PruvodceEgyptem.cz » Hurghada » Club Magic Life Kalawy

Club Magic Life Kalawy

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Club Magic Life Kalawy, často také označovaný jako TUI Magic Life Kalawy nebo Magic Life Kalawy Imperial, nabízí kvalitní služby, krásný šnorchl z mola, ale i bezpečné koupání ve velké laguně s písečným vstupem přímo z pláže. Navíc v některých termínech láká na cenově dostupném pobyty, jakým je třeba tento all inclusive zájezd za 13 390 Kč. Není tak divu, že je hotel oblíbený i mezi Čechy.

Obvykle zde ale převažuje německá klientela.

Na ni je resort zaměřen, a i proto jsou jeho služby na egyptské poměry tak kvalitní. Milý a profesionální personál, nádherná hotelová zahrada, ale i skvělé jídlo, to jsou příklady některých jeho předností.

Hotel Magic Life Kalawy mohu s klidným svědomím doporučit.

A to i přesto, že má některé své mouchy.

V následující recenzi hotelu Club Magic Life Kalawy vám resort detailně představím. Povím, zda je vhodný pro děti i jaké možnosti vyžití nejen pro ně, ale i pro dospělé hotelový areál nabízí. Nastíním, jak moc dobré či nedobré gurmánské zážitky vás tu čekají, ale zmíním i to, jak je to zde s hotelovou wifi.

Podrobně popíši zdejší pláž a především jednotlivé vstupy do moře. Řeknu, jak to tu je s potápěním a dozvíte se i to, že je zde celkem slušná šance na to spatřit delfíny! Budu chválit, ale i kritizovat, ať už absenci varné konvice na pokojích či příliš omezenou dobu, kdy je možné využívat hotelové bazény.

Obsah recenze:

Jestliže jste hotel již někdy navštívili, tak vězte, že jeho služby stále zůstávají na velmi dobré úrovni. Navíc hotel si vracející se hosty předchází a dává jim malé pozornosti, například v podobě županů a přezůvek. Plánujete-li se vrátit i vy, pravděpodobně víc než samotná recenze vás zajímají konkrétní zájezdy. V případě Club Magic Life Kalawy osobně vždy kontroluji tuto nabídku:

Club Magic Life Kalawy: dovolená na 8 dní s all inclusive od 13 390 Kč

Pokud zvažujete pobyt v Kalawy prvně, tak vám doporučuji si tuto recenzi alespoň letmo prohlédnout. Předesílám, že to je recenze velmi podrobná, v rámci které jsem se snažil hotel ze všech stran vylíčit tak, aby o něm každý získal co nejreálnější představu. Dovolte mi i vás nyní s hotelem prostřednictvím této recenze seznámit.

Začnu několika obrázky, další fotky pak následují přímo v textu:

Hotel Magic Life Kalawy

TUI Magic Life Kalawy je situovaný mezi Hurghadou a Port Ghalib, tedy letoviskem v oblasti Marsa Alam. Obvykle figuruje mezi nabídkou hotelů v Hurghadě, ačkoliv Hurghada samotná je odsud přes 80 km daleko. Nejbližšími městy je tak 30 km na sever ležící Safaga a 50 km jižně ležící El Quseir. Doporučuji se podívat na mapu a získat z ní povědomí o tom, v jaké lokalitě se hotel vlastně nachází.

Jízda z letiště v Hurghadě sem sice trvá cca 1 hod a 10 minut, ale standardně transfer na hotel zabere mnohem více vzhledem k tomu, že autobus cestou zastavuje i u jiných hotelů a Kalawy je vlastně úplně poslední zastávkou.

Počítejte proto s minimálně 2 hodinami strávenými na cestě.

To je sice jistou nevýhodou, kór po únavném nočním letu, ale odměnou pro vás bude koupání v krásné klidné laguně.

