Hurghada (-59%): krásné koupání v Soma Bay s All Inclusive za 7 590 Kč

Akční zájezdy   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Kdo v Egyptě hledá pěknou pláž s příjemným písečným vstupem, nechť vyrazí do Soma Bay, oblíbeného regionu situovaného kousek od města Safaga a cca 45 km jižně od letiště v Hurghadě.

Soma Bay aktuálně neláká jen pěkné koupání, ale i na některé cenově atraktivní zájezdy. Nechť je příkladem pobyt na 7 dní s All Inclusive za 7 590 Kč, v rámci kterého budete mít k dispozici nejen pláž, ale i pár nedalekých korálů, u kterých není výjimečný výskyt želv!

Dovolenou za 7 590 Kč má aktuálně v nabídce CK Blue Style.

Za podobné ceny je k dispozici vícero různě dlouhých termínů:

Dovolená Egypt levně - Imperial Shams Abu Soma

Mimo výše uvedené je možné rezervovat i delší pobyty. Konkrétně tyto:

  • pobyt na 12 dní za 10 490 Kč
  • pobyt na 13 dní za 10 790 Kč
  • pobyt na 14 dní za 11 190 Kč
  • a pobyt na 15 dní za 11 490 Kč

Všechny naleznete zde.

Dovolená je s pobytem v hotelu Imperial Shams Abu Soma. Jedná se o dobře hodnocený 4* resort. Aktuálně má velmi solidní 80% hodnocení na základě 1 409 recenzí. Je to středně velký hotel s dvěma pěknými bazény, který leží bezprostředně u pláže. Ačkoliv je to dnes již starší resort, což je znát na vybavení některých pokojů, jeho služby jsou na dobré úrovni a stejně tak zdejší stravování.

Doporučuji mrknout na jeho recenze, ze kterých se dozvíte řadu podstatných informací, které v oficiálních popisech cestovních kanceláří nezaznívají.

Jednou z nevýhodou je placený internet. Kdo v Egyptě potřebuje být online, nechť si raději zakoupí místní SIM kartu, podrobnosti v článku o internetu v Egyptě. Nejen že tak budete mít připojení neustále k dispozici, tedy třeba i na pláži, typicky je to i mnohem spolehlivější varianta, než si wifi v hotelu připlácet.

Cena 7 590 Kč zahrnuje:

  • ubytování v hotelu Imperial Shams Abu Soma (7 dní / 6 nocí)
  • All Inclusive stravování
  • zpáteční letenky z Prahy do Hurghady
  • transfer z letiště na hotel
  • služby česky mluvícího delegáta

Detail zájezdu je k nahlédnutí zde

Nejnižší ceny jsou dostupné na last minute termíny. Viz třeba tato varianta pobytu na 8 dní / 7 nocí:

Imperial Shams Abu Soma, Hurghada

Aktuálně tedy dovolená vychází nejlevněji pro odlety z Prahy 30. dubna. Jejich dostupnost se samozřejmě bude měnit a je pravděpodobné, že podobně nízké ceny budou dostupné i na nadcházejí last minute termíny v průběhu května či června.

Pláž u hotelu je zhruba 40 metrů široká a vstup do moře je pozvolný. Dno tu je písečné, takže na rozdíl od hotelu Gorgonia Beach Resort zde netřeba mít s sebou boty do vody. Moře u pláže je poměrně mělké, je třeba vodou jít cca 100 metrů k tomu, abyste se dostali do hlubší vody a do míst, kde se vyskytují i některé korály. Díky charakteru vstupu do moře je tak Imperial Shams Abu Soma dobrý volbou pro rodiny s malými dětmi.

Naopak ten, kdo jede do Egypta pozorovat podmořský svět, tu může být trochu zklamán. Ačkoliv tu korály jsou a často se u nich vyskytují i želvy, korálových stěn zde není zrovna mnoho. Chcete-li v Egyptě šnorchlovat, doporučuji volit jiný hotel, inspirujte se v článku o nejlepších lokalitách na potápění v Egyptě a vyberte raději některý ze zálivů v Marsa Alam, pro které jsou typické nejen korály po stranách zálivu, ale i písečný vstup do vody z centrální pláže.

Hotel Imperial Shams Soma Bay, Hurghada © Imperial Shams Soma Bay
Diskuze k článku

Akční zájezdy