PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Jaz Maraya Resort

Jaz Maraya Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Jaz Maraya je nový, čistý a moderně vybavený resort, který aktuálně patří mezi ty nejlepší hotely v Marsa Alam vůbec. Není tak divu, že tyto all inclusive pobyty v Jaz Maraya od 14 190 Kč nabývají na oblibě. A to i mezi Čechy.

Zatímco po jeho otevření v roce 2020 zde byla čeština slyšet zřídka kdy, dnes tu Čechy potkáte. Převažují však Poláci a zejména Němci.

Toužíte-li po kvalitním pobytu a komfortním odpočinku u Rudého moře, je pro vás Jaz Maraya vhodnou volbou. Troufám si tvrdit, že některými svými pokoji uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Ale blíže o jednotlivých pokojích až později…

Maraya na mne osobně udělala opravdu dobrý dojem.

Prostřednictvím této recenze hotelu Jaz Maraya vám sdělím svoji vlastní zkušenost a seznámím vás s některými vychytávkami, které vás zde čekají a které, ačkoliv to jsou drobnosti, pobyt bezesporu zpříjemní.

Řeknu, proč je hotel vhodný i pro rodiny s dětmi. Povím, jak je to zde s koupáním a detailně popíši zdejší pobřeží i jednotlivé pláže. Faktem je, že vstupy do moře může leckdo považovat za zápornou stránku resortu. Je proto vhodné přesně vědět, co vás zde čeká, nejen co se koupání týká.

Obsah recenze:

Jestliže jste hotel již dříve navštívili, vězte, že po kvalitativní stránce zde po jeho otevření nedošlo k žádným změnám k horšímu. Resort si drží vysokou laťku, je tak pochopitelné a logické, že se sem chcete vrátit. Je-li to váš případ, pak pravděpodobně nepohrdnete přehledem aktuálně dostupných zájezdů. Já v případě hotelu Jaz Maraya vždy kontroluji tuto nabídku:

Jaz Maraya: dovolená na 8 dní s all inclusive od 13 933 Kč

Pokud jedete do hotelu prvně nebo jestliže zatím o pobytu zde jen uvažujete, doporučuji vám tuto recenzi alespoň v rychlosti prohlédnout. Podrobně vás jejím prostřednictvím s hotelem i jeho bezprostředním okolím seznámím. Dovolte mi vám Jaz Maraya resort popsat tak, jak na mne zapůsobil.

Na úvod pár fotek:

Hotel Jaz Maraya

Resort Jaz Maraya se nachází necelých 8 km od letiště v Marsa Alam, transfer z letiště na hotel je tak v tomto případě otázkou několika minut. Je každopádně dobré se podívat na mapu a zjistit, kde přesně se Maraya nachází, a získat tak povědomí o tom, v jaké části Marsa Alam leží a vědět, jak daleko je to odsud k oblíbeným zálivům jako je Marsa Mubarak či Abu Dabbab, kam se možná i vy odsud během dovolené vydáte na výlet.

Zobrazit hotel Jaz Maraya na mapě

Hotel je situován v pěší vzdálenosti od zátoky Coraya, u níž se krom Jaz Maraya nachází i všechny ostatní resorty hotelového řetězce Jaz. Je jich zde celkem dost.

Netřeba se však bát, že by to bylo příliš mnoho lidí, oni se rozprostřou.

Jsou to Jaz Solaya, Jaz Lamaya a Jaz Samaya, které bezprostředně sousedí se zátokou Coraya, dále to je Jaz Dar El Madina, Solymar Reef Marsa a v neposlední řadě i Jaz Grand Marsa. Skutečnost, že jsou v okolí další hotely, má několik nesporných výhod. Zaprvé okolí hotelu nepůsobí nijak vyprahle, jednotlivé areály jsou zavlažované, za druhé není problém zde opustit areálu hotelu a jít na vycházku, ať už po promenádě kolem pobřeží nebo se jít projít k areálům ostatních resortů.

