PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Malikia Resort Abu Dabbab

Malikia Resort Abu Dabbab

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Malikia Resort Abu Dabbab, někdy též označovaný jako Malikia Beach Resort Abu Dabbab, nabízí perfektní šnorchlování. Navíc láká na jednu z nejlepších písečných pláží v Marsa Alam vůbec i na tyto atraktivní All Inclusive pobyty za 10 330 Kč. Právě díky nižším cenám je oblíbenou volbou i mezi Čechy.

Ostatně pravdou je, že zde česká klientela obvykle převažuje. Byť dost záleží i na konkrétních termínech. Dále to jsou typicky Italové, Poláci a v malé míře pak Francouzi, Němci a Rusové.

Slyšet na zahraniční dovolené češtinu na každém rohu může být některým nepříjemné, na druhou stranu to mnohým vyhovuje. Rozhodně by byla škoda se tím nechat odradit, a přijít tak o možnost zaplavat si s želvami. O tom podrobně později…

Malikia na mne udělala dobrý dojem.

Sice to rozhodně není hotel, který by uspokojil náročnou klientelu, to ani nikdo za cenu 10 330 Kč za týdenní pobyt opravdu čekat nemůže, ale průměrně náročný člověk, ze něhož se považuji i já, zde bude spokojen.

Prostřednictvím této recenze hotelu Malikia vás s resortem podrobně seznámím. Ukážeme si fotografie pokojů a povíme si, které pokoje jsou z hlediska jejich polohy v rámci hotelového areálu ty nejlepší. Dozvíte se, jak moc dobře či nedobře mi tu fungoval internet.

Řeknu, proč je hotel vhodný pro rodiny s dětmi, detailně vám popíši zdejší pláž (přidám samozřejmě i fotky) a mimo jiné se dozvíte, že ne z každé části pláže tu je vstup do moře možný. Podrobně se budu věnovat i přilehlému zálivu Abu Dabbab a řeknu, kdy a kde zde lze vidět želvy.

Obsah recenze:

Jestliže hotel Malikia už znáte, pravděpodobně vám tato recenze mnoho nového nepřinese. Služby jsou na neměnné úrovni. Co je poměrně nové, je zdejší molo nebo v roce 2022 nově otevřený a zbrusu nový plážový bar. Plánujete-li se sem v nejbližší době vrátit, můžete se rovnou mrknout na přehled aktuálně dostupných zájezdů. Já osobně vždy kontroluji tuto nabídku:

Malikia Beach Resort Abu Dabbab: dovolená na 8 dní s all inclusive od 10 330 Kč

Ono popravdě v případě hotelu Malikia nemá smysl koukat ani jinam, v současné době ho v ČR nabízí pouze cestovní kancelář Blue Style.

Pokud uvažujete o vaší první návštěvě tohoto hotelu, pak vám doporučuji tuto recenzi alespoň rychle pročíst. Podrobně vás jejím prostřednictvím s hotelem i jeho bezprostředním okolím seznámím. Dovolte mi vám Malikia Beach Abu Dabbab resort popsat tak, jak na mne působil.

Na úvod pár fotek:

Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Hotel Malikia se nachází vzdušnou čarou 29 km jižně od letiště v Marsa Alam a transfer z letiště na hotel zabere zhruba 30 minut, tedy nic hrozného. V blízkém okolí hotelu (rozumějte zhruba v okruhu 15 km od Malikia) je řada dalších hotelových komplexů. Lze tak říci, že oblast, v níž se resort nachází, patří v regionu Marsa Alam k té nejnavštěvovanější. Podívejte se, kde přesně se Malikia nachází (mapa). Je vždy dobré předem získat o dané lokalitě povědomí, alespoň z mapy, a trochu se tak s oblastí seznámit.

Zobrazit hotel Malikia na mapě

Jak už padlo v úvodu, hotel je situován přímo u zálivu Abu Dabbab, který, ruku na srdce, je tím nejznámějším zálivem v Marsa Alam vůbec. Poloha hotelu na jižním okraji pláže Abu Dabbab je jeho jednoznačnou předností, z níž resort teží a dlouho těžit ještě bude.

Na opačném, severním kraji zálivu se nachází hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Faktem je, že poskytuje kvalitnější služby, ovšem jeho nevýhodou oproti Malikii je skutečnost, že není situován přímo u zálivu, nýbrž asi 400 metrů od něj.

