PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Brayka Bay Resort

Brayka Bay Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Brayka Bay Resort, často také označovaný jako Brayka Bay Reef Resort, skvěle kombinuje písečný vstup do vody s velmi dobrými podmínkami na šnorchlování v přilehlém zálivu. Zároveň láká i na tyto dostupné All Inclusive zájezdy za 10 730 Kč. A právě díky atraktivním cenám, dobré pláži i korálům patří mezi ty nejoblíbenější hotely v Marsa Alam vůbec.

A to i mezi Čechy.

Česká klientela zde dlouhodobě patří k těm početnějším. Proto má personál osvojené i některé české fráze. To sice může být pro některé na zahraniční dovolené ne zcela žádoucí, ale vězte, že záliv plný pestrobarevných ryb toto bez potíží vykompenzuje. Často tu jsou navíc k vidění i želvy (viz foto níže).

Pobyt v hotelu Brayka Bay mne nezklamal. Naopak.

Je ale pravda, že resort má i své záporné stránky.

Některé vyplývají z jeho oblíbenosti, jiné z jeho relativního stáří. Každopádně zcela bezchybný resort nikdo od některých týdenních pobytů začínajících na 10 730 Kč čekat nemůže. Upřímně si ale myslím, že průměrně náročný člověk zde bude spokojen.

V rámci následující recenze Brayka Bay Resort vás s hotelem důkladně seznámím. Ukáži mnoho fotek přímo z areálu. Povím, jaké možnosti stravování hotel nabízí, i to, zda a jak moc je hotel vhodný pro děti. Podrobně popíši místní pláž a dozvíte se, že zdaleka ne z každé části pláže je zde vstup do moře možný.

Řeknu, jak hluboké tu je moře a v kterých částech zálivu je šnorchlování nejlepší. Samozřejmě upozorním i na vše, co mi na hotelu vadilo, ať už to je nefungující wifi, špatně chladící lednička na pokoji, absence varné konvice či vypnutý kávovar při večeřích.

Obsah recenze:

Služby hotelu jsou dlouhodobě na stejné či velmi podobné úrovni. Jestliže jste hotel již někdy navštívili, tak vězte, že zde k žádný výrazným změnám (s výjimkou před několika lety vybudovaného mola) nedošlo a pravděpodobně více než moji zkušenost s hotelem hledáte konkrétní zájezdy. V případě Brayka Bay osobně vždy kontroluji následující nabídku:

Brayka Bay Resort: dovolená na 8 dní s all inclusive od 10 730 Kč

Každému, kdo uvažuje o pobytu v tomto hotelu prvně, doporučuji alespoň v rychlosti tuto recenzi pročíst, a seznámit se tak s aspekty, které byste si jinak uvědomili až na místě. Recenze je záměrně podrobná. Dovolte mi vás s hotelem jejím prostřednictvím seznámit.

Na úvod několik prvních fotek:

Hotel Brayka Bay Resort

Brayka Bay Resort se nachází v Marsa Alam přibližně 50 km jižně od zdejšího mezinárodního letiště. Cesta z letiště sem trvá zhruba 40 minut. Pohledem na mapu zjistíte, že hotel je svým způsobem jedním z posledních resortů, které z jihu uzavírají centrální část Marsa Alam. Jižněji je jen sousední hotel Royal Brayka a o 2 km dále na jih ležící Aurora Bay Resort. Za ním je pobřeží nezastavěné s tím, že po cca 20 km následuje samotné město Marsa Alam a teprve po dalších 20 km další resorty.

Duo hotelů Brayka Bay a Royal Brayka se nachází u zálivu Brayka Bay.

Zobrazit záliv Brayka Bay na mapě

Je jedním z několika zálivů, které v této části Egypta Rudé moře na pobřeží vytváří. Záliv je 400 m dlouhý a ve svých nejširších místech asi 200 metrů široký. Tak jako celé zdejší pobřeží, tak i záliv samotný je obrostlý korály a právě díky nim představuje vyhledávané místo na potápění a šnorchlování.

