Marsa Alam

Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 122

Marsa Alam v Egyptě je tou nejvyhledávanější destinací na pobřeží Rudého moře. A to při nejmenším mezi českými turisty. Dovolená v Marsa Alam láká na nízké ceny zájezdů, ale je to především nádherné, byť často velmi specifické pobřeží, které dělá z tohoto regionu tak atraktivní destinaci. Marsa Alam je bez nadsázky řečeno jednou z nejlepších lokalit na potápění.

V celosvětovém měřítku!

Lepší podmořský svět snad nikde nenajdete. A právě proto sem často jezdí jak profesionální potápěči, tak amatérští šnorchlisté nejen z celé Evropy.

Jaká ve skutečnosti je dovolená v Marsa Alam?

Komu tuto destinaci doporučuji a komu naopak ne? Jaká jsou její specifika? Pojďme si projít ta nejdůležitější fakta.

Základní informace

Když se řekne Marsa Alam, tak typicky není myšleno jedno konkrétní místo, v tomto případě v podstatě takové malé, vyprahlé a ničím nezajímavé město, ale celé zdejší pobřeží rozpínající se zde od severu k jihu v délce zhruba 200 kilometrů. Právě ono město dalo této oblasti název.

Turisté sem ve větších počtech začali proudit po roce 2003, kdy zde bylo otevřeno nové letiště (RMF). Do té doby, když se řekla dovolená u moře v Egyptě, se prakticky výhradně myslela dovolená v Hurghadě nebo na Sinaji v Sharm el Sheikhu.

První dojem po přistání na vás udělá vyprahlá krajina, poušť bez jediné na první pohled patrné vegetace. Cesta z letiště na hotel samozřejmě záleží na konkrétním resortu, do kterého jedete, tedy pohybuje se v rozmezí od 10 minut do cca 1 hodiny a tři čtvrtě. Hotely řetězce Jaz okolo zátoky Coraya jsou k letišti nejblíže, stejně tak resorty v přístavní městečku Port Ghalib, které je od letiště vzdáleno asi 8 kilometrů.

Na sever od letiště tolik hotelů není. Mezi ty nejznámější patří Sentido Oriental Dream, Calimera Akassia Swiss Resort, Pensee Royal Garden, Utopia Beach Club a Albatros Sea World Marsa Alam, který je od letiště vzdálený zhruba 60 kilometrů.

Hlavní část pobřeží v Marsa Alam je situována jižně od letiště. Právě zde najdete ty nejznámější zátoky, ať už to je Marsa Mubarak a nedaleký hotel Three Corners Fayrouz Plaza nebo Abu Dabbab a hotel Abu Dabbab Beach Resort. A tak by šlo pokračovat po silnici dalších cca 120 kilometrů až k Shams Alam, což je ten nejjižnější hotel v Marsa Alam.

Pláže

Velká část pobřeží je lemována různě širokým, původně korálovým dnem, které vytváří různě hlubokou mělčinu. Na řadě místech tyto mělčiny komplikují vstup do moře. Není vůbec výjimečné, že při odlivu máte vodu dlouho pouze po kotníky. Není to sice tak extrémní jako na východním pobřeží Zanzibaru, kde voda při odlivech mizí úplně, nicméně pohodlnému plavání to často brání.

Volba hotelu je tak z tohoto hlediska zásadní!

Na druhou stranu snad u všech resortů, jež se to týká, jsou vybudována pevná dřevěná mola. Ty jsou různě dlouhá, většinou do 200 metrů, ale najdou se i výjimky. Pokud vím, tak nejdelší molo, které měří 670 metrů, je u Magic Tulip Beach Resortu. Platí, že zhruba u poloviny zdejších hotelů vlezete do moře celkem bez problému i bez nutnosti mola, u druhé poloviny to však nejde.

Bohužel ne vždycky je vstup do moře přes molo možný.

Když je větší příboj a vlny v blízkosti korálových útesů nabývají na nebezpečnosti, tak vás plavčík do moře nepustí. Pokud volíte hotel, kde lze v moři plavat pouze po vstupu z mola, je potřeba s tímhle počítat.

Potápění v Marsa Alam

Kdo jednou nahlédne pod mořskou hladinu v Marsa Alam, tak již nikdy nikde nic lepšího co se týče pestrosti podmořského světa nenajdete.

To je fakt.

Zátoka Abu Dabbab, moře u hotelu Shams Alam, záliv u resortu Aurora Oriental Bay, zátoka Brayka Bay nebo perfektní laguny u Sentido Oriental Dream. A tak bych mohl pokračovat. Zejména v oněch zátokách, tam, kde dno pokrývá mořská tráva, jsou denně k vidění karety pravé.

