Počasí Egypt únor

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 20

Egypt v únoru dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější varianty toho, kde trávit dovolenou u moře o jarních prázdninách. Počasí v Egyptě v únoru obvykle nabízí teploty do 25°C, neprší, charakteristická je naopak jasná obloha, jež dominuje po naprostou většinu měsíce.

Slunečné počasí a příjemně vysoké teploty nejsou jedinou výhodou. Únor v Egyptě často vychází i velmi levně. Ten, kdo si navíc vystačí s průměrnými resorty, tak ušetří výrazně. Nechť je příkladem třeba tato týdenní all inclusive dovolená v Marsa Alam za 9 830 Kč. Širší nabídka levnějších pobytů je pro únor, ale i pro leden nebo březen, typická.

Naopak nevýhodou může pro někoho být poněkud chladnější moře.

V kterých oblastech je v únoru moře nejteplejší? Nadprůměrně teplý bývá například záliv u hotelu Shams Alam, který je zároveň jeden z nejvíce na jihu položených. Není však jediný. Uvedu několik dalších konkrétních hotelů, u kterých bývá moře teplejší než ve většině dalších lokalit.

Pro lepší orientaci přikládám stručný obsah článku:

Počasí únor

Stejně tak jako je statisticky únor druhým nejchladnějším měsícem ve střední Evropě, je po lednu druhým nejchladnějším měsícem i v Egyptě. To však neznamená, že by zde nebylo teplo.

Naopak.

Teploty tu občas stoupají i k 28°C, výjimečně dokonce k 30°C.

Bavíme-li se o pobřežních částech Egypta, o regionech při Rudém moři, tak platí, že únorové teploty tu bývají poměrně rozkolísané. Zatímco v některých dnech stoupají teplotní maxima k 28°C či dokonce výše, jindy dosáhnou „pouze“ k 20°C.

Typický únorový den má, neberu-li v potaz extrémy, následující teplotní vývoj:

Únor počasí Egypt
Únor v Marsa Alam

Nejčastější denní maxima se v únoru pohybují:

 • v Marsa Alam mezi 23°C a 26°C
 • v Hurghadě mezi 22°C a 25°C

Připomínám přitom, že se jedná o teploty měřené ve stínu. Na plážích na sluníčku tak při nejmenším pocitově bývá tepleji.

Noční a brzké ranní teploty mají tendenci klesat v případě Marsa Alam do teplotního intervalu mezi 8°C a 15°C, resp. v případě Hurghady do teplotního intervalu mezi 10°C a 16°C. Rána zde tedy mohou být poměrně chladná, což je pro zimní počasí v Egyptě dost typické. Je to determinováno pouštním typem klimatu, které celou oblast ovlivňuje.

Ačkoliv třeba v únoru na Kanárských ostrovech teploty tak nízko standardně neklesají, netřeba se chladnějších nocí příliš bát. Jakmile v Egyptě ráno vysvitne sluníčko, teplota vzduchu během dopoledních hodin poměrně prudce stoupá.

Teplota moře

Únor je měsíc, kdy je teplota moře v Egyptě nejnižší. To je fakt. V některých lokalitách je teplota vody stejná jako v Egyptě v lednu, v jiných je ještě o jeden stupeň chladnější.

Teplota moře v únoru obvykle činí 21°C až 22°C.

To není sice kdovíjak moc, ale na koupání to stačí. Na delší pobyty ve vodě (např. při potápění) doporučuji mít neoprén.

Tipy na hotely s teplejšími lagunami

Vzhledem k nižší teplotě vody lidem vždy doporučuji v zimních měsících upřednostnit takové hotely, které se nachází u nějakých zálivů či lagun. Právě v takových místech bývá totiž voda o něco teplejší než okolní otevřené moře.

Laguny najdete u některých hotelů v Marsa Alam. Koupání v lagunách je možné například u hotelu Fantazia, dále třeba u Gorgonie nebo Three Corners Fayrouz Plaza. Ve všech případech se jedná o přírodní laguny. Jiné resorty mají laguny uměle vyhloubené do korálového pobřeží (ty osobně nemám příliš rád) a další laguny jsou zas až příliš velké na to, aby to mělo nějaký pozitivní vliv na teplotu vody.