Hotel Brayka Bay se nachází na jeho severní a čelní straně, zatímco sesterský hotel Royal Brayka Beach je situován na jeho jižní straně. Areály jsou propojené a volně průchozí. Proto není problém využívat přístupy do moře u libovolného z nich, a stejně tak třeba využívat bazény obou resortů. Kolem pobřeží zde vede 1 km dlouhá hotelová promenáda, prostřednictvím které lze v podstatě celý záliv obejít. Na jejím severním konci je pak možnost posedět na některé z laviček a užít si výhledy na celou přilehlou zátoku.

Pohled na záliv Brayka Bay od hotelu Royal Brayka, vzadu vykukují budovy resortu Brayka Bay:

Brayka Bay Resort - záliv a hotel

Mimo tyto dva hotelové areály je zde poušť a ačkoliv opustit areál lze, tak to nemá příliš smysl, protože v nejbližším okolí stejně nic neuvidíte. Neuvádím to jako výtku, ale jako fakt, se kterým zkrátka je potřeba počítat.

Jedná se o 4* resort.

Upozorním, že se jedná o egyptské označení, které v mnoha směrech, jak následně ukáži, neodpovídá 4* evropskému standardu. Jeho označení tak berte s rezervou.

Areál hotelu

Vjezd do areálu je přes hlídanou security bránu, před kterou roste po obou stranách cesty množství palem. Od vjezdové brány k samotnému vstupu do recepce je to pouhých 60 m daleko. Do hotelu se odsud vchází hlavními prosklenými dveřmi, ke kterým se dostanete po 3 schodech nebo po bezbariérové rampě.

Vjezd a hlavní vstup do hotelu

Hotelové lobby je veliké, prostorné. Nad jeho střední částí je kopule, v níž je zavěšený velký lustr. V lobby jsou kožená křesla a pohovky. Po levé straně je místnost s bankomatem a po straně pravé je samotná recepce. Je škoda, že recepce vás po ranním příletu (většina letů z ČR přistává v Marse právě brzy ráno) často neubytuje hned, nýbrž vás nechá čekat až do odpoledních hodin nebo za předčasný check-in (typicky v 10:00) vyžaduje 25 dolarů. Toto jednání lze chápat v momentě, kdy je resort obsazený, ale v ostatních případech by si to mohli odpustit. Pravdou ale je, že stejný přístup často mají i mnohé jiné hotely v oblasti.

Na čelní stěně lobby jsou tři velká okna, ze kterých se naskytne první pohled jak na hotelový bazén, tak na moře.

Z lobby je po levé straně průchod kolem informačních nástěnek cestovních kanceláří k lobby baru zvaného Tiffany’s. Ten nabízí vnitřní posezení, k dispozici je zde kulečníkový stůl, tak posezení venkovní na bílých ratanových židlích se stolky. Právě z této poměrně prostorné terasy je výhled na bazén nejlepší, terasa je totiž vlastně hned nad ním:

Brayka Bay resort

Hotel má 3 bazény.

Hlavní bazén ve tvaru ledviny je 60 m dlouhý a až 23 m široký. Ve svém nejužším, asi 7 m širokém místě je přemostěn mostkem. Přímo k hlavnímu bazénu je přimknuté brouzdaliště pro ty nejmenší děti, je plus mínus kruhového tvaru s průměrem 15 m a s malou skluzavkou uprostřed. Ani jeden z těchto bazénů není vyhřívaný.

Kolem bazénu je dlažba a na ní lehátka se slunečníky. S přihlédnutím k velikosti hotelu se mi tu těch slunečníků a lehátek popravdě nezdálo moc.

Třetí bazén je krytý a v rámci zdejšího wellness centra. Tento bazén v zimě vyhřívaný je a je přístupný jak z budovy, tak z venku.

Dále je možné využívat bazény sousedního hotelu Royal Brayka. Ten má 3 venkovní bazény (z toho v zimě je vyhřívaný jeden), součástí jednoho z nich jsou i 4 menší tobogány. Ačkoliv tedy Brayka Bay tobogány postrádá, není problém s dětmi zajít na tobogány do vedlejšího hotelu.

Areál hotelu je poměrně rozlehlý, všude jsou zavlažované trávníky a palmy. Areál je plný kvetoucích keřů a květin, které lemují především hlavní promenádu. Rozkvetlých rostlin je tu opravdu hodně, mnohem víc, než v podstatě kvalitnějších hotelech tipu Jaz Solaya. Zahradníci se o vše neustále starají, ale měl jsem pocit, že to je tak trochu nad jejich síly. Tedy, kvetoucí keře jsou nádherné, ale uvidíte i uschlé větve a květy, což zase v Jaz Solaye nevidíte.

