PruvodceEgyptem.cz » Hurghada » Sunrise Royal Makadi Resort

Sunrise Royal Makadi Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   9 minut čtení

Hotel Sunrise Royal Makadi Resort nabízí dobré služby, disponuje kvalitním zázemím i pláží s bezproblémovým písečným vstupem do vody. Navíc v některých termínech láká na cenově dostupné zájezdy, all inclusive pobyty zde začínají na 12 690 Kč, což je jeden z důvodů, proč je hotel tak oblíbený.

A to i mezi Čechy.

Jeho oblíbenost je však dána i celou řadou dalších vlastností a specifik hotelu, které vám postupně ukáži.

Osobně sice k hotelu mám připomínky, pravdou ale je, že poměr kvality a ceny nabízí hotel vysoký.

Hotel Sunrise Royal Makadi proto mohu s klidným svědomím doporučit.

Pobyt v hotelu se mi líbil.

V rámci následující recenze Sunrise Royal Makadi vám hotel podrobně představím. Detailně popíši areál hotelu. Řeknu, jaké bazény resort nabízí, co tu lze vidět pod vodou při šnorchlování i to, jaké à la carte restaurace se v areálu hotelu nachází.

Povím, jak dobře funguje hotelová WiFi a nastíním důvody, proč si myslím, že je hotel vhodný pro rodiny s dětmi. Uvedu i veškeré mé výhrady k hotelu, ať už je to hlučnější klimatizace na pokojích, příliš malé stolky na balkónech, slunečníky propouštějící sluneční paprsky nebo třeba často se tvořící fronty u kávovarů.

Obsah recenze:

Pokud jste resort v minulosti už navštívili, tak vězte, že krom kompletní rekonstrukce některých ubytovacích bloků a jejich faktickému oddělení od areálu, kdy dnes představují nový luxusní hotel Sunrise Tucana Resort, se v areálu příliš nezměnilo a služby zůstávají na stejně vysoké úrovni jako dříve. Spíše než recenzi tak pravděpodobně hledáte konkrétní termíny a pobyty. V případě hotelu Royal Makadi je dobré kontrolovat následující nabídku:

Sunrise Royal Makadi Resort: dovolená s all inclusive od 12 690 Kč

Patříte-li mezi ty, kteří hotel dosud nenavštívili, tak vám doporučuji si tuto recenzi alespoň rychle proběhnout. Záměrně jsem recenzi sepsal podrobně tak, aby v ní každý našel to, co ho o hotelu zajímá. Věřím, že následující informace vám pomohou se rozhodnout, zde je pro vás resort vhodnou volbou či nikoliv. Dovolte mi vás nyní prostřednictvím recenze s hotelem Royal Makadi seznámit.

Úvodem pár fotek:

Hotel Sunrise Royal Makadi

Ačkoliv Sunrise Royal Makadi přímo v Hurghadě neleží, tak v rámci nabídek cestovních kanceláří figuruje právě mezi hotely v Hurghadě. Ve skutečnosti se nachází 30 km jižně od Hurghady. Transfer z letiště v Hurghadě je poměrně rychlý, zabere 30 minut.

Hotel leží přímo u zálivu Makadi Bay.

Zobrazit Makadi Bay na mapě

Makadi Bay je dlouhodobě oblíbenou oblastí, ostatně svědčí o tom i počet hotelů, jež zde byl kolem zálivu postupně vybudován. Dnes tu je přes 20 hotelů nejrůznějších velikostí a kvalit. Některé disponují tobogány, jiné dokonce golfovým hřištěm. Jedny mají z pláží pohodlné přírodní vstupy do moře, jiné nabízí koupání ve velkých uměle vytvořených lagunách a u zbývajících jsou vybudována mola.

Každý disponuje svojí pláží.

Stejně tak Sunrise Royal Makadi.

Ze všech zdejších resortů má hotel Royal Makadi jednu z nejlepších poloh, jakou může v rámci pobřeží okolo Makadi Bay mít. Je v místech, kde korály vstup do moře z pláže nijak nekomplikují. To je jeho předností. Na druhou stranu ale nezklame ani vyznavače potápění, protože korály tu nedaleko od pláže jsou. Za většími z nich je pak možné po pobřeží popojít. Podrobněji o tom v sekci šnorchlování.

