Egypt – TOP 9 míst na potápění

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 56

Věřte nebo ne, potápění v Egyptě je jedno z nejlepších na světě. Egypt za to vděčí teplému Rudému moři, které u egyptského pobřeží vytváří ideální podmínky nejen pro přístrojové potápění, ale i pro šnorchlování.

Ano, kdo zvolí pro svoji dovolenou v Egyptě správné místo, vystačí si pouze s tou nejzákladnější výbavou na šnorchlování v podobě šnorchlu a potápěčských brýlí k tomu, aby mohl pozorovat pobřežní korály, rejnoky, perutýny nebo karety pravé, jak se u dna leckterých zátok „pasou“ mořskou trávou.

Výborné podmínky na potápění v Egyptě jsou spolu s cenovou dostupností hotelů a celoročně teplým počasím hlavními důvody toho, proč je Egypt tak oblíbený. Upozorňuji však, že zdaleka ne všude je podmořský svět tak pestrý, a proto je volba konkrétního místa zásadní.

Dovolte mi vás proto nyní seznámit s těmi nejlepšími z břehu dostupnými lokalitami na potápění, které lze v této zemi navštívit:

Každou z těchto lokalit níže blíže přiblížím. Zároveň hned na úvod říkám, že seznam těchto míst by rozhodně šel ještě rozšířit. Z mého pohledu a mých zkušeností jsou to však právě tato místa, která z hlediska potápění v Egyptě nad ostatními vyčnívají. Převažují lokality z Marsa Alam, zařadil jsem však i Sharm el-Sheikh a dokonce i jedno místo v Hurghadě, která se ale Marsa Alam, alespoň obecně v tomto ohledu, v žádném případě rovnat nemůže.

Potápění v Egyptě

1. Shams Alam

Kdo touží po klidné dovolené a po perfektním potápění, nechť volí Shams Alam. To je poměrně dost jižně položená lokalita. Je to právě její relativní odlehlost (120 km jižně od letiště v Marsa Alam), díky které si zde moře dodnes uchovává prakticky svůj původní ráz. Volbou Shams Alm tak nic nezkazíte. Naopak! Osobně se domnívám, že lepší lokalitu v Egyptě nenajdete.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Většina korálů je zde po pravé straně zálivu. Výhodou je pohodlný vstup z pláže. Pro zkušenější tu je možnost pěšky po pobřeží dojít k nedalekému hotelu Gorgonia Beach Resort, u něho se přes molo dostat do moře a pomalu plavat s proudem podél pobřežních korálů zpět k Shams Alam. V zátoce u Shams Alam lze nad rámec nesčetných mořských živočichů denně spatřit i želvy.

2. Abu Dabbab

Mořské želvy se běžně vyskytují i u Abu Dabbab. Zátoka Abu Dabbab je větší a dostupnější než Shams Alam. Troufám si říct, že to je na šnorchlování v Egyptě ta nejoblíbenější lokalita vůbec.

Zobrazit Abu Dabbab na mapě

I ona je přístupná z pláže. V její centrální části je na dně mořská tráva. Ta začíná kousek od břehu zhruba v 3 metrové hloubce a postupně klesá až do hloubky 30 metrů. Tomu, komu přeje štěstí, tu spatří i dugonga. Korálové útesy jsou po obou stranách zátoky, jak u hotelu Abu Dabbab Beach Resort na pravém straně, tak u Marsa Alam Nubian Resort na levém břehu. Částečnou nevýhodou Abu Dabbab je fakt, že je cílem mnohých lodních výletů. Přes den tu tak v moři šnorchluje celkem dost lidí.

Želva při potápění u zálivu Abu Dabbab
Želva při potápění u zálivu Abu Dabbab

3. Marsa Mubarak

Výlety za potápěním směřují i do zátoky Marsa Mubarak. Velikostí i tím, co lze v Marsa Mubarak spatřit, je podobná Abu Dabbab. I tady karety bez problému uvidíte.

Zobrazit Marsa Mubarak na mapě

Výhodou oproti Abu Dabbab do nedávna byla její horší dostupnost. Řadu let zde probíhala výstavba resortu Iberotel Costa Mares. Hotel byl otevřen v roce 2021 a nyní patří k tomu kvalitativně nejlepšímu, co Marsa Alam umí nabídnout. Proto je dnes Iberotel Costa Mares oblíbenou volbou nejen těch, kteří hledají perfektní šnorchlování, ale zároveň těch, jež vyžadují kvalitní služby. I přes jeho otevření zatím stále platí, že je u Marsa Mubarak o poznání méně lidí než u pláže Abu Dabbab. Lidé z výletních lodí na břeh nevystupují, a nejenže tak místo poskytuje výborné potápění, člověk zde má na pláži i soukromí.

Alternativou k resortu Iberotel Costa Mares je ubytování v nedalekém hotelu Three Corners Fayrouz Plaza, od kterého je možné po pobřeží k zátoce dojít během 15 minut.