Maraya samotná je vklíněná do prostoru mezi Jaz Samaya a Salymar Reef Marsa. Nerad bych však, aby to vyznělo tak, že hotel je na nějakém stísněném prostoru.

Naopak.

Areál hotelu působí prostorným dojmem.

Pohled na hotel Jaz Maraya od moře ukazuje ráz toho nejbližšího pobřeží i hotelové bazény s budovami hotelu:

Jaz Maraya, Marsa Alam

Areál hotelu

Při příjezdu nejprve projedete hlavní security bránou (jež je společná pro většinu zdejších hotelů), od které je hotel spolu s jeho hlavní budovou vzdálený dalších cca 500 metrů. Maraya na mne udělala dobrý dojem hned z venku při příjezdu. Krásná je i hala s recepcí. Dřevem obložené některé prvky pěkně ladí s pohovkami a nejrůznějším křesly. Míst na sezení je zde dostatek.

Před hlavní budovou jsou dva velké bazény. Každý z nich zhruba o rozměru 30 x 25 metrů a každý z nich má z jednoho svého kraje pozvolný vstup. Kolem bazénů jsou místa na ležení, ať už ve formě lehátek v bezprostřední blízkosti bazénů na betonových plochách nebo dále pod slaměnými slunečníky na trávě.

Mimo dva hlavní bazény je v areálu i menší bazén / brouzdaliště pro menší děti, v rámci kterého je i několik menších skluzavek přímo do vody. Když jsme u těch dětí, pro ně hotel nabízí i dětský koutek, dětské kino, houpačky, ping-pong, trampolínu nebo hřiště s plastovými míčky. Ačkoliv tedy Maraya umí uspokojit i náročnější hosty, stejně tak je vhodná i pro ty nejmenší.

Dále tu je dalších 5 menších bazénů, které jsou soukromé, náleží ke konkrétním pokojům, ze kterých do nich mají hosté přímý vstup. Vyžadujete-li tedy tzv. swip-up pokoj, Maraya i v tomto ohledu dokáže vyjít vstříc.

Pohled ze střešního hotelového baru „Breeze“ na hotelové bazény s mořem v pozadí:

Jaz Maraya, pohled na bazény z baru Breeze

Pokoje

Ubytování je v budovách o třech podlažích. Je tedy možnost být jak v přízemí, tak v prvním či druhém patře.

Resort nabízí celkem 202 pokojů o několika typech. Ten základní tu nazývají Superior, má 42 metrů čtverečních a je pro dva dospělé. Je zde i celá řada rodinných pokojů, ať už pro dva dospělé a dvě děti nebo pro tři dospělé a jedno dítě. Rodinné pokoje mají možnost i výše zmiňovaného swip-up bazénu. Typicky lze vybrat i to, zda chcete pokoj s oddělenými matracemi nebo s manželskou postelí.

Upozorňuji na to, že ne každý pokoj má výhled na moře. Kdo chce výhled na moře, musí si ho připlatit.

Pokoje jsou čisté a moderní.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Pokoje s dlažbou na zemi, s pohodlnými postelemi, ty menší vybavené křesílkem a ty větší i pohovkou, poskytují veškerý komfort. Nechybí individuálně nastavitelná klimatizace, LCD televize i pěkná koupelna s prostorným sprchovým koutem.

Pokoje jsou denně uklízené, což třeba já považuji trochu za přežitek a zbytečnost, ale chápu, že někteří to vyžadují. Personál každý den doplní na pokoj kávu, čaj i balenou vodu, vše v ceně bez nutnosti následného doplácení.

Internetové připojení

Wifi je na hotelu k dispozici zdarma a všude, i na pokojích. Resort je tak jednou z mála výjimek v Marsa Alam, kde internet řešit nemusíte. Pouze v případě, že budete chtít být online i na plážích opodál, pak se samozřejmě bez datové karty neobejdete. V opačném případě však egyptská SIM karta nebude potřeba.