Jedná se 5* hotel.

Ne vše tomu ale odpovídá. Personál je od uklízečů až po manažery, až na některé výjimky, zcela profesionální. Občas je dokonce vidět, jak obchází lidi na pláži, vyptávají se, zda jsou spokojeni a hledají u hostů náměty ke zlepšení. Faktem ale je, že to je resort starší, což je samozřejmě na jednotlivých prostorech znát a znát to je i na pokojích.

Hotel Sunrise Royal Makadi

Areál hotelu

Vjezd do areálu je přes velkou bránu, od níž k samotné recepci hotelu vede 400 m dlouhá příjezdová komunikace. Hned za vjezdovou bránou začíná parková úprava hotelu v podobě palem, kvetoucích keřů a zastřižených trávníků. Po levé straně nejprve minete 4 tenisové kurty, hned za nimi, jak po levé, tak po pravé straně komunikace začínají první ubytovací budovy i bazény. Dále po levé straně minete hřiště na minigolf, za nímž autobus přibrzdí, a vy se tak ocitnete u hlavní hotelové budovy.

Příjezdová komunikace

Lobby hotelu není umístěné v žádné impozantní hale, jak by mohl člověk od resortu podobné velikosti a kategorie čekat. Naopak. Je to spíš několik vzájemně propojených širších chodeb a prostorů. Hned za vstupem je vlevo několik pohovek na sezení. Po pravé straně je recepce. Naproti recepci je Lobby bar, tzv. The Hub (aktuálně uzavřený), a vedle něj informační koutek s prospekty jednotlivých cestovních kanceláří.

Hned vedle recepce je vstup na WC a na stěně zde rovněž najdete obrazovky, skrze které je možné si zarezervovat místo v některé z hotelových restaurací. Dále vpravo je prostor s původními, ale vkusnými dřevěnými stolky a židlemi. U stěny tu je umístěn kávovar a první občerstvením a hned za rohem bar s nápoji.

Lobby je průchozí směrem k hlavnímu hotelovému bazénu.

V hotelu jsem napočítal celkem 7 bazénů.

Ten hlavní je ve tvaru nepravidelně vykousaného kruhu, zhruba o rozměrech 60 x 50 m. Plocha bazénu je zmenšena o 3 ostrůvky. Ty jsou vzájemně propojené mostky a na každém z nich je jedna palma a několik lehátek. K jednomu ostrůvku je přimknutý i bazénový bar, tzv. Island Pool bar. Ještě doplním, že směrem od hlavní budovy hotelu má bazén pozvolný vstup, jinak je ale 165 cm hluboký a na bezpečnost v něm dohlíží plavčík.

Hlavní bazén v Sunrise Royal Makadi

Hned vedle hlavního bazénu je bazén plavecký, ten má 30 m na délku a 20 m na šířku. V zimě je vyhřívaný, a stejně tak je vyhřívaný i další bazén, jež s tím plaveckým přímo sousedí a který je posledním ze tří bazénů v prostoru před hlavní hotelovou budovou. Všude je dostatek lehátek u slunečníků. Slunečníky jsou velké, dřevěné, ale jejich nevýhodou je fakt, že stíní jen příčnými latěmi, mezi kterými jsou mezery. Tedy 100% stín neposkytují.

Další bazény jsou v zadních částech hotelu. Jednak to je ledvinový bazén o délce 50 m (také je v zimě vyhřívaný) a u něj je i menší kruhový bazén pro malé děti, v jehož středu je několik malých skluzavek. Hotel disponuje ještě dalším velkým bazénem, který je předělen na dvě části. Jednu klidnější a jednu, do které ústí zdejší tobogány. Royal Makadi má celkem 15 tobogánů. U bazénu je rovněž malé, kompletně zastřešené a tedy stíněné brouzdaliště pro úplně ty nejmenší.

Tobogány v Sunrise Royal Makadi Resortu

Mimo bazénů a tobogánů je v areálu hotelu stůl na ping pong, šipky, místo vyhrazené pro lukostřelbu, basketbalový kurt, hřiště na beach volejbal a již zmíněný minigolf a kurty na tenis. Tyto sporty tu jsou zdarma.

