PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Fantazia Resort

Fantazia Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   9 minut čtení

Hotel Fantazia Resort nabízí kvalitní ubytování u dlouhé písečné pláže a v některých termínech láká na cenově dostupné zájezdy včetně tohoto 8 denního all inclusive pobytu za 10 330 Kč. Je to navíc hotel se skvělými bazény, dobrým jídlem a čistým areálem.

Osobně ho řadím mezi nadprůměrně dobré hotely v Marse.

Není divu, že je resort dlouhodobě oblíbený i mezi Čechy, byť jeho nejpočetnější klientelu tvoří Italové. Hotel má totiž italského majitele a skrze společnost Bravo, pod níž hotel patří, sem právě italští turisté jezdí.

Dovolenou v hotelu Fantazia mohu vřele doporučit.

Kladné stránky resortu jednoznačně převažují nad těmi zápornými.

Hotel jsem navštívil naposledy v roce 2024. Prostřednictvím této recenze Fantazia Resortu vás s hotelem důkladně seznámím. Popíši všechny jeho části, představím vám jednotlivé pokoje, nastíním, jak kvalitní služby můžete od resortu očekávat a ukáži spoustu fotek, které jsem během pobytu ve Fantazii nafotil.

Zároveň řeknu i to, co se mi na hotelu nelíbilo, ať už chování pracovníků recepce při check-inu, slabá wifi nebo pouhá jedna 1,5 l láhev pitné vody na pokoj a den a s tím související poněkud nepochopitelný zákaz natáčení vody z barelů do vlastních lahví.

Obsah recenze:

Hotel v roce 2023 prošel zásadní změnou, byla totiž otevřena jeho nová „Premium“ část nebo chcete-li sesterký hotel Sirena Beach Resort. Lobby hotelu bylo dokončeno v roce 2024 a od té doby resort funguje samostatně, zároveň je ale nabízen i jako upgrade hostům Fantazie. Otevřením Sireny se zpřístupnily další bazény, pohodlné a moderně vybavené pokoje i nová jídelna.

Lukáš Tůma | autor recenze
Přemýšlíte o pobytu ve Fantazia resortu?
 • sdělím aktuální info z hotelu
 • řeknu, jaké pokoje a ubytovací bloky jsou ty nejlepší
 • poradím, jaký pokoj zvolit při rezervaci zájezdu
 • ověřím pro vás dostupnost slevového kódu
Volejte mi na +420 737 572 653. Odpovím každému.
Jen upozorňuji, že lidem radím ve svém volném čase. Nejsem-li schopný odpovědět hned, ozvu se vám zpět co nejdříve. Děkuji za pochopení.

Jestliže jste hotel Fantazia již v minulosti navštívili, tak vás pravděpodobně stejně víc něž moje zkušenost zajímají aktuálně nabízené zájezdy do hotelu. Osobně v případě Fantazia Resortu vždy kontroluji tuto nabídku:

Fantazia Resort: dovolená na 8 dní s all inclusive od 11 330 Kč

Pokud jste resort dosud nenavštívili, pak vám doporučuji následující recenzi alespoň rychle prohlédnout, předem se tak s hotelem seznámit a získat konkrétní představu nejen o jeho službách, ale také o jeho pláži, vstupech do moře a možnostech šnorchlováni. Upozorním, že recenze je záměrně podrobná tak, aby v ní zaznělo co nejvíce informací. Dovolte mi vám nyní jejím prostřednictvím Fantazia Resort představit.

Na úvod několik prvních fotek:

Hotel Fantazia Resort

Fantazia Resort se nachází v jižní části Marsa Alam. Zdejší mezinárodní letiště je od hotelu vzdálené 95 km po pobřeží směrem na sever. Pohledem na mapu zjistíte, nejenže v jeho nejbližším okolí vlastně nic není, ale také že Fantazia je jedním z posledních hotelů, které lze zde na jihu najít. Z těch známější hotelů je ještě o něco jižněji situovaný Gorgonia Beach Resort, Shams Alam Resort a Wadi Lahmy Azur Resort.

Zobrazit Fantazia Resort na mapě

Transfer z letiště na hotel trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, na kolika místech autobus po cestě staví. Nebýt zastávek u jiných hotelů, tak je cesta minimálně o 30 minut kratší. Délka transferu je nevýhodou, za kterou resort nemůže, je s ní však třeba kalkulovat nejen při cestě z letiště, ale i při objednávání jakýchkoliv výletů směrem na sever (Abu Dabbab, Port Ghalib) či do vnitrozemí (Luxor), kdy se bude čas strávený na cestě zastávkami u ostatních hotelů také prodlužovat. Jeho poloha je naopak výhodou při cestách směrem na jih (park Wadi el Gemal, pláž Sharm el Luli, Sataya Reef, apod.)

Fantazia je přímo u pláže, celý areál hotelu je ale oproti ní vyvýšený, odhadem o 8 až 10 výškových metrů. K moři je tedy vždy nutné sejít.

Hotel není u žádného zálivu, nýbrž u otevřeného moře, kde se nachází řada korálů. Ty zde však neformují jeden velký korálový útes táhnoucí se podél pobřeží, který je typický pro mnoho jiných lokalit v Marsa Alam. Korály u Fantazie mají různorodější charakter a u pobřeží tu vytváří několik přírodních lagun. A právě tyto laguny jsou ideální nejen na koupání, ale i na šnorchlování. Podrobněji o nich níže v recenzi.

