Počasí Egypt listopad

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 8

Dovolená v Egyptě v listopadu je při nejmenším z hlediska rázu počasí srovnatelná s mnohými středomořskými destinacemi v letních měsících. Listopad v Marsa Alam, tak v Hurghadě je slunný, suchý a bez srážek. Navíc počasí v listopadu v Egyptě je velmi teplé.

Teploty vzduchu se během dne obvykle pohybují v rozmezí od 26°C do 34°C.

Listopad: Egypt na 8 dní s All Inclusive za 9 180 Kč

Teplé je i moře. Teplota vody činí 26°C. Ještě teplejší jsou pak zálivy s pozvolnými vstupy do moře, třeba u Aurora Bay nebo u zálivu Brayka Bay, u něhož se lze ubytovat v hotelu Brayka Bay Resort od 11 190 Kč.

Která část listopadu je nejlepší? A jaké regiony doporučuji v Egyptě takto na podzim navštívit?

Co se tu dočtete:

Počasí listopad

Egypt, který je situovaný v subtropickém podnebném pásu, má suché podnebí pouštního rázu. Srážek se bát nemusíte. V listopadu zde neprší.

Naopak tu dominuje jasná obloha. Právě díky těmto specifickým klimatickým rysům tu i na podzim vládnou ryze letní teploty. Z teplotního hlediska je listopad velmi podobný počasí v Egyptě v dubnu.

Teplejší je celkem logicky začátek měsíce. V období podzimních prázdnin na konci října a následně na přelomu října a listopadu standardně denní maxima stoupají k 32°C. Výjimečně se mohou vyhoupnout i výše, zejména v jižněji položených oblastech Marsa Alam.

 • max. teplota přes den: 29°C až 34°C
 • min. teplota v noci: 15°C až 23°C

Poměrně velký rozptyl mají noční teploty. Typicky však na samém začátku měsíce neklesají pod 19°C. Navíc určitým paradoxem je fakt, že listopadové noci bývají často teplejší v Hurghadě a nikoliv v Marsa Alam.

Teplo je i v druhé polovině měsíce:

 • max. teplota přes den: 26°C až 33°C
 • min. teplota v noci: 13°C až 20°C

Jak moc je počasí v listopadu v Egyptě teplé ukazuje přiložený graf. Ten znázorňuje typický listopadový vývoj teplot v průběhu jednoho dne:

Listopad počasí v Egyptě
Teploty vzduchu v Marsa Alam

Upozorňuji na to, že, byť se to na první pohled nemusí zdát, teploty již nebývají tak stabilní (neměnné) jako třeba v září. Platí to zejména pro konec měsíce, kdy jeden den může sice být až 34°C, dva dny na to však maxima dosáhnou k „pouhým“ 26°C, což je přeci jenom hodnota typičtější pro počasí v prosinci a nikoliv pro listopad.

Přestože tyto výkyvy mohou nastávat, Egypt zcela právem patří na seznam nejlepších destinací, kam v listopadu k moři. Nejen z důvodu vysokých teplot vzduchu, ale i díky příjemně vyhřátému moři.

Teplota moře

Rudé moře, které je na konci léta vyhřáté na 29°C a v některých místech i na 30°C, získané teplo ztrácí na podzim velmi pomalu. Ostatně to je hlavní důvod toho, proč mnozí svoji dovolenou v Egyptě plánují právě na podzim na úkor jarního období.

Teplota moře v Egyptě v listopadu činí 26°C.

To je samozřejmě průměrná hodnota, hodnota typická pro Marsa Alam, El Quseir, Safagu, Hurghadu i Sharm el-Sheikh. V Tabě podobně jako v izraelském Ejlatu pak moře má 25°C. Aktuální teplotu moře v Egyptě zobrazuje tato mapa.

Listopad 2023 – východ a západ slunce

Listopad v Egyptě nabízí cca o 1 hodinu delší den ve smyslu času mezi východem a západem slunce, než na co jsme zvyklí z ČR. Pro představu uvádím konkrétní hodnoty pro vybrané listopadové dny roku 2023:

 • 1.11. – východ v 5:55, západ v 17:01, délka dne 11:06
 • 8.11. – východ v 5:59, západ v 16:56, délka dne 10:57
 • 15.11. – východ v 6:04, západ v 16:53, délka dne 10:49
 • 23.11. – východ v 6:11, západ v 16:50, délka dne 10:40
 • 30.11. -východ v 6:16, západ v 16:50, délka dne 10:34

Data jsou pro Hurghadu. Dodávám, že čas v Egyptě v listopadu je oproti ČR posunutý o 1 hodinu dopředu.

