PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Fantazia Resort

Fantazia Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   9 minut čtení

Hotel Fantazia Resort nabízí kvalitní ubytování u dlouhé písečné pláže a v některých termínech láká na cenově dostupné zájezdy včetně tohoto 8 denního all inclusive pobytu za 10 330 Kč. Je to navíc hotel se skvělými bazény, dobrým jídlem a čistým areálem.

Osobně ho řadím mezi nadprůměrně dobré hotely v Marse.

Není divu, že je resort dlouhodobě oblíbený i mezi Čechy, byť jeho nejpočetnější klientelu tvoří Italové. Hotel má totiž italského majitele a skrze společnost Bravo, pod níž hotel patří, sem právě italští turisté jezdí.

Dovolenou v hotelu Fantazia mohu vřele doporučit.

Kladné stránky resortu jednoznačně převažují nad těmi zápornými.

S hotelem vás prostřednictvím této recenze Fantazia Resortu důkladně seznámím. Popíši všechny jeho části, představím vám jednotlivé pokoje, nastíním, jak kvalitní služby můžete od resortu očekávat a ukáži spoustu fotek, které jsem během pobytu ve Fantazii nafotil.

Zároveň řeknu i to, co se mi na hotelu nelíbilo, ať už chování pracovníků recepce při check-inu, slabá wifi nebo pouhá jedna 1,5 l láhev pitné vody na pokoj a den a s tím související poněkud nepochopitelný zákaz natáčení vody z barelů do vlastních lahví.

Obsah recenze:

Hotel v roce 2023 prošel zásadní změnou, byla totiž dokončena jeho nová „Premium“ část nebo chcete-li sesterký hotel Sirena Beach Resort, v rámci kterého se pro hosty otevřely další bazény, pohodlné a moderně vybavené pokoje i nová jídelna. Zpřístupněním této části resort své služby ještě víc zkvalitnil. Jestliže jste hotel již v minulosti navštívili, tak vás pravděpodobně stejně víc něž moje zkušenost zajímají aktuálně nabízené zájezdy do hotelu. Osobně v případě Fantazia Resortu vždy kontroluji tuto nabídku:

Fantazia Resort: dovolená na 8 dní s all inclusive od 11 330 Kč

Pokud jste hotel dosud nenavštívili, pak vám doporučuji následující recenzi alespoň rychle prohlédnout, předem se tak s resortem seznámit a získat konkrétní představu nejen o jeho službách, ale také o jeho pláži, vstupech do moře a možnostech šnorchlováni. Upozorním, že recenze je záměrně podrobná tak, aby v ní zaznělo co nejvíce informací. Dovolte mi vám nyní jejím prostřednictvím Fantazia Resort představit.

Na úvod několik prvních fotek:

Hotel Fantazia Resort

Fantazia Resort se nachází v jižní části Marsa Alam. Zdejší mezinárodní letiště je od hotelu vzdálené 95 km po pobřeží směrem na sever. Pohledem na mapu zjistíte, nejenže v jeho nejbližším okolí vlastně nic není, ale také že Fantazia je jedním z posledních hotelů, které lze zde na jihu najít. Z těch známější hotelů je ještě o něco jižněji situovaný Gorgonia Beach Resort, Shams Alam Resort a Wadi Lahmy Azur Resort.

Zobrazit Fantazia Resort na mapě

Transfer z letiště na hotel trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, na kolika místech autobus po cestě staví. Nebýt zastávek u jiných hotelů, tak je cesta minimálně o 30 minut kratší. Délka transferu je nevýhodou, za kterou resort nemůže, je s ní však třeba kalkulovat nejen při cestě z letiště, ale i při objednávání jakýchkoliv výletů směrem na sever (Abu Dabbab, Port Ghalib) či do vnitrozemí (Luxor), kdy se bude čas strávený na cestě zastávkami u ostatních hotelů také prodlužovat. Jeho poloha je naopak výhodou při cestách směrem na jih (park Wadi el Gemal, pláž Sharm el Luli, Sataya Reef, apod.)

