PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Aurora Bay Resort

Aurora Bay Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Aurora Bay Resort láká na skvělé šnorchlování a pláž s relativně dobrým vstupem do vody. A také na levné zájezdy. Jsou to právě tyto all inclusive pobyty začínající na 8 790 Kč, díky nimž je hotel mnohými vyhledávanou alternativou k jiným a dražším resortů.

Nižší ceny však nejsou úplně zadarmo.

Jsou vykoupeny horší kvalitou služeb i skutečností, že hotel neleží přímo u pláže. Na druhou stranu ten, kdo jede do Egypta především za mořem a na ubytování nemá přespříliš vysoké nároky, tak zde bude maximálně spokojen.

Aurora je fajn, ale inzerované kvalitě 4* neodpovídá.

Hotel jsem sám navštívil a prostřednictvím této recenze Aurora Bay vás s resortem i jeho okolím podrobně seznámím. Řeknu, co od hotelu Aurora Bay čekat můžete, ale i to, co od něj rozhodně čekat nemůžete. Upozorním na nedostatky, ať už se jedná o některé pokojů, jež jsou vzájemně propojeny, o špatně odvětrávanou jídelnu nebo nefungující wifi.

Popíši hotelový areál, jednotlivé bazény i charakter cesty z hotelu na pláž. Podrobně nastíním, jak vypadá místní pláž (ukáži fotky), vstup do moře i podmořský svět v zátoce, v níž se běžně vyskytují rejnoci, murény i želvy.

Obsah recenze:

Tomu, kdo hotel již někdy v minulosti navštívil, pravděpodobně tato recenze příliš nových informací nepřinese. Vězte, že služby se nijak výrazně nelepší, naopak je vidět, že v hotelu chybí peníze a mnohé opravy se odkládají. Avšak na šnorchlování je to stále skvělé místo. Uvažujete-li zde o pobytu znova, pravděpodobně spíše než hodnocení hotelu hledáte přímo konkrétní zájezdy. Nehledě na to, jaké ceny jsem kde našel, tak osobně v případě hotelu Aurora Bay vždy před finální rezervací kontroluji tuto nabídku:

Aurora Bay Resort: dovolená na 8 dní s all inclusive od 8 790 Kč

Každému, kdo o pobytu v resortu Aurora přemýšlí prvně, důrazně doporučuji si tuto recenzi alespoň letmo projít. Je totiž vhodné předem vědět, do čeho jdete. A v případě hotelu Aurora Bay to platí dvojnásob. Nerad bych, abyste po příjezdu na místo byli zklamáni. Dovolte mi vás proto prostřednictvím této recenze hotelu Aurora Bay s resortem podrobně seznámit a sdělit vám to, jaký dojem ve mne hotel zanechal.

Na úvod pár fotek:

Hotel Aurora Bay Resort

Resort Aurora se nachází v hlavní, té nejoblíbenější části Marsa Alam. Je posledním z velkých hotelů, který tento cca 50 km dlouhý pás pobřeží z jižní strany uzavírá. Doporučuji se podívat na mapu a mrknout se, kde Aurora skutečně leží. Pokud bychom pokračovali dále na jih, dostali bychom se po cca 20 km do samotného městečka Marsa Alam, po němž je celý tento region pojmenován a teprve po dalších 20 km bychom natrefili na další z velkých resortů, na hotel Dream Lagoon.

Od letiště je Aurora Bay Resort 50 km daleko. Je tedy třeba počítat s tím, že transfer z letiště na hotel netrvá v řádu minut, nýbrž zabere minimálně tři čtvrtě hodiny. Typicky se ovšem cestou zastavuje i u jiných resortů, což čas strávený na cestě protahuje.

Zobrazit hotel Aurora na mapě

V celé této lokalitě se Rudé moře zahlodává do pobřeží v podobě mnohých zálivů a zátok. Právě v blízkosti jedné takové se hotel nachází.

