PruvodceEgyptem.cz » Marsa Alam » Utopia Beach Club

Utopia Beach Club

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   6 minut čtení

Hotel Utopia Beach Club má hezkou pláž a nabízí dobré podmínky pro šnorchlování. Navíc patří k cenově dostupnějším resortům. Jsou to právě tyto all inclusive pobyty začínající na 9 490 Kč, díky kterým je resort oblíbený i mezi Čechy.

Utopia se bezesporu řadí mezi ty oblíbenější a vyhledávanější hotely v Marsa Alam.

Kdo hledá resort v bezprostřední blízkosti pláže, kdo hledá fajn hotel, ale přitom klade mnohem větší důraz na pláž a moře samotné, bude zde spokojen. Hotel je starší, což zkrátka je v některých ohledech napříč resortem vidět.

Pobyt v Utopii se mi líbil, byť mne ničím vysloveně nenadchnul.

Prostřednictvím této recenze hotelu Utopia Beach se podělím o svůj vlastní názor na resort vyplývající z mého týdenního pobytu zde v roce 2022. Sdělím, co od hotelu můžete čekat. Upozorním vás na nedostatky, kterých jsem si všiml, které mi vadily. Ať už se jednalo o pevně uchycenou sprchu v koupelně nebo o mezery ve stravování.

Povím, z jakých důvodů si myslím, že je hotel vhodný pro rodiny s dětmi. Podrobně popíši hotelový areál a samozřejmě i přilehlou pláž včetně toho, jak je to zde s koupání v době odlivu.

Obsah recenze:

Pokud patříte mezi ty, kteří hotel již kdysi navštívili, dozvíte se zde o hotelu aktuální informace. Na druhou stranu hotel již osobně znáte a možná spíše než informace o hotelu hledáte již přímo zájezdy s pobytem v Utopii. Osobně v případě hotelu Utopia Beach, nehledě na to, jaké ceny jsem kde našel, vždy před rezervací kontroluji tuto nabídku:

Utopia Beach Club: dovolená na 8 dní s all inclusive od 9 490 Kč

Jestliže dovolenou v hotelu Utopia zvažujete prvně, doporučuji vám tuto recenzi alespoň v rychlosti pročíst. Předem se omlouvám, že v ní jdu v některých ohledech až příliš dopodrobna. Na druhou stranu často to jsou právě detaily, které rozhodují. Prostřednictvím recenze vás s hotelem i jeho okolím podrobně seznámím. Dovolte mi resort Utopia Beach představit přesně tak, jak na mne působil.

Na úvod pár fotek:

Hotel Utopia Beach Club

Resort Utopia Beach je situován severně od letiště v Marsa Alam. Z letiště je to do hotelu 55 km daleko. Transfer do hotelu tedy sice není úplně nejkratší, ale ani příliš dlouhý. Cesta z letiště trvá 45 minut. Je dobré se podívat na mapu a zjistit, kde přesně Utopia leží, a získat tak představu o tom, v jaké části regionu Marsa Alam se nachází. Zjistíte tak, že město Quseir je odsud necelých 25 km daleko, zatímco samotné Marsa Alam přes 115 km směrem na jih..

Zobrazit hotel Utopia na mapě

Jeho poloha takto severněji vůči většině ostatních zdejších resortů je výhodou při nejmenším v tom, že je to odsud výrazně blíže do Luxoru. Staroegyptské město na Nilu je častým cílem jednodenních fakultativních výletů. Pro toho, kdo má zájem Luxor navštívit, je Utopia nebo kterýkoliv jiný hotel v této oblasti, dobrým výchozím bodem.

Hotel se nachází u zátoky Esraa Bay, někdy označované také jako Utopia nebo Pensee Azur.

Tak jako většina dalších zálivů v Marsa Alam, i Esraa Bay je perfektní na šnorchlování. O tom ostatně svědčí i přítomnost potápěčského centra přímo na pláži (podrobněji o diving centru později). Je to právě zátoka a její podmořský svět, díky čemu je hotel dlouhodobě oblíbený. Korály zde sice před pár lety byly údajně o poznání lepší, ale i v roce 2022 rozhodně stály za vidění.