Přístup k internetu zde hosté dostávají ihned po příjezdu, nehledě na tom, zda na přidělení pokoje musíte chvíli čekat. Pokud pokoj nedostanete hned, bez problému je možné se z prostoru recepce vzdálit, začít využívat zdejší all inclusive, dopřát si v lobby hotelu první drink či si zkrátit čekání v bazénech. Jakmile pro vás bude pokoj připraven (typicky nejpozději okolo 10. hodiny), přijde vám o tom informativní zpráva na Whatsapp.

Stravování

V rámci All Inclusive zde má člověk jídlo i pití k dispozici vždy a všude.

Hlavní jídelna, vzhledově opět velmi vkusná s poloprůhlednými dřevěnými přepážkami, díky kterým máte u stolu pocit soukromí, se jmenuje Yummy. Je to zdejší hlavní restaurace. Snídaně, obědy i večeře probíhají formou bufetů. Jídla je dostatek, personál neustále vše doplňuje a velký je i výběr.

Servíruje se jak klasika, tzn. pizza, těstoviny, hamburgery, hranolky, kuřecí, vepřové apod., tak místní kuchyně. Krom toho jsou vždy k dispozici i ryby a mořské plody. Jídlo je dobré a dobré bylo i servírované hovězí. Namátkou je na výběr z mnoha druhů bylinek a koření, což nebývá zvykem. Samozřejmostí je i plno ovoce (nektarinky, broskve, melouny, kiwi, datle, fíky, banány, pomeranče, jablka) a zeleniny (od klasiky až po hrášek nebo fazole). Někteří určitě ocení i sushi, což se také jen tak v hotelech v Egyptě nevidí. Desertů a dortů, většinu ze kterých neumím ani pojmenovat, je také hojné množství.

Mimo hlavní restaurace tu jsou i další možnosti:

 • Sea Horse – restaurace hned u pláže, kde se také pohodlně během dne najíte
 • Twistys – bar přímo u bazénů
 • Miro’s – bar v lobby hotelu s výhledem na bazény
 • Breeze – střešní bar s perfektním výhledem na přilehlé pobřeží

Ještě jedna věc.

Koho omrzí hlavní jídelna, může si v rámci all inclusive po předchozím objednaní dopřát některou z nabízených tematických večeří. K dispozici je kupříkladu italská restaurace se servírovaným čtyřchodovým menu.

Jídlo, jednotlivé bary i restaurace, které jsou napříč resortem Jaz Maraya k dispozici, hodnotím veskrze kladně. Nejsem sice nikterak náročný strávník, ale domnívám se, že i ten, kdo náročnější je, zde v tomto ohledu bude maximálně spokojen.

Akvapark

K hotelu náleží akvapark Aqua Coraya. Ten je společný pro všechny Jaz hotely a hosté do něho mají vstup zdarma.

Akvapark je od Jaz Maraya cca 400 metrů daleko, musíte se vrátit po příjezdové komunikaci zpět směrem k hlavní security bráně.

Akvapark Coraya a vlevo komunikace, po níž sem pohodlně od hotelu Maraya (na fotce vzadu u moře) pěšky dojdete:

Akvapark Coraya

Akvapark je velký. Tobogánů je tu nespočet. Odhadem 15, možná ještě o pár více. Ve většině případů se jedná o velké tobogány, na některých se jezdí na nafukovacích kruzích, na jiných standardně bez kruhů. Větší děti se zde vyřádí dosyta.

Fajn je i fakt, že přímo v areálu akvaparku je možnost občerstvení (jak jídlo, tak pití) v místním snack baru. Vztahuje se na to all inclusive, tedy i stravování v akvaparku je v ceně all inclusive pobytu. Není tedy nutné se na oběd vracet zpět na hotel.

