Kdy jet do Egypta

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 55

Ačkoliv je dovolená v Egyptě oblíbená celoročně, některé termíny jsou na cestu do Egypta lepší než ostatní. Kdy jet do Egypta tak, aby byla dovolená co možná nejlepší?

Roli hraje řada faktorů.

Počasí, teplota vody, nejrůznější egyptské svátky a prázdniny, bezpečnostní situace, východ i západ slunce a s nimi spojená délka dne, množství turistů v hotelích i na plážích a v neposlední řadě i ceny zájezdů v jednotlivých termínech.

Marsa Alam: 5* hotel s All Inclusive za 10 390 Kč

 

Nejpodstatnější hlediska pro vás nyní stručně rozeberu:

Odpověď na otázku Kdy na dovolenou do Egypta je pak vždy mix následujících kriterií, který samozřejmě zásadně ovlivňují i individuální preference každého z nás. Proto upozorňuji, že článek odráží můj názor, názor na základě mých vlastních zkušeností, a tedy není to dogma, které nutně musí vyhovovat každému.

Kdy je v Egyptě nejlepší počasí

Oblačnosti či dokonce deště a srážek se není třeba bát.

Ani v zimě.

Počasí v Egyptě je díky subtropickému podnebí pouštního rázu prakticky neustále slunečné. Občas se zde vyskytuje vysoká oblačnost, která však srážky nepřináší a navíc jsou její vrstvy obvykle relativně tenké. Tedy ani ona typicky příliš průniku slunečních paprsků k zemskému povrchu nebrání. Výjimečně se mohou vyskytnou písečné bouře. Neexistuje však žádné pravidlo, že by se v některých měsících vyskytovaly s větší pravděpodobností než v ostatních.

Mnohem důležitější je teplota vzduchu, která v Egyptě může dosahovat i extrémně vysokých hodnot.

Pokud pro dovolenou u moře upřednostňujete teploty okolo 30°C, max. 35°C, pak doporučuji do Egypta letět buď na jaře nebo na podzim. Ideální je:

 • duben (s teplotami obvykle do 31°C)
 • květen (s teplotami do 35°C)
 • druhá polovina září (s teplotami do 35°C)
 • říjen (s teplotami do 34°C)
 • listopad (s teplotami do 32°C)

Červen bývá už dost horký s tím, že nejteplejší je červenec a srpen, kdy se denní maxima mohou na pobřeží Rudého moře pohybovat klidně okolo 41°C. Zároveň upozorňuji, že teploty kolem 38°C se občas vyskytují i na jaře, v dubnu a v květnu, zejména pak na jihu Egypta v Shams Alam nebo v Marsa Alam.

Berte v úvahu teplotu moře

Teplota vzduchu je sama o sobě příjemně vysoká i v zimě, kdy se v lednu a v únoru standardně pohybuje v rozmezí od 22°C do 24°C. Je ale potřeba myslet i na teplotu moře.

Tak jako se do Egypta na dovolenou jezdí celoročně, i koupat se zde dá po celý rok. To však nemění nic na tom, že v zimě je moře chladnější, vůbec nejvíce pak v únoru, kdy teplota vody činí 22°C. Není to málo, není to ale ani moc.

Kdo si potrpí na teplé moře (řekněme s teplotou rovnou či vyšší jak 25°C), pak je nejlepší do Egypta vyrazit v období od května do listopadu. Konkrétní a průměrné hodnoty včetně aktuálních údajů o dnešní teplotě vody naleznete na stránce, která se teplotě moře v Egyptě věnuje detailně.

Myslete na prázdniny, svátky a bezpečnost

Co se týká pobytů v hotelech v letoviscích u moře, je dobré brát v potaz termíny egyptských prázdnin. To platí zejména pro hotely v oblasti Hurghady, které disponují akvaparky a tobogány. Ty totiž jsou mezi místními rodinami dost oblíbené, a proto zde v některých termínech domorodá klientela s dětmi zcela dominuje. Je to především v období letních prázdnin, které v Egyptě začínají posledním týdnem v červnu a končí v polovině září). Během školního roku pak jsou ještě vánoční prázdniny (podobně jako u nás) a zimní prázdniny (poslední týden v lednu a první týden v únoru). V zimě je ale na místní poměrně chladno, a tak rekreaci u moře tolik nevyhledávají.

