Egypt: Internet a SIM karty

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 1805

Ten, kdo se vydá na dovolenou do Egypta, dřív nebo později narazí na problém připojení. Bezproblémově funkční internet v Egyptě není bohužel v řadě zdejších resortů stále samozřejmostí. Často je nevalné kvality nebo se draze připlácí.

To je fakt.

Zároveň je potřeba si uvědomit, že v Egyptě neplatí tarify tak jako platí napříč zeměmi EU a že telefonní operátoři řadí Egypt mezi země spadající do tzv. druhé nebo třetí zóny. Jinými slovy, využijete-li zde služby českého operátora, velmi pravděpodobně si draze připlatíte. Především za data, ovšem připlácet budete výrazně i za volání nebo SMS.

Jaké tedy existují možnosti?

Na kolik zhruba vyjde internet v hotelu. A kolik zaplatím za egyptskou SIM kartu? Pojďme se na to společně podívat.

Internet v hotelu

První variantou je se spolehnout na internet v hotelu. Upozorňuji však, že kvalitní internet, jež by byl v rámci ceny pobytu dostupný zdarma nejen ve společných prostorách, ale rovněž na pokojích, je v Egyptě poměrně zřídka kdy viděný jev. Vzhledem k této skutečnosti každému doporučuji si předem ověřit, jak to s internetovým připojení v daném hotelu skutečně je.

Egypt internet

Některé resorty nabízí internet v Egyptě zdarma alespoň ve společných prostorách (typicky u recepce, v některých případech venku u bazénů nebo dokonce na pláži). Kvalita podobných „veřejných“ připojení je však často nízká a řada lidí reportuje potíže s tím se vůbec ve vytíženějších hodinách k síti připojit.

Bohužel i v dnešní době je v Egyptě stále tou nejčastější praxí to, že se za internetové připojení v hotelech připlácí 🙁

 • někde se připlácí za možnost používat internet na pokojích
 • jinde je připojení zpoplatněné v celém areálu hotelu!!

Vždy záleží na konkrétním resortu. Zároveň to má každý nastavené trochu jinak. Celkem běžně je dodatečně přikoupené připojení svázané s jedním zařízením. Internet v takových případech tedy nelze využívat na více zařízeních současně.

I ceny se liší.

Např. v hotelu Abu Dabbab Beach Resort zaplatíte za 1 den 8 €, za 7 dní 23 €.

Je tedy dobré si včas zjistit, jak to s internetem ve vašem hotelu je. Můžete se zeptat zde dole v diskuzi pod článkem, rád pro vás situaci na místě prověřím. Popřípadě se zeptat v CK, byť je otázkou, zda vám na to budou schopni popravdě odpovědět.

Datová SIM karta

Kdo jede na dovolenou do hotelu, kde je připojení jakkoliv omezeno, a přitom se omezovat příliš nechce, nechť volí mobilní SIM kartu.

Lokální datová SIM karta je dle mého názoru nejlepší způsob toho, jak internet v Egyptě řešit.

Nejste tak na nikom závislí, připojení máte neustále k dispozici (nenacházíte-li se zrovna někde ve vnitrozemí Egypta), internet můžete snadno sdílet mezi více zařízeními vytvořením mobilního hotspotu. V neposlední řadě to obvykle vychází výrazně levněji, než si na celý týden připlácet připojení v hotelu.

Mimo datových SIM karet lze volit i kombinaci dat a volání (předplacené mezinárodní minuty), což se hodí pro toho, komu nestačí volání přes internet a potřebuje být i během dovolené ve spojení s ČR prostřednictvím klasických telefonních hovorů.

V této souvislosti si dovolím upozornit na to, že, jak se píše v příspěvku v této diskuzi, tzv. VoIP volání je v Egyptě běžně blokované. Přes Skype nebo přes WhatsApp si z Egypta nezavoláte.