Tobogány v akvaparku Coraya

Pláž u Jaz Maraya

Nehledě na to, že Maraya leží přímo u moře, tak nemá svoji vlastní pláž.

Ano, slyšíte správně.

Jaz Maraya nemá svoji vlastní pláž.

Hotel byl vybudovaný v místech, kde jsou na pobřeží malé, zhruba metr, metr a půl vysoké útesy. Je na nich rozmístěno asi na 25 slunečníků s lehátky, je tedy možnost zde přímo u moře ležet, nicméně do vody zde nevlezete. Na koupání je tak vždy možné využít od útesů 50 metrů vzdálené hotelové bazény a nebo po pobřeží popojít.

Pobřeží přímo u hotelu Maraya vypadá takto (vzadu je pak vidět molo u hotelu Jaz Grand Marsa):

Jaz Maraya pláž a pobřeží

Pobřeží a ony pobřežní „útesy“ zde lemuje premenáda, po které je možné se vydat oběma směry.

Půjdete-li po ní od hotelu vpravo, po dvou set metrech dojdete na pláž u hotelu Solymar Reef a po dalších 150 metrech na pláž u Jaz Grand Marsa. Vstupy z těchto pláží nejsou moc písečné, naopak. Podloží v moři tu je korálové, jsou to takové korálové desky, často s řadou ježků. Jednoznačně tak doporučuji s sebou přibalit boty do vody. Mimo pláží tu je také 110 metrů dlouhé molo, po němž se snadno dostanete přímo nad hlavní pobřežní korálový útes.

Po promenádě, která je mimochodem super na ranní běhaní, můžete jít i na druhou stranu, vlevo od hotelu. Nejprve obejdete hotel Jaz Samaya, ze nímž se vám jednak otevře výhled na celou zátoku Coraya a u kterého je možnost vstupu na druhé ze zdejších mol. Protože je záliv Coraya plný korálů, tak krom onoho mola lze vstupovat pouze do jeho centrální části z centrální pláže. Nutno podotknout, že z hotelu Jaz Maraya až na tuto pláž to je po promenádě dobrých 850 metrů daleko.

Upozorňuji na to, že vstup do moře je z této pláže dost pozvolný, zejména za odlivu.

Pohled na pobřežní promenádu a vzadu vpravo pláž, ze které je možné chodit do moře.

Promenáda u zátoky Coraya, Marsa Alam

Šnorchlování

Neopomeňte si s sebou přibalit šnorchl.

Je sice pravda, že v Marsa Alam lze najít mnohem lepší místa na šnorchlování, doporučuji zejména hotel Sham Alam na jihu Marsa Alam, ale i v lokalitě Coraya je toho pod vodou k vidění dost.

Šnorchlování je možné z jednoho ze zdejších mol. Buď z toho u hotelů Solymar Reef a Jaz Grand Marsa, ovšem lepší podmínky jsou z toho 140 metrů dlouhého mola u hotelů Jaz Samaya a Jaz Lamaya. Ostatně právě toto molo je častým výchozím bodem i pro přístrojové potápění. Molo má z mého pohledu oproti molu prvnímu tři výhody:

 • je u něj vícero korálů
 • můžete od něj prozkoumat korály po obou stranách zátoky Coraya (korálová stěna na druhém břehu zálivu je z konce tohoto mola 100 metrů daleko, není tedy žádný větší problém k ní odsud doplavat)
 • nebývají u něho vlny, zatímco vstup u Jaz Grand Marsa bývá v některých dnech kvůli vlnám omezen, zde nikoliv

Nelze sice čekat, že v této lokalitě potkáte želvy nebo snad dokonce delfíny, ale ryb (a i velkých ryb) tu je v moři plno, pod vodou tu tedy rozhodně je co pozorovat. Na druhou stranu, kdo již zažil záliv Abu Dabbab nebo Shams Alam, může tu být v tomto směru trochu zklamán.

