PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Malikia Resort Abu Dabbab

Malikia Resort Abu Dabbab

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Malikia Resort Abu Dabbab, někdy též označovaný jako Malikia Beach Resort Abu Dabbab, nabízí perfektní šnorchlování. Navíc láká na jednu z nejlepších písečných pláží v Marsa Alam vůbec i na tyto atraktivní All Inclusive pobyty za 10 330 Kč. Právě díky nižším cenám je oblíbenou volbou i mezi Čechy.

Ostatně pravdou je, že zde česká klientela obvykle převažuje. Byť dost záleží i na konkrétních termínech. Dále to jsou typicky Italové, Poláci a v malé míře pak Francouzi, Němci a Rusové.

Slyšet na zahraniční dovolené češtinu na každém rohu může být některým nepříjemné, na druhou stranu to mnohým vyhovuje. Rozhodně by byla škoda se tím nechat odradit, a přijít tak o možnost zaplavat si s želvami. O tom podrobně později…

Malikia na mne udělala dobrý dojem.

Sice to rozhodně není hotel, který by uspokojil náročnou klientelu, to ani nikdo za cenu 10 330 Kč za týdenní pobyt opravdu čekat nemůže, ale průměrně náročný člověk, ze něhož se považuji i já, zde bude spokojen.

Prostřednictvím této recenze hotelu Malikia vás s resortem podrobně seznámím. Ukážeme si fotografie pokojů a povíme si, které pokoje jsou z hlediska jejich polohy v rámci hotelového areálu ty nejlepší. Dozvíte se, jak moc dobře či nedobře mi tu fungoval internet.

Řeknu, proč je hotel vhodný pro rodiny s dětmi, detailně vám popíši zdejší pláž (přidám samozřejmě i fotky) a mimo jiné se dozvíte, že ne z každé části pláže tu je vstup do moře možný. Podrobně se budu věnovat i přilehlému zálivu Abu Dabbab a řeknu, kdy a kde zde lze vidět želvy.

Obsah recenze:

Jestliže hotel Malikia už znáte, pravděpodobně vám tato recenze mnoho nového nepřinese. Služby jsou na neměnné úrovni. Co je poměrně nové, je zdejší molo nebo v roce 2022 nově otevřený a zbrusu nový plážový bar. Plánujete-li se sem v nejbližší době vrátit, můžete se rovnou mrknout na přehled aktuálně dostupných zájezdů. Já osobně vždy kontroluji tuto nabídku:

Malikia Beach Resort Abu Dabbab: dovolená na 8 dní s all inclusive od 10 330 Kč

Ono popravdě v případě hotelu Malikia nemá smysl koukat ani jinam, v současné době ho v ČR nabízí pouze cestovní kancelář Blue Style.

Pokud uvažujete o vaší první návštěvě tohoto hotelu, pak vám doporučuji tuto recenzi alespoň rychle pročíst. Podrobně vás jejím prostřednictvím s hotelem i jeho bezprostředním okolím seznámím. Dovolte mi vám Malikia Beach Abu Dabbab resort popsat tak, jak na mne působil.

Na úvod pár fotek:

Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Hotel Malikia se nachází vzdušnou čarou 29 km jižně od letiště v Marsa Alam a transfer z letiště na hotel zabere zhruba 30 minut, tedy nic hrozného. V blízkém okolí hotelu (rozumějte zhruba v okruhu 15 km od Malikia) je řada dalších hotelových komplexů. Lze tak říci, že oblast, v níž se resort nachází, patří v regionu Marsa Alam k té nejnavštěvovanější. Podívejte se, kde přesně se Malikia nachází (mapa). Je vždy dobré předem získat o dané lokalitě povědomí, alespoň z mapy, a trochu se tak s oblastí seznámit.

Zobrazit hotel Malikia na mapě

Jak už padlo v úvodu, hotel je situován přímo u zálivu Abu Dabbab, který, ruku na srdce, je tím nejznámějším zálivem v Marsa Alam vůbec. Poloha hotelu na jižním okraji pláže Abu Dabbab je jeho jednoznačnou předností, z níž resort teží a dlouho těžit ještě bude.

Na opačném, severním kraji zálivu se nachází hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Faktem je, že poskytuje kvalitnější služby, ovšem jeho nevýhodou oproti Malikii je skutečnost, že není situován přímo u zálivu, nýbrž asi 400 metrů od něj.

Žádná další větší zástavba v okolí zálivu není.

To, že by zde byl hotel na hotelu, nebo na pláži hlava na hlavě, zde opravdu nehrozí.

Záliv Abu Dabbab je místo přirozeného výskytu želv, které tu je tak možné pozorovat:

Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Areál hotelu

Areál hotelu v podstatě začíná již hlavní příjezdovou security bránou, skrze kterou projedete. Od brány je to pak dalších 500 metrů k závěrečné točně před hlavní hotelovou budovou se střechou ve tvaru výrazné kopule. Právě tady vystoupíte z autobusu a vyjdete dovnitř do prostoru recepce.

V hotelovém lobby je dostatek míst k sezení, hlavně ve formě pohovek a nejrůznějších křesel. Recepce samotná je pak po vaší levé ruce, v levé části lobby. Za recepcí je hlavní ze zdejších barů (s otvírací dobou od 10h do 22h), jak s vnitřním posezením, tak venkovním posezením na prostorné terase.

Doporučuji na terasu po příjezd dojít.

Díky výhledu, který se z ní nabízí, je možné se rychle po hotelovém areálu zorientovat.

Z terasy koukáte na sever, severovýchod, díváte se odsud směrem na záliv Abu Dabbab a přitom přehlížíte hotelový areál s jeho jednotlivými „křídly“ a bazény.