Žádná další větší zástavba v okolí zálivu není.

To, že by zde byl hotel na hotelu, nebo na pláži hlava na hlavě, zde opravdu nehrozí.

Záliv Abu Dabbab je místo přirozeného výskytu želv, které tu je tak možné pozorovat:

Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Areál hotelu

Areál hotelu v podstatě začíná již hlavní příjezdovou security bránou, skrze kterou projedete. Od brány je to pak dalších 500 metrů k závěrečné točně před hlavní hotelovou budovou se střechou ve tvaru výrazné kopule. Právě tady vystoupíte z autobusu a vyjdete dovnitř do prostoru recepce.

V hotelovém lobby je dostatek míst k sezení, hlavně ve formě pohovek a nejrůznějších křesel. Recepce samotná je pak po vaší levé ruce, v levé části lobby. Za recepcí je hlavní ze zdejších barů (s otvírací dobou od 10h do 22h), jak s vnitřním posezením, tak venkovním posezením na prostorné terase.

Doporučuji na terasu po příjezd dojít.

Díky výhledu, který se z ní nabízí, je možné se rychle po hotelovém areálu zorientovat.

Z terasy koukáte na sever, severovýchod, díváte se odsud směrem na záliv Abu Dabbab a přitom přehlížíte hotelový areál s jeho jednotlivými „křídly“ a bazény.

Bazény v hotelu Malikia

Ubytováni zde můžete být v jednom ze čtyř bloků / křídel, do nichž jsou jednotlivé budovy uspořádány. Při pohledu z terasy budete mít dvě takové budovy po levé straně a dvě po straně pravé. Z vnějších bloků, které jsou situovány výše než ty vnitřní, cca ve výškové úrovni recepce, je pěkný výhled na moře. Zejména pak z pravého vnějšího bloku, odkud se z pokojů na moře díváte přímo, nic tam v cestě nemáte. Naopak výhodou vnitřních, níže položených bloků je jejich blízkost k bazénu.

Mapa areálu hotelu Malikia

Bazény & akvapark

Bazén tu je sice pouze jeden, ale je poměrně veliký. Na délku má asi 130 metrů. Tvarově je dost nepravidelný a v jeho nejširších místech má 30 metrů. Na plavání je tedy dostatečně veliký. V zimě je bazén v Malikii vyhřívaný.

I plocha vyhrazená k ležení u bazénu je prostorná a dle mého názoru je na velikost hotelu tak akorát dimenzovaná. Nemám takovou zkušenost, že by všechna lehátka byla obsazená. V tomto ohledu to tu je tedy bez problému.

Na bazén navazuje místní malý akvapark. Jeho bazén je od bazénu hlavního oddělený.

„Akvapark“, lze-li to tak nazývat, se skládá jednak ze 3 tobogánů pro dospělé a ze 4 malých vodních skluzavek pro děti. Dětské skluzavky jsou v provozu celý den, tobogány (jeden zelený točitý a dva žluté přímé) jsou otevřeny každý den od 10h do 12 h a následně odpoledne od 15h do 17h.

Akvapark to není nikterak veliký, velikostně v žádném případě nelze srovnávat s tím, co mají hosté k dispozici zdarma v hotelech Jaz, nicméně svůj účel splní a děti se tu zabaví.

Tobogány v hotelu Malikia

Pokoje

Pokoje jsou umístěny v jednom ze čtyř hlavních bloků – tři z nich jsou dvoupodlažní a jeden z nich je tří podlažní.

Resort disponuje celkem 358 pokoji o několika typech:

 • Standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Standardní pokoj s výhledem na moře
 • Standardní pokoj s přímým výhledem na moře
 • Větší standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Rodinný pokoj s výhledem na moře

I ty základní standardní pokoje (ať už s kterýmkoliv výhledem) jsou prostorné, mají 30 metrů čtverečních. Větší standardní pokoj (hlavní místnost je větší a s pohovkou) a rodinný pokoj (dvě místnosti) pak měří 40 metrů čtverečních.

Kdo chce pokoj s přímým výhledem na moře, nechť u Blue Style hledá pokoj typu „sea front“. Ubytováni pak budete právě v pravém vnějším bloku, jehož pokoje jsou orientované na východ, tedy přímo směrem k moři, které je z těch k moři nejbližších teras vzdálené necelých 100 metrů.