Fantazia je 5* resort.

Evropský 5* standard sice dle mne nesplňuje, ale egyptský rozhodně ano. Zejména pak jeho Deluxe a Premium části. Služby jsou kvalitní, s klidným svědomím proto mohu hotel doporučit i náročnějším klientům.

Fantazia Resort

Areál hotelu

K hotelu se od hlavní silnice přijíždí 600 m dlouhou příjezdovou komunikací, která, byť je vně areálu, je lemována palmami. Na jejím konci je velká vjezdová brána se závorami a nonstop security službou. Za vjezdovou bránou je jakési náměstíčko s parkovacími místy a perfektně upravenými záhony s kaktusy a kvetoucími kytkami, které hned při příjezdu naznačují, že je areál krásně udržovaný a čistý.

Těsně před vstupem do recepce, který je od brány 100 m daleko, je umělé jezírko. Samotný vstup i místa, kde přibrzďují autobusy, jsou stíněné, což se u egyptských hotelů často nevidí.

Pohled na vjezdovou bránu:

Vjezdová brána do areálu hotelu

„Bazén“ před samotným vstupem do hotelu:

Vstup do Fantazia Resortu

Lobby hotelu je rozlehlé, všude jsou pohovky, křesla a stolky a mezi nimi květiny ve velkých bílých květináčích. Na zemi je lesklá dlažba a všude je čisto. V levé části lobby se nachází bar studených a teplých nápojů, nealko i alko nápojů. Bar je otevřený celý den, po půlnoci jsou za drinky však účtovány příplatky. Krom toho tu jsou nápoje v rámci all inclusive zdarma, neplatí to však pro kompletní nabídku, některé produkty (hlavně ty dovážené) jsou nad rámec all inclusive a je nutné je připlácet.

V pravé části lobby je poměrně velká recepce (až se 4 recepčními) a za ní pak pokračují dvě chodby jedna vede do hotelového wellness, druhá do malých krámků se suvenýry a dále do zahrady a hotelové části Deluxe. Lobby je prosvětlené, má velkoformátová okna a přímo za některými z nich začíná hlavní hotelový bazén.

Lobby hotelu

Areál hotelu je veliký, od severu k jihu měří 600 m, od západu k východu zhruba 300 m. Většina je bezbariérová, ale zkrátka rozlehlá. Počítejte proto s tím, že se docela nachodíte.

Fantazia Resort má 3 části. Standardní část, Deluxe část a Premium část.

Standardní sekce je situována přímo před hlavní budovou. Kapacitně i rozlohově je to část největší a její dominantou je soustava 2 bazénů, celkem 140 m dlouhých, na jehož konci se nachází kruhové, 20 m široké koupaliště pro malé děti. Bazény jsou opravdu prostorné a prostorné je i jejich okolí. Zadní, menší z bazénů (v průměru cca 45 m široký) je bazén v zimě vyhřívaný. Přímo v něm se nachází vodní swim up bar s nápoji (viz deštníkovitě zastřešené místo na fotografii níže), v blízkosti bazénu pak jednak hlavní hotelová jídelna, na druhé straně směrem k moři altánkový Gazebo bar s výhledem na moře.

Bar v hlavním bazénu

Upravené zahrady hned vedle bazénu ve standard části hotelu:

Zahrady ve standard části

Deluxe sekce, která je pouze pro dospělé (pro osoby 16+) navazuje na standard sekci z jihu. Má své vlastní bazény vybudované ve dvou úrovních. Bazény v horní úrovni se přelévají do bazénu ve spodní úrovni, na jejímž konci se nachází vířivka s výhledem na moře. Soustava Deluxe bazénů, které jsou 140 cm hluboké, měří na délku 80 m. Ani zde samozřejmě nechybí swim up bar, nad ním je pak budova s jídelnou (jen pro Deluxe část) a v patře nad ní Á la carte restaurace Valentina. Z její terasy je na Deluxe bazény i na budovy po stranách bazénů parádní výhled:

Bazén v Deluxe části Fantazia Resort

Bazén končí vířivkou (na fotce to modré) za ní klesá zatravněný svah k pláži:

Fantazia Resort Deluxe adults only sekce

Premium část je ve své podstatě zbrusu nově vybudovaný hotel označovaný jako Sirena Beach Resort & Spa. Jedná se o sesterský hotel Fantazie. Od začátku roku 2024, kdy bylo dokončeno jeho hotelové lobby, funguje jako samostatný hotel, ale běžnou praxí je, že vás tu ubytují i v případě, že cestujete do Fantazia resortu. Recepce Fantazia resortu při příjezdu často nabízí zpoplatněný upgrade do Premium sekce, respektive do nového Sirena Beach hotelu. Dominantou Premium části jsou jak jinak než bazény. Je jich tu několik a opět v několika úrovních. V horním patře je malý dětský bazén a 2 standardní oválné bazény, ty se přes skleněný předěl přelévají o patro níž do menšího bazénu. Pod ním je další bazén, jednak s vodním barem, jednak s kulatým posezením uprostřed bazénu. Na posezení s bílou koženkou dojdete suchou nohou. Bazén je zakončený podvodní lavicí a vodními lehátky, kde nepřetržitě proudí bublinky. Není to však všechno, protože se zde nacházíte stále na úrovni uměle zatravněné střechy některých pokojů. O 2 patra níž je další 30 m dlouhý ledvinový bazén, odkud pak vedou cesty dolů k pláži. Lehátka jsou okolo všech bazénů, jsou fungl nová a mají koženkové matrace. Bíle lakované dřevěné slunečníky mají led osvětlení. Za tmy svítí a jako celek to vypadá opravdu pěkně.

