PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Iberotel Costa Mares

Iberotel Costa Mares

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Iberotel Costa Mares je kombinací kvalitních služeb, dobrého jídla a perfektní pláže. I přes obvykle vyšší ceny zájezdů, ty cenově nejdostupnější pobyty v Costa Mares začínají na 17 630 Kč, je hotel oblíbený i mezi Čechy. Faktem je, že v leckterých termínech tu Češi tvoří nadpoloviční většinu hostů.

Důvod je zřejmý.

Resort patří k těm nejlepším hotelům v Marsa Alam vůbec. Hotel otevřený teprve v březnu 2021 je zbrusu nový, čistý a moderně vybavený. Velkým lákadlem je i přilehlý záliv, ve kterém jsou běžně k vidění mořské želvy a občas sem zavítá i dugong (foto níže v článku).

Hotel Iberotel Costa Mares splnil mé očekávání.

Přesto k němu mám některé výhrady a je na každém se rozhodnout, zda to jsou věci, které je ochoten akceptovat.

Prostřednictvím této recenze hotelu Iberotel Costa Mares vás s resortem detailně seznámím. Podrobně popíši areál hotelu, pláž i podmořský svět v přilehlém zálivu. Nastíním, jak kvalitní jsou hotelové služby a povím, jak široká je nabídka stravování.

Řeknu však i to, co vám v cestovní kanceláři taktně zatají. Ať už je to staveniště hned vedle hotelu, poměrně hlučná klimatizace bez nočního módu, ne zcela stabilní wi-fi nebo často obtěžující opakované vyplňování dotazníků spokojenosti. Poukáži nejen na kladné stránky hotelu, ale i na mezery, kde je nepochybně prostor ke zlepšení. Zkrátka tak, aby si každý byl schopen o hotelu vytvořit reálnou představu.

Obsah recenze:

Ten, kdo již měl možnost hotel osobně navštívit, je už pravděpodobně se všemi jeho aspekty obeznámen a spíše než jeho recenzi hledá konkrétní zájezdy. Osobně v případě hotelu Iberotel Costa Mares vždy kontroluji tuto nabídku:

Iberotel Costa Mares: pobyty s All Inclusive začínající na 17 630 Kč

Pokud plánujete hotel navštívit poprvé, doporučuji vám tuto recenzi alespoň v rychlosti projít. Jejím prostřednictvím vám hotel detailně představím a seznámím vás s mými osobními dojmy, jež jsem z resortu měl. Záměrně jdu v recenzi hodně dopodrobna tak, aby v ní pokud možno každý našel to, co ho o hotelu zajímá.

Dovolte mi na začít několika obrázky:

Hotel Iberotel Costa Mares

Resort je situován v Marsa Alam. Leží necelých 10 km od místního mezinárodního letiště. Spolu s dalšími resorty v této oblasti se tak řadí mezi hotely, do nichž je transfer z letiště velmi rychlý. Cesta autobusových shuttlem sem z letiště trvá přibližně 15 min. Kdo se podívá na hotel na mapě, tak zjistí, že se nachází také v blízkosti Port Ghalib. Přístav, jež je startovacím cílem pro mnohé lodní výlety, je odsud pouhé 3 km daleko.

Zobrazit Iberotel Costa Mares na mapě

V nejbližším okolí hotelu krom vyprahlé pouště však nic nečekejte.

Alespoň prozatím.

Vpravo od hotelu v současné době pomalu vyrůstají dva další hotely. Oba dva, tak jako stávající Iberotel, budou patřit do sítě hotelů Jaz. Zjevnou snahou je zde postupně vytvořit komplex několika resortů se společnou security bránou podobný komplexu Madinat Coraya, v němž se nachází oblíbená Jaz Solaya, Jaz Lamaya, nový hotel Jaz Maraya a řada dalších. Staveniště bližšího hotelu bohužel přímo sousedí s resortem Costa Mares, a je tak v současné době v některých dnech holt rušivým elementem jinak poklidného areálu.

Hotel je situován přímo u dlouhé pláže, která lemuje zdejší záliv.

Záliv se jmenuje Marsa Mubarak.

