Egypt: Internet a SIM karty

Napsal: Lukáš   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 206

Ten, kdo se vydá na dovolenou do Egypta, dřív nebo později narazí na problém připojení. Bezproblémově funkční internet v Egyptě není bohužel v řadě zdejších resortů stále samozřejmostí. Často je nevalné kvality nebo se draze připlácí.

To je fakt.

Zároveň je potřeba si uvědomit, že v Egyptě neplatí tarify tak jako platí napříč zeměmi EU a že telefonní operátoři řadí Egypt mezi země spadající do tzv. druhé nebo třetí zóny. Jinými slovy, využijete-li zde služby českého operátora, velmi pravděpodobně si draze připlatíte. Především za data, ovšem připlácet budete výrazně i za volání nebo SMS.

Jaké tedy existují možnosti?

Na kolik zhruba vyjde internet v hotelu. A kolik zaplatím za egyptskou SIM kartu? Pojďme se na to společně podívat.

Internet v hotelu

První variantou je se spolehnout na internet v hotelu. Upozorňuji však, že kvalitní internet, jež by byl v rámci ceny pobytu dostupný zdarma nejen ve společných prostorách, ale rovněž na pokojích, je v Egyptě poměrně zřídka kdy viděný jev. Vzhledem k této skutečnosti každému doporučuji si předem ověřit, jak to s internetovým připojení v daném hotelu skutečně je.

Egypt internet

Některé resorty nabízí internet v Egyptě zdarma alespoň ve společných prostorách (typicky u recepce, v některých případech venku u bazénů nebo dokonce na pláži). Kvalita podobných „veřejných“ připojení je však často nízká a řada lidí reportuje potíže s tím se vůbec ve vytíženějších hodinách k síti připojit.

Bohužel i v dnešní době je v Egyptě stále tou nejčastější praxí to, že se za internetové připojení v hotelech připlácí 🙁

 • někde se připlácí za možnost používat internet na pokojích
 • jinde je připojení zpoplatněné v celém areálu hotelu!!

Vždy záleží na konkrétním resortu. Zároveň to má každý nastavené trochu jinak. Celkem běžně je dodatečně přikoupené připojení svázané s jedním zařízením. Internet v takových případech tedy nelze využívat na více zařízeních současně.

I ceny se liší.

Např. v hotelu Abu Dabbab Beach Resort zaplatíte za 1 den 8 €, za 7 dní 23 €.

Je tedy dobré si včas zjistit, jak to s internetem ve vašem hotelu je. Můžete se zeptat zde dole v diskuzi pod článkem, rád pro vás situaci na místě prověřím. Popřípadě se zeptat v CK, byť je otázkou, zda vám na to budou schopni popravdě odpovědět.

Datová SIM karta

Kdo jede na dovolenou do hotelu, kde je připojení jakkoliv omezeno, a přitom se omezovat příliš nechce, nechť volí mobilní SIM kartu.

Lokální datová SIM karta je dle mého názoru nejlepší způsob toho, jak internet v Egyptě řešit.

Nejste tak na nikom závislí, připojení máte neustále k dispozici (nenacházíte-li se zrovna někde ve vnitrozemí Egypta), internet můžete snadno sdílet mezi více zařízeními vytvořením mobilního hotspotu. V neposlední řadě to obvykle vychází výrazně levněji, než si na celý týden připlácet připojení v hotelu.

Mimo datových SIM karet lze volit i kombinaci dat a volání (předplacené mezinárodní minuty), což se hodí pro toho, komu nestačí volání přes internet a potřebuje být i během dovolené ve spojení s ČR prostřednictvím klasických telefonních hovorů.

V této souvislosti si dovolím upozornit na to, že, jak se píše v příspěvku v této diskuzi, tzv. VoIP volání je v Egyptě běžně blokované. Přes Skype nebo přes WhatsApp si z Egypta nezavoláte.

V Egyptě působí tři hlavní operátoři:

 • Vodafone
 • Orange
 • Etisalat

Krom nich můžete narazit i na nabídky menších, popř. virtuálních operátorů. Na pobřeží Rudého moře má dlouhodobě nejlepší mobilní pokrytí Vodafone. To neznamená, že by tu Orange nebo Etisalat SIM karty nefungovaly. Potíže s nimi mohou výjimečně nastat v takových případech, kdy jste v některém hotelu, který je takříkajíc „více stranou“. Jedete-li ale do letoviska typu Hurghada, jež je významným pobřežním městem, nemá smysl polemizovat nad tím, kterého z operátorů z hlediska pokrytí zvolit.