Zobrazit lagunu Kalawy na mapě

Laguna je situovaná v zálivu, který je od volného moře pevně oddělen korálový útesy. Mělké korálové podloží je přes 200 m široké a ačkoliv se voda přes korály dostává, právě kvůli této přírodní bariéře je smysluplnější mluvit o laguně než o zálivu. Z písečné pláže je vstup do laguny snadný a koupání v ní bezproblémové a bezpečné. Částečně uměle vybudovanou lagunu považuji za velkou přednost hotelu.

Resort je samostatně stojící.

Široko daleko žádné jiné hotely nejsou. Ty nejbližší jsou u Safagy a v bezprostředním okolí hotelu je tedy jen vyprahlá kamenito-písčitá poušť. Výhodou je fakt, že přilehlé pobřeží i moře má hotel sám pro sebe. Na druhou stranu je zde člověk odkázán pouze na hotelový areál. To ale v Egyptě není žádnou výjimkou.

Navíc Magic Life Kalawy je 5* hotel.

Jeho služby jsou na velmi dobré úrovni. O tom ostatně svědčí na první pohled maličkosti, ať už je to uvítací dopis od manažera hotelu v češtině či poděkování při odjezdu včetně dárku v podobě egyptského čaje.

Hotel Magic Life Kalawy Imperial - rodinný bazén

Areál hotelu

Hlavní silnice, ze které je přes hlídanou security bránu vjezd do areálu hotelu, probíhá těsně kolem resortu. Chtěl bych ale podotknout, že silnice atmosféru hotelu nijak neruší. Prvně, není vůbec frekventovaná, za druhé kolem hotelu prochází jen její jeden směr, druhý je o 0,5 km dál směrem do vnitrozemí, za třetí u silnice je jen hlavní hotelová budova a některá sportoviště, budovy, v nichž jsou pokoje, jsou blíže k moři.

Od vjezdové brány je to k hlavnímu vstupu do hotelu asi 200 m daleko. Již před vstupem je několik vzrostlých palem a zavlažované trávníky.

Příjezdová cesta k hlavnímu vchodu do hotelu:

Příjezdová cesta k hotelu

Světlé hotelové lobby s lesklými mramorovými podlahami působí příjemným dojmem. V jeho levé části jsou křesla na sezení, v pravé části lobby je hotelová recepce.

Lobby se dá projít a vyjít z něj přímo ven. Nejprve se ocitnete v zastřešené části se stolky, ze které po čtyřech schodech sestoupíte do prostoru s dalším posezením, tentokrát již pod volným nebem a umístěným okolo malé středové fontány. Odsud vás několik dalších schodů po projití brány vytvarované z živého plotu dovede až k hlavnímu hotelovému bazénu.

Kalawy má celkem 5 bazénů.

Hlavní, tzv. „activity“ bazén je rozdělen do dvou částí, tedy na dva bazény. Jedna jeho část je v zimě vyhřívaná. Jako celek má asi 50×20 m. Hned vedle něj je bazén pro malé děti, ve tvaru ledviny o velikosti cca 10×5 m. Podobně jako to má řešené oblíbený hotel Jaz Solaya v Marsa Alam, tak i v Kalawy může být v létě část dětského bazénu zastřešená, tedy ve stínu. O úroveň níž je další bazén, tzv. relax pool, tedy místo bez dovádějících děti, místo určené k odpočinku, kde na klid dohlíží plavčík. Stejně jako jedna část hlavního bazénu a jako bazén pro děti, i relax bazén je v zimě vyhřívaný. Hotel tyto bazény vyhřívá v období od listopadu do května.

Bazén označovaný jako rodinný je v zadní části hotelu. I ten je dostatečně velký na plavání, má cca 35×15 m. V zimě sice vyhřívaný není, ale za to nabízí 3 středně velké tobogány. Dva přímé a jeden delší, oranžový s několika zatáčkami.