4. Brayka Bay

Poměrně úzká zátoka ve tvaru písmene „U“ je pro šnorchlování další ideální lokalitou. V její čelní části, kde je písečný vstup, je cca 100 metrů široká. Prakticky hned u pláže začínají korály. Korálové reefy se táhnou po obou stranách zátoky, nepatrně se od sebe rozbíhají a tím zátoku s tím, jak se dostáváte dál do moře, pomalu rozšiřují. Bohužel faktem je, že zde v posledních letech korály výrazně ubývají. Kapacita dvou hotelů v těsné blízkosti zátoky, hotelů Brayka Bay a Royal Brayka Beach Resort, je veliká. Neohleduplnost turistů vůči mořskému ekosystému se v tak malém zálivu jako je Brayka Bay bohužel projevuje mnohem rychleji než v jiných oblastech.

5. Jabal Al Rosas

Necelé 2 kilometry vzdušnou čarou od Brayka Bay je Jabal Al Rosas, další z krásných zátok. Doporučuji se ubytovat v hotelu Aurora Bay, ze kterého stačí přejít silnici a po necelých 5 minutách chůze dojdete na písečnou pláž. Na protější straně zátoky je pak potápěčské centrum Ducks Diving Superior a kousek od něj další pláž, jež je využívána zejména právě potápěči.

Zobrazit Jabal Al Rosas na mapě

Perutýn při šnorchlování v Egyptě
Perutýn v Jabal al Rosas

Jabal Al Rosas nebo také Gabal el Rosas je úzká, ale poměrně dlouhá zátoka. Po obou jejích stranách jsou korálové útesy, které začínají zvolna u břehů a postupně se rozrůstají až do 25 metrů vysokých korálových stěn. Krom menších ryb jakou jsou čtverzubci, ještěrohlavci, štětičkovci tu uvidíte i perutýny, do žluta zbarvené klipy, murény, želvy a někdy dokonce i menší žraloky nebo manty.

6. Port Ghalib

Vhodné je z mého pohledu i samotné okolí přístavu Port Ghalib. Při nejmenším pro začátečníky, kteří si chtějí potápění v Egyptě ozkoušet. Byť je pravda, že zde tak bohaté korálové stěny jako na výše uváděných místech nenajde, i Port Ghalib má své výhody.

Za prvé je perfektně dostupný. Spolu s nedalekou zátokou Coraya leží prakticky hned u letiště v Marsa Alam. Za druhé jako jediné místo v Marsa Alam představuje letovisko v pravém slova smyslu (možnost projít se kolem přístavu, sednout si do restaurace apod.). Za třetí tu lze najít pláže, ze kterých jsou bez problémové písečné vstupy do vody s mořskými korály začínajících pár metrů od břehu. Doporučuji zejména pláž hned u potápěčského centra Scuba Divers, která náleží hotelu Sunrise Marina Resort Port Ghalib.

7. Ras Abu Uwayd

U korálového útesu Ras Abu Uwayd je moře specifické. Najdete zde dvě velké laguny. V menší, pravé laguně (zhruba 250 x 200 metrů) se obvykle vyskytuje víc ryb a želv, ve větší, levé laguně (zhruba 450 x 200 metrů) je naopak víc korálů.

Zobrazit Ras Abu Uwayd na mapě

Nejhezčí korály se pak nacházejí na okraji obou lagun, na přírodně vytvořených korálových hranách, které je dělí od volného moře. Dovolí-li to podmínky na moři, doporučuji tuto bariéru přelézt a zašnorchlovat si i podél vnějšího okraje obou lagun. Na pláži tu je k dispozici potápěčské centrum Scuba World Divers El Quseir a dovolenou u Ras Abu Uwayd je možné trávit v hotelu Sentido Oriental Dream resort.

8. Ras Nasrani

Nádherné korálové útesy lze najít i na jihu Sinaje. Potápění v Sharm el Sheikhu je proslulé a jednou z nejlepších lokalit je zde Ras Nasrani.

Zobrazit Ras Nasrani na mapě

Jedná se zhruba o 2 kilometry dlouhou korálovou stěnou, která se táhne ve vzdálenosti cca 100 metrů od pobřeží od hotelu Melton Beach Resort až po Coral Sea Sensatori. Ke korálům se lze zde snadno dostat po některém z plovoucích mol, z jejichž konců vstupujete rovnou do míst, kde útesy padají více jak 10 metrů do hloubky. Je tak možné ihned po vstupu do moře obdivovat pestrobarevné korály.

Egypt šnorchlování
Korály v oblasti Ras Nasrani

9. Coral Beach

Ačkoliv potápění v Hurghadě je z hlediska podmořského světa slabší a šance na želvy tu je minimální, i v jejím okolí lze najít vhodná místa. Šnorchlování je pěkné např. v zálivu Makadi Bay (cca 30 kilometrů jižně od Hurghady). Dobrou lokalitou s řadou lagun, útesů a dokonce i potápěčským centrem je však i Coral Beach. Kdo trvá na dovolené v Hurghadě, a přesto by během ní rád měl možnost věnovat se potápění, tomu doporučuji právě tento hotel, Coral Beach Hurghada, jež je ve své podstatně vůbec nejjižněji položeným hotelem v tzv. oblasti Hurghady Jih.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 56
 • Dobrý den Lukáši, jako mnoho dalších, vás chci poprosit o tip na hotel. Nejde nám o bazény a vybavenost (jen čistota), ale o podmořský život. Děti už větší (10 a 13). My s manželem máme i licenci, takže se chceme jezdit potápět a děti by si rádi udělali kurz. Takže by bylo dobré mít poblíž diving centrum. Děkuji za tipy, chceme letět v srpnu.