Přímo pod hotelovým lobby jsou tři ping pongové stoly, v areálu jsou dále dva tenisové kurty, malé hřiště na fotbal, na pláži dvě hřiště na beach volejbal a také dětské hřiště s prolézačkami. Nechybí několik krámků se základními věcmi a suvenýry, malá lékárna a soukromá klinika. V rámci budovy wellness centra je možnost masáží a v patře se nachází posilovna s výhledem na bazén a moře.

Pobřežní promenáda, vlevo od ní je hotel, vpravo pláž:

Areál hotelu Brayka Bay
Promenáda kolem pláže

Pohled na některé ze zadních budov hotelu:

Budovy v hotelu

Ještě jeden výhled z terasy u Tiffany’s baru:

Areál hotelu Brayka Bay Resort

Pokoje

Krom hlavní hotelové budovy a budovy s posilovnou a wellness centrem je hotel uspořádán do celkem 11 bloků, v nichž jsou pokoje. Jedná se o různě velké dvou až tří podlažní budovy. Bloky označené čísly 11 a 12 jsou přímo u pláže, od které je dělí jen pobřežní promenáda. Z pokojů v přízemí to je k vodě necelých 60 m daleko.

Ostatní budovy jsou dál, z teras jejich pokojů je typicky výhled pouze do přilehlých zahrad. Výjimkou je budova č. 3, která je nejblíže k hlavní hotelové restauraci i k hotelovému bazénu. Z jejího prvního patra je právě částečný výhled na bazén i na moře. Výjimkou je i budova č. 2, která je sice přimknutá k sousednímu hotelu Royal Brayka, ale díky tomu je i z ní částečný výhled na přilehlý záliv. Výhled na moře mají i nejvyšší patra některých dalších budov.

Z těch nejvzdálenějších budov od hlavního bazénu i restaurace, tedy z bloku č. 15, je to sem asi 250 m daleko a naopak z těch nejvzdálenějších budov od moře (blok č. 5, který je jako jediný vyvýšený a přístupný po schodech) je to k vodě necelých 300 m.

Brayka Bay Resort má celkem 320 pokojů.

Pokoje jsou prostorné s dlažbou na podlaze, většina z nich má 35 m2. Na druhou stranu jsou vybaveny dnes již starším dřevěným nábytkem. Je to dostačující, ale nelze čekat, že vás pokoj svým vzhledem a vybavením ohromí.

Prohlédnout si fotky pokojů

Pokoje jsou vybaveny individuálně ovládanou klimatizací, LCD televizí i malou ledničkou. Bohužel ta moc nechladí. Mínusem je i fakt, že na mnohých pokojích úplně chybí varná konvice.

Hotel nabízí pokoje o několika typech:

 • Standardní pokoj
 • Superior pokoj – oproti standardnímu má na pokoji trezor
 • Deluxe pokoj – oproti superior je k dispozici varná konvice, set na přípravu kávy a čaje a také župany, pokoj působí lepším dojmem, ale ani v případě deluxe varianty nečekejte žádné zázraky
 • Beach Front pokoj – opět oproti superior má varnou konvici, kávu, čaj a župany a výhled na pláž či na moře
 • Rodinný pokoj – pokoje ve dvou variantách o velikosti buď 70 m2 nebo 100 m2 se dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami, propojené společnou chodbou nebo v případě té větší varianty obývacím pokojem

Všechny uvedené typy pokojů hotel nabízí jak s manželskými postelemi, tak s postelemi oddělenými.

Tzv. minibar, který je na pokojích v ledničkách, je využitelný za poplatek, není tedy součástí all inclusive jako v některých jiných resortech. K dispozici je ale vždy 1,5 litrová láhev balené vody, která je denně úklidem doplňována, resp. dávána nová.