Kde SIM kartu koupit

Existuje řada možností toho, jak lokální egyptskou SIM kartu získat. Koupit ji lze:

 • přímo u oficiálního operátora
 • v prodejním stánku na letišti
 • ve stáncích „operátorů“ v areálech některých hotelů
 • u delegáta
 • v obchodě přímo ve vašem hotelu

Řada lidí si SIM kartu objednává ještě před odletem z ČR. Tuto možnost nabízí české Tripito.cz. Patří to k těm cenově nejdostupnějším variantám a navíc jednáte s českou stranou, nikoliv s nějakým egyptským překupníkem. Podrobnosti, nejen o této variantě, uvádím níže.

Dál upozorňuji, že ne v každé letovisku, jsou všechny výše uvedené možnosti dostupné.

Egypt SIM karta

SIM kartu v Hurghadě doporučuji zakoupit buďto přímo na letišti, kde najdete oficiální zastoupení jednotlivých operátorů, případně lze navštívit některou z Vodafone prodejen ve městě. To se nabízí, budete-li bydlet např. v blízkosti nákupního centra Senzo Mall.

V Marsa Alam je situace složitější.

Na letišti má zastoupení pouze operátor Orange a operátor We. Kdo chce kartu Vodafone, musí doufat, že ji dostane buď od delegáta nebo v hotelu. V obou případech samozřejmě s tučnou přirážkou.

Alternativní cestou je objednat si Vodafone kartu předem, ještě z pohodlí domova, a nechat si ji na letiště v Marsa Alam doručit v době vašeho předpokládaného příletu. Ceny jsou následující:

 • 2,5 GB  za  15 eur
 • 4,0 GB  za  19 eur
 • 6,0 GB za 21 eur
 • 8,0 GB  za  23 eur
 • 12,0 GB  za  28 eur
 • 20,0 GB  za  38 eur
 • 40,0 GB  za  53 eur

Podrobnosti o objednávce datových SIM předem najdete zde na Tripito.cz.

Co si všechno pohlídat

Kdo plánuje koupi karty ve stánku na letišti, měl by brát v úvahu to, že většina příletů do Egypta z ČR je v časných ranních hodinách. Tedy v době, kdy mohou být prodejní místa zavřená.

V Hurghadě to je obvykle tak, že alespoň jeden ze stánků je vždy otevřen. Na letišti v Marsa Alam otvírací dobu prodejních míst neznám.

Kdekoliv si kartu budete na vlastní pěst kupovat, buďte obezřetní.

Pokud možno, nedávejte svůj telefon z ruky a trvejte na tom, že si kartu do zařízení dáte sami. Právě to je totiž moment, kdy je nepoctivý prodejce může využít vaší nepozornosti a do telefonu dát fyzicky kartu s nižším objemem dat.

Informujte se o tom, jak si můžete zkontrolovat zbývající počet dat. Ty si zkontrolujte ihned. Zjistíte-li totiž zpětně, že jejich objem nesouhlasí, těžko se budete v Egyptě vracet na místo, kde jste kartu koupili, natož její koupi následně reklamovat.

Kdo se nechce při koupi datové SIM karty v Egyptě spálit, může si ji objednat předem, kdy má garanci toho, že dostane skutečně to, co si objednává a kupuje. Ať už se rozhodnete řešit internet v Egyptě jakkoliv, komentáře dole pod textem tu jsou pro vás. Pište do nich své dotazy na toto téma. Konkrétně tuto problematiku znám celkem podrobně. Proto, budu-li vědět, rád vám poradím.

Diskuze k článku

Počet komentářů : 206
 • Krásný den přeji. Myslíte, že by bylo možné objednat SIM s daty, která by byla už zítra v ranních hodinách? Řešíme to narychlo díky last minute…

  Kristýna

  • Dobrý den Kristýno, omlouvám se, ale bohužel jsem si vaši zprávu přečetl až dnes. Tedy v době, kdy již v Egyptě jste. Kartu (Vodafone kartu) bych pro vás rád zařídil, ale předpokládám, že jste si ji již obstarala nějakým jiným způsobem. Kdyby náhodou ne, zareagujte mi na e-mail, který vám právě zasílám a vše dohodneme (s doručením karty na váš hotel).

