PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Malikia Resort Abu Dabbab

Malikia Resort Abu Dabbab

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Malikia Resort Abu Dabbab, někdy též označovaný jako Malikia Beach Resort Abu Dabbab, nabízí perfektní šnorchlování. Navíc láká na jednu z nejlepších písečných pláží v Marsa Alam vůbec i na tyto atraktivní All Inclusive pobyty za 10 330 Kč. Právě díky nižším cenám je oblíbenou volbou i mezi Čechy.

Ostatně pravdou je, že zde česká klientela obvykle převažuje. Byť dost záleží i na konkrétních termínech. Dále to jsou typicky Italové, Poláci a v malé míře pak Francouzi, Němci a Rusové.

Slyšet na zahraniční dovolené češtinu na každém rohu může být některým nepříjemné, na druhou stranu to mnohým vyhovuje. Rozhodně by byla škoda se tím nechat odradit, a přijít tak o možnost zaplavat si s želvami. O tom podrobně později…

Malikia na mne udělala dobrý dojem.

Sice to rozhodně není hotel, který by uspokojil náročnou klientelu, to ani nikdo za cenu 10 330 Kč za týdenní pobyt opravdu čekat nemůže, ale průměrně náročný člověk, ze něhož se považuji i já, zde bude spokojen.

Prostřednictvím této recenze hotelu Malikia vás s resortem podrobně seznámím. Ukážeme si fotografie pokojů a povíme si, které pokoje jsou z hlediska jejich polohy v rámci hotelového areálu ty nejlepší. Dozvíte se, jak moc dobře či nedobře mi tu fungoval internet.

Řeknu, proč je hotel vhodný pro rodiny s dětmi, detailně vám popíši zdejší pláž (přidám samozřejmě i fotky) a mimo jiné se dozvíte, že ne z každé části pláže tu je vstup do moře možný. Podrobně se budu věnovat i přilehlému zálivu Abu Dabbab a řeknu, kdy a kde zde lze vidět želvy.

Obsah recenze:

Jestliže hotel Malikia už znáte, pravděpodobně vám tato recenze mnoho nového nepřinese. Služby jsou na neměnné úrovni. Co je poměrně nové, je zdejší molo nebo v roce 2022 nově otevřený a zbrusu nový plážový bar. Plánujete-li se sem v nejbližší době vrátit, můžete se rovnou mrknout na přehled aktuálně dostupných zájezdů. Já osobně vždy kontroluji tuto nabídku:

Malikia Beach Resort Abu Dabbab: dovolená na 8 dní s all inclusive od 10 330 Kč

Ono popravdě v případě hotelu Malikia nemá smysl koukat ani jinam, v současné době ho v ČR nabízí pouze cestovní kancelář Blue Style.

Pokud uvažujete o vaší první návštěvě tohoto hotelu, pak vám doporučuji tuto recenzi alespoň rychle pročíst. Podrobně vás jejím prostřednictvím s hotelem i jeho bezprostředním okolím seznámím. Dovolte mi vám Malikia Beach Abu Dabbab resort popsat tak, jak na mne působil.

Na úvod pár fotek:

Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab

Hotel Malikia se nachází vzdušnou čarou 29 km jižně od letiště v Marsa Alam a transfer z letiště na hotel zabere zhruba 30 minut, tedy nic hrozného. V blízkém okolí hotelu (rozumějte zhruba v okruhu 15 km od Malikia) je řada dalších hotelových komplexů. Lze tak říci, že oblast, v níž se resort nachází, patří v regionu Marsa Alam k té nejnavštěvovanější. Podívejte se, kde přesně se Malikia nachází (mapa). Je vždy dobré předem získat o dané lokalitě povědomí, alespoň z mapy, a trochu se tak s oblastí seznámit.

Zobrazit hotel Malikia na mapě

Jak už padlo v úvodu, hotel je situován přímo u zálivu Abu Dabbab, který, ruku na srdce, je tím nejznámějším zálivem v Marsa Alam vůbec. Poloha hotelu na jižním okraji pláže Abu Dabbab je jeho jednoznačnou předností, z níž resort teží a dlouho těžit ještě bude.

Na opačném, severním kraji zálivu se nachází hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Faktem je, že poskytuje kvalitnější služby, ovšem jeho nevýhodou oproti Malikii je skutečnost, že není situován přímo u zálivu, nýbrž asi 400 metrů od něj.

Žádná další větší zástavba v okolí zálivu není.

To, že by zde byl hotel na hotelu, nebo na pláži hlava na hlavě, zde opravdu nehrozí.

Záliv Abu Dabbab je místo přirozeného výskytu želv, které tu je tak možné pozorovat:

Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Areál hotelu

Areál hotelu v podstatě začíná již hlavní příjezdovou security bránou, skrze kterou projedete. Od brány je to pak dalších 500 metrů k závěrečné točně před hlavní hotelovou budovou se střechou ve tvaru výrazné kopule. Právě tady vystoupíte z autobusu a vyjdete dovnitř do prostoru recepce.

