PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Lazuli Resort

Lazuli Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   9 minut čtení

Hotel Lazuli Resort je pěkný, nový komplex, který nabízí komfortní pokoje, supr pláž, perfektně čisté moře a navíc v mnohých termínech láká i na cenově dostupné zájezdy, jakým je třeba tento all inclusive pobyt za 11 390 Kč. Areál hotelu je čistý, s kvalitním zázemím i dobrými službami.

A výbornými podmínkami na šnorchlování.

Po jeho otevření v roce 2021 se tak celkem logicky velmi rychle zařadil mezi ty nejoblíbenější hotely v Marse vůbec. Právem. Jeho klientelu tvoří aktuálně hlavně Poláci, Češi, Italové a Němci.

Lazuli na mne udělal velmi dobrý dojem.

Tím, jak je hotel nový, tak působí neopotřebovaným a někdy až luxusním dojmem. Mám sice některé podněty na zlepšení, ale kladné stránky rozhodně převažují.

Prostřednictvím následující recenze hotelu Lazuli vás s resortem důkladně seznámím. Ukáži spoustu fotek, podrobně popíši areál hotelu i jeho přilehlou pláž a povím, jak je to zde se vstupem do moře, hloubkou vody i to, jak moc vhodné to je zde na šnorchl a plavání.

Řeknu, co se mi líbilo, ale zmíním i moje výtky. Ať už je to poměrně dost komárů po západu slunce, plážoví nabízeči služeb, kteří často nerespektují červenou vlajku, trochu hlučnější klima na pokojích nebo absence nabídky zmrzliny.

TIP: před rezervací zájezdu do Lazuli doporučuji využít nabídku získání egyptské datové SIM karty zdarma. Podrobný postup krok za krokem, jak na to, najdete níže v recenzi.

Obsah recenze:

Oceňuji, že celkově jsou služby hotelu stále na velmi dobré úrovni. Tedy, pokud jste ho již v minulosti měli možnost navštívit, tak vězte, že nedošlo k nějakým změnám k horšímu. Pravděpodobně spíše než recenzi hotelu hledáte aktuální zájezdy. V případě Lazuli resortu osobně vždy kontroluji tuto nabídku:

Lazuli Resort – zájezdy na 8 dní s all inclusive od 11 390 Kč

Uvažujete-li o pobytu v Lazuli prvně, tak doporučuji následující recenzi alespoň v rychlosti pročíst, a získat tak o hotelu reálnou představu. Upozorňuji, že recenze je poměrně obsáhlá tak, aby poskytla na resort ucelený pohled. Dovolte mi vás nyní jejím prostřednictvím s Lazuli Resortem seznámit.

Na úvod několik prvních fotek:

Hotel Lazuli Resort

Lazuli Resort, také označovaný jako Lazuli Hotel and Resort, se nachází v severní části regionu Marsa Alam, zhruba 60 km od místního letiště. Transfer z letiště sem typicky trvá přibližně 60 minut a to kvůli zastávkám u několika bližších resortů. Pohledem na mapu zjistíte, že v jeho nejbližším okolí krom dvou dalších resortů nic není. Resort Onatti Beach a oblíbený Pickalbatros Sea World se spoustou bazénů jsou od Lazuli vzdáleny necelých 500 m po pobřeží jihovýchodním směrem.

Zobrazit Lazuli na mapě

Hotel neleží u žádného zálivu či laguny, nýbrž u otevřeného moře. Typický je pro tento region velký korálový útes, který se mořem táhne rovnoběžně s pobřeží a o který se rozbíjí mořský příboj, ačkoliv samotné korály z moře nijak nevystupují. Mezi hlavním korálem a pobřežím vzniká pás klidné, čisté a relativně mělké vody, která vybízí ke šnorchlování.

Po pobřeží se dá jít mimo hotel, ale pláž v těch místech není upravovaná a není tedy nijak zajímavá.

Poměrně nezajímavé je i okolí hotelu, jedná se zkrátka o vyprahlou poušť, ve které nic k vidění není. Hotel samotný je ale vybavený velmi dobře, a i proto ho považuji za perfektní zázemí pro dovolenou v Marsa Alam.