 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možno mi pomoct koupit sim kartu přes internet. Dělám zrovna přijímací zkoušky na vysokou školu během zájezdu a potřebuju tedy stabilní internetové připojení, děkuji za pokud možno brzkou odpověď.

  • Dobrý den Terezo,

   ano, není to problém, rád to pro vás zařídím. Budu vás kontaktovat na e-mail, přes který dohodneme veškeré detaily (datum a čas předání karty, atd. – vše v závislosti na tom, kdy do Egypta cestujete).

 • Dobrý den,
  mohl byste mi prosím pomocí získat SIM kartu s daty. Odlétáme v sobotu v ranních hodinách a rádi bychom měli kartu co nejdříve. Šlo by to? Moc děkuji za ochotu.

  • Dobrý den Eliško, ano určitě. Hned vám posílám e-mail 🙂

 • Dobrý večer Lukáši, do Egypta sice plánují cestu až za cca 14 dní, ale ráda bych si zajistila data. Jak to přes Vas funguje?
  Chtěla bych si hotelu Jaz Maraya.
  Nemůžu se dostat na komentáře pod „mořský svět“ nevíte, jaký je tady mořský svět? Děkuji a hezký večer Eva

  • Dobrý den Evo,

   ohledně datové SIM karty vás budu kontaktovat na e-mail, zašlu vám kompletní informace včetně ceníku a budu čekat na to, až si konkrétní velikost karty vyberete. Následné potvrzení objednávky je otázky dvou e-mailů, vše vám potvrdím a podrobně vám vysvětlím, jak si kartu na letišti vyzvednete.

   Úplně teď nevím, co myslíte tím, že se nemůžete dostat na komentáře pod „mořský svět“, v každém případě je to tu následovně: přímo u hotelu nějaký pohodlný vstup do moře vlastně není. Buď se chodí do nedaleké zátoky Coraya (po pobřeží směrem na sever), kde nejprve narazíte na vstup z mola, dál je pak i vstup přímo z pláže. Nebo lze využívat vstupy u sousedního hotelu (od Jaz Maraya situovaného jižně) – chodit buď z pláže do laguny nebo přes molo ke korálu. Obě lokality nabízí dobré podmínky na šnorchlování, uvidíte plno ryb, někdy dokonce želvu, kdo má štěstí, může zde spatřit i delfíny. Nevýhodou mola u sousedního hotelu je fakt, že zde na volném moři vstup do vody často zamezují vlny, tzn. zbývá buď ona laguna, popřípadě tedy celá Coraya zátoka.

 • Hezky den všem .
  Koupili jsme si sim kartu Orange v Hurgádě údajně 28 gb za asi 12 nebo 15 € teď jsi nejsem jist . Jen že aktivaci jsme udělali až na hotelu a ukázalo se že místo 28 gb máme jen 6gb tak buď si nech te vložit sim kartu hned na letišti a ať vám hned udela aktivaci a ukáže že mate svoje data za který jste zaplatili.
  S pozdravem Martin 25.6.2021

  • Martine, díky za sdílení vaší zkušenost. U některých Orange karet (netvrdím, že to je váš případ) se dodatečná data aktivují vytočením jednoho z následujících kódů: #12#11# nebo #1000#.

 • Dobrý den. Mohu poprosit více Info? Děkuji

  • Dobrý den Stanislavo, jasné, zasílám 🙂

 • Dobry den, nevíte jak zjistit zůstatek dat na SIM kartě Etisalat? Děkuji JCink

  • Dobrý den Josefe, doporučil bych stáhnout jejich oficiální aplikaci „My Etisalat“, která vám spotřebu dat, resp. zůstatek ukáže.

 • Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat ohledně sim karty, protože brzy odlétám.

  • Dobrý den Lukáši, co přesně vás zajímá? Domluvme se tak, že se vám ozvu na váš e-mail (udělám to hned), prostřednictvím kterého se budete moci na karty doptat a případně si je i objednat. Pěkné odpoledne.

 • Dobrý den Lukáši, 25.7 letíme směr Marsa, měli by jsme zájem o datové karty. Jedeme čtyři rodiny a karet by bylo asi cca 5 nebo 6. Můžeme se nějak domluvit. Martina

  • Dobrý den Martino, určitě ano. Hned vám zašlu podrobnější infromace na váš e-mail. Děkuji.

