PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Gorgonia Beach Resort

Gorgonia Beach Resort

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno: 21. dubna 2022   |   6 minut čtení

Ačkoliv Gorgonia Beach Resort má své mouchy, je to pěkný resort s krásnými zahradami a perfektním šnorchlováním. A právě proto jsou tyto pobyty v Gorgonii s all inclusive za 10 190 Kč tak oblíbenou volbou pro všechny, kteří do Egypta míří za nádherným Rudým mořem, pestrými korály a mořskými želvami.

Toužíte-li si i vy zaplavat s želvami, je možné, že i pro vás bude dovolená v Gorgonia Beach resortu dobrou volbou.

Gorgonii jsem 2x navštívil.

V rámci následující recenze hotelu Gorgonia Beach Resort najdete sepsané všechny mé zkušenosti a dojmy, které ve mne resort zanechal.

Řeknu, proč se hotel nehodí pro rodiny s malými dětmi. Detailně popíši zdejší pláž i veškeré možnosti šnorchlování, jež se u hotelu a v jeho okolí nachází. A v neposlední řadě povím i to, no co si zde dát při potápění podél korálů pozor.

Obsah recenze:

Pokud jste hotel již někdy navštívili, je pravděpodobné, že vám tato má recenze zas až tak moc nového nepřinese. Patříte-li mezi ty, kteří se sem plánují vrátit, pravděpodobně oceníte přehled všech aktuálně dostupných zájezdů. Já osobně v případě Gorgonia Beach resortu kontroluji následují nabídku:

Gorgonia Beach Resort: dovolená na 8 dní s all inclusive od 9 773 Kč

Pokud jste hotel ještě nenavštívili, doporučuji vám tuto recenzi alespoň rychle prolétnout. Jdu v ní celkem dopodrobna. Cíl je jediný. Aby na základě jejího přečtení každý o resortu Gorgonia Beach získal ucelený, realitu odrážející obrázek. Dovolte mi vám proto nyní hotel představit přesně tak, jak na mne působil.

Nejprve pár fotek:

Hotel Gorgonia Beach Resort

Na úvod je potřeba, aby zaznělo, že Gorgonia Beach je jeden z nejjižněji situovaných hotelů v Marsa Alam vůbec. I proto je vhodné se na hotel mrknout na mapě, a získat tak alespoň hrubou představu o tom, v jaké oblasti leží a jak daleko se od ostatních hotelů nachází.

Zobrazit Gorgonia Beach Resort na mapě

Hotel se nachází 116 km jižně od letiště v Marsa Alam, každý proto musí počítat s tím, že sem transfer z letiště něco zabere, přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Je situován přímo na pobřeží Rudého moře a v jeho blízkém okolí nic krom vyprahlé egyptské pouště není. Jedinou výjimkou je Shams Alam resort, jež je od Gorgonie necelých 1,8 km daleko. K němu a jeho přilehlé zátoce lze po pláži bez problému dojít (a jak níže zmiňuji, lze tam i za pomoci mořského proudu doplavat), ale mimo to v oblasti žádné jiné body zájmu nejsou. V této souvislosti by však byla chyba opomenout zmínit národní park Wadi El Gemal, jehož hranice právě u Shams Alam resortu začíná a který představuje oblíbený cíl výletů.

Kdo zvolí Gorgonii, je mimo případných výletů odkázán pouze na areál hotelu.

Areál hotelu

Areál je prostorný.

Při příjezdu nejprve projedete hlavní security bránou, od které vás k centrální bodově hotelu dovede 200 metrů dlouhá silnice lemovaná palmami a opečovávanými keři. Areál počínaje hlavními hotelovými budovami s recepcí a jídelnou, a pláží a mořem konče má cca 350 metrů na šířku a cca 450 metrů na délku podélně podél pobřeží. Člověk se tady poměrně nachodí. Na druhou stranu je potřeba říct, že celý hotel je bezbariérový, takže pohyb s vozíčkem či kočárkem není žádný problém.