Kdo má pohybové problémy, nechť neváhá recepci hned při příjezdu požádat o pokoj blíže k hlavní budově a bazénu. Typicky nemají problém vyjít vstříc. Brayka Bay je ten z hotelů, kde personál slyší na bakšiš. Nyní tím nemyslím pouze recepci, ale kohokoliv ze zaměstnanců. Je tedy vhodné mít s sebou za tímto účelem nějaké drobné v dolarech či eurech.

Velikost pokojů se mi líbila. Horší je to s jejich vybavením, na němž je vidět, že už dost pamatuje. Je to srovnatelné s pokoji, co nabízí resort Malikia. Pro průměrně náročného člověka to je bez problému, ale člověk žádající kvalitní nové pokoje zde spokojený nebude.

Výhled z pokojové terasy v budově č. 3:

Pohled z balkónu

Internetové připojení

Internet v resortu Brayka Bay je k dispozici pouze v hotelovém lobby.

Tam je připojení k wifi síti zdarma. Nutno ale podotknout, že je tam připojení pomalé a ne vždy dostupné. Krom wifi sítě je u Tiffany baru tzv. „Internet point“ místnost, kde je několik počítačů s pevný připojením k internetu. Tuto možnost jsem nevyužil, neumím tedy její kvalitu posoudit. Žádný placený internet, který by byl rychlejší či by fungoval lépe než wifi připojení zdarma, hotel nenabízí.

Tomu, kdo internet potřebuje, doporučuji proto koupi místní datové SIM karty. Osobně tak internet řeším kdykoliv do Egypta jedu. Mám tak při ruce mobilní připojení, které funguje dobře kdekoliv, ať už v pokoji, na pláži či někde v poušti. Pozor na to, že v hotelu není oficiální stánek žádného z egyptských operátorů. SIM karty lze zakoupit v hotelových krámcích, ale samozřejmě za vyšší ceny. Je tak vhodné si kartu zajistit předem, ať už s následným dovozem na hotel nebo na letiště.

Stravování

Z pohledu jídla a jednotlivých možností stravování hodnotím hotel jako dobrý, ale určitě ne jako výjimečný. Opět, i stravování odpovídá obvykle nižším cenám zájezdů. Výběr je velký, všeho je dostatek, a proto se upřímně domnívám, že si zde každý vybere a chutně nasytí. Pokud však očekáváte sushi, výběr z 20 salátových dresinků nebo z 10 druhů olivových olejů jako tomu je v hotelu Iberotel Costa Mares, tak pro vás pravděpodobně bude Brayka gastronomickým zklamáním.

Hlavní hotelová restaurace se jmenuje Zest Buffet Restaurant. Nachází se v přízemí hlavního hotelové budovy (pod Tiffany barem) a nabízí jak venkovní zastíněné posezení v těsné blízkosti hotelového bazénu, tak posezení vnitřní. Bufetovou formou zde probíhají snídaně, obědy i večeře, a to v následujících časech:

 • snídaně od 06:30 do 10:00
 • obědy od 12:30 do 14:30
 • večeře od 18:30 do 21:30 v létě a od 18:00 do 21:00 v zimě

Výběr je klasický, jak při snídaních (namátkou slané i sladké pečivo, vajíčka na různé způsoby, salámy, sýry, pomazánky, párky, jogurty a pudinky), tak při obědech a večeřích. K dispozici je hodně zeleniny tak různých zeleninových salátů, ovoce v podobě jablek, melounů, hroznového vína, fíků nebo pomerančů, vždy je na různé způsoby k dispozici jak kuřecí, tak hovězí maso, rovněž ryby, z příloh především brambory, hranolky a rýže. Je tu i obsluhovaný pult, kde servírují kachnu s červeným zelím, tuňáka nebo pečené hovězí. Nikdy nechybí ani celá řada sladkostí a dortíků.

Hlavní restaurace a nad ní terasa u lobby baru:

Hlavní restaurace Brayka Bay

Nápoje (ať už džusy nebo nápoje sycené) si každý nosí sám, pivo a víno roznáší číšníci na požádání.