Zátoka se jmenuje Gabal el Rosas, ačkoliv se velmi často označuje jako Oriental Bay. Ostatně velký bílý nápis Oriental Bay, který u zátoky je, je vidět již z dálky z hlavní silnice, které se tu po pobřeží táhne. Proto se také někdy lze setkat z označením Aurora Oriental Bay Resort, jak se nazýval hotel dříve.

Jedná se o poměrně úzký záliv, tedy spíše zátoku, která je ve srovnání s 1,5 km vzdálenou sousední zátokou Brayka Bay sice užší, ale o to protáhlejší. Po obou svých stranách je porostlá korály. Díky nim a díky dalším živočichům, které zdejší korálové stěny obývají, je vyhledávaným místem na potápění.

Navíc tím, že to je zátoka, tu je vstup do moře možný hned z pláže. Podrobněji o pláži později.

Hotel samotný se nachází nad zátokou, odhadem o takových 15 až 20 metrů výše.

Na fotce jeden z bazénů a za ním hlavní hotelová budova:

Aurora Bay Resort

Pohled na hotelovou pláž a zátoku Gabal el Rosas / Orenital Bay:

Zátoka Oriental Bay

Areál hotelu

Resort leží těsně vedle hlavní silnice, což není pro hotely v Marsa Alam úplně typické.

Od silnice ho dělí pás trávy a následně i vzrostlé, uměle vysázené palmy, které jednak záměrně brání výhledu z nejbližších hotelových pokojů na silnici a jednak částečně tvoří hlukovou bariéru. Blízkost jednoproudé silnice (jeden směr tam, druhý směr zpátky) mohou někteří považovat za nevýhodu. Osobně mi toto ale nijak nevadilo. Nezapomínejme, že v Marsa Alam je provoz na silnicích minimální.

Po průjezdu vstupní závorou se dostanete před hlavní vchod hotelu. Před vstupem do budovy je poněkud netradiční, ale vlastně zajímavý útvar z mohutných dřevěných kůlů. Naproti vstupu je budova s několika obchody. Mezi nimi a hlavní hotelovou budovou tak vzniká prostor pro večerní zábavu. Nechybí stolky s posezením ani pódium.

Prosklenými dveřmi člověk vstoupí do hotelového lobby, v němž je po levé straně recepce, v předu a po straně pravé pak tzv. Piano bar s křesílky, pohovkami, stolečky a nechybí ani samotné piano. Lobby je celkem malé. Nejedná se o žádnou velkou halu, velikostně ale dostatečné.

Vstup do hotelu
Hotelové lobby s recepcí

Další prosklenými dveřmi lze vyjít ven, kde se vám otevře pohled na hotelové bazény. K prvnímu z nich se lze dostat skrze dvě velké terasy, po 15 schodech jste u bazénu.

Aurora Bay Resort má 4 bazény.

Tím, jak je celý areál v mírném svahu, tak každý z bazénů je na různé úrovni. Pohledem z výšky však na sebe „navazují“, a tak se zdá, že tvoří jeden celek, jednu velkou laguny se čtyřmi meandry. Bazény jsou v závislosti na konkrétním místě od 5 do 25 m široké a 130 cm hluboké. Poslední z nich přechází do mělčí, 75 cm hluboké části určené pro děti.

Kolem bazénů jsou rozmístěny velké modré látkové slunečníky s lehátky. Na první pohled to nevypadá, že tu je lehátek dost. To je však spíš zdání. Prostor kolem různě zakroucených bazénů je veliký a lehátka jsou na něm rovnoměrně rozmístěna. Někde jsou při sobě lehátka pouze dvě, jinde tři nebo čtyři a vždy s dostatkem místa kolem nich. Leckterá z nich jsou však ve špatném stavu.

Kulisu areálu pěkně doplňují u bazénů palmy, na druhou stranu žádnou velkou zahradu plnou kvetoucích květin či pečlivě zastřihávaných keřů zde nečekejte.

Bazény v hotelu Aurora

Celkově hotel působí dost opotřebovaným dojmem. Mnohé budovy jsou pokálené ptáky. Vybavení je starší, mnohdy rozbité a potřebovalo by renovaci. Personál se snaží, ale za svoji snahu často natahuje ruku pro bakšiš. Navíc snaha v tomto případě bohužel nestačí. Hotel je označován jako 4* resort, komfort pobytu ani hotelové služby tomu však nenasvědčují a zasloužil by si nanejvýš poloviční hodnocení.