Bezprostřední blízkost Marsa Mubarak je velkou předností hotelu Iberotel Costa Mares. A to hned ze dvou důvodů. Nejenže zde záliv vytváří přirozený pozvolný vstup do moře, jaký většina dalších hotelů v Marsa Alam zkrátka nabídnout nedokáže, ale nabízí i perfektní podmínky na šnorchlování. Podrobněji o tom, co vše lze pod vodou vidět, rozeberu níže v článku. Do doby, než byl Iberotel postaven, byl nejbližší možností ubytování u Marsa Mubarak hotel Fayrouz Plaza. Ten, byť je o něco starší, vychází levněji, a je tak vhodnou alternativou pro ty, kterým nedělá problém po pobřeží k zálivu 1 km popojít.

Jedná se o 5* resort.

Iberotel Costa Mares

Jak následně ukáži, domnívám se, že si hotel toto hodnocení zaslouží. Personál je až na některé výjimky milý a snaživý. Služby, opět až na některé výjimky velmi kvalitní. A areálu hotelu působí moderním a uklizeným dojmem. To je patrné hned po příjezdu.

Vstup do hotelu

Areál hotelu

Při příjezdu člověk nejprve projede hlavní vjezdovou security bránou, jež je přímo u hlavní silnice a vedle níž je velký nápis „Marsa Mares“, který naznačuje, že jste na správném místě. Vzhledem k tomu, že brána bude výhledově společná i pro ostatní resorty, tak není přímo u hotelu. Návazná příjezdová komunikace lemovaná palmami je dlouhá přibližně 800 m. Je zakončená malým kruhovým objezdem, odkud se po sedmi širokých schodech dostanete k hlavnímu hotelovému vstup. U vstupu je bankomat.

Vkusně zařízené hotelové lobby je plné pohovek, stolků a křesílek. Na zemi je dlažba, pod pohovkami často koberce. Nechybí velké květináče se vzrostlými rostlinami palmového typu. Recepce samotná je v levé části lobby. Má mramorový pult, ale zvýrazněná je především světle dřevěným dekorem.

Turisté z ČR do Marsy standardně přilétají v brzkých ranních hodinách. Na hotelu jsou kolem sedmé. Netřeba se bát, že byste zde museli čekat na jídlo či na pokoj až do odpoledních hodin. Naopak. Po vyřízení check-in formalit máte možnost hned jít na snídani a po ní, typicky kolem 8. hodiny, je již pokoj připraven.

Na druhé straně haly je Lotus lobby bar. Ten zaujme hlavně svoji zadní stěnou, je prosklená, tedy s výhledem ven, a před sklem jsou police s vázami. Podobně vypadající dekorace jsou pak i v jiných místech resortu. Hotelové lobby je díky celé své prosklené čelní stěně nádherně prosvětlené. Z haly je možnost vyjít ven na zastřešenou terasu. Ta náleží právě k lobby baru a naskytne se vám z ní první pohled na celý hotelový areál včetně obou bazénů.

Lobby hotelu a vzadu recepce:

Lobby hotelu a recepce

Ještě jednou pohled na lobby a prosklenou stěnu:

Lobby Iberotel Costa Mares

Výhled na bazén z hlavní terasy:

Pohled do areálu hotelu

Iberotel Costa Mares má dva bazény.

Oba obdélníkového tvaru. Ten větší o rozměrech 50 x 25 m je 120 cm hluboký. To není málo, ale ani moc a ačkoliv je pro mne 120 cm bez problému, tak si dokáži představit, že to může některým při plavání vadit. Bazén je v zimě vyhřívaný.

Vedlejší bazén o rozměrech 15 x 10 m je určený menším dětem. Je 45 cm hluboký. Chybí u něj však jakákoliv dětská skluzavka a nemá ani zastínění, což jsem v Egyptě v jiných hotelech podobné kvality, kupříkladu v resortu Jaz Solaya, viděl. Dále u něj nejsou zastíněná ani všechna lehátka.

Lehátka jsou nová, bílá, ratanová. U hlavního bazénu jsou uspořádaná do dvou až tří řad. Prostoru tu je dostatek, žádným stísněným dojmem to proto nepůsobí, což je fajn. U lehátek nejsou slunečníky, nýbrž jsou nad nimi bílé látkové plachty natažené na dřevěných konstrukcích. Vypadá to pěkně.

Areál doplňují palmy, keře, trávníky i některé kvetoucí květiny. Během pobytu člověk vidí, jak se o zeleň zahradníci starají.