Pokud chcete po Egyptě cestovat, neomezovat se pouze na egyptské pobřeží, vyrazit do egyptského vnitrozemí a poznávat místní památky, ať už v rámci skupiny nebo individuálně, je na místě následující:

Za prvé se pokud možno vyhnout období ramadánu. Je to sváteční muslimský měsíc, jehož začátek a konec se každoročně mění. Byť z mého pohledu ramadán v Egyptě nebývá až tak striktně dodržován jako v jiných arabských zemích, i tak z něho vyplývá řada omezení: řada zavřených restaurací a obchodů, doprava fungující v omezeném režimu, nemožnost na veřejnosti pít či jíst, apod.

Každý individuální cestovatel by měl brát v úvahu i aktuální bezpečnost, sledovat, kdy je v Egyptě větší pravděpodobnost demonstrací a nepokojů (což je zejména v dny významných státních svátků: 25.1., 30.6 ., 1.7., 14.8. a 6.10.) a být obeznámen i s oficiálními informacemi na webu MZV ČR a dle toho termín své návštěvy této země uzpůsobit.

Kdy nejezdit do Egypta

V létě tu je velké vedro, proto já osobně lidem radím se ryze letním pobytům vyvarovat. To platí zejména pro lidi trpící nejrůznějšími zdravotními potížemi, jimž mohou vysoké teploty přitížit. Nehledě na toto je však pravda taková, že je to právě léto, kdy do egyptských letovisek míří nejvíc letadel. Denně klidně i 10 přímých spojů!

Letět do Egypta v zimě je možné. Ujistěte se ale, že si zvolíte některý z hotelů v Marsa Alam. Severněji situované regiony, ať už Safaga, Hurghada, Sharm el Sheikh nebo Taba v zimě z důvodu chladnějšího moře doporučit nemohu.

Kdo může, nechť se vyvaruje termínům českých prázdnin a svátků. Konkrétně myslím např. 28. září, podzimní prázdniny, 17. listopadu, Velikonoce či dobu svátků na začátku května. Nejenže je v těchto termínech o Egypt velký zájem, ruku v ruce s tím jdou i citelnější vyšší ceny zájezdů (při nejmenším těch pořádaných českými CK).

Kdy jet do Egypta

Sami asi nyní cítíte, že otázka toho, kdy nejlépe do Egypta, je dost individuální. Každému vyhovuje totiž trochu něco jiného.

Nejvhodnější dobou, dle toho, jak to vnímám já, je říjen a listopad. To je totiž doba, kdy do Egypta stále proudí poměrně teplý vzduchu ze západu (z oblasti Sahary), teploty se běžně v říjnu dostávají k 34°C a navíc moře je po dlouhém a horkém létě perfektně vyhřáté. Potěší i skutečnost, že na podzim ubývá turistů a obecně platí, že čím později do Egypta pojedete, tím méně turistů na zdejších plážích bude.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 55
 • Dobrý den Jitko, rád bych věděl, jak jste se nakonec rozhodli. Plánujeme také letět do Egypta poslední týden v září a pořád se rozhodujeme kam. Jsme rodina 2+2 (8 a 15) a požadavky kopírují prakticky ty Vaše.

  Děkuji

 • Dobrý den mužů se zeptat jak vám to v tom srpnu dopadlo ? Jaké bylo počasí jestli to bylo snesitelny a jestli jste nakonec Luxor navštívili. Pokud odpovíte mockrát děkuji.

 • Dobrý den, Lukáši,

  děkuji za váš blog, je vyčerpávající. Nicméně jsem se dostala do rozhodovací paralýzy a nevím, kam v září vzít svou rodinu. Jedeme se 2 dětmi (10 a 12), muž i děti milují šnorchlování a podmořský svět, já rybám ve vodě moc nehodluju. Ráda ale sedím v písku u moře a ráda si zaplavu. Nemáme rádi přecpané italské pláže, raději něco klidnějšího. Rozhodně nevyhledáváme animační programy. Budu ráda za hotel s dobrým jídlem s mořskými plody a místní kuchyní. Cenově cca 60 tis za celou rodinu. Mám v merku:
  – Shams Alam,
  – Marina Resort Port Ghalib (ale tam mě mate, že je to v přístavu? Není ta pláž moc městská),
  – Sataya Resort
  – Brayka bay
  A nemůžu se rozhodnout… Pomůžete?