Budovy Premium části:

Fantazia Resort Premium část
Jeden z Premium bazénů a pohled na moře

Při příjezdu dostanete „osuškové“ karty, po jejich předložení vám personál ve stáncích u bazénů či na pláži vydá osušky. Jakmile osušky večer vrátíte, dostanete karty zpět. Druhý den oproti kartám dostáváte nové, čisté osušky. U bazénů i na pláži jsou k dispozici sprchy se sladkou vodou, stejně tak nikdy nemáte daleko na WC.

Animační programy probíhají v některých časech přímo na pláži, v tzv. Bravo Clubu a také u hlavního bazénu ve standardní části. Vzhledem k převažujícím Italům jsou programy typicky v italštině a nikoliv angličtině.

Na první pohled je vidět, že se zde o zeleň pečlivě starají. Ostatně budete zde potkávat zahradníky, které o hotelové zahrady neustále pečují. Většinu cest lemují květiny, popřípadě na krátko zastřižené keříky. Palmy napříč celým areálem jsou samozřejmostí, nenajdete přitom žádnou, na níž by byl suchý list. Trávníky jsou zavlažované, přesto jsou na některých místech vysušené. To je jediné věc, kterou lze hotelové zeleni vytknout.

Resort disponuje celkem dobře vybavenou posilovnou, několika beach volejbalovými hřišti na pláži, místem pro petang a pro hru šipek, v Deluxe části je pingpongový stůl. Za příplatek hotel nabízí wellness a saunu.

Naopak nedisponuje tobogány. Akvapark se zde aktuálně za DeLuxe adults only částí hotelu buduje. Je ale zatím otázkou, kdy bude dokončený.

Pohled z Deluxe části směrem k pláži a moři:

Fantazia Resort Premium část

Pohled z Premium části směrem na jih a k moři:

Agáve v areálu

Pokoje

Ubytovací bloky vesměs vystavěné okolo bazénů jsou tvořeny budovami o 3 podlaží. Pokoje jsou buď v přízemí nebo v první a druhém patře. Každý z nich má terasu nebo balkón. Drtivá většina pokojů v patrech má částečný boční výhled na moře.

Z těch neblíže umístěných k moři je to na pláž zhruba 100 m daleko, z těch nejvzdálenějších pak přibližně 250 m.

Fantazia Resort nabízí následující typy pokojů:

 • Standardní pokoj
 • Superior pokoj
 • Deluxe pokoj
 • Premium pokoj
 • Rodinný pokoj
 • Junior suite
 • Panorama suite
 • Premium executive

Standardní pokoje se nachází ve standardní části hotelu, jsou prostorné, mají 46 m2, s výhledem do zahrady, na bazén nebo s bočním výhledem na moře. Jsou vybaveny manželskou postelí (2×2 m) nebo 2 samostatnými postelemi (1,3×1,8 m). Jsou určeny pro 2 dospělé osoby, ale jejich maximální obsazenost je větší (2 dospělí a 2 děti nebo 3 dospělí a 1 dítě), gauč a stolek je v takovém případě nahrazen přistýlkou. Jejich vybavení je sice původní, ale za mne dostačující (velká skříň, malá lednice, funkční klimatizace, LCD TV).

Prohlédnout si fotky pokojů

Superior pokoje jsou také ve standardní části, velikostně jsou stejné jako standardní pokoje, ale jsou rekonstruované, mají novou dlažbu a jsou vybavené novým nábytkem. Mají satelitní TV včetně některých českých programů a bezplatně tu máte k dispozici pantofle a župany. Ze Superior pokojů je výhled na moře.

Deluxe pokoje jsou v novější adults only deluxe části, jsou nově vybavené a oproti superior pokojům nabízí jednak set pro přípravy kávy a čaje a 1x za pobyt můžete bezplatně konzumovat nápoje z minibaru i mísu s ovocem. Konzumace úklidem doplňovaných věcí do minibaru je ale už za poplatek.

Premium pokoje jsou v premium sekci hotelu, v Sirena Beach Resortu, jsou zbrusu nové a moderně vybavené světle hnědým nábytkem (v podobě nočních stolků, dalšího nízkého nábytku s řadou šuplíků a poliček a v podobě vestavěné skříně na chodbě, ve které je trezor, 2 župany a 2 páry pantofli), rozkládacím modrým gaučem a modrými závěsy. Všude je působivé led podsvícení – za kulatým zrcadlem v koupelně, za postelí i na stropě. Součástí je velká koupelna, kde dominují obklady v mramorových odstínech a sklo v podobě vstupních mléčných dveří a sprchové zástěny. Ve sprše jsou 2 hlavice, klasická a ze stropu visící. Koupelna je mimo jiné vybavena bidetem, telefonem, fénem, odpadkovým košem a košem na použité ručníky. V pokoji, který má 50 m2, se dále nachází rychlovarná konvice, čaje, rozpustná káva, smetana do kávy a cukry – toto vše je úklidem postupně doplňováno. Je tu také minibar (jehož jedna konzumace je v ceně pobytu, další pak za poplatek, stejně jako v případě Deluxe pokojů). Na balkóně pak klasicky stolek s 2 židlemi a dále na zdi pevně připevněný věšák na sušení plavek a ručníků.