Fantazia je přímo u pláže, celý areál hotelu je ale oproti ní vyvýšený, odhadem o 8 až 10 výškových metrů. K moři je tedy vždy nutné sejít.

Hotel není u žádného zálivu, nýbrž u otevřeného moře, kde se nachází řada korálů. Ty zde však neformují jeden velký korálový útes táhnoucí se podél pobřeží, který je typický pro mnoho jiných lokalit v Marsa Alam. Korály u Fantazie mají různorodější charakter a u pobřeží tu vytváří několik přírodních lagun. A právě tyto laguny jsou ideální nejen na koupání, ale i na šnorchlování. Podrobněji o nich níže v recenzi.

Fantazia je 5* resort.

Evropský 5* standard sice dle mne nesplňuje, ale egyptský rozhodně ano. Zejména pak jeho Deluxe a Premium části. Služby jsou kvalitní, s klidným svědomím proto mohu hotel doporučit i náročnějším klientům.

Fantazia Resort

Areál hotelu

K hotelu se od hlavní silnice přijíždí 600 m dlouhou příjezdovou komunikací, která, byť je vně areálu, je lemována palmami. Na jejím konci je velká vjezdová brána se závorami a nonstop security službou. Za vjezdovou bránou je jakési náměstíčko s parkovacími místy a perfektně upravenými záhony s kaktusy a kvetoucími kytkami, které hned při příjezdu naznačují, že je areál krásně udržovaný a čistý.

Těsně před vstupem do recepce, který je od brány 100 m daleko, je umělé jezírko. Samotný vstup i místa, kde přibrzďují autobusy, jsou stíněné, což se u egyptských hotelů často nevidí.

Pohled na vjezdovou bránu:

Vjezdová brána do areálu hotelu

„Bazén“ před samotným vstupem do hotelu:

Vstup do Fantazia Resortu

Lobby hotelu je rozlehlé, všude jsou pohovky, křesla a stolky a mezi nimi květiny ve velkých bílých květináčích. Na zemi je lesklá dlažba a všude je čisto. V levé části lobby se nachází bar studených a teplých nápojů, nealko i alko nápojů. Bar je otevřený celý den, po půlnoci jsou za drinky však účtovány příplatky. Krom toho tu jsou nápoje v rámci all inclusive zdarma, neplatí to však pro kompletní nabídku, některé produkty (hlavně ty dovážené) jsou nad rámec all inclusive a je nutné je připlácet.

V pravé části lobby je poměrně velká recepce (až se 4 recepčními) a za ní pak pokračují dvě chodby jedna vede do hotelového wellness, druhá do malých krámků se suvenýry a dále do zahrady a hotelové části Deluxe. Lobby je prosvětlené, má velkoformátová okna a přímo za některými z nich začíná hlavní hotelový bazén.

Lobby hotelu

Areál hotelu je veliký, od severu k jihu měří 600 m, od západu k východu zhruba 300 m. Většina je bezbariérová, ale zkrátka rozlehlá. Počítejte proto s tím, že se docela nachodíte.

Fantazia Resort má 3 části. Standardní část, Deluxe část a Premium část.

Standardní sekce je situována přímo před hlavní budovou. Kapacitně i rozlohově je to část největší a její dominantou je velký, 140 m dlouhý bazén, na jehož konci se nachází kruhové, 20 m široké koupaliště pro malé děti. Bazén je opravdu prostorný a prostorné je i jeho okolí. Přímo v bazénu se nachází vodní swim up bar s nápoji (viz deštníkovitě zastřešené místo na fotografii níže), v blízkosti bazénu pak jednak hlavní hotelová jídelna, na druhé straně směrem k moři altánkový Gazebo bar s výhledem na moře.