V hotelovém lobby je dostatek míst k sezení, hlavně ve formě pohovek a nejrůznějších křesel. Recepce samotná je pak po vaší levé ruce, v levé části lobby. Za recepcí je hlavní ze zdejších barů (s otvírací dobou od 10h do 22h), jak s vnitřním posezením, tak venkovním posezením na prostorné terase.

Doporučuji na terasu po příjezd dojít.

Díky výhledu, který se z ní nabízí, je možné se rychle po hotelovém areálu zorientovat.

Z terasy koukáte na sever, severovýchod, díváte se odsud směrem na záliv Abu Dabbab a přitom přehlížíte hotelový areál s jeho jednotlivými „křídly“ a bazény.

Bazény v hotelu Malikia

Ubytováni zde můžete být v jednom ze čtyř bloků / křídel, do nichž jsou jednotlivé budovy uspořádány. Při pohledu z terasy budete mít dvě takové budovy po levé straně a dvě po straně pravé. Z vnějších bloků, které jsou situovány výše než ty vnitřní, cca ve výškové úrovni recepce, je pěkný výhled na moře. Zejména pak z pravého vnějšího bloku, odkud se z pokojů na moře díváte přímo, nic tam v cestě nemáte. Naopak výhodou vnitřních, níže položených bloků je jejich blízkost k bazénu.

Mapa areálu hotelu Malikia

Bazény & akvapark

Bazén tu je sice pouze jeden, ale je poměrně veliký. Na délku má asi 130 metrů. Tvarově je dost nepravidelný a v jeho nejširších místech má 30 metrů. Na plavání je tedy dostatečně veliký. V zimě je bazén v Malikii vyhřívaný.

I plocha vyhrazená k ležení u bazénu je prostorná a dle mého názoru je na velikost hotelu tak akorát dimenzovaná. Nemám takovou zkušenost, že by všechna lehátka byla obsazená. V tomto ohledu to tu je tedy bez problému.

Na bazén navazuje místní malý akvapark. Jeho bazén je od bazénu hlavního oddělený.

„Akvapark“, lze-li to tak nazývat, se skládá jednak ze 3 tobogánů pro dospělé a ze 4 malých vodních skluzavek pro děti. Dětské skluzavky jsou v provozu celý den, tobogány (jeden zelený točitý a dva žluté přímé) jsou otevřeny každý den od 10h do 12 h a následně odpoledne od 15h do 17h.

Akvapark to není nikterak veliký, velikostně v žádném případě nelze srovnávat s tím, co mají hosté k dispozici zdarma v hotelech Jaz, nicméně svůj účel splní a děti se tu zabaví.

Tobogány v hotelu Malikia

Pokoje

Pokoje jsou umístěny v jednom ze čtyř hlavních bloků – tři z nich jsou dvoupodlažní a jeden z nich je tří podlažní.

Resort disponuje celkem 358 pokoji o několika typech:

 • Standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Standardní pokoj s výhledem na moře
 • Standardní pokoj s přímým výhledem na moře
 • Větší standardní pokoj s výhledem na bazén
 • Rodinný pokoj s výhledem na moře

I ty základní standardní pokoje (ať už s kterýmkoliv výhledem) jsou prostorné, mají 30 metrů čtverečních. Větší standardní pokoj (hlavní místnost je větší a s pohovkou) a rodinný pokoj (dvě místnosti) pak měří 40 metrů čtverečních.

Kdo chce pokoj s přímým výhledem na moře, nechť u Blue Style hledá pokoj typu „sea front“. Ubytováni pak budete právě v pravém vnějším bloku, jehož pokoje jsou orientované na východ, tedy přímo směrem k moři, které je z těch k moři nejbližších teras vzdálené necelých 100 metrů.

Všechny pokoje jsou vyhovující, ale starší.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Hotel Malikia je vedený jako 5* resort. Je to třeba brát s rezervou nebo na to pohlížet tak, že to je 5* egyptský standard ale nikoliv evropský. Ne zcela tomu odpovídá ani úroveň služeb, ani právě pokoje. Proto bych hotel někomu přehnaně náročnému nedoporučil. Na druhou stranu za mě jsou pokoje dostačující, ale podotýkám, že to můj individuální názor.

Jsou každý den uklízené, denně jsou měněné ručníky, denně jsou vytírané (pokoje mají na podlahách dlažbu) a denně je doplňována balená voda (0,5 l láhev na člověka). Disponují malou ledničkou, konvicí, LCD televizí, malým trezorem uvnitř skříně a plážovými ručníky. Každý má samozřejmě svoji klimatizaci.

Je fajn, že klimatizaci je zde možné nechat běžet i v momentě, kdo pokoj opouštíte i s jeho kartou. Po návratu tedy máte nebo můžete mít příjemně vychlazeno.

Internetové připojení

Internet je na hotelu ve dvou formách. Wifi je jednak dostupné zdarma v hotelovém lobby (v hale u recepce). Připojení není moc rychlé a v momentě, kdy se v lobby na síť připojí více lidí, internet výrazně zpomalí nebo se nelze připojit vůbec. Tím si i vysvětluji, proč v lobby mnoho lidí nesedí – zkrátka protože internet zde není dobrý.