Nápoje kdykoliv během dne dostanete samozřejmě i v libovolném z hotelových barů:

 • bar Blues Pool u hotelového bazénu
 • Sailor’s Beach bar na pláži
 • Tiffany’s bar u hotelového lobby

V rámci all inclusive nabídky tu dostanete džusy (jablečný, pomerančový nebo ananasový), sycené nápoje (cola, dietní cola, sprite, fanta, tonic nebo bublinková voda), čaje, pivo, panáky (whisky, gin, vodka, rum, brandy, tequila) a alkoholické i nealkoholické koktejly. Rovněž zmrzlinu. Zpoplatněná je akorát nabídka vína (19 až 24 eur za jednu láhev).

Během pobytu může člověk navštívit i obě zdejší a la carte restaurace. Gamberini se nachází u potápěčského centra. Výběr je z několika pevně daných meníček zahrnující předkrm, polévku, hlavní chod i zákusek. Lze si tak dopřát biftek s hranolky, ale i menu striktně zaměřené na ryby a mořské plody včetně kalamari a krevet. Druhou možností je restaurace Tamara, která je naopak více zaměřená na autentickou lokální a arabskou kuchyni.

Nyní pár nedostatků.

V momentě, kdy je hotel plně obsazený, je hlavní restaurace poměrně hlučná. Kávovar, který funguje během snídaně i oběda, je bohužel při večeřích již vypnutý. Naopak automat sycených nápojů není v provozu v rámci snídaní. Někteří číšníci jsou až příliš aktivní a odnášejí talíř hned a to i s příbory, což není úplně žádoucí. Naopak jsou více pasivní v otázce prostírání stolů, kdy na stoly alespoň v době mé návštěvy nepřipravovali ani příbory ani ubrousky. Ačkoliv je na výběr plno salátů, chybí výběr salátových dresinků.

Jak vidíte, tak každý nějaké chyby najde. I přesto trvá můj názor, že výběr jídel je v Brayka Bay resortu dobrý a dostatečně pestrý. Bez problému si vybere i vegetarián, tak nějak dietně omezený člověk. Nemějte přehnaná očekávání a nežádejte prostředí ani servis podobný luxusní restauraci. Pak zde v tomto směru budete spokojeni.

Pláž u Brayka Bay

Díky své poloze v zálivu je resort Brayka Bay jedním z mála hotelů v Marsa Alam, který je schopný nabídnout kombinaci písečné pláže a pozvolného vstupu do moře.

Písečná pláž je zde po celém obvodu zálivu, na délku měří přibližně 650 m.

150 m dlouhá část pláže se nachází v čele zálivu, kde je pláž nejširší, na šířku zde měří přes 50 m. A právě z této centrální části pláže, která se nachází v těsné blízkosti hlavního hotelového bazénu (od bazénu ji dělí jen několik desítek metrů široký pás trávy, palem a keřů), je vstup do moře písečný a pozvolný. Zároveň to je jediná část pláže v celém zálivu, odkud je možné do moře přímo z pláže vstupovat. V ostatních místech jsou u pobřeží korály a vstup do vody je tam zakázaný. Na to ostatně upozorňují cedulky „Help protect the marine life, walk only on sand, do not walk on the reef.

Pozvolný vstup je podobný tomu, co je v zálivu Coraya u pláže hotelu Jaz Solaya. Vstup je tak v tomto směru ideální jak pro malé děti tak pro starší osoby se sníženou pohyblivostí. Výhodou zálivu je i fakt, že zde nejsou vlny. Moře je u pláže klidné, a to i za většího větru.

Na pláži jsou slunečníky s lehátky (zdarma). Některé jsou s proutěnými zábranami proti větru, jiné bez. Plastová lehátka nejsou nejnovější a zasloužily by postupnou obměnu. Každopádně je jich tu dostatek. Největší zájem je logicky o ty v centrální části pláže, ale když tam jsou zabrané, člověk bez problému najde další volné opodál.

Pláž Brayka Bay

Kdo hledá klid, nechť volí severní část pláže, kam mají omezený vstup děti. Nevýhodou je akorát to, že k tomu, aby člověk vlezl do moře, tak musí kvůli korálům odsud po pláži 100 m popojít.

U plážového kiosku, kde dávají plážové osušky, je i informační cedule s teplotou vzduchu, s teplotou vody v moři i v bazénu a s časy východu a západu slunce. Dále tu jsou sprchy se sladkou vodou.

