Hotely v Marsa Alam

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 244

Zkušenosti s hotely v Marsa Alam mám poměrně pestré, rozhodl jsem se proto tyto informace o jednotlivých resortech sumarizovat a sestavit několik realitu odrážejících „hotelových“ žebříčků.

Ostatně právě na toto téma dostávám od lidí časté dotazy žádající pomoc s výběrem.

Nikomu z nich se nedivím!

Zorientovat se v široké paletě hotelů v Marsa Alam není totiž jednoduché. Některé jsou perfektní na šnorchlování, jiné s velkými bazény a tobogány. Jedny jsou v zátoce, další však u otevřeného moře s přístupem do vody pouze z mola.

Je vhodné proto tato specifika znát a až na základě nich hotel rezervovat:

Které hotely jsou ty nejlepší? Jaký hotel bude nejlépe vyhovovat právě vám? Pojďme si jednotlivá hlediska i ty konkrétní nejlepší možnosti postupně společně projít. Opomenu-li zmínit něco, co vás bude zajímat, můžeme mi kdykoliv položit dotaz v diskuzi dole pod článkem.

Nejlepší hotely v Marsa Alam na šnorchlování

Jižní Egypt je atraktivní zejména díky pestrému podmořskému životu, kterým tento region naštěstí zatím stále oplývá. Tato část pobřeží Rudého moře je díky svým korálům světově proslulá. Tipy na ta nejlepší místa uvádím v článku o potápění v Egyptě. Z hlediska šnorchlování vypadá žebříček těch nejlepších hotelů takto:

 1. Shams Alam Beach Resort
 2. Abu Dabbab Beach Resort
 3. Three Corners Fayrouz Plaza
 4. Brayka Bay Resort

Podmínky u Shams Alam jsou ty nejlepší. Je to dáno do jisté míry tím, že hotel je menší a je situován poměrně dost na jihu (cca 120 km od letiště v Marsa Alam) a přímo hraničí s chráněnou oblastí Wadi el Gemal národního parku (zobrazit Shams Alam na mapě). Alternativní možností je ubytování v blízkém Gorgonia Beach Resortu, od kterého se dá k Shams Alam buď dojít nebo ještě lépe k němu doplavat a došnorchlovat podél pobřežních korálů.

Abu Dabbab Beach Resort (dříve El Malikia) u stejnojmenné zátoky Abu Dabbab je další klasikou. Zátoka je velká, je do ní možnost přístupu jak z mola, tak z pláže a po obou jejích stranách jsou velké korály. Zejména v centrálních částech zátoky, jejichž dno je porostlé mořskou trávou, se často vyskytují mořské želvy.

Detail hotelu Abu Dabbab Beach Resort

Chci dodat, že oblast Marsa Alam jako celek je na potápění výborná. Je to tedy tak, že, ať už zvolíte kterýkoliv resort, šnorchlovat se u něj bude dát. Výše uvedené hotely jsou na šnorchlování sice dle mého názoru ty nejlepší, ale rozhodně není třeba se omezovat pouze na ně.

Nejlepší hotely v Marsa alam
Pohled na resort Abu Dabbab Beach

Nejlépe hodnocené

Kvalita většiny resortů je taková „egyptská“ 🙂 Mnoho z nich se vydává za 5* komplexy, služby tomuto nejvyššímu standardu však kolikrát neodpovídají. Existuje však řada výjimek.

Dlouhodobě ty nejlépe hodnocené hotely jsou:

 1. Steigenberger Coraya Beach
 2. Jaz Maraya
 3. Jaz Lamaya
 4. Albatros Sea World
 5. Sunrise Marina Port Ghalib Resort
 6. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

V prvé řadě to jsou hotely u zátoky Coraya. Z její jedné strany je 5* Steigenberger Coraya Beach (cenově typicky nejdražší hotel v Marsa alam vůbec) a hned za ním v roce 2019 otevřený TUI Blue Alaya. Z druhé strany je pak řada dalších kvalitních možností: Jaz Maraya (rovněž otevřený v roce 2019) a dále Jaz Lamaya, Jaz Dar El Madina, Jaz Solaya či Jaz Grand Marsa. Všechny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa alam najdete.

Albatros Sea World (někdy označovaný jako Pickalbatros Sea World) je další vynikající hotel. I ten je v provozu krátce, od roku 2018. Je unikátním počtem vodních ploch, které se v areálu nachází. Ne všechny sice slouží jako bazény, ale celkově to působí moc pěkně.

Ukázat fotografie hotelu Albatros Sea World

Velmi často lidem doporučuji i Sunrise Marina Port Ghalib Resort nebo Hilton Nubian Resort, které dle mého názoru perfektně kombinují komfort a služby na velmi dobré úrovni s výtečným šnorchlováním, jež je u nich dostupné.