Hotel nabízí placené připojení, které stojí 26 EUR na osobu na týden. Jak dobře funguje či jak spolehlivé je nevím, nezkoušel jsem.

V Egyptě vždy řeším internet egyptskou datovou SIM kartou. Upozorňuji však, že na rozdíl od některých jiných resortů v Marse, v Malikii není žádný oficiální stánek operátora a SIMky, které zde prodejci nabízí v hotelových obchodech, jsou předražené. Doporučuji proto v ideálním případě si zajistit kartu před příjezdem, ať máte internet pořešen.

Stravování

Stravování je vždy velké téma a ne jinak to je i v případě Malikie. Někteří jsou v tomto ohledu na hotel kritičtí, částečně jsem kritický i já, ale na druhou stranu hned úvodem zdůrazňuji, že si tu bez problému vybere každý a to v kteroukoliv denní dobu. Ostatně posuďte sami…

Hotelová restaurace

Hlavní hotelová restaurace označovaná jako Al Walina se nachází v hlavní budově s kopulí o patro níž než hotelové lobby, ze kterého do ní sejdete po schodech. V restauraci jsou původní dřevěné židle a stoly s látkovými ubrusy. Probíhají zde snídaně, obědy i večeře.

Vzhledem ke kapacitě hotelu je restaurace poddimenzovaná.

Problémy nastávají hlavně v době nejvytíženějšího času večeře cca mezi 18:30 a 19:00, kdy se později příchozím často vůbec nedostává volných míst k sezení. Záleží samozřejmě dost na konkrétním termínu, ale obecně je zkrátka lepší přijít později, po 19h, kdy je již restaurace o něco klidnější.

Kvalita jídla je srovnatelná s egyptskými hotely podobné kategorie, naopak výběr pokrmů je zde v porovnání s ostatními resorty slabší, ale dle mého názoru dostatečný. I když 5* standardu to samozřejmě neodpovídá.

Nejlepší jsou snídaně, kdy je výběr opravdu pestrý a dopřát si můžete to, na co si zrovna vzpomenete včetně omelet, palačinek či volských ok, které před vámi kuchaři na místě připravují.

Obědy a večeře už tak pestré nejsou a jsou si dost podobné jak pokrmy, tak možností výběru. K výběru je vždy několik polévek, zeleninové saláty, kuřecí, hovězí, nechybí ani různě připravované ryby, samozřejmostí jsou těstoviny, brambory, rýže, pečivo i na různé způsoby upravované zeleninové přílohy. Vyzdvihnout musím, že se občas objeví i tuňák, burgery, jehněčí nebo dokonce sushi. K dispozici je i řada čokoládových, medových a krémových zákusků. Z ovoce je v hotelu běžně k mání např. hroznové víno, hrušky, melouny nebo z toho exotičtějšího ovoce mango, fíky nebo datle.

Dále jsou podávány ještě dopolední a odpolední svačiny (v restauraci na pláži a u bazénu) ve formě pečiva, ledové tříště nebo zmrzliny. Od zmrzliny točené u bazénu však nečekejte žádné zázraky, porce malá a rozteklá. Zkrátka nic moc.

Upozorním na to, že sycené nealkoholické nápoje typu Coca Cola, Fanta nebo Sprite v Malikii nejsou rozlévány z originálních lahví tak jako třeba v Royal Tulip resortu, nýbrž jsou čepovány z větších tanků.

Mimo hlavní restauraci Al Walina tu jsou i další možnosti stravování:

 • La Luna – á la carte restaurace pod hlavní jídelnou
 • El Dawar – bar a restaurace hned u pláže, kde se také pohodlně během dne i večera najíte
 • Dandana – bar u bazénu
 • Teama – bar v lobby hotelu s posezením jak uvnitř lobby, tak na terase
 • Waves Abu Dabbab – zbrusu nový bar u pláže s lehátky v malém bazénu
 • stánek u Mamuta

Koho omrzí jídla v hlavní jídelně, může si zarezervovat večeři v jedné ze dvou á la carte restaurací. Ať už v restauraci La Luna v hlavní budově nebo v restauraci El Dawar u pláže. Stůl je nutné předem zarezervovat u vstupu do hlavní jídelny.

Jak už bylo řečeno, v restauraci El Dewar se najíte i během dne, není tedy nezbytně nutné na obědy chodit zpět do hlavní budovy. Je potřeba počítat s tím, že obědy na pláži mají logicky omezený výběr a každý den se jídla opakují – kuřecí maso, ryby, karbanátky a k tomu možnost těstovin nebo hranolek.

Kdo je náročnější, nechť zajde ke stánkům u Mamuta (opět kousek od pláže). Zdejší fresh juicy, káva, zmrzliny a ovocné koktejly nejsou sice k dispozici v rámci all inclusive, ale jsou lepší. Za fresh džus namíchaný ze tří druhů ovoce tu zaplatíte 3 eura, za velkou zmrzlinu nebo nejrůznější druhy kávy 4 eura.