Bar v hlavním bazénu

Upravené zahrady hned vedle bazénu ve standard části hotelu:

Zahrady ve standard části

Deluxe sekce, která je pouze pro dospělé (pro osoby 16+) navazuje na standard sekci z jihu. Má své vlastní bazény vybudované ve dvou úrovních. Bazény v horní úrovni se přelévají do bazénu ve spodní úrovni, na jejímž konci se nachází vířivka s výhledem na moře. Soustava Deluxe bazénů, které jsou 140 cm hluboké, měří na délku 80 m. Ani zde samozřejmě nechybí swim up bar, nad ním je pak budova s jídelnou (jen pro Deluxe část) a v patře nad ní Á la carte restaurace Valentina. Z její terasy je na Deluxe bazény i na budovy po stranách bazénů parádní výhled.

Bazén v Deluxe části Fantazia Resort

Bazén končí vířivkou (na fotce to modré) za ní klesá zatravněný svah k pláži:

Fantazia Resort Deluxe adults only sekce

Premium část je ve své podstatě zbrusu nově vybudovaný hotel označovaný jako Sirena Beach Resort & Spa. Jedná se o sesterský hotel Fantazie. Zatím nemá dokončenou recepci, tedy vše zajišťuje recepce Fantazia resortu, kde, máte-li rezervovaný pobyt ve Fantazia Resortu, vám při příjezdu často nabídnou zpoplatněný upgrade do nového hotelu, tedy do Premium sekce Fantazie. Dominantou Premium části jsou jak jinak než bazény. Je jich tu několik a opět v několika úrovních. V horním patře je malý dětský bazén a 2 standardní oválné bazény, ty se přes skleněný předěl přelévají o patro níž do menšího bazénu. Pod ním je další bazén, jednak s vodním barem, jednak s kulatým posezením uprostřed bazénu. Na posezení s bílou koženkou dojdete suchou nohou. Bazén je zakončený podvodní lavicí a vodními lehátky, kde nepřetržitě proudí bublinky. Není to však všechno, protože se zde nacházíte stále na úrovni střechy některých pokojů. O 2 patra níž je další 30 m dlouhý ledvinový bazén, odkud pak vedou cesty dolů k pláži. Lehátka jsou okolo všech bazénů, jsou fungl nové a mají koženkové matrace. Bíla lakované dřevěné slunečníky mají led osvětlení. Za tmy svítí a jako celek to vypadá opravdu pěkně.

Budovy Premium části:

Fantazia Resort Premium část
Jeden z Premium bazénů a pohled na moře

Při příjezdu dostanete „osuškové“ karty, po jejich předložení vám personál ve stáncích u bazénů či na pláži vydá osušky. Jakmile osušky večer vrátíte, dostanete karty zpět. Druhý den oproti kartám dostáváte nové, čisté osušky. U bazénů i na pláži jsou k dispozici sprchy se sladkou vodou, stejně tak nikdy nemáte daleko na WC.

Animační programy probíhají v některých časech přímo na pláži, v tzv. Bravo Clubu a také u hlavního bazénu ve standardní části. Vzhledem k převažujícím Italům jsou programy typicky v italštině a nikoliv angličtině.

Na první pohled je vidět, že se zde o zeleň pečlivě starají. Ostatně budete zde potkávat zahradníky, které o hotelové zahrady neustále pečují. Většinu cest lemují květiny, popřípadě na krátko zastřižené keříky. Palmy napříč celým areálem jsou samozřejmostí, nenajdete přitom žádnou, na níž by byl suchý list. Trávníky jsou zavlažované, přesto jsou na některých místech vysušené. To je jediné věc, kterou lze hotelové zeleni vytknout.

Resort disponuje celkem dobře vybavenou posilovnou, několika beach volejbalovými hřišti na pláži, místem pro petang a pro hru šipek, v Deluxe části je pingpongový stůl. Za příplatek hotel nabízí wellness a saunu.