Prohlédnout si fotografie laguny u Fantazie

Zároveň platí, že většina egyptských hotelů má v únoru vyhřívané bazény. Vykoupe se tedy i ten, pro nějž je moře studené. Typicky jsou však vyhřívané jen některé bazény, nikoliv všechny bazénu v areálu daného hotelu. Doporučuji si toto předem prověřit. Buď vznést dotaz na cestovku nebo kontaktovat přímo daný hotel.

Únor 2024 – východ a západ slunce

V závislosti na tom, který únorový termín pro svoji dovolenou v Egyptě zvolíte, se bude délka dne, tedy doba mezi východem a západem slunce, pohybovat mezi 11 hodinami a 11 hodinami a 40 minutami.

Pro vybrané únorové dny uvádím konkrétní časy:

 • 1.2.   >>   východ v 6:23   |   západ v 17:24   |   délka dne 11:01
 • 7.2.   >>   východ v 6:20   |   západ v 17:28   |   délka dne 11:09
 • 14.2.  >>   východ v 6:15   |   západ v 17:33   |   délka dne 11:18
 • 21.2.  >>   východ v 6:10   |   západ v 17:37   |   délka dne 11:27
 • 28.2. >>   východ v 6:04   |   západ v 17:41   |   délka dne 11:37

Data jsou pro únor 2024 pro region Marsa Alam.

Aktuální předpověď počasí

Toho, kdo plánuje cestu do Egypta v následujících dnech, budou spíše než statistická data zajímat aktuální hodnoty. Pro Hurghadu i pro Marsa Alam proto připojuji meteorologické mapy, v rámci kterých najdete jak aktuální teplotu vzduchu, tak předpověď počasí na následujících 10 dní.

Aktuální předpověď počasí Hurghada:

Aktuální předpověď počasí Marsa Alam:

V předpovědích je použit předpovědní model ECMWF.

Dovolená v únoru aneb Jakou oblast doporučuji

Kdo může, nechť volí Marsa Alam.

Teplotní rozdíly sice nejsou zásadně veliké, přesto z hlediska počasí v únoru je vhodnější upřednostnit právě jižní oblasti (El Quseir, Marsa Alam, Shams Alam) před severněji situovanou Sinají (Sharm el Sheikh nebo Taba) a Hurghadou.

Marsa Alam nabízí teploty okolo 24°C až 25°C a zároveň dává i větší pravděpodobnost výskytu pro únor nadprůměrně teplých dní.

Strávit únor v Egyptě je dobrý nápad. Ostatně slunečnější a levnější destinace než je Egypt, kam by bylo vhodné vyrazit v únoru k moři, neexistuje. Upozorňuji akorát na chladnější moře (s teplotou vody okolo 22°C), se kterým je v únoru v Egyptě zkrátka nutné počítat.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 20
 • Dobry den Lukasi, moc dekuji za Vase clanky. Mohi poprosit o radu? Chtela bych na jarni prazdniny letet do Egypta, bohuzel mizeme odletet az v pondeli a to se do Marsa Alam neleta. Jedinou moznosti je tedy Hugharda. Poradil byste prosim hotel pro rodinu s svema detma (13 let), takze idealne na snorchlovani a soucasne s moznosti prochazek po pkazi ci dochozi vzdalenosti do mesta? Dekuji Lenka

  • Dobrý den Lenko, v pondělí se aktuálně do Marsy skutečně nelétá a je to kvůli uzavírce zdejšího letiště (vždy od pondělí do středy), uzavírka by měla končit v průběhu března. Každopádně já bych na šnorchlování u Hurghady doporučil záliv Makadi Bay, jeho severní stranu, dobré hotely jsou třeba Prima Life Makadi nebo za mne lépe Sunrise Royal Makadi, viz moje recenze hotelu Sunrise Royal. Chodit po pláži se zde dá libovolně, ale pravdě je, že do města se odsud nepodíváte.

 • Dobry den, uvazujeme pristi tyden 3.2 odlet do Hurghady do Pickalbatros white beach s rocnim ditetem. Na tento hotel jsme dostali recenczemod ostatnich rodicu, ze jsou zde vyhrivane detske bazenky. Nemate nekdo aktualni zkusenost? Dekuji moc Jana

  • Dobrý den Jano, osobní zkušenost nemám, ale ano, je pravda, že zde je většina bazénů v zimě vyhřívaných, údajně snad celkem 5 vyhřívaných bazénů s tím, že noho z nich je určených pro děti.

