Počasí Egypt únor

Napsal: Lukáš   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 0

Egypt v únoru dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější varianty toho, kde trávit dovolenou u moře o jarních prázdninách. Počasí v Egyptě v únoru obvykle nabízí teploty do 25°C, neprší, charakteristická je naopak jasná obloha, jež dominuje po naprostou většinu měsíce.

Slunečné počasí a příjemně vysoké teploty nejsou jedinou výhodou. Únor v Egyptě často vychází i velmi levně. Nechť je příkladem třeba tato týdenní all inclusive dovolená v Marsa Alam za 9 830 Kč. Širší nabídka levnějších pobytů je pro únor, ale i pro leden nebo březen, typická.

Naopak nevýhodou může pro někoho být poněkud chladnější moře.

V kterých oblastech je v únoru moře nejteplejší? A jaké regiony doporučuji volit z hlediska větší pravděpodobnosti vyšších teplot?

Pro lepší orientaci přikládám stručný obsah článku:

Počasí únor

Stejně tak jako je statisticky únor druhým nejchladnějším měsícem ve střední Evropě, je po lednu druhým nejchladnějším měsícem i v Egyptě. To však neznamená, že by zde nebylo teplo.

Naopak.

Teploty tu občas stoupají i k 28°C, výjimečně i k 30°C.

Bavíme-li se o pobřežních částech Egypta, o regionech při Rudém moři, tak platí, že únorové teploty tu bývají poměrně rozkolísané. Zatímco v některých dnech stoupají maxima k 28°C či dokonce výše, jindy dosáhnou „pouze“ k 20°C.

Typický únorový den má, neberu-li v potaz extrémy, následující teplotní vývoj:

Únor počasí Egypt
Únor v Marsa Alam

Nejčastější denní maxima se v únoru pohybují:

  • v Marsa Alam mezi 23°C a 26°C
  • v Hurghadě mezi 22°C a 25°C

Připomínám přitom, že se jedná o teploty měřené ve stínu. Na plážích na sluníčku tak při nejmenším pocitově bývá tepleji.

Noční a brzké ranní teploty mají tendenci klesat v případě Marsa Alam do teplotního intervalu mezi 7°C a 14°C, resp. v případě Hurghady do teplotního intervalu mezi 10°C a 16°C. Rána zde tedy mohou být poměrně chladná, což je pro zimní počasí v Egyptě dost typické. Je to determinováno pouštním typem klimatu, které celou oblast ovlivňuje.

Ačkoliv třeba v únoru na Kanárských ostrovech teploty tak nízko standardně neklesají, netřeba se chladnějších nocí příliš bát. Jakmile v Egyptě ráno vysvitne sluníčko, teplota vzduchu během dopoledních hodin poměrně prudce stoupá.

Teplota moře

Únor je měsíc, kdy je teplota moře v Egyptě nejnižší. To je fakt. V některých lokalitách je teplota vody stejná jako v Egyptě v lednu, v jiných je ještě o jeden stupeň chladnější.

Teplota moře v únoru obvykle činí 21°C až 22°C.

To není sice kdovíjak moc, ale na koupání to stačí. Na delší pobyty ve vodě (např. při potápění) doporučuji mít neoprén.

Zároveň doporučuji pokud možno volit takový hotel, který se nachází u nějakého zálivu či ještě lépe u nějaké laguny. Právě v takových místech bývá voda o něco teplejší.

Hotely najdeš zde

Pokud bys rád dostal na nějaký vhodný resort doporučení, popřípadě zjistil, zda hotel má vyhřívaný bazén, což je informace, která často v popisech hotelů chybí, napiš dole pod článek komentář. Rád ti poradím.

Únor 2022 – východ a západ slunce

V závislosti na tom, který únorový termín pro svoji dovolenou v Egyptě zvolíš, se bude délka dne, tedy doba mezi východem a západem slunce, pohybovat mezi 11 hodinami a 11 hodinami a 40 minutami.

Pro vybrané únorové dny uvádím konkrétní časy:

  • 1.2.   >>   východ v 6:23   |   západ v 17:25   |   délka dne 11:02
  • 7.2.   >>   východ v 6:19   |   západ v 17:29   |   délka dne 11:09
  • 14.2.   >>   východ v 6:15   |   západ v 17:33   |   délka dne 11:18
  • 21.2.   >>   východ v 6:10   |   západ v 17:38   |   délka dne 11:28
  • 28.2.   >>   východ v 6:04   |   západ v 17:42   |   délka dne 11:38

Data jsou pro únor 2022 pro region Marsa Alam.

Aktuální předpověď počasí

Toho, kdo plánuje cestu do Egypta v následujících dnech, budou spíše než statistická data zajímat aktuální hodnoty. Pro Hurghadu i pro Marsa Alam proto připojuji meteorologické mapy, v rámci kterých najdeš jak aktuální teplotu vzduhu, tak předpověď počasí na následujících 10 dní.

Aktuální předpověď počasí Hurghada:

Aktuální předpověď počasí Marsa Alam:

V předpovědích je použit předpovědní model ECMWF.

Dovolená v únoru aneb Jakou oblast doporučuji

Kdo může, nechť volí Marsa Alam.

Teplotní rozdíly sice nejsou zásadně veliké, přesto z hlediska počasí v únoru je vhodnější upřednostnit právě jižní oblasti (El Quseir, Marsa Alam, Shams Alam) před severněji situovanou Sinají (Sharm el Sheikh nebo Taba) a Hurghadou.

Marsa Alam nabízí teploty okolo 24°C až 25°C a zároveň dává i větší pravděpodobnost výskytu ještě teplejších dní.

Strávit únor v Egyptě je dobrý nápad. Ostatně slunečnější a levnější destinace než je Egypt, kam by bylo vhodné vyrazit v únoru k moři, neexistuje. Upozorňuji akorát na chladnější moře (s teplotou vody okolo 22°C), se kterým je v únoru v Egyptě zkrátka nutné počítat.

Diskuze k článku

Akční zájezdy