Jižní část pláže u sousedního hotelu Royal Brayka je od té centrální dělena jakýmsi miniaturním průlivem, díky kterému za pláží vzniká malé jezírko. Během odlivu průliv téměř vysychá, ale přejít či přebrodit lze i za přílivu. Je zde samozřejmě i mostek, který oba areály spojuje. Těsně za tímto průlivem je pár lehátek schovaných ve stínu palem a i od nich lze do moře vstupovat po písku. Právě proto je konkrétně toto místo mojí nejoblíbenější částí pláže. Krom tohoto místa vlez do moře od resortu Royal Brayka znemožňují korály. Není to dlouho, co tu z tohoto důvodu bylo vybudováno 100 m dlouhé molo, na svém konci se třemi lavičkami, poličkami na odložení věcí, plavčíkem a schůdky do vody. Molo usnadňuje vstup do vody, hlavně šnorchlistům.

Pohled na záliv z mostku:

Pohled z mostku
Pláž

Šnorchlování v Brayka Bay

Stejně tak jako další zátoky v oblasti, i Brayka Bay je díky svým korálovým stěnám ideální pro potápění. Korálové útesy jsou na severním i jižním okraji zálivu. V nejužších místech zátoky je od sebe dělí asi 80 metrů, v těch nejširších místech tam, kde záliv postupně přechází ve volné moře, asi 250 m. Korály jsou různě veliké a vysoké. V nejdostupnějších místech vzdálených přibližně 150 m od pláže jsou 3 metry hluboké, v oblasti mola je zhruba 10 metrová hloubka a v místech volného moře jsou 25 až 30 m vysoké.

I přes oblíbenost zálivu jsou korály stále pěkné a v jejich blízkosti se člověk cítí jako v akváriu plném pestrobarevných rybek i větších ryb včetně perutýnů, krásných žlutých klipek, mořských koníků nebo rejnoků. Je zde poměrně vysoká šance na želvy, i když v tomto směru tak dobré podmínky Brayka Bay jako záliv Abu Dabbab u Malikie nenabízí. Výjimečně sem zavítají i delfíni.

Šnorchlovat lze jak přímo z pláže, tak k tomu využívat molo před hotelem Royal Brayka.

Doporučuji využít toho, že jen necelých 1,5 km na jih od zálivu Brayka je podobně oblíbená zátoka u hotelu Aurora Bay. Není zas takový problém tam po pobřeží dojít a zašnorchlovat si i tam. Korály v Aurora Bay jsou o něco lepší a větší, zejména pak ty na jeho severní straně, tedy ty, ke kterým od Brayka přijdete.

O oblíbenosti zálivu na potápění svědčí přítomnost potápěčského centra Coraya Divers Brayka Bay přímo v areálu hotelu. Jedná se o jednu ze tří egyptských poboček centra Coraya Divers. Ta v Brayka Bay je výjimečná tím, že disponuje i svým vlastním malým bazénem, který slouží k seznámení se s potápěčskou výbavou, a to zejména v rámci potápěčských programů i certifikovaných potápěčských kurzů. Z těch základních to jsou:

 • program Try Scuba (max hloubka 5 m, 2 hodiny, 1 ponor v moři) za 65 EUR
 • program Basic Diver (max hloubka 12 m, 3 hodiny, 1 ponor v bazénu a 1 v moři) za 95 EUR
 • kurz Scuba Diver (max hloubka 12 m, 2 denní kurz) za 189 EUR
 • kurz OWD Open Water Diver (max hloubka 18 m, 3 až 4 denní kurz) za 349 EUR

V potápěčském centru samozřejmě poskytnou i jakoukoliv výbavu. Třeba pro ty, co ji zapomenout doma či ji zkrátka nemají. Půjčení základního setu na šnorchlování, tedy masky, šnorchlu a ploutví vyjde na 9 EUR na den, půjčení setu na potápění s přístrojem, tedy navíc i automatiky, neorénu, bot a povinného počítače vyjde na 32 EUR na den. Cena jedné kyslíkové láhve pak závisí na tom, kolik ponorů chcete absolvovat, začíná na 29 EUR za láhev a s počtem ponorů, resp. s počtem objednaných lahví klesá.