Přidám ještě fotku pláže a mola u resortů Solymar Reef a Jaz Grand Marsa, kam to je z hotelu Jaz Maraya necelých 200 metrů daleko.

Molo u hotelu Jaz Maraya

Moje tipy na podobné resorty

Zdá-li se vám být hotel Jaz Maraya ve vašem termínu vyprodaný, tak doporučuji zkontrolovat i tyto nabídky zájezdů do Maraya, v rámci kterých je volných zájezdů standardně dostatek.

Pokud ani tam nespějete, buď mrkněte na jiný termín nebo se poohlédněte po jiném hotelu. Kvalitativně podobných hotelů v Marsa Alam sice mnoho, ovšem pár se jich zde najde. Netřeba se tak nutně omezovat pouze na Marayu. Za mě to jsou především:

 • Iberotel Costa Mares (nádherný nový resort s kvalitními službami, navíc přímo u zálivu Marsa Mubarak, kde je krásná pláž i perfektní šnorchlování)
 • Hilton Nubian Resort (dobrý, na zdejší poměry rovněž nadstandardní hotel v blízkosti zálivu Abu Dabbab)
 • Steigenberger Alaya Beach (podobně jako Iberotel, i Alaya je nový a velmi kvalitní resort, stejně jako v Maraya, i zde je možnost ubytování ve swim up pokojích s privátními bazény)

Věřím, že tato moje recenze hotelu Jaz Maraya pro vás byla přínosná a že jste díky ní o hotelu získali lepší a ucelenější představu. Resort je skutečně špičkový, dobrý dojem dělá všudypřítomný milý a přátelský personál i maličkosti jako je rozdávání mokrých, voňavých ručníků nebo možnost bezplatného hotelového transferu do 10 km vzdáleného přístavu Port Ghalib a zpět. Popravdě nemám hotelu samotnému co vytknout. Všude je čisto, všude je pořádek. Jedinou vadou na kráse, za kterou však hotel nemůže, je zdejší pobřeží, které přímo u resortu vstup do moře nenabízí. Na druhou stranu fajn je zdejší promenáda, po které se snadno na okolní pláže dostanete.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 32
 • Dobrý den, prosím o info, jak to vypadá s ruskou klientelou v tomto hotelu? Děkuji Honza

  • Dobrý den Honzo, sem jich naštěstí jezdí poměrně málo, spíš zde jsou Němci, Angličané, Poláci.

 • Děkuju za Vaši odpověď. Nevíte, jestli je možné použít alespoň bar s pitím v zátoce, když budeme docházet z Jaz Maraya? Děkuju

  • Dobrý den, Míšo, toto vám neumím s jistotou říct.

 • Dobrý den,

  zaujal mne hotel Jaz Maraya. Přijde mi ale, že má strašně málo lehátek. Myslíte, že budou vůbec v hlavní sezóně stačit pro hosty? Bojím se, abychom si v červenci měli kam lehnout.

  Děkuju za radu

  • Dobrý den Michaelo, lehátek je u samotných bazénů dle mého názoru dost, ale jinak ano, máte pravdu, že na pobřeží jich je málo. Ono je to ale dáno tím, že vstup do moře tu přímo před hotelem vlastně vůbec není možný. Dá se chodit kousek po promenádě do zálivu Coraya, kde je lehátek mnohem více a kde je vstup do vody možný buď z mola nebo o kus dál i přímo z pláže.

 • Dobrý den Lukáši,
  máme zakoupený zájezd právě do hotelu Jaz Maraya, ale v některé recenzi jsem se dodatečně dozvěděla, že výhled do zahrady znamená křik dětí z dětského hřiště! Než jsem zakoupila, nevěděla jsem to a nenapadlo mě to, recenze byly vždy výborné. Je to s každým takovým pokojem a výhledem zde nebo se musí zaplatit výhled na moře, abychom měli klid?