Pohled z Deluxe části směrem k pláži a moři:

Fantazia Resort Premium část

Pohled z Premium části směrem na jih a k moři:

Agáve v areálu

Pokoje

Ubytovací bloky vesměs vystavěné okolo bazénů jsou tvořeny budovami o 3 podlaží. Pokoje jsou buď v přízemí nebo v první a druhém patře. Každý z nich má terasu nebo balkón. Drtivá většina pokojů v patrech má částečný boční výhled na moře.

Z těch neblíže umístěných k moři je to na pláž zhruba 100 m daleko, z těch nejvzdálenějších pak přibližně 250 m.

Fantazia Resort nabízí následující typy pokojů:

 • Standardní pokoj
 • Superior pokoj
 • Deluxe pokoj
 • Premium pokoj
 • Rodinný pokoj
 • Junior suite
 • Panorama suite
 • Premium executive

Standardní pokoje se nachází ve standardní části hotelu, jsou prostorné, mají 46 m2, s výhledem do zahrady, na bazén nebo s bočním výhledem na moře. Jsou vybaveny manželskou postelí (2×2 m) nebo 2 samostatnými postelemi (1,3×1,8 m). Jsou určeny pro 2 dospělé osoby, ale jejich maximální obsazenost je větší (2 dospělí a 2 děti nebo 3 dospělí a 1 dítě), gauč a stolek je v takovém případě nahrazen přistýlkou. Jejich vybavení je sice původní, ale za mne dostačující (velká skříň, malá lednice, funkční klimatizace, LCD TV).

Prohlédnout si fotky pokojů

Superior pokoje jsou také ve standardní části, velikostně jsou stejné jako standardní pokoje, ale jsou rekonstruované, mají novou dlažbu a jsou vybavené novým nábytkem. Mají satelitní TV včetně některých českých programů a bezplatně tu máte k dispozici pantofle a župany. Ze Superior pokojů je výhled na moře.

Deluxe pokoje jsou v novější adults only deluxe části, jsou nově vybavené a oproti superior pokojům nabízí jednak set pro přípravy kávy a čaje a 1x za pobyt můžete bezplatně konzumovat nápoje z minibaru i mísu s ovocem. Konzumace úklidem doplňovaných věcí do minibaru je ale už za poplatek.

Premium pokoje jsou v premium sekci hotelu, v Sirena Beach Resortu, jsou zbrusu nové a moderně vybavené světle hnědým nábytkem (v podobě nočních stolků, dalšího nízkého nábytku s řadou šuplíků a poliček a v podobě vestavěné skříně na chodbě, ve které je trezor, 2 župany a 2 páry pantofli), rozkládacím modrým gaučem a modrými závěsy. Všude je působivé led podsvícení – za kulatým zrcadlem v koupelně, za postelí i na stropě. Součástí je velká koupelna, kde dominují obklady v mramorových odstínech a sklo v podobě vstupních mléčných dveří a sprchové zástěny. Ve sprše jsou 2 hlavice, klasická a ze stropu visící. Koupelna je mimo jiné vybavena bidetem, telefonem, fénem, odpadkovým košem a košem na použité ručníky. V pokoji, který má 50 m2, se dále nachází rychlovarná konvice, čaje, rozpustná káva, smetana do kávy a cukry – toto vše je úklidem postupně doplňováno. Je tu také minibar (jehož jedna konzumace je v ceně pobytu, další pak za poplatek, stejně jako v případě Deluxe pokojů). Na balkóně pak klasicky stolek s 2 židlemi a dále na zdi pevně připevněný věšák na sušení plavek a ručníků.

Na pokojích úklid doplňuje balenou pitnou vodu. Pouze však jednu 1,5 l láhev na pokoj a den, což vzhledem k místním teplotám není mnoho. Napříč hotelem jsou rozmístěny barely s vodou, ze kterých si vodu můžete čepovat do plastových kelímků, nikoliv však do lahví. To personál celkem pečlivě hlídá.