Vzadu v areálu je k dispozici malé dětské hřiště, vedle něj několik večer otevřených krámků se suvenýry a také samostatná budova s posilovnou. Je v patře, z posilovny je tak nádherný výhled na přilehlý záliv. Posilovna má i terasu s několika lehátky. U hlavního bazénu je možnost stolního fotbalu, šipek a nechybí ani zastíněný a večer osvětlený stůl na ping-pong.

Tobogány v hotelu nejsou. Ovšem hosté minimálně v zimním období od listopadu do dubna mohou zdarma využívat akvapark Aqua Coraya. Ten je sice odsud 12 km daleko, ale jeho návštěva stojí za to. Tobogánů má nespočet.

45 cm hluboký bazén pro děti:

Dětský bazén v resortu

Pohled na dětské hřiště, za ním dětský hotelový klub a vedle něj budova v patře s posilovnou.

Hřiště pro děti
Posilovna

A takový je výhled ze střešního baru. Bazén pro děti v popředí, hned za ním bar s občerstvením.

Střešní bar hotelu

Pokoje

Hotel je uspořádán celkem do 7 bloků, ve kterých jsou pokoje.

Bloky 1, 2, 3 a 4 spolu s budovou, ve které se nachází hotelové lobby, lemují prostor kolem hlavního bazénu. Pokoje v bloku č. 1 jsou orientované na sever. Proti nim, na druhé straně bazénu, jsou bloky č. 2 a č. 3, pokoje v nich jsou orientované na jih. Blok č. 4 je čelní budovou orientovanou na východ s přímým výhledem na moře. Bloky č. 5, 6 a 7 jsou v budovách trochu stranou, za blokem č. 4. Jejich výhodou je větší klid, naopak nevýhodou větší vzdálenost k bazénu a k moři, navíc z pokojů v jejich přízemí není bohužel výhled ani na bazén ani na moře.

Iberotel má celkem 208 pokojů.

V tomto směru tedy patří spíše k menším či středně velkým hotelům. Za mne výhoda.

Pokoje jsou v přízemí a v prvních a druhých patrech. Pokoje v blocích 1 až 4 jsou o těchto typech:

 • pokoj Superior – 33 m2 pro 2 dvě osoby, manželská postel nebo dvě oddělné postele
 • pokoj Deluxe Family – 45 m2 pro 2+2 (2 pohovky), manželská postel nebo dvě oddělné postele
 • pokoj Junior Suite – 120 m2 pro 2 osoby, manželská postel

Superior a Deluxe Family mají všechny výhled na bazén a ty v prvních a druhých patrech i výhled na moře. Pokoje Junior Suite jsou nejblíže k moři a mají na moře přímý výhled. Dále, pokoje v blocích 5 až 7 mají buď také přímý, byť vzdálenější pohled na celý záliv, bloky jsou vyvýšené a z prvních a druhých pater odsud tak přehlížíte hlavní areál. Pokoje v přízemí těchto budov však výhled na moře ani na bazén nemají. Tak pozor na to:

 • pokoj Superior – 29 m2 pro 2 dvě osoby, manželská postel, výhled na záliv
 • pokoj Superior Family – 29 m2 pro 2 dvě osoby a max jedno dítě (pohovka), manželská postel, pokoje v přízemí s výhledem do „zahrady“
 • pokoj Deluxe Family – 46 m2 pro 3+1 nebo 2+2 (2 pohovky), manželská postel, výhled na záliv

Ačkoliv se pokoje liší velikostí, svým umístěním či výhledem, tak všechny disponují prostornou terasou nebo balkónem. Navíc všechny jsou vkusně a moderně vybaveny, jsou světlé s dřevěnými dekory.

Prohlédněte si fotky jednotlivých typů pokojů

Na pokojích velká vestavěná skříň s dostatkem úložného prostoru i velkým zrcadlem. Vedle ní polička s varnou konvicí, balenou vodou, hrnky a skleničkami. Pod poličkou zásuvka s čaji a kávou a pod ní malá, ale dostačující lednička (i s mini mrazákem) – opět s balenou vodou, s krabicovými džusy, dále v lednici plechovky piva a také Fanta, Sprite a Coca Cola. V rámci all inclusive programu je toto zdarma. Nesmím opomenout ani láhev červeného vína.