  • Dobrý den Jitko, rozumím vám, ono to není kolikrát moc snadné se finálně rozhodnout. Brayka Bay je dost oblíbený hotel, s pěkným zálivem (jak na plavání, tak na šnorchl), ale že by byl nějaký klidný se říci nedá (je to dáno jeho oblíbeností i velikostí). Se Sataya resortem bych byl opatrný a to z důvodu vstupu do moře, který je zde kvůli korálům možný více méně jen z mola. Ano, Marina Resort je u přístavu a na pláž hotelu Marina Resort Port Ghalib musíte od hotelu asi 250 m popojít. Pláž mětská moc není, toho se bát nemusíte, její výhodou (ale i nevýhodou) je to, že je z ní písečný vstup do moře a první korály začínají hned po pár metrech, na druhou stranu právě díky tomu se do toho místa na pláž stahuje více lidí (i od jiných sousedních hotelů, u kterých písečné vstupy nejsou), takže i tady bývá lidí poměrně dost. Jinak ale je hotel Marina resort bez problému a tím nejkvalitnějším z těch, které zmiňujete. Moji recenzi hotelu Shams Alam jste zřejmě již četla, hotel je menší, klidnější, s jedním z nejlepších šnorchlování v Marse i s písečným vstupem do vody.

   Pokud chcete kvalitní resort, volte Marina Resort v Port Ghalib, pokud jste schopni z kvalitativní stránky malinko slevit, pak by měl být jednoznačnou volbou Shams Alam 🙂

 • Ahoj, druhý týden v říjnu bych rád do Egypta. Marsa Alam doporučení hotelů?

  • Ahoj Petře, rád poradím, ale potřeboval bych ale hrubě nastínit vaší představu toho, co čekáte. Případně mrkněte na stránku o hotelech v Marsa Alam, kde najdete jejich základní přehled i moje tipy.

 • Dobrý den,prosím o radu.V srpnu máme zaplacenou dovolenou do Hurgady,je to dobrá volba na výlet do Luxoru.Děkuji

  • Dobrý den Ilono, Luxor není zrovna blízko ani z Hurghady ani z Marsy. Z Hurghady to je 300 km daleko. Pokud jste zvolili hotel směrem na jih of Hurghady, třeba v oblasti Safaga, tak je to lepší volba, do Luxoru to tak bude trochu kratší cesta. Pokud se ptáte na to, zda je to vhodná doba na návštěvu Luxoru z hlediska počasí, tak si to úplně nemyslím, teploty v Luxoru se v létě přes den běžně pohybují mezi 40 a 42°C. Mnohem lepší je sem jet v zimě.

 • a ještě odlet z Ostravy, nejlépe od 12.5.- 30.5. na týden, Kamila

  • viz níže 🙂

 • Dobrý den, prosím o radu , kde je v Egyptě krásné moře tyrkysové o to mi jde nejvíce, potom je pro mě důležité kvalitní ubytování s výhledem na moře a hotel v blízkosti letiště. Skluzavky nejsou důležité, jedeme s mužem. Děkuji pěkně, hezké jaro přeji 💚🙂.

  • Dobrý den Kamilo, pěkné, tyrkysové moře je např. u hotelu KaiSol Romance Resort jižně od Hurghady, pravda je, že hotel nepatří k těm nejlevnějším, ale z některých pokojů tu přímý výhled na moře je. Dál mne napadá třeba Palm Royale Soma Bay, ale je pravda, že ten ´je už od letiště dále.

 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké teploty panují v Hurghadě v první polovině června. Zejmena mi jde o děti, 6 a 3, aby teploty zvládly. Chtěli jsme letět v druhé polovině května, ale bohužel vybrané hotely už jsou vyprodané. Děkuji

  • Dobrý den Hanko, v první polovině června se teploty v Hurghadě v denních maximech typicky pohybují mezi 34°C a 38°C, některé dny však může být i tepleji. V noci pak klesají k 28°C či 27°C.