Na pokojích úklid doplňuje balenou pitnou vodu. Pouze však jednu 1,5 l láhev na pokoj a den, což vzhledem k místním teplotám není mnoho. Napříč hotelem jsou rozmístěny barely s vodou, ze kterých si vodu můžete čepovat do plastových kelímků, nikoliv však do lahví. To personál celkem pečlivě hlídá.

Aktuálně je v hotelu Fantazia běžnou praxí, že vám je při příjezdu nabídnutý upgrade pokoje. Recepční často maximálně využívají čas, do kterého vás musí ubytovat (do 14:00) a po vašem ranní či dopoledním příjezdu vás hned neubytují ve standardním pokoji, nýbrž nabízí za poplatek lepší, typicky Premium pokoje. Pokud odmítnete, často vás nechají čekat a za hodinu na vás upgrade zkusí znova. Upgrade je bohužel nabízený za různé částky, často bez dokladu a v závislosti na tom, s jakým recepčním jednáte. Jeden vám to nabídne za 240€ na celou dobu pobytu, druhý za 110 usd a o hodinu později za 70 usd. Zkrátka to na vás různě zkouší a využívají toho, že se nikomu nechce čekat do odpoledne. Myslím si, že toto chování recepce jinak tak fajn hotelu nemá zapotřebí, ale holt se to děje. Na druhou stranu pohodlí Premium pokoje za dodatečných 70 dolarů na týden dle mne stojí za to.

Moje doporučení proto zní recepčního předběhnout a rovnou mu s pasem nějaká eura dát s tím, že chcete lepší pokoj. Uvidíte, jak bude reagovat. Lepší začít s nižší částkou, ke které můžete vždy přidat, než s vyšší částkou, která se pak špatně snižuje.

Standardní pokoj vypadá takto:

Standardní pokoj

Toto je Superior pokoj ve standardní části hotelu:

Superior pokoj

Deluxe pokoj:

Deluxe pokoj

Premium pokoj:

Premium pokoj

Internetové připojení

WiFi síť s internetovým připojením je v areálu k dispozici, není to ale žádný rychlík.

Krom hlavní jídelny funguje ve společných prostorách a je možné se připojit i na pokojích, minimálně v Deluxe a Premium části.

Kdo však potřebujete rychlé připojení, ať už na sledování videí nebo nějakých pracovních konferencí, nechť se raději na hotelové připojení nespoléhá. Doporučuji egyptskou datovou SIM kartu, osobně nějaký menší datový balíček volím vždycky jako takovou záchranu nezávisle na tom, do kterého hotelu jedu.

Stravování

Možnosti stravování hodnotím kladně. Najdou se sice nedostatky, záhy na ně upozorním, ale obecně je výběr jídel veliký a k dispozici prakticky během celého dne. Pulty s jídlem jsou čisté, číšnici milý a jídlo chutné. Odpovídá to tomu, co člověk čeká od all inclusive a hotelu vyšší kategorie.

Hlavní hotelová jídelna je označována jako restaurace Fantazia. Nachází se ve standardní části v blízkosti bazénu i recepce a je to místo, kde se formou švédských stolů servírují snídaně, obědy i večeře.

 • snídaně od 07:30 do 10:00
 • obědy od 13:00 do 15:00
 • večeře od 19:30 do 22:00

Jídelna nabízí sezení jak uvnitř hned u bufetových stolů, tak venku ve velkém zastřešeném altánu:

Venkovní část jídelny

Troufám si říct, že si zde vybere každý. Namátkou ke snídaním např. bílé fazole, míchaná vajíčka, vajíčka natvrdo, omelety a volská oka, různé druhy croissantů, lívance, palačinky, nejrůznější sladké buchty, celkem 5 druhů jogurtů, mléko s širokým výběrem lupínků, klobásky, zelenina i ovoce. Na obědy i večeře je uprostřed jídelny velký salátový bar s různou zeleninou na všemožné způsoby a nepřeberným množstvím zálivek. Nechybí pult s ovocem a sladkostmi (různé dorty a zákusky). Vždy je k dispozici pečivo, které mají zakryté fóliemi, aby neosychalo. Dále tu je těstovinový pult s několika druhy pasty, dále noky, hranolky, kebab, čerstvé pizzy, rizota, rýže, pečená kuřata, grilovaná zeleniny, filety z ryb, hovězí guláš, měkké i tvrdé sýry, uzeniny, cukety s omáčkou z rajčat a mnoho dalšího. Pokrmy se obměňují, navíc druhů jídla je tolik, že si bez problému vyberou jak vegetariáni, tak jinak dietně omezení lidé.

Deluxe část má svoji vlastní jídelnu, tzv. Sara Restaurant, kde jsou klientům s modrými all inclusive náramky servírovány snídaně a obědy. Na večeře chodí do hlavní jídelny. V patře nad jídelnou Sara je á la carte restaurace Valentina, ta je otevřena pouze večer a vybíráte si tu z klasického menu. Musím říct, že restaurace je na úrovni a jídla vypadají i chutnají velmi dobře.