Potěší i taška s plážovými osuškami. Úklid pokojů probíhá každý den, denně jsou měněny ručníky a večer i plážové osušky. Denně je doplňována i lednička. Úklid zkrátka perfektní a není mu co vytknout.

Je však pravda, že koupelny, jež jsou vybaveny walk-in sprchami, dávkovači mýdla i dalšími maličkostmi, by mohly být trochu prostornější. Lépe fungující by mohla být i klimatizace. Klima postrádá noční mód a i na svůj nejnižší stupeň je poměrně hlučná a silná. To může na spánek leckomu vadit.

Vlevo blok č. 2 a 3 a vpravo za palmami hlavní bazén:

Areálu hotelu Iberotel

Internetové připojení

Wifi v hotelu Iberotel Costa Mares je.

Internet je zdarma, ale nelze říct, že by bez problémově fungoval všude, jak hotel deklaruje. Realita je trochu jiná. Na pláži, v restauraci a vůbec ve společných prostorách je internetové připojení stabilní. Horší to je však v pokojích. V mnohých funguje rovněž dobře, v jiných ale nikoliv. Připojení často padá a je kolikrát nutné žádat recepci o pomoc.

Ačkoliv je zde wifi síť násobně lepší než v ostatních egyptských resortech, dokonale rozhodně nefunguje. Člověk, jež internet na dovolené potřebuje a který bude mít smůlu na pokoj se slabším pokrytím, tu může mít problém. Domnívám se, že v dnešní době by měl mít hotel podobné kvality internet vyřešen mnohem lépe.

Stravování

Co se stravování týče, tak nemám hotelu co vytknout. Jídlo je chutné, je ho obrovský výběr v nádherně řešené bufetové místnosti. Navíc tomu, koho bufetový servis omrzí, jsou k dispozici dvě a la carte restaurace.

Zdejší hlavní restaurace se nazývá Corals a je situována v přízemí pod hotelovým lobby. Nabízí sezení jak vnitřní, tak venkovní. Její prostředí je čisté, z přírodních materiálů a na stěnách zdobené dekorativními vázami. Je to místo, kde probíhají snídaně, obědy i večeře, a to v následujících časech:

 • snídaně od 07:00 do 10:00
 • obědy od 12:30 do 14:30
 • večeře od 18:00 do 21:00
Hlavní restaurace hotelu

Leckdo může na první pohled nabýt falešného dojmu, že teplého jídla představující hlavní chody je málo. Je pravda, že nádoby s jídlem jsou menší. Číšníci jsou však pozorní, kmitají a rychle si všimnou, pokud něco chybí. Navíc nádoby jsou umístěny na varných deskách, díky kterým se jídlo neustále prohřívá.

Výběr pokrmů je neskutečný.

Slovy to lze těžko popsat, proto jen naznačím a spíš ukáži fotky (viz níže). Ke snídaním je široký výběr pečiva (chleby, bulky, placky, toastové chleby), asi 8 druhů marmelád, med, nutela, rýžový puding, ovoce (jablka, hrušky, banány, hroznové víny, pomeranče, broskve), pomazánky, sýry, nejrůznější salámy a šunky, nepřeberné množství zeleniny, x druhů olejů na saláty, x druhů jogurtů jak v mísách, tak originálně balených, vločky, vejce natvrdo. Z teplých jídel to jsou pak grilovaná rajčata se sýrem, míchaná vajíčka, malé burgery se zeleninou či smažené kuřecí kousky. Nechybí croissanty, muffiny, koláče i další sladké pečivo. Krom toho tu je stůl plný typických orientálních pokrmů, většinu ze kterých ani nedokáži pojmenovat. Dát si můžete palačinky, lívance, na posypaní rozinky, strouhaný kokos nebo třeba oříšky. Rádi vám udělají vajíčkovou omeletu se zeleninou dle vašeho výběru a dokonce i ztracené vejce.