Pláž Abu Dabbab

Malikia patří k těm nejoblíbenějším hotelům v Marsa Alam díky přilehlé pláži u zálivu Abu Dabbab.

Podobně dobrých pláží v Marsa Alam není moc.

To je fakt.

Záliv je velký. Zaujímá plochu o velikosti zhruba 400 x 500 metrů. Písečná pláž je kolem celého jeho okraje, měří zhruba 1 km a je rozdělena do třech částí. Severní část pláže náleží hotelu Hilton Nubian Resort. Centrální část je částí veřejnou, kde si lze lehátka se slunečníky pronajmout. A konečně jižní část náleží hotelu Malikia.

Pláž hotelu Malikia je asi 250 metrů dlouhá a 40 metrů široká. I s přihlédnutím ke kapacitě hotelu je na ní dostatek lehátek se slaměnými slunečníky a slaměnými zástěnami, typicky není problém najít volné místo. Slunečníky tu jsou rozprostřeny v závislosti na konkrétních místech ve třech až osmi řadách.

Pláž u hotelu Malikia Abu Dabbab

Pláž hotelu Malikia má dvě chyby.

1) je orientovaná na sever, s čímž souvisí i orientace slaměných zábran proti větru. Lehátka jsou za zástěnami, které tak trochu brání výhledu na moře z lehátek. Ostatně ty jsou kvůli orientaci pláže natočené na jih, tedy vlastně na moře ani „nekoukají“.

2) z velké její části není možný vstup do vody kvůli korálům, vstup do vody přes korály je zakázaný.

Vstupovat do moře je možné pouze v její levé části, kde pláž Malikie postupně přechází v pláž veřejnou, alternativně je vstup do vody možný kdekoliv dále právě z této veřejné pláže:

Záliv Abu Dabbab

Pláž je písečná, při vstupu do vody jsou jemné kamínky, a vstup do moře je tak akorát pozvolný. Žádný velký hup do vody, na druhou stranu ani žádná dlouhá mělčina. Po pár metrech máte vodu po pás a dále už plavete. Při větru je v centrální části pláže šance i na docela fajn vlny, standardně max. půl metru vysoké.

Vstup do moře je u Malikie možný i z nově vybudovaného mola.

Molo je 190 metrů dlouhé a večer pěkně osvětlené. Na rozdíl od ostatních mol v Marsa Alam vstup do moře z jeho úplného konce k hlavnímu korálovému útesu není možný. Vstupy tu jsou dva, zhruba po 120 metrech od břehu. Fakt, že vstup na jeho konci není, mi nijak nevadí. Naopak to považuji za výhodu mola. Díky ní tu lze šnorchlovat i za podmínek, kdy je moře více rozvlněné a kdy zůstávají ostatní mola obvykle uzavřená.

Molo

Šnorchlování

Malikia Abu Dabbab Beach nabízí velmi dobré podmínky na šnorchlování.

Co do pestrosti korálů to sice není takové jako u Shams Alam Beach Resortu, na druhou stranu je to ideální místo na pozorování volně žijících mořských želv. Šnorchlovat zde lze buď z mola, které zde donedávna ještě nebylo (otevřeno na podzim 2019), nebo přímo z pláže v Abu Dabbab zálivu.

U mola vstupujete do dvou přírodních poměrně hlubokých lagun sevřených mezi korály. Jedna, která volně přechází v moře je vpravo od mola, druhá, větší je vlevo od mola. Ta větší z nich (viz foto níže) má zhruba 70×30 metrů a je mimo jiné velmi praktická pro ty, co mají respekt a strach ze střetu s nějakými většími mořskými živočichy. Prostor pro pohyb ve vodě je ohraničený bójkami, ze které nemůžete. Korály jsou pěkné, nýbrž bohužel již v horším stavu, než v jižněji položených lokalitách v Marsa Alam. Na mole je přítomný plavčík každý den od 8 do 17 hod.

Malikia šnorchlování

A teď k samotnému Abu Dabbab zálivu.

Zatímco z jeho centrální části je vstup do moře pozvolný po písku, tak po jeho stranách, jak po té levé, tak po té pravé, jsou korálové stěny. Hezčí stěna se mi zdála ta levá, ta od Malikie vzdálenější. Ona je i větší. Na délku má něco přes 400 metrů než začne přecházet v korálovou stěnu táhnoucí se dál po pobřeží. Opět i zde jsou korály ohraničeny provazem s bójkami tak, aby je lidé neponičili víc, než už jsou. Samozřejmostí je u korálů přítomnost řady ryb, trnuch, perutýnů a dalších živočichů.

Uprostřed zálivu se běžně vyskytují želvy.

Pozorovat tu je můžete prakticky kdykoliv během dne. Jsou místech, kde je dno zálivu porostlé mořskou trávou, která je pro želvy potravou. Tráva je už v poměrně solidní hloubce 5 až 15 metrů, ale želvy i tak vidíte a navíc se každých 15 až 20 minut plavou k hladině nadechnout.

Není pravda, že byste kvůli želvám museli vstávat brzy ráno nebo naopak chodit do moře až k večeru. Typicky tu jich je několik i během dne.