Sunrise Marina se řadí mezi nejlépe hodnocené hotely
Sunrise Marina Resort

Marsa Alam hotely bez mola

Nevýhodou řady zdejších lokalit je skutečnost, že pohodlný vstup do moře je v daných místech možný pouze z mola. Je to dáno celkovým charakterem pobřeží v Marsa Alam, podél kterého se z velké části táhne korál. Ten, jak v průběhu let pomalu narůstal, vytvořil u mnohých pláží mělká korálová podloží, přes která jsou dnes k usnadnění přístupu do hlubší vody vybudována mola.

Molo nenajdete u hotelů:

 • Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Steigenberger Coraya Beach
 • Sunrise Marina Resort Port Ghalib
 • Hilton Marsa Alam Nubian Resort
 • Three Corners Equinox
 • Brayka Bay Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Shams Alam Beach Resort

Pak samozřejmě existují taková místa, kde sice molo je, ale lze do moře chodit i z pláže. A dál i místa, kde to bez mola nejde prakticky vůbec. Příkladem takové hotelu je Royal Tulip Beach Resort, u něhož je velká mělká laguna. Ta je sice výborná na kitesurfing, popř. windsurfing, kdo se chce však v moři vykoupat, nezbývá mu nic jiného, než využít jeden ze vstupů na mole.

Resorty s tobogány

Ztížený výběr bude mít ten, kdo hledá pro děti hotel s tobogány. Mnohem větší výběr nabízí v tomto ohledu Hurghada. Kdo preferuje akvapark v pravém slova smyslu, nechť volí mezi resorty řetězce Jaz u zátoky Coraya, které mezi sebou jeden akvapark sdílí. Nebo duo hotelů Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Postačí-li dětem jen pár tobogánů, pak je nabídka přeci jen širší:

 • Abu Dabbab Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Three Corners Happy Life
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Albatross Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • Royal Brayka Resort
 • Jolie Beach Resort

Někde jsou tobogány v rámci hlavních hotelových bazénů, někde je k tomu vyčleněn speciální bazén, jinde jsou mimo hotelový areál (vedle něj).

Egypt - resorty s tobogány

Hotely v zátoce

Pobřeží moře tu je dost jednotvárné a přímé. Jen na některých málo místech ho narušují některé zátoky a zálivy. To jsou místa, která jednak typicky nabízí velmi dobré podmínky na potápění, jednak jsou částečně chráněna před větrem, který vane od moře. Navíc v zátokách je obvykle teplota moře o trochu vyšší než na otevřeném moři. Asi už chápete, proč právě ubytování se zátokou jsou tak vyhledávanou variantou.

Příklady hotelů v zálivech:

 • Utopia Beach Club & Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Brayka Bay Resort & Royal Brayka Beach Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Hilton Nubian & Abu Dabbab Beach resort u zátoky Abu Dabbab
 • Shams Alam

Moje doporučení

Ptáte se na mé doporučení?

Nebudu-li brát nyní příliš v potaz cenu, mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb ideálně tak, aby se jednalo o hotel s all inclusive (to nabízejí všechny). Na základě tohoto se do mého nejužšího výběru dostává: Sunrise Marina Resort v Port Ghalib, Hilton Marsa Alam Nubian Resort u zátoky Abu Dabbab a Three Corners Fayrouz Plaza. Právě to jsou hotely v Marsa Alam, které upřednostňuji. Zvolíte-li kterýkoliv z nich, neuděláte chybu!

Pokud potřebujete s výběrem jakkoliv pomoci, jsem vám k dispozici a pokud budu vědět, tak vám rád poradím a sdělím své zkušenosti.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 244
 • Děkuji za info, recenzí od Vás předám. Na tento resort se nachází občas špatné recenze na jídlo i ubytování. Ale zcela chápu, že co člověk to jiný názor. Ještě jednou děkuji.

 • Obracím se na Vás ještě s jednou prosbou o recenzí a tentokrát na resort Dream lagoon & aquapark. Děkuji.

  • Dobrý den Romano, co vás přesně zajímá? Dream Lagoon je bezproblémový hotel, spolu s dalšími asi třemi resorty (které na sebe přímo navazují) leží u velké laguny. Za mě bych upozornil hlavně na to, že vstup do laguny je z počátku po mělčině a korálech, takže nejde úplně říct, že tu je vstup písečný.

 • Lukáši děkuji a snad už nebudu obtěžovat.

 • Dobrý den, Lukáši, ráda bych poprosila o radu s výběrem hotelu. Nejsem moc dobrá v angličtině. Ráda šnorchluji, ale chtěla bych vyzkoušet potápění. Někdo mi říkal, že jsou i hotely v Marsa Alam kde mají potápěčské centra i s česky mluvícím personálem. Nevíte o nich?? Děkuji za radu.