Před hlavní budovou je bazén ve tvaru jednoho velkého a dvou menší vzájemně propojených kruhů. Odhadem bazén zaujímá plochu 40 x 50 metrů, takže je opravdu veliký, a proto se nestává, že by byl nějaký přelidněný. Spíše naopak. Mimo něj je zde i brouzdaliště pro děti. Co tu naopak chybí jsou tobogány.

Gorgonia Beach Resort, Marsa Alam

Ti, co sem jedou šnorchlovat, ocení přítomnost dive centra přímo na pláži. Více o TGI Dive centru v sekci šnorchlování.

V hotelu se používá hotelový čas, který je o jednu hodinu napřed oproti standardnímu času káhirskému.

Dvoupodlažní budovy, ve kterých jsou pokoje, jsou po obou stranách bazénu. Vlevo od něj je celkem 14 těchto ubytovacích bloků umístěno do tří řad, vpravo od bazénu je pak bloků 8 ve dvou řadách. Napříč celým areálem je velmi pěkná zahrada plná palem a pečlivě zastřihávaných keřů. Člověk tu tak nemá pocit, že se nachází uprostřed nehostinné pouště a sama zahrada skýtá plno míst k odpočinku.

Pokoje

Gorgonia je hotel velký nejen rozlohou, ale i počtem pokojů. Je jich tu celkem 350. Některé se nacházejí v přízemí, jiné v prvních patrech, všechny mají prostorné terasy, ale v žádném případě neplatí, že je zde z každého pokoje výhled na moře. Z mnohých je totiž vidět pouze blízká zahrada a protější ubytovací blok.

Pokud mi je známo, tak tu je jeden typ pokojů. Tedy za kvalitnější ubytování si nelze připlatit. Co se připlácí je právě onen výhled na moře. Standardně je možné si ho objednat již při prvotní rezervaci zájezdu. Cestovní kancelář si za to typicky účtuje o 600 Kč navíc na ubytovanou osobu. Nechť každý sám zváží, zda se mu to vyplatí či nikoliv. Upozorňuji na to, že se zde stává i to, že si výhled připlatíte a v reálu na místě takový pokoj však nedostanete. V takovém případě doporučuji pokoj hned reklamovat, většinou zde nemají problém na recepci vyjít vstříc.

Pokoje jsou na můj vkus prostorné.

Prohlédněte si fotky obou typů pokojů

Pohodlné postele a kolem nich dostatek místa k pohybu i pro vaše věci. Jsou vybavené varnou konvicí, kávou a čajem, malou lednicí, trezorem, dostatečně velkým LCD televizorem a dokonce i menším gaučem. Personál je uklízí každý den a denně vyměňuje ručníky, což já osobně považuji již trochu za zbytečnost a přežitek. Ale budiž.

Z těch nejvzdálenějších bloků to je k moři asi 400 metrů daleko. Naopak, budete-li bydlet v blocích u pláže, budete to mít 400 metrů do jídelny. Nejlepší je proto nějaký střed a pokoj v první patře. Jsou tišší a z některých z nich je právě onen výhled na moře. Samozřejmě při příjezdu si pokoj těžko vyberete, takže je to spíše o náhodě.

Internetové připojení

Co se týká internetu, Gorgonia Beach Resort není v tomto ohledu bohužel žádnou výjimkou.

Připojení zdarma je jen v lobby hotelu. Internet tam fungoval dobře, ale pokud chcete být připojeni i na pokojích či jinde, je to potřeba řešit jinak.

 • první variantou je si koupit připojení placené, netestoval jsem, údajně vychází na 50 eur na týden, ale alespoň funguje
 • druhou variantou je si pořídit egyptskou datovou SIM kartu

SIM karty lze sehnat v některých krámcích napříč hotelem, ceny jsou různé a také často dost závislé na vaší schopnosti si cenu usmlouvat. Já upřednostňuji pořízení datové SIM karty předem i z toho důvodu, že to zkrátka na místě nechci řešit a mít kartu jistou.