Je ovšem fakt, že brzy ráno jsou podmínky na pozorování nejlepší, protože v moři jste tou dobou s želvami standardně sami a nikoliv s desítkami dalších šnorchlistů.

V Abu Dabbab jsou občas k vidění i dugunci.

Přímo na pláži se nachází potápěčské centrum společnosti diving.de s německy, anglicky, ale i česky mluvícím personálem. Nabízejí zde certifikované potápěčské kurzy, potápěčské a šnorchlovací výlety k více než 20 lokalitám v Marsa Alam a samozřejmostí je i možnost půjčení jakéhokoliv vybavení:

 • maska, šnorchl a ploutve: 6 EUR / den
 • kompletní potápěčská výstroj včetně regulátoru a kompenzátoru vztlaku: 25 EUR / den
 • jeden ponor (včetně povolení, 12 l láhve a zátěže): 30 EUR
 • celodenní lodní výlety včetně oběda: od 45 EUR
Hotel Malikia Abu Dabbab, Marsa Alam

Moje tipy na podobné resorty

I přes některé své starší vybavení i jiné nedostatky je Malikia Resort Abu Dabbab dlouhodobě jedním z nejvyhledávanějších hotelů Marsa Alam vůbec. Termíny pobytů bývají často dost rozebrané. Pokud se vám zdá být hotel i ve vašem termínu obsazený, doporučuji zkontrolovat i tyto nabídky zájezdů do hotelu Malikia, v rámci kterých alespoň nějaké volné zájezdy typicky bývají.

Jestliže ani tam neuspějete, netřeba věšet hlavu, v regionu Marsa Alam lze najít i jiné hotely, které se Malikii v mnoha ohledech podobají. Jsou to především:

 • Utopia Beach Club (cenově podobný hotel s několika tobogány u zálivu rovněž vhodného ke šnorchlování a s možností vstupu jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Royal Brayka Beach (4* hotel u Brayka Bay zálivu, i tento resort disponuje tobogány a i zde je vstup do moře možný jak přímo z pláže, tak z mola)
 • Iberotel Costa Mares (nový resort s vysokou úrovní služeb, navíc přímo u zálivu Marsa Mubarak, který je podobně Abu Dabbab vyhlášený díky častému výskytu želv)

Navíc vždy je možnost zůstat věrný právě prostředí Abu Dabbab zálivu a ubytovat se na jeho severním okraji v hotelu Hilton Nubian Resort, který na rozdíl od Malikie je kvalitnější a zároveň bývá dostupný i v těch žádanějších termínech jako jsou Velikoce, podzimní prázdniny či Vánoce.

Věřím, že pro vás byla tato moje recenze hotelu Malikia přínosem a že i díky ní máte nyní o hotelu jasnější a reálnou představu. Resort, ačkoliv je dnes již starší, je stále na dobré úrovni. Průměrně náročný návštěvník, který bude nebo je ochoten některé nedostatky přehlédnout, zde bude spokojen. Dětem se budou líbit tobogány, vám jistě stejně jako mne podmořský život s želvami a v neposlední řadě především místní pláž. Ta je mimochodem jediným místem, kam se dá odsud chodit na procházky. Neuvádím to jako nevýhodu resortu, ale jako fakt, se kterým je nutné počítat.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 270
 • Dobrý den, pane Lukáši, letíme do Malikie už 13.7 v sobotu. Je možné se dozvědět více o kartě, nebo se dá někde zakoupit, jak jste psal.
  Tedy, jestli nepíší pozdě. 😞
  Měla bych na vás ještě otázku, kdybyste se ozval byla bych ráda.
  Děkuji

  • Dobrý den Simono, prvně, pozdě určitě nepíšete. Do 13.7. je ještě času dost. Podrobné informace k datovým kartám vám hned zašlu. Pak se na mne budete moci obrátit v odpovědi na e-mail, jak v otázce datových karet, tak v případě vašich dalších dotazů týkajících se Malikie.

 • Dobrý den. S velkou pravděpodobností letíme 10.8. do Malikie. Můžu poprosit o více info k datovým simkartám? Děkuji

  • Dobrý den Lucko, samozřejmě, hned vám veškeré informace zašlu a jakmile budete mít dovolenou potvrzenou, dejte vědět a není problém vše dohodnout.

 • Dobrý den, mohu poprosit také informace o datové simkarte? Dekuji moc

  • Dobrý den Petro, samozřejmě, hned pošlu. Kdy se do Malikie chystáte?

 • Dobrý den, sehnal byste datovou kartu asi 5GB, letíme do Marsa Alam 09.08. Děkuji .

  • Dobrý den, konkrétně 5 GB nikoliv, ale mohu nabídnout třeba 6 GB. Ozvu se vám.

 • Zdravím, když tak na to koukám, přílety jsou brzo ráno, máte někdo zkušenosti s check-in, dodržují těch cca 14:00, nebo podle toho co se uvolní ubytují? A když ráno dorazíme dostaneme alespoň náramek, abychom mohli něco sníst :-).