Výběr sladkého pečiva ke snídaním

I k večeřím je neskutečný výběr pečiva, dále vždy dvě polévky, podobný výběr ovoce jako ke snídaním, avšak nechybí ani kompotované ovoce, již nakrájený pomeranč nebo červený či žlutý meloun. Nádherné kuřecí rolády, opravdu široký výběr sushi, i řada salátů (včetně salátu s mořskými plody) a zeleniny spolu s nejrůznějšími dressingy. Z teplého jídla například kuřecí maso, dušené hovězí, pečené kachní maso, zapečené brambory, zapečená brokolice, vařená zelenina, vždy nějaká ryba, rýže, kuřecí nugetky, opět několik orientálních pokrmů s kuřecím masem, čínské nudle, hranolky, těstoviny s výběrem tří omáček. Nechybí ani nepřeberné množství dortíků, třeba mrkvový dort, brownie, vanilkové či jahodové řezy, cheesecake nebo pudinky. Kromě nealka, piva a vína vám k večeři připraví i libovolný koktejl.

Vše krásné na pohled a dobré na chuť.

Můj názor je takový, že si zde vybere opravdu každý. Ano, mnoho jídel se často opakuje, ale výběr je tak široký, že tu rozhodně není problém celý týden postupně ochutnávat stále něco nového. Vše je pečlivě popsáno – anglicky, arabsky a německy, takže přesně víte, co si dáváte. Výběr je dostatečný i pro jakkoliv dietně omezeného člověk – v případě potřeby rád poradí nebo se speciálním přáním vyjde vstříc manažer restaurace. Dodám, že na večeře hotel žádá o slušný dresscode, bohužel ne každý ho dodržuje.

Mimo hlavní restauraci nabízí Iberotel Costa Mares i další možnosti stravování:

 • Lotus bar v hotelovém lobby
 • Anchor bar u bazénů
 • Sands bar u pláže
 • a Sky bar na střeše bloku č. 1

Bazénový Anchor bar, který je hned vedle hlavního bazénu, je otevřen každý den od 09:00 do 17:00. Nabízí koktejly, alkoholické i nealkoholické nápoje a v odpoledních hodinách od 12:30 do 16:00 také občerstvení (saláty, polévky, pizzy, těstoviny a deserty – cheesecake, čokoládový dort, zmrzlinu nebo zmrzlinu s ovocem). Kávu ve všech barech krom hlavní restaurace připravují z čerstvě namletých zrn. Od 18:30 do 21:00 se z něj stává a la carte restaurace s italským menu, kterou je možné v rámci all inclusive jednou za pobyt po předchozí rezervaci na počítači na recepci navštívit.

Anchor - bar s občerstvením

Podobně jako Anchor bar funguje i plážový Sands bar, který je v pravém křídle hotelu (blok č. 1) v blízkosti pláže. I ten je otevřen denně od 09:00 do 17:00 s tím, že oproti Anchor baru je zde navíc mezi 10:30 a 12:00 možnost pozdní snídaně. Od 12:30 do 16:00 následuje opět nabídka jídel (saláty, sendviče a burgery s hranolky, bruscheta, těstoviny a deserty). A od 18:30 do 21:00 se z něj opět stává a la carte restaurace – tentokrát zaměřená na ryby a mořské plody, kterou je rovněž možné jednou za pobyt navštívit.

Bar Sands u pláže

Musím říct, že jídla servírovaná v barech přes den vypadají velmi dobře, rozhodně nepůsobí jak z nějakého rychlého občerstvení. Naopak jako z kvalitní restaurace.

Krom Lotus baru v hotelovém lobby, kde si můžete dát alko i nealko nápoje a koktejly kdykoliv během dne od 09:00 do půlnoci, nesmím opomenout ani střešní bar Sky bar, opět s nabídkou nejrůznějších koktejlů a především s nádherným výhledem na pláž, zátoku i na večer osvětlené bazény. Sky Bar je otevřen denně od 17:00 do půlnoci.

Jak vidíte, tak možností, kde se najíst či občerstvit je napříč areálem celá řada. Výběr jídel je vždy široký a hlavně krásně servírovaný a chutný. Hotel je v tomto směru skutečně dobrý a troufám si říct, že uspokojí i ty nejnáročnější strávníky.

Nyní slíbené fotky.

Široký výběr sýrů
Jogurty
Ovoce
Zeleninové saláty
Sushi
Sladké dortíky

Jak jsem říkal, teplé pokrmy jsou připravené v menších nádobách, tady např. kuřecí roláda a hovězí tajine (příklad orientálního pokrmu).