Hotel byl pojmenován po polodrahokamu Lapis Lazuli, kamenu modré barvy, a proto jsou mnohé prvky jeho interiéru laděné do modra.

Lazuli je 5* resort.

Je pravda, že patrně nelze srovnávat s evropskými hotely té nejvyšší kategorie, ale na egyptské poměry si toto hodnocení nepochybně zaslouží. Už jen kvůli tomu, jak vypadá jeho areál:

Lazuli Resort

Areál hotelu

Po průjezdu velkou hlídanou vjezdovou bránou se před vámi otevře do kopce mírně stoupající příjezdová cesta. Uprostřed ní je vybudovaný parčík s lavičkami, malými kaskádovými bazénky a malými vodopády, které bazény propojují. V horních bazénech jsou malé fontány a celý park je z obou stran lemován vzrostlými palmami. Všechno je tu večer dokonale nasvíceno, fontány mění barvy, takže sem doporučuji za tmy dojít, stojí to za to.

Ještě než se člověk ocitne před hlavním vchodem, prochází skrze malé náměstíčko, po jehož stranách jsou obchůdky se suvenýry a další minimarkety.

Pohled na vjezdovou bránu a na park s bazény:

Příjezdová cesta

Náměstíčko s obchody:

Obchody v hotelu

Od hlavní brány k hlavnímu vchodu do hotelu to je 150 m daleko. Velkými prosklenými dveřmi se dostanete do lobby hotelu. Lobby je velké, v moderním orientálním stylu a s ohromnou kopulovitou střechou. Na pohovkách a šedých křeslech tu je dostatek míst k sezení.

Po levé straně je recepce hotelu, za hlavním vchodem je po levé straně také obchůdek s různými vůněmi a hned vedle něj taxi kiosek, kde si můžete objednat taxíka. Po pravé straně je lobby bar, najdete tu také bankomat a obchod s hodinkami a slunečními brýlemi.

Lobby hotelu

Z lobby se vchází do jediné zdejší a la carte restaurace a také do večerního Astro baru. Když lobby projdete, tak se dostanete ke schodům, které vás dovedou k hlavní jídelně i do hlavního venkovního areálu hotelu. Zde vyjdete ven, projdete skrze prostranství, které je lemováno miniaturami pyramid a dalšími pro Egypt typickými sochami a postupně dojdete až k hlavním bazénům.

Lazuli má celkem 4 bazény.

Dva největší jsou přímo u sebe, jsou děleny akorát mostkem. První bazén je 60 m dlouhý, druhý, který je v zimě vyhřívaný na 25°C, je 40 m dlouhý. Oba bazény jsou 140 cm hluboké a oba mají směrem od hotelu zhruba 10 m široké pozvolné vstupy imitující pláž.

Součástí druhého bazénu vířivka pro 12 lidí a bazénový bar, který nabízí z jedné strany sezení přímo v bazénu a ze strany druhé sezení klasické u stolů. Je zde také kruhový, 12 m široký mělký bazén pro malé děti. Na rozdíl od některých jiných hotelů tu brouzdaliště zastřešené není. U hlavních bazénů je dostatek prostoru a ani s lehátky a slunečníky to tak nepůsobí stísněně.

Výhled z teras hlavní budovy na bazény a moře:

Areál hotelu Lazuli
Bazény

V zadní části hotelu se nachází poslední bazén s třemi středně velkými tobogány a zároveň s brouzdalištěm pro děti. Tobogány jsou hlídané plavčíkem a tráví zde čas především rodiny s dětmi.

Tobogány v hotelu Lazuli

Zahrady hotelu jsou pěkně udržované, plné kaktusů, květin, kvetoucích keřů a palem. O všechno se starají. Nemám v tomto směru co vytknout a vytváří to příjemné prostředí.

Oceňuji fakt, že se dá celý hotel kolem dokola obejít. Přitom člověk stále zůstává v rámci bezpečného prostoru hotelu. Okruh měří přes 1 km a vybízí k běhání. Je to něco, co jiné egyptské hotely nabídnout neumí.