 • Existuje ještě třetí hotel- pro potapěče a šnorchlisty,- Abu Dabab Diving Lodge, umístěný proti zátoce, bokem za Malikií. Pokud jedete za mořem a šnorcholváním (či potápěním) a nejste nároční, má vše krom výhledu.na moře.

  • Ano, je to tak.

 • Dobrý den měla bych zájem o datovou kartu. V Marse přistáváme v pátek 8.6. 2024. Je možné ještě kartu objednat. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Václavo, prvně prosím omluvte moji opožděnou reakci. Ano, na pátek 8.6. je ještě karty možné zajistit. Ozvu se vám.

 • Tobogány a hrátky pro děti jsou v Malikia v provozu bez ohledu na rekonstrukci dlažby, která již opravdu finišuje, velký bazén je již také napuštěn, ale ještě nejdou sprchy, což nevadí, odlétali jsme 26.5.04, zdraví Milena

 • Zdravím a prosím o přeposlání informací od Lukáše o SIM kartě. Letíme také 11.6.. Abych se ho neptal na to samé.
  Děkuji

  • Dobrý den Jiří, posílám vám to na váš e-mail. Informace včetně ceníku zasílám téměř každému, tak opravdu není problém to poslat i vám 🙂

 • Dobrý den měl bych zájem o datovou kartu. V Marse přistáváme v pátek 24.5. 2024. Je možné ještě kartu objednat. Děkuji za odpověď. Petr Musil

  • Dobrý den Petře, děkuji za informace o vašem příletu do Marsa Alam. Kartu je možné objednat, budu vás kontaktovat a zašlu porobnosti. Děkuji.

 • Dobrý den, také bych měla zájem o veškeré informace k datové Sim. Letíme 11.6.2024 na 9 dní, informací a ceník sim karty prosím na email. Děkuji, Lhotáková

  • Dobrý den Pavlo, všechny informace zasílám i vám a 11.6. není problém i pro vás karty nachystat.

 • Dobrý den, Honzo,
  odlétáme do Malikie 26.5., můžu poprosit o info k SIM kartám? Děkuji Ondrová

  • Dobrý den Lenko, samozřejmě, hned vám všechny potřebné informace k SIM kartám zašlu na váš e-mail. Děkuji.

 • Dobrý den, letíme do Malikia 26.4.2024, můžu poprosit o zařízení SIM, jak probíhá předání a jaký je objem dat? Předem děkuji Martinec.

  • Dobrý den Honzo, jasně, vše vám zašlu, objem dat je na vás, k dispozici je 4 až 40 GB na jedné kartě. V případě jakýchkoliv vašich dotazů vám budu na mailu k dispozici.

 • Dobrý den,
  rád bych se zeptal, zda jsou všechny pokoje čtyř lůžkové? Respektive, který pokoj vybrat, když máme v plánu jet 2+2?
  Děkuji
  Šuster

  • Dobrý den Kamile, doporučuji se s tímto dotazem pro jistotu obrátit přímo na hotel (res@malikiaabudabbab.com) a nebo alternativně na Blue Style. Ale lepší bude směřovat dotaz přímo na hotel.

 • Super napsaný, ale chtěl bych se zeptat, domluvím se s personálem česky?

  • Dobrý den, Jiří, velká část personálu ovládá základní české fráze, pozdraví vás, zeptá se, jaký máte den, rozumí, co si přejete dát za jídlo či pití. Ale nějakých „složitějších“ věcech nad rámec těchto základních frází se s nimi nedomluvíte.

 • Dobrý den, děkuji za přínosný článek. Mohla bych Vás poprosil o informace k SIM kartě? 8.4.2024 letíme do Malikie. Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den Evo, jsem rád, jestli jste tu našla pro vás přínosné informace. Letíte pravděpodobně 8.5., je to tak? SIM kartu je možné klidně zajistit. Ozvu se vám.

 • Dobrý den,
  znáte nový hotel Amarina Jannah Resort & Aqua Park. Má dobré refence, ale nevím jak vypadá podmořský svět.

  Děkuji
  Alena

  • Dobrý den, osobně zatím ne, údajně je zde ale z pláže možný vstup do moře po písku, je tu u jedna menší laguna a korály jsou také dostupné a prý pěkné ale. Ale jak říkám ověřeno to nemám.

 • Dobrý den Zdeňko, máme v plánu si zarezervovat pobyt právě v Malikia a máme sebou 5letého prcka, takže naši předností jsou i tobogány, o rekonstrukci bazénu jsem se dočetl, ale nenašel jsem zda je v rekonstrukci i bazén s tobogány pro děti, tudíž moje otázka zní jak je na tom právě bazén pro děti s tobogány???
  Neradi bychom jeli někam kde prcek nebude mít takové potěšení z dovči.
  Předem díky za odpověď 🙂

  • Dobrý den Jakube, podle mne dostupných informací má rekonstrukce vliv i na tobogány, které v provozu nejsou nebo minimálně před měsícem v provozu nebyly.

 • Prosím, zda v hotelu Malikia je lékárna. Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den, ano, v Malikii je lékárna.