Jídelna Sara:

Jídelna Sara

Svoji jídelnu má i Premium část, ale platí, že Premium hosté, stejně tak jako Deluxe hosté mohou bez omezení využívat i jídelnu hlavní.

Mimo jídelen má Fantazia plno barů:

 • Lobby bar u recepce, který je otevřený 24 hodin denně
 • Pool bar u hlavního bazénu
 • Gazebo bar – bar za hlavním bazénem
 • Cave bar – hlavní plážový bar
 • Relax bar – také na pláži
 • Deluxe bazénový bar
 • Deluxe plážový bar
 • Premium bazénový bar

Z altánkového Gazebo baru je hezký výhled na zahrady a především na moře. Gazebo nenabízí jen nápoje, je to rovněž místo, kde si můžete dát pozdní snídani (10:00 až 12:00) nebo během dne zakousnout pizzu.

Jídlo se podává i v centrálním plážovém Cave baru, v době, kdy je uzavřena hlavní jídelna. Zároveň sem pravidelně mezi 12 a 14h vozí vybraný sortiment obědového jídla. Není tedy nutné se převlékat a na oběd se vracet do Fantazia restaurace, celkem pohodlně se najíte i tady přímo na pláži (hamburgery, hranolky, rýže, těstoviny, maso, zelenina, ovoce, dezerty).

V jídelnách i barech servírují italské pivo rozlévané z lahví. Z nápojů jinak klasika – Coca Cola, Fanta, Sprite, pomerančové, jablečné a ananasové džusy. Kdykoliv si můžete z barelů načepovat čistou vodu, jak jsem ale již řekl, pouze do kelímků. U kelímků se ještě pozastavím. Ve všech barech vám nápoje lijí do plastových kelímků, které jdou po použití do myčky a opakovaně se používají. Mnoho z nich má pravděpodobně díky mytí myčkou takový nepříjemný odér, který dokáže požitek z jinak dobrého vína, které servírují, úplně zkazit. Je proto lepší si vyžádat víno přímo do skleničky.

Z Gazebo baru je fajn výhled na moře:

Gazebo bar

Pláž u Fantazia Resortu

Za přednost hotelu považuji nejen samotnou pláž, ale i rozmanitost vstupů do moře.

Pláž u Fantazia Resortu je písečná, přibližně 40 m široká a poměrně dlouhá. Její část, na níž jsou slunečníky s ležením pro hosty měří přes 500 m. Slunečníky s lehátky jsou ve 2 (Deluxe část pláže) až 7 (Premium část pláže) řadách. Z větší části se jedná o slunečníky z rákosu, v Deluxe sekci resortu to pak jsou bílé dřevěné slunečníky. Lehátková ležení jsou vždy doplněna zábranami proti větru, které zároveň vytvářejí větší soukromí. Kapacita pláže je z hlediska počtu slunečníků velká a odpovídá velikosti hotelu.

Slunečníky na pláži

Od hotelových budov je nutné na pláž sejít po některé z cest. Svah k pláži je plný kaktusů, palem, nejrůznějších keříků i květin. Ve svahu se mimo jiné nachází velká „šíšarna“ označovaná jako Beduínský stan, má prostorné venkovní sezení a výhled na moře.

Vybavenost pláže hodnotím na jedničku.

Krom výše uváděných 3 plážových barů tu jsou stánky s výdejem osušek, záchody, sprchy se sladkou vodou, několik míst vyhrazených pro plážový volejbal, dále zastíněné šipky, krámek s obrazy, vedle něj krámek s koberci, stánek se suvenýry a stánek s tetováním. Po pláži chodí velbloud Marcus, který vás za úplatu sveze. Je tu také tzv. Bravo club, kde v určitých časech probíhají animační, disco tance, jóga a jiné aktivity.

V jedné části pláže hraje celý den hudba, další sekce jsou klidné.

Pláž není nijak ohraničena, můžete její hotelovou část opustit a jít se projít po neudržované divoké části pláže plné korálů, mušlí a ostrých kamenů. Na podobnou procházku se proto hodí pevnější boty a nikoliv žabky.

Pohled na pláž
Fantazia Resort pláž

Vstup do moře z pláže není možný úplně na libovolných místech. Podloží je písečné, často však také kamenité a korálové. Z větší části se jedná o mělčiny, které jsou dobré na osvěžení, ale nikoliv na koupání. Výhodou je ovšem několik přírodních lagun, kde se každý vykoupe bez problému. Je tu jedna malinká laguna prakticky hned u pláže, dále větší a nejoblíbenější centrální laguna (cca 100×50 m veliká a místa až 4 m hluboká), do které je vstup z pláže možný po písku. Místy je písek ale dost hrubý, je proto lepší i tady mít boty do vody. Z jižního konce pláže je možný vstup do další, větší (150×80 m) a také o dost hlubší laguny, kde v některých částech ani není vidět na dno. Na ni pak navazuje ještě jedna laguna.

V lagunách obvykle nejsou vlny, rozbíjí se totiž před nimi o hlavní korálovou bariéru, a zároveň jsou celkem bezpečnými místy na koupání bez rizika žraloků nebo jiných větších mořských živočichů. Tím, že jsou tvořeny korály, jsou rovněž dobrým místem na šnorchlování.

