Hotely v Marsa Alam

Napsal: Lukáš   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 128

Zkušenosti s hotely v Marsa Alam mám poměrně pestré, rozhodl jsem se proto tyto informace o jednotlivých resortech sumarizovat a sestavit několik realitu odrážejících „hotelových“ žebříčků.

Ostatně právě na toto téma dostávám od lidí časté dotazy žádající pomoc s výběrem.

Nikomu z nich se nedivím!

Zorientovat se v široké paletě hotelů v Marsa Alam není totiž jednoduché. Některé jsou perfektní na šnorchlování, jiné s velkými bazény a tobogány. Jedny jsou v zátoce, další však u otevřeného moře s přístupem do vody pouze z mola.

Je vhodné proto tato specifika znát a až na základě nich hotel rezervovat:

Které hotely jsou ty nejlepší? Jaký hotel bude nejlépe vyhovovat právě vám? Pojďme si jednotlivá hlediska i ty konkrétní nejlepší možnosti postupně společně projít. Opomenu-li zmínit něco, co vás bude zajímat, můžeme mi kdykoliv položit dotaz v diskuzi dole pod článkem.

Nejlepší hotely v Marsa Alam na šnorchlování

Jižní Egypt je atraktivní zejména díky pestrému podmořskému životu, kterým tento region naštěstí zatím stále oplývá. Tato část pobřeží Rudého moře je díky svým korálům světově proslulá. Tipy na ta nejlepší místa uvádím v článku o potápění v Egyptě. Z hlediska šnorchlování vypadá žebříček těch nejlepších hotelů takto:

 1. Shams Alam Beach Resort
 2. Abu Dabbab Beach Resort
 3. Three Corners Fayrouz Plaza
 4. Brayka Bay Resort

Podmínky u Shams Alam jsou ty nejlepší. Je to dáno do jisté míry tím, že hotel je menší a je situován poměrně dost na jihu (cca 120 km od letiště v Marsa Alam) a přímo hraničí s chráněnou oblastí Wadi el Gemal národního parku (zobrazit Shams Alam na mapě). Alternativní možností je ubytování v blízkém Gorgonia Beach Resortu, od kterého se dá k Shams Alam buď dojít nebo ještě lépe k němu doplavat a došnorchlovat podél pobřežních korálů.

Abu Dabbab Beach Resort (dříve El Malikia) u stejnojmenné zátoky Abu Dabbab je další klasikou. Zátoka je velká, je do ní možnost přístupu jak z mola, tak z pláže a po obou jejích stranách jsou velké korály. Zejména v centrálních částech zátoky, jejichž dno je porostlé mořskou trávou, se často vyskytují mořské želvy.

Detail hotelu Abu Dabbab Beach Resort

Chci dodat, že oblast Marsa Alam jako celek je na potápění výborná. Je to tedy tak, že, ať už zvolíte kterýkoliv resort, šnorchlovat se u něj bude dát. Výše uvedené hotely jsou na šnorchlování sice dle mého názoru ty nejlepší, ale rozhodně není třeba se omezovat pouze na ně.

Nejlepší hotely v Marsa alam
Pohled na resort Abu Dabbab Beach

Nejlépe hodnocené

Kvalita většiny resortů je taková „egyptská“ 🙂 Mnoho z nich se vydává za 5* komplexy, služby tomuto nejvyššímu standardu však kolikrát neodpovídají. Existuje však řada výjimek.

Dlouhodobě ty nejlépe hodnocené hotely jsou:

 1. Steigenberger Coraya Beach
 2. Jaz Maraya
 3. Jaz Lamaya
 4. Albatros Sea World
 5. Sunrise Marina Port Ghalib Resort
 6. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

V prvé řadě to jsou hotely u zátoky Coraya. Z její jedné strany je 5* Steigenberger Coraya Beach (cenově typicky nejdražší hotel v Marsa alam vůbec) a hned za ním v roce 2019 otevřený TUI Blue Alaya. Z druhé strany je pak řada dalších kvalitních možností: Jaz Maraya (rovněž otevřený v roce 2019) a dále Jaz Lamaya, Jaz Dar El Madina, Jaz Solaya či Jaz Grand Marsa. Všechny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa alam najdete.