Večer jsou trochu otravní komáři (i když je to zřejmě dost závislé na termínu). Je jich tu dost, a to i přestože se je snaží vykuřovat. Na večerní sezení na balkónech to tak moc není. Je vhodné s sebou mít repelent i nějaký elektrický odpuzovač do zásuvky. Naopak brzy ráno je v areálu plno malých mušek.

Hotelové zahrady:

Areál resortu Lazuli

Cesta, která lemuje hotel ze severní strany:

Cesta kolem areálu

Pokoje

Vlevo od hlavní budovy jsou ubytovací bloky. Je jich tu celkem 14 a značeny písmenem G, tedy G1 až G14. Jsou uspořádány do takových dvou podkov, které jsou natočené směrem k moři, čili i všechny pokoje jsou tímto směrem situované. Neznamená to však, že je ze všech na moře vidět.

Lazuli má 264 pokojů.

Budovy jsou dvou podlažní, tedy buď můžete dostat pokoj v přízemí nebo v prvním patře. Výhodou přízemních pokojů je fakt, že z jejich teras lze rovnou chodit do zahrad a k hlavním bazénům. Nevýhodou je samozřejmě horší výhled.

Areál resortu

Resort nabízí následující 3 typy pokojů:

 • Standardní pokoj
 • Deluxe pokoj
 • Superior pokoj

Ve všech případech se jedná o pohodlné a stejně vybavené dvoulůžkové pokoje, buď s velkou manželskou postelí nebo dvěma oddělenými lůžky. Pokoje se liší svým umístěním v areálu a výhledem. V hotelu je 94 standardních pokojů, které jsou umístěny v přízemí, dále 101 deluxe pokojů, které nabízí částečný výhled na moře a 69 superior pokojů, které mají výhled na moře nejlepší a některé z nich mají také výhled na bazén.

Pokoje jsou poměrně velké, působí moderním dojmem, mají nové a funkční vybavení a disponují individuálně kontrolovanou klimatizací (trochu hlučnější, ale člověk si rychle zvykne). Matrace na postelích jsou tvrdších, dobře se na nich spí. Na každé posteli jsou 2 polštáře. Mají 40″ na stěně připevněnou LCD TV s USB vstupem, malou ledničku s minibarem (konzumaci nápojů z minibaru pak však zpětně hradíte), varnou konvici a set na přípravu kávy a čaje (lipton), dále jsou vybaveny vestavěnou skříní, ve které je trezor, stolkem se dvěma židlemi, dalším stolem s další židlí, velkým zrcadlem a dalším malým dřevěným nábytkem. Pokoje jsou laděné do modré barvy, mají modré závěsy, modré židle, modrý přehoz postelí i modré dekorační polštářky. Je to pěkné a čisté.

Prohlédnout si fotky pokojů

Koupelny jsou také prostorné, od samotného pokoje oddělené mléčnými skleněnými dveřmi. Mají zděný sprchový kout, jinak to je taková klasika.

Pokoje deluxe a superior jsou příplatkové varianty a v cestovních kancelářích si za ně připlatíte navíc o 1400, resp. 1900 Kč na osobu. Můj názor je takový, že to jen kvůli výhledu není třeba, navíc odevšud je to k bazénů i k moři pár kroků.

Ačkoliv se jedná o kvalitní hotel, doporučuji nespoléhat na to, že vás ubytují hned. V některých případech nově příchozí lidi nechávají čekat až do brzkých odpoledních hodin. V každém případě po ranním příjezdu vám nikdo snídani odpírat nebude, zároveň můžete hned vyrazit k bazénu či k moři. Upozorňuji ale na to, že nárok na osušky budete mít až potom, co vás ubytují. Osušky se vydávají u bazénu oproti kartě, kterou dostanete s pokojem. Není tedy sice nutné brát osušky s sebou, ale je dobré mít alespoň jednu při ruce pro případ, že pokoj nedostanete hned.