Stravování

Sice sám sebe nepovažuji za nijak náročného strávníka, ale co se stravování týče, tak nemám hotelu Gorgonia co vytknout. Vaří dle mého názoru dobře a výběr je v hlavní jídelně vždy veliký. Navíc všeho bývá dostatek. Hodně zeleniny i zeleninových salátů, nechybí ani ryby nebo grilované maso. Dobré těstoviny. Velký výběr sladkých dortíků. K dispozici i zmrzlina, typicky ale pouze k obědu, nikoliv k večeři. Vždy je k dispozici i ovoce, nejvíce druhů je u večeře (banány, jablka, hrušky, hroznové víno, melouny, manga, atd.).

Mimo hlavní jídelny se v areálu nachází dvě A la Carte restaurace:

 • La Pizzeria
 • La Vela

Nevyužil jsem, takže je nemohu hodnotit, ale pakliže vás hlavní jídelna omrzí, není problém se zde najíst právě v jedné z těchto restaurací.

Bary s nápoji jsou jak u bazénu, tak na pláži. Vedle plážového baru je i plážová restaurace, ve které je každý den od 11 do 16 hod výběr ze čtyř jídel (často třeba hamburgery, pizza nebo grilovaná křidélka), není proto nutnost se vracet na obědy do hlavní jídelny. Od 17 hodin se pak na pláži podávají palačinky.

Rozmanitost a výběr, chuť i množství jídel v resortu Gorgonia Beach hodnotím veskrze pozitivně.

Pláž u Gorgonia Beach Resort

Pláž je veliká. Přímo před hotelem je zhruba 60 metrů široká a 500 metrů dlouhá. V celé této její délce jsou k dispozici hotelové lehátka, slunečníky a proutěné zábrany proti větru. Je jich tu opravdu dostatek a v závislosti na konkrétních místech jsou rozmístěny ve čtyřech až šesti řadách.

Pláž je písečná.

Táhne se dál po pobřeží jak směrem na sever, tak směrem na jih, kudy lze pohodlně dojít do 1,6 km vzdáleného Shams Alam resortu. Z mého pohledu je hodně zajímavé i blízké okolí pláže, kde se v poušti nachází plno mušlí, často tak velikých, že se nevejdou ani do dlaně.

V úseku pláže přímo před hotelem jsou celkem 3 vstupy do vody. Pobřežní podloží je zde z původních korálů a tedy lézt do moře kudy se člověku zachce není úplně možné. Ani v rámci těchto 3 bójkami vyhrazených vstupů nejsou vlezy 100% písečné, takže se tu rozhodně hodí boty do vody. Vstupy vedou do jedné ze dvou lagun, které tu jsou:

 • menší laguna má cca 60 x 120 metrů
 • větší laguna má cca 90 x 400 metrů

Obě laguny jsou blízko pláže, cca 40 metrů od ní a bez problému v nich lze plavat i za odlivu.

Mimo vstupů přímo z pláže je k dispozici také 110 metrů dlouhé molo, na jehož konci je možný vstup po schůdkách přímo do hlubší vody k hlavní korálové stěně.

pobřeží u Gorgonia Beach Resort, Egypt

Šnorchlování

Podmínky na šnorchlování jsou u Gorgonie hodně dobré.

Je tu několik možností.

Buď je možné šnorchlovat přímo v lagunách. Tím, že to jsou však laguny, korály v nich jsou vesměs dost staré a mnoho z niž není živých. Každopádně za mě i přesto stojí za prohlédnutí. Je akorát potřeba vytipovat moment, kdy v nich není moc kalná voda, což v nich občas bývá. Další možnost je se potápět z mola u hlavního korálu. Tady je toho k vidění již mnohem víc, korály jsou živé a kolem nich plno ryb. Upozorňuji ale na to, že tu samozřejmě vstupujete rovnou do hlubší vody, takže z počátku to nemusí být každému úplně příjemné. Jakmile si člověk zvykne nebo je mu korál poblíž mola už malý, nabízí se třetí varianta.