Všechny pokoje jsou vyhovující, ale starší.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Hotel Malikia je vedený jako 5* resort. Je to třeba brát s rezervou nebo na to pohlížet tak, že to je 5* egyptský standard ale nikoliv evropský. Ne zcela tomu odpovídá ani úroveň služeb, ani právě pokoje. Proto bych hotel někomu přehnaně náročnému nedoporučil. Na druhou stranu za mě jsou pokoje dostačující, ale podotýkám, že to můj individuální názor.

Jsou každý den uklízené, denně jsou měněné ručníky, denně jsou vytírané (pokoje mají na podlahách dlažbu) a denně je doplňována balená voda (0,5 l láhev na člověka). Disponují malou ledničkou, konvicí, LCD televizí, malým trezorem uvnitř skříně a plážovými ručníky. Každý má samozřejmě svoji klimatizaci.

Je fajn, že klimatizaci je zde možné nechat běžet i v momentě, kdo pokoj opouštíte i s jeho kartou. Po návratu tedy máte nebo můžete mít příjemně vychlazeno.

Internetové připojení

Internet je na hotelu ve dvou formách. Wifi je jednak dostupné zdarma v hotelovém lobby (v hale u recepce). Připojení není moc rychlé a v momentě, kdy se v lobby na síť připojí více lidí, internet výrazně zpomalí nebo se nelze připojit vůbec. Tím si i vysvětluji, proč v lobby mnoho lidí nesedí – zkrátka protože internet zde není dobrý.

Hotel nabízí placené připojení, které stojí 26 EUR na osobu na týden. Jak dobře funguje či jak spolehlivé je nevím, nezkoušel jsem.

V Egyptě vždy řeším internet egyptskou datovou SIM kartou. Upozorňuji však, že na rozdíl od některých jiných resortů v Marse, v Malikii není žádný oficiální stánek operátora a SIMky, které zde prodejci nabízí v hotelových obchodech, jsou předražené. Doporučuji proto v ideálním případě si zajistit kartu před příjezdem, ať máte internet pořešen.

Stravování

Stravování je vždy velké téma a ne jinak to je i v případě Malikie. Někteří jsou v tomto ohledu na hotel kritičtí, částečně jsem kritický i já, ale na druhou stranu hned úvodem zdůrazňuji, že si tu bez problému vybere každý a to v kteroukoliv denní dobu. Ostatně posuďte sami…

Hotelová restaurace

Hlavní hotelová restaurace označovaná jako Al Walina se nachází v hlavní budově s kopulí o patro níž než hotelové lobby, ze kterého do ní sejdete po schodech. V restauraci jsou původní dřevěné židle a stoly s látkovými ubrusy. Probíhají zde snídaně, obědy i večeře.

Vzhledem ke kapacitě hotelu je restaurace poddimenzovaná.

Problémy nastávají hlavně v době nejvytíženějšího času večeře cca mezi 18:30 a 19:00, kdy se později příchozím často vůbec nedostává volných míst k sezení. Záleží samozřejmě dost na konkrétním termínu, ale obecně je zkrátka lepší přijít později, po 19h, kdy je již restaurace o něco klidnější.

Kvalita jídla je srovnatelná s egyptskými hotely podobné kategorie, naopak výběr pokrmů je zde v porovnání s ostatními resorty slabší, ale dle mého názoru dostatečný. I když 5* standardu to samozřejmě neodpovídá.

Nejlepší jsou snídaně, kdy je výběr opravdu pestrý a dopřát si můžete to, na co si zrovna vzpomenete včetně omelet, palačinek či volských ok, které před vámi kuchaři na místě připravují.

Obědy a večeře už tak pestré nejsou a jsou si dost podobné jak pokrmy, tak možností výběru. K výběru je vždy několik polévek, zeleninové saláty, kuřecí, hovězí, nechybí ani různě připravované ryby, samozřejmostí jsou těstoviny, brambory, rýže, pečivo i na různé způsoby upravované zeleninové přílohy. Vyzdvihnout musím, že se občas objeví i tuňák, burgery, jehněčí nebo dokonce sushi. K dispozici je i řada čokoládových, medových a krémových zákusků. Z ovoce je v hotelu běžně k mání např. hroznové víno, hrušky, melouny nebo z toho exotičtějšího ovoce mango, fíky nebo datle.