Kolem všech bazénů jsou dle mého názoru naprosto dostatečné počty lehátek. Nemají slunečníky, nýbrž jsou zastřešeny dřevěnými konstrukcemi s rákosím či bílými látkami stejně jako v resortu Iberotel Costa Mares. V porovnání se slunečníky to je za mne lepší řešení, které poskytuje více stínu a tedy i pohodlí.

Hlavní hotelový bazén:

Hlavní bazén v Magic Life Kalawy

Blíž k moři je tzv. relax bazén:

Odpočinkový bazén

V zadní části hotelu pak bazén s tobogány:

Bazén s tobogány

Resort krom bazénů disponuje tenisový kurty, fotbalovým hřištěm, lukostřelbou, stoly na ping pong, posilovnou, tělocvičnou i místem pro trénink bojových sportů. Promyšlená jsou také 3 jízdní kola na spinning v zastíněném altánu a s výhledem na celou lagunu. Na pláži jsou pak dvě hřiště na plážový volejbal.

Plno kladných bodů si u mne hotel získal půjčovnou paddleboardů, kajaků i windsurfů. Vše zdarma.

Areál hotelu má velmi povedenou hotelovou zahradu s řadou míst k sezení i odpočinku. Je na první pohled vidět, že se tu o zeleň pečlivě starají. Palmy doplňují nejrůznější keře a živé ploty, mnoho z nich úhledně zastřižených, agáve i kaktusy, banánovníky a sem tam je i nějaký citrusovník. Věc, která se v jiných hotelech moc nevidí, je fakt, že kvetoucí keře se popínají po mnohých budovách a po balkónech některých pokojů. Tím dostává celý areál hotelu Magic Life Kalawy celkem jedinečnou atmosféru.

Kvetoucí areál hotelu

Pokoje

Hotel to je poměrně velký. A to nejen rozlohou areálu, ale i počtem pokojů Nabízí jich celkem 533.

Pokoje jsou umístěny ve dvou až tří podlažních budovách. Ubytovacích budov či bloků je tu celkem 14 a jsou značeny čísly 10 až 23. První čtyři budovy, tedy bloky č. 10, 11, 12 a 13, jsou v relativní blízkosti pláže i hlavního a relax bazénu. Úplně nejblíž to je z bloku č. 11, který je hned vedle dětské bazénu a k prvním plážovým slunečníkům je to od něj 50 m daleko.

Druhá skupina bloků, budovy č. 14 až 23 jsou vystaveny kolem bazénu s tobogány a tedy tvoří spíš takovou zadní část hotelu. Ačkoliv i ony jsou v těsné blízkosti pobřeží a moře, na pláž, odkud se dá jít do moře po písku, je to od nich dále. Z těch nejvzdálenější odhadem 450 m daleko a podobně daleko je to z nich i do hlavní hotelové restaurace.

Jaké pokoje hotel nabízí:

 • standardní dvoulůžkový pokoj – s plochou 32 m2 (buď s manželskou postelí nebo postelemi oddělenými)
 • rodinný pokoj – s plochou 42 m2
 • rodinný pokoj – s plochou 64 m2 (jedná se o 2 dveřmi propojené dvoulůžkové pokoje s 2 koupelnami)

Rodinné pokoje ubytují až 4 osoby. Jinak dvoulůžkové pokoje i pokoje rodinné jsou k dispozici jak ve variantě s výhledem do zahrady nebo na bazén (za ně se nepřiplácí), tak ve variantě s výhledem na moře (obvykle s příplatkem). Každý pokoj disponuje terasou nebo zastřešeným balkonem.

Hotel je v současné době již starším resortem. To sice není vidět na bazénech či jeho službách, ale je to znát na pokojích. Jsou čisté, denně vzorně uklízené, ale jsou vybaveny starším nábytkem. Je funkční a plně dostatečný, ale zkrátka nikoliv nejnovější.