Krom hlavní budovy, v níž se nachází recepce, jídelna a restaurace, ale i posilovna, ping-pong či dva kulečníkové stoly, je areál hotelu zaujímající plochu o celkových rozměrech 250 x 120 m uspořádán do celkem 13 třípodlažních bloků, v nichž jsou pokoje.

Areál hotelu Aurora Bay resort
Pohled na bazény

Pokoje

Aurora Bay Resort má celkem 192 pokojů. V tomto smyslu se tedy jedná o středně velký hotel.

Pokoje jsou zde o třech typech:

 • pokoj Superior
 • pokoj Classic
 • pokoj Rodinného typu

Některé jsou nabízené jakožto „s výhledem do zahrady“, jiné jakožto „s výhledem na bazén, popřípadě na moře“. Výhledem do zahrady rozumějte ty pokoje, jež koukají ven z areálu hotelu, tedy mají výhled na několik blízkých palem, na servisní cestu / silnici, která ze zadních částí hotel lemuje a dále do okolní pouště. Pokoje s výhledem na bazén jsou orientované dovnitř areálu hotelu, tedy směrem k bazénům. Ubytovaní s výhledem na moře je v pokojích, jež jsou orientované na na severovýchod. Ačkoliv mají výhled na blízkou hlavní silnice, je fakt, že z nich zátoku i moře vidíte.

To, že má pokoj daný výhled, ještě neznamená, že má i balkón nebo terasu. Ne každý pokoj disponuje balkonem. Většina sice ano, ale ve 100% případů to neplatí. Respektive některé balkóny jsou sdílené, společné pro dva pokoje zároveň a nemají přímý vstup na balkón z pokoje. Jestliže balkon je přítomen, tak je mnohdy maličký, tak akorát na malý stolek a dvě židle.

Pokoje jsou prostorné, ale vybavené starším nábytkem.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Mají klimatizaci, trezor. Stáří resortu je vidět hlavně v koupelnách. Jsou se sprchovým koutem – buď se starší skleněnou zástěnou nebo závěsem. Sem tam uražená nebo prasklá dlaždice, sem tam špína ve spárách. Je potřeba být připraven i na to, že ze sprchové hlavice může voda tryskat i do směrů, do kterých nemá, že odtok sprchy bude hůře odtékat, že voda bude protékat ze sprchového koutu do koupelny nebo že teplá voda po 17. hodině bude výjimkou.

Jako výhodu vidím fakt, že se s mnohých případech jedná o pokoje apartmánového typu, které nejenže disponují malou ledničkou a varnou konvicí, ale i malým obývákem s pohovkou a kuchyňským koutem s barovým pultem, byť bez nějakého vybavení na vaření.

Pozor na pokoje Classic.

Jsou nejlevnější, ale za cenu toho, že daný obývák se vstupem na terasu a s kuchyňským koutem sdílíte ještě s jedním pokojem. Jinými slovy ze vstupní chodby vstoupíte právě do onoho obýváku, z něhož jsou přes jedny uzamykatelné dveře vpravo a jedny uzamykatelné dveře vlevo vstupy do pokojů Classic. Člověk tedy má svůj vlastní pokoj s vlastní koupelnou, ale se sousedním pokojem sdílí obývák a balkón. Zdůrazňuji to, protože to je věc, která může leckomu vadit. Právě toto je jediný rozdíl mezi pokoji Classic a Superior.

Obývací část s kuchyňským koutem:

Obývací část pokoje

Internetové připojení

Internet zdarma v hotelu Aurora není k dispozici!! A to ani ve společných prostorách hotelu jako je jídelna, hotelové lobby nebo prostor u bazénu. K dispozici je internet pouze placený, ale tuto možnost jsem po dřívějších zkušenost z jiných hotelů nevyužil, Neumím ji proto posoudit. Placené připojení zde bylo nabízeno za nehoráznou cenu 3 dolarů za 30 minut.