Krom těchto kriticky ohrožených želv lze spatřit perutýny, rejnoky a siby, murény, klauny a dokonce i odrance. Nevěříte? Vyrazte do Marsa Alam a sami se o tom brzy přesvědčíte 🙂

Na jiné druhy, ať je to dugong, delfín nebo různé druhy žraloků je už potřeba mít trochu štěstí. Každopádně i tyto zástupce podmořské fauny zde lze prakticky přímo u pláží také spatřit. Mimo to budete mít možnost pozorovat velké korálové reefy, právě kvůli kterým vznikají na pobřeží ony poněkud nepříjemné mělčiny. Existují dva základní důvody toho, proč je ekosystém Rudého moře tak pestrý. Je to jednak jeho „uzavřenost“ a jednak subtropické podnebí a celoročně teplé počasí.

Počasí v Marsa Alam

Přes den zde od dubna do listopadu teploty šplhají k nebo nad 30°C. A ani v zimě, leden a únor, není žádné chladno. V lednu i v únoru se denní teploty v Marsa Alam pohybují okolo 24°C. Toto celoročně teplé počasí tu je determinováno subtropickým klimatem pouštního typu.

Déšť je zde naprosto výjimečný.

Naopak, podobně jako je to typické pro počasí v Dubaji, i zde zcela dominuje jasná obloha a slunečné dny. V létě upozorňuji na extrémní teploty. Běžná jsou 40°C vedra, výjimečně ovšem teplota stoupá i 45°C.

Z hlediska počasí v Marsa Alam, resp. z hlediska průměrných teplot vzduchu, jsou dle mého názoru na návštěvu tohoto regionu nejlepší tyto měsíce:

 • duben
 • květen
 • říjen
 • listopad

I teplota moře je celoročně vysoká, byť samozřejmě v zimě trochu chladnější. Ale již v dubnu tu voda má celkem solidních 24°C.

Pro koho dovolená v Marsa Alam není

Z mého pohledu jednoznačně převažují klady nad zápory. Ale myslím si, že je potřeba jasně říct, že ne pro každého bude dovolená v Marsa Alam ideální. Zejména pak v těchto ohledech:

 • absence dlouhých písečných pláží
 • vyprahlá krajina
 • minimální možnost pěších výletů po okolí
 • jste odkázáni na služby v rámci hotelu
 • velká vzdálenost od Luxoru nebo od pyramid v Gíze
 • v létě vysoké teploty
 • možnost ubytování prakticky pouze ve velkých hotelech

Pokud hledáte dlouhé písečné pláže, třeba něco na způsob pláží v Bulharsku, tak zde to rozhodně nenajdete. Písečné jsou, ale kilometry dlouhé nikoliv. Zároveň znovu zdůrazňuji, že písečné vstupy do moře nejsou v Marsa Alam tak běžné. Pokud oželíte šnorchlování a dáte přednost pozvolně se svažujícímu písečnému dnu, mrkněte se na trochu severněji položenou část egyptského pobřeží, směrem k Hurghadě. Nejlépe u Soma Bay.

Jestliže vám ani jeden z výše uvedených bodů nijak zvlášť nevadí, tak vám mohu dovolenou v Marsa Alam vřele doporučit. Nejlepší je jet v nějakém ne příliš frekventovaném termínu, mimo prázdniny. Nejen z důvodu lidí, ale i nižších cen. Úplně nejlépe si počkat na nějaký levný last minute a Egypt navštívit i s dobrým pocitem pár ušetřených kaček.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 122
 • Dobrý den,
  prosím doporučíte v Marse hotel, kde je písčitý vstup do moře (na normální plážové blbnutí) a zároveň snadno dostupné korálové šnorchlování, vhodné i pro dítě 11 let plavce. Ideálně v kombinaci s hotelem s dobrým all inclusive.

 • Dobrý den Lukáši, plánuji s dětmi (10, 12 let) poprvé vyrazit do Egypta v období jarních prázdnin 18. – 25.2. Chtěl bych poradit s výběrem rezortu. Dál jsem si limit do 40tis, Hledám to přes Invii a ta mi nabízí CK Blue Style tyto tři, které se mi líbí: 1.The Three Corners Fayrouz Plaza, 2. Pickalbatros Sands, 3. Malikia Beach Resort Abu Dabbab. Který z těchto rezortů byste nám doporučil? Děti mají rády tobogány, ale priorita je určitě spíše šnorchlování a slušná pláž. Díky moc za doporučení a prosím o zaslání informací k datové SIM do mailu 😉

  • Dobrý den Zdeňku, omluvte prosím moji opožděnou reakci. Pokud vím, tak Fayrouz nemá tobogány a navíc přístup přímo před hotelem do moře není úplně pro děti ideální. Z pláže se tu dá jít pouze do mělké vody, dál to kvůli korálům nejde, a proto se tu vstupuje hlavně přes molo. Takže proto bych doporučoval vybírat mezi druhým a třetím. Každý má své pro a proti. Pickalbatros Sands je kvalitnější, má opravdu veliký bazén, dobrou pláž, ale se špatným přístupem do moře (opět spíš přes molo, ale je možné chodit po pláži 400 m do míst, kde je vstup dobrý a písečný). Malikia je u parádní pláže s parádním vstupem pro do vody i pro děti a s velmi dobrým šnorchlováním, podrobně o hotelu viz moje recenze Malikia Abu Dabbab.