Dále jsou podávány ještě dopolední a odpolední svačiny (v restauraci na pláži a u bazénu) ve formě pečiva, ledové tříště nebo zmrzliny. Od zmrzliny točené u bazénu však nečekejte žádné zázraky, porce malá a rozteklá. Zkrátka nic moc.

Upozorním na to, že sycené nealkoholické nápoje typu Coca Cola, Fanta nebo Sprite v Malikii nejsou rozlévány z originálních lahví tak jako třeba v Royal Tulip resortu, nýbrž jsou čepovány z větších tanků.

Mimo hlavní restauraci Al Walina tu jsou i další možnosti stravování:

 • La Luna – á la carte restaurace pod hlavní jídelnou
 • El Dawar – bar a restaurace hned u pláže, kde se také pohodlně během dne i večera najíte
 • Dandana – bar u bazénu
 • Teama – bar v lobby hotelu s posezením jak uvnitř lobby, tak na terase
 • Waves Abu Dabbab – zbrusu nový bar u pláže s lehátky v malém bazénu
 • stánek u Mamuta

Koho omrzí jídla v hlavní jídelně, může si zarezervovat večeři v jedné ze dvou á la carte restaurací. Ať už v restauraci La Luna v hlavní budově nebo v restauraci El Dawar u pláže. Stůl je nutné předem zarezervovat u vstupu do hlavní jídelny.

Jak už bylo řečeno, v restauraci El Dewar se najíte i během dne, není tedy nezbytně nutné na obědy chodit zpět do hlavní budovy. Je potřeba počítat s tím, že obědy na pláži mají logicky omezený výběr a každý den se jídla opakují – kuřecí maso, ryby, karbanátky a k tomu možnost těstovin nebo hranolek.

Kdo je náročnější, nechť zajde ke stánkům u Mamuta (opět kousek od pláže). Zdejší fresh juicy, káva, zmrzliny a ovocné koktejly nejsou sice k dispozici v rámci all inclusive, ale jsou lepší. Za fresh džus namíchaný ze tří druhů ovoce tu zaplatíte 3 eura, za velkou zmrzlinu nebo nejrůznější druhy kávy 4 eura.

Pláž Abu Dabbab

Malikia patří k těm nejoblíbenějším hotelům v Marsa Alam díky přilehlé pláži u zálivu Abu Dabbab.

Podobně dobrých pláží v Marsa Alam není moc.

To je fakt.

Záliv je velký. Zaujímá plochu o velikosti zhruba 400 x 500 metrů. Písečná pláž je kolem celého jeho okraje, měří zhruba 1 km a je rozdělena do třech částí. Severní část pláže náleží hotelu Hilton Nubian Resort. Centrální část je částí veřejnou, kde si lze lehátka se slunečníky pronajmout. A konečně jižní část náleží hotelu Malikia.

Pláž hotelu Malikia je asi 250 metrů dlouhá a 40 metrů široká. I s přihlédnutím ke kapacitě hotelu je na ní dostatek lehátek se slaměnými slunečníky a slaměnými zástěnami, typicky není problém najít volné místo. Slunečníky tu jsou rozprostřeny v závislosti na konkrétních místech ve třech až osmi řadách.

Pláž u hotelu Malikia Abu Dabbab

Pláž hotelu Malikia má dvě chyby.

1) je orientovaná na sever, s čímž souvisí i orientace slaměných zábran proti větru. Lehátka jsou za zástěnami, které tak trochu brání výhledu na moře z lehátek. Ostatně ty jsou kvůli orientaci pláže natočené na jih, tedy vlastně na moře ani „nekoukají“.

2) z velké její části není možný vstup do vody kvůli korálům, vstup do vody přes korály je zakázaný.

Vstupovat do moře je možné pouze v její levé části, kde pláž Malikie postupně přechází v pláž veřejnou, alternativně je vstup do vody možný kdekoliv dále právě z této veřejné pláže:

Záliv Abu Dabbab

Pláž je písečná, při vstupu do vody jsou jemné kamínky, a vstup do moře je tak akorát pozvolný. Žádný velký hup do vody, na druhou stranu ani žádná dlouhá mělčina. Po pár metrech máte vodu po pás a dále už plavete. Při větru je v centrální části pláže šance i na docela fajn vlny, standardně max. půl metru vysoké.

Vstup do moře je u Malikie možný i z nově vybudovaného mola.

