Počasí Egypt duben

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 3

Je duben vhodným obdobím na návštěvu Egypta? Jak vysoké teploty lze reálně čekat, pokud se pro dovolenou v dubnu rozhodnu? A jak moc teplé tu je takto na jaře moře?

Počasí v Egyptě v dubnu je teplé. Zcela dominuje jasná a slunečná obloha. Oblačnost se vyskytuje výjimečně. Duben v Egyptě standardně nabízí denní teploty okolo 30°C. V závislosti na konkrétních oblastech je často i tepleji.

Výjimečně teploty atakují i 40°C.

Teplé počasí je spolu cenově dostupnými pobyty (viz třeba tento s All Inclusive do Marsa Alam za 9 300 Kč) hlavním důvodem toho, proč je Egypt v dubnu tak oblíbený. Ať už jde o jarní dovolenou s potápěním v Rudém moři nebo o dovolenou u moře na Velikonoce, Egypt dlouhodobě představuje tu nejoblíbenější jarní destinaci.

Co je dobré vědět před cestou? Jaké letovisko zvolit? A kterému se naopak v dubnu vyvarovat?

Stručný obsah:

Než přejdeš do sekce, která tě zajímá, dovol pár slov k zájezdům. Typicky není žádný problém zarezervovat týdenní pobyt do 11 000 Kč. Občas jsou na duben k dispozici i akční zájezdy se slevou až 65%. S nimi se lze dostat i na cenu pod 8 500 Kč / osoba. Věz ale, že velikonoční termíny bývají většinou dražší. Podobně nízké ceny přímo na Velikonoce tak z největší pravděpodobností nenajdeš.

Počasí duben

Chladného počasí se v dubnu v Egyptě rozhodně nikdo bát nemusí.

Naopak.

Teplotním charakterem je dubnové počasí, ať už v Hurghadě nebo v Marsa Alam, podobné těm nejteplejším letním středoevropským dnům.

Začátek měsíce bývá statisticky chladnější. V denních maximech se teplota obvykle pohybuje mezi 27°C a 30°C. V nočních minimech pak klesá na 20°C až 15°C. Nejnižší noční a ranní hodnoty bývají v Marsa Alam typicky o pár stupňů nižší než v Hurghadě. Na druhou stranu během dne bývá v Marsa Alam tepleji.

V polovině měsíce je v průběhu dne typický tento teplotní vývoj:

Duben Egypt počasí
Duben v Marsa Alam – teplota vzduchu

Konec dubna bývá teplejší s denními maximy v rozmezí od 29°C do 34°C. Teplejší jsou i noci.

Upozorňuji, že už v dubnu se v některých dnech mohou v Egyptě vyskytovat extrémní vedra. Teploty stoupající ke 40°C, popř. i výše, nejsou zas tak výjimečné. Zejména pak v jižních regionech Egypta podobné dny běžně nastávají cca 3x do měsíce.

Přidávám pár reálných dat z dubna 2020:

 •  1.4.   >> max 30°C   /   min 20°C
 •   5.4.   >> max 39°C   /   min 19°C
 •   8.4.   >> max 29°C   /   min 19°C
 •  13.4.   >> max 29°C   /   min 16°C
 •  19.4.   >> max 32°C   /   min 19°C
 • 23.4.   >> max 36°C   /   min 24°C
 • 28.4.   >> max 39°C   /   min 23°C

Data jsou pro Marsa Alam.

Jinak celý měsíc převládá slunečno, ovšem stejně jako v Egyptě v březnu, i v dubnu se může vyskytnout jev známý jako písečná bouře. Někdy v podobě ne příliš významného zákalu v ovzduší, jindy však i o větší síle. Zvířené masy písku v atmosféře nejenže zabraňují slunečním paprskům průniku k zemskému povrchu, často je to právě ona písečná bouře, která vyvolá vzestup teplot k hodnotám pro duben ne zcela typickým.

Teplota moře

Moře se u egyptských břehů v průběhu dubna začíná po zimě poměrně rychle prohřívat. Koupat se tedy bez problému dá, byť pravda je, že podmínky na koupání jsou takto na jaře přeci jen o něco chladnější než ty, které umí Egypt nabídnout v listopadu.

Teplota moře v dubnu činí 23°C až 24°C.

To jsou hodnoty srovnatelné s prosincem, viz. počasí v Egyptě v prosinci.

S ohledem na teplotu vody doporučuji v dubnu volit jižnější regiony Egypta, kde je třeba ve srovnání s Hurghadou nebo jižní Sinají teplota moře v průměru o 1°C teplejší.

Duben 2022 – východ a západ slunce

Řada lidí je v Egyptě překvapena z toho, že se rozednívá či stmívá v jiných časech než u nás. Byť to neplatí plošně pro všechny měsíce, jisté rozdíly většinou vždy existují. To platí i pro duben. Jak konkrétně to tedy v dubnu vypadá?

Níže přidávám přesné časy východu a západu slunce v Hurghadě pro vybrané dny v měsíci duben 2022:

 • 1.4. – východ v 5:35, západ v 18:02, délka dne 12:27
 • 7.4. – východ v 5:28, západ v 18:05, délka dne 12:36
 • 15.4. – východ v 5:20, západ v 18:09, délka dne 12:49
 • 23.4. – východ v 5:12, západ v 18:13, délka dne 13:01
 • 30.4. – východ v 5:06, západ v 18:17, délka dne 13:11

Délka dne v dubnu v Egyptě je zhruba o 60 minut kratší než délka dne v dubnu v ČR.

Předpověď počasí

Pro toho, kdo se chystá do Egypta v nadcházejících dnech, bude nejvíce vypovídající aktuální předpověď.

Aktuální předpověď počasí Hurghada:

Aktuální předpověď počasí Marsa Alam:

Dovolená v dubnu – mé doporučení

Zcela na rovinu řečeno, duben je dle mého názoru na dovolenou v Egyptě ideálním měsícem. Na rudo-mořském pobřeží Egypta panuje v dubnu teplé, ryze letní počasí.

Výhodou je fakt, že se velká vedra vyskytují zatím spíše výjimečně. To se o měsících, které následují po dubnu, říct v žádném případě nedá.

Počasí v Egyptě v dubnu s nejvyššími denními teplotami mezi 27°C a 35°C je pro odpočinek u moře více než vhodné. Potrpíš-li si na teplejší moře, vol region Marsa Alam, který nabídne nejen teplejší vodu, ale i ty nejlepší podmínky na potápění v Egyptě. Chceš-li se vyhnout většímu počtu turistů, ať už u hotelových bazénů nebo na plážích, nejezdi ve velikonočních termínech.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 3
 • zdravim vsechy, nevite nekdo jak je to s teplotami vody v hotelovych bazenech v obdobi dubna? kolik mohou mit teplotu? nebo zda se voda v bazenech prihriva?

 • Chtěla bych se zeptat jestli v Marse Alam koncem května fouká vítr?

  • Dobrý den Vlaďko, v Marsa Alam fouká konstantně téměř celý rok. Minimálně z mé zkušenosti tedy nejde říct, že by některé měsíce foukalo méně a jiné naopak výrazně více. Je to přímořská oblast a kdykoliv sem jedete, tak je potřeba s větrem o průměrné síle zhruba 15 km/h zkrátka počítat.

Akční zájezdy