V Egyptě působí tři hlavní operátoři:

 • Vodafone
 • Orange
 • Etisalat

Krom nich můžete narazit i na nabídky menších, popř. virtuálních operátorů. Na pobřeží Rudého moře má dlouhodobě nejlepší mobilní pokrytí Vodafone. To neznamená, že by tu Orange nebo Etisalat SIM karty nefungovaly. Potíže s nimi mohou výjimečně nastat v takových případech, kdy jste v některém hotelu, který je takříkajíc „více stranou“. Jedete-li do letoviska typu Hurghada, jež je významným pobřežním městem, nemá smysl polemizovat nad tím, kterého z operátorů z hlediska pokrytí zvolit. Naopak míříte-li do jižních částí Marsa Alam, např. na hotel Shams Alam Beach Resort apod., pak je volba operátora zásadní a osobně v takových případech nedoporučuji nic jiného nežli právě Vodafone.

Kde SIM kartu koupit

Existuje řada možností toho, jak lokální egyptskou SIM kartu získat. Koupit ji lze:

 • přímo u oficiálního operátora
 • v prodejním stánku na letišti
 • ve stáncích „operátorů“ v areálech některých hotelů
 • u delegáta
 • v obchodě přímo ve vašem hotelu

Řada lidí si SIM kartu objednává ještě před odletem z ČR. Tuto možnost nabízí české Tripito.cz. Patří to k těm cenově nejdostupnějším variantám a navíc jednáte s českou stranou, nikoliv s nějakým egyptským překupníkem. Podrobnosti, nejen o této variantě, uvádím níže.

Dál upozorňuji, že ne v každé letovisku, jsou všechny výše uvedené možnosti dostupné.

Egypt SIM karta

SIM kartu v Hurghadě doporučuji zakoupit buďto přímo na letišti, kde najdete oficiální zastoupení jednotlivých operátorů, případně lze navštívit některou z Vodafone prodejen ve městě. To se nabízí, budete-li bydlet např. v blízkosti nákupního centra Senzo Mall.

V Marsa Alam je situace složitější.

Na letišti má zastoupení pouze operátor Orange a operátor We. Kdo chce kartu Vodafone, musí doufat, že ji dostane buď od delegáta nebo v hotelu. V obou případech samozřejmě s tučnou přirážkou.

Alternativní cestou je objednat si Vodafone kartu předem, ještě z pohodlí domova, a nechat si ji na letiště v Marsa Alam doručit v době vašeho předpokládaného příletu. Ceny jsou následující:

 • 2,5 GB  za  15 eur
 • 4,0 GB  za  19 eur
 • 6,0 GB za 21 eur
 • 8,0 GB  za  23 eur
 • 12,0 GB  za  28 eur
 • 20,0 GB  za  38 eur
 • 40,0 GB  za  53 eur

Podrobnosti o objednávce datových SIM předem najdete zde na Tripito.cz.

Co si všechno pohlídat

Kdo plánuje koupi karty ve stánku na letišti, měl by brát v úvahu to, že většina příletů do Egypta z ČR je v časných ranních hodinách. Tedy v době, kdy mohou být prodejní místa zavřená.

V Hurghadě to je obvykle tak, že alespoň jeden ze stánků je vždy otevřen. Na letišti v Marsa Alam otvírací dobu prodejních míst neznám.

Kdekoliv si kartu budete na vlastní pěst kupovat, buďte obezřetní.

Pokud možno, nedávejte svůj telefon z ruky a trvejte na tom, že si kartu do zařízení dáte sami. Právě to je totiž moment, kdy je nepoctivý prodejce může využít vaší nepozornosti a do telefonu dát fyzicky kartu s nižším objemem dat.

Informujte se o tom, jak si můžete zkontrolovat zbývající počet dat. Ty si zkontrolujte ihned. Zjistíte-li totiž zpětně, že jejich objem nesouhlasí, těžko se budete v Egyptě vracet na místo, kde jste kartu koupili, natož její koupi následně reklamovat.