K dispozici je i posilovna. Rovněž v ceně pobytu.

Je umístěna v patře v budově u hlavních bazénů, má prosklenou stěnu, a je z ní tedy parádní výhled na hotelové bazény. Fitness je poměrně velký a ve srovnání s posilovnami v jiných hotelech v Egyptě, jež jsem měl možnost navštívit, je velmi dobře vybavena. Upozorním jen na to, že vstup do ní je možný až od 16 let, mladší děti personál hotelu do posilovny nepustí.

Pohled z minigolfového hřiště směrem k tobogánům, ty jsou schované za palmami:

Sunrise Royal Makadi Resort - minigolf

Hřiště na beach volejbal:

Hřiště na plážový volejbal v hotelu

Rozlohou je hotel velký.

Od nejvzdálenějších ubytovacích bloků je to na pláž 500 m daleko. Areál je čistý a je znát, že se o něj dennodenně starají.

Pro lepší orientaci přikládám plánek hotelu, zatmavená část dnes patří k sousednímu Sunrise Tucana resortu:

Mapa hotelu Sunrise Royal Makadi

Pokoje

Sunrise Royal Makadi má celkem 465 pokojů.

Ty jsou umístěny v jednotlivých ubytovacích budovách, kterých je v hotelu celkem 16, z toho je 15 menších bloků a jeden blok větší, který je vybudován kolem bazénu s tobogány. Nenechte se prosím zmást některými staršími orientačními plánky, na kterých je bloků ještě více. Některé z nich totiž již nyní náleží do sousedního hotelu Sunrise Tucana Resort, který vznikl kompletní rekonstrukcí vybraných hotelových budov.

Ubytovací bloky jsou dvou nebo třípodlažní (mají tedy přízemí a první a druhé patro). Domnívám se, že z žádného z bloků, potažmo z pokojů není přímý výhled na moře. Kdysi hotel výhled na moře nabízel, ale budovy v blízkosti pláže jsou dnes součástí právě onoho nově otevřeného sousedního Sunrise Tucana resortu. Všechny pokoje disponují terasou či balkónem.

Royal Makadi má následující pokoje:

 • Standardní pokoj – o velikosti 36 m2, max. 3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě
 • Aqua pokoj – o velikosti 55 m2, max. 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti
 • Rodinný pokoj – o velikosti 55 m2, max. 3 dospělí nebo 3 dospělí a 1 dítě
 • Rodinný suite – o velikosti 70 m2, max. 3 dospělí a 1 dítě nebo 2 dospělí a 2 děti

Aqua pokoje jsou umístěny ve vetší budově u bazénu s tobogány, v bloku č. 10. Většina aqua pokojů má tedy na tobogány výhled. Ostatní pokoje mají typicky výhled do některé z přilehlých zahrad. Větší rodinné suity disponují dvěma oddělenými ložnicemi.

Pokoje jsou funkční, ale současnému 5* standardu neodpovídají.

Fakt, že má hotel již řadu let za sebou, je na pokojích zkrátka znát.

Prohlédnout si fotky pokojů

Jsou vybaveny dřevěným nábytkem natřeným světle modrou barvou. Každý z nich má malý trezor, kam se tak akorát vejde notebook, dále satelitní LCD TV (kde běží i ČT24), varnou konvici, box na přípravu kávy a čaje, 0,5 l láhve balené vody a malou lednici s minibarem. Nechybí samozřejmě ani individuálně ovládaná klimatizace, která je poněkud hlučnější, ale lze si na to zvyknout a navíc bez ní to zde v převážné části roku ani nejde.

Pokoje mají poměrně stísněné koupelny, ty jsou vybaveny sprchovým koutem a je tu i fén. Matrace na postelích jsou pohodlné, ale upozorním na to, že manželské postele mají jen jednu společnou přikrývku.

Pokoje jsou denně uklízené. Pravděpodobně i vám se první den přijde představit váš uklízeč s tím, že kdybyste cokoliv potřebovali, máte se na něj kdykoliv v průběhu pobytu obrátit.