Bazény v hotelu Malikia

Ubytováni zde můžete být v jednom ze čtyř bloků / křídel, do nichž jsou jednotlivé budovy uspořádány. Při pohledu z terasy budete mít dvě takové budovy po levé straně a dvě po straně pravé. Z vnějších bloků, které jsou situovány výše než ty vnitřní, cca ve výškové úrovni recepce, je pěkný výhled na moře. Zejména pak z pravého vnějšího bloku, odkud se z pokojů na moře díváte přímo, nic tam v cestě nemáte. Naopak výhodou vnitřních, níže položených bloků je jejich blízkost k bazénu.

Mapa areálu hotelu Malikia

Bazény & akvapark

Bazén tu je sice pouze jeden, ale je poměrně veliký. Na délku má asi 130 metrů. Tvarově je dost nepravidelný a v jeho nejširších místech má 30 metrů. Na plavání je tedy dostatečně veliký. V zimě je bazén v Malikii vyhřívaný.

I plocha vyhrazená k ležení u bazénu je prostorná a dle mého názoru je na velikost hotelu tak akorát dimenzovaná. Nemám takovou zkušenost, že by všechna lehátka byla obsazená. V tomto ohledu to tu je tedy bez problému.

Na bazén navazuje místní malý akvapark. Jeho bazén je od bazénu hlavního oddělený.

„Akvapark“, lze-li to tak nazývat, se skládá jednak ze 3 tobogánů pro dospělé a ze 4 malých vodních skluzavek pro děti. Dětské skluzavky jsou v provozu celý den, tobogány (jeden zelený točitý a dva žluté přímé) jsou otevřeny každý den od 10h do 12 h a následně odpoledne od 15h do 17h.

Akvapark to není nikterak veliký, velikostně v žádném případě nelze srovnávat s tím, co mají hosté k dispozici zdarma v hotelech Jaz, nicméně svůj účel splní a děti se tu zabaví.

Tobogány v hotelu Malikia

Pokoje

Pokoje jsou umístěny v jednom ze čtyř hlavních bloků – tři z nich jsou dvoupodlažní a jeden z nich je tří podlažní.

Resort disponuje celkem 358 pokoji o několika typech:

 • Standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Standardní pokoj s výhledem na moře
 • Standardní pokoj s přímým výhledem na moře
 • Větší standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Rodinný pokoj s výhledem na moře

I ty základní standardní pokoje (ať už s kterýmkoliv výhledem) jsou prostorné, mají 30 metrů čtverečních. Větší standardní pokoj (hlavní místnost je větší a s pohovkou) a rodinný pokoj (dvě místnosti) pak měří 40 metrů čtverečních.

Kdo chce pokoj s přímým výhledem na moře, nechť u Blue Style hledá pokoj typu „sea front“. Ubytováni pak budete právě v pravém vnějším bloku, jehož pokoje jsou orientované na východ, tedy přímo směrem k moři, které je z těch k moři nejbližších teras vzdálené necelých 100 metrů.

Všechny pokoje jsou vyhovující, ale starší.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Hotel Malikia je vedený jako 5* resort. Je to třeba brát s rezervou nebo na to pohlížet tak, že to je 5* egyptský standard ale nikoliv evropský. Ne zcela tomu odpovídá ani úroveň služeb, ani právě pokoje. Proto bych hotel někomu přehnaně náročnému nedoporučil. Na druhou stranu za mě jsou pokoje dostačující, ale podotýkám, že to můj individuální názor.

Jsou každý den uklízené, denně jsou měněné ručníky, denně jsou vytírané (pokoje mají na podlahách dlažbu) a denně je doplňována balená voda (0,5 l láhev na člověka). Disponují malou ledničkou, konvicí, LCD televizí, malým trezorem uvnitř skříně a plážovými ručníky. Každý má samozřejmě svoji klimatizaci.

Je fajn, že klimatizaci je zde možné nechat běžet i v momentě, kdo pokoj opouštíte i s jeho kartou. Po návratu tedy máte nebo můžete mít příjemně vychlazeno.

Internetové připojení

Internet je na hotelu ve dvou formách. Wifi je jednak dostupné zdarma v hotelovém lobby (v hale u recepce). Připojení není moc rychlé a v momentě, kdy se v lobby na síť připojí více lidí, internet výrazně zpomalí nebo se nelze připojit vůbec. Tím si i vysvětluji, proč v lobby mnoho lidí nesedí – zkrátka protože internet zde není dobrý.

Hotel nabízí placené připojení, které stojí 26 EUR na osobu na týden. Jak dobře funguje či jak spolehlivé je nevím, nezkoušel jsem.

V Egyptě vždy řeším internet egyptskou datovou SIM kartou. Upozorňuji však, že na rozdíl od některých jiných resortů v Marse, v Malikii není žádný oficiální stánek operátora a SIMky, které zde prodejci nabízí v hotelových obchodech, jsou předražené. Doporučuji proto v ideálním případě si zajistit kartu před příjezdem, ať máte internet pořešen.

Stravování

Stravování je vždy velké téma a ne jinak to je i v případě Malikie. Někteří jsou v tomto ohledu na hotel kritičtí, částečně jsem kritický i já, ale na druhou stranu hned úvodem zdůrazňuji, že si tu bez problému vybere každý a to v kteroukoliv denní dobu. Ostatně posuďte sami…

Hotelová restaurace

Hlavní hotelová restaurace označovaná jako Al Walina se nachází v hlavní budově s kopulí o patro níž než hotelové lobby, ze kterého do ní sejdete po schodech. V restauraci jsou původní dřevěné židle a stoly s látkovými ubrusy. Probíhají zde snídaně, obědy i večeře.

Vzhledem ke kapacitě hotelu je restaurace poddimenzovaná.