Jestliže internet na dovolené v Egyptě potřebujete, doporučuji ho řešit prostřednictvím datové SIM karty. Osobně vždy používám egyptský Vodafone, mám s ním dobré zkušenosti i v mnohem odlehlejších částech Marsa Alam než je lokalita Oriental Bay. Kdo potřebuje se SIM kartou pomoci, napište mi dole pod textem komentář, ozvu se vám a případně jsem i schopen vám kartu zařídit.

Stravování

Osobně stravování hodnotím jako dostatečné. Opět, vybavení jídelny či zdejší a la carte restaurace působí starším dojmem, ale jídla je vždy k dispozici dostatek. Horší je výběr jídel, který je ve srovnání s jinými hotely jako je Malikia o poznání menší. Některá jídla se často opakují, naopak jiná se neobjevují vůbec. Překvapilo mne, že hranolky se v hlavní jídelně za celý pobyt neobjevily ani jednou.

Hlavní jídelna se jmenuje Hill View Restaurant.

Nachází se v patře nad hotelovým lobby a je z ní tudíž výhled do areálu Aurory i na její bazény. Není dobře větraná. klimatizace zejména přes poledne nestíhá, v jídelně je teplo, což při konzumaci není příjemné. Doporučuji proto se zejména přes obědy vyhýbat stolům u oken.

V jídelně jsou v bufetovém stylu servírované snídaně (od 7 do 10h), obědy (od 12:30 do 14:30) i večeře (od 19 do 21h).

Snídaně jsou klasické, namátkou – výběr slaného i sladkého pečiva, vejce na různé způsoby, omelety, máslo, pomazánky a sýry, salámy i párky (slanina nikoliv), palačinky, jogurty, marmelády, med a ovoce. Všeho dostatek. Obědy i večeře jsou podobné. Vždy možnost polévky, kuřecí a hovězí maso na různé způsoby, ryby, teplá, ale i studená zelenina, dobré saláty, z příloh vždy brambory (bohužel často nedovařené), těstoviny i rýže. Ovoce hodně se opakující, ale popravdě co jde na tom vymýšlet, melouny (hlavně žluté, občas i červené), jablka, pomeranče, hrušky, granátová jablka či datle. K tomu vždy naprosto dostatečný výběr sladkostí a zákusků. Večer je navíc oproti obědům možnost pizzy nebo venku grilovaného kuřecího nebo kachního masa. To je občas ovšem až příliš vysušené. Někdy se podávaly i hamburgery.

Sladké ke snídani:

Snídaně Aurora Bay resort

Takto vypadá servis teplých jídel k obědu i večeři:

Stravování

Vepřové maso, mořské plody nebo sushi. Pokrmy, které chybí úplně.

Co se týká pití, čepují ho do malých 1,5 dcl plastových kelímků. Džusy jsou ředěné, nápoje typu kola, Sprite a Fanta nalévají z pet lahví. K dispozici je samozřejmě i voda, čaj a káva, dále pivo, suché víno a různý tvrdý alkohol – ne moc silný, ne moc dobrý a pravděpodobně dost slabé kvality.

Mimo hlavní jídelnu se v areálu nachází:

 • restaurace Al Arz – a la carte restaurace, jež je možné využít pro večeře
 • lobby bar Piano
 • večer otevřený Galaxy bar
 • bar u bazénu a na pláži

Je fajn, že u bazénového baru je možnost sedět přímo v bazénu. Ale opět je třeba kalkulovat s tím, že samotný bar příliš novým dojmem nepůsobí. V baru u pláže se lze i najíst – výběr je skromný a každý den stejný, ale stačí to – hranolky s kečupem, párky nebo hamburgery.