Úklid pokojů probíhá denně, vždy vám tam nechají dvě lahve s pitnou vodou. Personál hotelu od uklízečů, přes číšníky až po recepční je přátelský, vesměs nápomocný, často ovládající základní české fráze a zkrátka se snaží, aby bylo vše tak, jak má.

Chodba v prvním patře a vstupy do jednotlivých pokojů:

Vstupy do pokojů

Interiér pokoje (pokoj v přízemí s terasou):

Lazuli Resort - pokoj
Pokoj z druhé strany

Internetové připojení

WiFi v hotelu Lazuli sice je, ale to, které je zdarma, je dost pomalé. K dispozici je ve společných prostorách hotelu, hlavně v lobby. Lze chytit ale i na některých pokojích.

V hotelu je nabízeno rychlejší připojení, tzv. „high speed“ internet, jak to nazývají, pravdou ale je, že od rychlého internetu to má daleko. Chtějí za to 30 USD na týden a jednu osobu či jedno zařízení. Zkrátka chcete-li ho využívat na vícero zařízeních zároveň, je potřeba si ho zakoupit 2x. Osobně toto řešení proto nedoporučuji, navíc i toto placené připojení se dle slov některých taktéž často samovolně odpojuje.

Kdo chce nebo potřebuje mít k dispozici kvalitní připojení, nechť to raději řeší pořízením egyptské datové SIM karty.

Využijte nabídku SIM karty zdarma

Každému, kdo zvažuje dovolenou v Lazuli, nabízím a bezplatně zajistím 6 GB datovou SIM kartu s garancí její funkčnosti v hotelu Lazuli i mimo něj (například na výletech).

Karty jsou lidem předávány po příletu na letišti v Marsa Alam.

Postup pro získání karty je následující:

1. krok
Před rezervací pobytu si ověřte, že je v den vámi zamýšleného příjezdu doručení karty možné. Datum příletu do Marsa Alam mi pro účel tohoto ověření zašlete mailem na lukas@pruvodceegyptem.cz nebo sms či Whatsapp zprávou na +420 737 572 653. Ověření provádím obratem, nejpozději do 24 hodin.
2. krok
Potvrdím vám, že je bezplatné doručení v daný den možné. Zájezd si následně standardním způsobem zarezervujete.
3. krok
Po rezervaci pobytu vás požádám o vaše celé jméno, termín pobytu a předpokládaný čas příletu. Číslo letu mi potvrdíte, jakmile se ho od cestovní kanceláře finálně dozvíte.
4. krok
Po příletu do egyptského Marsa Alam na vás bude čekat kurýr s cedulkou s vaším jménem, který vám vaši 6 GB egyptskou Vodafone kartu předá.

Stravování

Jídla je vždy dost, ale problém je, že se příliš neobměňuje.

Hlavní jídelna, tzv. restaurace La Ventana je v hlavní budově přímo pod hotelovým lobby. Má jak vnitřní část, tak část venkovní, která je stíněná a zakrytá hotelovým patrem nacházejícím se nad ní. V jídelně formou bufetových stolů probíhají snídaně, obědy a večeře:

 • Snídaně – 07:00 až 10:00
 • Obědy – 13:00 až 15:00
 • Večeře – 19:00 až 22:00

Nejlepší jsou snídaně, nabídka je klasická, jak slaná, tak sladká, nechybí vajíčka, které dělají na různé způsoby. Překvapivě dobré je pečivo. Obědová jídla jsou servírována z teplých boxů, večer mimo boxů kuchaři některá jídla přímo před vámi připravují, grilují a dávají na talíř. Je snaha, aby večeře byly částečně tematické, např. Itálie Asie, Francie, ale v reálu se to příliš neliší.

Vybere si každý, vždy kuřecí, kachní, hovězí maso, ale chtělo by to více ryb a mořských plodů. Objevuje se rýže, brambory, hranolky, těstoviny, pizza, kebab, teplá i studená zelenina a ovoce. Jeho výběr je ale slabší a třeba banány ne úplně lákavé kvality. Sladkostí a dortíků je dost, ale neobměňují se.

