru máme Brayka Bay Resort x Three Corners Fayrouz Plaza. Do výběru jsem zahrnovala výhodu zátoky u hotelu, v tomto ročním období vyhřívaných bazénů. Smím se Vás zeptat zda se dá v zátokách plavat ? (dle Vašich zkušeností) .
  Bohužel takto máme negativní zkušenost z THREE CORNRS HAPPY LIFE, kde byl velmi pozvolný vstup do moře.
  Děkuji Klára

  • Dobrý den Kláro, já úplně neřekl, že Fayrouz Plaza leží u zátoky – je to spíš několikero lagun, ve kterých se koupat dá a do kterých je možný vstup z mola. Lézt do moře se dá i přímo z pláže, na některých místech jsou vstupy písečné, na jiných jdete před korály / kameny. Možná narážíte na to, že nedaleko hotelu (asi 10 až 15 minut chůze po pobřeží) je záliv Marsa Mubarak. V něm je pak samozřejmě vstup písečný a koupání bez problémové. Vstup do moře u Brayka Bay je rovněž bezproblémový – rovnou z pláže před hotelem po písku pozvolna do vody. Pokud bych to měl nějak porovnat, tak jednodušší je vstup u Brayka Bay, naopak Fayrouz má zas tu výhodu, že tu jsou ty laguny a molo (není nijak dlouhé), ze kterého, v případě zájmu můžete jít rovnou do hluboké vody.

 • Dobrý den Lukáši, musím smeknout klobouk, kolik informací víte o parametrech jednotlivých hotelů. Smím se Vás prosím zeptat na hotel Aurora bay resort, o kterém píšete? U CK je psán velmi postupný vstup do moře. Dá se v té zátoce vůbec plavat? Máte zkušenosti se službami? Děkuji Tomáš

  • Dobrý den Tomáši, ano, mohu potvrdit, že tu je opravdu vstup dost pozvolný (ale alespoň písečný), dobře je to znát v době odlivu, kdy voda od pláže ustoupí klidně o 70 až 90 m. Na druhou stranu se ale v zátoce samozřejmě plavat a dá a to bez problému, holt musíte trošku dál od pláže, to je celé. Podrobně o hotelu Aurora Bay píši zde.

 • Dobrý den, Lukáši, ještě jeden dotaz. Do mého užšího výběru se dostal Vámi doporučovaný hotel Radisson Marina Resort Port Ghalib. 2 dosělí, děti 11 a 8 let (mají rádi skluzavky, tobogány,…, ještě nejsou uplně dobří plavci stejně jako já), moře dle popisu fajn, bez mola, písečný vstup, jestli jsem dobře pochopila? A především také blízkost letiště, takže žádný dlouhý transfer do hotelu. Zatím dávám přednost nabídce Fischera, neboť jen zde jsem našla odlet z Prahy v odpoledních hodinách, takže bychom neměli čekat půl dne na pokoj, je tak? A jinak jak si stojí hotel osobně zcela subjektivě u Vás? Neplánujete recenzi? Ještě jsem měla v nejužším výběru Three Corners Fayouz Plaza Beach Resort, ale tam bohužel neníé žádná skluzavka ani tobogán, jinak bych volila spíše ten kvůli blízkosti zálivu Marsa Mubarak. Teď ten zásadní dotaz. Dá se dojít z hotelu Sunrise Marina do tohoto zálivu pěšky podél pobřeží? Nebo byste volil raději taxi případně autobus, jestli z Port Ghalib tímto směrem něco jede? Děkuji velmi!!

  • Dobrý den, právě jsem reagoval na váš podobný dotaz, tedy odpověď byste v tuhle chvíli měla mít. Pokud byste chtěla cokoliv doplnit, tak se na mne když tak obraťte 🙂

 • Dobrý den,
  Chtělo by to vyhledávací okénko 😉
  Chtěl jsem do Sataya Resort Marsa Alam – ale v cestovce se divila, jak jsem si něco takového vybrala….
  Máte nějakou zkušenost ?
  Děkuji

  • Dobrý den Evo, nějakou důkladnou osobní zkušenost zatím nemám, ale je to pěkný, nový hotel, nevýhoda je však jeho přístup do moře, který je prakticky možný jen z mola, nikoliv přímo z pláže. Pokud vám toto nevadí, tak nevidím důvod, proč ho nevolit.

 • Dobrý den Lukáši, rádi bychom na podzim vyrazili s dětmi (11, 13) do Egypta. Bude to naše druhá cesta, minule jsme byli v hotelu Three Corner Fayrous v blízkosti zátoky Marsa Mubarak- vřele doporučuji! Opět bychom chtěli hlavně šnorchlovat a mít možnost obejít si například zátoku. V nejužším výběru máme hotel v zátoce Abu Dabbab Malikia Beach Resort Abu Dabbab a pak hotel Concorde Moreen Beach & SPA. Jaký byste volil z pohledu šnorchlování/servisu. Předem moc díky. Alžběta

  • Dobrý den Alžběto, volil bych Malikii (po kvalitativní stránce je s hotelem Fayrouz srovnatelná, viz moje recenze hotelu Malikia) a záliv Abu Dabbab je dost podobný zátoce Marsa Mubarak. Jak z hlediska pláže, velikosti i podmořských podmínek.

 • Dobrý večer, ráda bych s maminkou( 80 let- aktivní) konec října v listopadu jela do Egypta. Chtěly bychom dobrý přístup do moře-písčitou pláž, možnost šnorchlování a spíše klidnější resort. Dostaly jsme doporučení na Club Magic Life Kalawy a též na Fantazia Resort. Můžete nám poradit, zda je to vhodné či nějaķý jiný hotel? Děkuji