Egypt: Internet a SIM karty

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 1423

Ten, kdo se vydá na dovolenou do Egypta, dřív nebo později narazí na problém připojení. Bezproblémově funkční internet v Egyptě není bohužel v řadě zdejších resortů stále samozřejmostí. Často je nevalné kvality nebo se draze připlácí.

To je fakt.

Zároveň je potřeba si uvědomit, že v Egyptě neplatí tarify tak jako platí napříč zeměmi EU a že telefonní operátoři řadí Egypt mezi země spadající do tzv. druhé nebo třetí zóny. Jinými slovy, využijete-li zde služby českého operátora, velmi pravděpodobně si draze připlatíte. Především za data, ovšem připlácet budete výrazně i za volání nebo SMS.

Jaké tedy existují možnosti?

Na kolik zhruba vyjde internet v hotelu. A kolik zaplatím za egyptskou SIM kartu? Pojďme se na to společně podívat.

Internet v hotelu

První variantou je se spolehnout na internet v hotelu. Upozorňuji však, že kvalitní internet, jež by byl v rámci ceny pobytu dostupný zdarma nejen ve společných prostorách, ale rovněž na pokojích, je v Egyptě poměrně zřídka kdy viděný jev. Vzhledem k této skutečnosti každému doporučuji si předem ověřit, jak to s internetovým připojení v daném hotelu skutečně je.

Egypt internet

Některé resorty nabízí internet v Egyptě zdarma alespoň ve společných prostorách (typicky u recepce, v některých případech venku u bazénů nebo dokonce na pláži). Kvalita podobných „veřejných“ připojení je však často nízká a řada lidí reportuje potíže s tím se vůbec ve vytíženějších hodinách k síti připojit.

Bohužel i v dnešní době je v Egyptě stále tou nejčastější praxí to, že se za internetové připojení v hotelech připlácí 🙁

 • někde se připlácí za možnost používat internet na pokojích
 • jinde je připojení zpoplatněné v celém areálu hotelu!!

Vždy záleží na konkrétním resortu. Zároveň to má každý nastavené trochu jinak. Celkem běžně je dodatečně přikoupené připojení svázané s jedním zařízením. Internet v takových případech tedy nelze využívat na více zařízeních současně.

I ceny se liší.

Např. v hotelu Abu Dabbab Beach Resort zaplatíte za 1 den 8 €, za 7 dní 23 €.

Je tedy dobré si včas zjistit, jak to s internetem ve vašem hotelu je. Můžete se zeptat zde dole v diskuzi pod článkem, rád pro vás situaci na místě prověřím. Popřípadě se zeptat v CK, byť je otázkou, zda vám na to budou schopni popravdě odpovědět.

Datová SIM karta

Kdo jede na dovolenou do hotelu, kde je připojení jakkoliv omezeno, a přitom se omezovat příliš nechce, nechť volí mobilní SIM kartu.

Lokální datová SIM karta je dle mého názoru nejlepší způsob toho, jak internet v Egyptě řešit.

Nejste tak na nikom závislí, připojení máte neustále k dispozici (nenacházíte-li se zrovna někde ve vnitrozemí Egypta), internet můžete snadno sdílet mezi více zařízeními vytvořením mobilního hotspotu. V neposlední řadě to obvykle vychází výrazně levněji, než si na celý týden připlácet připojení v hotelu.

Mimo datových SIM karet lze volit i kombinaci dat a volání (předplacené mezinárodní minuty), což se hodí pro toho, komu nestačí volání přes internet a potřebuje být i během dovolené ve spojení s ČR prostřednictvím klasických telefonních hovorů.

V této souvislosti si dovolím upozornit na to, že, jak se píše v příspěvku v této diskuzi, tzv. VoIP volání je v Egyptě běžně blokované. Přes Skype nebo přes WhatsApp si z Egypta nezavoláte.

V Egyptě působí tři hlavní operátoři:

 • Vodafone
 • Orange
 • Etisalat

Krom nich můžete narazit i na nabídky menších, popř. virtuálních operátorů. Na pobřeží Rudého moře má dlouhodobě nejlepší mobilní pokrytí Vodafone. To neznamená, že by tu Orange nebo Etisalat SIM karty nefungovaly. Potíže s nimi mohou výjimečně nastat v takových případech, kdy jste v některém hotelu, který je takříkajíc „více stranou“. Jedete-li do letoviska typu Hurghada, jež je významným pobřežním městem, nemá smysl polemizovat nad tím, kterého z operátorů z hlediska pokrytí zvolit. Naopak míříte-li do jižních částí Marsa Alam, např. na hotel Shams Alam Beach Resort apod., pak je volba operátora zásadní a osobně v takových případech nedoporučuji nic jiného nežli právě Vodafone.