U zálivu najdete krom Utopia Beach Club i jeho sesterský, sousední hotel známý jako Pensee Royal Garden.

Netřeba se však bát, že by zde bylo hodně lidí.

Záliv je poměrně veliký, omývá pobřeží v délce 750 metrů, pláže se slunečníky pak zaujímají zhruba 400 metrů pobřeží. Prostoru je zde dostatek, a lidé se tu tak rozprostřou.

Podvečerní pohled na hotel Utopia i na blízký záliv:

Utopia Beach Club, Marsa Alam

Areál hotelu

Po odbočení z hlavní silnice nejprve projedete hlavní vjezdovou security bránou, jež je společná pro Utopii i Pensee. K hotelu to je od brány dalších cca 500 metrů, tedy zhruba stejně daleko jako v případě Malikia resortu. Před samotným vstupem do hlavní budovy se tyčí malý obelisk a o kus dál je i menší mešita.

Halu s recepcí má Utopia menší, než znám z jiných egyptských resortů. Prostoru je tu i tak dostatek a nechybí ani řada pohovek ke zkrácení čekání na check in nebo na příjezd vašeho transferu. Projdete-li halou, otevře se vám pohled na hlavní hotelový bazén. Krom recepce samotné je v hale i menší bar. Přímo z prostoru recepce se pak po schodech schází o jedno patro níž, do hlavní hotelové jídelny známé jako Sultana restaurant.

Restaurace má jak vnitřní, tak venkovní sezení. Je to tedy jedno z míst, kudy se dá projít ven z hlavní budovy ke zdejšímu největšímu bazénu.

Hlavní bazén je ve tvaru laguny, má cca 30 metrů na délku a 30 metrů na šířku. V jeho pravé části začíná brouzdalištěm, kde je i takový typický deštník, z něhož padá voda dolů. Na většině své plochy je bazén hluboký a tedy ideální na plavání. Kolem bazénu je do půlkruhu vystavěná hlavní třípodlažní hotelová budova. U bazénu je dostatek místa, dostatek slunečníků i lehátek. Hned vedle něj je také malý bazén 6×6 metrů pro děti.

Přímo z bazénu vedou dva přímé tobogány, každý asi 30 metrů dlouhý, který hlavní bazén propojují s dalším bazénem, který je v rámci hotelového areálu situován o úroveň níž a blíže k moři. Krom těchto dvou tobogánu do bazénu z druhé strany vede ještě jeden točitý tobogán a tento bazén tedy neslouží ani tak k plavání jako dojezdová plocha pro tři hotelové tobogány. Na rozdíl od mnohých jiných hotelů v Marsa Alam tedy Utopia disponuje tobogány. Nejsou sice nikterak dlouhé, ani zbrusu nové, ale děti se na nich zabaví.

Pohled na hlavní bazén, na fotce vpravo je hlavní hotelová budova, je vidět i venkovní posezení u restaurace. V levé části fotky je vidět jeden z tobogánů vedoucí do druhého bazénu.

Hlavní bazén v hotelu Utopia Beach Club

Blíže směrem k moři se zejména v pravé části areálu nachází budovy s pokoji. Jsou uspořádány do 5 řad a s výjimkou čtyř budov, jež se nachází v první a druhé řadě u moře, se jedná u dvoupodlažní budovy. Ubytování je tedy buď v přízemí nebo v patře, popřípadě i v druhém patře, pokud budete v hlavní hotelové budově.

Mezi jednotlivými bloky je opečovávaná zeleň, která se skládá především z trávníků, sestříhaných keřů, některé z nich jsou kvetoucí, a palem. Je vidět, že zde na zahrady dbají. Skrze ně procházíte po cestách vesměs vydlážděných z takových kamenných kvádrů. Po nich se dostanete až na pláž a k moři. Před pláží je malé dětské hřiště.

Z recepce a z těch nejvzdálenějších pokojů je to na pláž 300 metrů daleko.