Problémy nastávají hlavně v době nejvytíženějšího času večeře cca mezi 18:30 a 19:00, kdy se později příchozím často vůbec nedostává volných míst k sezení. Záleží samozřejmě dost na konkrétním termínu, ale obecně je zkrátka lepší přijít později, po 19h, kdy je již restaurace o něco klidnější.

Kvalita jídla je srovnatelná s egyptskými hotely podobné kategorie, naopak výběr pokrmů je zde v porovnání s ostatními resorty slabší, ale dle mého názoru dostatečný. I když 5* standardu to samozřejmě neodpovídá.

Nejlepší jsou snídaně, kdy je výběr opravdu pestrý a dopřát si můžete to, na co si zrovna vzpomenete včetně omelet, palačinek či volských ok, které před vámi kuchaři na místě připravují.

Obědy a večeře už tak pestré nejsou a jsou si dost podobné jak pokrmy, tak možností výběru. K výběru je vždy několik polévek, zeleninové saláty, kuřecí, hovězí, nechybí ani různě připravované ryby, samozřejmostí jsou těstoviny, brambory, rýže, pečivo i na různé způsoby upravované zeleninové přílohy. Vyzdvihnout musím, že se občas objeví i tuňák, burgery, jehněčí nebo dokonce sushi. K dispozici je i řada čokoládových, medových a krémových zákusků. Z ovoce je v hotelu běžně k mání např. hroznové víno, hrušky, melouny nebo z toho exotičtějšího ovoce mango, fíky nebo datle.

Dále jsou podávány ještě dopolední a odpolední svačiny (v restauraci na pláži a u bazénu) ve formě pečiva, ledové tříště nebo zmrzliny. Od zmrzliny točené u bazénu však nečekejte žádné zázraky, porce malá a rozteklá. Zkrátka nic moc.

Upozorním na to, že sycené nealkoholické nápoje typu Coca Cola, Fanta nebo Sprite v Malikii nejsou rozlévány z originálních lahví tak jako třeba v Royal Tulip resortu, nýbrž jsou čepovány z větších tanků.

Mimo hlavní restauraci Al Walina tu jsou i další možnosti stravování:

 • La Luna – á la carte restaurace pod hlavní jídelnou
 • El Dawar – bar a restaurace hned u pláže, kde se také pohodlně během dne i večera najíte
 • Dandana – bar u bazénu
 • Teama – bar v lobby hotelu s posezením jak uvnitř lobby, tak na terase
 • Waves Abu Dabbab – zbrusu nový bar u pláže s lehátky v malém bazénu
 • stánek u Mamuta

Koho omrzí jídla v hlavní jídelně, může si zarezervovat večeři v jedné ze dvou á la carte restaurací. Ať už v restauraci La Luna v hlavní budově nebo v restauraci El Dawar u pláže. Stůl je nutné předem zarezervovat u vstupu do hlavní jídelny.

Jak už bylo řečeno, v restauraci El Dewar se najíte i během dne, není tedy nezbytně nutné na obědy chodit zpět do hlavní budovy. Je potřeba počítat s tím, že obědy na pláži mají logicky omezený výběr a každý den se jídla opakují – kuřecí maso, ryby, karbanátky a k tomu možnost těstovin nebo hranolek.

Kdo je náročnější, nechť zajde ke stánkům u Mamuta (opět kousek od pláže). Zdejší fresh juicy, káva, zmrzliny a ovocné koktejly nejsou sice k dispozici v rámci all inclusive, ale jsou lepší. Za fresh džus namíchaný ze tří druhů ovoce tu zaplatíte 3 eura, za velkou zmrzlinu nebo nejrůznější druhy kávy 4 eura.

Pláž Abu Dabbab

Malikia patří k těm nejoblíbenějším hotelům v Marsa Alam díky přilehlé pláži u zálivu Abu Dabbab.

Podobně dobrých pláží v Marsa Alam není moc.

To je fakt.

Záliv je velký. Zaujímá plochu o velikosti zhruba 400 x 500 metrů. Písečná pláž je kolem celého jeho okraje, měří zhruba 1 km a je rozdělena do třech částí. Severní část pláže náleží hotelu Hilton Nubian Resort. Centrální část je částí veřejnou, kde si lze lehátka se slunečníky pronajmout. A konečně jižní část náleží hotelu Malikia.

Pláž hotelu Malikia je asi 250 metrů dlouhá a 40 metrů široká. I s přihlédnutím ke kapacitě hotelu je na ní dostatek lehátek se slaměnými slunečníky a slaměnými zástěnami, typicky není problém najít volné místo. Slunečníky tu jsou rozprostřeny v závislosti na konkrétních místech ve třech až osmi řadách.

Pláž u hotelu Malikia Abu Dabbab

Pláž hotelu Malikia má dvě chyby.

1) je orientovaná na sever, s čímž souvisí i orientace slaměných zábran proti větru. Lehátka jsou za zástěnami, které tak trochu brání výhledu na moře z lehátek. Ostatně ty jsou kvůli orientaci pláže natočené na jih, tedy vlastně na moře ani „nekoukají“.

2) z velké její části není možný vstup do vody kvůli korálům, vstup do vody přes korály je zakázaný.

Vstupovat do moře je možné pouze v její levé části, kde pláž Malikie postupně přechází v pláž veřejnou, alternativně je vstup do vody možný kdekoliv dále právě z této veřejné pláže:

Záliv Abu Dabbab

Pláž je písečná, při vstupu do vody jsou jemné kamínky, a vstup do moře je tak akorát pozvolný. Žádný velký hup do vody, na druhou stranu ani žádná dlouhá mělčina. Po pár metrech máte vodu po pás a dále už plavete. Při větru je v centrální části pláže šance i na docela fajn vlny, standardně max. půl metru vysoké.