 • Dobrý den. Mohu poprosit info k objednávce datové karty? Děkuji

  • Dobrý den Milane, zasílám.

 • Dobrý den,zítra letíme do Marsa Alam,tak bych se chtěla zeptat jestli si ji stihnu u vás ještě objednat. Děkuji

  • Dobrý den Terez, ano stihnete, hned vám zasílám veškeré potřebné informace.

 • Dobrý den,
  měla bych zájem o dvě datové karty 2,5 GB. Odlétáme z Prahy 2.8.2021 do Marsa Alam, ale přesné informace o letu budu mít až týden před odjezdem. Bylo by možné si je předem objednat? Děkuji

  • Dobrý den Mileno, k objednání karty je potřeba znát číslo letu a předpokládaný čas příletu do Marsa Alam. Jakmile ho budete znát, ozvěte se mi prosím na e-mail, všechno následně domluvíme. Informace ke kartám vám zašlu již nyní, ať je máte k dispozici 🙂

 • Dobrý den . Jsem z Polska, 17. července 2021 letím do Marsa alam, hotelu Jaz Maraya. Mohu si objednat sim kartu s daty?

  • Dobrý den Krzysztofe, ano, karty jsou zákazníkům doručovány po příletu do Marsa Alam, tedy let z Polska není problém. Pokud preferujete komunikaci v angličtině, řekněte. Na váš e-mail zasílám podrobné informace. Děkuji.

 • Dobrý den,
  měl bych zájem o datovou SIM kartu do Marsa Alam. Děkuji Petr

  • Dobrý den Petře, tak jako ostatním, i pro vás rád kartu, popř. karty zařídím a zajistím, aby vše fungovalo tak, jak má a případné problémy s kartou obratem vyřeším. Budu vás kontaktovat prostřednictvím e-mailu. Zatím děkuji.

 • Dobrý den,letíme 23.7 můžu poprosit o nabídku do e.mailu? děkuji

  • Dobrý den Petro, jasné, ihned posílám.

 • Dobry den, mohu tez poprosit o zrizeni dat sim do Egypta, priletame zitra vecer do Egypta.

  Dekuji

  • Dobrý den, není problém. Kam letíte? Bližší informace obratem zasílám na váš e-mail.

 • Dobrý den,
  letíme 1.8.2021 do Marsa Alam, můžu poprosit o předběžnou nabídku do e.mailu se stručnými informacemi o průběhu platby popř. předání? SIM alespon 11GB děkuji R.K.

  • Dobrý den Romane, vše potřebné obratem zasílám. 11 GB zrovna v nabídce není, ale mohu nabídnout 12 nebo 20 GB.

 • Dobrý den Lukáši, mohu poprosit o zaslání nabídky pro datovou SIM, přílet do Marsa Alam 24.7.2021 ve večerních hodinách.
  Děkuji, Martina.

  • Dobrý den Martino, samozřejmě, zasílám.

 • Dobrý den,měla bych zájem o koupi datovky.Bylo by možné děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michaelo, rád vám ji zařídím 🙂 Podrobné informace máte během pár minut na vašem e-mailu.

 • Dobrý den. Mohu poprosit info k objednávce datové karty? Přílet do Hurghady 31.7. v 4:20. Děkuji

  • Dobrý den Pavle, omlouvám se, že reaguji až dnes. Už vám píši…

 • Dobrý den,
  Chci vás poprosit o více informací ohledně vami poskytované datové sim. Letíme 15.8. do Marsa Alam.

  • Dobrý den Ondro, posílám 🙂

 • Dobrý den, měl bych zájem o dvě SIM. Mohu požádat o mail?

  • Dobrý den Petře, rád je pro vás zařídím. Do mailu posílám veškeré potřebné informace k objednání. Hezký den!

 • Dobrý den,letíme v září 8.9. do Hurgady,resort Coral beach.Pisou,že WiFi pouze v hlavní části,proto bychom chtěli internet přes datovou kartu.Potrebovali bychom ale 2 SIM s počtem dát 10 GB každá karta.Je možné se s vámi domluvit na nějakém předání karty na letišti a objednání přes vás?Bohužel bychom asi nezvládli aktivaci a zpřístupnění hotspotu.Dekuji za informaci o ceně a zda je to možné.Lenka