Pohled na ubytovací bloky:

Areál hotelu Royal Makadi

Dětské hřiště:

Dětské hřiště

Internetové připojení

WiFi v hotelu Sunrise Royal Makadi je k dispozici zdarma.

A funguje celkem dobře.

Lze říct, že bezdrátové připojení je v celém areálu hotelu. Použitelně silný signál je jak na pokojích, tak i na pláži. Občas má výpadek nebo internet jede pomaleji, ale většinu času to je bez problému. Pořizovat si egyptskou datovou SIM kartu tak v případě pobytu v Royal Makadi není nutné, snad jen v případě, že chcete mít 100% jistotu či chcete mít připojení i v momentech, kdy budete mimo hotel někde na výletech.

Stravování

Výběr jídel i jednotlivých restaurací nabízí hotel široký.

Sharzad International Restaurant je hlavní hotelovou jídelnou, kde jsou v bufetovém stylu servírovány snídaně (od 07:00 do 10:30), obědy (v létě od 13:00 do 15:00 a v zimě od 12:30 do 14:30) i večeře (v létě od 19:00 do 22:00 a v zimě od 18:30 do 22:00). Je celkem šikovné, že bufetové stoly, nejsou koncentrovány jen v jednom místě, naopak jsou po jídelně více rozprostřeny. Zřejmě i díky tomu se tu obvykle žádné fronty netvoří s výjimkou front u kávovarů při snídaních a front na těstoviny a omelety, které kuchaři připravují přímo před vámi.

Jídla je hodně, tedy denně lze ochutnat trochu něco jiného, na druhou stranu se pokrmy prakticky neobměňují a jsou každý den stejné. Vybere si podle mne ale úplně každý. Kuřecí maso, hovězí maso, objevuje se i kachní a krůtí maso nebo masa mletá, vždy alespoň dva druhy ryb a nějaké mořské plody. Ke snídaním plno čerstvých sýrů a dokonce čerstvé džusy, k obědům i večeřím řada nejrůznějších zákusků. Navíc vždy je k dispozici hodně ovoce, zeleniny i velké množství salátů. Bez problému se zde nají i vegetarián nebo jinak dietně omezený člověk.

V restauraci je mnoho číšníků, kteří se starají o roznos nápojů i průběžný úklid stolů.

Přes oběd není nutné chodit do hlavní restaurace, pohodlně se najíte i venku, např. v bufetu Splach Pool bar u hlavního bazénu, kde je možné si z jídel dát například polévku, saláty, pizzu, hamburgery, hotdogy nebo ze sladkého lívance či vafle.

Občerstvení a barů je v resortu několik:

 • Splah Pool bar / Pergola bar – u hlavního bazénu, otevřen od 10 do 24h, servis jídla mezi 12 a 16h
 • Sun Ray bar – bar v lobby hotelu, otevřen od 10 do 24h
 • Chiringuito bar – plážový bar s nápoji otevřen od 10 do 18h, v zimě do 17h
 • Island Pool bar – nápojový bar přímo v hlavním bazénu, otevřen od 10 do 18h, v zimě do 17h
 • Aqua bar – bar s občerstvením a nápoji v bazénu s tobogány, otevřen od 10 do 18h, v zimě do 17h, servis jídla od 12 do 16h
 • Family pool bar – nápojový bar u ledvinového bazénu otevřen od 10 do 18h, v zimě do 17h
 • Victoria Pub – kulečníkový bar otevřen od 12 do 24h
 • The Hub – lobby bar, který je aktuálně uzavřen
 • Aquaris Club – obvykle otevřen od 23 do 02h, nyní ale uzavřen
 • Sultana Cafe – není zahrnut v rámci all inclusive a i ten je aktuálně uzavřen

Hlavní občerstvení, tzv. Splash bar je u sportovního plaveckého bazénu:

Splash bar u hlavních bazénů

Omrzí-li vás večeře v hlavní jídelně, je možné navštívit některou z à la carte restaurací. Jejich návštěva je v all inclusive zahrnuta, je jich možné navštívit vícero za pobyt, ale je potřeba si stůl v nich předem rezervovat na dotykových obrazovkách u recepce hotelu.