Albatros Sea World (někdy označovaný jako Pickalbatros Sea World) je další vynikající hotel. I ten je v provozu krátce, od roku 2018. Je unikátním počtem vodních ploch, které se v areálu nachází. Ne všechny sice slouží jako bazény, ale celkově to působí moc pěkně.

Ukázat fotografie hotelu Albatros Sea World

Velmi často lidem doporučuji i Sunrise Marina Port Ghalib Resort nebo Hilton Nubian Resort, které dle mého názoru perfektně kombinují komfort a služby na velmi dobré úrovni s výtečným šnorchlováním, jež je u nich dostupné.

Sunrise Marina se řadí mezi nejlépe hodnocené hotely
Sunrise Marina Resort

Marsa Alam hotely bez mola

Nevýhodou řady zdejších lokalit je skutečnost, že pohodlný vstup do moře je v daných místech možný pouze z mola. Je to dáno celkovým charakterem pobřeží v Marsa Alam, podél kterého se z velké části táhne korál. Ten, jak v průběhu let pomalu narůstal, vytvořil u mnohých pláží mělká korálová podloží, přes která jsou dnes k usnadnění přístupu do hlubší vody vybudována mola.

Molo nenajdete u hotelů:

 • Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Steigenberger Coraya Beach
 • Sunrise Marina Resort Port Ghalib
 • Hilton Marsa Alam Nubian Resort
 • Three Corners Equinox
 • Brayka Bay Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Shams Alam Beach Resort

Pak samozřejmě existují taková místa, kde sice molo je, ale lze do moře chodit i z pláže. A dál i místa, kde to bez mola nejde prakticky vůbec. Příkladem takové hotelu je Royal Tulip Beach Resort, u něhož je velká mělká laguna. Ta je sice výborná na kitesurfing, popř. windsurfing, kdo se chce však v moři vykoupat, nezbývá mu nic jiného, než využít jeden ze vstupů na mole.

Resorty s tobogány

Ztížený výběr bude mít ten, kdo hledá pro děti hotel s tobogány. Mnohem větší výběr nabízí v tomto ohledu Hurghada. Kdo preferuje akvapark v pravém slova smyslu, nechť volí mezi resorty řetězce Jaz u zátoky Coraya, které mezi sebou jeden akvapark sdílí. Nebo duo hotelů Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Postačí-li dětem jen pár tobogánů, pak je nabídka přeci jen širší:

 • Abu Dabbab Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Three Corners Happy Life
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Albatross Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • Royal Brayka Resort
 • Jolie Beach Resort

Někde jsou tobogány v rámci hlavních hotelových bazénů, někde je k tomu vyčleněn speciální bazén, jinde jsou mimo hotelový areál (vedle něj).

Egypt - resorty s tobogány

Hotely v zátoce

Pobřeží moře tu je dost jednotvárné a přímé. Jen na některých málo místech ho narušují některé zátoky a zálivy. To jsou místa, která jednak typicky nabízí velmi dobré podmínky na potápění, jednak jsou částečně chráněna před větrem, který vane od moře. Navíc v zátokách je obvykle teplota moře o trochu vyšší než na otevřeném moři. Asi už chápete, proč právě ubytování se zátokou jsou tak vyhledávanou variantou.

Příklady hotelů v zálivech:

 • Utopia Beach Club & Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Brayka Bay Resort & Royal Brayka Beach Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Hilton Nubian & Abu Dabbab Beach resort u zátoky Abu Dabbab
 • Shams Alam

Moje doporučení

Ptáte se na mé doporučení?