  • Dobrý den Janino, omluvte moji opožděnou reakci. Ano, některý česky mluvící personál je např. v potápěčském centru Brayka Divirs, které se nachází v areálu hotelu Brayka Bay. Čeští instruktoři jsou i u potápěčského cetra, které je naproti Blue Reef Resortu.

 • Ještě jednou děkuji ale bohužel termíny ve kterých jsme chtěli letět jsou vyprodané. Takže prosím o radu, zda existuje podobný malý resort jako je Schans Alam. Díky za radu.

  s Alam

  • Dobrý den Romano, ještě víc na jihu existuje Wadi Lahmy Azur Resort. Velikostně podobný, né-li ještě menší než Shams Alam a potápění také výborné. Ale bohužel je nutné chodit z mola (buď do laguny nebo k hlavnímu korálu). Dále se mrkněte ještě na hotel Equinox – také relativně malý resort, s dobrým šnorchlováním. Z části pláže jsou pro vstup do vody dobré boty do vody, ze vzdálenější části pláže je vstup písečný.

 • Milý Lukáši, velice děkuji za skvělý a hlavně přínosný blog o Egyptě. Jdu tedy za Vámi s dotazem ohledně výběru vhodného hotelu, potřebovala bych splnit tyto požadavky, moderní hotel na vysoké úrovni (služby/kvalita), skluzavky (nemusí být aquapark ale alespoň nějaké aby byly), šnorchlování. Měla jsem předvybraný hotel Jan Maraya, máme rádi tyto stylem moderní hotely, zde mne ale odrazuje delší cesta jak do aquaparku, tak na pláž, a ostatní hotely Iberostar atd. které jste uváděl jako podobné, bohužel nemají ani jednu skluzavku, za to mají lepší šnorchlování. A teď tedy nevím co s tím:) Popřípadě je ještě něco jiného kromě Mars-Alam, například Sharm kde by byly na jednom místě korály, moderní nový hotel a skluzavky?:) Děkuji moc za doporučení a rady.

  • Dobrý den Ireno, rozumím vašim požadavkům. Dívala jste se na Jaz Solaya, který je přímo u pláže? Je ve stejné lokalite jako Jaz Maraya, pravda, není to zbrusu nový hotel, ale je pěkný a s kvalitními službami. Navíc právě od Jaz Solaya je to nejblíž jak k místní pláži, tak do akvaparku. Vyhovovat by vám mohl i Albatros Sea World Marsa Alam, který, pokud si dobře pamatuji, byl otevřený v roce 2019, má tobogány a má pěknou pláž (částečně s přístupem do moře přímo z pláže a částečně z mola). Sharm příliš neznám, tam vám úplně neporadím.

 • Lukáši, děkuji za radu, dám na Vás.

  • Za mne tím Shams Alam opravdu chybu neuděláte, navíc je to skvělé místo na šnorchlování s opravdu dobrým životem pod vodou. Jestli jsem vám alespoň trochu poradil a navedl, tak mne to těší 🙂

 • Dobrý den, jsme už skoro na odstřel ale do Egypta bychom se rádi podívali. Věk 60 a 70. můžete prosím poradit jaký hotel? Šnorchl ještě zvládneme ale spíše z pláže než z mola, chůze taky v pohodě ale jazyková vybavenost rovná se nule. Máme vybraný hotel Gorgonia. Nebráním se ale informacím o dalších poněkud komornějších hotelích. Čím ménší tím lepší. Rádi bychom letěli koncem dubna. Vzdálenost od letiště snad ani nerozhoduje. Děkuji za info.

  • Dobrý den Romano, Gorgonia je supr, ale přímo z pláže tu je šnorchl možný jen v několika lagunách. Dá se v nich leccos vidět, ale za vetší korály je lepší chodit přes molo. Dívala jste se na menší hotel Shams Alam, který je necelé 2 km od Gorgonia? Je komornější a chodit přes molo u něj není vůbec třeba, je to možné rovnou z pláže po písku. Takže v tomto směru je lepší než Gorgonia, která je naopak o dost větší, i když také o něco kvalitnější.

 • Dobrý den, Lukáši, ráda bych poprosila o radu s výběrem hotelu. Chystáme se v dubnu, po Velikonocích, do Egypta s dcerami 2 a 3 roky, takže vybíráme hotel dobrým přístupem do moře, menší skluzavky jsou taky fajn, skvělé hotelové služby, nejlépe novější hotel. Vyšel mi z toho Albatros sea world, nicméně mě trochu odrazuje vzdálenost z letiště. Děkuji

  • Dobrý den Lucie, Albatros Sea World může být. Ten je od letiště asi 50 minut jízdy, vstup do moře je u něj možný přímo z pláže po písku do mělčích vod (ale koupat se tam bez problému dá) a nebo pak z mola. Napadá mne další hotel, ale ten je ještě dál. Pokud chcete naopak něco bližšího, zvážil bych Jaz Solaya u zálivu Coraya, který byť není úplně nejnovější, je kvalitní, je přímo u pláže s pozvolným písečným vstupem do vody (bez vln, je to v zálivu). Přímo v areálu jsou dvě malé skluzavky, ale je možnost rovněž chodit do sousedního akvaparku, kde krom velkých tobogánů jsou i malé tobogány a vodní prolézačky pro ty nejmenší děti.