Vstup do moře je u Malikie možný i z nově vybudovaného mola.

Molo je 190 metrů dlouhé a večer pěkně osvětlené. Na rozdíl od ostatních mol v Marsa Alam vstup do moře z jeho úplného konce k hlavnímu korálovému útesu není možný. Vstupy tu jsou dva, zhruba po 120 metrech od břehu. Fakt, že vstup na jeho konci není, mi nijak nevadí. Naopak to považuji za výhodu mola. Díky ní tu lze šnorchlovat i za podmínek, kdy je moře více rozvlněné a kdy zůstávají ostatní mola obvykle uzavřená.

Molo

Šnorchlování

Malikia Abu Dabbab Beach nabízí velmi dobré podmínky na šnorchlování.

Co do pestrosti korálů to sice není takové jako u Shams Alam Beach Resortu, na druhou stranu je to ideální místo na pozorování volně žijících mořských želv. Šnorchlovat zde lze buď z mola, které zde donedávna ještě nebylo (otevřeno na podzim 2019), nebo přímo z pláže v Abu Dabbab zálivu.

U mola vstupujete do dvou přírodních poměrně hlubokých lagun sevřených mezi korály. Jedna, která volně přechází v moře je vpravo od mola, druhá, větší je vlevo od mola. Ta větší z nich (viz foto níže) má zhruba 70×30 metrů a je mimo jiné velmi praktická pro ty, co mají respekt a strach ze střetu s nějakými většími mořskými živočichy. Prostor pro pohyb ve vodě je ohraničený bójkami, ze které nemůžete. Korály jsou pěkné, nýbrž bohužel již v horším stavu, než v jižněji položených lokalitách v Marsa Alam. Na mole je přítomný plavčík každý den od 8 do 17 hod.

Malikia šnorchlování

A teď k samotnému Abu Dabbab zálivu.

Zatímco z jeho centrální části je vstup do moře pozvolný po písku, tak po jeho stranách, jak po té levé, tak po té pravé, jsou korálové stěny. Hezčí stěna se mi zdála ta levá, ta od Malikie vzdálenější. Ona je i větší. Na délku má něco přes 400 metrů než začne přecházet v korálovou stěnu táhnoucí se dál po pobřeží. Opět i zde jsou korály ohraničeny provazem s bójkami tak, aby je lidé neponičili víc, než už jsou. Samozřejmostí je u korálů přítomnost řady ryb, trnuch, perutýnů a dalších živočichů.

Uprostřed zálivu se běžně vyskytují želvy.

Pozorovat tu je můžete prakticky kdykoliv během dne. Jsou místech, kde je dno zálivu porostlé mořskou trávou, která je pro želvy potravou. Tráva je už v poměrně solidní hloubce 5 až 15 metrů, ale želvy i tak vidíte a navíc se každých 15 až 20 minut plavou k hladině nadechnout.

Není pravda, že byste kvůli želvám museli vstávat brzy ráno nebo naopak chodit do moře až k večeru. Typicky tu jich je několik i během dne.

Je ovšem fakt, že brzy ráno jsou podmínky na pozorování nejlepší, protože v moři jste tou dobou s želvami standardně sami a nikoliv s desítkami dalších šnorchlistů.

V Abu Dabbab jsou občas k vidění i dugunci.

Přímo na pláži se nachází potápěčské centrum společnosti diving.de s německy, anglicky, ale i česky mluvícím personálem. Nabízejí zde certifikované potápěčské kurzy, potápěčské a šnorchlovací výlety k více než 20 lokalitám v Marsa Alam a samozřejmostí je i možnost půjčení jakéhokoliv vybavení:

 • maska, šnorchl a ploutve: 6 EUR / den
 • kompletní potápěčská výstroj včetně regulátoru a kompenzátoru vztlaku: 25 EUR / den
 • jeden ponor (včetně povolení, 12 l láhve a zátěže): 30 EUR
 • celodenní lodní výlety včetně oběda: od 45 EUR
Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Moje tipy na podobné resorty

I přes některé své starší vybavení i jiné nedostatky je Malikia Resort Abu Dabbab dlouhodobě jedním z nejvyhledávanějších hotelů Marsa Alam vůbec. Termíny pobytů bývají často dost rozebrané. Pokud se vám zdá být hotel i ve vašem termínu obsazený, doporučuji zkontrolovat i tyto nabídky zájezdů do hotelu Malikia, v rámci kterých alespoň nějaké volné zájezdy typicky bývají.

Jestliže ani tam neuspějete, netřeba věšet hlavu, v regionu Marsa Alam lze najít i jiné hotely, které se Malikii v mnoha ohledech podobají. Jsou to především:

 • Utopia Beach Club (cenově podobný hotel s několika tobogány u zálivu rovněž vhodného ke šnorchlování a s možností vstupu jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Royal Brayka Beach (4* hotel u Brayka Bay zálivu, i tento resort disponuje tobogány a i zde je vstup do moře možný jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Iberotel Costa Mares (nový resort s vysokou úrovní služeb, navíc přímo u zálivu Marsa Mubarak, který je podobně Abu Dabbab vyhlášený díky častému výskytu želv)

Navíc vždy je možnost zůstat věrný právě prostředí Abu Dabbab zálivu a ubytovat se na jeho severním okraji v hotelu Hilton Nubian Resort, který na rozdíl od Malikie je kvalitnější a zároveň bývá dostupný i v těch žádanějších termínech jako jsou Velikoce, podzimní prázdniny či Vánoce.