Jídlo v hotelu Iberotel Costa Mares

Stojí za to si dovolenou zpestřit návštěvou alespoň jedné z místních a la carte restaurací, ať už té u bazénu nebo té na pláži.

Večeře v a la carte restauracích

Pláž u Iberotel Costa Mares

Pobřeží zdejšího zálivu je přibližně 1 km dlouhé a stejně tak dlouhá je i pláž.

Ovšem upravená hotelová pláž zaujímá jen 200 m její délky. Pláž je písečná a její část před hotelem je zhruba 60 m široká. V její pravé části je hřiště na plážový volejbal a na pétanque. Hotelový areál je v její bezprostřední blízkosti, od pláže ho dělí jen promenáda. Od hlavního hotelového bazénu je to proto k moři skutečně blízko, pouhých 100 m daleko.

Vstup do moře je písečný a pozvolný.

U vstupu jsou samozřejmě často vyplavené nějaké oblázky, nicméně boty do vody tu nejsou potřeba. Dno moře směrem do zálivu neklesá prudce, ale ani není třeba chodit desítky metrů daleko k tomu, aby si člověk zaplaval. Navíc tím, že v části pláže u hotelu je hladina moře typická klidná či jen v malými vlnami, tak je to vhodné místo jak pro koupání malých dětí, tak i pro osoby se sníženou pohyblivostí. Větší vlny jsou v jižní části zálivu, která není tolik proti severovýchodnímu příboji chráněná okolními korály.

Na pláži jsem napočítal 102 slunečníků.

Jsou to pro Egypt klasické proutěné slunečníky s lehátky. První řada slunečníků má proutěné zástěny proti větru, další mají zástěny látkové. Je zde ale také dost míst bez zástěn. Vzhledem k tomu, že v oblasti je vítr poměrně častý, tak moc nerozumím tomu, proč zástěny nejsou u všech lehátek.

Pohled na pláž
Pláž u Iberotel Costa Mares
Slunečníky a lehátka na pláži

U pláže jsou dvě umývátka nohou od písku. Sprchy jsou u bazénu.

O hotelovou část pláže se tu starají, často však v noci, kdy, pokud spíte s otevřeným oknem, vás může stroj, jímž to upravují, rušit. Na bezpečnost ve vodě dohlíží plavčík s dalekohledem. Na pláž vám z plážového baru hned ráno přinesou studenou balenou vodu a během dne donesou i jakékoliv pití dle přání.

Vstup z pláže rovnu do hlubší vody umožňuje 170 m dlouhé molo, které je asi 300 m jižně od hotelu. Molo je nové a vstup do vody má po schodech. Nikoliv po žebříku. Je jedním z výchozích míst pro šnorchlování.

Záliv Marsa Mubarak

Šnorchlování

Záliv Marsa Mubarak je podobně jako Abu Dabbab u hotelu Hilton Nubian jedním z nejvyhledávanějších míst na šnorchlování v této lokalitě. Korálové útesy jsou jak v jeho jižní, tak v jeho severní části. Právě na severní straně, tedy v relativní blízkosti hotelu Iberotel Costa Mares jsou korály nejlepší. Ačkoliv je pravda, že z hlediska výskytu korálů lze najít i lepší místa, je zde leccos pod vodou vidět. Navíc je to oblast přirozeného výskytu želv a dugongů.

Ano, mořské želvy tu lze spatřit každý den.

S oblibou se pasou na koříncích řas a mořské trávy, kterou je zde písčité dno jemně porostlé. Občas želvy zavítají i do míst, kde je menší, jak dvou metrová hloubka. Navíc se každých cca 15 minut vyplouvají k hladině nadechnout.

Kdo nemá či zapomene výbavu na šnorchlování doma, není problém si ji za malý bakšiš na pláži půjčit.

Dugong, tedy savec dorůstající 2,5 až 3,0 metrové délky, občas označovaný jako mořská kráva, se také v zálivu ukazuje. Ne sice tak často jako želvy, ale typicky ho není problém během týdenní pobytu alespoň jednou spatřit.