  • Dobrý den Kačko, chápu vaše požadavky. Ony ty diving centra jsou v Marse prakticky u každého hotelu. Doporučil bych například hotel Fantazia, viz moje recenze hotelu Fantazie, kde je na šnorchl plno možností, ať už ve zdejších lagunách (myslím, že pro děti ideální, byť i ty laguny jsou relativně hluboké, že se tam nestačí) nebo z krátkého mola. Pokud byste chtěli pozvolný písečný vstup někam do zálivu, tak se mrkněte na hotel Brayka (potápěčské centrum v hotelu má i svůj vlastní malý cvičný bazén), případně lze i hotel Aurora Bay (tam ale není centrum přímo v hotelu, nýbrž u zálivu, na jeho opačného straně, než je hotelová pláž – dá se tám z hotelové pláže pěšky dojít, je to asi 300 m).

 • Dobry den, rádi bychom v cervni s 6 letym synem do Egypta. Neni pro jas důležité, kromě all inclusive stravy a vzdalenosti hotelu od letiste max do 30 km,zda budeme v Marse či Hurghade. Syn je plavec,ale na snorchlovani z mola to jeste neni. Radi bychom mu ale uz ukazali krasy podmořského sveta. Tedy chtěli bychom hotel,kde je vstup do more piscity a a sem tam koral s nejakou tou rybkou.
  Děkuji predem za tipy.

  • Dobrý den Barboro, v oblasti Hurghady bych doporučil některý z hotelů u zálivu Makadi Bay. Pěkný písečný vstup je hotelu Sunrise Royal Makadi, korály jsou v moři opodál, nebo dostupnější jsou z pláže hotelu Prima Life Makadi (i u něj je vesměs písečný vstup jen s tím rozdílem, že první korály jsou opravdu kousek od pláže). V Marsa Alam si myslím, že by pro vás byl vhodný záliv Brayka Bay, čili buď stejnojmenný hotel Brayka Bay nebo sousední Royal Brayka. Ale Braka je od letiště v Marsa Alam o něco dál, asi 50 km daleko.

 • Dobrý den, přemýšlíme v červnu o Pickalbatros Sea World Resort v Marse, co myslíte ohledně podmořského světa? Děkuji. Marcela

  • Dobrý den Marcelo, korály (spolu s podmořským světem) tu jsou hezké, srovnatelné s tím, co je možné vidět u sousedního resortu – viz některé mé fotky korálů v recenzi hotelu Lazuli. Ale přístup ke korálům je možný jen z mola. Nevýhoda je, že vstup je kolikrát omezený / zakázaný kvůli větru. Nevím, jaká máte další kritéria vašeho výběru (klidně je můžeme probrat po mailu), ale z hlediska šnorchlu by se dali v Marse najít i lepší lokality a resorty.

 • Lukáši moc děkuji, šnorchlování jsem si užil,přístup do moře byl krom mola(kam chodili hl.potápěči v neoprenu) i z určeného místa na pláži-je vidět že si korály chrání .
  Zdravim a ještě jednou diky.Pepan

  • Není vůbec zač, jsem rád, že se vám líbilo 🙂

 • Dobrý den, odpovídám na vaši odpověď u mého dotazu níže, odpověď mi nelze přidat pod vlákno 🙂
  Moc děkuji za vaši odpověď, na ježky jsme v recenzích nenarazili, děkujeme za upozornění.
  Na Fantazia Resort jsme se dívali také, dokonce se nám líbil, ale odradily nás některé recenze, které zmiňují hodně proitalský přístup (nejsi Ital = nebavíme se s tebou), je to v resortu furt stejné? Nebo se přístup změnil?
  Měl byste případně i k doporučení nějaký další resort, kde by byl hezký vstup do lagun nebo k útesu i z pláže? Poletíme s přáteli a tak máme daný rozpočet do 20 000 Kč /os. (8-9 dní). Také bychom si rádi udělali výlet do Luxoru, takže resort více severněji by byl lepší 🙂 Předem moc děkuji za vaše doporučení.

  • Dobrý den Martino, proitalský přístup je ve Fantazii částečně znát, to jste vyčetla správně a platí to i v současné době. Ono se to ale hlavně týká třeba proitalských animací (tedy v italštině), ale krom toho to za mne není nějak příliš znát.