Hned u pláže najdete i poslední bazén, přímo u kterého je i možnost občerstvení. Tento bazén o velikosti 15×6 metrů je v zimě jako jediný vyhřívaný.

Velkou výhodou je u pláže umístěná místní „klinika“ – hotelový doktor. Je to smluvní lékař, kde na pojišťovnu dostane antinal, který pomůže proti průjmu v Egyptě, nebo klidně i infuzi. Jen pozor na to, že někteří operátoři asistenčních linek nevědí, že i tento lékař je jejich smluvní. Je potřeba je na to hned při prvním telefonátu upozornit.

Zahrady v areálu hoteu

Pokoje

Již jsem naznačil, že ubytování je možné buď v hlavní hotelové budově nebo v menších budovách blíže k pláži.

Resort nabízí celkem 300 pokojů o několika velikostech a typech. Co do komfortu a vybavení odpovídají 3* standardu. Ty, které jsou nově zrekonstruované, zejména ty „prémiové“ v budovách přímo u pláže, samozřejmě působí o něco lépe.

Pokoje jsou čisté, ale většinou vybavené dnes již starším nábytkem.

Prohlédněte si fotky jednotlivých pokojů

Jsou prostorné, minimálně ten náš byl, na zemi mají dlažbu. Disponují televizí (ne všude se však jedná o LCD TV), malým trezorem, ledničkou, varnou konvicí, hrnky, kávou, čajem a cukrem. Každý den na pokoji najdete půllitr balené vody na osobu. To sice samozřejmě na celý den zdaleka nestačí, ale není problém láhev kdekoliv na hotelu či na pláži z barelů doplnit.

Každý pokoj má pochopitelně klimatizaci, bez ní by to v místních teplých podmínkách moc nešlo. Klima jednotka je poměrně tichá, takže ani v noci příliš neruší.

Koupelny jsou vybaveny sprchovým koutem, ve starších pokojích pouze se závěsem, v pokojích po rekonstrukci se skleněnou zástěnou. Sprcha je pevně uchycena, se sprchovou hlavicí nejde tedy moc hýbat, což samozřejmě není úplně uživatelsky příjemné. Navíc má poměrně slabý proud.

Internetové připojení

Internet zdarma v hotelu Utopia není k dispozici!! A to ani v hotelovém lobby u recepce. Připojení lze zakoupit. Hotel ho nabízí za 15 eur na týden na jedno zařízení s tím, že by vám pak wi-fi mělo fungovat všude, i na pláži. Osobně jsem nevyzkoušel, tak to neumím posoudit.

Po předchozích zkušenostech z Egypta bych byl ale v tomto směru opatrný. Internet řeším zakoupením egyptské datové SIM karty. To samé doporučuji i vám, tím spíš, pokud zvolíte dovolenou s pobytem v Utopia Beach Club, kde se zdarma nepřipojíte ani u recepce.

Stravování

Ačkoliv strava nejde srovnávat s výběrem či kvalitou toho, co je k dispozici v 5 hvězdičkových hotelech typu Hilton Nubian Beach u Abu Dabbab nebo Gorgonia Beach Resort na jihu Marsy, jídlo je chutné a dalo se vždy bez problému vybrat. Na druhou stranu je fakt, že se jídla celkem často opakují, což je škoda a šlo by to celkem snadno zlepšit.

Kdo je náročný, najde řadu nedostatků. Moje zkušenost je však taková, že průměrný strávník se zde nají dosyta a to téměř kdykoliv během dne.

Krom hlavní restaurace Sultana v podlaží pod recepcí jsou napříč hotelem i jiné možnosti, kde se během dne najíte. Je to bar u hlavního bazénu, plážový bar zvaný jako El Fayrouz Beach Grill, bar a občerstvení u bazénu u pláže a v nepolední řadě i lobby bar v prostoru recepce.