Prohlédnout si fotky pokojů

Mne osobně to zde nijak nevadilo, ale dokáži si představit, že náročným lidem to vadit může.

Koupelny jsou dostatečně prostorné, s velkým zrcadlem, fénem a oceňuji i walk in sprchové kouty. Trochu jsem se akorát pozastavil nad papírový kelímky v koupelně namísto skleněných.

Dále na pokoji klimatizace (s centrální jednotkou, ale individuálně nastavitelná a v zimním období využitelná jako vytápění, je-li potřeba), malý trezor, LCD TV a malá lednička s minibarem zdarma, tedy balená voda, nealkoholické nápoje (Cola, Fanta) a pivo – postupně během pobytu úklidem doplňováno. Upozorňuji, že na pokojích není varná konvice a tím pádem chybí i servis na přípravu kávy a čaje. V případě manželské postele je potřeba počítat s jednou společnou přikrývkou, což je věc, kterou také ne každý ocení.

Pohled na budovy přímo na pobřeží (nikoliv však u pláže):

Pobřežní promenáda

Internetové připojení

Bezdrátové připojení v hotelu Magic Life Kalawy Imperial je zdarma.

Wifi je napříč celým areálem. To ale bohužel neznamená, že všude internet funguje bezproblémově. V hotelovém lobby a venku v jejím okolí to běží dobře, u bazénů také a na pláži rovněž, jen s občasnými výpadky. V ostatních místech hotelu jak kde. Problematické je připojení na pokojích. V některých to funguje, v jiných nikoliv. Často je potřeba vyjít na terasu, abyste signál chytili. A kupříkladu v hlavní restauraci wifi není vůbec.

Každopádně dá se s tím fungovat, ale s datově náročnějšími činnostmi moc nepočítejte, kór na pokojích. Pokud stabilní internet potřebujete, kupte si radši egyptskou SIM kartu.

V souvislosti s internetem si je možné stáhnout hotelovou aplikaci „TUI Magic Life app“, v rámci které budete mít přehled o dění v hotelu, o jednotlivých programech a zároveň je skrze ní možné zarezervovat kapacitně omezené fitness lekce nebo stůl na večeři v jedné z a la carte restaurací.

Stravování

Možností stravování je v hotelu celá řada.

Hlavní restaurace zvaná „Magico“ je umístěna vedle hlavního bazénu a je to místo, kde jsou v rámci all inclusive v bufetovém stylu nabízené snídaně, obědy i večeře, a to v následujících časech:

 • snídaně od 07:00 do 14:00
 • obědy od 12:30 do 14:30
 • večeře od 19:00 do 21:30

Překvapilo mne, jak je zde místnost s jednotlivými bufetovými stoly veliká. Je skutečně prostorná a samotných stolů s jídlem tu je řada, takže fronty vůbec nevznikají. Tedy až na výjimky, kdy čekáte na něco, co servírují kuchaři přímo vám na talíř. V rámci Magico restaurace je k dispozici i mikrovlnka, varná konvice a ohřívač lahví, vše tak, aby zde byl člověk schopný připravit stravu i pro ty úplně nejmenší děti.

Bufetová strava je výborná, pestrá a v dostatečném množství. Nikdy nechybí pokrmy evropské a mezinárodní kuchyně ani pokrmy místní, arabské kuchyně. Výběr je veliký, každý si najde to své a bez problému si zde vyberou i jakkoliv dietně omezení hosté. Ať už dodržujete vegetariánskou stravu, bezlepkovou nebo třeba bezmléčnou dietu, tak vám tu vyjdou vstříc. Navíc vše je pečlivě popsáno anglicky i německy, takže vždy víte, co si dáváte.