Kde SIM kartu koupit

Existuje řada možností toho, jak lokální egyptskou SIM kartu získat. Koupit ji lze:

 • přímo u oficiálního operátora
 • v prodejním stánku na letišti
 • ve stáncích „operátorů“ v areálech některých hotelů
 • u delegáta
 • v obchodě přímo ve vašem hotelu

Řada lidí si SIM kartu objednává ještě před odletem z ČR. Tuto možnost nabízí české Tripito.cz. Patří to k těm cenově nejdostupnějším variantám a navíc jednáte s českou stranou, nikoliv s nějakým egyptským překupníkem. Podrobnosti, nejen o této variantě, uvádím níže.

Dál upozorňuji, že ne v každé letovisku, jsou všechny výše uvedené možnosti dostupné.

Egypt SIM karta

SIM kartu v Hurghadě doporučuji zakoupit buďto přímo na letišti, kde najdete oficiální zastoupení jednotlivých operátorů, případně lze navštívit některou z Vodafone prodejen ve městě. To se nabízí, budete-li bydlet např. v blízkosti nákupního centra Senzo Mall.

V Marsa Alam je situace složitější.

Na letišti má zastoupení pouze operátor Orange a operátor We. Kdo chce kartu Vodafone, musí doufat, že ji dostane buď od delegáta nebo v hotelu. V obou případech samozřejmě s tučnou přirážkou.

Alternativní cestou je objednat si Vodafone kartu předem, ještě z pohodlí domova, a nechat si ji na letiště v Marsa Alam doručit v době vašeho předpokládaného příletu. Ceny jsou následující:

 • 2,5 GB  za  15 eur
 • 4,0 GB  za  19 eur
 • 6,0 GB za 21 eur
 • 8,0 GB  za  23 eur
 • 12,0 GB  za  28 eur
 • 20,0 GB  za  38 eur
 • 40,0 GB  za  53 eur

Podrobnosti o objednávce datových SIM předem najdete zde na Tripito.cz.

Co si všechno pohlídat

Kdo plánuje koupi karty ve stánku na letišti, měl by brát v úvahu to, že většina příletů do Egypta z ČR je v časných ranních hodinách. Tedy v době, kdy mohou být prodejní místa zavřená.

V Hurghadě to je obvykle tak, že alespoň jeden ze stánků je vždy otevřen. Na letišti v Marsa Alam otvírací dobu prodejních míst neznám.

Kdekoliv si kartu budete na vlastní pěst kupovat, buďte obezřetní.

Pokud možno, nedávejte svůj telefon z ruky a trvejte na tom, že si kartu do zařízení dáte sami. Právě to je totiž moment, kdy je nepoctivý prodejce může využít vaší nepozornosti a do telefonu dát fyzicky kartu s nižším objemem dat.

Informujte se o tom, jak si můžete zkontrolovat zbývající počet dat. Ty si zkontrolujte ihned. Zjistíte-li totiž zpětně, že jejich objem nesouhlasí, těžko se budete v Egyptě vracet na místo, kde jste kartu koupili, natož její koupi následně reklamovat.

Kdo se nechce při koupi datové SIM karty v Egyptě spálit, může si ji objednat předem, kdy má garanci toho, že dostane skutečně to, co si objednává a kupuje. Ať už se rozhodnete řešit internet v Egyptě jakkoliv, komentáře dole pod textem tu jsou pro vás. Pište do nich své dotazy na toto téma. Konkrétně tuto problematiku znám celkem podrobně. Proto, budu-li vědět, rád vám poradím.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 1 423
 • Dobrý den, chtěla jsem poprosit jestli by bylo možné objednat kartu na 8 GB. . Let tam 1, 2, 3, 4 Praha (PRG) Marsa Alam
  (RMF)
  14.12.2023 (čt) 00:45 4h 35m 06:20. Platba převodem nebo na místě ? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Jiřino, ano, není problém i pro vás kartu zajistit. Ranní v 06:20 nevadí. Budu vás kontaktovat.

 • Dobrý den, je možné si objednat Sim kartu s objemem dat 8GB přílet mám 1.12.2023. v 6:40 do Marsa Alam . Děkuji

  • Dobrý den Jiřino, omlouvám se, ale byl jsem na dovolené a toto jsme tím pádem nestihli.

 • Dobrý den je možné si objednat SIM kartu 12GB na letiště Hurghada 22.11.2023 přílet 6:05? Děkuji Martina

  • Ano Martino, již jsme v kontaktu přes e-mail 🙂

 • Zdravím,zitra po půlnoci odlétám do Hurghady a chci si pořídit Esim tak do 5Gb.Mám Iphone a ten je bohužel jen na 1 sim kartu,ale je tu právě možnost Esim.Poradite mi prosím?Děkuji moc za pomoc.