V průběhu dne tu jsou následující možnosti stravování:

 • 06:30 – 09:30 – Snídaně – servírovaná formou bufetu v hlavní restauraci
 • 10:00 – 11:00 – Pozdní snídaně – servírovaná u baru u hlavního bazénu
 • 12:00 – 14:15 – Oběd – servírovaný formou bufetu v hlavní restauraci
 • 12:00 – 14:15 – Hotdogy a hamburgery – servírované u baru u hlavního bazénu
 • 14:30 – 15:30 – Pizza – servírovaná v plážovém El Fayrouz Beach Grill
 • 16:00 – 17:00 – Odpolední svačina – servírovaná v bufetu u bazénu u pláže
 • 18:30 – 21:00 – Večeře – servírovaná formou bufetu v hlavní restauraci
 • 22:00 – 23:00 – Sendviče – v lobby baru

Sezení v restauraci Sultana:

Sezení v restauraci Sultana

Nejbohatší jsou snídaně, v rámci kterých je k dispozici prakticky vše, co si kdo může ke snídani přát. Od jogurtů a vloček s mlékem přes nejrůznější úpravu vajec (natvrdo, míchaná, volská oka, vaječné omelety), šunek, salámů a párečků až po čerstvé pečivo, sladké šneky a ovoce. Ovšem třeba z čajů byl k dispozici pouze černý čaj.

K obědům a večeřím je výběr rovněž standardní – například kuřecí maso na mnoho způsobů, hovězí s mrkví, fazolové lusky v rajčatové omáčce, těstoviny na několik úprav, občas se objeví kachna nebo tuňák. Vždy je možnost rýže či hranolek, často je k dispozici bramborová kaše nebo gratinované brambory ve smetaně. Venku dělají makrely, avšak ne příliš dobře dochucené.

Oblíbený je v resortu domácí pita chleba pečený v peci, který během dne připravují přímo před hlavní restaurací. Dělá ho tu taková starší paní a je možnost různých příchutí, nejoblíbenější je česneková.

Naobědvat se bez problému můžete i na pláži. Nutno ale podotknout, že zde je nabídka omezená na burgery, párky v rohlíku a hranolky. V odpoledních hodinách v baru na pláži pak ještě připravují pizzu.

Mořské plody se v nabídce objevují jen zřídka kdy – většinou v podobě malých krabů.

Na pití je v průběhu dne k dispozici kafe a čaj, dále, pivo, víno a nejrůznější nealko včetně coca coly. Nechybí ani zeleninové saláty a ovoce. Ve srovnání s jinými hotely je výběr omezenější, ale i tak dle mne dostačující. V průběhu týdne se objevilo např. kaki, datle, banány, pomeranče, fíky nebo granátová jablka. Sladké zákusky se nepodávají v rámci obědu, k dispozici jsou jen při večeři. Jsou však výborné.

Ačkoliv tu v nabídce nenajdete krevety ani sushi, chtěl jsem tímto poukázat na to, že výběr jídel je v Utopii dostatečný. Některá jídla se povedou lépe, jiná méně, to je ale ostatně běžné i v jiných resortech. Je potřeba si uvědomit, že nejedete do žádné luxusní restaurace. A ani žádná a la carte restaurace se v areálu hotelu nenachází. Na druhou stranu zde určitě nikdo hlady neumře a každý si vždy kdykoliv během dne vybere.

Stravování formou all inclusive

Pláž u Utopia Beach Club

Pláž je písčitá, celkem asi 750 metrů dlouhá. Ve svých nejširších místech má cca 50 metrů.

Slunečníků a lehátek je na pláži dostatek. Nejvíce jich je právě před hotelem Utopia, kde jsou rozmístěny v osmi řadách a zaujímají 200 metrů pláže. Další lehátka jsou v části pláže před hotelem Pensee, zde jsou už jen ve třech řadách a opět zaujímají zhruba 200 metrů délky pláže.

Přiznám se, že na můj vkus jsou zejména lehátka u Utopie hodně natěsno u sebe. Jednotlivá místa jsou sice od sebe oddělena proutěnými zástěnami proti větru, ale i tak jsou slunečníky dost nahňácané na sebe. Zvláštností je to, že místo se slunečníkem a lehátky dostanete přidělené na celý váš pobyt. Výhoda sice je, že nemusíte každý den shánět volné místo k ležení, naopak jistou nevýhodou může být fakt, že dostanete přidělené místo, se kterým nebudete spokojeni.