Byť je otázka, jak přesně to bude fungovat, až se otevře samostatná recepce Premium části, tak aktuálně je v hotelu běžnou praxí, že vám je při příjezdu nabídnutý upgrade pokoje. Recepční často maximálně využívají čas, do kterého vás musí ubytovat (do 14:00) a po vašem ranní či dopoledním příjezdu vás hned neubytují ve standardním pokoji, nýbrž nabízí za poplatek lepší, typicky Premium pokoje. Pokud odmítnete, často vás nechají čekat a za hodinu na vás upgrade zkusí znova. Upgrade je bohužel nabízený za různé částky, často bez dokladu a v závislosti na tom, s jakým recepčním jednáte. Jeden vám to nabídne za 240€ na celou dobu pobytu, druhý za 110 usd a o hodinu později za 70 usd. Zkrátka to na vás různě zkouší a využívají toho, že se nikomu nechce čekat do odpoledne. Myslím si, že toto chování recepce jinak tak fajn hotelu nemá zapotřebí, ale holt se to děje. Na druhou stranu pohodlí Premium pokoje za dodatečných 70 dolarů na týden dle mne stojí za to.

Standardní pokoj vypadá takto:

Standardní pokoj

Toto je Superior pokoj ve standardní části hotelu:

Superior pokoj

Deluxe pokoj:

Deluxe pokoj

Premium pokoj:

Premium pokoj

Internetové připojení

WiFi síť s internetovým připojením je v areálu k dispozici, není to ale žádný rychlík.

Krom hlavní jídelny funguje ve společných prostorách a je možné se připojit i na pokojích, minimálně v Deluxe a Premium části.

Kdo však potřebujete rychlé připojení, ať už na sledování videí nebo nějakých pracovních konferencí, nechť se raději na hotelové připojení nespoléhá. Doporučuji egyptskou datovou SIM kartu, osobně nějaký menší datový balíček volím vždycky jako takovou záchranu nezávisle na tom, do kterého hotelu jedu.

Stravování

Možnosti stravování hodnotím kladně. Najdou se sice nedostatky, záhy na ně upozorním, ale obecně je výběr jídel veliký a k dispozici prakticky během celého dne. Pulty s jídlem jsou čisté, číšnici milý a jídlo chutné. Odpovídá to tomu, co člověk čeká od all inclusive a hotelu vyšší kategorie.

Hlavní hotelová jídelna je označována jako restaurace Fantazia. Nachází se ve standardní části v blízkosti bazénu i recepce a je to místo, kde se formou švédských stolů servírují snídaně, obědy i večeře.

 • snídaně od 07:30 do 10:00
 • obědy od 13:00 do 15:00
 • večeře od 19:30 do 22:00

Jídelna nabízí sezení jak uvnitř hned u bufetových stolů, tak venku ve velkém zastřešeném altánu:

Venkovní část jídelny

Troufám si říct, že si zde vybere každý. Namátkou ke snídaním např. bílé fazole, míchaná vajíčka, vajíčka natvrdo, omelety a volská oka, různé druhy croissantů, lívance, palačinky, nejrůznější sladké buchty, celkem 5 druhů jogurtů, mléko s širokým výběrem lupínků, klobásky, zelenina i ovoce. Na obědy i večeře je uprostřed jídelny velký salátový bar s různou zeleninou na všemožné způsoby a nepřeberným množstvím zálivek. Nechybí pult s ovocem a sladkostmi (různé dorty a zákusky). Vždy je k dispozici pečivo, které mají zakryté fóliemi, aby neosychalo. Dále tu je těstovinový pult s několika druhy pasty, dále noky, hranolky, kebab, čerstvé pizzy, rizota, rýže, pečená kuřata, grilovaná zeleniny, filety z ryb, hovězí guláš, měkké i tvrdé sýry, uzeniny, cukety s omáčkou z rajčat a mnoho dalšího. Pokrmy se obměňují, navíc druhů jídla je tolik, že si bez problému vyberou jak vegetariáni, tak jinak dietně omezení lidé.