Centrální část pláže a před ní centrální laguna:

Pláž a laguna u Fantazia Resortu

Další laguny jsou dál od pobřeží:

Laguny v moři

Šnorchlování & Potápění

Moře je čisté a díky převládajícímu korálovému podloží s velmi dobrou viditelností. Pobřeží u Fantazia Resortu poskytuje velmi dobré podmínky na šnorchlování, byť úplně ty nejnáročnější šnorchlaře, kteří pár hotelů v Marse již projeli, pravděpodobně neuspokojí. Mnoho korálů tu je totiž již mrtvých.

Šnorchlovat se dá jednak v lagunách, které jsou kolem dokola ohraničené korálovými útesy. Jsou ideálními místy pro začínající šnorchlaře nebo pro menší děti. Výhodou lagun je i fakt, že v nich není příliš znatelný odliv, a lze se v nich tak potápět celý den. Kdo bude mít štěstí, může v té největší laguně u jižního kraje resortu spatřit i želvy.

V Premium části pláže usnadňují vstup do moře 2 krátká mola. První, původní je široké, osvětlené, v dobrém stavu a pomocí něho se snadno dostanete k takovému podvodními korálovému zálivu, který je vhodný nejen na šnorchl, ale i na potápění. Molo měří 70 m a na jeho konci jsou lavičky, poličky na odložení věcí, plavčík, který dohlíží na bezpečnost, ale i rád poradí, no a také žebřík, po němž se dostanete do vody. Korálové stěny tu jsou plné nejrůznějších ryb a padají poměrně strmě do hloubky.

Pohled z Premium části na pláž a blízké molo:

Pohled na molo

Molo je široké a v dobrém stavu:

Molo

Na konci Premium části pláže je ještě jedno molo, nově vybudované a asi 40 m dlouhé. Usnadňuje vstup do dalších lagun, které se zde nachází.

O oblíbenosti místa na potápění svědčí i stánek potápěčského centra přímo na pláži. Samotné centrum se pak nachází za hlavní budovou hotelu, při příjezdu k recepci ho máte po levé straně.

Centrum zprostředkovává potápěčské výlety (s průvodcem) a potápěčské kurzy:

 • 1 ponor za 50€
 • 2 ponory za 70€
 • 10 ponorů za 280€
 • kurz Scuba Diver včetně 2 ponorů za 285€
 • kurz Open Water Diver včetně 4 ponorů za 395 €

V kurzech je zahrnuto zapůjčení veškerého vybavení. V centru si libovolné vybavení lze také zapůjčit.

Korály u Fantazia Resortu:

Šnorchlování Fantazia Resort

Moje tipy na podobné resorty

Fantazia Resort je kvalitní hotel s perfektním zázemím a dlouhou pláží. Jeho oblíbenost je do značné míry dána velkými bazény i dělením resortu do několika částí. Jeden preferuje klidnou adults only část, druhý novotou se lesknoucí Premium část, naopak pro rodiny s dětmi je vhodná část standardní. Každý si zde přijde na své.

Resort je celoročně vyhledávaný, ale kapacitně dostatečně velký. V některých, zejména prázdninových termínech však mohou být pobyty rychle rozebrány, ať už z důvodu obsazenosti pokojů nebo z důvodu obsazenosti leteckých spojů. Doporučuji vždy kontrolovat tuto nabídku zájezdů do Fantazia Resort, v rámci níž je obvykle dostupných termínů nejvíce.

Pro případ, že termínově vhodný zájezd do Fantazie nenajdete, vězte, že region Marsa Alam nabízí i některé další resorty, které jsou kvalitativně, ale i z hlediska pláže a šnorchlu s Fantazií srovnatelné. Osobně mezi ty nejpodobnější řadím následující:

Gorgonia Beach Resort je o něco víc na jihu položený 5* hotel, velký areál se 2 lagunami i molem, u něhož najdete jedny z nejlepších korálů v Marsa Alam vůbec. Naopak Pickalbatros Sea World je severněji situovaný resort, je kvalitní, relativně nový (2019) a se spoustou bazénů. Vstup do moře je možný jak z pláže, tak z mola. Kousek od letiště se pak nachází Jaz Grand Marsa, opět velký, kvalitní hotel se šnorchlem z mola, ale i nedalekým pěšky dostupným zálivem s písečným vstupem.

Lukáš Tůma | autor recenze
Váháte, jaký hotel pro vás bude ten nejlepší?
 • v Marsa Alam znám desítky hotelů
 • vyslechnu si vaše požadavky na hotel, pláž i moře
 • nezávazně poradím s výběrem vhodného resortu
 • pošlu slevový kód pro rezervaci zájezdu
Jsem vám k dispozici na +420 737 572 653. Nebo pište na Whatsapp.
Jen upozorňuji, že dotazů mi chodí hodně a lidem radím ve svém volném čase. Nejsem-li schopný odpovědět hned, ozvu se vám zpět co nejdříve. Děkuji za pochopení.