 • Dobrý den chystáme se v srpnu do Egypta můžete nám poradit nějakej výbornej hotel kde je velkej výběr jídla Pití a tak dál co se týká počasí jaký tam je děkuju

  • Dobrý den Martine, ano, rád, čistý, nový a z hlediska služeb perfektní je hotel Iberotel Costa Mares v Marsa Alam, podotýkám však, že patří k těm dražším, více o Iberotelu najdete v mojí recenzi Iberotel Costa Mares. Skvělý se skvělým a velkým skvělým jídlem je také Magic Life Kalawy u Safagy. Toto jsou příklady hotelů, které by vám mohly vyhovovat, ale lze jich najít mnohem více, mrkněte na ně a kdyžtak jsem schopný navést i podrobněji.

 • Dobrý den, chtěli bychom jet s dětmi (10 a 12let) do Egypta, dle vašich doporučení nejspíš v říjnu. Mohl byste nám doporučit resort, kde by byl pozvolný vstup do moře a pěkné šnorchlování? Aquapark není podmínkou, chtěla bych trávit většinu času u moře. Preferujeme klidnější lokalitu. Děkuji

  • Dobrý den Nino, říjen je jednoznačně dobrý termín, za mne jeden z nejlepších. Pozvolný vstupo a pěkné šnorchlování nabízí například hotel Malikia u Abu Dabbab zálivu nebo kvalitnější Jaz Solaya u zálivu Coraya. Pokud hledáte klidný hotel, menší resort, tak se mrkněte i na Shams Alam. Je sice hodně na jihu Marsy, ale za to je to v dnešní době jedno z nejlepších míst na šnorchlování v Egyptě vůbec.

 • Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat na pobyt v Hurghadě v polovině března tak abychom se vyhli ramadánu, nepotrpím si vyloženě na teplné počasí ale i přesto bude moře vhodné pro koupání i v březnu? Zaměrně vyhledávám Hurghadu vzhledem ,,blízkosti“ k Káhiře, kterou bysme chtěli navštívit. Děkuji za odpověd

  • Dobrý den, rozumím vaší volbě Hurghady. V březnu tam je potřeba počítat s teplotou vody 22°C. To není na Egypt sice moc, ale koupat se samozřejmě lze. Kvůli teplotě moře bych upřednostnil něco, co je v zálivu nebo kde je relativní mělko. Pokud chcete i šnorchlovat, je dobrý záliv Makadi Bay, třeba hotel Fort Arabesque, ale možností je tam vícero. Pokud šnorchlovat nechcete, můžete volit klidně přímo oblast Hurghada – jih, tam jen pozor, že u některých hotelů je mělko až moc. Fajn z hlediska koupání je namátkou Sunrise Garden Beach Resort nebo Swiss Inn kousek od letiště.

 • Dobrý den, plánujeme dovolenou v Egyptě na konci dubna do Marsa Alam. Jenže v cestovních kancelářích nám spíše doporučovali květen z důvodu ramadánu, který trvá letos do 20.4. a po něm prý následují egyptské svátky. Jaký vliv má ramadán a tyto egyptské svátky vliv na pobyt v hotelových resortech? Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Marku, na chod hotelů to nemá žádný zásadní vliv. Problém spatřuji s v tom, že to je doba, kdy místní více cestují, a to jak během ramadánu tak hlavně ve volných dnech. Často to je v hotelech znát, kdy tam je plno místních. Týká se to zejména hotelů v Hurghadě a zejména těch, co disponují velkými bazény nebo akvaparky. Naopak se nedomnívám, že se to až tak výrazně týká Marsa Alam, proto bych tomu ve vašem případě velkou důležitost nepřikládal. Podrobněji o ramadánu v Egyptě zde.

 • Dobrý den,chystáme se s dětmi(12 let) v květnu do Egypta a po důkladném pátrání (chci to nejlepší-služby,akváč,pozvolný vstup ale hlavně šnorchlování)jsem vybrala hotel Solaya(první volba byl Iberotel,ale ten už je obsazen),vybrala jsem správně?:-)děkuji za info

  • Dobrý den Martino, ano, jednoznačně dobrá volba. Viz také podrobné čtení o hotelu v mé recenzi resortu Jaz Solaya. Kvalitní hotel, dostupný akvapark, pěkná pláž i šnorchl. Za mě doporučuji.