O oblíbenosti zálivu mezi potápěči svědčí fakt, že sem každý den míří řada výletních lodí. Typicky kotví právě u severního okraje u korálů. S jejich příjezdem počet šnorchlistů ve vodě dramaticky narůstá. Naštěstí nezůstávají celý den, takže to lze akceptovat. Marsa Mubarak byl cílem výletů dlouho před tím, než zde resort Costa Mares stál. Kotvící lodě s výletníky tak holt k zálivu již neodmyslitelně patří.

Želva u dna zálivu Marsa Mubarak:

Želva v Marsa Mubarak

Tady se jedna nadechuje, za ní je vidět pláž s hotelem Iberotel Costa Mares.

Nadechující se želva

Existuje zde i slušná šance na to spatřit dugonga.

Dugong u hotelu Iberotel Costa Mares

Moje tipy na podobné resorty

Iberotel Costa Mares je opravdu velmi dobrý resort. Nejen že je nový a kvalitní, ale umí nabídnout i kombinaci, která je pro Marsa Alam dost výjimečná. Písečná pláž, pozvolný vstup do moře po jemném písku a skvělé podmínky na šnorchl. Zkrátka podmínky, které lidé logicky žádají nejčastěji a i mne samotného se na ně zde na webu pravidelně dotazují. Nevýhodou hotelu jsou vyšší ceny. Doporučuji proto zkontrolovat především tuto nabídku pobytů v Iberotelu, v rámci níž typicky volné zájezdy jsou a obvykle začínají na cca 17 630 Kč.

Jestliže je resort ve vašem termínu příliš drahý či obsazený, není nezbytně nutné hned zoufat. Mám pro vás tipy na podobné, alternativní resorty. Jsou to především:

 • Hilton Nubian Resort – kvalitní hotel u zálivu Abu Dabbab s Top šnorchlováním i písečným vstupem
 • Pickalbatros Sea World – nový, v roce 2019 otevřený hotel s perfektními bazény
 • Jaz Solaya – nejlépe situovaný hotel Jaz u pláže s dobrým vstupem a šnorchlováním v zálivu Coraya
 • Pickalbatros Sands – krásný resort přímo v Port Ghalib a s velkým bazénem se slanou vodou
 • Fayrouz Plaza – nejbližší hotel k Iberotel Costa Mares

Jestliže vás lokalita zálivu Marsa Mubarak zaujala, mrknout můžete i na resort Three Corners Fayrouz Plaza, který je od zálivu 1,1 km daleko. Fayrouz Plaza je levnější alternativou ubytování, odkud není problém po pobřeží k zálivu dojít. Navíc před hotelem je několik lagun, ve kterých se dá plavat i šnorchlovat.

Věřím, že pro vás byla tato moje recenze hotelu Iberotel Costa Mares přínosná. Nechávám nyní na každém se rozhodnout, zda zájezdy do Iberotelu cenově odpovídají tomu, co je resort schopen nabídnout. Hotel sází na to, že je nový a na perfektním místě. Osobně si však myslím, že mnohé sem nabízené zájezdy jsou poněkud předražené. Ať už je to jakkoliv, dovolená v Iberotel Costa Mares je zážitkem, a to i přes některé detaily, které by u resortu podobné kvality člověk nečekal. Opakovaně vyplňovat dotazníky spokojenosti na pláži či v restauracích je po chvíli poněkud otravné a dobrý dojem neudělá ani potrhaná záclona, jež by se jistě velmi snadno dala vyměnit za novou.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, chtěli bychom jet teď (odlet do cca 10 dní) do Marsy, hledáme kvalitní hotel a super šnorchlování. Je Iberotel dobrá volba? Jsou v zálivu želvy i v tomto období? Děkuji.

  • Dobrý den Honzo, ano, za mne mohu Iberotel s klidným svědomím doporučit. S rezervací bych dlouho neváhal, termíny jsou aktuálně dost přebrané. Jinak ano, želvy se v zálivu Marsa Mubarak vyskytují denně, nezávisle na ročním období. Skutečně není problém je zde v moři zahlédnout.

 • Děkuji za tak podrobnou recenzi. Mohu se zeptat, zda v hotelu jsou nějaké animační programy? Pokud ano, tak jaké?

  • Dobrý den Jano, díky za dotaz. Ano, je to například aerobic či aqua aerobic, dále třeba jóga. Jinak každý večer se koná nějaká večerní zábava, vystoupení, show, někdy to je až moc hlučné, trvá to do 22h, pak je klid.

Přidat komentář