U 5* hotelu bych čekal jídla lépe dochucená. Je zároveň škoda, že mnohé talíře, příbory i skleničky jsou ušmudlané. Skleniček je v jídelně poměrně málo, číšníci je rychle sbírají tak, aby je mohli brzy opět vrátit umyté do oběhu.

Vstup do jídelny La Ventana (v patře nad ní je lobby hotelu):

Restaurace La Ventana

Mimo hlavní jídelny je v hotelu italská a la carte restaurace Casa Mia se vstupem z hotelového lobby, s vnitřní a venkovní částí. V rámci pobytu ji můžete večer 1x navštívit, když si na to však čas neuděláte, tak o nic nepřijdete. Večeře zahrnuje ceasar salát, rajskou polévku, rybu, kuřecí maso nebo těstoviny a jako desert creme brulee.

V areálu hotelu je několik barů:

 • Ole Lobby bar
 • Splash Aqua bar
 • Maj Roman Theatre bar
 • Laguna pool & beach bar
 • Astro bar

Lobby bar funguje 24 hodin denně a spolu a Astro barem nabízí kvalitnější a chutnější drinky než bary ostatní. Splash aqua bar je u bazénu s tobogány a v provozu je jen v hlavní sezóně. Maj Roman Theatre bar je občerstvení u venkovního divadla (u pláže), kde ve večerních hodinách probíhají různá představení (představení s ohněm, fakýrská show, apod.), bar je proto otevřen jen večer, od 19:00 do půlnoci. Astro bar je v podstatě takový „klub“, opět funkční večer, který nabízí podobně jako a la carte restaurace posezení na terase.

Hlavní bar je u bazénu a pláže, je v provozu denně od 10:00 do 18:00 s tím, že krom nápojů, mojita a dalších míchaných drinků či kávy z automatu (nescafe) nabízí pozdí snídani a mezi 13:00 a 16:00 také lehké občerstvení v podobě hranolek, pizzy, croissantů apod.

Hlavní Laguna pool & beach bar nabízí také sezené přímo v bazénu:

Bazénová bar

Chválím fakt, že jsou na několika místech (konkrétně v lobby, v hlavní restauraci a u baru u bazénu a pláže) barely s pitnou vodou, není tu tedy problém si vodu třeba do lahví, které člověk dostává na pokoj, kdykoliv doplnit. Led dělají z balené vody a používají ji i na vaření. Střevní potíže tu jsou proto dost výjimečné.

Naopak třeba úplně chybí nabídka zmrzliny. K dispozici jsou jen nanuky, ze jeden si však účtují dva dolary, což není málo.

Pokud nebudete mít nějaká přehnaná očekávání, tak zde s jídlem budete spokojeni. Nejedná se o žádný top gastronomický zážitek, určitě ne na úrovni 5* hotelu, ale hlady nikdo neumře. Ani ti kteří, jsou nějak dietně omezení. Kuchaři jsou velmi vstřícní a nemají problém vám připravit bezlepkové těstoviny nebo, pokud o to požádáte, donést bezlepkový chléb či bezlepkovou variantu dortíků. V tomto směru vše v pořádku.

Zákusky

Pláž u Lazuli & koupání

Pláž před hotelem je cca 230 m dlouhá a 50 m široká. Velikostně ji považuji pro hotel za dostačující a příjemně prostornou. Je písečná. Jedná se však o písek, který je sem navezený, protože, jakmile popojdete pár kroků po pobřeží dál, tak je charakter pláže úplně jiný. O pláž se tu starají, denně ji upravují a uklízí.

Na pláži je odhadem 60 velkých slaměných slunečníků. U každého jsou dvě lehátka a také proutěná zábrana, která jednak poskytuje víc soukromí a jednak brání proti větru. Po pláži chodí různí nabízeči služeb, bohužel jsou dost neodbytní a často nerespektují ani červenou stuhu, kterou je možné si při vyzvedávání plážových osušek zapůjčit, pověsit na slunečník a dám tím najevo, že o nic nemáte zájem. Nabízí hlavně masáže a další procedury hotelového wellness centra, které je hned za pláží a mimo masáží je v něm za extra úplatu také sauna, pára a vířivka. Součástí je i fitness centrum, to je možné využívat zdarma. Na pláži se pohybují dva velbloudi, kteří vás za úplatu svezou.