Molo je 190 metrů dlouhé a večer pěkně osvětlené. Na rozdíl od ostatních mol v Marsa Alam vstup do moře z jeho úplného konce k hlavnímu korálovému útesu není možný. Vstupy tu jsou dva, zhruba po 120 metrech od břehu. Fakt, že vstup na jeho konci není, mi nijak nevadí. Naopak to považuji za výhodu mola. Díky ní tu lze šnorchlovat i za podmínek, kdy je moře více rozvlněné a kdy zůstávají ostatní mola obvykle uzavřená.

Molo

Šnorchlování

Malikia Abu Dabbab Beach nabízí velmi dobré podmínky na šnorchlování.

Co do pestrosti korálů to sice není takové jako u Shams Alam Beach Resortu, na druhou stranu je to ideální místo na pozorování volně žijících mořských želv. Šnorchlovat zde lze buď z mola, které zde donedávna ještě nebylo (otevřeno na podzim 2019), nebo přímo z pláže v Abu Dabbab zálivu.

U mola vstupujete do dvou přírodních poměrně hlubokých lagun sevřených mezi korály. Jedna, která volně přechází v moře je vpravo od mola, druhá, větší je vlevo od mola. Ta větší z nich (viz foto níže) má zhruba 70×30 metrů a je mimo jiné velmi praktická pro ty, co mají respekt a strach ze střetu s nějakými většími mořskými živočichy. Prostor pro pohyb ve vodě je ohraničený bójkami, ze které nemůžete. Korály jsou pěkné, nýbrž bohužel již v horším stavu, než v jižněji položených lokalitách v Marsa Alam. Na mole je přítomný plavčík každý den od 8 do 17 hod.

Malikia šnorchlování

A teď k samotnému Abu Dabbab zálivu.

Zatímco z jeho centrální části je vstup do moře pozvolný po písku, tak po jeho stranách, jak po té levé, tak po té pravé, jsou korálové stěny. Hezčí stěna se mi zdála ta levá, ta od Malikie vzdálenější. Ona je i větší. Na délku má něco přes 400 metrů než začne přecházet v korálovou stěnu táhnoucí se dál po pobřeží. Opět i zde jsou korály ohraničeny provazem s bójkami tak, aby je lidé neponičili víc, než už jsou. Samozřejmostí je u korálů přítomnost řady ryb, trnuch, perutýnů a dalších živočichů.

Uprostřed zálivu se běžně vyskytují želvy.

Pozorovat tu je můžete prakticky kdykoliv během dne. Jsou místech, kde je dno zálivu porostlé mořskou trávou, která je pro želvy potravou. Tráva je už v poměrně solidní hloubce 5 až 15 metrů, ale želvy i tak vidíte a navíc se každých 15 až 20 minut plavou k hladině nadechnout.

Není pravda, že byste kvůli želvám museli vstávat brzy ráno nebo naopak chodit do moře až k večeru. Typicky tu jich je několik i během dne.

Je ovšem fakt, že brzy ráno jsou podmínky na pozorování nejlepší, protože v moři jste tou dobou s želvami standardně sami a nikoliv s desítkami dalších šnorchlistů.

V Abu Dabbab jsou občas k vidění i dugunci.

Přímo na pláži se nachází potápěčské centrum společnosti diving.de s německy, anglicky, ale i česky mluvícím personálem. Nabízejí zde certifikované potápěčské kurzy, potápěčské a šnorchlovací výlety k více než 20 lokalitám v Marsa Alam a samozřejmostí je i možnost půjčení jakéhokoliv vybavení:

 • maska, šnorchl a ploutve: 6 EUR / den
 • kompletní potápěčská výstroj včetně regulátoru a kompenzátoru vztlaku: 25 EUR / den
 • jeden ponor (včetně povolení, 12 l láhve a zátěže): 30 EUR
 • celodenní lodní výlety včetně oběda: od 45 EUR
Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Moje tipy na podobné resorty

I přes některé své starší vybavení i jiné nedostatky je Malikia Resort Abu Dabbab dlouhodobě jedním z nejvyhledávanějších hotelů Marsa Alam vůbec. Termíny pobytů bývají často dost rozebrané. Pokud se vám zdá být hotel i ve vašem termínu obsazený, doporučuji zkontrolovat i tyto nabídky zájezdů do hotelu Malikia, v rámci kterých alespoň nějaké volné zájezdy typicky bývají.