Deluxe část má svoji vlastní jídelnu, tzv. Sara Restaurant, kde jsou klientům s modrými all inclusive náramky servírovány snídaně a obědy. Na večeře chodí do hlavní jídelny. V patře nad jídelnou Sara je á la carte restaurace Valentina, ta je otevřena pouze večer a vybíráte si tu z klasického menu. Musím říct, že restaurace je na úrovni a jídla vypadají i chutnají velmi dobře.

Jídelna Sara:

Jídelna Sara

Svoji jídelnu má i Premium část, ale platí, že Premium hosté, stejně tak jako Deluxe hosté mohou bez omezení využívat i jídelnu hlavní.

Mimo jídelen má Fantazia plno barů:

 • Lobby bar u recepce, který je otevřený 24 hodin denně
 • Pool bar u hlavního bazénu
 • Gazebo bar – bar za hlavním bazénem
 • Cave bar – hlavní plážový bar
 • Relax bar – také na pláži
 • Deluxe bazénový bar
 • Deluxe plážový bar
 • Premium bazénový bar

Z altánkového Gazebo baru je hezký výhled na zahrady a především na moře. Gazebo nenabízí jen nápoje, je to rovněž místo, kde si můžete dát pozdní snídani (10:00 až 12:00) nebo během dne zakousnout pizzu.

Jídlo se podává i v centrálním plážovém Cave baru, v době, kdy je uzavřena hlavní jídelna. Zároveň sem pravidelně mezi 12 a 14h vozí vybraný sortiment obědového jídla. Není tedy nutné se převlékat a na oběd se vracet do Fantazia restaurace, celkem pohodlně se najíte i tady přímo na pláži (hamburgery, hranolky, rýže, těstoviny, maso, zelenina, ovoce, dezerty).

V jídelnách i barech servírují italské pivo rozlévané z lahví. Z nápojů jinak klasika – Coca Cola, Fanta, Sprite, pomerančové, jablečné a ananasové džusy. Kdykoliv si můžete z barelů načepovat čistou vodu, jak jsem ale již řekl, pouze do kelímků. U kelímků se ještě pozastavím. Ve všech barech vám nápoje lijí do plastových kelímků, které jdou po použití do myčky a opakovaně se používají. Mnoho z nich má pravděpodobně díky mytí myčkou takový nepříjemný odér, který dokáže požitek z jinak dobrého vína, které servírují, úplně zkazit. Je proto lepší si vyžádat víno přímo do skleničky.

Z Gazebo baru je fajn výhled na moře:

Gazebo bar

Pláž u Fantazia Resortu

Za přednost hotelu považuji nejen samotnou pláž, ale i rozmanitost vstupů do moře.

Pláž u Fantazia Resortu je písečná, přibližně 40 m široká a poměrně dlouhá. Její část, na níž jsou slunečníky s ležením pro hosty měří přes 500 m. Slunečníky s lehátky jsou ve 2 (Deluxe část pláže) až 7 (Premium část pláže) řadách. Z větší části se jedná o slunečníky z rákosu, v Deluxe sekci resortu to pak jsou bílé dřevěné slunečníky. Lehátková ležení jsou vždy doplněna zábranami proti větru, které zároveň vytvářejí větší soukromí. Kapacita pláže je z hlediska počtu slunečníků velká a odpovídá velikosti hotelu.

Slunečníky na pláži

Od hotelových budov je nutné na pláž sejít po některé z cest. Svah k pláži je plný kaktusů, palem, nejrůznějších keříků i květin. Ve svahu se mimo jiné nachází velká „šíšarna“ označovaná jako Beduínský stan, má prostorné venkovní sezení a výhled na moře.