Centrum zajišťuje rovněž nejrůznější potápěčské a šnorchlovací výlety (např. Elphinstone, Dolphin House, vrak Hamata, Abu Dabbab či Shauna Bay), některé na člunech přímo ze zálivu, jiné na lodích z přístavů v Marsa Alam a Port Ghalib.

Potápěčské centrum v hotelu:

Potápěčské centrum Brayka

Korál nedaleko vstupu z mola:

Korál při potápění u mola

Želva v zálivu Brayka Bay:

Želva v Brayka Bay

Korály blíže k pláži:

Šnorchlování v Brayka Bay

Hejno ryb v zálivu:

Hejno ryb u šnorchlování

Moje tipy na podobné resorty

Brayka Bay Resort je dobrý hotel, který nadchne svým umístěním u zálivu Brayka Bay. Oblíbenost hotelu je do velké míry dána právě jeho lokací, která nabízí vstup do moře jak přímo z pláže, tak z mola. Navíc cenově zdaleka nepatří k těm nejdražším. Naopak. Bohužel proto bývají některé termíny často rychle rozebrány. V případě Brayky tak není vhodné úplně dlouho s rezervací otálet. To platí hlavně, pokud se bavíme o prázdninových termínech či pobytech přes nějaké volné dny a svátky.

Vždy doporučuji zkontrolovat tuto nabídků zájezdů do Brayka Bay, v rámci které bývá kapacitně zájezdů do Brayka Bay nejvíce.

Jestliže i tak zjistíte, že je hotel obsazen, je možné zvolit některý z podobných resortů. Mezi tyto alternativy k Brayka Bay Reef resortu osobně řadím zejména tyto hotely:

 • Royal Brayka Beach Resort – sousední sesterský hotel, jehož výhodou je větší počet bazénů (má celkem 3), navíc disponuje tobogány
 • Malikia Abu Dabbab – kvalitativně podobný hotel, u širšího zálivu s větší pláží, s tobogány a top šnorchlováním
 • Three Corners Equinox – o něco menší, klidnější resort stejné kvality, typicky levnější, opět s bezproblémovým vstupem do vody i s potápěním
 • Aurora Bay Resort – hotel 2 km daleko od Brayka v blízkosti zálivu Aurora Bay, rovněž levnější, ale kvalitativně o něco horší

To jsou hotely za mne nejpodobnější k Brayka Bay, ať už svojí polohou, cenou, kvalitou či mořem. Všechny přitom mají možnost pozvolného vstupu do vody po písku. Každému doporučuji mrknout i na můj oblíbený Jaz Solaya v zátoce Coraya, který je kvalitativně lepší, než všechny výše uvedené. Opět kombinuje vstup z pláže i z mola a navíc jakožto jeho hosté můžete zdarma využívat velký sousední akvapark.

Ten, kdo dočetl až jsem, nyní ví o Brayka Bay vše podstatné. Pokud jsem nezodpověděl některou z vašich otázek, využijte prosím diskuzi níže pod článkem. Rád vám na vaše dodatečné dotazy odpovím. Věřím, že tato recenze Brayka Bay resortu vám byla nápomocná k tomu se zodpovědně rozhodnout, zda je pro vás hotel tím pravým či nikoliv. Kdo nemá přehnaně vysoké nároky na služby hotelu a spokojí se s průměrně zařízenými pokoji, tak zde bude spokojen. Moře je v zálivu Brayka Bay perfektní.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, Lukáši, zvažujeme prvně Brayku, odlet cca za měsíc , jedeme s dětmi 9 a 14 let. Je pro ně hotel vhodný a zvládnout zde šnorchlovat? Děkuji.

  • Dobrý den Vlasto, ano, Brayka je pro děti dobrá, navíc v sousedním hotelu lze využívat tobogány. Šnorchlovat mohou z pláže, u které jsou korály sice menší, ale není tam hloubka. Co se týká ceny, tal aktuálně váš termín vychází na 13 790 Kč za dospělého, což je myslím solidní.

 • Díky moc za tak detailní recenzi. Jestli tomu rozumím správně, je tedy možné se volně pohybovat po obou hotelech, je to tak?

  • Dobrý den Terezo, toto je jedna z velkých výhod obou resortů. Ano, můžete se tu dle libosti pohybovat, využívat kterýkoliv bazén či lehátko.

Přidat komentář