   Přírodní laguny, kde se dá částečně šnorchlovat, jsou dále třeba u Gorgonie, což je hotel ještě více na jihu. Je to 5* resort s přístupem zase buď do lagun nebo k hlavnímu korálu po mole. Na potápění to je supr, hlavně ale u toho korálu, laguny samotné jsou mělčí než u Fantazie a není to v nich až tak živé. Podrobně v recenzi Gorgonie zde.

   Nebo zkuste hotel Fayrouz Plaza, který není daleko od letiště, i u něho je pár lagun, dál přístup z mola a výhodou je fakt, že se od něho dá 10 minutovou procházkou po pobřeží dojít k vyhlášenému zálivu Marsa Mubarak, který nabízí písečný vstup, želvy a výjimečně i dugungy.

   Cenově je potřeba si to porovnat specificky ve vašem termínu, ale do vašeho rozpočtu byste se měli vejít bez problému.

 • Dobrý den, máte prosím zkušenost s hotelem Concorde Moreen Beach & Spa? Je zde šnorchlování bezpečné (žraloci) nebo byste spíše doporučil místo s lagunou? Jelikož u hotelu není přímo zátoka, trochu se bojíme velkého větru a rozbouřeného moře (plánovaná cesta přelom července a srpna). CK sice nabízí výlety z tohoto hotelu do většiny míst, které zde zmiňujete, ale byli bychom rádi za pěkný a přístupný podmořský svět i u svého hotelu 🙂

  • Dobrý den Martino, ano, zkušenost mám, vstup je tu z pláže jen do mělčí vody, která je na plavání nevhodná, na šnorchl to za přílivu v Egyptě jde a je i v té mělčině ledacos vidět, je vhodné mít boty do vody, jsou tu ježci apod. Pak je tu samozřejmě molo se vstupem k hlavnímu korálu, bývá občas zavřené, jsou tu dost opatrní a když se zvedají větší vlny, tak hned vyvěšují červenou vlajku. Korál pěkný, ryb plno a co se týká žraloků, tak podle místních je i ty zde možné občas vidět, ale je spíš výjimečné a jsou to malí jedinci, cca 50 cm velcí. Nevím, zda jste toto chtěla slyšet, ale jen říkám to, co vím 🙂

   Pokud byste chtěla laguny, mrkněte se třeba na laguny u hotelu Fantazia Resort na jihu Marsy. Dá se do nich vstupovat z pláže po písku.

 • Zdravim
  V druhé polovině března letime do Marsy,hotel Mövenpick Resort.
  Jaké jsou možnosti šnorchlováni v blizkosti hotelu,a pokud doporučíte něco v blízké vzdalenosti,tak jaké jsou možnosti přepravy?
  (taxi,shuttle bus,skutr)
  diky Pepan

  • Dobrý den Pepane, Movenpick resort je u velmi pěkné zátoky, které je na šnorchl ideální. Z pláže je písečný vstup a po obou jejích stranách jsou korály. Za mne není potřeba nikam jezdit, upřímně ona ani žádná lepší zátoka v blízkém okolí hotelu není.

 • Dobrý den, byli jsme minulý rok v Dream lagoon. Líbila se nám velká laguna, ve které byly k vidění želvy a spoust ryb. Nebyla jsem však spokojená s jídlem. To se každý den opakovalo a na hotelu nebyla zmrzlina. Chtěla bych se zeptat na hotel s podobnou lagunou( aby se v ní dalo zaplavat, ale zároveň v ní byly k vidění želvy a ostatní živočichové). Vím, že o kus vedle je Gemma resort s lepšími recenzemi a mezi nimi ještě nějaký hotel, ale nevím název. Děkuji

  • Dobrý den Kateřino, ano, Gemma resort je nedaleko, asi 2 km jižněji, ale lze říct, že leží u stejné laguny, protože ta laguna je opravdu velká a táhne se zde dolů kolem pobřeží. Gemma Resort tolik neznám, neznám ho na takové úrovni, abych ho byl schopen z hlediska jídla porovnat s Dream Lagoon. Každopádně pokud bychom šli ještě o pár kilometrů jižněji, tak tam je Fantazia Resort, u kterého je několik lagun dobrých na šnorchlování. Nepředstavujte si to jako lagunu u Dream Lagoon, jsou o dost menší, ale na šnorchl dobré. Na druhou stranu si nejsem jistý, že zrovna tady je možné želvy vidět, jak to jsou uzavřené laguny, tak větší živočichové se tam mají problém dostat. Ale je tam molo, po kterém můžete do hluboké vody. Kvalitativně je Fantazia určitě lepší než Dream Lagoon.

   Jinak si nejsem vědomí toho, že by mezi Dream Lagoon a Gemma resortem byl ještě nějaký hotel. Něco tam stojí, ale v provozu to není.

 • Dobrý den,
  byla jsem v Egyptě 3x, ale zatím jen v Hurghadě. Chci vzít děti hlavně na šnorchlování, a to jak píšete má být nejlepší v Shams Alam Beach Resort. Je možné sehnat někoho, kdo na místě organizuje výlety do Abu Simbel? Když už bychom byli tak nízko, že bychom udělali alespoň tento výlet.
  Děkuji, hezký den.