 • Dobrý den, Lukáši, prosím, chceme se vydat teď v dubnu do Marsa Alam, máme 7 letou holčičku, chceme dobré šnorchlování už ze břehu, né z mola, potřebujeme alespoň 2 skluzavky v bazénu. Mohl byste mi doporučit nějaké hotely, našla jsem Royal Brayka a Utopia beach club.Moc děkuji

  • Dobrý den Jano, takových hotelů, které by plně odpovídaly vašim, požadavků moc. Vy jste trefila přesně. Hotel Malikia Abu Dabbab je jednou z možností, poměrně oblíbenou možností mezi Čechy, Royal Brayka lze také, ale tam upozorním na to, že vstup do moře přímo od hotelu je možný hlavně přes molo. Ale lze využívat pláž leží před sousedním hotelem Brayka Bay, to není problém. Teoreticky by šel zvolit i o něco kvalitnější Albatros Sea Wrold, kde jsou tobogány, odkud se dá lézt do moře přímo z pláže, byť šnorchlování tu je lepší z mola.

 • Dobrý den Lukáši, zvažujeme pobyt v Jaz Solaya. Vybrali jsme si pokoj Superior Deluxe s výhledem do zahrady. Mám jen obavu, aby výhled z pokoje nebyl nasměrován na nějakou hojně využívanou komunikaci. Preferujeme klidné ubytování. Dále by mě zajímalo, zda je zde dobrý Wifi. signál

  • Dobrý den Věro, Jaz Solaya je dobrá volba. Pokud já vím, tak Superior Deluxe pokoje jsou v novější části hotely u nového bazénu. Část z nich kouká na bazén a část z nich na druhou stranu (na komunikaci v rámci Madinat Coraya areálu a také na budovy sousedního hotelu Jaz Lamaya). Netřeba se ale bát, že by komunikace byla frekventovaná, není. Je to jen příjezdová cesta k dalším 4 hotelům. Informace o tom, jak dobře zde funguje wifi, se dočtete v recenzi hotelu Jaz Solaya.

 • Dobrý den Lukáši, děkuji za doporučení. Zvážíme i Jaz Solaya.

  • Ano, zvažte. Lze třeba ještě i sousední Jaz Samaya.

 • Dobrý den, chtěli bychom di Egypta s dvouletým synem. Můžete prosím doporučit hotel. Zatím máme ve výběru Albatros sea World nebo akkasia. Nechám si ráda poradit, jestli je tam i nějaký jiný Top hotel pro děti a co se týče kvalitních služeb. Děkuji Andrea

  • Dobrý den Andreo, omluvte, že reaguji až dnes. Z vámi uváděných je kvalitativně lepší Albatros Sea World, je upozorním, že pláž, respektive hlavně vstup do moře u Albatrosu je písčito kamenitý, do moře se z pláže chodit dá, ale v moři jsou sem tam kameny a korály. U Akassia je vstup do vody podobný, ale koupání v podstatě omezené jen na jednu menší lagunu uměle vyhloubenou v korálovém podloží. Nebo pak je možnost vstupu přes molo (stejně tak jako u Albatrosu). Když říkáte Top hotel, tak tím určitě je také Jaz Solaya, která na rozdíl od Albatrosu sice není nová, ale služby má na velmi dobré úrovni, pro malé děti má zastřešené malé brouzdaliště, u něho dvě skluzavky nebo zastíněné dětské hřiště u pláže. Zároveň tu je vstup do vody písečný a velmi pozvolný, takže pro malé děti vhodný.

 • Moc děkuji za odpověď, Lukáši, koukala jsem, že Vámi doporučené hotely celkem rychle mizí. Děkuji za rady a tipy. hezký den, Lenka

  • Nemáte zač 🙂

 • Děkuji za předchozí odpověď . Ještě dotaz . Letos dám asi naposled Pickalbatros Sea Word . Super hotel ale chtěla bych změnu . Jak vidíte hotel Shams Alam ?? Je to šnorchlování ještě lepší než např. Aurora oriental , nebo Abu Dabab ??

  • Dobrý den Marie, za mne ano, za mne jsou podmínky u hotelu Shams Alam nejlepší z těch míst, které jsou v blízkosti hotelů.