Nebudu-li brát nyní příliš v potaz cenu, mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb ideálně tak, aby se jednalo o hotel s all inclusive (to nabízejí všechny). Na základě tohoto se do mého nejužšího výběru dostává: Sunrise Marina Resort v Port Ghalib, Hilton Marsa Alam Nubian Resort u zátoky Abu Dabbab a Three Corners Fayrouz Plaza. Právě to jsou hotely v Marsa Alam, které upřednostňuji. Zvolíte-li kterýkoliv z nich, neuděláte chybu!

Pokud potřebujete s výběrem jakkoliv pomoci, jsem vám k dispozici a pokud budu vědět, tak vám rád poradím a sdělím své zkušenosti.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 128
 • Dobrý den, prosím Vás, jak je to s koupanim ve Fantazii v listopadu? Co se větru tyče? Slysela jsem, ze i tyden je tam schopna viset červená vlajka a do vody jen po kolena?

  • Dobrý den Lenko, moc s tímhle tvrzením nesouhlasím. Vlny i vítr tu občas samozřejmě jsou a to nejen v listopadu, ale v podstatě kdykoliv během roku, nevýhodou vln je to, že mře nemusí být z mola přístupné, ano, ale nemám zkušenost, že by se to zde dělo nějak často, za druhé moře je pak trochu zakalené. Podstatné je však to, že u Fantazie je několik lagun, kde se bez problému vykoupete i když je molo zavřené. Navíc i v těchto lagunách se dá šnorchlovat.

 • Dobrý den, chtěla bych doporučit hotel v Egyptě nejlépe v Marsa Alam, pro dvě mladé holky, co si chtějí užít zábavu a trošku živější hotel Budeme moc rádi za doporučení. Děkuji za zpětnou odpověď.

  • Dobrý den Terezo, já bych vás v Marsa Alam nasměroval například na Pickalbatross Sea World, Fayrouz Plaza (která z mnou třech zmiňovaných má nejrozmanitější vstupy do moře) nebo o třídu lepší Jaz Maraya resort, kde lze mimo jiné posedět v střešním baru s výhledem na moře.

 • Dobrý den Lukáši, dala by se přes vás zajistit datová karta? Budeme od 13.9. V Hotelux Oriental Coast (dříve Sentido). Díky, dejte vědět emailem, Petra

  • Dobrý den Petro, díky za váš dotaz, ano, kartu vám zajistím, vyzvednutí od kurýra je možné buď přímo na letiště nebo následně na hotelu. Ozvu se vám a zašlu konkrétní informace o tom, jak to funguje.

 • Děkuji za odpověď 🙏

 • Luky prosím o radu🙏 co je lepší – jaz grand marsa nebo corners fayrouz plaza? Četlá jsem recenze na ten corners , hodně lidi se stěžují na jídlo ,prý moc malý výběr … ale zase moc výborně podmínky pro šnorchlovani 🤷‍♀️, ve Grandu zase opak výborná kuchyně ale šnorchlovani nic moc. Porad’ prosím 🙏

  • Zdravím vás, ztotožňuji se s tím, co píšete 🙂 Je to spíš tedy o tom, co víc na dovolené preferujete, kvalitní hotel, služby a jídlo nebo naopak pestřejší možnosti šnorchlování? Z hotelu Jaz Grand Marsa je nicméně možnost chodit šnorchlovat přes mola, a to i před molo v nedalekém zálivu Coraya.

 • Luky prosím o radu 🙏🏽 zkoušela jsem již psát, nyní už jsme vybrali pravděpodobně hotel fantasia resort (jedeme 10-22/9) a chceme hlavně pozvolný vstup do moře bez nutnosti bot a samozřejmě také bazény, bary, výběr jídla, prostě tak nějak komfort 🤗 je tohle dobrá volba 🙏🏽? Ještě bych měla prosbu ohledně SIM s daty, zda by bylo možné přes Váš zařídit 🙏🏽 moc děkuji za odpověď 🙏🏽 Barča