Obsluhující personál, kuchaři v jídelně nebo barmani v barech – všichni jsou vstřícní a ochotní. Tím, jak je hotel mezi Čechy oblíbený, tak se s mnohými z nich dorozumíte i lámanou češtinou. Když bych měl stravování v hotelu Aurora Bay shrnout – moje zkušenost je taková, že jídlo ničím nenadchne, ale ani ničím neurazí. Je ho dost (byť výběr je menší) a až na některá servírovaná masa nebo suché bulky s jedním plátkem sýra nebo salámu, které představují svačiny, je chutné. Průměrně náročný člověk zde bude v tomto směru myslím spokojen. Nejsem sice žádný gurmán, ale hlady jsem zde nestrádal.

Zákusky a sladkosti

Pláž u Aurora Bay

Na rozdíl od jiných hotelů v Marsa Alam resort Aurora Bay neleží přímo u moře.

Od hlavní vstupu do hotelu u recepce je pláž 350 m daleko. Je ovšem třeba počítat i s tím, v jakém konkrétním bloku v rámci hotelu je člověk ubytován. Z těch nejvzdálenějších dole za bazénem je to k recepci dalších cca 200 m.

Při cestě na pláž je nutné nejprve přejít hlavní silnici. U ní stojí pikolík, který se stará o její bezpečné přejití. Za silnicí začíná zámkovou dlažbou dlážděná cesta, která je lemována vzrostlými keři a která se svažuje dolů k moři. Opačným směrem mírně stoupá, z pláže k hotelu tedy chodíte do mírného kopce.

Nejprve přejít silnici…

Silnice u hotelu

A pak pěkně z mírného kopečka dolů k pláži…

Cesta na pláž

Pláž není nijak veliká, má asi 80 m na délku a 50 m na šířku. Vzhledem k tomu, že však slouží pouze hotelovým hostům, tak je dostatečná. Slaměné slunečníky s dřevěnými lehátky a proutěnými zástěnami jsou na pláži v osmi řadách. Napočítal jsem celkem 98 slunečníků. Na lehátkách stejně tak jako na těch u bazénů je vidět, že to nejlepší už mají dávno za sebou. Použitelné jsou, ale údržbu by si zasloužily. Na lehátkách jsou matrace a na hotelovou kartu zde dostanete i plážové osušky.

Pláž je písečná.

Má pozvolný vstup do vody. Je tedy skvělá jak pro malé děti, tak dobrá i po starší osoby. Pro někoho může být vstup až příliš pozvolný. To je patrné zejména v době, kdy v Egyptě nastává odliv, kdy tu voda ustupuje až o 80 m. Právě tak široká je zde ta největší mělčina. Dál už dno klesá rychleji.

Pláž je čistá a tím, jak je schovaná v zadní části zálivu, tak hladina tu je klidná a bez sebemenších vln.

Na pláži jsou venkovní sprchy, čisté WC a nechybí ani plážový bar, kde dostanete nápoje, pečivo a přes oběd již vzpomínané párky, hamburgery, apod.

Pohled na pláž za odlivu, na fotce vpravo je odkrytá mělčina, za slunečníky nahoře vzadu koukají palmy a hned za nimi je hotelový areál:

Pláž hotelu Aurora Bay resort

Šnorchlování

Podobně jako hotel Malikia těží ze své polohy u zálivu Abu Dabbab, stejně tak Aurora Bay Resort je vyhledávaným díky svému umístění u Oriental Bay.

Zátoka Gabal el Rosas má i dnes perfektní podmínky na šnorchlovaní.

O tom ostatně svědčí i přítomnost Ducks Diving Superior, potápěčského centra & cestovní agentury pořádající šnorchlovací výlety, na levém břehu zálivu.

Obě strany této úzké zátoky jsou porostlé korály. První z nich začínají hned vpravo od pláže, stačí tedy jen překonat prvotní mělčinu. Faktem je, že lepší a barevnější korály jsou na druhé straně zálivu, právě na straně diving centra. Protilehlé korálové stěny jsou od sebe v těch neužších místech zátoky jen 50 m od sebe. Není tedy problém tam přeplavat.

Potápění v zálivu Gabal el Rosas

Zátoka je takovým velkým akváriem se spoustou malých rybiček, ale i větších ryb. Lze tu vidět trnuchy, perutýny, rejnoky (siby), ale i murény a hlavně želvy. Ano, želvy se zde vyskytují. Ne sice v tak hojných počtech jako v zátoce Shams Alam nebo u Malikie v Abu Dabbab, ale rozhodně je je možné i v Oriental Bay bez problému vidět.