  • Dobrý den Iveto, nejsem si s tímhle jistý a nedokáži říct, zda na místě nějaký takový výlet seženete. Ono to je i tak skoro 9 hodin cesty. Doporučuji se pak poptat na místě v hotelu.

 • Dobrý den Lukáši,prosím poradíte nám hotel pro 4 dospělé.Jde nám hlavně o snorchl z pláže.Z mola se bojim.menší odliv .U Marsy.Ne Hurgada.Letime koncem března.dekuji

  • Dobrý den, rád poradím. Za mne je velmi dobrou volbou Shams Alam Resort – klidný, menší, na jihu Marsy a s jedním z nejlepších šnorchlování vůbec, z pláže. Dále Fantazia resort, u kterého je možné šnorchlovat v bezpečí lagun (případně i z krátkého mola) no a nebo potom některý v hotelů u zálivu Abu Dabbab, ať už Malikia nebo kvalitnější Hilton Nubian. Vstup do moře z pláže je i u hotelu Aurora Oriental Bay, který sice patří k levnějším variantám, ale moře v zálivu Aurora je také top.

 • Dobrý den Lukáši, poradite nam prosim. Hledám místo na snorchlovani s dcerou (8 let) už snorchlovala předtím. Nejlépe by to bylo hned od břehu a abychom viděli korály a želvy. Hotel nemusí mít skluzavky stačí bazen. A jaký je nejlepší čas v roce vyrazit kdybychom viděli co nejvíce podmořského života. Děkuji

  • Dobrý den Katko, rozumím, takže hledáte něco, kde to je přístupné hned z pláže a ne z mola. Doporučil bych záliv Brayka Bay, například hotel Brayka Bay Resort. Více želv se vyskytuje v okolí Abu Dabbab zálivu, u kterého je buď Malikia s tobogány nebo o něco kvalitnější, byť bez tobogánů, hotel Hilton Nubian Resort. Případně lze i Three Corners Equinox, který je vlastně v zálivu vedle Abu Dabbab, i tam je vstup z pláže a i tam želvy uvidíte.

   Jinak dle mých zkušeností na ročním období nezáleží. Z hlediska teploty vody je však podzim.

 • Dobrý den Lukáši…díky za info, které jsem mohla od vás načerpat.
  A stejně si nemohu vybrat.
  Byla jsem 2x v Sataya ( hotel pěkný, jídlo dostatečné, internet skoro žádný, zábava také ne, tobogány stačili, pláž o ničem- vstup jen z mola jen malá laguna- ryb trochu, korály žádné, velký příboj takže jsme jezdili na Abu Dhabab a tam je to bomba. Prosmýkla jsem se do Hiltonu i Malikie a ani jeden by mi nevyhovoval. Ovšem to potápěpí bylo božské. A já teď hledám nový hotel, kde budou alespoň 3 skluzavky a korály a ryby na úrovni Abu Dhabab….a zdá se mi, že takový hotel ještě nepostavili 🙂 Kdyby potomci tolik nevyžadovali skluzku, tak jedu do Iberia Costa Mares…poradíte mi, kde budeme spokojeni všichni? díky

  • Dobrý den Lucie, i já jsem chtěl říct, že takový hotel nenajdete. Ty tobogány to totiž dost komplikují. Každopádně napadají mne tři resorty, které by vám mohli vyhovovat, byť ani jeden z nich za tak kvalitní jako Iberotel Costa Mares nepovažuji. Prvně Jaz Solaya (sice ne nejnovější, ale pěkný a kvalitní resort, viz recenze Jaz Solaya, kde hned za hotel máte k dispozici velký akvapark, je možné ho využívat zdarma, zátoka je na šnorchl také fajn s řadou korálů) a dále duo hotelů směrem na sever od letiště, buď Pickalbatros Sea World nebo podobně kvalitní a opět s několika tobogány, hotel Lazuli – oba to jsou novější hotely, pěkné prostředí, ale bez zátok s přístupem do mělčí vody z pláže nebo do hlubší z jejich mol).

 • Dobrý den, loni jsme byli v Auroře. Potápění super, ale hotel za nás horší, co se služeb týká. Doporučíte jiné hezké místo s hotel 5* a stejně hezkým okolím?
  Nebo je lepší zkusit hotel Brayka a jezdit třeba taxíkem?

  • Dobrý den, od Brayky není potřeba jezdit taxíkem, totiž šnorchlování v zálivu Brayka Bay je rovněž velmi pěkné. Mrkněte se na Jaz Solaya kousek od letiště nebo třeba na Gorgonii na jihu Marsa Alam, u níž je několik lagun i molo s přístupem k hlavnímu korálu.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych poradit s výběrem dovolené v Marsa Alam. Rádi s manželem šnorchlujeme , proto je pro nás prioritou podmořský svět. Váháme mezi hotely Pickalbatros Palace Port Ghalib nebo Dream Lagoon a Aqua Park resort.
  Děkuji za odpověď.

