Počasí Egypt listopad

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 8

Dovolená v Egyptě v listopadu je při nejmenším z hlediska rázu počasí srovnatelná s mnohými středomořskými destinacemi v letních měsících. Listopad v Marsa Alam i v Hurghadě je slunný, suchý a bez srážek. Navíc počasí v listopadu v Egyptě je velmi teplé.

Teploty vzduchu se během dne obvykle pohybují v rozmezí od 26°C do 34°C.

Listopad: Egypt na 8 dní s All Inclusive za 9 180 Kč

Teplé je i moře. Teplota vody činí 26°C. Ještě teplejší jsou pak zálivy s pozvolnými vstupy do moře, třeba u zátoky Brayka Bay nebo u zálivu Aurora Bay, u níž se lze ubytovat v hotelu Aurora Bay Resort od 10 190 Kč.

Která část listopadu je nejlepší? A jaké regiony doporučuji v Egyptě takto na podzim navštívit?

Co se tu dočtete:

Počasí listopad

Egypt, který je situovaný v subtropickém podnebném pásu, má suché podnebí pouštního rázu. Srážek se bát nemusíte. V listopadu zde neprší.

Naopak tu dominuje jasná obloha. Právě díky těmto specifickým klimatickým rysům tu i na podzim vládnou ryze letní teploty. Z teplotního hlediska je listopad velmi podobný počasí v Egyptě v dubnu.

Teplejší je celkem logicky začátek měsíce. V období podzimních prázdnin na konci října a následně na přelomu října a listopadu standardně denní maxima stoupají k 32°C. Výjimečně se mohou vyhoupnout i výše, zejména v jižněji položených oblastech Marsa Alam.

 • max. teplota přes den: 29°C až 34°C
 • min. teplota v noci: 15°C až 23°C

Poměrně velký rozptyl mají noční teploty. Typicky však na samém začátku měsíce neklesají pod 19°C. Navíc určitým paradoxem je fakt, že listopadové noci bývají často teplejší v Hurghadě a nikoliv v Marsa Alam.

Teplo je i v druhé polovině měsíce:

 • max. teplota přes den: 26°C až 33°C
 • min. teplota v noci: 13°C až 20°C

Jak moc je počasí v listopadu v Egyptě teplé ukazuje přiložený graf. Ten znázorňuje typický listopadový vývoj teplot v průběhu jednoho dne:

Listopad počasí v Egyptě
Teploty vzduchu v Marsa Alam

Upozorňuji na to, že, byť se to na první pohled nemusí zdát, teploty již nebývají tak stabilní (neměnné) jako třeba v září. Platí to zejména pro konec měsíce, kdy jeden den může sice být až 34°C, dva dny na to však maxima dosáhnou k „pouhým“ 26°C, což je přeci jenom hodnota typičtější pro počasí v prosinci a nikoliv pro listopad.

Přestože tyto výkyvy mohou nastávat, Egypt zcela právem patří na seznam nejlepších destinací, kam v listopadu k moři. Nejen z důvodu vysokých teplot vzduchu, ale i díky příjemně vyhřátému moři, díky kterému je možné trávit šnorchlováním v moři hodně času.

Na šnorchl jsou výborné zátoky v Marsa Alam, například Brayka Bay, u níž je možné rezervovat pobyty ve stejnojmenném hotelu Brayka Bay od 11 190 Kč. Za ještě lepší místo však považuji záliv u Shams Alam resortu.

Teplota moře

Rudé moře, které je na konci léta vyhřáté na 29°C a v některých místech i na 30°C, získané teplo ztrácí na podzim velmi pomalu. Ostatně to je hlavní důvod toho, proč mnozí svoji dovolenou v Egyptě plánují právě na podzim na úkor jarního období.

Teplota moře v Egyptě v listopadu činí 26°C.

To je samozřejmě průměrná hodnota, hodnota typická pro Marsa Alam, El Quseir, Safagu, Hurghadu i Sharm el-Sheikh. V Tabě podobně jako v izraelském Ejlatu pak moře má 25°C. Aktuální teplotu moře v Egyptě zobrazuje tato mapa.