Hned za pláží jsou k dispozici 3 sprchy.

Pláž u hotelu Lazuli
Slunečníky na pláži

Pláž je oproti moři celkem dost vyvýšená. To je patrné hlavně v její levé části, kde jsou na mnoha místech při vstupu do vody menší skaliska, která je nutné překonat, obejít a sejít z nich dolů tak, aby se člověk dostal do vody. Není to proto úplně vhodné pro nějak pohybově omezené osoby. Pro přímý vstup do moře z pláže je lepší pravá část pobřeží, kde pláž do moře přechází pozvolně, a je zde tak i prostor vhodný pro koupání malých dětí.

Doporučuji boty do vody.

Ačkoliv přímo u pláže je dno vesměs písečné, dál se ve větší míře jedná o tvrdé a místy dost ostré korálové podloží.

Co se týká hloubky, tak voda prvních 150 až 200 m není hluboká. Při přílivu tu má dospělí vodu po pás, při vrcholícím odlivu je na mnoha místech vody max po kolena. Z toho důvodu je potřeba upozornit, že moře u Lazuli resortu není příliš dobré na plavání. Plavat se v mělké vodě při přílivu dá, ale s opatrností. Případně si lze chodit zaplavat přes molo do hluboké vody. O co méně vhodné to tu je na plavání, o to víc je moře vhodné na šnorchl.

Z pláže vybíhá molo:

Pláž a molo
Molo a pohled na hotel
Molo Lazuli

Mělčiny mezi pláží a hlavním korálem:

Pohled z mola na moře

Šnorchlování

Jednou z nesporných výhod Lazuli resortu jsou kvalitní podmínky na šnorchlování či potápění. Voda je v této lokalitě velmi čistá, a tedy s dobrou viditelností. Šnorchlovat se u Lazuli dá na dvou místech.

 • v mělké vodě u starých korálů
 • v hluboké vodě u hlavního korálového pásu

Vstup do moře zde usnadňuje molo, je 220 m dlouhé, dřevěné a v dobrém stavu. Má 2 vstupy do moře. První je zhruba uprostřed mola a zavede vás do mělké vody, kde pohodlně člověk stačí. Hladina je klidná, bez větších vln. Svět pod hladinou je i v této mělčině plný ryb, které vydrží člověk dlouze pozorovat. Ryby se tu lidí vůbec nebojí, jsou otrkané, často je budete mít přímo před sebou.

Přidám pár obrázků.

Šnorchlování u Lazuli
Šnorchlování

Tady je vidět, že jsou ryby i v těsné blízkosti schodů, po kterých se leze do moře z prostřední části mola:

Ryby u mola

Druhá možnost vstupu do vody je z konce mola. Po schodech tu vstupujete do hluboké vody, korálové stěny tu padají do tmavé 20 m hloubky, takže to nemusí být pro každého a je to trochu o tom si na ten pocit hluboké vody zvyknout. Na rozdíl od mělčiny, kde jsou k vidění vesměs korály malé a typicky již odumřelé, zde jsou korály veliké a pestrobarevné. Kolem se pohybuje plno ryb. Na konci mola je sezení, poličky k odložení věcí, plavčík, který vás ve vodě hlídá a také vlajka. V některých dnech je hladina úplně klidná, jindy vlny jsou, pak je vyvěšena buď žlutá vlajka, popřípadě vlajka červená. Bohužel zákaz vstupu zde z důvody vln občas opravdu platí a stává se, že je molo otevřené až k večeru, kdy se má vítr tendenci uklidňovat či je zavřené celý den, pak je člověk odkázán na šnorchl v mělčině. Nejčastěji je vlajka žlutá, kdy do vody můžete a vyvěšovali ji i za podmínek, za kterých by vás na jiných hotelech v Marse do vody nepustili.

Kdo má štěstí, tak uvidí z mola delfíny. Naopak třeba želvy se zrovna tady moc nevyskytují.