Částečnou nevýhodou je to, že se často v odpoledních hodinách voda v zátoce trochu zakalí. Roli hrají nejen vlny, ale hlavně lidé, kteří zde zkrátka písek chtě nechtě trochu rozvíří. V místech dál od pláže tam, kde Gabal el Rosas začíná postupně přecházet ve volném moře, je však i odpoledne viditelnost pod vodou perfektní.

Určitě tu je vhodné mít s sebou ploutve. Od pláže až k ústí zátoky je to totiž 500 m daleko.

Komu nedělá problém si přivstat, tak doporučuji šnorchl brzy po ránu. Hned po rozednění. To tu jsou podmínky absolutně nejlepší. Vítr, který typicky zesiluje až během dne, je ráno slabý, a tak i ve vzdálenějších místech zátoky, kde jsou korály nejhezčí, jsou takto z rána vlny malé a hladina standardně klidá.

Nádherná siba:

Siba v zátoce Oriental Bay

Želva pomalu vyplouvající k hladině se nadechnout:

Želva u hotelu Aurora Bay

Moje tipy na podobné resorty

Hotel Aurora Bay Resort je vhodnou volbou pro všechny, kteří se spokojí s průměrným hotelem a kteří hledají:

 • dostupnou pláž se vstupem do vody po písku (a nikoliv přes molo)
 • výborné podmínky na šnorchlování, a to i době, kdy to na jiných místech z důvodu vln není možné
 • cenově dostupnou nabídku zájezdů

Dostupnost zájezdů do hotelu Aurora Bay Resort je obvykle dostatečná. Problematické bývají jen termíny okolo Velikonoc, červencových svátků nebo podzimních prázdnin. Zdá-li se vám hotel ve vašem termínu obsazený, zkontrolujte také tuto nabídku pobytů v hotelu Aurora, v rámci které standardně není problém volnou kapacitu v resortu najít.

Zároveň není vždy nutné se omezovat pouze na jeden konkrétní hotel, v Marsa Alam totiž najdete i jiné resorty s podobnými parametry. Za mne to jsou především:

 • Pensee Royal Garden – rovněž cenově dostupný hotel u zálivu Pensee
 • Brayka Bay – pouhé 2 km vzdálený resort od Aurory s podobně pěknou zátokou
 • Three Corners Equinox – fajn hotel u pláže, u kterého lze také vidět želvy, a navíc v pěší vzdálenosti od Abu Dabbab

Věřím, že vám tato moje recenze hotelu Aurora Bay Resort dala takové informace, které vám pomohou se rozhodnout zda je pro vás resort vhodnou volbou. Ten, kdo do Egypta jede za moře, ten, kdo dokáže odhlédnout od potrhaných polštářků na venkovních židlích, zkrátka ten, kdo neřeší detaily, kdo nepotřebuje luxus a naopak mu stačí průměrné služby, tak tu bude spokojen. Jídlo je v hotelu chutné, bazény veliké a pokoje ucházející. Za cenu 8 790 Kč za 8 denní pobyt, za kterou sem v některých last minute termínech bývají zájezdy k dispozici, to je z mého pohledu velmi solidní dovolená. Navíc u tak pěkného zálivu, jakým Oriental Bay je.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 105
 • Pohodové odpoledne Lukáši, vaše super recenze rozhodla , že objednána , zaplacena Sirena , sesterský hotel Fantazie. V Marsa Alam , jsme již strávili dovolenou v Jaz Solay , byli jsme spokojeni a hledali něco podobného . Mám na vás dotaz , máme zaplacený pokoj s bočním výhledem na moře, pokoje jak je uvedeno mají balkon nabo terasu. Podle obrázku mě maličko znepokojuje, zda terasa vyhovuje , je otevřená a kdekdo kolem vás projde. Uvažují , zda balkon v patře nebude lepší volba a podle toho trošku recepčnímu přilepšit , můžete mi prosím napsat svůj názor?