Listopad 2024 – východ a západ slunce

Listopad v Egyptě nabízí cca o 1 hodinu delší den ve smyslu času mezi východem a západem slunce, než na co jsme zvyklí z ČR. Pro představu uvádím konkrétní hodnoty pro vybrané listopadové dny roku 2024:

 •   1.11.   >>   východ v 5:48   |   západ v 16:59   |   délka dne 11:12
 •   8.11.   >>   východ v 5:52   |   západ v 16:55   |   délka dne 11:03
 • 15.11.   >>   východ v 5:57   |   západ v 16:52   |   délka dne 10:55
 • 23.11.   >>   východ v 6:02   |   západ v 16:50   |   délka dne 10:48
 • 30.11.   >>   východ v 6:08   |   západ v 16:50   |   délka dne 10:42

Data jsou pro Marsa Alam. Dodávám, že čas v Egyptě v listopadu je oproti ČR posunutý o 1 hodinu dopředu. Zároveň je dobré vědět, že v roce 2024 dochází v Egyptě ke změně času z letního na zimní na přelomu října a listopadu, tedy v noci z 31.10. na 1.11.

Aktuální předpověď počasí

Předpověď počasí pro Egypt najdete na níže přiložených dvou teplotních mapách. Krom aktuální předpovědi mapa pro Hurghadu, resp. pro Marsa Alam barevně znázorňuje aktuální teploty vzduchu v dané oblasti.

Předpověď počasí Hurghada:

Předpověď počasí Marsa Alam:

Dovolená v listopadu aneb Jakou oblast doporučuji

Z mého pohledu je listopad na dovolenou v Egyptě ideálním měsícem. Nejen že zde stále panují příjemné teploty v maximech se pohybující kolem 30°C a že je teplá i voda, s podzimem se pojí i další výhody. Přeci jen v tuto dobu do resortů na rudomořském pobřeží nejezdí tak vysoké počty turistů, a to jak z řad domorodých Egypťanů, tak z řad zahraničních turistů z Evropy.

Výhoda je to tak i pro toho, kdo sem míří za šnorchlováním. Přinejmenším v těch neoblíbenějších egyptských lokalitách na potápění jsou menší počty lidí jak v moři, tak na plážích znát.

Jak na podzim, tak v zimě doporučuji prioritně vybírat z těch jižněji položených oblastí. Shams Alam, Marsa Alam nebo El Quseir. Počasí v listopadu je právě v těchto regionech (alespoň statisticky) nejteplejší. V Marsa Alam ojediněle denní teploty stoupají i k 34°C, a to i na konci měsíce. Počasí v Egyptě má takto na podzim rozhodně co nabídnout, obavy z nižších teplot nejsou na místě, ty tu jsou spíš typické pro leden nebo únor.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 8
 • Dobrý den Lukáši,
  děkuji za odpověď.
  Přeji v tomto roce mnoho úspěchů jak pracovních tak i v osobním životě.

  • Děkuji Vám, nápodobně i Vám 🙂

 • Dobrý den, Lukáši,
  vedu jeden klub seniorů a.každý rok vyrážíme v říjnu k moři. Letos chceme do Egypta.Mám vybrané tyto hotely.
  Bel Air Azur a Royal Star Beach oba v Hurghadě. Nechcene boty do vody a velké vlny. Co by jste doporučil?

  • Dobrý den Aleno, ani u jednoho z nich vlny nejsou a vstup do vody je možný bez bor po písku. Pravděpodobně bych volil Bel Air Azur, který sice není přímo u pláže, musíte kousek popojít a využívat umělé zátoky sesterského hotelu Arabia Azur Resort, ale obecně je tu koupání lepší a čistší.

 • Jen taková sranda ,destě se bát nemusíte,jen tu teď pěkně prší a je bouřka 12.11.2023 Marsa Alan 17:00

  • Joo, počasí je nevyzpytatelné, kór v dnešní době. Ale jakýkoliv déšť je tu skutečně hodně ojedinělý.

 • Zdravim Lukasi,velice moc dekuji za odpoved a nasmerovani. Prosim,mela by jsem jeste jeden dotaz. Nevite,treba od pratel,zda dite,ktere cestuje pouze s matkou,potrebuje do Egypta ( tedy mimo EU) nejake overene svoleni otce,nebo staci pouze pas? Dite pas ma,je v peci matky,rozvedeni nejsou. Info jsem se snazila zjistit v CK,ale vzdy odpoved typu “ presne nevim,ale asi ne“. Nebo nasmerovat,kde se da toto zjistit na 100%,abychom po ceste nemely problem. velike diky Mila

  • Dobrý den Miluše, ani já to na 100% nevím, každopádně opravdu si nemyslím, že by něco takového bylo v platnosti. Často do Egypta jezdí prarodiče s dětmi, případně sami už větší sourozenci, takže skutečně není třeba mít v tomto ohledu žádné obavy. Kór pokud cestuje s matkou, tak nebude žádný problém.

Akční zájezdy