K dispozici je potápěčské centrum, které svojí přítomností svědčí o vyhledávanosti této lokality. Jmenuje se Atlantik Diving Center a je přímo na pláži. Nabízí nejrůznější potápěčské kurzy a mimo jiné i potápění na zkoušku:

 • 1 ponor na zkoušku – 55€
 • 2 ponory na zkoušku – 75€
 • kurz Scuba Diver – 190€
 • kurz Open Water Diver – 360€
 • zapůjčení komplet potápěčské výbavy – 15€
 • zapůjčení masky a ploutví – 5€

V nabídce mají i celodenní šnorchlovací výlety lodí z Port Ghalibu za 45€.

Hlavní korál u hotelu Lazuli stojí za to:

Potápění u Lazuli

Na konci mola jsou občas poměrně silné vlny:

Pohled z mola na vlny

Moje tipy na podobné resorty

Kdo hledá novější a vkusně zařízený hotel, tak je pro něj Lazuli Resort vhodnou volbou. Hotel láká na krásnou pláž, dobré šnorchlování i na moderně vybavené pokoje. Díky pěknému interiéru a službám celkově na solidní úrovni patří aktuálně mezi ty nejvyhledávanější hotely v Marse, což se zejména v některých vytížených termínech odráží na jeho dostupnosti.

Doporučuji hlídat tuto nabídku zájezdů do Lazuli, v rámci které je obvykle termínů nejvíce a za rozumné ceny.

Pro případ, že volné zájezdy na váš termín již nenajdete, tak je dobré vědět, ze v regionu Marsa Alam lze najít i jiné, s Lazuli srovnatelné resorty, které sdílí řadu společných rysů. Mezi ty nejpodobnější osobně řadím:

Ve všech případech jedná o nové a v posledních letech otevřené resorty. Albatros Sea World má k Lazuli nejblíže nejen charakterem pláže a moře, ale i vzdálenostně. Hotely jsou od sebe asi 600 m daleko. Stejně jako Lazuli, i Albatros má malý akvapark. Sirena Beach je hotel otevřený v roce 2023, má krásné pokoje a disponuje dlouhou pláží s možností vstupu přes krátké molo nebo přímo z pláže. Nový a vkusně zařízený je i Sataya Resort.

Upozorním ještě na Magic Life Kalawy, který, byť není v Marsa Alam, nýbrž u Safagy, má také fajn korály přístupné z mola. Navíc je u něj laguna s písečným vstupem a úroveň jeho služeb je minimálně na egyptské poměry vysoká.

Pevně věřím, že nyní máte o hotelu Lazuli konkrétní představu. Cílem bylo pojmout co nejvíce aspektů a popsat vše podstatné. Jestliže jsem některou z vašich otázek nezodpověděl, můžete využít komentáře dole pod textem a doptat se mne na to, co vás zajímá. Doufám, že tato recenze hotelu Lazuli Resort vám je a bude nápomocná k tomu se správně rozhodnout, zda pro vás je hotel vhodnou volbou či nikoliv. Dojem z krásných bazénů, dobrého vybavení i skvělého šnorchlu malinko kazí krapet slabší úroveň stravování, než kterou by člověk od 5* hotelu čekal, poněkud otravní komáři a malinko komplikovanější vstup do moře rovnou z pláže.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, doporučil byste Lazuli pro děti 11 a 13 let?

  • Dobrý den, Štefane, spíše ano, než ne. Jsou tu pro ně tobogány, dobrá pláž a zároveň dobrý šnorchl v mělké vodě, kde budou pohodlně stačit. Pokud byste chtěl něco s o něco lepším vstupem do vody, tak by lépe mohl vyhovovat nedaleký Pickalbatros Sea World.

 • Dobrý den, Lukáši, víte, jak se tu cenově pohybují ty masáže?

  • Dobrý den, Hanko, pamatuji si, že nabízeli 50 min masáž a 20 min výřivky k tomu za 25 dolarů na osobu. Sám jsem ale nevyzkoušel, tak to neumím objektivně zhodnotit.

Přidat komentář