 • Dobrý večer Lukáši,můžete mě prosím poradit který s těchto dvou hotelů zvolit.Zda Brayka bay nebo Malikia . Letíme v únoru s 10letym synem,děkuji Petra

  • Dobrý den Petro, za mne asi se synem lepší volit Malikii, protože ta disponuje i několika tobogány, viz recenze hotelu Malikia. Kvalitaivně to jsou jinak velmi podobné hotely a co se pláže týče, já osobně bych dal přednost Abu Dabbab, tedy zálivu a pláži u Malikie.

 • Dobrý den. Máme zaplaceny zájezd do Marsy hotel Malikia Abu Dabbab na 3 března, ale po přečtení vyvážení článku mám docela starost aby nám tam v tomto termínu nebylo chladno. Mohu se tedy zeptat jak je to tam v březnu?? Dekuji Jarka

  • Dobrý den, je to takové dvojsečné – na začátku března je už dost teplo, běžně se teploty v odpoledních maximech dostávají k 30°C nebo dokonce nad 30°C (tak tomu bylo třeba letos v březnu a to hned několik dní po sobě), na druhou stranu je potřeba počítat s ne úplně teplým mořem, voda má typicky takto na konci zimy 23°C.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěli bychom příští léto jet do hotelu Iberotel Costa Mares. Chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s výstavbou hotelů v okolí. Psal jste, že se tam staví. Děkuji Jarmila

  • Dobrý den Jarmilo, ano, to stále platí, jeden z těch dalších hotelů je již dokončený – hotel Jaz Amara – ten ale není přímo u Iberotelu, je od něj asi 350 m daleko. No a pak se buduje dalšího resort přímo vedle Iberotelu – tam práce stále probíhají, ale v podstatě o tom vůbec nevíte, neruší to.

 • Lukáši moc děkuji za odpověď. Vím jak to tam s mořem je, ale ten pohyb, když se musí dál, je velice prospěšný. Ono ten vstup z pláže rovnou v zátoce byl nic moc, po kolena dobrých cca 80 metrů, Je to opravdu škoda, že Maray či Lamay nejdou objednat.
  Ilona

 • Dobrý den Lukáši,

  chtěla jsem se zeptat na Váš názor na hotel Jaz Grand v Marsa Alam. Chtěla bych opět na jaře vycestovat, v loni jsem byla v Jaz Solaya a byla jsem z rezortu nadšená. Nyní CK nabízí velmi omezeně tento rezort.
  Děkuji
  Ilona

  • Dobrý den Ilono, ano, bohužel se Blue Style nějak s hotelem nedohodl, proto nabídka zájezdů do Jaz Solaya úplně zmizela, což je škoda. Hotel patřil k oblíbeným a zároveň kvalitním. Však asi sama víte. Kvalitativně je Jaz Grand Marsa po nedávné změně jeho majitele srovnatelný. Všude čisto, super jídlo, krásný a upravený areál. Jediné drobné mínus je fakt, že vstup do moře tu není zcela písečný. U pláže je několik menších lagunek nebo lze d hlubší vody chodit přes molo. Vždycky samozřejmě odsud lze po pobřežní promenádě dojít do zátoky Coraya.

 • Prosím měla bych na vás dotaz. Vidím, že Aurora orientál Bay, má jídelnu v poschodí. A tak se ptám, zda-li je tam výtah, a pokud ne, je schodů moc a jsou příkré? Nožky mě do schodů trošku zlobí, a kdybych to měla absolvovat 3x denně, tak nevím. Jinak zkušenosti s Marsou máme, letos jsme byli po deváte, vždy na jiných místech a super! Předem děkuji za odpověď Lukáši.

  • Dobrý den Ivo, je to asi 30 schodů, se zábradlím, příkré jsou tak normálně (nic příliš pozvolného ani nic příliš příkrého, klasické schodiště), zkrátka je po nich potřeba vylézt do patra (tím výtahem si popravdě řečeno nyní vůbec nejsem jistý). Podrobné informace o hotelu Aurora Bay zde.