  Ilona

  • Dobrý den Ilono, potvrzuji, že některé pokoje mají výhled na dětské hřiště / dětský klub, ale rozhodně to neplatí o všech pokojích označované jako s výhledem do zahrady.

 • Dobrý den, prosím, hledám 5* hotel, kde bude i hezké potápění.
  Podle Vašich tipů vybírám Jaz Solaya, Iberotel Costa Mares, nebo byste doporučil něco úplně jiného?
  Klidně si připlatíme, ale ať je i hotel hezký a ne oprýskaný a starý 🙂

  Děkuji a hezký den

  • Dobrý den Kateřino, ano, díváte se správným směrem. Oba to jsou kvalitní hotely s dobrým potápěním. Iberotel Costa Mares je na Egypt top třída, navíc je u zálivu Marsa Mubarak, který je z hlediska šnorchlu vyhlášeným místem. Ještě bych to doplnil o hotely Hilton Nubian resort, Gorgonia Beach resort a novou sekci hotelu Fantazia. Každopádně kvalitativně nejlepší zůstává Iberotel, za který si je však potřeba typicky připlatit.

 • Dobrý den Lukáši,
  máte obrovský přehled. Prosím nevíte, zda se budou nabízet hotely v resortu Jaz Coraya na jaro 2024? Nyní pouze v nabídce Jaz Grand nebo Steinerberger. Nevíme též, jak se rozhodnout zda Steinerberger Coraya nebo Hilton. Budeme dva dospělí pouze a chceme na 14 dní.
  děkuji
  Ilona

 • Dobrý den. Jak to vypadá v Egyptě začátkem února s počasím ? Je k dispozici vyhříváný bazén případě studeného moře? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, ano v Hotelu Jaz Maraya je v zimě bazén vyhřívaný. Jinak v únoru má moře v Marsa Alam typicky 22°C, není to málo, ale není to ani moc, je to vlastně (a pochopitelně) úplně nejméně z celého roku. Podrobně o počasí v Marsa Alam v únoru zde.

 • Dobrý den,
  cestovka nám právě zrušila odlet do Royal Brayka v termínu, co jsme měli objednaný. Hledám náhradní dovolenou.
  Jaký máte názor na hotel Jaz Grand Marsa? Doporučil by jste ho?? Hledám hlavně pozvolný vstup do moře, je to vhodné místo, příp. jak daleko je pláž od toho hotelu? Nebo co by jste doporučil za jiný hotel podobný Royal Brayka? Díky za odpověď.

  • Dobrý den Evo, zrovna Jaz Grand Marsa až tak dobrý vstup do vody nenabízí – je to spíš po korálech a kamenech, než po písku. Lepší je v tomto směru Three Corners Equinox, Shams Alam, Brayka Bay (sousední hotel Royal Brayka) nebo Aurora Bay.

 • Dobrý den Lukáši, moc děkuji za krásnou recenzi. Máme hotel koupený a letíme na počátku května s dětmi. Velmi mě zajímá zda hoteloví hoste v tomto hotelu trpí zažívacími potížemi? Zda se led a zelenina myjí balenou vodou. Je zde hotelový lékař? Moc děkuji za informace. Prosím o rady a doporučení. Děkuji

  • Dobrý den Pavlo, pokud vím, tak doktor v hotelu není, ale mají ho takzvaně na telefonu, tedy v případě potíží vám ho recepce zavolá. Střevní potíže se samozřejmě mohou vyskytnout v sebe lepším hotelu, v případě hotelu Jaz Maraya ale je to hodně výjimečné. Popravdě si nejsem jistý tím, jak přesně zde myjí zeleninu nebo z čeho dělají led, to se omlouvám…

 • Zdravím, zajímalo by mě, jak se projevuje na pláži příliv-odliv, z videí se zdá, že odliv je znatelný. Mám na mysli pláž v zátoce, kam se dochází z hotelu Maraya. A jak je to s plaváním, zda je vhodnější od hotelu vpravo či v zátoce. Děkuju, letíme v červenci s 9 letým dítětem