 • Ještě jsem zapomněla dodat, že chceme opravdu ověřený hotel, ohledně čistoty a kvality jídla. Minimálně 5* a nejlépe něco novějšího. Moc se mi líbí Jaz Maraya, ale tady uvádíte, že to není nejlepší, co se týče vstupu do moře pro děti zvlášť, ale dojít k moři nám nevadí, spíše preferuji top kvalitu. Také jsem koukala na Sataya Resort Marsa Alam – dobře hodnocený, co vy na to? a tak= Jaz Solaya Resort? Ale budu ráda, pokud mi poradíte. Moc dděkuji.

  • Dobrý den Lenko, vaše požadavky jsou jasné, pokusím se vás nasměrovat. Sataya resort bych nevolil, ano, je nový, ale pro děti nemá dobrý vstup do moře. Naopak Jaz Solaya je dle mne dobrou volbou – a to jak z hlediska kvality (byť se nejedná o nový hotel), tak z hlediska vyžití pro děti. Je tu brouzdaliště se dvěma malými skluzavkami, dále dětské hřiště u pláže i malé dětské vodní skluzavky v sousedním akvaparku, pokud jste nečetla, nahlédněte do této mojí recenze hotelu. Přemýšlím dál, napadá mne Albatros Sea World Marsa Alam, který je nový, ale nemá tak dobrý a 100% písečný vstup do moře jako Solaya. Asi dva roky nový je také Iberotel Costa Mares – je velmi kvalitní, ale dražší, má vstup do moře bez problémový, po písku, hezky pozvolný, velikou pláž, nemá ale krom dětského mělkého bazénu a dětského hřiště, žádné malé ani větší vodní skluzavky.

 • Dobrý den, Lukáši,
  vím, že těch informací je od Vás tolik, ale obracím se na přímo. Chceme letět na konci března do Egypta, je nám jedno, která destinace, již jsme několikrát s partnerem v Egyptě byli, ale tentokrát chceme vzít 4.letého syna. Prosím, poraďte mi, který hotel by byl pro nás nejlepší, právě kvůli synovy. Chtěla bych kvůli němu najít místo, kde bude pláž pro něj , kde bude místo bez korálů, aby se mohl válet v moři a nemusela se bát, že se o korály poraní a on si to užije. Takém aby tam bylo dětské vyžití, nemá rád velké tobogány, jen ty dětské mu stačí a malé bazény. Mám díky Vám již nějaké tipy, ale budu ráda, pokud se mi ozvete a poradíte. Moc děkuji a zdravím, Lenka

  • Budu hned reagovat na váš druhý dotaz…

 • Dobrý den Lukáši . Prosím o radu . Hodně let navštěvujeme Egypt , preferujeme Marsu před Hurgádou . Zajímá nás hlavně šnorchlování . V některých hotelech jsme byli opakovaně, ale služby se často mění k horšímu ( změna majitelů atd ) známe např. Fantazia , Three Cornes , Akassia , Dřívější názvy Sentido oriental , Mallikia …. Pak nás to už přestalo bavit a najednou super nový hotel Pickalbatros Sea Word . Letos asi po 3 pojedeme . Slušný řetězec i v Hurgádě , Sharmu … Moc se mi líbí zátoka v hotelu Oriental ( asi se už jmenuje jinak , ale služby 👎🏻. Mohl byste nám doporučit na příští rok nějaký nejlépe zase nový hotel ??? Nevadí nám vzdálenost od letiště , stejně se čeká na ubytování . Super šnorchl , cena a svěží hotel ?? Předem děkuji za tip .

  • Dobrý den Marie, pokud jsem vás dobře pochopil, tak máte v hledáčku v Marsa Alam relativně nový hotel s dobrým šnorchlováním a za solidní cenu, je to tak? Přiznám se, že to je trochu problém. Nový hotel a solidní cena nejde úplně dohromady. Nový je třeba hotel Lazuli (kousek od vámi zmiňovaného Albatros Sea World). Je pěkný, má dobrou pláž, ale blbý přístup do moře – v podstatě pouze možný přes molo, u pláže je příliš mělko. Nový je Iberotel u skvělé pláže a s výborným šnorchlováním v zálivu Marsa Mubarak, bohužel je dost drahý, nový je rovněž Jaz Maraya, která ale zase nemá svoji vlastní pláž. Pokud bych odhlédl od požadavku nového hotelu, zkusil bych Hilton Nubian Resort, který je kvalitní a stejně tak jako Maikia je u zálivu Abu Dabbab.