Pevně doufám, že jste díky této recenzi Fantazia Resortu získali o hotelu takové informace, které vám usnadní rozhodnutí o tom, zda je pro vás Fantazia tím správným ubytováním v Egyptě. Jestliže jste zde nenašli informaci, kterou jste hledali, nebojte se využít komentáře dole pod textem. Rád vám váš dotaz zodpovím. Fantazia Resort je hotel s kvalitními službami, prostorným a čistým areálem plným bazénů, škálou různě kvalitních pokojů a dobrým jídlem. Hotel i s ohledem na pláž, moře a ceny, ze které jsou sem zájezdy nabízeny, řadím mezi hotely v Marsa Alam s vysokým poměrem ceny a kvality.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 25
 • Z Fantazie je to cca půl hodiny busem, jinak bezva nákupy jsou v Port Ghalib, jen je to daleko. Nakoupíte za málo, ale je potřeba připočítat cestu a čas (my to nepočítáme) náramky, magnetky i za euro nebo dolar

 • Dobrý den všem, po příjezdu jsme byli hned odvedeni na snídani(podává se do 10:00), poté obdrželi náramky a mohli ihned čerpat všechny služby. Pokoj jsme měli do 1/4 hodiny (superior), někdo si doplatil 70 euro a ubyvatován byl taky hned. Ostatní asi chvilku čekali. Přijeli jsme do hotelu cca v 9:30,
  Ubytování v superior opravdu SUPER, celý areál hotelu čistý, pokrytí wifi krom jídelny . I na pláži.
  Laguna i vstup do moře s botama, molo super, šnorchlování parádníí.
  Výlet do Port Ghalib i na Abu Dabbab taky parádní, jen je to kolem hodiny a půl cesta.
  Za 10 dní letíme do Sireny, snad budeme také ttak spokojeni..
  Za nás jen samá chvála pro FANTAZII!

  • Dobrý den Renato, skvělé, děkuji za vaši zkušenost 🙂

 • Ahoj a děkujeme za informace. Dotaz : je někde v přiměřené vzdálenosti od hotelu nějaké město, vesnice kde jsou nějaké trhy, obchůdky atd? Předem děkuji za odpověď

  • Zdravím Petře, nejbližší možnost je v samotném Marsa Alam, což je cca 220 km od hotelu.

 • Pěkně jste to napsal,byli jsme loni, ubytování v Deluxe,velice spokojeni teď vyskoušime standart, věřím že i tam budeme spokojeni, stejně jde především o nádherné šnorchlování a kdo je náročnější může lodí jinam.Už se těšíme.Mejte se .

  • Dobrý den Pavle, znám řadu lidí, kteří se do Fantazie vrací a oni vědí proč, stejně jako vy. Standard pokoj asi ničím výrazně nepřekvapí, ale je fajn. Případně, pokud se vám bude chtít si připlácet za Superior, tak zvažte ten. Je v té hlavní části hotelu, u bazénů a poblíž hlavní jídelny, přitom je komfortní podobně jako deluxe pokoje.

 • Je v resortu zdravotní služba.

  • Dobrý den Milane, ano, v hotelu Fantazia doktor, lékařská služba k dispozici.

 • Dobrý den Lukáši.
  Díky za super recenzi, která nám pomohla s výběrem. Za nás mohu tento hotel jedině doporučit. Vaše recenze naprosto odpovídá čerstvě prožité realitě (27.5. – 3.6.)
  Nevím, jak je to v jiných částech (my jsme byli v Deluxe), ale s personálem jsme se bez problémů domluvili (za opravdu pár „drobných“ a v ledničce se vždy objevili dvě 1,5 l láhve vody 🙂
  Jinak úplně nechápu recenzetypu „nejsi Ital = nikdo se s tebou nebaví“ Nic podobného jsme tam nezažili, naopak personál byl vždy velice milý a ochotný. Jídlo skvělé, k našemu příjemnému překvapení bylo dobré i jejich nabízené víno a pivo.
  Prostě naprostá spokojenost. Ještě jednou díky i za tu datovou SIM, kterou jsme ale vůbec nepotřebovali. WiFi byla úplně všude (kromě té jídelny).
  Milan

  • Dobrý den Milane, moc díky za váš názor na hotel i za to, že s výše sepsanou recenzí vy sám ztotožňujete. Jsem rád, že vám před cestou usnadnila výběr hotelu, věřím, že usnadní výběr i ostatním, kór nyní, když jste vy sám po vašem pobytu má slova potvrdil. Mějte se fajn 🙂

 • Dobrý den Lukáši, molo mohou používat všichni klienti Fantazie ? Letíme 18.5. 2024 ?Jsme 70+ co by jste nám doporučil ohledně tohoto hotelu. Děkuji
  Blanka

  • Dobrý den Blanko, ano, molo, ačkoliv se nachází před nově vybudovanou Sirenou, tak mohou využívat všichni, tedy i klienti Fantazia Resortu. Vše podstatné jsem se snažil uvést v rámci recenze, zajíma-li vás něco konkrétního, ptejte se, rád odpovím, budu-li vědět.

 • Dobrý den Lukáši, prosím o informaci, jak je to s jídlem a pitím po příjezdu do hotelu? na pokoj si počkáme, ale jídlo a pití můžeme čerpat v rámci all hned? Letíme 7.5.2024/děkuji Renata

  • Dobrý den Renato, ano, pokud vím tak toto ve Fantazii neřeší, pokoj sice kolikrát hned nedají, ale na jídlo můžete jít hned.

 • Děkuji Lukáši,nakonec jsem po 3 dnech intenzivního čtení všech recenzi vybrala hotel Gorgonia,který leží v národním parku a prý je nejkrásnější pro šnorchlování 🥰
  Hotel Fantazia ,zde jsem četla dost špatných recenzí,skoro každá recenze byla,že dělají velké rozdíly mezi Čechy a Italy- které tam upřednostňují 🤨

  • Gorgonia je dobrá volba, myslím, že budete spokojeni 🙂 Klidně pak dejte vědět, jak se vám tam líbilo.