  • Dobrý den Zuzko, pláž v zálivu má hodně pozvolný vstup do vody. Z počátku tu je mělko, i při přílivu, a je tedy nutné chodit mořem klidně 50 m daleko, aby si člověk zaplaval. Proto tu je odliv hodně znatelný a moře tu při odlivu ustupuje i o několik desítek metrů. Ale v moři tu je písek, což v případě pláže a jejího vstupu do vody vpravo od hotelu se říci nedá, tam jsou korály, ploché kameny a tak podobně, zkrátka je vhodné mít boty do vody. Pro koupání menších dětí je proto lepší pláž v zálivu.

 • Skvělé, moc vám děkuji! 🙂

 • Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila ohledně kvality všech Jazů v okolí Marsy. 🙂 Zvažovala jsem Marayu a nebo Solayu (i další). Marayu mi říkal známý, že má ne moc fajnový vstup do moře.. Proto jsem nakonec zvolila Solayu. Je to dobrá volba? Koupili jsme si pokoj Superior DELUXE, který by měl být nově zrekonstruovaný – je to pravda? Jak na vás tyto nové pokoje působí? Udělala jsem velkou chybu, že jsem nezvolila Marayu? 🙁

  • Dobrý den, pokoje deluxe se nachází v nová části hotelu, Nejde tedy o zrekonstruované pokoje, nýbrž zkrátka o pokoje nové a velmi komfortní, s Jaz Maraya určitě srovnatelné. Tedy vaši volbu rozhodně za chybu nepovažuji, naopak, navíc hned před deluxe částí je nový, pěkný, klidný bazén. Pokud vás zajímají detaily, tak mrkněte na mnou nedávno sepsanou recenzi hotelu Jaz Solaya.

 • Dobrý den, děkuji za výborné recenze a rady. My se nemůžeme rozhodnout mezi Jaz Maraya a Hilton Marsa Alam. Nikdy jsme v Egyptě nebyli, mám obavu trochu ze stravy a případných zdravotních komplikacich a také z nebezpečí v moři, a sice žraloků. Ovšem moc nás láká snorchlovani a objevování mořského života. Jsme dospělí s velkými dětmi, 16 let. Ještě jsme zvažovali Gorgonii na doporučení známého, ale obávám se, že to je pro zkušenější a odvážnější potápěče. Třeba až při příští návštěvě, až Egypt trochu poznáme. Děkuji za radu a názor. Pavlina

  • Dobrý den Pavlíno, pokud děti nežádají tobogány, tak dle mne je pro vás vhodnější zvolit hotel Hilton Nubian. Je to rovněž kvalitní hotel, byť není nejnovější a je u Abu Dabbab zálivu – pěkná pláž, pěkný záliv, dobrý vstup do moře po písku a super šnorchlování včetně želv. Pláž i vstup je tu lepší a snazší než u Jaz Maraya, od které byste na pláž museli chodit do zálivu Coraya.

 • Dobrý den, Lukáši, děkuji za Vaše úžasné recenze a doporučení, daleko převyšují support cestovních kanceláří. Mohu se zeptat na doporučení hotelu, chtěli jsme do Iberotel, ale s ohledem na možnost ubytovat se s dětmi jen do 12 let na pokoji to asi nebude kapacitně možné, váháme tedy nad Hiltonem a Jazz Maraya, úskalí v úvahách je pláž, šnorchlování a možnosti pro děti. Moc Vám děkuji, M.