Vybavenost pláže hodnotím na jedničku.

Krom výše uváděných 3 plážových barů tu jsou stánky s výdejem osušek, záchody, sprchy se sladkou vodou, několik míst vyhrazených pro plážový volejbal, dále zastíněné šipky, krámek s obrazy, vedle něj krámek s koberci, stánek se suvenýry a stánek s tetováním. Po pláži chodí velbloud Marcus, který vás za úplatu sveze. Je tu také tzv. Bravo club, kde v určitých časech probíhají animační, disco tance, jóga a jiné aktivity.

V jedné části pláže hraje celý den hudba, další sekce jsou klidné.

Pláž není nijak ohraničena, můžete její hotelovou část opustit a jít se projít po neudržované divoké části pláže plné korálů, mušlí a ostrých kamenů. Na podobnou procházku se proto hodí pevnější boty a nikoliv žabky.

Pohled na pláž
Fantazia Resort pláž

Vstup do moře z pláže není možný úplně na libovolných místech. Podloží je písečné, často však také kamenité a korálové. Z větší části se jedná o mělčiny, které jsou dobré na osvěžení, ale nikoliv na koupání. Výhodou je ovšem několik přírodních lagun, kde se každý vykoupe bez problému. Je tu jedna malinká laguna prakticky hned u pláže, dále větší a nejoblíbenější centrální laguna (cca 100×50 m veliká), do které je vstup z pláže možný po písku. Místy je písek ale dost hrubý, je proto lepší i tady mít boty do vody. Z jižního konce pláže je možný vstup do další, již o dost hlubší a větší (150×80 m) laguny, na kterou navazuje ještě jedna laguna.

V lagunách obvykle nejsou vlny, rozbíjí se totiž před nimi o hlavní korálovou bariéru, a zároveň jsou celkem bezpečnými místy na koupání bez rizika žraloků nebo jiných větších mořských živočichů. Tím, že jsou tvořeny korály, jsou rovněž dobrým místem na šnorchlování.

Centrální část pláže a před ní centrální laguna:

Pláž a laguna u Fantazia Resortu

Další laguny jsou dál od pobřeží:

Laguny v moři

Šnorchlování & Potápění

Moře je čisté a díky převládajícímu korálovému podloží s velmi dobrou viditelností. Pobřeží u Fantazia Resortu poskytuje velmi dobré podmínky na šnorchlování, byť úplně ty nejnáročnější šnorchlaře, kteří pár hotelů v Marse již projeli, pravděpodobně neuspokojí. Mnoho korálů tu je totiž již mrtvých.

Šnorchlovat se dá jednak v lagunách, které jsou kolem dokola ohraničené korálovými útesy. Jsou ideálními místy pro začínající šnorchlaře nebo pro menší děti. Výhodou lagun je i fakt, že v nich není příliš znatelný odliv, a lze se v nich tak potápět celý den. Kdo bude mít štěstí, může v té největší laguně u jižního kraje resortu spatřit i želvy.

Z Premium části pláže usnadňuje vstup do moře krátké molo. Je široké, osvětlené, v dobrém stavu a pomocí něho se snadno dostanete takovému podvodními korálovému zálivu, který je vhodný nejen na šnorchl, ale i na potápění. Molo měří 70 m a na jeho konci jsou lavičky, poličky na odložení věcí, plavčík, který dohlíží na bezpečnost, ale i rád poradí, no a také žebřík, po němž se dostanete do vody. Korálové stěny tu jsou plné nejrůznějších ryb a padají poměrně strmě do hloubky.

Pohled z Premium části na pláž a blízké molo:

Pohled na molo

Molo je široké a v dobrém stavu:

Molo

O oblíbenosti místa na potápění svědčí i stánek potápěčského centra přímo na pláži. Samotné centrum „Vivasub Diving Center“ se pak nachází za hlavní budovou hotelu, při příjezdu k recepci ho máte po levé straně.