 • Dobrý den, chci se zeptat chceme do Marsa Alam letět v polovině března jaké je tam počasí a teplota moře? Kvůli dětem děkuji

  • Dobrý den Adélo, moře v Marsa Alam v půlce března typicky 23°C, více ne., Teplota vzduchu v odpoledních maximech standardně do 27°C. Viz. počasí v Marse v březnu.

 • Ahoj, je vam Lukasi znamo,proc v zime nase CK neletaji do Sharmu? Mame to tam radi,konkretne Naama Bay, ale v nabidce cestovek to chybi ( treba Vanoce ci Silvestr).

  • Zdravím Ivo, přesné důvody mi známé nejsou, ale tím, jak Sharm el Sheikh není v poslední době mezi Čechy zas až tak vyhledávaným, ostatně zatímco v létě do Marsy i Hurghady míří týdně desítky spojů, do Sheikhu je to i v tom nejžádanějším období jen hrstka, tak to zkrátka bude nízkou poptávkou teď v zimě. Navíc přeci jenom je fakt, že Sheikh je více na severu a v zimních měsících i malé teplotní rozdíly mezi Sheikhem a třeba Marsou hrají celkem velkou roli.

 • Ahoj Lukáši,chci se zeptat jaké je na konci ledna a začátkem února počasí v Marsa Alam?Jeli bychom sami s manželem a chceme hlavně šnorchlovat a odpočívat na pláži.Hlavně bych ráda věděla jak je to s větrem kvůli vlnám a jaká je teplota vody?
  Díky Jana

  • Zdravím Jano, přelom ledna a února je v Egyptě nejchladnějším obdobím. Tím vás ale nechci nijak odrazovat. Teplota Vody v Marsa Alam typicky tou dobou činí 23°C, což je s ohledem na konec ledna fajn. Počasí jasné, teploty příjemné, ale vedro zkrátka není, standardně je přes den kolem 23°C (teplota vzduchu ve stínu). Více o počasí v lednu v Marsa Alam tady. Větrno občas je, ale nijak výrazně. Respektive dle mé zkušenosti je to stejné jako v kterýkoliv jiný termín.

 • Dobrý den Lukáši, chtěli by jsme Vánoční prázdniny strávit s dětmi v Egyptě. Líbí se nám Marsa Alam, ale bojím se, že bude dost foukat a koupání nám moc nevyjde (studenější voda nám nevadí). Moje otázka je tedy taková, zda je nějaký hotel s pláží, kde se bez problému dá koupat i když fouká? Také by jsme rádi spojili dovolenou s prohlídkou Luxoru – byla by tato cesta z Marsy reálná? Neradi by jsme Hurghadu, protože milujeme šnorchlování a v tomto ohledu by se nám líbila spíše ta Marsa.
  Také mě napadlo jet na vlastní pěst. Ubytování mít třeba 4dny v Káhiře a poté zamířit k moři (přes airbnb). Je to vůbec v této zemi reálné? Případně jak vyřešit přemísťování z bodu A do bodu B.
  Moc děkuji Váš čas, Pavla

  • Dobrý den Pavlo, díky za váš komentář a dotaz 🙂 Nejprve k počasí – za mne není třeba mít z počasí na konci prosince v Marse strach. Vedro sice na přelomu roku není, ale počasí je stabilní, slunečné a přes den s teplotami okolo 23°C až 24°C. Takže relativně teplo je. Kvůli vašim obavám z větru je lepší volit nějakou zátoku. Úplně ideální je zátoka Brayka Bay, což je zátoka velmi úzká (např. ve srovnání s oblíbeným zálivem Abu Dabbab) s možností vstupu do vody jak z pláže, tak z mola. Ubytovat se je zde možné ve stejnojmenném hotelu Brayka Bay nebo hned vedle v resortu Royal Brayka. Oba hotely jsou fajn, je to takový lepší průměr. Do Luxoru se odsud jet dá, ale je celkem daleko, asi 350 km. Z tohoto pohledu je lepší volit hotely v severní části regionu Marsa Alam, pokud to mají být opět hotely v zátokách, tak je hlavně Utopia Beach Club (k Luxoru je o 100 km blíž) nebo Movenpick Resort el Quseir.