 • Dobry den Lukasi,v prvni rade vam chci moc podekovat za uzitecne informace,ktere se clovek dozvi na vasem blogu…na podzim bych rada letela s detmi (10 a 13) do Marsa Alam. nemuzu se rozhodnout,ktery hotel zvolit. Rada bych dobry pristup do more a pekne snorchlovani…uplne nepotrebujeme tobogany a aquapark…Uvazuji nad hotely Malikia,Hilton Nubian a Brayka bay reef…zvazovala jsem i Three corners fayouz,ale zde se mi moc nelibi pristup do more…muzu se prosim zeptat na vas narzor? Idealni by byl Iberotel,ale ten je bohuzel mimo moje financni moznosti. Rada si necham doporucit i jiny hotel.
  Moc dekuji
  Eva

  • Dobrý den, Evo, je dobře, že jste tu našla užitečné informace 🙂 Rozumím vašim požadavkům a upřímně si myslím, že všechny z hotelů, které zmiňujete, jsou vyhovující. Pokud nepotřebujete tobogány, nevadí vám, že je hotel trochu dál od pláže, volil bych Hilton Nubian Resort (typicky vychází o něco dráž než ty druhé dva, to si musíte porovnat sama v závislosti na termínu), považuji ho za o něco kvalitnější než Malikiu či Brayku, tím ale neříkám, že tyto hotelu jsou nějaké podprůměrné, určitě ne, HIlton je fajn a podmínky na šnorchl tu jsou perfektní a srovnatelné s tím, co nabízí Iberotel.bit

   Nevím, zda jste se také dívala na resort Fantazia na jihu Marsa Alam, je to hezký hotelový areál s dlouhou pláží a s možností koupání i šnorchlování v několika lagunách (do kterých je na rozdíl od lagun u Fayrouz přístup po písku z pláže).

 • Právě jsem se z Maliky vrátila. Rekonstrukce bazénů nám vůbec nevadila. Hluk minimální a auta jezdila velice pomalu tak, aby neprášila. Tím, že se spousta hostů odhlásila, tak tam vládl rodinný duch. Všichni zaměstnanci nás obskakovali. Velmi milý personál. Kdo tam jedete teď v nejbližší době, tak si vemte něco na komáry.

  • Dobrý den Zdeňku, perfektní, moc děkuji za doplnění aktuálních informací.

 • Zdravím. Mám zájem o Sim kartu. Letím 14.4.2024.

  • Dobrý den Jano, zajistím, letíte tedy do Marsa Alam do hotelu Malikia, je to tak?

 • Dobrý den,
  velice hezky zpracovaný článek. Mohu mít na Vás dotaz? Chystáme se poprvé do Egypta. 2 rodiny s dětmi. Vybíráme mytí Malikii a Pickalbatrosem. Můžu požádat o Vaše doporučení,co vybrat. Rozhodně chceme věnovat většinu času šnorchlu i s dětmi. Zda je i pro ně přístupné v těchto rezortech pozorovat rybičky a nemusel jít dalekou cestu přes molo. Mockrát Vám děkuji.

  • Dobrý den Kristýno, máte na mysli Pickalbatros Sea World nebo Pickalbatros Sands? Piskalbatros Sands má sice veliký bazén, ale přístup do moře za šnorchlovaním je tu víceméně možný po molech. Lepší je Pickalbatros Sea World, kde se dá šnorchlovat jak v mělké vodě (pro děti dobré, bez problému tam satčí a ryb je tam k pozorování dost), tak v hluboké z mola. Na šnorchl úplně nejlepší je ale Malikia, vstup z pláže do velkého zálivu (často s želvami), je zde také nové molo, ale není nutného ho pro vstup do hlubší vody využívat.

 • Dobrý den cestujeme do malaki 27.3 .2024 mohli bychom od vás taky sim kartu ? Děkuji

  • Dobrý den Petro, rád i pro vás kartu zajistím. Přehled dostupných karet včetně všech dalších potřebných informací budete mít na svém e-mailu. Děkuji.

 • Dobrý den , prosím o info k SIM kartě, odlétáme do Milikie 23.5.2024.
  Děkuji Pavlína

  • Dobrý den Pavlíno, pardon za moji pozdní odpověď, info hned posílám.

 • Dobrý den Lukáši
  Máme objednaný pobyt v Malikii od 10.3.2024.
  Nabídli nám Picalbatros s ohledem na rekonstrukci, která v Maliki probíhá.
  Doporučujete vydržet rekonstrukci v Malikii, nebo raději vzít Pickalbatros, kde je rekonstrukce hned vedle a moře nic moc ?
  Kde se dá sehnat SIM 40GB, která by tam fungovala?
  Díky za Váš čas
  Česťa

  • Dobrý den Česťo, myslíte Pickalbatros Sea World? Upřímně neznám aktuální rozsah rekonstrukce, ale domnívám se, že nebude mít nějaký velký vliv na pohodlí a chod hotelu. Osobně bych zůstal u Malikie, kvůli moři a pláži (pokud je toto vaše priorita), kvůli kvalitě hotelu a služeb je o něco lepší Pickalbatros Sea world.