 • Dobrý den, byli jsme vícekrát v Marsa Alam: Utopia, Brayka, Aurora. Letos se otevřel hotel Siva golden makadi bay, který mě zaujal svou zátokou (dříve Al nabilla). Myslíte, že je podmořský život podvodný jako u výše uvedených hotelů. Děkuji za případnou odpověď. S pozdravem Pavla F.

  • Dobrý den Pavlo, zátoka u hotelu Siva Golden Makadi je dobrá, s pěkným písečným vstupem do moře, šnorchlovat se tu dá samozřejmě taky, ale určitě to nejde v tomto směru srovnávat s tím, co znáte z Brayka nebo Aurora Bay. Pokud jste zvyklí spíše na tyto zátoky, tak tady bude podmořským životem trochu zklamáni.

 • Zdravím Lukáši, oblast Marsa Mubarak zálivu se mi zamlouvá nejvíce, jen mi vadí, že děti se moc nevyřádí asi v bazenech, kde chybí veškeré vybavení pro ně. Když to pominu, myslíte, že se vyplatí si připlatit 20 tisíc oproti hotelu Three Corners Fayrouz Plaza, který je nedaleko?? Kdyby to byla nějaká tisícovka navíc, ale dvacet je přecejen už dost. Poblíž mám v hledáčku ještě Sunrise Marina resort Port Ghalib, který alespoň nějakou skluzavká má, teoreticky by se snad do zálivu Mubarak dalo dojít pěšky (?), ale zas ty recenze, co jsem zatím na něj přečetla, mě moc nepřesvědčili. Chystáme se v únoru,takže radši do těchto jižnějších oblastí.

  • Dobrý den Maruš, máte pravdu, že hotel Iberotel Costa Mares je drahý dost (holt je nový a je u té zátoky zatím samotný, takže toho hotel využívá a do cen se to logicky promítá). Za mne je Fayrouz Plaza dobrou alternativou, budete to tak mít i pestřejší, můžete se koupat u Fayrouz v lagunách či z mola, a nebo dojít pěšky k Marsa Mubarak. Od Sunrise Marina resortu k zálivu Marsa Mubarak těžko dojdete, s tím nepočítejte, na druhou stranu je za mne Sunrise Marina Resort taky dobrým hotelem (služby dobré, má tobogány, jediné co, tak není přímo u pláže). Každopádně tak dobrou podmínky na šnorchlování jako nabízí Marsa Mubarak, u něho nenajdete.

 • Dobrý den, prosím je bezpečné snorchlovani u hotelu Faarana height resort v Sharmu? A ještě prosím jestli s tímto hotelem nemáte zkušenost? Nejsou na něj úplně ideální recenze. Děkuji.

  • Dobrý den Kateřino, omlouvám se, ale s hotelem zkušenosti nemám. Pokud ale správně vím, tak je v blízkosti pěkné písečné pláže. Korály tu jsou hlavně po její pravé straně, jak moc dobré tu jsou, zda jsou srovnatelné s hlavním korálovým útesem, který začíná u sousedního hotelu, však nedokáži posoudit.

 • Dobrý den, prosím ještě o jednu radu, budete-li vědět: hotel Movenpick Resort El Quseir a šnorchlování tam ve srovnání s Coraya Bay. Moc děkuji!!!

  • Dobrý den Radku, za mě jsou obě tato místa, obě tyto zátoky z hlediska šnorchlu srovnatelné. Jen pozor na to, že u Movenpick Resort El Quseir je vstup z pláže do moře možný jen na malém úseku, asi na 40 metrech, jinde to kvůli korálům nejde.

 • Dobrý den, Lukáši,
  doporučil byste mi nějaký hotel v Egyptě, kde je hezké šnorchlování s přístupem přímo ze břehu (tedy ne z mola), které by nebylo v příliš hluboké vodě a bylo i blízko břehu (ideální by byla nějaká laguna, atd.) Chápu, že žraloci jsou všude, ale prosím o nějakou lokalitu, která jejich výskytem není příliš proslulá. Děkuji!

  • Dobrý den Zuzano, hledáte tedy v ideálním případě laguna, která by byla s dobrým podmořským životem a tedy ideální na bezpečné šnorchlování, je to tak? Jednak mne napadá Fantazia resort, u něhož je hned několik lagun. Šnorchlovat se v nich dá parádně a není tedy nutné chodit přes molo, i když i takovou možnost dané místo nabízí. Dál je to například Hotelux Oriental Cost, tam už je ta laguna větší a nebo typicky o něco levnější Gemma Resort, i když tam ta laguna je ještě větší, takže tam už to určitě nebude splňovat vaši podmínku šnorchlování v blízkosti břehu.

 • Dobrý den, Lukáši, klobouk dolů, že Vás baví reagovat na tolik dotazů. Já jsem využil Vaší rady před 2 lety, kdy jsem hledal dobrý hotel v Sharmu, který by zároveň měl dobré šnorchlování, byli jsme v Baronu, vloni v Iberotelu v Marsa Alam a letos opět řeším dobrý hotel a k tomu šnorchlování. Ostatně asi jako všichni, Uvažujeme o Steigenberger Alaya a rád bych se zeptal, zda je dobré šnorchlování přímo u hotelu nebo bychom museli chodit přes sousední hotel do zátoky Coraya. Druhý dotaz, zda nevíte, jaké je šnorchlování u Rixos v Sharmu. Moc děkuji!!!