 • Dobrý den, s manželkou si chceme jet v polovině března oddechnout do Marsa Alam, doporučíte nám nějaký pěkný opravdu luxusní hotel se super službami a pokud možno i rozumnou pláží? I když v moři asi v březnu moc ještě nepobudeme 🙂 Děkuji

  • Dobrý den Alexi, opravdu luxusní hotel říkáte… za mne by to byl Steigenberger Alaya, ale ten bych osobně kvůli přístupu do moře příliš nedoporučoval. Lepší je proto volit sousední hotel Steigenberger Coraya, který má z pláže vstup do zálivu Coraya a nebo na druhé straně zátoky hotel s pláží Jaz Solaya – rovněž velmi kvalitní hotel, čistý, služby na vysoké úrovni. Kombinace moderního prostředí, top služeb i písečné pláže nabízí i Iberotel, viz moje podrobná recenze hotelu Iberotel Costa Mares. Volil bych jeden z těchto tří 🙂

 • Dobrý den Lukáši, děkuji za rady ohledně hotelu. Nyní mám tedy vybraný hotel a chtěl bych požádat o další rady…. Zajímal by mne váš názor na tzv. Faraonovu pomstu. Chtěl bych vědět, jak se mohu nakazit a jak nemoci předcházet. Prosím co nejdetailnější popis. Někdo tvrdí že nemoc je jen z vody, naopak někteří lékaři nedoporučuji jíst nic co nelze oloupat nebo nebylo uvařené a pít jen balenou vodu. Také mne zajímá zda se mám vyhýbat salátům a čerstvé zelenině, když je zde předpoklad, že byla tato zelenina umyta vodou… Jedu do hotelu Jazz tak se chci zeptat zda i v takovém hotelu musím dotovat zásadu pít nápoje bez ledu atd. Závěrem se chci zeptat jak se léčit, když nemoc dostanu. Vím, že mohu jíst místní léky jako je Antinal, ale je i něco lepšího např. injekční forma nebo kapackua od lékaře, kde předpokládám vyšší účinnost. Děkuji Martin

  • Dobrý den Martine, odkážu vás na článek o střevních potížích v Egyptě, kde se tomuto tématu věnuji podrobně. V hotelech Jaz nemusíte mít žádné přehnané obavy, jsou to kvalitní hotely, ačkoliv tím neříkám, že vás tu potíže zastihnout nemůžou – osobně se doporučuji vyhnout ledu v nápojích, ale ovoce či saláty bez problému. Nejlépe zabírá právě Antinal, případně lze nahradit Ercefurylem, který lze dostat v ČR, ale není tak účinný na ty potíže z Egypta. O injekčních formách informace nemám, neumím tedy k tomu nic říct.

 • Dobry den Lukasi,prosim ozvete se mi – psal jsem vcera dotazy do komentare, ale evidentne se neulozil.
  Dekuji.
  Ales

  • Dobrý den Aleši, váš dotaz vidím a budu na něj reagovat co nejdříve, spolehněte se. Ale omlouvám se, nyní zareagovat nestíhám, takže buď dnes večer a nebo zítra během dne. Dám vědět 🙂 Pro tuto chvíli posílám alespoň informace k SIM kartám. Díky za vaši trpělivost.

 • Dobrý den, Lukáši.

  Děkuji za možnost se Vás dotázat na věci ohledně zájezdu do Egypta.
  Po X letech se konečně chystám vydat k moři a to s dětmi 3 a 7 let.
  Vybrala jsem si už hotel Three Corners Sea Beach Resort v Marsa Alam. Ale jak koukám na ty obrázky, moře z pláže spíš nic než moc. A to mě odrazuje.
  Ráda bych tedy něco podobného včetně vybavení (tobogány), ale důležitý je pro mě (mé děti) přístup do moře přímo z pláže a nejlépe písečné.

  Mohu Vas tedy poprosit o doporučení?

  Předem děkuji!

  Lydie

  • Dobrý den Lydie, díky i za váš dotaz 🙂 Ano, díváte se správně, vstup u Three Corners Sea Beach bohužel moc písečný není, u břehu je to spíš takové korálové/kamenité podloží, navíc při odlivu mělké. Kombinace tobogánů a písečného vstupu je logicky žádaná celkem často, mrkněte se v prvé řadě na Utopii, viz také moje recenze hotelu Utopia – kde jsou 3 tobogány (pravda, že nejsou až tak veliké) a kde je vstup do moře rozhodně pohodlnější. Dále se nabízí Royal Brayka, který opět disponuje tobogány, byť ne nijak velkými a u něhož je možné využívat pláž sousedního hotelu Brayka Bay, která má vstup do vody písečný.

   A nebo Malikia – větší hotel, s tobogány srovnatelné velikosti jako v Three Corners Sea Beach a u zálivu Abu Dabbab s dobrou písečnou pláží i písečným vstupm do vody.

 • Dobry den Lukasi, vybiram zajezd pro sebe a syna (8 let) na brezen.