Přístup do moře je bez problému možný přímo z pláže. Ačkoliv tu staré molo je, je rozpadlé a pro přístup do vody se nevyužívá. Kotví u něj pouze dvě lodě.

Vstup do vody je pozvolný a písečný. Boty do vody nejsou nutné, ale jsou možná vhodné. V písku je totiž řada úlomků škeblí. Pro přístup do moře je nejlepší pravá nebo levá strana pláže – to jsou ideální místa i pro menší děti, kde i dále od pobřeží je dno písečné. Moře tu za odlivu v Egyptě typicky nijak daleko neubíhá, koupat se tedy lze, i když moře ustoupí. Vlny se rozbíjí o korálové útesy vzdálené 200 metrů od pobřeží. Hladina u pláže je tedy klidná.

Korálů je tu však také dostatek. Právě díky nim je zdejší záliv vyhledávanou lokalitou na potápění.

Pohled na místní pláž, vpravo vzadu vybíhá do moře zdejší staré molo.

Pláž

Šnorchlování

Opomenout si s sebou vzít základní výbavu na šnorchlování by byla chyba.

Záliv Esraa Bay je na šnorchlování perfektní místo. A to i pro ty, kteří mají respekt z větších hloubek. První menší korály tu totiž jsou jen pár metrů daleko od pláže. Jsou v mělké vodě, která je tak tak hluboká na to, abyste tam vůbec dokázali plavat. Už v těchto místech je v moři leccos k vidění! Nejen korály, ale i mnoho různě zbarvených ryb.

Připomínám, že na korály se nesmí šlapat ani se jich jakkoliv dotýkat. Jen nad nimi v klidu proplouvat. Bohužel stále se najdou tací, kteří i přes pískaní plavčíka, tato základní pravidla nerespektují.

Čím dál plavete, tím je samozřejmě mořská fauna hezčí. Není sice tak pestrá jako například u hotelu Shams Alam na jihu Marsa Alam, ale i tak toho tu je k vidění dost.

Dále od břehu najdete pěkná korálová města jak s bílými, tak barevnými korály. Ten, kdo se nebojí, nechť doplave i k hlavnímu korálovému útesu. Není ho přitom třeba jakkoliv přelézat, jde ho zleva obeplavat a nebo můžete zůstat v rámci zálivu a šnorchlovat z jeho vnitřní strany. Další korály najdete za molem, u kterého kotví lodě. Tady lze jednak pozorovat ohromná hejna malých ryb. Navíc, vzhledem k tomu, že to je místo, jež je již blíže k otevřenému moři, sem poměrně často vplouvají delfíni!

Ano, pravděpodobnost z blízka potkat delfíny u Utopie je poměrně vysoká.

Často připlouvají i 20 metrů ke břehu. Když se zde vyskytnou, není pak výjimkou, že v zátoce tráví podstatnou část dne. Mimo ně uvidíte perutýny, murény nebo želvy.

Přímo na pláži Utopie najdete i potápěčské centrum Euro Divers. Krom toho, že můžete sledovat, jak zde potápěči v plné výzbroji vstupují do moře přímo z pláže, je můžete pozorovat i v zálivu při šnorchlování, jak od nich stoupají vzduchové bubliny. V potápěčském centru lze zapůjčit veškeré vybavení. Maska se šnorchlem vyjde na 3 eura na den. Půjčí vám tu kyslíkové láhve i závaží. Můžete si zaplatit průvodce, který vám v zálivu za 5 euro ukáže ta nejlepší místa. Nabízejí začátečnické i pokročilé potápěčské kurzy a i některé lodní výlety.

Pohled z dronu na záliv u hotelů Utopia a Pensee. Z ptačí perspektivy je pěkně vidět, kde jsou v moři korály.