  • Dobrý den, Lenko, super, že vám moji recenze pomohly s výběrem 🙂 K těm terasám v přízemí – ze mě to není zas takový problém, pokud vím, tak před terasami jsou všude alespoň nějaké trávníky, takže přímo kolem vás lidi chodit nebudou, samozřejmě ale o kus dál procházet mohou, byť nejdříve jsou slunečníky a lehátka. Osobně bych to neřešil a nechal to na náhodě, navíc to má tu výhodu, že můžete jít z terasy rovnou k bazénu. Ale jak říkám, toto je jen můj názor.

 • Dobrý den Lukáši, nevím, zda jste to Vy, kdo mi pravidelně zajišťuje data v Egyptě. Pokud ano , tak Vaše částečné číslo 7*7 *** 653. Děkuji Vám za recenzi . Jsem hodně na vážkách, byl jsem 4x v Shamsu, 2x Hilton, 2x Brayka a loni ve Three corners Fayrouz (Mubarak) . Poslední hotel, skvělé jídlo, pití, ubytování, zahrady (za mě top), ale to molo 🙁 . Na útes jsme se dostali poslední den. Jsem příznivcem šnorchlování a věřte, že Shams už kavalitou služeb a korály mele z posledního a je tedy naprosto předražený! Aurora mě láká zátokou, ale přečetl jsem si pár recenzí, kde se jídlo a ubytování srovnává s kvalitním hororem 🙂 Nemusím mít přepych, ale klid večer a nemít hlad. Dám na Vás. Mám to risknout ? 😀 Odlet 29.6. – 10.7. Prosím rovněž o aktuální ceník sim. Děkuji

  • Dobrý den Pavle, ano, to jsem já 🙂 Koukám, že už to tam máte celkem proježděné. Co se týká té Aurory, můj názor je takový, že to je ideální hotel pro ty, kteří jedou za mořem, ale nepotřebují žádný velký luxus, ať už co se pokoje či jídla týče. Na druhou stranu si určitě nemyslím, že jídlo zde je nějakým hororem, není a každý se podle mne nají úplně bez problému. Pokud nepíši pozdě, tak zkuste ještě mrknout na hotel Fantazia, který je kvalitnější, jídlo úplně super a šnorchlování rovněž. I když u něj není zátoka jako znáte z vašich předchozích návštěv, jsou u něj laguny, většinou takové, do kterých se dá jít z pláže po písku. Čím dál v lagunách jste, tím lepší korály. Zároveň tu je i molo.
   Ceník SIM pošlu, je to ale stejné jako před rokem, nic se neměnilo 🙂

 • Dobrý den, můžu poprosit o informace k datové sim kartě Vodafone? Lze případně i jako eSIM? Přílet 2.6. ráno. Lze ještě zařídit, případně lze koupit na letišti?

  • Dobrý den Marku, již jsme v tuto chvíli v kontaktu skrze e-mail.

 • Mohu poprosit o informaci k Sim kartě. Odlétáme 27.5 do 4.6.2024. Děkuji Květa

  • Dobrý den Květo, pardon za moji opožděnou reakci. Hned se vám ozvu, vše stíháme ještě na 27.5. dohodnout, buďte bez obav.

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, už jsme byli v Pensee a Shams Alam. Zažujeme Auroru s odletem kolem . Jsou korály u Aurory srovnatelné s těmito lokalitami?

  • Dobrý den Petře, zátoka Oriental Bay je z hlediska korálů pestřejší, než Pensee, naopak o něco horší než u Shams Alam. Každopádně cenově Aurora vychází levněji než Shams Alam na juhu Marsy, konkrétně ve vašem termínu aktuálně o 2300 Kč levněji při pobytu na 8 dní.

 • Děkuji za recenzi. Mohu se doptat, zda jsou v hotelu tobogány, dětská hřiště apod.?

  • Dobrý den Anet, nejsou. V tomto směru není resort pro děti příliš dobře vybaven, pominu-li jedno dětské hřiště u pláže. O dalších nevím.

Přidat komentář