Jestliže ani tam neuspějete, netřeba věšet hlavu, v regionu Marsa Alam lze najít i jiné hotely, které se Malikii v mnoha ohledech podobají. Jsou to především:

 • Utopia Beach Club (cenově podobný hotel s několika tobogány u zálivu rovněž vhodného ke šnorchlování a s možností vstupu jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Royal Brayka Beach (4* hotel u Brayka Bay zálivu, i tento resort disponuje tobogány a i zde je vstup do moře možný jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Iberotel Costa Mares (nový resort s vysokou úrovní služeb, navíc přímo u zálivu Marsa Mubarak, který je podobně Abu Dabbab vyhlášený díky častému výskytu želv)

Navíc vždy je možnost zůstat věrný právě prostředí Abu Dabbab zálivu a ubytovat se na jeho severním okraji v hotelu Hilton Nubian Resort, který na rozdíl od Malikie je kvalitnější a zároveň bývá dostupný i v těch žádanějších termínech jako jsou Velikoce, podzimní prázdniny či Vánoce.

Věřím, že pro vás byla tato moje recenze hotelu Malikia přínosem a že i díky ní máte nyní o hotelu jasnější a reálnou představu. Resort, ačkoliv je dnes již starší, je stále na dobré úrovni. Průměrně náročný návštěvník, který bude nebo je ochoten některé nedostatky přehlédnout, zde bude spokojen. Dětem se budou líbit tobogány, vám jistě stejně jako mne podmořský život s želvami a v neposlední řadě především místní pláž. Ta je mimochodem jediným místem, kam se dá odsud chodit na procházky. Neuvádím to jako nevýhodu resortu, ale jako fakt, se kterým je nutné počítat.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 160
 • Dobry den. Kde je možné koupit SIM Egyptskou a jak funguje.Jak ji přihlásit a zaktivnit.Termín by měl byt 2.10 děkuji za odpověď

  • Dobrý den Matěji, kartu jsem pro vás schopen zajistit, s garancí její funkčnosti. Není nutné žádné přihlášení, karta by vám byla předána již aktivní. Stačí vložit do telefonu a jedete 🙂

 • Prosím také o informaci k SIM kartě. Termín 24.9.2023.

  • Dobrý den Pavle, hned pošlu a v neděli 24.9. pro vás může být karta nachystána.

 • Dobry den. Kde je možné koupit SIM Egyptskou a jak funguje.Jak ji přihlásit a zaktivnit.Dekuji

  • Dobrý den, informace zašlu, kdy do Malikie letíte?

 • Dobrý den, měla bych zájem o SIM kartu na termín 20.9.2023 v Marse alam Je to možné? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Kláro, ano, je to možné, budu vás kontaktovat.

 • Ano mail jsem dostal. Až budu mít číslo letu budu objednávat. Děkuji

 • Zdravím, 5.10. odlétáme

  • Ok, rozumím, info ke kartám byste ode mne měl mít na mailu z předvčerejšího dne.

 • Dobrý den, prosím o zaslání info SIM kartě

  • Dobrý den Roberte, ano, kdy do Malikie letíte?

 • Prosím také o informaci k SIM kartě. Letíme v listopadu.

  • Dobrý den Magdo, jasně, zašlu na váš mail.

 • Můžu poprosit o info ohledně SIM karty. Dekuji

  • Dobrý den Filipe, zasílám 🙂

 • Dobrý den. Díky za super recenzi! Do hotelu se s manželem moc těšíme. Letíme 2.9.🙂
  Mohu poprosit též o zaslání info k SIM kartě? Děkuji.

  • Dobrý den Mílo, jasně, informace k SIM kartám. Ať už využijete nabídku karet ode mne nebo ne, doufám, že se vám bude v Malikii líbit a pokud budete mít nějaké poznatky, které vám zde v recenzi třeba chyběly, budu rád, když je doplníte a sdělíte svůj názor 🙂

 • Zdravím, prosím o informaci k SIM kartě.
  Děkuji
  Zuzana

  • Dobrý den Zuzano, zasílám na váš e-mail 🙂

 • Dobrý den, prosím o bližší info ohledně SIM karty. Jedeme 26.8. Děkuji.

  • Dobrý den Lucie, omluvte moji pozdní reakci. Hned vás budu kontaktovat.

 • Dobrý den, jedu do Maliki a nevím jestli vyměnit eura nebo dolary? Děkuji.

  • Dobrý den Aničko, o něco lepší jsou dolary, typicky to totiž berou jedna ku jedné a tak vás to vyjde levněji.