  • Dobrý den Radku, u hotelu Steigenberger Alaya je blbý vstup do moře, to je jediná jeho nevýhoda, jinak je perfektní, což jste ale asi už zjistil. Šnorchlovat u hotelu možné je, korál je pěkný, ale je potřeba k němu vstupovat z mola, tj. není to to samé jako u Iberotelu, kde jdete hezky z pláže. Na druhou stranu korály v zátoce Coraya jsou jednoznačně lepší a pestřejší (i co se ryb týče), takže nejpravděpodobněji by to dopadlo tak, že byste kombinovali obě tato místa. To mi osobně přijde nejlepší. Sharm el Sheikh až na některé výjimky příliš neznám, takže k Rixosu vám toho neumím moc říct.

 • dobrý den. prosím pokud váhám mezi hotely : Coral Sun Beach Safaga, nebo Caribbean World Resort -Soma Bay nebo Hurghada Long Beach Resort nebo The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort -Port Ghalib, co by jste vybral, aby byl nějaký život v moři i pro 13leté dítě stejně tak pro 30leté:-) díky za odpoved AŠ

  • Dobrý den Anno, Coral Sun Beach neznám, Carribbean World Soma Bay má dobrou pláž i dobrý vstup do moře (takže pro děti super), ale korálů tu je málo, na šnorchlování tedy nic moc. U Long Beach Hurghada je zas dost pozvolný / mělký vstup do vody, korály zde dále od pobřeží jsou, ale nejlepší je na toto Three Corners Fayrouz Plaza – tady je ale třeba počítat s tím, že přístup do vody je přes korály a u pláže je mělko. Ale je tu molo, které vás dovede prně do dvou lagun (jedné mělké, jedné hlubší) – oboje jsou na šnorchl, kór pro děti vhodné, nebo lze samozřejmě vstupovat z konce mola k hlavnímu korálu.

 • Zdravím, poradíte mi novější hotel pro dospělé kdekoliv, kde je opravdu best šnorchl, ideálně ale i vstup z pláže? Děkuji za odpověď😉

  • Dobrý den Lenko, nový hotel, vstup z pláže a perfektní šnorchl nejlépe kombinuje v roce 2021 otevřený resort Iberotel Costa Mares. Podotýkám, že se nejedná zrovna o nejlevnější resort, ale je to hotel s kvalitními službami a hlavně na skvělém místě u Marsa Mubarak. Dobrý je také Hilton Nubian resort, který sice není nový, ale jinak vaše požadavky splňuje. Nebo zvažte jeden z hotelů u zálivu Coraya, k pláži to je nejblíže od resortu Solaya, viz také moje recenze hotelu Jaz Solaya.

 • Dobrý den, mám dotaz u kterého hotelu v Marse kromě Malikie je nejlepší šnorchl?
  Děkuji za tip

  • Dobrý den Martine, nejlepší podmínky jsou na jihu Marsa Alam. Jmenovitě především u Shams Alam resortu, velmi dobrý šnorchl je i u Gorgonie, odkud se mimochodem dá s proudem plavat podél korálu až k Shams Alam. Nebo u odlehlého Wadi Lahmy Azur resortu.

 • Dobrý večer,
  letos v dubnu jsme byli v hotelu Brayka Bay.
  Byli jsme spokojeni s přístupem do moře z pláže bez obuvi do vody, ale zároveň možnost šnorchlovat z mola. Plánujeme příští rok v květnu opět Marsa Alam a hledáme něco podobného jako byla Brayka Prosím, poraďte nám něco podobného🤔. Prioritou je tedy vstup do moře.
  Děkuji předem za radu 😃

 • Dobrý večer, letíme do hotelu Wadi Lahmy Azur resort, prý je tam velmi pěkný podmořský život. Màte s touto oblastí a tímto hotelem nějaké zkušenosti? Díky Eva.

  • Dobrý den Evo, ano, Wadi Lahmy resort je dle mého názoru jedním z nejlepších míst na šnorchlování v Marse vůbec. Malou nevýhodou, např. oproti Shams Alam je fakt, že zde není moc možný vstup do moře přímo z pláže. Což může být pro mnohé nevýhoda. Vstupovat se dá vlastně jen z mola. Buď z jeho prostředního vstupu, odkud se dostanete do laguny – parádní asi 180 x 50 metrů veliká laguna, super na plavání i šnorchlování. Korály na jejích krajích bohaté a ryb plno. Stejně tak na hlavní útesu na konci mola. Kdo jede do Egypta především za šnorchlovat, bude tady jednoznačně spokojený. Hotel je trochu starší a hlavně menší, s čímž souvisí fakt, že výběr jídla tu není až takový jako ve větších resortech. Nečekejte ani All Inclusive v pravém slova smyslu. Ale kdo nemá v těchto ohledech nějaké náročné požadavky, tak tu dle mne bude spokojen.