Věřím, že pro vás byla tato moje recenze hotelu Malikia přínosem a že i díky ní máte nyní o hotelu jasnější a reálnou představu. Resort, ačkoliv je dnes již starší, je stále na dobré úrovni. Průměrně náročný návštěvník, který bude nebo je ochoten některé nedostatky přehlédnout, zde bude spokojen. Dětem se budou líbit tobogány, vám jistě stejně jako mne podmořský život s želvami a v neposlední řadě především místní pláž. Ta je mimochodem jediným místem, kam se dá odsud chodit na procházky. Neuvádím to jako nevýhodu resortu, ale jako fakt, se kterým je nutné počítat.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 88
 • Dobrý den, cenu výletů náhodou nevíte, prosím? Prosím také info o sim kartách. Letíme už tuto neděli.
  děkuji

  • Dobrý den Dano, o cenách výletů konkrétní přehled nemám, to se omlouvám, ale budu rád, pokud je sem po svém návratu pro ostatní doplníte. Přehled jednotlivých dostupných SIM karet vám pošlu.

 • Dobrý den,
  letos poprvé chceme jet za sluníčkem do Egypta. Na doporučení mám vybraný hotel Malikia Resort. V recenzích si však někteří stěžují na špatné, zastaralé vybavení pokojů a malý výběr jídla.
  Mohu dostat konkrétní informaci.

  • Dobrý den Svatavo, můj objektivní názor na obojí najdete v hlavní recenzi na této stránce. Obávám se, že k tomu víc říct neumím. K recenzím obecně prosím přistupujte s rezervou, co člověk to jiný názor.

 • Dobrý večer Luky, měla bych zájem o Sim karty a cenu.Letíme už tuto neděli do Malikia resort.Děkuji Jatda

  • Dobrý den Jaroslave, předpokládám, že letíte již dnes v noci, viďte? Informace ke kartám hned posílám, mrkněte na to a dejte vědět, vše ještě stíháme dohodnout.

 • Dobrý den Lukáši,
  odlétáme do hotelu Malikia 2.4.2023, poprosil bych taktež o informace ohledně SIM karty a seznam možných zajezdů z tohoto resortu, kdyby šlo alespoň s orientačními cenami, bylo by moc fajn. Děkuji moc.
  Kamil

  • Dobrý den Kamile, informace k SIM kartám zašlu. Co se týká přehledu výletů od místních a jejich cen, v tuhle chvíli žádným takovým přehledem nedisponuji, omlouvám se.

 • Dobrý den, stále platí, že je ve škole potápění český instruktor?

  • Dobrý den Šárko, dle mých posledních informací ano.

 • Dobry den Lukasi,
  v rijnu letime do Marsa Alam do hotelu Malikia,kde pry moc wifi nefunguje.. Mohl byste mi prosim poslat nabidku simek? A nejake blizsi informace?
  Predem moc dekuji
  Irena

  • Dobrý den Ireno, samozřejmě, hned vám zašlu ke kartám kompletní informace včetně cen.

 • Dobrý den, Lukáši mohu také poprosit o více informaci ohledně SIM? Letime do Egypta poprvé trochu se obavám abychom nechytli tu jejich střevní chřipku, hlavně děti nevíte jak je hotel Malakia v tomto směru bezpečný? Daji se přimo v hotelu sehnat ty jejich léky?Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Anet, ty střevní potíže jsou dost individuální, ale rozhodně nechci tvrdit, že by vás v Malikii nemohli potkat. Některé to potrápí, jiné ne, dbejte na to, abyste nepolykali kohoutkovou vodu, to je nejzásadnější pravidlo. Lék antinal se dá sehnat v hotelové lékárně. Informace k kartám zašlu v příloze mailu.

 • Dobrý den Luky ,ráda bych též informace kvůli SIM kartě 🙏 a ještě se zeptám,je možnost nějaké výlety mimo hotel ? Vím o čtyřkolkách ale dál netuším 🤷 moc děkuji 🙂

  • Dobrý den Pavlo, jasně, hned to zašlu i vám. Co se týká výletů, možností tu je plno, buď od místních agentur nebo přes českou cestovku (přes kterou to samozřejmě vyjde dráž). Je to třeba výlet do zálivu Marsa Mubarak (bus + loď), nejrůznější šnorchlovací výlety, sami z hotelu můžete dojít třeba do nedaleké zátoky u hotelu Equinox, apod.

 • Zdravím Lukáši
  Také prosím o zaslání info na sim kartu…a ještě o porovnání hotelů Solymar reef resort Marsa alam a Malikia. Služby,šnorchl,moře, atd, je to na podobné urovni?
  Děkuji

  • Dobrý den Vlastíku, Solymar Reef je o něco lepší, co se služeb týče kvalitnější hotel než Malikia. Je sice poměrně velký, ale ve srovnání s Malikiou klidnější. Ale vstup z pláže do vody tu je spíš po kamenech / korálech, koupat u pláže se dá, ale jen v určitých hlubších místech. Nebo lze chodit přes molo do hluboké vody. Z hlediska šnorchlu i vstupu do moře je za mne proto lepší Malikia.

 • Dobrý večer Luky, měla bych zájem o Sim karty a cenu.Letíme v srpnu do Malikia resort.Děkuji Jana

  • Dobrý večer Jano, informace pošlu a v případě zájmu se mi prosím cca týden před odletem ozvěte, ať vše domluvíme.

 • Dobrý den Lukáši, prosím o zaslání informací k SIM kartě. Letíme v dubnu do Malikia beach resort. Děkuji

  • Dobrý den Aleno, děkuji z vaši zprávu, budu vás kontaktovat a vše potřebné vám zašlu. Hezký den přeji!