   • ještě jsem zapomněl na sólo dovolenou v Egyptě. Samozřejmě to možné je, ale je to komplikované, komplikované jsou právě i ty transfery a navíc v případě Egypta typicky vychází dovolená od CK výrazně levněji, než si to vše zařizovat sám (letenku + hotel + transfery).

 • Dobrý den Lukáši, prosím o radu.. chtěla bych vzít do Egypta svojí sestru a matku 70let, je v kondici. Chtěla bych hezké místo, nějaký hezký klidnější hotel u moře a nějaké ty památky.. a asi v říjnu? Je to její sen.. Děkuji moc M.

  • Dobrý den Marcelo, říjen je na Egypt dle mne jeden z vůbec nejlepších termínů. Počítejte s tím, že památky jsou hodně vzdálené – buď lze navštívit Gíza u Káhiry (pak je lepší být v Hurghadě) nebo Luxor (pak je vhodné volit buď Hurghadu nebo nějaký sever Marsa Alam – ideálně některý z hotelů v oblasti El Quseir).

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěli bychom s rodinou do Egypta na konci října. Poraďte, prosím, destinaci? Máme dvě děti (5 a 10) let, tak bych byla moc ráda i za tip na hotel s písčitou pláží a ideálně s nějakými tobogány. Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ivano, konec října je rozhodně pro dovolenou v Egyptě dobrá volba, viz. počasí v říjnu v Egyptě. Protože to je však doba podzimních prázdnin, určitě doporučuji moc dlouho s rezervací neváhat. Už jen kvůli tomu, že lety do Egypta jsou letos obsazené téměř neustále. Co se týká hotelů, tak bych se podíval např. na Sunrise Royal Makadi u zálivu Makadi kousek pod Hurghadou, dále na Caribbean World Soma Bay, který se nachází mezi Hurghadou a Marsa Alam v oblasti Soma Bay a nebo oblíbený resort u zálivu nejen s dobrou pláží, ale i perfektním šnorchlováním – hotel Malikia Abu Dabbab Beach Resort. Všechny tři zmiňované odpovídají vašim požadavkům, jak na pěknou písečnou pláž, tak na tobogány. Chcete-li tobogány větší nebo spíše celý akvapark, pak bych volil některý z hotelů Jaz, také je u nich písečná pláž, ale od některých je to na ní trochu dále. Tak pozor na to.

 • Dobrý den Lukáši, pro naši rodinnou dovolenou, čitající deset lidí, jsme si vybrali hotel Titanic Beach Spa & Aqua Park v Hurghade.. Z recenzí jsme vyčetli, že to bude dovolená u moře bez moře…je tomu skutečně tak? Jedou s námi dvě malé děti /tři a pět let/, což pro ně by mělkost moře mohla být ideálni….?
  Děkuji.
  R.

  • Dobrý den, ano, je to opravdu tak. Podobně je to i u mnohých jiných hotelů v Hurghadě. Počítejte, že zhruba 250 metrů tu je vody po kotníky až pak začíná trošku hlubší voda a první korály. Po dalších 200 metrech je hlavní korálová stěna a hluboká voda, kam se dá chodit po mole.

 • Dobrý den Lukáši,
  Egypt jsme si zamilovali, vždy jsme tam ale byli květen nebo září. Teď řešíme, kam vyrazit první týden v červenci a vlastně se nám jinam nechce, laťka je vysoko 🙂
  Myslíte tedy, že je nesmysl tam v tu dobu vyrazit?

  Děkuji.
  A.

  • Dobrý den Andreo, já si popravdě myslím, že ano. Sice desetitisíce lidí, kteří tam v průběhu letních prázdnin zamíří, se pravděpodobně s tímto názorem ztotožňovat nebudou, ale osobně bych tam být vámi v červenci zkrátka nejezdil a dal přednost jiné destinaci. Neříkám, že to je nesmysl tam v tuto dobu jezdit, ale vedro tam holt je pořádné. Egypt z hlediska počasí je rozhodně lepší na podzim než v létě.

 • Dobrý den,
  uvažujeme nyní odletět do Marsa Almu, není tam už moc horko? Dekuji

  • Dobrý den, aktuálně přes den klidně již 35°C, v noci cca 28°C. Na druhou stranu pocitově jsou teploty u moře trochu nižší, díky větru. Takže teplo je už značné.