 • Dobrý den, mám vyhlídnutý hotel Hilton Marsa Nubian, ale známí budou v Malikii. Na mapě jsou tyto hotely vedle. Prosím věděl byste, zda je pláž průchozí a mohli bychom se s nima setkávat, aniž bychom bydleli ve stejném hotelu? Děkuji, Olina

  • Dobrý den Oli, ano, pláž u Abu Dabbab zálivu je průchozí, setkávat se tedy zde není žádný problém.

 • Dobrý den,

  prosím o typ na hotel, kde je WIFI a vyhřívaný bazén. Koukala jsem na odlet 2.2.2023 na jarní prázdniny nebo pak koncem dubna.
  Mockrát děkuji.
  Monika

 • Dobry den Lukasi, chtel bych se zeptat jestli nevite jak v unoru obecne funguji aquaparky u hotelů? Chtel bych na jarni prazniny s deckama do Egpta asi Marsa Alam a libi se me hotel Akassia swiss resort. Dekuji

  • Dobrý den Zdeňku, Akassia není špatná volba, co se týká těch akvaparků, tak to obecně moc nejde říct, záleží to hotel od hotelu. Vím, že minulou zimu byly v Akassia nějaké tobogány pozavírané. Je jich zrovna zde dost, takže to nevadilo, ale je potřeba počítat s omezeným provozem.

 • Ahoj Lukáši. Dal bys nám tip na hotel? Jestli takový vůbec existuje.. 😀
  přelom únor/březen
  pěkný šnorchl z pláže i pro děti (v zátoce kvůli teplotě moře)
  děti (4 a 7 let) – takže alespoň klouzačka (nejlépe 1 tobogán).
  Přiměřená cena..
  Děkuji.

  • Zdravím Lenko, dívala jste se na Malikiu? Viz také moje recenze Malikia Abu Dabbab. Cenově to je ve většině termínů takový střed a všem ostatní požadavkům by hotel vyhovoval. Případně mne napadá Utopia Beach Club – který, vzhledem k tomu, že ve srovnání s Malikiou není až tak oblíbený, možná vyjde cenově lépe. Jinak má dva tobogány a je také v zátoce. Mrkněte na ně, třeba vás některý z nich zaujme 🙂

 • Z prvu bych vám chtěla poděkovat za čas se kterým děláte tento blog.
  Kam prosím na začátku února do Egypta?
  Díky za odpověď Simona

  • Dobrý den Simono, za mne doporučuji v zimě a hlavně koncem zimy (což právě únor je) volit Marsa Alam (tedy tu jižnější část Egypta, kde je nejtepleji). Konkrétní hotel závisí na vašich preferencích, na jihu Marsa Alam je třeba Shams Alam Resort, Gorgonia nebo Fantazia.

 • Dobrý den, prosím o váš názor na hotel Soulotel dream lagoon? Děkuji!

  • Dobrý den Kateřino, Soulotel Dream Laggon je fajn hotel, není sice nejnovější, ale služby jsou na dobré úrovni. Personál sice očekává čas od času bakšiš, ale to typické i pro mnoho dalších hotelů v Egyptě. Pláž pěkná, vstup pozvolný, po cca 100 metrech se dostáváte do rozlehlé laguny, kde už se dá bez problému plavat i šnorchlovat.

 • Dobrý den, děkuji za Pěkný článek, prosim o doporučení hotelu, kde je teplejší moře a ideal ke šnorchlování hned u hotelu. Děkuji

  • Dobrý den Silvie, osobně bych volil buď Shams Alam (menší hotel hodně na jihu s velmi dobrým šnorchlováním). Pokud preferujete i nějaké laguny (teplejší voda), tak na jihu Marsy se nabízí Gorgonia (kousek od Shams Alam) nebo Fantazia. U obou je možnost jak šnorchlování v lagunách, tak z mola u hlavního korálového útesu.

 • Dobrý den, mohla bych poprosit o informace ohledně vyhrivaneho bazénu v Grand waterworld makadi? Kolik mají bazény v únoru stupňů? Mockrát děkuji Martina

  • Dobrý den Martino, neumím vám přesně odpovědět, na kolik stupňů je zde vyhřívaný bazén, bohužel nemám. Typicky to v resortech bývá na teplotu kolem 26°C, 27°C.

Akční zájezdy