 • Dobrý den, potřebovala bych poradit ,chceme do Egypta dva dospělí a dvě děti 6 + 13 let a rozmýšlím se mezi hotelem fantazia rezort a dále mezi hotelem Gorgonia beach rezort
  Obě dvě dlouhé recenze o těchto dvou hotelích jsem od Vás četla …
  Který by byl prosím lepší? Ta starší celá 13 let by chtěla šnorchlovat a také bych chtěla ,aby druhá dcera 6 let měla také vyžití, hlavně u moře

  • Dobrý den Michaelo, díky za váš dotaz a já osobně bych být vámi upřednostnil hotel Fantazia – sice u něho nejsou žádné tobogány pro děti (ty ale nejsou ani u Gorgonie), ale myslím si, že je u něj pro děti lepší přístup do vody (byť jen v některých místech, tam, kde se vstupuje do lagun, ale to jste se v textu výše určitě dočetla). Krom toho je také výborný zdejší skutečně velký bazén. No a v neposlední řadě si myslím, že laguny u Fantazie jsou na šnorchl lepší, než laguny u Gorgonie.

 • Dobrý den, uvažujeme o tomto hotelu s rodinou děti 14 a 16 let, mám pár dotazů: 1) jaké jsou veškeré výhody premium, kromě lepší vybavení pokoje?( Myslím vstupy do restaurací, bazénů,na pláži)2) nevíte zda bude v červenci otevřen nový aquapark? 3) večerní programy, zábava?

  • Dobrý den, premium pokoje dnes již spadají pod hotel Sirena Beach Resort, ten byl začátkem letošního roku konečně dobudován a otevřen (včetně recepce, restaurace a dalšího jeho zázemí). Jako host Sirena hotelu můžete využívat jak Sirena bazény, tak hlavní bazén ve Fantazii, nikoliv ale ten v adults only části, omezení na pláži žádná nejsou. Akvapark se stále buduje, dle mne to v létě hotové nebude, odhadoval bych spíše koncem letošního roku.

 • Dobrý den, Lukáši, díky za úplně dokonalou recenzí. Uvažujeme o tomto hotelu s kamarádkou a nemám úplně jasno ve dvou věcech. Můžete mi, prosím, poradit? 1)Balená voda je denně doplňována ve všech typech pokojů, i v těch „nejobyčejnějších“ standardních? Pokud ne, dá se v někde v hotelu za rozumnou cenu koupit? 2) Pokud budeme chtít využívat úplně všechny bazény, včetně části Premium, tak je nutné se ubytovat v hotelu Siréna? Nebo jsou bazény ve všech částech přístupné hostům ze všech typů ubytování? Moc děkuji za odpověď. Zdraví Vás Jana

  • Dobrý den Jano, myslím si, že volbou tohoto resortu nic nezkazíte. Ano, balená voda je doplňovaná ve všech pokojích, i standardních, jen tedy upozorním na to, že se jedná o jednu 1,5 l lahev denně. Kupovat nic není třeba, doporučuji čepovat vodu z barelů s pitnou vodou, které jsou na různých místech hotelu. Bazén v DeLuxe části je určen pouze pro zde ubytované, jinak je ale jiné bazény možné využívat bez omezení, tedy i bazény hotelu Sirena. Pokud by vás ještě něco zajímalo, jsem vám k dispozici.

 • Zdravím Lukáši,chtěla jsem se jen zeptat v jaké části se nachází standardní pokoje?že článku mi vyplývá že nejspíš někde uprostřed, mezi premium a Deluxe,je to tak?máme do hotelu letět za týden,a dozvěděla jsem se že se tam na jedné ze stran staví auqapark tak by mě zajímalo z jaké strany,abychom kdyžtak dostaly ubytování v jiné sekci. Nerady bychom poslouchaly hluk ze stavby.dekuji moc za Vaši odpověď.Lenni

  • Dobrý den Lenko, ano, přesně tak, jsou v budovách, které jsou u hlavního bazénu, při pohledu z hlavní budovy (hlavní bazén je před hlavní budovou) to je po levé a pravé straně bazénu. Po pravé straně je tam více bloků a dále je deluxe část. Akvapark se staví po pravé straně hlavní budovy, čili je to poblíž deluxe části a budov na pravé straně hlavního bazénu. Pokud budete moci, volte proto některý ze standardních pokojů vlevo od hlavního bazénu 🙂

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den Lukáši, přemýšlíme o Fantazii, odlet cca kolem . Doporučujete si připlatit za lepší pokoj?

  • Dobrý den Katko, osobně doporučuji volit standardní pokoj a za lepší si kdyžtak připlatit až na místě (vyjde to dle mne levněji, než ho rezervovat přes cestovku). Jinak ve vašem termínu lze zájezdy nyní sehnat od 11 590 Kč.

 • Skvěle podrobná recenze, díky za všechny ty fotky! Mohu se zeptat, je hotel dobrý pro děti? 9 a 14 let?

  • Dobrý den Filipe, díky! Z hlediska bazénů je hotel pro děti super, ale chybí mu třeba tobogány a není tu úplně 100% písečný vstup do vody, pokud toto jsou věci, které byste od resortu očekával. Mrkněte třeba na Pickalbatros Sea World.

Přidat komentář