Centrum zprostředkovává potápěčské výlety (s průvodcem) a potápěčské kurzy:

 • 2 ponory za 70€
 • 10 ponorů za 280€
 • kurz Scuba Diver včetně 2 ponorů za 285€
 • kurz Open Water Diver včetně 4 ponorů za 395 €

V kurzech je zahrnuto zapůjčení veškerého vybavení. V centru si libovolné vybavení lze také zapůjčit.

Korály u Fantazia Resortu:

Šnorchlování Fantazia Resort

Moje tipy na podobné resorty

Fantazia Resort je kvalitní hotel s perfektním zázemím a dlouhou pláží. Jeho oblíbenost je do značné míry dána velkými bazény i dělením resortu do několika částí. Jeden preferuje klidnou adults only část, druhý novotou se lesknoucí Premium část, naopak pro rodiny s dětmi je vhodná část standardní. Každý si zde přijde na své.

Resort je celoročně vyhledávaný, ale kapacitně dostatečně velký. V některých, zejména prázdninových termínech však mohou být pobyty rychle rozebrány, ať už z důvodu obsazenosti pokojů nebo z důvodu obsazenosti leteckých spojů. Doporučuji vždy kontrolovat tuto nabídku zájezdů do Fantazia Resort, v rámci níž je obvykle dostupných termínů nejvíce.

Pro případ, že termínově vhodný zájezd do Fantazie nenajdete, vězte, že region Marsa Alam nabízí i některé další resorty, které jsou kvalitativně, ale i z hlediska pláže a šnorchlu s Fantazií srovnatelné. Osobně mezi ty nejpodobnější řadím následující:

Gorgonia Beach Resort je o něco víc na jihu položený 5* hotel, velký areál se 2 lagunami i molem, u něhož najdete jedny z nejlepších korálů v Marsa Alam vůbec. Naopak Pickalbatros Sea World je severněji situovaný resort, je kvalitní, relativně nový (2019) a se spoustou bazénů. Vstup do moře je možný jak z pláže, tak z mola. Kousek od letiště se pak nachází Jaz Grand Marsa, opět velký, kvalitní hotel se šnorchlem z mola, ale i nedalekým pěšky dostupným zálivem s písečným vstupem.

Pevně doufám, že jste díky této recenzi Fantazia Resortu získali o hotelu takové informace, které vám usnadní rozhodnutí o tom, zda je pro vás Fantazia tím správným ubytováním v Egyptě. Jestliže jste zde nenašli informaci, kterou jste hledali, nebojte se využít komentáře dole pod textem. Rád vám váš dotaz zodpovím. Fantazia Resort je hotel s kvalitními službami, prostorným a čistým areálem plným bazénů, škálou různě kvalitních pokojů a dobrým jídlem. Hotel i s ohledem na pláž, moře a ceny, ze které jsou sem zájezdy nabízeny, řadím mezi hotely v Marsa Alam s vysokým poměrem ceny a kvality.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den Lukáši, přemýšlíme o Fantazii, odlet cca kolem . Doporučujete si připlatit za lepší pokoj?

  • Dobrý den Katko, osobně doporučuji volit standardní pokoj a za lepší si kdyžtak připlatit až na místě (vyjde to dle mne levněji, než ho rezervovat přes cestovku). Jinak ve vašem termínu lze zájezdy nyní sehnat od 11 590 Kč.

 • Skvěle podrobná recenze, díky za všechny ty fotky! Mohu se zeptat, je hotel dobrý pro děti? 9 a 14 let?

  • Dobrý den Filipe, díky! Z hlediska bazénů je hotel pro děti super, ale chybí mu třeba tobogány a není tu úplně 100% písečný vstup do vody, pokud toto jsou věci, které byste od resortu očekával. Mrkněte třeba na Pickalbatros Sea World.

Přidat komentář