Přehled à la carte restaurací:

 • Basilico – italská restaurace v hlavní budově
 • Manzoku – asijská restaurace hned vedle té italské
 • Elia – středomořská restaurace vedle budovy s posilovnou
 • Frida – mexická restaurace, před recepcí po pravé straně
 • Chimichurri – steaková restaurace u bazénu s tobogány
 • Roots Diet & Light restaurace – veganská, vegetariánská, bezlepková, nízkotučná a bez mléčná jídla
 • Beduínská restaurace

Dodám, že u pláže je ještě restaurace Felucca, která je zaměřená na ryby a mořské plody. Ta do all inclusive programu nepatří, jídla v ní si tedy normálně platíte.

Každý na to bude mít asi jiný názor, ale já hodnotím stravování v hotelu jako velmi chutné a bez jakýchkoliv nedostatků. Někomu může vadit téměř se neobměňující nabídka pokrmů v hlavní jídelně, ale upřímně si myslím, že to plně vynahrazuje ona široká paleta à la carte restaurací, které v hotelu jsou. Doplním, že tyto restaurace fungují jen večer a to od 19 do 22h v létě a od 18:30 do 22h v zimě.

Ukázky jídel z hlavní jídelny:

All inclusive stravování v Sunnrise Royal Makadi
Zákusky a sladkosti

Pláž u Royal Makadi

Velkou předností hotelu je jeho pláž i vstup do moře z ní.

Pláž je písečná, je asi 250 m dlouhá a 30 m široká. Po celé její délce jsou lehátka se slunečníky. Na můj vkus jsou poměrně blízko u sebe, ale velká kapacita hotelu jich tu holt nedovoluje mít méně. Slunečníky jsou na pláži ve 4 až 7 řadách s tím, že v některých místech jsou lehátka umístěna i na trávě mezi palmami za pláží.

Lehátka jsou dřevěná, na nich jsou matrace. Plážové osušky se vyzvedají na kartu, kterou při příjezdu obdržíte, vyzvednout si je je možné jak u bazénu, tak přímo na pláži. Tentýž den se na stejných místech vracejí. Zároveň je možnost si vzít červenou vlaječkou, tu pověsit na slunečník a nikdo vás pak během dne nebude obtěžovat. Slunečníky jsou stejné jako ty u bazénu jen s tím rozdílem, že zde na dřevěných konstrukcích je položený i rákos, který kompletně stíní.

Pobřežní promenáda, travnatý pás a za ním písečná pláž:

Pláž

Bohužel se zde děje to, že si někteří hosté zabírají lehátka na pláži v časných ranních hodinách. Personál hotelu proti tomu částečně zasahuje tím, že věci z lehátek do 07:00 ráno sbírá, po sedmé hodině to ale už nedělá. Výsledek je ten, že první řady jsou obvykle velmi rychle obsazeny.

Pláž je z obou stran ohraničena místy vyhrazenými pro průjezd člunů, vodních skútrů, šlapadel a paddleboardů. Oblast určená ke koupání je ale veliká dostatečně a sahá téměř 100 m od břehu.

Vstup do vody je pozvolný.

Na některý místech je zcela písečný, na jiných jsou u vstupu do vody malé ploché a hladké skály. Boty do vody nejsou potřeba.

Pro děti je tedy pláž perfektní a stejně tak koupání v moři, protože vodní hladina je v této části zálivu Makadi Bay klidná a bez vln. Navíc tu jsou plavčíci, kteří na koupání v moři dohlížejí.

Po pláži není problém chodit na procházky. V tomto směru tu neplatí žádné omezení pouze na hotelovou pláž tak, jak to je v případě mnohých hotelů v Hurghadě, ale můžete klidně procházet skrze pláže sousedních hotelů a po nich dojít třeba na severní konec zálivu. Tam je mimo jiné i molo, přes které lze vstupovat k hlavní korálové bariéře.

Pláž

Šnorchlování

Makadi Bay je v regionu Hurghady dle mého názoru jedno z nejlepších míst na potápění. Korály jsou jak na jižní, tak na severní straně zálivu.

Tím, že Sunrise Royal Makadi leží v centrální části zálivu, tak přímo před hotelovou pláží a ve vyhrazeném prostoru ke koupání moc korálů zrovna není. První začínají zhruba 30 m od pláže a další, o něco větší jsou v oblasti bójek, tedy přibližně 100 m od břehu. I tak jich ale není mnoho. Přesto doporučuji, abyste si nezapomněli šnorchovací výbavu s sebou přibalit.