 • Ahoj Lukáši, mohla bych poprosit o info Sim kartě, kde koupit atd

  • Zdravím Jano, jasná věc, obratem všechno mailem posílám 🙂

 • Ahoj Lukáši.prosim o zaslání informací k SIM karty jedeme na podzim děkuji Marie

  • Zdravím Marie, pošlu 🙂

 • Ahoj Lukáši. Prosím o zaslání informací k SIM kartě. Byli jsme na Malikii v roce 2018 a nebyla funkční klimatizace v jídelně. Je již funkční? Dekuji

  • Dobrý den Josefe, pošlu i vám. Co se týká klimatizace v hlavní restauraci, tak při mém posledním pobytu zde bylo vše v pořádku a z posledních měsíců nemám zprávy, že by to zde nefungovalo.

 • Dobrý den Lukáši,
  super recenze hotelu. Chci poprosit také o informace ohledně SIM karty. Odlétáme 15.4. Děkuji.

  • Dobrý den Jitko, věřím, že i vy jste tu našla přínosné informace. Info k SIM kartám zasílám.

 • Dobrý večer, prosím, kde je ubytování nejblíž k pláži a je nějak časově omezen pobyt na pláži a plavání? Děkuji.

  • Dobrý den Zdeňko, na pláž je to nejblíže z budovy č. 4. Jinak plavání či pobyt na pláži tu časově omezený není. Takže není problém si jít zaplavat brzy po ráno apod., pokud se ptáte na toto.

 • Zdravím Lukáši, šlo by prosím zaslat bližší info ohledně sím karty? Letíme 29.3. do Malikie. Díky moc.

  • Dobrý den Marie, ano, jasně. Hned vše posílám. Také díky 🙂

 • Lukáši, zdravím Vás. Který z hotelů by jste doporučil…. – JAZ SOLAYA, SHARMS ALAMA, BRAYKA BEACH, MALIKIA BECH ABU DABBAB, UTOPIA – Vaše pořadí :). Něco pěkného s pozvolným vstupem do moře (NE MOLO) – rybičky, želvy a podobně (amatérští šnorchlaři). Hezké pokoje, OK strava. Děkuji – KENY – znám hotely MALIKIA BEACH, IBEROTEL COSTA MARES, HILTON NUBIAN

  • Dobrý den Keny, moje pořadí by bylo takové to:

   1) Jaz Solaya – kvalitativně rozhodně nejlepší hotel z těch, které zmiňujete, srovnatelný minimálně s Hiltonem, Iberotel Costa Mares je ještě o třídu lepší
   2) Shams Alam – kvalitou průměrný, ale šnorchlováním výjimečný a klidný resort
   3) Malikia – největší šance na želvy, ale pokud Abu Dabbab záliv již znáte, tak to sám moc dobře víte
   4) Brayka – dobrý šnorchl, hotel spíš průměrný
   5) Utopia

 • Děkuji moc za radu.Také bychom měli zájem o sim kartu a informace ohledně karty,zašlete mi prosím na e-mail Děkuji

  • Právě zasláno 🙂

 • Ahoj Lukáši, do Egypta pojedu poprvé a vybrala jsem si tuto destinaci hlavně kvůli šnorchlování. Chtěla jsem jet únor březen. A teď se trochu bojím, zda mi nebude při šnorchlování zima?? Pročítám si Tvé rady a jěště stále jsem se nerozhodla kam jet! :o) Děkuju za odpověď. Eva

  • Zdravím vás Evo, počítejte s tím, že v Marse má moře v únoru i v březnu 23°C, až na konci března se pomalinku začíná oteplovat. Koupat se dá, ale na příliš dlouhé pobyty ve vodě to není (nebo pomůže neoprén – mají je třeba v decathlonu). Každopádně já právě z těchto důvodů doporučuji obvykle lidem volit hotely co možná nejvíce na jihu a s nějakými lagunami či uzavřenými zálivy (kde je větší šance na vyhřátější vodu). Tomuto perfektně vyhovuje například Fantazia resort nebo ještě o něco jižněji položený hotel Gorgonia. U obou je k dispozici několikero lagun vhodných jak na plavání, tak na šnorchl.

 • Dobrý den Luky v hotelu se domluvíte pouze anglicky??

  • Ještě jednou dobrý den, ano, personál se umí dorozumět anglicky, částečně německy a někteří z nich ovládají i některé české fráze. A pak samozřejmě arabsky 🙂

 • Dobrý den děkuji za skvělé recenze …dozvěděla jsem se informace které mě ujistili že tam to bude dobré… odlétáme 20.4.muzu také ceník datové SIM a domluvit si doručení na letiště děkuji

  • Dobrý den Martino, já děkuji vám za váš komentář a těší mne, že jsem vám mohl prostřednictvím této recenze pomoci či vás ve vašem výběru ujistit. Pardon, že jsem nestihl odpovědět dříve. Jinak ano, domluvit se na doručení na letiště není problém, ozvu se vám.

 • Dobrý den,mohla bych také poprosit o info k sim kartě? Děkuji

  • Dobrý den Andreo, jasně, zasílám vám to na e-mail 🙂

 • Ahoj Lukáši, prosím o radu ohledně výběru hotelu.V Egyptě jsme byli několikrát Concord,Jaz Solaya,Brayka,Fayrouz vždy užasné šnorchlování i kvalitní hotel.Nyní váhám mezi Hiltnem Nubian-Movenpick a Radisson poradíte s výběrem hotelu prosím.

  • Zdravím Šárko a pardon, že jsem nestihl zareagovat dříve. Osobně bych mezi těmito hotely volil Hilton Nubian – je to podobně kvalitní hotel jako Jaz Solaya, navíc stejně jako zde probíraná Malikia je u pláže Abu Dabbab, která je troufám si říct z hlediska přístupu do vody i potápění nejlepších ze všech míst, co jste dosud navštívila.

 • Ahoj Luky,také bych měla zájem o veškeré informace k datové Sim. Sice letíme 10.7.2023 na 10 dní, informací a ceníku sim karty na email. Děkuji

  • Zdravím Margito, hned pošlu i vám. To, že letíte až 10.7. nevadí, ozvat se můžete kdykoliv. Pěkný večer přeji.