Záliv

Moje tipy na podobné resorty

Utopia Beach Club je fajn hotel vhodný pro průměrně náročné cestovatele, kteří hledají:

 • hezké šnorchlování
 • zároveň dobrou pláž s pohodlným vstupem do moře po písku
 • pár tobogánů pro sebe nebo své ratolesti

Pokud se vám zdá, že ve vašem termínu již nejsou volné pokoje, doporučuji se podívat i na tuto nabídku zájezdů do Utopia, v rámci které je běžně zájezdů dostatek, a to i na oblíbené termíny jako jsou Velikonoční svátky či letní nebo podzimní prázdniny. Budete se divit, ale hotelů v Marsa Alam, jež by nabízely stejnou kombinaci, není zrovna mnoho.

V případě, že si ani tam nevyberete či zkrátka volno již v Utopii není, uvádím další podobné hotely, které stojí za to zvážit. Za mne to je zejména:

 • Malikia Abu Dabbab Beach Resort (větší hotel podobné či o něco lepší kvality, s tobogány, písečnou pláží, bez problémovým vstupem do moře a top šnorchlováním)
 • Royal Brayka (resort podobné velikosti u zálivu se vstupem přes molo i z pláže, i on disponuje tobogány)
 • Aurora Bay Resort (také u zálivu s přístupem z pláže, obvykle vychází ještě levněji než Utopia)

Cílem této mé recenze hotelu Utopia Beach Club bylo poukázat na některé jeho nedostatky, s resortem vás podrobně a nestranně seznámit a zmínit i takové specifika, jež jen těžko zjistíte bez toho, abyste hotel navštívili. Milý personál se snaží ve všem vyjít vstříc, bakšiš sice nevyžaduje, ale doporučuji jim 1 euro či 1 dolar občas dát. Je to zkrátka součást jejich kultury. Začnou si vás ihned předcházet. Resort je dobrý. Službami průměrný hotel spadající do střední třídy sice nenadchne nejmodernějším vybavením, nepřekvapí komfortními pokoji ani nenabídne služby na úrovni 4* hotelu, které by leckdo od resortu mohl očekávat, na druhou stranu láká na skvělou pláž a výborné šnorchlování. Za návštěvu tak dle mého názoru stojí.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 26
 • Jsem diabetik píchám si insulin který musí do lednice je opravdu na pokojích

  • Dobrý den Mirko, ano, malá lednička je součástí všech zdejších pokojů.

 • Dobrý den, pročetl jsem hodně recenzí na jiných webech a ptám se Vás, jako důvěry hodnéhozdroje: co ten diesel agregát, opravdu je to na špunty do uší? Dík

  • Dobrý den Radku, ty generátory tam opravdu jsou, ale popravdě neumím nijak objektivně ten jejich hluk zhodnotit (v našem pokoji to slyšet nebylo). Je to blíže k pokojům začínajících jedničkou, takže těm se chcete pokud možno vyhnout.

 • Dobrý den Lukáši,v Egyptě jsme už několikrát(Hilton,Concorde,Fayrouz,Sams,Brayka,Solaya) vždy krásné šnorchlování.Rozmýšlím se mezi Utopia a Movenpick poradíte ohledně šnorchlování i ubytování.Moc Vám děkuji za radu.

  • Dobrý den Šárko, přiznám se, že Movenpick moc neznám a tím pádem ho s Utopií nedokáži porovnat. Kvalitativně co se služeb hotelu týče je dle mého názoru Utopia srovnatelná se Shams Alam či Concorde Moreen Beach. Šnorchlování nabízí záliv u Utopie velmi pěkné, ale podmínky jsou určitě o něco lepší u Brayky, Shams Alam nebo Hiltonu. To alespoň rpo porovnání s vašemi předchozími zkušenostmi.

 • Prosím chtěla jsem se zeptat jestli je otevřená už restaurace na pláži,děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Zdenko, ano, restaurace u pláže tu je již opět otevřená.

 • Dobrý den Lukáši, bývají bazény v zimě vyhřívané? Děkuji.

  • Dobrý den, v hotelu Utopia Beach Club je v zimě vyhřívaný bazén jeden, a to ten menší, v blízkosti pláže. Velký bazén vyhřívaný není.

 • Dobrý den, jsou prosím dvoulůžkové pokoje i s oddělenými postelemi, nebo pouze s manželskou postelí? Jin děkuji za recenzi.