  • Dobrý den Barčo, omlouvám se, že jsem nereagoval dříve. Nezlobte se. Ano, Fantazia je dobrá volba, jak z hlediska komfortu a služeb, tak z hlediska pláže. Koupat se je zde možné buď v lagunách, kde je tak akorát mělko a i laguny samotné jsou vhodné na šnorchlování, případně lze chodit do moře přes krátké molo, po kterém vstupujete přímo do hloubky. Co se týká případné SIM karty, zašlu vám k tomuto podrobné informace mailem a není problém pro vás na 10.9. SIM karty zajistit. Děkuji 🙂

 • Dobry den,v MarsaAlam jsem jiz byl v nekolika hotelich(lPenseeAzur,Fantazia,JazDarelMadina,Concorde,ShamsAlam)nyni se nemuzu rozhodnout mezi JazGrand a ThreeCornersFayrouz…oba maji vyborne recenze,rekl bych…ze navrch ma JazGrand…v hodnocenich je lepsi v mnoha smerech…muzete-li,poradte…predem dekuji za informace

 • Ano, přesně tak… dekuji moc za reakci🙂… a je nějaký hotel který by jste nám doporučil třeba Místo té Fantazia resort? Malikie se nám líbila, jen by jsme neco malinko ,,lepšího” co se servisu tyče. (Větší výběr míchaných nápojů a jídla) Jinak se nám v Mallikie líbilo… jen by jsme raději malinko lepsi resort.

  • Dobrý den Ivet, tak zrovna ta Fantazia je kvalitativně určitě lepší než Malikia. Pokud chcete však zůstat u zálivu Abu Dabbab, pak bych volil hotel na protější straně zálivu, Hilton Nubian Resort. Je to od něj na pláž trochu dál, ale kvalitativně je na dobré úrovni. Ještě lepší je např. Iberotel Costa Mares, který leží u podobného zálivu blíž k letišti, u zálivu Marsa Mubarak. Iberotel je ze zde jmenovaných nejdražší, je ovšem také nejnovější a služby zde jsou v podstatě na té nejvyšší možné úrovni, co lze v Marsa Alam najít.

 • Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, 2roky zpět jsme byli v Malikia… polepším si Fantasy resort? Malikia byla vcelku dobra.. moře krásné, jen hotel trosku starší…jídlo vcelku dobre. Dekuji Ivet.

  • Dobrý den, vy pravděpodobně myslíte Fantazia resort, viďte? Pokud ano, tak v porovnání s Malikií je tento hotel jednoznačně kvalitnější. Na druhou stranu do moře je zde ve srovnání se zálivem Abu Dabbab u Malikie vstup ne tak pohodlný. Respektive u Fantazia se dá koupit buď v lagunách, do nich se dostanete přímo z pláže, popřípadě lze do moře vstupovat přes krátké molo do hlubší vody.

 • Dobrý den,
  děkuji za odpověď. Zásadní je pro nás krásné moře, šnorchlování a potápění s přístrojem. Kvalita hotelu taky samozřejmě hraje roli. Děkuji

 • Dobrý den,
  rozhodujeme se mezi hotely Gorgonia Beach a Shams Alam. Který byste nám prosím doporučil?
  Děkuji

  • Dobrý den Aleši, máte nějaké konkrétní požadavky? Shodou okolností mám oba tyto hotely podrobně z mého úhlu pohledu sepsané, pokud to zde načetl, koukněte na recenzi Gorgonia Beach i na hotel Shams Alam. Když bych to velmi rychle shrnul, tak Shams Alam je menší, klidnější, fajn, s perfektním šnorchlováním. Gorgonia je větší, v porovnání se Shams Alam nabízí o něco kvalitnější služby, je zde možnost koupání v lagunách nebo vstupu přes molo. U Shams Alam chodíte rovnou do moře z pláže.

 • Dobrý den, který hotel by jste doporučil mladému páru? Máme vybraný shams. Je to dobrá volba? Je to menší hotel. Nebude tam problém s jídlem? Děkuji Honza

  • Dobrý den Honzo, Shams Alam je dobrý hotel, mám o něm sepsanou i podrobnou recenzi zde na stránkách, viz. recenze Shams Alam resortu. S jídlem problém není, je to klidnější resort, ale s pěknou pláží a super podmínkami na šnorchlování. Pokud jedete do Egypta právě kvůli pláži, moři a životě pod vodou, tak toto je dobrá volba.