 • Dobrý den, chtěli bychom jet přes Vánoce a Nový rok se dvěma dětmi 6 a 8 let. Zajímá mě, jestli je i v tomto termínu k dispozici „akvapark“ a jestli jsou bazény vyhřívané. Moc díky za info.

  • Dobrý den Soňo, v zimě je v Malikii vyhřívaný jen jeden bazén. Tobogány fungují, ale vyhřívaný bazén zrovna u nich není.

 • Zdravím, můžu poprosit více info ohledně datových karet.Dekuji

  • Dobrý den Ivano, samozřejmě, kdy prosím do Malikie cestujete?

 • Dobrý den,letíme v létě do Malikie. Prosím,mužem si u vás zajistit Sim karty? Děkuji Macháčková

  • Dobrý den Věro, není problém, rád i pro vás SIM karty zajistím. Ozvu se vám mailem s podrobnostmi.

 • Dobrý den, ráda bych poprosila o informaci, zda je bazén v Malikii na přelomu března a dubna vyhřívaný? Děkuji!

  • Dobrý den, ano, na přelomu března a dubna bazén vyhřívané ještě bývá.

 • Dobrý den, do Malikie letíme 8,5. Mohla bych vás poprosit s pořízením 2ks SIM karet.
  Děkuji

  • Dobrý den Milado, samozřejmě, není problém i pro vás karty zajistit. Ozvu se.

 • Dobrý den, ráda bych se zeptala když je Malikie 5 – hvězdičkový hotel, jak moc se zde řeší dress code? Může si ženská vzít na večeři žabky? Jsem spíš sportovní typ, tak si na šatičky nepotrpím 🙂

  • Dobrý den, moje zkušenost je taková, že se tu dresscode moc neřeší. Určitě vás za to nikdo nebude z večeře vyhazovat a do jídelny vás normálně i v žabkách pustí.

 • Dobrý den, letíme 29.2-8.3 …mohu poprosit o koupi sim karty přes Vás? Předem dekuji

  • Dobrý den Barboro, jasně, není problém pro vás karty zajistit. Ozvu se vám a zašlu veškeré informace.

 • Dobrý den, jsem moc ráda, že jsem na vaše stránky narazila. Zvažuji buď Malikii nebo Pickalbatros Palace Port Ghalib. Koncem února. Dva důchodci. Ráda si zaplaveme v moři, bazény nevyhledáváme. Rádi šnorchlujeme. Takže to hovoří spíš pro Malikii, ale na delší šnorchlování bude v únoru chladné moře. Kde si líp zaplaveme (vlny, vítr)? Když budeme chtít jít večer na procházku? Tak to zas spíš Ghalib. Nechá se dojít pěšky do Ghalibu z Tree Corners Fayrouz? Moc děkuji za odpověď, bude pro naše rozhodování hodně důležitá.

  • Dobrý den Evo, díky moc za váš dotaz i za přečtení recenze Malikie. Lépe si určitě v moři zaplavete v Abu Dabbab zálivu, tedy u Malikie, jde spíš u příjemnější a prostornější vstup do moře. Nějaké větší vlny tu příliš často nebývají. U Pickalbatros Port Ghalib jsou vstupy do hlubší vody vhodné třeba i na plavání jen z mol, nebo je třeba chodit na krajní část pláže, tu část, jež je stočená k zálivu, kde je vstup písečný. Problém je, že tu bývá více lidí. Ano, na procházky je lepší Port Ghalib, z Fayrouz se tam dojít sice dá, ale nedoporučoval bych to, silnice bez chodníků a není to blízko, cca 3 km daleko. V tomhle případě je vhodnější dle mého názoru taxi.

 • Dobrý den, mohu poprosit o info k sim kartě ? Děkuji.

  • Dobrý den Šárko, samozřejmě, zasílám vám hned všechny aktuální informace. Kdy do Malikie letíte?

 • Dobrý den, bylo by možné si přes Vás zakoupit SIM kartu. Dekuji Vodičková

  • Dobrý den, ano, není problém pro vás SIM kartu zajistit. Jedete do Malikie? Kdy se tam prosím chystáte?

 • Dobrý večer,
  prosím o info k SIM kartě. Letíme do Malikie 12.5.2024
  Děkuji
  Marie

  • Dobrý den Marie, hned zasílám.

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Děkuji za recenzi. Odlet za 3 týdny, na týden 2 dospělí, 2 děti 7 a 9 let. Mohu poprosit o nějaký tip na nabídku?

  • Dobrý den Anno, v případě Malikie se nevyplácí moc váhat, termíny vždy celkem rychle ubývají. Koukněte na tento zájezd, odlet za 20 dní, dospělí za 13 390 Kč, děti za 7 890 Kč.

 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tu je posilovna a jestli jsou sprchy na pláži. Předem děkuji.

  • Dobrý den Marcele, ano, posilovna tu je, i když malá. Dva běžecké pásy, dvě kola, samozřejmě činky a několik posilovacích přístrojů. Ano, sprchy tu u pláže rovněž jsou.

Přidat komentář