Bufet v hlavní jídelně Magico

Ke snídaním je k dispozici vše, na co jen pomyslíte. Stejně tak k obědům a večeřím. Velký výběr ovoce, zeleniny i zeleninových salátů. Neobjevuje se sice vepřové maso, což je v arabské zemi pochopitelné, ale za to je k dispozici vše ostatní – tedy konkrétně kuřecí i krůtí maso, typicky 3 až 4 druhy hovězího masa upraveného na různé způsoby (i ve formě hovězího guláše), ale třeba i jehněčí kotlety. Nechybí vždy alespoň tři druhy ryb, občas se objevuje velký grilovaný tuňák, kterého porcují přímo před vámi. Dále je možné ochutnat langusty, kalamáry, mořský jazyk a nejrůznější plody moře.

Z příloh nikdy nechybí hranolky, různé druhy rýže, 4 druhy těstovin i různě upravené brambory, například brambory ve smetaně. Samozřejmostí je i pizza.

Menší jídla během dne či odpolední palačinky není problém dostat i v plážovém nebo bazénových barech. Barů je v hotelu několik:

 • Wunderbar – 24 hodin denně otevřené občerstvení hned vedle hotelového lobby
 • bar u hlavního bazénu
 • bar u bazénu s tobogány
 • plážový bar
 • kavárna Coffee House, kde se servíruje káva se zákusky
 • tzv. Disco bar
 • „Terrace“ bar

Obsluha v restauracích i barech se až na výjimky chová profesionálně, ochotně a s úsměvem a je důležitou součástí celkově příjemné atmosféry, která tu panuje. Nápoje i drinky vám nosí až k lehátku.

Hotel krom hlavní Magico restaurace nabízí i À la carte restaurace s otvírací dobou od 19:00 do 21:00. Je to:

 • Sofra – restaurace se zaměřením na místní speciality
 • Trattoria – restaurace s mezinárodní kuchyní
 • restaurace East, kde vaří asijské pokrmy
 • Fish & Grill restaurace

Každý může v rámci svého pobytu některou z restaurací Sofra, Trattoria a East 1x za pobyt bezplatně navštívit. Nutná je však rezervace předem. Případné další návštěvy jsou zpoplatněné, a stejně tak je zpoplatněná i Fish & Grill restaurace.

Restaurace Trattoria:

Restaurcae Trattoria v hotelu Kalawy

Luxusně vypadají leckteré sladké zákusky, posuďte sami:

Zákusky a sladkosti

Občerstvení & bar u bazénu:

Občerstvení & bar u bazénu

Pláž u Kalawy

Jak jsem již naznačil v úvodu, tak hotel Magic Life Kalawy Imperial leží u laguny, kterou od volného moře dělí korály. Resort je na severní straně laguny, a stejně tak i hotelová pláž.

Pláž u Kalawy je písečná a orientovaná na jih.

Je to spíš takový hrubší písek, sem tam s nějakým kamínkem. Hlavní část pláže, na které jsou i lehátka, je asi 200 m dlouhá, 50 m široká a je denně upravovaná. Slunečníky jsou uspořádány v devíti řadách, je jich tu asi 280, což není zrovna málo, na druhou stranu to odpovídá plné kapacitě hotelu, resp. počtu hotelových pokojů. Na můj vkus jsou lehátka dost blízko sebe. Je ale fakt, že jednotlivá místa jsou od sebe oddělena proutěnými zábranami a navíc z daleka ne všechny lehátka bývají obsazeny, při nejmenším při mé návštěvě to tak nebylo.

Vstup do moře je pozvolný a po písku.

Písečné je i samotné dno v laguně. Přesto nejsou od věci boty do vody. Vezměte si je s sebou. I v laguně se může vyskytnou třeba perutýn, který nemusí být ve zvířeném písku vidět.

Oblast, která je dostatečně hluboká na koupání má asi 125 m na šířku a 200 m na délku. Nejedná se tedy o žádnou malou lagunu. Je přes ní natažené plovoucí lano, které představuje hranici, za kterou se už nesmí. Začínají za ní totiž korály. Na pláži je plavčík, který na pořádek i bezpečnost celý den dohlíží. Vlny zde však nečekejte, ty se rozbíjí o korálovou bariéru. Hladina tu je naprosto klidná, a i proto vhodná i pro ty nejmenší děti.