 • Dobrý den Lukáši. Také by mne zajímaly informace k simkarte. Dcera je aktualne v resortu Malika Resort Abu Dabbab a ma celkem problem s pripojenim. Děkuji předem za reakci.

  • Dobrý den, pokud bude mít dcera zájem, tak jsem schopen kurýra s kartou poslat přímo k ní na hotel. Ozvu se vám.

 • Ahoj Luky,také bych měla zájem o veškeré informace k datové Sim. Sice letíme až v září,ale nechci nic podcenit.V Hurghadě jsem kupovala vždy na letišti,ale letos letíme do Marsa Alam a nevím zda se da na letišti,také koupit.Děkuji za odpověď .

  • Zdravím vás Martino, v Marsa Alam je to jak kdy, většinou tam nějací prodejci jsou, ale také to dost záleží na konkrétním dni i času, kdy na letišti budete. Informace ke kartám vám pošlu, pokud byste měla zájem, aby na vás na letišti čekal kurýr, který vám kartu předá, není problém to zařídit – v takovém případě stačí, když se mi ozvete na můj mail pár dní před vaším odletem a vše dohodneme.

 • Prosím také o informaci ohledně sim karty,Děkuji

  • Dobrý den Jano, posílám na váš e-mail 🙂

 • Je nutná garderóba např.k večeři?Prý dlouhé šaty či muži dlouhé kalhoty?

  • Dobrý den Jano, tak na půl – oficiálně o to hotel hosty žádá a to zejména muže, aby na večeře chodili v dlouhých kalhotách, ale realita je taková, že to ne každý dodržuje. Což si myslím, že je škoda.

 • Dobrý den, Lukáši.
  Díky za parádní recenze, na základě kterých jsem vloni vybrala hotel Royal Brayka a letos právě hotel Malikia.
  Nechci nic podcenit, a tak bych tě ráda požádala už nyní o informace k datové SIM, ačkoli letíme až v červnu. Děkuji Katka

  • Dobrý den Katko, není zač, těší mne, jestli jste zde našla pro vás užitečné informace. Pokud jste byla loni v Royal Brayka spokojená, tak Malikia se vám bude také líbit. Co se týká SIM karet, ozvu se vám a pošlu vám k tomu kompletní informace. Děkuji 🙂

 • Dobrý den,prosím o zaslaní informací a ceníku sim karty na email. Děkuji Němcová.

  • Dobrý den Jano, jasně, informace spolu s veškerými cenami posílám i na váš e-mail. Hezký večer přeji.

 • Dobrý den Luky, měla bych taky zájem o simkartu. Děkuji Renata

  • Dobrý večer Renato, rád kartu zařídím i pro vás. Ozvu se vám 🙂

 • Dobrý den,rád bych dostal nějaké bližší informace k té datové SIM kartě.Díky moc

  • Dobrý den Petře, obratem informace posílám na váš e-mail.

 • Dobrý den,měla bych zájem o SIM kartu.Jaka je cena a jak probíhá doručení.Jedeme do tohoto hotelu 8.2.2023 stíhá se to?Děkuji za zprávu.

  • Dobrý den Mirko, ano, SIM kartu bez problému stíháme s tím, že doručení je standardně přímo na letiště, kde by na vás před halou čekal kurýr, který vám kartu předá. Kompletní ceník posílám na váš e-mail.

 • Dobrý den Lukáši,
  mohu vás poprosit o radu ohledně dovolené v Egyptě? Do této země se vydáváme poprvé a nemáme žádné zkušenosti s místními hotely. Rozhodli jsme se pro Marsu Alam, kterou by jsme chtěli navštívit koncem března. Již 14 dní koukáme na nabídky hotelů, ale nikde nenacházíme potřebné informace.
  Jsme 2 dospělí a jedno dítě- 4 roky, Prioritou je pro nás pozvolný vstup do moře, kde nebude mnoho korálů, nějaký ten malý tobogán nebo klouzačka a pěkný hotel, kde dobře vaří. Ještě musím zmínit, že nejsme nějak extra nároční. Zaujal nás hotel Malikie, ale chtěla by jsem vás požádat, ještě o nějaký tip v případě obsazenosti tohoto hotelu.
  Mockrát děkuji za pomoc.

  • Dobrý den Michale, kombinace pozvolného vstupu do moře a tobogánů je vždy trochu problém. Ano, Malikia je jedna možnost. Dál se nabízí Royal Brayka (s tobogány) s tím, že na pláž byste chodili k sousednímu hotelu Brayka Bay (odkud je vstup po písku). Všechny vaše požadavky splňuju i Jaz Solaya (i když to je zase kvalitativně lepší hotel, což se odráží v cenách pobytů). Nebo mne napadají hotely Caribean World v Soma Bay nebo Sunrise Royal Makadi u Makadi Bay. To však již nejsou lokality v Marsa Alam, ale naopka více směrem na sever k Hurghadě.

 • Dobrý den Lukáši,

  chtěl bych se zeptat jak je to s bezpečností v okolí hotelu – chtěl bych běhat podél pobřeží – cca 10 km.
  Děkuji.

  • Dobrý den, běhat přímo kolem pobřeží zejména kvůli terénu si osobně myslím, že moc nejde, zkuste a posoudíte sám. Co se týká ale bezpečnosti, tak to je v této lokalitě alespoň dle mne v pořádku, ale chybí na to vhodné cesty.

 • Dobrý den, také by mě zajímala datovka. Před rokem jsem to dost podcenila. Letos bych se tomu ráda vyhnula

  • Dobrý den Petro, i vás všechno obratem pošlu. Doporučuji doručení karty přímo na letiště, což je pro vás jednodušší, než se setkávat s kurýrem někde na hotelu.