Šnorchlovat lze chodit k sousedním hotelům.

Kdo chce korálů více nebo kvůli nim nechce plavat tak daleko od pláže, nechť jde na sousední pláž, na pláž hotelu Fort Arabesque, kde první korály začínají už po pár metrech od písečného vstupu do moře. Ostraha vás mezi resorty nechá volně procházet. Dno před Fort Arabesque je písečné a v něm jsou na mnoha místech podvodní korálové ostrovy. Často v malé hloubce, kde dospělí bez problému stačí. Voda je krásně čistá, želvy tu sice potkáte jen výjimečně, ale ryb je zde nespočet.

Další možností je dojít k již zmíněnému molu. Je sice od Royal Makadi téměř 2 km daleko, ale dojít k němu skrze pláže soudních hotelů lze a člověk si z jeho konce může vyzkoušet šnorchlovaní v hlubší vodě u hlavního pobřežního korálu.

Korál u Fort Arabesque:

Korály
Šnorchlování

Moje tipy na podobné resorty

Sunrise Royal Makadi Resort je kvalitní hotel s perfektním zázemím. Je pravda, že je starší, ale jeho služby jsou i tak na velmi dobré úrovni. Velkým lákadlem je i jeho pláž a zároveň pěkný podmořský svět, byť za ním je lepší dojít či doplavat k sousednímu resortu.

Tím, jak je hotel oblíbený, tak bohužel není výjimkou, že bývá v některých termínech obsazený. Doporučuji, ať prioritně kontrolujete tuto nabídku zájezdů do Royal Makadi. Pokud ani tam nespějete, tak vězte, že v Egyptě najdete i jiné resorty podobné kvality a s podobnou charakteristikou, jež má Royal Makadi.

Jsou to především tyto hotely:

Hotel Magic Life Kalawy ležící 90 km jižně od Hurghady je kvalitní resort s perfektní lagunou nebo s možností šnorchlu z mola. Disponuje tobogány, stejně jako Radisson Marina Resort, který je v Marsa Alam, opět se jedná top hotel, kde je vstup do moře písečný, ale první korály jsou k vidění v těsné blízkosti pláže. Mojí oblíbenou volbou v Marsa Alam je Jaz Solaya, rovněž výborný hotel, také v zátoce. Navíc hned vedle hotelu je velký akvapark, který lze bezplatně využívat.

Lze však zůstat i přímo v Makadi Bay a zvolit buď sousední Fort Arabesque, který ale obvykle vychází o něco dráž než Royal Makadi. Levnější alternativou je Prima Life Makadi, který je vedle Fort Arabesque a který na rozdíl od Arabesque dětem nabídne několik tobogánů.

Dobrá dostupnost z Hurghady, několik à la carte restaurací, pěkná pláž a dostupné šnorchlování. Navíc skvělé zázemí pro děti, ať už je to dětské hřiště a dětský klub, tobogány nebo minigolf. To jsou hlavní důvody, proč volbou hotelu Royal Makadi nic nezkazíte. Pevně věřím, že jste v rámci této recenze Sunrise Royal Makadi nabyli takové informace, díky kterým se budete schopni správně rozhodnout, zda je pro vás hotel vhodnou volbou. Jestliže vás o resortu zajímá něco dodatečného, co jsem opomenul zmínit, využijte komentáře pod textem a prostřednictvím nich se mne na hotel doptejte.

Potápění
Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den Lukáši, jak je to prosím s minibarem na pokoji? Je v ceně a je průběžně doplňován nebo ne? Nevíte, zda jsou na pláži sprchy?

  • Dobrý den Michale, minibar je doplňován denně, ovšem jen nealko, konkrétně voda, cola a sprite. Zpoplatněno to není. Sprchy u pláže jsou a jsou tam i nízké kohoutky na umývání nohou od písku.

 • Dobrý den, chceme do hotelu vyrazit zhruba za 3 týdny. Vyplatí se s rezervací ještě počkat kvůli případným last minute cenám?

Přidat komentář