  Parametry:
  – tobogany (spis vic nez 3 skluzavky pro predskolaky)
  – pristup do more idealne hned z plaze (nechci s nim snorchlovat u mola 500m od brehu na sirem mori)
  – pokud bude laguna (nebo kratke molo do 100m max) chranena od otevreneho more, je to ok

  Mam nekolik moznosti:
  Albatros Sea World Marsa Alam – pry dobre tobogany
  Akassia Swiss Resort – ve vasich recenzich jsem nenasel
  Marina Resort Port Ghalib, a member of Radisson Individuals – doporucujete, ale vaham vzhledem k nabidce toboganu u ostatnich
  Pickalbatros Oasis Port Ghalib – nevim
  The Three Corners Happy Life Beach Resort
  Three Corners Sea Beach Resort (jiny hotel nez predchozi)
  Dream Lagoon
  Sataya Resort
  Jaz Grand Marsa – je to ten retezec, ktery sdili aquapark?

  Ktery byste doporucil? Plus prosim o info do emailu ohledne SIM na net 😉 urcite se domluvime.

  Dekuji.

  Ales

  • Dobrý den Aleši, super předvýběr, ale byl bych opatrný, mnoho z nich nemá příliš dobré vstupy do moře. Vezmu to stručně postupně a podotýkám, že se jedná o moje názory 🙂

   – Albatross Sea World – hotel má 5 větších tobogánů, takže pro 8 letého syna myslím ideální, jedna fotka tobogánů je i v této fotogalerii, rozklikněte fotky a je to 5. fotka od začátku. Vstup do moře písečný s kameny (lepší jsou boty do vody), vstup je pozvolný, do mělčí vody, ale dá se v ní bez problému plavat i šnorchlovat, případně možnost vstupu přes molo, ale to může být za větších vln uzavřeno.
   – Akassia Swiss Resort (případně lze i sousední LTI Akassia) – tobogánů tu je víc a jsou větší než v Albatrossu, na druhou stranu horší je vstup do moře, resp. je stejný, ale mělčí, je zde v korálovém podloží vyhloubená o-umělá laguna (asi 50 metrů dlouhá hned u pláže), která může být plná lidí, krom ní je vstup do moře možný přes molo
   Marina Resort – kvalitativně dle mne nejlepší ze všech, co zmiňujete, ale pravda je, že tobogány (je jich celkem 5) tu jsou menší, kratší
   – PickAlbatross Oasis Port Ghalib – pokud vím tak tobogány nedisponuje, navíc stup do moře u něj je horší (rozumějte přes korály) než u Marina Resort
   – Three Corners Happy Life Beach Resort – u pláže mělko, k tomu, aby si člověk zaplaval, je potřeba chodit přes molo
   – Three Corners Sea Beach Resort – opět nemá pro děti ideální vstup do vody, opět přes korálovo kamenité podloží, kde je za odlivu mělko
   – Dream Lagoon – u fajn velké laguny, do které je však od hotelu přístup přess cca 50 metrů dlouhou mělčinu, tobogány má, ale opět jsou menší, než v prbních dvou případech
   – Sataya resort – dobré tobogány, ale vstup omezen pouze na vstup z mola, u pláže mělko
   – Jaz Grand Marsa – pokud vím tak odsud vstup do nedalekého akvaparku v ceně není, respektive většinou cestovky dávají možnost si vstup předem připlatit, případně si ho lze zaplatit na místě. Ale budu se opakovat, vstup do moře je mělký, písčito kamenitý, dost ježků, zkrátka pro děti ne úplně ideální.

   Takže být ve vaší situaci, tak osobně upřednostním Albatros Sea World – je to nový hotel, hotelový areál Albatrosu je plný bazénů, působí to pěkně, i když je fakt, že při blížím pohledu člověk vidí, že to bylo vše dělané hodně narychlo a ne příliš kvalitně. To vás ale trápit nemusí. Důležité je zázemí, služby a čistota.

 • Dobry den Lukasi,
  Az nyni jsem narazila na vas clanek o hotelich a resortech. Mam ted popravde brouka v hlave,zda jsme nevybrali spatny hotel.Mame uz 14dni danou zalohu na hotel v Marsa Allam,“ Bliss Nada Beach resort“. Cetla jsem i recenze ze tam byva casto cervena vlajka a odliv…Koupani zrejme nebude vhodne pro deti.Jak to vidite vy? Meli bychom letet v cervenci druhy tyden. Je v popripade v okoli jiny hotel ktery by mel lepsi pristup do more? Dekuji vam za odpoved a preji hezky vikend