  • Dobrý den Zoro, ano, v hotelu Utopia jsou k dispozici i dvoulůžkové pokoje s oddělenými postelemi (typicky tu jsou oddělené nočním stolkem).

 • Dobrý, den, uvádíte nápoje pivo, čaj a kávu,tak bych se chtěl zeptat,jak to vypadá s drinky a alkoholem. Jezdíme do Hurghady a tam podávají přes den komplet míchané drinky, včetně whisky atd. Předem dík za Vaši odpověď.

  • Dobrý den Tomáši, já na tohle se přiznám moc nejsem, takže jsem tomu zas takovou pozornost nevěnoval, ale základní nabídka alkoholických drinků / koktejlů tu je, v průběhu celého dne. Třeba Cuba Libre, mojito, pina colada. Kvalitu drinků a vůbec kvalitu alkoholu, který je v nich obsažen, ale neumím posoudit. Nečekal bych ale v tomto směru od Utopie žádné zázraky.

 • Dobrý den, nemáte informaci kdy se otevře plážová restaurace ?
  Děkuji

  • Dobrý den Martine, aktuálně tuhle informaci bohužel nemám.

 • Dobrý den, je v ceně zahrnuta snídaně po příletu ? V kolik hodin dostanete pokoj ( s úplatkem a bez ) ? Děkuji

  • Dobrý den Martine, nárok na snídani máte v Utopii hned, tedy hned po ranním příletu. Alespoň klienti Blue Style to tak mají. Přidělení pokoje závisí na termínu a aktuální obsazenosti hotelu – i zde se stává, že ho dostanete až ve 14:00. Ale jak říkám, není to pravidlo.

 • Děkuji za info.Skutečně mi to pomohlo při rozhodování.Kéž by takových recenzii bylo víc.

  • Dobrý den Evo, díky moc za přečtení a jsem rád, že pro vás byly v recenzi uvedené informace nápomocné při výběru hotelu.

 • A mohu do restaurace, když nejsem Ital?

  • Nezlobte se, ale nerozumím moc vašemu dotazu…

 • Mám dotaz zda-li je funkční restaurace v době obědů na pláži v Utopii Beach clubu tak,aby se nemuselo na obědy chodit do hlavní budovy. Děkuji

  • Dobrý den Josefe, aktuálně je z důvodu probíhajících rekonstrukcí restaurace u pláže uzavřena. Takže na oběd nutno nyní chodit opravdu do hlavní budovy.

 • Dobrý večer, do hotelu letím v říjnu, chtěla bych se zeptat, vzhledem fotografie z dronu, zda se dá plavat dál do moře. pohled mi připadá, že zkraje i dál je mělčina. Děkuji za odpověď a hezkou recenzi.

  • Dobrý den Zdeňko, k tomu je potřeba využívat levou část pláže, kde se bez problému dostanete i dál do moře. Ten pohled je trochu zavádějící, u pláže sice mělko je, ale ne zas takové, aby se tam nedalo plavat (fotka, na kterou narážíte, to zkresluje, resp. zdaleka ne všechno, co se na ní jeví jako mělčina, mělčinou opravdu).

Diskuze k recenzi
Nejnovější komentáře ▾
 • Dobrý den, zvažujeme dovolenou s dětmi 7 a 13 let. Odlet zhruba za měsíc kolem . Vyplatí se čekat na last minute?

  • Dobrý den Jakube, vzhledem k tomu, že budete nespíš chtít rodinný pokoj, nedoporučoval bych příliš déle váhat. Aktuálně vychází dospělí na 13 190 Kč, děti pak na 8 990 Kč, což si myslím, že na týdenní pobyt není špatné.

 • Dobrý den, díky moc za tak detailní recenzi. Nikde jsem nenašla, jaké národnosti do hotelu jezdí nejvíc, umíte to říct?

  • Dobrý den Adél, jezdí sem hodně Italů. Za našeho pobytu pak dále dost Čechů a Němců. Pár Poláků a Rusů.

Přidat komentář