  • Dobrý den Markéto, omluvte prosím, že reaguji s dvou denním zpožděním. Rozumím, popravdě nemám v hlavě přesné informace o tom, kde to s dvěma většími dětmi na jednom pokoji lze a kde nikoliv. Každopádně být vámi bych určitě zkusil hotel Jaz Solaya (ačkoliv to není zbrusu nový resort jako Jaz Maraya nebo Iberotel), tak kvalitní je a hezký rovněž. Výhodou Jaz Solaya oproti Jaz Maraya je blízkost pláže a vlastně i blízkost akvaparku, který je hned za hotelem, což by možná mohli děti starší 12 let ocenit. Hilton Nubian je rovněž velmi, ale chybí mu tobogány. Samotná Jaz Maraya má holt nevýhodu absence vlastní pláže (to je její jediná větší chyba) – tedy, kdo chce pozvolný vstup z pláže do vody, musí odsud stejně chodit na pláž před Jaz Solaya. Kdyby cokoliv, jsem vám k dispozici.

 • Dobrý den,
  tento rok v červenci letíme do hotelu Jaz Maraya do Egyptu. Ráda bych se jen poptala, jak je to s pitím, hlavně s alkoholem, jestli jsou všechny drinky zdarma nebo se některé platí, některé speciální (např. piňa colada, cuba libre, …).

  Děkuji a přeji hezký den.
  Konkoľová

  • Dobrý den Ester, skvělý výběr hotelu. Co se týká alkoholu, tak v rámci all inclusive je zdarma – vztahuje se to i na koktejly či drinky (předpokládám, že i na ty, které zmiňujete).

 • 17.12. letím do hotelu Jaz Solaya.Prosím o info,jak je to v tomto hotelu s WIFI na pokojích a případ ně o jeho recenzi.Děkuji.

  • Dobrý den Arture, na rozdíl od hotelu Jaz Maraya je to v hotelu Solaya s internetem trochu komplikovanější. Pokud vím a mám aktuální informace, tak wifi tu je zdarma, i na pokojích, ale není moc stabilní. často se to odhlašuje, odhlásí vás to, když opustíte místnost s pokrytím, vyžaduje to opětovné přihlášení (rozumějte vyplanění a odeslání údajů formulářem). Zkrátka není to ideální. Na občasné připojení to stačí, ale nějaký svižný internet ve všech prostorech hotelu rozhodně tady nečekejte.

 • Dobrý večer Lukáši, 28.9. se chystáme do Madinat Coraya Jaz Solaya Resort,jako slečna přede mnou,bych se chtěl zeptat na datovou kartu. Šlo by se s vámi domluvit? Děkuji a prosím o názor na hotel,pláž,jedeme s dětmi(2 a 4)? Lukas

  • Dobrý den Lukáši, kartu není problém pro vás zařídit. Její vyzvednutí, resp. převzetí od kurýra je možné buď přímo na letišti (z uživatelského hlediska preferovanější varianta) nebo následně na hotelu v průběhu dne, kam by za vámi kurýr dorazil. Podrobnosti zasílám na váš e-mail. Co se týká hotelu Jaz Solaya, já i tento hotel hodnotím velmi dobře, není sice tak dobrý nebo tak nový jako zde popisovaná Jaz Maraya, každopádně kvalitativně je na dobré úrovni. Co se týká koupání v moři s malými dětmi, tak zrovna Solaya má z tohoto hlediska tu ze všech resortů Jaz tu nejlepší polohu. Zdejší pláž s pozvolným vstupem do vody je v podstatě hned vedle hotelu.

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Děkuji za detailní recenzi. Zvažujeme zde pobyt s odletem za cca 10 dní od teď. Doporučujete rezervovat už teď nebo ještě chvíli čekat na lepší ceny?

  • Dobrý den Márty, vzhledem k tomu, že to je poměrně oblíbený resort a navíc nemá až tak velkou kapacitu (202 pokojů), tak bych moc neváhal. Dívám se a cenově to ve vašem termínu nyní vychází na 15 630 Kč / osoba. To je na resort podobného kalibru hodně slušné.

 • Hledáme kvalitní resort s hezkou pláží a dobrým šnorchlováním. Doporučujete Maraya nebo máte jiný tip?

Přidat komentář