V zadní části pláže je již zmiňovaná půjčovna kajaků, windsurfů a paddleboardů. Kdykoliv tu je možné si cokoliv z toho půjčit a na lagunu vyrazit. Za hraniční lano však ani tak nesmíte.

Odliv je v laguně citelný, voda dost ustoupí. Prostor na koupání se za odlivu sice zmenší, ale úplně nezmizí, což je celkem podstatné.

Pohled od hotelu směrem na pláž a lagunu:

Laguna u hotelu Magic Life Kalawy Imperial

Lehátka a slunečníky na pláži:

Pláž

Písek i větší množství koupajících se lidí však znamená mírně zakalenou vodu, ve které toho není moc vidět. Ačkoliv i přímo v laguně ryby jsou, tak na pozorování podmořského života to není úplně nejlepší místo. K tomu je lepší do moře chodit přes molo.

Šnorchlování

Jedině přes zdejší molo se lze pohodlně dostat na volné moře a ke korálům.

Molo je 230 m dlouhé. Večer je osvětlené a nejen na jeho konci, ale i zhruba uprostřed je možnost sezení na dřevěných lavičkách. Na konci mola jsou vpravo 3 vstupy do moře po žebřících. Jsou pevné, ale jejich spodní konce končí volně ve vodě. Na bezpečnost, ale i na to, aby se zde lidé příliš nepřibližovali ke korálům, tu dohlíží plavčík. Zároveň na konci mola vlaje vlajka, typicky žlutá, ale v době větších vln i červená. Při červené vlajce je vstup zakázán a v takový den si zde nazašnorchlujete. Na to buďte připraveni. Holt se nejedná o žádné šnorchlování v klidném zálivu, nýbrž na otevřeném moři, kde zkrátka vlny někdy bývají. Kdo má smůlu na větrné počasí, může se s červenou vlajkou klidně potýkat celý týden.

Molo

Pohled z mola směrem na sever:

Pohled z mola na sever

Korálová stěna přímo u mola sahá asi 6 m hloubky, v jiných místech zde korálové stěny padají až do hloubky 20 m. Samotné dno je potom písečné.

Podmořský život tu je parádní.

Hejna malých, ale i velkých ryb, lze vidět murény, rejnoky, chobotnice a plno menších rybek nejrůznějších odstínů a barev. Ačkoliv Kalawy osobně neřadím k těm nejlepším místům, kde lze spatřit želvy, jako je záliv u Iberotel Costa Mares nebo zátoka u Malikia Abu Dabbab resortu, není pravda, že by se zde želvy nevyskytovaly. Stačí mít jen trochu štěstí.

Navíc Kalawy je výborným místem na to spatřit delfíny, kteří zde do blízkosti mola připlouvají. Někdy i ve větších skupinách 5 jedinců.

Potápění u Magic Life Kalawy Imperial

O vhodnosti místa na šnorchlování i potápění svědčí přítomnost potápěčského centra „Magic Divers“ přímo na pláži. Je sice trochu nelogicky umístěné na druhém konci pláže, tedy dál od mola, na druhou stranu zapůjčenou potápěčskou výstroj vám na konec mola dovezou. K zapůjčení výstroje na přístrojové potápění budete potřebovat mezinárodní potápěčskou licenci, lékařské potvrzení a váš potápěčský logbook.

Pro začátečníky potápěčské centrum nabízí jednak zkušební ponory v hlavním hotelovém bazénu, a to každé pondělí a pátek mezi 15:45 a 16:45. Potom, co si to vyzkoušíte, se můžete hned zapsat do jednoho z nabízených kurzů, které začínají vždy následující den:

 • kurz Scuba Diver – dvou denní kurz za 229 EUR
 • kurz Open Water Diver – tří denní kurz za 399 EUR

Cenově to není úplně levné. V některých lokalitách v Marsa Alam lze kurzy absolvovat levněji. Např. v Coraya Divers u Jaz Solaya nebo v Brayka Divers u hotelu Brayka Bay, kde cena za scuba diver kurz činí 189 EUR.