Aktuální předpověď počasí

Předpověď počasí pro Egypt najdete na níže přiložených dvou teplotních mapách. Krom aktuální předpovědi mapa pro Hurghadu, resp. pro Marsa Alam barevně znázorňuje aktuální teploty vzduchu v dané oblasti.

Předpověď počasí Hurghada:

Předpověď počasí Marsa Alam:

Dovolená v listopadu aneb Jakou oblast doporučuji

Z mého pohledu je listopad na dovolenou v Egyptě ideálním měsícem. Nejen že zde stále panují příjemné teploty v maximech se pohybující kolem 30°C a že je teplá i voda, s podzimem se pojí i další výhody. Přeci jen v tuto dobu do resortů na rudomořském pobřeží nejezdí tak vysoké počty turistů, a to jak z řad domorodých Egypťanů, tak z řad zahraničních turistů z Evropy.

Výhoda je to tak i pro toho, kdo sem míří za šnorchlováním. Přinejmenším v těch neoblíbenějších egyptských lokalitách na potápění jsou menší počty lidí jak v moři, tak na plážích znát.

Jak na podzim, tak v zimě doporučuji prioritně vybírat z těch jižněji položených oblastí. Shams Alam, Marsa Alam nebo El Quseir. Počasí v listopadu je právě v těchto regionech (alespoň statisticky) nejteplejší. V Marsa Alam ojediněle denní teploty stoupají i k 34°C, a to i na konci měsíce. Počasí v Egyptě má takto na podzim rozhodně co nabídnout, obavy z nižších teplot nejsou na místě, ty tu jsou spíš typické pro leden nebo únor.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 8
 • Dobrý den Lukáši,
  děkuji za odpověď.
  Přeji v tomto roce mnoho úspěchů jak pracovních tak i v osobním životě.

  • Děkuji Vám, nápodobně i Vám 🙂

 • Dobrý den, Lukáši,
  vedu jeden klub seniorů a.každý rok vyrážíme v říjnu k moři. Letos chceme do Egypta.Mám vybrané tyto hotely.
  Bel Air Azur a Royal Star Beach oba v Hurghadě. Nechcene boty do vody a velké vlny. Co by jste doporučil?

  • Dobrý den Aleno, ani u jednoho z nich vlny nejsou a vstup do vody je možný bez bor po písku. Pravděpodobně bych volil Bel Air Azur, který sice není přímo u pláže, musíte kousek popojít a využívat umělé zátoky sesterského hotelu Arabia Azur Resort, ale obecně je tu koupání lepší a čistší.

 • Jen taková sranda ,destě se bát nemusíte,jen tu teď pěkně prší a je bouřka 12.11.2023 Marsa Alan 17:00

  • Joo, počasí je nevyzpytatelné, kór v dnešní době. Ale jakýkoliv déšť je tu skutečně hodně ojedinělý.

 • Zdravim Lukasi,velice moc dekuji za odpoved a nasmerovani. Prosim,mela by jsem jeste jeden dotaz. Nevite,treba od pratel,zda dite,ktere cestuje pouze s matkou,potrebuje do Egypta ( tedy mimo EU) nejake overene svoleni otce,nebo staci pouze pas? Dite pas ma,je v peci matky,rozvedeni nejsou. Info jsem se snazila zjistit v CK,ale vzdy odpoved typu “ presne nevim,ale asi ne“. Nebo nasmerovat,kde se da toto zjistit na 100%,abychom po ceste nemely problem. velike diky Mila

  • Dobrý den Miluše, ani já to na 100% nevím, každopádně opravdu si nemyslím, že by něco takového bylo v platnosti. Často do Egypta jezdí prarodiče s dětmi, případně sami už větší sourozenci, takže skutečně není třeba mít v tomto ohledu žádné obavy. Kór pokud cestuje s matkou, tak nebude žádný problém.

Akční zájezdy