  • Dobrý den Moniko, Bliss Nada Beach je resort průměrný, kterým ničím neurazí, ale ani ničím nenadchne. Je v tomto směru srovnatelný s Aurorou. A jak sama správně píšete, vstup do moře tu je komplikovaný. Je to kvůli korálovému podloží, které je hned u pláže, kde tedy vzniká mělká voda na koupání nevhodná, navíc s řadou kamenů. Takže boty do vody se hodí. Voda i při přílivu je tu dost mělká a na koupání nevhodná. Pokud si dobře pamatuji, tak je tam akorát jedno místo, kudy se dá do moře z pláže jít, kde se dá zaplavat. Dále tu je molo, 100 metrů dlouhé, přes které se dá chodit do hloubky, ale ano, pouze v případě, kdy vstup z něj není omezen. Pokud hledáte cenově podobný hotel, kouknětě třeba na tu Auroru, která je sice co se kvality služeb také průměrná, ale pláž má písečnou, navíc to je v zálivu, kde je super šnorchlování. Existují samozřejmě i další hotely, kde je vstup do moře lepší. z těch cenově dostupnějších mne napadá Brayka Bay, Three Corners Equinox a nebo lze i Concorde Moreen Beach, který je od Bliss Nada Beach jen asi 5 km daleko a krom mola u něj je vstup i z pláže, i když ten je poměrně blízko pláže omezen bójkami.

 • Dobrý den Lukáši, skvělé,pokud by jste si měl vybrat mezi hotelem Jaz Solaya a Malikia, který by zvítězil?Letime i za šnorchlovanim…. Díky Jitka 🙋

  • Dobrý den Jitko, z hlediska komfortu a prostředí by zvítězil Jaz Solaya, pokud jste ještě nečetla, tak doporučuji projít moji podrobnou recenzi Jaz Solaya. Šnorchlování v přilehlé zátoce je také supr, i když fakt je, že v Abu Dabbab je šnorchl lepší. Takže z hlediska šnorchlování je vhodnější Malikia. Oba hotely nabízí jak vstup do moře po písku přímo z pláže, tak z mola. Nevím, jak to ve vašem termínu vychází cenově, osobně, pokud by to mělo být cenově srovnatelné, tak bych dal já přednost Solaye – kvalitativně je zkrátka o dost lepší, areál je hezčí, za hotelem velký akvapark, který je možný využívat zdarma a jak říkám, šnorchlování i u tohoto hotelu je velmi dobré, byť se v Marse najdou i lepší místa.

 • Dobry den Lukasi,
  rada bych Vas pozadala o dotaz. Chtela bych poradit, jaky hotel zvolit, pokud chci opravdu krasnou plaz, bez nutnosti bot do vody, a take nemuset chodit jen pres molo. Dale taky, aby mel vynikajici jidlo. Myslela jsem Hilton v Abu Dabab ( zhruba v teto cenove kategorii), ale pry je to celkem daleko k mori? Omlouvam se, jestli jsem narocnejsi.
  Dekuji moc, Petra

  • Dobrý den Petro, z Hiltonu je to k moři přibližně nějakých 600 metrů daleko (pokud tedy se bavíme o vzdálenosti hlavního bazénu od hotelové pláže). Není to nic hrozného, ale chápu, že někdo by to měl raději blíže. Dívala jste se na hotel Jaz Solaya? Kvalitativně je to velmi podobný resort, pláž Solaya je hned u hotelu a je z ní vstup do vody po písku. Za mne jedno z mála mínusů tohoto hotelu je to, že vstup do moře je až moc pozvolný. Nevím, jak moc trváte na Marsa Alam nebo případném šnorchlování, ale dobrý je také Fort Arabesque u Makadi Bay, to je asi 30 km jižně od Hurghady, hezký záliv, pláž u Arabesque písečná, vstup rovněž, korálů je v moři přímo před hotelem méně, ale i vlevo od hotelu jich je víc a i tam se dá pod vodou leccos vidět.

 • Dobrý den Lukáši, na přelomu února a března vyrážím s rodinou do „Soulotel blue lagoon resort & spa marsa alam“.
  Nikde jsem se toho moc o tomto hotelu, který je v komplexu asi čtyř hotelů nedozvěděla. Mohu Vás poprosit o nějakou informaci, případně zhodnocení? Také mě zajímá teplota vody v laguně v tomto období a zda je tam k dispozici vyhřívaný bazén.
  Děkuji

  • Dobrý den Jano, ono je to možná tím, že nedávno došlo k částečnému přejmenování všech těchto hotelů. Každopádně k Blue Lagoon – je to takový bez problémový hotel, řadím ho do egyptského průměru, ničím neurazí, ale ničím ani nenadchne. Jídlo je občas opakující. Upozorňuji na nefunkční internet, ten je tu jen placený. Co se týká pláže, je bez problému, vstup do vody sice hodně pozvolný, ale po cca 75 metrech se dostanete do velké laguny a tam je to v pohodě. teplota moře zde v laguně takto v únoru typicky 24°C. Neumím odpovědět, zda je bazén hotelu Blue Lagoon vyhřívaný, nevím to, ale předpokládám, že vyhřívaný je. Pokud by nebyl, choďte do hotelu sousedního sesterského Soulotel Dream Lagoon and akvapark resort – tam vyhřívaný v zimě je.

Akční zájezdy