Doporučuji (těm zdatnějším) absolvovat šnorchlovavací „výlet“ od Gorgonie až do zátoky Shams Alam. Pomalu plavete podél korálové stěny a vzhledem k tomu, že plavete s proudem, tak to není nic moc příliš náročného. Každému jsou pak odměnou želvy, které se přímo v zátoce u Shams Alam Beach resortu velmi často vyskytují. Navíc nikde není psáno, že je nepotkáte i cestou. Zpět do Gorgonie se pak dostanete po pláži.

Kdo by o téhle možnosti uvažoval, nechť si pořádně prostuduje mapu pobřeží, která je u vstupu na molo Gorgonie. Z ní zjistíte, že zhruba po 250 metrech cesty je možné celkem snadno vplout do poměrně dlouhé laguny. Na jejím druhém konci z ní však nelze vyplavat a vracet se proti proudu není příliš příjemné. Takže je potřeba se laguně vyhnout a vědět, v jakých místech je vhodné se držet více vpravo, více do volného moře.

Bude-li třeba, poradí vám v TGI potápěčském centru. To je na pláži před Gorgonií před vstupem na zdejší molo. Jsou milý a nápomocní. Nabízí různé potápěčské kurzy a výcviky – jak přístrojového potápění, tak šnorchlování. Takže pro zájemce o tyto kurzy je Gorgonia Beach Resort dobrou volbou.

Molo u hotelu Gorgonia

Moje tipy na podobné resorty

Pokud je ve vašem termínu Gorgonia Beach Resort nedostupný, tak doporučuji zkontrolovat i tyto nabídky zájezdů do Gorgonie, v rámci kterých je volných zájezdů standardně dostatek.

V případě, že ani tam nic nenajdete, není třeba házet flintu do žita. Region Marsa Alam nabízí i jiné hotely, které jsou ať už svými službami, vzhledem areálu nebo podmínkami na šnorchlování podobné. Za mě to jsou především:

 • Fantazia Resort (podobný hotel jak svojí velikostí, tak pláží a vstupy do moře, 20 km severně od Gorgonie)
 • Three Corners Fayrouz Plaza (blízko letiště, vstupy do několika lagun přímo z mola a možnost chodit 10 min pěšky do zálivu Marsa Mubarak, kde se rovněž želvy vyskytují)
 • Shams Alam Beach Resort (menší klidnější hotel s nádherných podmořským světem 1,6 km jižně od Gorgonie)

Pevně věřím, že tato moje recence hotelu Gorgonia Beach Resort pro vás byla přínosná a že třeba právě díky ní máte nyní jasněji v tom, zde je pro vás Gorgonia dobrou volbou či nikoliv. Já osobně hodnotím hotel Gorgonia velmi kladně. Jediné dvě věci, které mu jsem ze svého pohledu oprávněný vytknout, jsou za prvé ne úplná vhodnost pro menší děti (a to především kvůli korálovému podloží a komplikovanějším vlezům do moře) a za druhé velikost areálu. Díky tomu tu nic nepůsobí stísněně, což je fajn, na druhou stranu se ale člověk dost nachodí, což pro lidi se sníženou pohyblivostí může být problém.

Diskuze k článku

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, chtěla bych vzít k moři rodiče (70 a 75 let) zhruba v termínu od , myslíte, že je Gorgonia dobrá volba?

  • Dobrý den Jano, pokud jim nedělá chůze zatím žádné problémy, tak ano, Gorgonií nic nezkazíte. Koukám na aktuální ceny na termín od , cena za dospělého vychází na 11 890 Kč. Nebo se mrkěte na hotel Fayrouz Plaza, který je mnohem blíže letiště a rozlohou areálu to je trochu menší hotel.

 • Dobrý den, díky za tak podrobný popis hotelu. Chceme letět za cca 2 týdny. Jsme 2 páry čili 2 pokoje. Myslíte, že s rezervací ještě máme pár dní počkat kvůli nižším last minute cenám?

Přidat komentář