  • Dobrý den Jiří, s eSIM neporadím, nemám s tím žádné zkušenosti. Za mne je dobré řešené vzít s sebou nějaký starší telefon, do kterého kartu vložíte. Je to jen můj tip, nic víc 🙂

 • Dobrý den chtěl bych si objednat Sim kartu s objemem dat 12GB přílet mám 22.11. v 5:20 do Hurghady. Děkuji

  • Dobrý den Lukáši, děkuji za údaje o vašem příletu do Hurghady. Info ke kartám hned posílám.

 • Dobrý den, měl bych zájem o datovou SIMku. Mohu požádat o ceník? Přiletím do Marsa Alam 25.11. v 1:15. Děkuji.

  • Dobrý den Pavle, samozřejmě, hned pošlu a na 25.11. je možné pro vás kartu zajistit.

 • Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat, jak funguje předání karty?
  Zítra 16.11.2023 odletám do Marsa Alam, budu tam kolem 21 hodiny. Problém je, že má angličtina je na bodu mrazu 😏
  Předem děkuji.
  S přátelským pozdravem Jirka

  • Dobrý den Jirko, na letišti na lidi čeká kurýr s cedulkou s jejich/vaším jménem. Má pro vás karty nachystané (a aktivované), vše dle toho, jak to spolu domluvíme. Takže jakékoliv komunikace vlastně vůbec na místě není ani potřeba 🙂

 • Lukáši, odlétáme 22.11. na týden do hotelu Marriott v Hurghadě. Na můj dotaz mi odpověděli, že free WiFi funguje i na pokojích a je dost rychlá na hlasová data. Nevím ale, zda budu moci využít volání přes WhatsApp. Poradíte jak SIM a kolik dat pro jedno kratší VoIP volání denně nejlépe pořídit?
  Děkuji.

  • Dobrý den Aleši, volat přes Whatsapp pravděpodobně nebudete moci – je to v Egyptě blokované a ani místní datová SIM karta to (většinou) nevyřeší. 5ešení je připojit se přes jinou než egyptskou IP adresu.

 • Dobrý den, je možné objednat SIM kartu s objemem 12 GB dat na 23.11.2023, přílet do Marsa Alam 06:20 hod. místního času?

  • Dobrý den Pavle, ano, zasílám vám k SIM kartám podrobné informace.

 • Dobrý den, chtěla bych SIM s daty i s voláním do ČR aspoň 10 min. Odletam zítra do Marsa Alama , je to možné ? Díky za odpověď

  • Dobrý den Deniso, ano, i kombinované karty jsou možné. Budu vás hned kontaktovat a jen vás poprosím o vaši co nejrychlejší reakci tak, abychom vše stihli na zítřek dohodnout. Děkuji.

 • Dobrý den
  chtěl bych SIM na 5 gb. Problém bude asi v tom, že odlétáme 9.11. a ráno 5:20 budeme přistávat v Hurghadě. Dá se to stihnout?

  • Dobrý den Radku, ano, to ještě stíháme. Hned se vám ozvu, zašlu nabídku a jen vás poprosím o včasnou reakci, abychom si vše do večera stihli potvrdit. Děkuji.

 • Chtěl bych kartu cca 10 giga, marsa alarm. Doručení na letišti, přílet 24.11. ráno

  • Dobrý den Josefe, informace k SIM kartám na vašem e-mailu.

 • Dobrý den, prosím, jak funguje lokální SIM karta, kterou máte uvedenou v příspěvku ? Popřípadě, kde najdu více informací ? Děkuji

  • Dobrý den Marto, zašlu vám podrobné informace na víš e-mail. Děkuji

 • Pekný deň.priled do Hurgady mame 21.10. Cca o 12tej .aký je postup a ceny kariet? Vieme si kartu v takom čase kúpiť aj na letisku?poprosim info do mailu.ďakujem

  • Dobrý den Júlia, info na mail vám hned posílám, není problém pro vás na 21.10. kartu zajistit.

 • Dobrý den Lukáši, 8.10. letím Marsa A., hotel Malikia, je možnost zakoupení již funkční karty? Sama bych neuměla aktivovat. Stačila by mi 2,5 Gb za 15 E. Přílet 17:30 z Ostravy. Děkuji. KHYROVA

 • Dobrý den, Lukáši, odlétáme 24.10.2023 do Hurghady. Je, prosim, možné zajistí dvě SIM karty 8GB dat? Děkuji.

  • Dobrý den Ondro, ano, je to možné. Zašlu vám ke kartám kompletní přehled, mrkněte na to, pak mi jen stačí potvrdit, že chcete dvě 8 GB karty a následně dohodneme zbytek. Děkuji.

 • Dobrý den, prosím o zaslání ceníku SIM karet do mailu, přílet 11.8. Marsa Alam, díky.

  • Dobrý den Jirko, pravděpodobně myslíte 11.10., je to tak? Vše ke kartám vám obratem zasílám.

Akční zájezdy