V potápěčském centru je možné samozřejmě zapůjčit i jakoukoliv výbavu na šnorchlování. Potápěčská maska s ploutvemi vyjde na 4 EUR, neoprén na 6 EUR.

U potápěčské centra je i orientační plánek hloubek jednotlivých útesů u konce mola:

Plánek korálů u mola

Byť se nejedná o žádný záliv, korály tu jsou přesto velmi pěkné:

Korály

Občas se tu vyskytne i želva:

Želva

Moje tipy na podobné resorty

Magic Life Kalawy Imperial osobně řadím mezi velmi kvalitní egyptské hotely se službami na vysoké úrovni. Oceňuji, širokou paletu sportovního vyžití, kterou příliš mnoho jiných resortů nenabízí. Oblíbenost Kalawy je dána i lagunou a krásnou pláží, kterou hotel nabízí.

S přihlédnutím k tomu, že je resort oblíbený hlavně mezi západoevropskými turisty, může být v některých termínech celkem obsazený. Pokud se zdá být ve vašem termínu nedostupný, doporučuji se podívat na tuto nabídku zájezdů do Kalawyy, v rámci které je obvykle dovolenou v hotelu možné rezervovat.

Pokud dojde na to, že ani tam neupějete, tak vězte, že v Egyptě lze najít i některé další hotely s podobnými parametry jako má Kalawy.

Doporučil bych se podívat především na:

Osobně by mojí volbou číslo jedna byl resort Jaz Solaya, od kterého je vstup do moře možný jak z pláže, tak z nedalekého mola. Výhodou oproti Kalawy je fakt, že se zde koupete v zálivu, červená vlajka z důvodu vln tu proto nehrozí. Další silnou stránkou je velký sousední akvapark, který mohou hosté Jaz Solaya bezplatně využívat.

Laguna u Kalawy, navíc s možností si zapůjčit kajaky či paddleboardy, je však jedinečná. Volbou Kalawy rozhodně nic nezkazíte. Naopak. Magic Life Kalawy Imperial je výborný hotel, který mohu vřele doporučit. Ačkoliv v jeho blízkosti nic není, týdenní pobyt v resortu s tak dobrými službami, uteče jako voda. Věřím, že jste v rámci této recenze hotelu získali odpovědi na všechny otázky, které vás o Magic Life Kalawy zajímaly. Hotel jsem navštívil a jestliže jsem opomenul něco zmínit, můžete se na to doptat prostřednictvím komentáře pod textem.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, zvažujeme v nejbližších týdnech dovolenou v Kalawy s dětmi 8 a 11 let. Jsou tu pro ně prosím nějaká hřiště, aby se zabavili?

  • Dobrý den Markéto, dětské hříště tu je jedno, je součástí dětského klubu, který funguje každý den, je pro děti do 16 let a animátoři v klubu děti fakt zabaví. Jinak, pokud ještě nemáte finálně vybráno, tak volné zájezdy do Kalawy doporučuji vybírat zde a ideálně to rezervovat přímo u cestovky.

 • Děkuji za tak detailní recenzi. Zajímalo by mne, jaké pivo se v hotelu podává a jaká je hloubka v laguně.

  • Dobrý den Tomáši, v minibaru na pokoji byl Heineken, předpokládám, že právě ten podavají i v barech a restauracích. Hloubka laguny se mi špatně odhaduje, ale za přílivu už 25 m od pláže nestačíte. Hluboká je za mne dostatečně a bez problému se v ní vykoupete i za odlivu.

Přidat komentář