 • Dobrý večer, měla bych zájem o SIMkartu….Nevím, zda stihneme…..Prosím o info o ceně a jak je to s doručením do hotelu či na letiště, případně instalace do mobilu.
  Děkuji

  • Dobrý den Renato, budu vás kontaktovat a veškeré informace potřebné k nákupu SIM vám zašlu.

 • Dobrý den.Jaká je teplota moře začátkem února a zda jsou dětské bazény vyhřívané.Děkuji za odpověd.

  • Dobrý den Květo, voda v moři na začátku únoru má v této lokalitě standardně 23°C až 23,5°C. Aktuálně teplota moře v Marsa Alam činí 24,5°C. Zdejší hlavní bazén je v zimě vyhřívaný a pokud vím, tak vyhřívaný je i bazén, kde jsou dětské skluzavka a ve kterém končí zdejší tři tobogány.

 • Dobrý den Lukáši, také děkuji za recenzi a prosím o e-mail na Vás. Plánujeme dovolenou v hotelu Malikia od 12.3.-19.3., odlet z Phy 00.30 h. Měla bych zájem o datovou SIM kartu, ideálně s doručením přímo do hotelu. Děkuji. Renata

  • Dobrý den Renato, já díky za váš dotaz. Budu vás mailem kontaktovat a zašlu k SIM kartám podrobné informace. Aktuálně mohu nabídnout jak doručení karty přímo na letiště, tak k hotelu. Záleží na vás.

 • Dobrý den, mohl byste na sebe poslat prosím email, měl bych zájem o koupi datové sim karty. Děkuji JK.

  • Dobrý den Jiří, ano, ozvu se vám a zároveň rovnou zašlu aktuální nabídku SIM karet. Zrovna SIM karta do hotelu Malikia se hodí, protože, jak i zmiňuji v recenzi, to tam je s internetem žalostné.

 • Dobrý den, Lukáši děkuji za krásnou recenzi, jedu do Malinko za potápěním takže jsem neudělal špatně. Ale rád bych se tě zeptal jakým způsobem objednat datovou sim kartu. Děkuji Martin

  • Dobrý den Martine, ne, to jste určitě špatně neudělal, to je dobrá volba, budete mít k dispozici jak záliv Abu Dabbab, tak potápění z mola mezi korály. Co se týká datové SIM karty do Egypta, mohu vám ji zajistit klidně já, dělám to pro lidi dlouhodobě s tím, že převzetí karty od kurýra je buď přímo na letišti (nebo v posledních dnech přímo u hotelu, jak za vámi kurýr s kartou dorazí).

 • Dobry den, moc prosim o radu mam moznost dnes zvolit Malikii od 27.11. do 4.12 ci Jaz Grand od 20 do 27.11. Byla jsem v Egypte vicekrat, jde mne o kvalitni snorchlovani i dobry hotel. Naposledy hotel Lazulli byl pekny ale oblast severne od letiste nebyla pro podmorsky svet zadna vyhra. Nejvice jsem stala o Gorgonii , ale ta je volna az v prosinci, coz mam obavy ze uz je diky pocasi trochu pozde Moc dekuji

  • Dobrý den Lenko, je-li hlavní prioritou šnorchlování, tak bych volil Malikii. Na druhou stranu z kvalitativního hlediska je lepší hotel Jaz Grand Marsa (šnorchlovat se dá i u něj, ale víceméně jen z hlavního mola u hlavního korálu a pak v pár malých lagunkách v korálovém podloží u pláže). Takže je to v tomto případě o vašich preferencích, co je pro vás podstatnější. Zda šnorchl nebo kvalita hotelu. Jinak osobně bych se počasí v prosinci nebál, tedy pokud stojíte nejvíc o Gorgonii, počkejte si na prosincový termín. Teploty kolem 26°C jsou alespoň dle mého názoru dostatečné.

 • Dobrý den,
  plánovali jsme s partnerem vyrazit právě do sousedního hotelu Hilton Nubian Resort, a to nejspíše v termínu 26. 11. – 3.12., cena ještě pár dní zpátky byla pod 17000, najednou došlo k výraznému zdražení na 21-22tisíc, což nás zaskočilo. Lze očekávat, že cena zpátky poklesne? Případně byste doporučil raději zakoupit zájezd do Malikia či jiného hotelu. Hledáme zejména jistotu krásného šnorchlování včetně želv. Děkuji.

  • Dobrý den Kateřino, dívám se na to, máte pravdu. Popravdě bych řekl, že cena klesne pouze v případě, že o termín nebude nějaký velký zájem. Koukám se i na jiné – listopadové (buď nejsou vůbec nebo za podobné ceny). I proto bych spíš moc nečekal, že to půjde dolů. Takže pokud jste ochotni slevit trochu z kvalitativních požadavků, zvážil bych právě tu Malikia nebo Royal Brayka (či sousední Brayka Bay). Případně lze i Iberotel Costa Mares, ale ten bude drahý.

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Děkuji za recenzi. Odlet za 3 týdny, na týden 2 dospělí, 2 děti 7 a 9 let. Mohu poprosit o nějaký tip na nabídku?

  • Dobrý den Anno, v případě Malikie se nevyplácí moc váhat, termíny vždy celkem rychle ubývají. Koukněte na tento zájezd, odlet za 20 dní, dospělí za 13 390 Kč, děti za 7 890 Kč.

 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tu je posilovna a jestli jsou sprchy na pláži. Předem děkuji.

  • Dobrý den Marcele, ano, posilovna tu je, i když malá. Dva běžecké pásy, dvě kola, samozřejmě činky a několik posilovacích přístrojů. Ano, sprchy tu u pláže rovněž jsou.

Přidat komentář