Kdo se nechce při koupi datové SIM karty v Egyptě spálit, může si ji objednat předem, kdy má garanci toho, že dostane skutečně to, co si objednává a kupuje. Ať už se rozhodnete řešit internet v Egyptě jakkoliv, komentáře dole pod textem tu jsou pro vás. Pište do nich své dotazy na toto téma. Konkrétně tuto problematiku znám celkem podrobně. Proto, budu-li vědět, rád vám poradím.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 1 805
 • Dobrý den, když tedy letím do Marsa Alam – Hotel Bliss Nada Beach Resort. Myslíte, že jedině sim od Vodafone? Ale psal jste, že tam na letišti od Vodafone nekoupím, Takže jedině od delegáta nebo v hotelu? Děkuji

  • Dobrý den, říkám zde jen své zkušenosti, mám mnohokrát Vodafone karty v Marsa Alam ozkoušené bez jakýchkoliv problémů. Existuje pár hotelu, kde to moc nefunguje, ale Bliss Nada Beach mezi ně nepatří. Podrobné informace ke kartám vám zašlu, v případě vašeho zájmu je jsem schopen pro vás zajistit.

 • Dobrý den, na podzim loňského roku jsem byla v Egyptě a kupovala jsem si na letišti v Marse datovou simku. Prosím, jakým způsobem lze nyní zjistit, kolik dat mi na ní zbývá a jaká je její platnost? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Nikol, z ČR to podle mne nijak nezjistíte. Jedině z Egypta, ale pouze v případě, že karta bude stále aktivní, což na takových 90% již nebude.

 • Dobrý den,

  ráda bych objednala kartu Vodafone 25.5. přiletíme do Hurgady.

  Děkuji Marková

  • Dobrý den Ivano, i vám ke kartám posílám aktuální informace a na 25.5. pro vás karty zajistím.

 • Potřeboval bych SIM fungující v Aurora Bay. Půjde to?

  • Dobrý den Vlatislave, samozřejmě. Já mám v Aurora Bay ozkoušené Vodafone karty, které tam fungují bez problémů. Ozvu se vám.

 • Dobrý den, je možnost zajistit sim kartu do Marsy Matruh? Letíme začátkem června, děkuji.

  • Dobrý den Kamilo, do Marsa Matrouh nikoliv, omlouvám se.

 • Dobrý den, mohu se prosím zeptat jak je to s internetem v Egyptě? Letíme do Hurgady Hotel Sinbadclub na týden v Červnu. Letí nás hodně. Někdo má Vodafonu, O2 a někdo T-mobil. Bez internetu být úplně nechceme tak jak to funguje apod. Děkuji

  • Dobrý den Barboro, čeští operátoři řadí Egypt do zemí třetí zóny, tzn. za jakékoliv telefonní či datové služby, pokud je využijete v Egyptě skrze českou SIM kartu, tak si následně dost připlatíte. Proto je mnohem lepší pořídit zdejší SIM karty. Podrobné informace k nim vám zašlu na váš e-mail. Budete-li mít nějaké dotazy, budu vám k dispozici.

 • Dobrý den,
  Prosím o zajištění SIM karty na 23.5.2024. Prosím o zaslání emailu pro domluvu. Děkuji P. Dufek

  • Dobrý den Pavle, pardon, že jsem nestihl reagovat na vaši včerejší zprávu. Budu vás obratem kontaktovat, ozvu se e-mailem. Děkuji.

 • Dobrý den,mohla bych si u Vás nějak obejdant 3 datové simkarty od Vodafone? Letíme do Marsa Alam 5.7.2024. Děkuji Míša

  • Dobrý den Míšo, ano, samozřejmě. J8 vám nejprve k SIM kartám zašlu všechny informace, následně se domluvíme na objednání těch karet, které si budete přát. Děkuji.

Akční zájezdy