 • Dobrý den, prosím o zaslání informací k SIM kartě. Letíme v sobotu 9.9.23 moc děkuji

  • Dobrý den Ivano, posílám na váš e-mail. Také děkuji.

 • Dobrý den, Lukáši. Díky za pěkně napsanou recenzi! Do hotelu se už teď s dětmi moc těšíme…snad budeme mít štěstí i na ty želvy 🙂
  Mohu poprosit též o zaslání info k SIM kartě? Letíme v pátek 11.8. Děkuji.

  • Dobrý den Honzo, díky za přečtení 🙂 želvy zde určitě uvidíte. Informace k datovým kartám vám hned zašlu.

 • Dobrý den. Jsem pohybově omezen. Problém s chůzí do kopce,schodů a delších vzdáleností. Je tento resort pro mne vhodný ? Utopie byla dost náročná. Ideál Shams Alam ale ten není na rok 2024 v nabídce. Poradíte ? Děkuji

  • Dobrý den Zdeňku, Malikia není úplně malá (záleží, kde dostanete pokoj) a navíc tam jsou některé budovy na vyvýšených místech, pokud stojíte hlavně o Shams Alam, tak bych osobně doporučil ještě pár týdnů vyčkat, předpokládám, že se v nabídce hotel brzy objeví.

 • Dobrý den, prosím o zaslání informací k SIM kartě. Letíme v sobotu.

  • Dobrý den Jitko, posílám.

 • Dobrý den Lukáši, také bych poprosil o nějaké informace o datových SIM na email, 3.8. tam budeme 🙂 .
  Děkuji Vám za reakci.

  • Dobrý den Míro, pardon za moji opožděnou reakci, informace posílám.

 • Dobrý den Lukáši. V září jedeme do hotelu Malikia a chci se zeptat jestli lze v hotelu koupit datovou simku? Nebo jestli se dá koupit přes internet?
  Děkuji.
  Jana G.

  • Dobrý den Jano, k egyptským datovým SIM kartám vám zašlu na váš e-mail podrobné informace. Ano, je možné ji objednat předem

 • Dobrý den,
  mohla bych poprosit o informaci ohledně SIM karty, jak to probíhá, platba atd. Odlétáme 17. 7. 2023 v 1:50 hod. z Brna. Předem děkuji za informaci.
  S přáním hezkého dne,
  Dáša

  • Dobrý den Dagmar, všechny informace a odpovědi na vaše dotazy vám obratem zašlu a 17.7. ráno mohou být pro vás karty připraveny k vyzvednutí.

 • Dobrý den, psala jsem Vám včera na mail objednávku Sim karet. Odlétáme v pátek večer. Prosím o info, zda zajistíte. Děkuji

  • Dobrý den Štěpánko, ano, samozřejmě, zajistím. S kartami můžete na 100% počítat. Objednávku vám jdu ihned mailem shrnout.

 • Dobrý den , chtěl bych sen zeptat na možnosti nákupů v okolí hotelu nebo nějaké dojezdové vzdálenosti taxi atd…? děkuji za odpověď.
  s pozdravem Daniel

  • Dobrý den Dane, v nejbližším okolí hotelu nic takové není, musel byste až do Port Ghalib, což je cca 25 km od Malikie.

 • Prosím o informace o datových šířkách. Přilétáme do Malikie 11.9. Děkuji.

  • Dobrý den Miloslave, již jsem vám 25.6. psal a vše zasílal 🙂

 • Dobrý den,
  odlétáme 16.7. na deset dní a prosím info o datových SIMkách? Děkuji

  • Dobrý den Jaromíre, díky za váš dotaz, veškeré informace k SIM kartám vám pošlu do mailu.

 • Dobrý den,
  odlétáme v září a ve skupině máme dvě děti 10 a 12 let a hůře pohyblivého seniora 65 let, navíc bohužel všichni tři neplavci tak bych se Vás chtěla zeptat jestli se budou moci nějakým způsobem dostat do moře a alespoň trochu si ho užít….na molo bych to neviděla….
  Děkuji, Lucie.

  • Dobrý den Lucie, buďte bez obav, zrovna na pláži Abu Dabbab, která u Malikie je, je pozvolný písečný vstup do vody. Takže i neplavci se zde moře mohou bezpečně užít. Přes molo tu není nutné chodit, navíc to tu není v záliv, ale směr volné moře, z pláže se k němu musí dojít.