 • Jestě jednou dobrý den, před chvílí jsem napsala dotaz, ale nyní nemůžu najít sekci, ve které jsem dotaz napsala. Takže raději píšu znova. Dotaz je zda máte zkušenost s rezortem Sataya v Marsa Alam a jak je to se zajištěním a cenou sim pro případ, že by wifi v Sataye byla nedostačující. Děkuji za odpověď a omlouvám se

  • Dobrý den Miroslavo, toto je fajn resort, Sataya je totiž jen asi 2 roky starý hotel, takže vše působí čistě a nově. Areál je poměrně velký a je v něm vše, co člověk potřebuje, internet tu jakš takš zdarma funguje, nečekejte tedy žádnou velkou rychlost, ale na odeslání mailů, whatsapp zpráv apod. to stačí. V případě potřeby kvalitnějšího internetu je samozřejmě řešením SIM karta – pokud chcete, obraťte se na mne e-mailem, nemám problém ji pro vás zařídit. Jinak ve vašem prvním dotazu jste se ptala ještě na šnorchlování – potápět se tu dá, ale pouze z mola, přístup do moře přímo z pláže tu možný není. Takže je nutné z mola a do hloubky ke korálu. Nebo lze chodit kus po pobřeží k zátoce u hotelu Three Corners Equinox.

 • Dobry den Luky,chystam se prelom rijna a listopadu do Egypta s dcerou a 2letym vnouckem.. Prosli tezkym obdobim,tak je to pro ne takovy relex na vycisteni hlavy. Moc prosim o doporuceni lokality. Nechtela by jsem Hurgadu,ale jizneji,bezpecnost pro dve zeny s prckem,doprat dceri snorchlovani a pri tom i vstup ditete do vody. Take mi zalezi na bezpecnem hotelu ohledne obvyklich strevnich potizi. Nejspis si moc vymyslim,ale treba poradite. Moooc dekuji Mila

  • Dobrý den Milo, díky za dotaz, zkusím vás nasměrovat 🙂 Zároveň vám však kladu na srdce, pokud se jedná s termín podzimních prázdnin a svátku 28.10. (úplně to není z toho, co jste napsala jasné), abyste s rezervací moc neotáleli. Co se týká hotelů, v Marsa Alam bych buď volil hotel Utopia, oblíbený resort Malikia u zálivu Abu Dabbab nebo hotel Brayka Bay. Všechno to je taková zlatá střední třída s možností písečných vstupů do moře pro malého a s dobrými podmínkami na šnorchlování (zejména v případě Malikie a Brayka Bay). Případně lze zvolit i hotel Aurora, ze kterého se na pláž sice musí přecházet či podcházet silnice, ale i tady je záliv s pěknými korály, zejména po pravé straně hned vedle pláže.

 • Dobrý den, 26.10.2022 odlétám s rodinkou do Egypta, hotel Calimera Akassia Swiss Resort (oblast Marsa Alam). Máte zkušenost s tímto hotelem? Jaké jsou prosím podmínky pro potápění v této oblasti? jsme úplní začátečníci (a děti ve věku 10 a 13 let). Potápěčské centrum je přímo v resortu, znáte ho? Také bych se ráda zeptala, zda jsou na místě obavy kůly žralokům. Moc děkuji

  • Dobrý den Andreo, pardon, že reaguji až dnes. Koupání a obecně vstupy do moře u tohoto hotelu jsou trochu komplikovanější. Jednak je zde u pláže v mělkém korálovém podloží vyhloubena taková umělá laguna, cca 60 x 20 metrů. Bývá v ní dost lidí, ale lze v ní i po jejích krajích šnorchlovat a pár korálů vidět. Druhá možnost je vstupovat do moře z cca 50 metrů dlouhého mola, tak se dostanete k hlavnímu korálu – ale problém je, že kvůli mořskému příboji tento vstup bývá občas uzavřen a navíc je nutné zde počítat s velkou hloubkou. Ne každému j šnorchlování u hlavních korálů proto příjemné. Zdejší potápěčské centrum neznám, takže k němu vám toho moc schopen říct nejsem.

 • Dobry den, rad bych Vas pozadal o tip. Posledni 3 roky jsem zvykly plavit se a snorchlovat jako amatersky freediver s organizovanou skupinou. Tak trochu mimo dosah hotel. komplexů. Existuje vsak moznost v oblasti Marsa Alam (nyni rijen, listopad), kde by i navstevnik hotelu mel moznost videl nejaky ten nezdevastovany koral či rybku aniz by vyplouval na sire more? Děkuji Petr Zlín

  • Dobrý den Petře, v podstatě platí to, že čím více na jihu Marsa Alam budete, tím lepší podmínky na šnorchlování kolem sebe budete mít. Tedy moje rada zní se poohlédnout po to nejižnějji položených resortech jako je Gorgonia, Shams Alam resort nebo úplně nejlépe 180 km jižně od letiště položený Wadi Lahmy Azur resort.

Akční zájezdy