 • Dobrý den, jaký prosím doporučíte skvělý hotel v Hurgadě, který má pouze piscitou pláž s pozvolným vstupem do moře (žádné boty).

  • Dobrý den Sandro, osobně bych doporučil spíše oblast kousek jižně od Hurghady – ideálně záliv Makadi Bay a jeden z hotelů Tia Heights Makadi, Sunrise Royal Makadi nebo Fort Arabesque. Všechny jsou kvalitativně dobré a s písečným vstupem do vody.

 • Dobrý den
  Bývají v dubnu ještě vyhřívane bazény ?
  Počasí už bude určitě fajn ale ledová voda vše skazi.dekuji Adéla

  • Dobrý den Adélo, ne, typicky v dubnu již vyhřívané nejsou. Na druhou stranu voda v bazénech se prohřívá rychleji než voda v moři. A v dubnu již bývá dostatečné teplo, takže tohoto bych se osobně v dubnu nebál.

 • Dobrý den,máte super stránku a přečetla jsem už snad vše =) ale můžu vás poprosit o tip kam teď koncem února s manželem a 3letou dcerkou do Egypta? Nikdy jsme tam nebyli a chceme Marsa Alam, kdyby bylo možné někde kde bude trošku teplejší moře (nebo aspoň teply bazen) =D a o šnorchlovani nám ani tak nejde, spíš jestli je někde v Egyptě pláž z které se dá pozvolna vstoupit do moře kvuli dcerky (bez mola) a hlavně taky aby bylo perfektní jídlo a trošku modernější hotel. Moc děkuji za tip

  • Dobrý den Lucie,

   z hlediska vstupu do moře tak, jak požadujete i z hlediska lepšího hotelu bych vám doporučil se podívat za prvé na hotely okolo zátoky Coraya, kde je pěkný, pozvolný (celkem dost pozvolný) vstup do moře z její středové čelní části (kam se tedy musí od hotelů kousek dojít). Je to např. Jaz Solaya nebo Jal Lamaya reosrt, popř. kvalitativně ještě lepší Steigenberger Coraya Beach.

   Nebo lze zvolit téměř nový hotel Iberotel Costa Mares (který podobně jako Steigenberger vychází typicky trochu dráž), ale i u něho je super pláž se vstupem do moře tak, jak si ho každý představuje.

 • Perfektní komentář.
  Osobně jsem byl v Egyptě více než 6x a naprosto se vším souhlasím.

  • Dobrý den Jiří, díky, jsem rád, že jste informace v článku potvrdil jako relevantní.

 • Ahoj Lukáši, moc dekuji za za Tvůj článek, respektive info ohledně cesty, dovolené do Egypta. Prave nyni jsme v Hurghadě, skoncil Ramadan a vím, ze kdyz priste do Egypta, tak jedině rijen, listopad.

 • Moc děkuji.Moc se mi líbí tvůj blog,jsou tam opravdu užitečné rady,tipy,prostě super.Určitě budu ještě v budoucnu otravovat.Ještě jednou díky

 • Dobrý den Lukáši,chtěla bych se tě zeptat zda mi doporučíš koupit first minute na příští rok na velikonoce když chci ušetřit za dítě 13 let+2 dospělé konkrétně hotel brayka bay. Myslíš že je to reálné? Jeli bychom poprvé celá rodinka

  • Ahoj Martino,

   určitě bych to nekupoval teď, ono to stejně zřejmě v nabídce ještě nebude, ale jinak ano, v případě velikonočního termínu bych s rezervací příliš neváhal a snažil bych se to vyřešit cca v průběhu podzimu / nejpozději v průběhu zimy. Úplně v rámci first minute to nutně být nemusí, first minute je většinou spíš takový marketingový název, než něco, za co by člověk reálně ušetřil. Na druhou stranu bych určitě nespoléhal na last minute. Samozřejmě je otázka, jakou roli na to bude mít covid, resp. jak velká bude za rok poptávka po zájezdech. Vzhledem k tomu, že se ale do Egypta jezdí v poměrně hojných počtech i nyní, je nepravděpodobné, že se to utlumí. Spíše naopak.

Akční zájezdy