 • Dobrý den, chtěla bych také požádat o bližší informace k Sim kartě T-Mobile.Dekuji

  • Dobrý den Ivo, T-Mobile v Egyptě služby nenabízí. Já doporučuji SIM karty Vodafone, pošlu vám k nim podrobné informace.

 • Dobrý den :-), předem moc děkuji za recenzi a zkušenosti 🙂 Mohla bych Vás poprosit o bližší informace k SIM kartám? Odlétáme 9.6. na týden.

  Děkuji, Katka.

  • Dobrý den Katko, ano, veškeré informace k datovým SIM kartám budete mít na svém e-mailu.

 • Dobrý den, Vaše recenze je úžasná, rozhodně se bude hodit. Mohu poprosit i info k nákupu SIM. Jede nás 5 lidí, 15.7. . Děkuji Stevensová Štěpánka

  • Dobrý den Štěpánko, díky moc za přečtení a informace k datovým kartám vám samozřejmě zašlu. Jak jste zřejmě správně pochopila z recenze i ze starších komentářů, tak to v Malikii není s wifi připojením žádná sláva, naopak.

 • Zdravím !
  Tady je moje stručná recenze na můj 6 denní pobyt v hotelu Malikia Abu Dabbab Marsa Alam 1.5-7.5 …
  Let proběhl v klidu a téměř na čas,po příletu rychlé odbavení na letišti a vyzvednutí simky Vodafone od kurýra před letištní budovou..,vše proběhlo tak jak bylo dohodnuto s Lukášem po meilu,karta fungovala ihned a všude i na výletech mimo hotel a po odeslání kodu kdykoliv během pobytu přišla sms se zůstatkem dat. Na hotel jsme dorazili asi kolem 8 hod a náramky byli v 10 hod. Hotel je už starší a někde je to i dost vidět ale vše fungovalo jak mělo…,když byl nějaký problém hned se řešil…u nás byl konkrétně problém s nefukčním tresorem na pokoji kdy přes delegáta okamžitě došlo k nápravě. Personál vstřícný…hodně z nich rozumí česky! jak uklízeči tak číšníci a barmani…,voda,zvířátka z ručníků na pokoji každý den! Jídlo… nebylo špatné dalo se vybrat a najedli jsme se,nápoje …..pili jsme jen pivo a bílé a růžové víno,jiné drinky jsme nezkoušeli, ale kvůli tomu jsme zde nebyli… Hlavní důvod pobytu byla pláž a zátoka Abu Dabbab! Tu jsme si užívali každý den od rána do večera …Parádní šnorchl jak z mola tak z pláže, po obou stranách zátoky jsou korálové utesy a uprostřed se dají vidět želvy,vybavení se dá půjčit v potápěčském centru kde je i český personál a instruktor kteří se vším ochotně poradí ….Výhoda také je že se může do moře i když je červená vlajka a molo bylo k vůli větru a vlnám 2 dny zavřené… Za mě určitě doporučuji těm co rádi šnorchlují a chtějí v moři něco vidět! Rádi se sem za rok vrátíme!

  • Dobrý den, děkuji za vaši zkušenost jak s datovou SIM kartou, tak s hotelem samotným. Jsem rád, že se vám v hotelu líbilo 🙂

 • Zdravím, do tohoto hotelu odlétáme 4.6., je to naše egyptská premiéra. Rád bych byl za jakékoliv info ohledně bezlepkové diety. Děkuji

  • Dobrý den Radku, na toto vám odpovědět neumím, přiznám se, že ani přesně nevím, jaké potraviny takto dietně omezený člověk jíst může a jaké ne.

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Děkuji za recenzi. Odlet za 3 týdny, na týden 2 dospělí, 2 děti 7 a 9 let. Mohu poprosit o nějaký tip na nabídku?

  • Dobrý den Anno, v případě Malikie se nevyplácí moc váhat, termíny vždy celkem rychle ubývají. Koukněte na tento zájezd, odlet za 20 dní, dospělí za 13 390 Kč, děti za 7 890 Kč.

 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tu je posilovna a jestli jsou sprchy na pláži. Předem děkuji.

  • Dobrý den Marcele, ano, posilovna tu je, i když malá. Dva běžecké pásy, dvě kola, samozřejmě činky a několik posilovacích přístrojů. Ano, sprchy tu u pláže rovněž jsou.

Přidat komentář