 • Dobrý den, velice děkuji. Hanka

 • Děkuji vám

 • Dobrý den Lukáši.Prosim mohu se zeptat na hotel Royal brayka beach co se týče služeb
  a podmořského života.Dekuji.Maci

  • Dobrý den Marcelo, je to dobrá volba, patří k velmi solidním hotelům, byť určitě ne k těm nejlepším, které v Marsa Alam jsou. Pokoje mají trochu starší vybavení, byť zcela dostačující, ale všude je čisto a pokoje jsou prostorné. Jídlo je bez problému. Wifi jen na recepci. Royal Brayka leží u pěkného zálivu, záliv to je poměrně úzký, po obou stranách má řadu korálů. Na šnorchlování je to velmi dobré místo, ostatně často tento záliv sám lidem doporučuji.

 • Dobrý den Lukáši, velmi děkuji za informace Musí to být občas vyčerpávající, tolik dotazů pořád dokola…
  Už se v tom sama trochu ztrácím, můžu naposledy poprosit o doporučení – hotel na vyšší úrovni, pokoj u pláže nebo se Swim up a možnost vidět např. želvy nebo hezké korály?Nejlépe vstup do moře bez mola. Přeji hezký den, Hanka

  • Dobrý den, jak jsem již psal, swim up pokud vím má pouze Alaya. Tam ale dobrý vstup do moře není. Volil bych ten Iberotel – hned u moře, pěkná pláž, záliv s dobrými podmínkami na šnorchlování, navíc jeden z aktuálně nejlepších hotelů v Marse vůbec.

 • Dobrý den Lukáši, děkuji za odpověď. Bohužel do tohoto hotelu mohou pouze klienti od 16 let věku, synovi bude sice letos 16,ale až v prosinci. Psala jsem na hotel dotaz, ale zatím bez odpovědi. Každopádně prosím ještě o info, který další z hotelů v té vyšší kategorii má pokoje s terasou nejblíže u moře, něco jako např. hotel Imperial Shams Abu Soma., jestli ho znáte. Je to tedy sice hotel nižší kategorie, ale některé pokoje jsou přímo u pláže. A ještě poslední dotaz, který z hotelu Jaz v Marsa Alam by jste vybral jako nejlepší. Velice děkuji za váš čas a ochotu. Přeji hezký den

  • Dobrý den Hanko, jasné, to máte s tím věkem pravdu. Ne každý hotel to tak má, ale typicky většina hotelů má pár pokojů, kterou jsou v těsné blízkosti pláže (a další samozřejmě dál). Z tech lepších to je např. Jaz Grand Marsa, i v případě zbrusu nového Iberotel Costa Mares to je z těch jeho nejbližších pokojů k pláži asi 35 metrů. Co se týká hotelů Jaz, tak za mne je nejlepší právě ten Jaz Grand Marsa a Jaz Maraya, sice to nejsou hotely, které by bylo hned u zátoky Coraya (jako ostatní hotely Jaz), ale to je možná i výhoda, protože za mě koupání v zátoce Coraya není kdoví jak dobré – na většině míst jsou omezené vstupy kvůli korálům.

 • Dobrý den Lukáši, chtěl bych se zeptat k Brayka bay Reef, jestli je tam možné jezdit na windsurfingu? Díky Lukáš.

  • Dobrý den, nemyslím si, že konkrétně zde tato možnost je. Navíc on ten zdejší záliv je dost úzký, takže by to přímo v zálivu stejně nešlo. Na windsurfing je fajn laguna u hotelů Royal Tulip nebo Magic Tulip nebo trochu jižněji v Marsa Alam laguna u hotelu Dream Lagoon. Obě to jsou velké a poměrně mělké laguny, od volného moře trochu chráněné, takže na windsurfing ideální.

Akční zájezdy