 • Lukaší, kam prosím za luxusem? Hotel v TOPu s pěknou pláži k potápění.
  Poslední týden v září, v nabídkách je HILTON, nebo jsou lepší volby?
  Díky,

  • Dobrý den, díval jste se na Iberotel Costa Mares u zátoky Marsa Mubarak? Je to poměrně nový hotel, pěkný čistý a skavlitními službami, více v mé recenzi hotelu Iberotel z letošní zimy. Tedy zvážil bych právě tento resort. Případně lze i Fantazia na jihu Marsy, jejíž jedná část je plně zrekonstruovaná a tím pádem kvalitní.

 • děkuji za odpověd asi si jí koupím na letišti marsa alam a doufám že tam budou rozumné ceny…nevíte kolik tam tedy stojí asi 7 giga…děkuji

  • Mirku, nemám o cenách na letišti přehled, omlouvám se.

 • Zdravím Mirek chtěl jsem se zeptat vy tam píšete o té Brayce o datové kartě je možnost prý je koupit na letišti mě by zajímalo kolik potřebuji asi dat na 10 dní a co to stojí.dekuji

  • Dobrý den Mirku, datová spotřeba je dost individuální věc, ale pokud neplánujete využívat příliš sociální sítě, youtube a podobné věci, tak vám bude stačit celkem bez problému 6 až 8 GB. Kartu vám mohu zajistit já, nabídku pošlu, popřípadě ji je možné standardně koupit na letišti.

 • Ahoj Lukášovi,
  předem děkuji za cenné informace a tvůj zájem.🙏 Chtěla bych potvrdit mou domněnku, že z hlediska šnorchlování (popř. i potápění- máme OWD kurz), je nejvhodnější Shams Alam Beach Resort? Nebo existuje ještě něco víc božího?😇
  Děkuji Vera

  • Ahoj Věro, ano, potvrdit, že hotel Shams Alam skutečně nabízí jedny z těch nejlepších podmínek na šnorchlování, které lze v blízkosti egyptských hotelů najít. Lepší to je snad jen ještě víc na jihu, hotel Wadi Lahmy resort.

 • Dobrý den . I tak mnohokrát děkuji . Jana

 • Dobrý den Lukáši. Mate prosím nejake zkušenosti s hotelema pláží Pickalbatros Portofino Villaggio v Marse ? Moc děkuji . Jana

  • Dobrý den Jano, aktuální informace nemám. Hotel byl dost dlouho zavřený a otvírá se po rekonstrukci nyní koncem června.

 • Dobry den Lukasi,
  chtel jsem se zeptat na Steigenberger Alaya, dnes jsme tento hotel rezervovali, i kdyz jsme nenasli informace o plazi, jestli clovek muze byt u brehu v nejake lagune.
  Dekuji Tomas

  • Dobrý den Tomáši, přímo před hotelem Steigenberger Alaya se dá do moře vstupovat vlastně jen přes molo (minimálně do hlubší vody). Laguna tu v korálovém pobřeží žádná není. Lze chodit na pláž k sousednímu hotelu Steigenberger Coraya Beach, kde jse vstup do moře (zálivu) pozvolný.

 • Dobry den Lukáši,nahodou jsem narazila na vaše stránky a hned jste si mě získal jako odborník na Marsa Alam a věřím vašemu názoru a doporučení.Proto bych byla moc ráda a vděčná za vase doporučení co se týká alternativy k hotelu Pickalbatros SEA World.Loni jsem s detmi 8 a 11 navštívila tento hotel..byla to vůbec naše první cesta do Egypta a musím říct že jsme byli mile překvapeni.. vždy jsem se Egyptu vyhýbala ale tady jsme byli maximálně spokojeni.Zvazujeme, jestli vsadíme na jistotu s pojedeme sem znovu nebo byste nám doporučil něco na stejné úrovni s kapánek lepším mořem?dětem na šnorchl zátoka stacila..z mola se bojime..jen bysme uvítali třeba želvy nebo i delfíny na dohled jestli je někde v okolí možné.. aquapark nepotřebujeme..prioritou je pro nás moře,aby byl i písčitých vstup z pláže rozlehlost a rozmanitost komplexu SEA world nám také moc vyhovovala. Moc děkuji za Vaše reakci a doporučení..Lucka

  • Dobrý den Lucie, díky za váš komentář a dotaz 🙂 Pokud nevyžadujete akvapark, naopak byste rádi želvy a cílíte zhruba na kvalitativně srovnatelné hotely s Pickalbatros Sea World, pak bych doporučil například Hilton Nubian Resort u zálivu Abu Dabbab (který nabízí nejenom bez problémový písečných vstup do vody bez jakéhokoliv mola, tak i želvy). Jen upozorním, že se nejedná o tak rozlehlý hotel jako Pickalbatros. Další varianty mne popravdě nenapadají, šel by samozřejmě i Iberotel Costa Mares (nový, kvalitní hotel, rovněž písečný vstup, velká pláž i záruka želv, ale je to aktuálně jeden z nejdražších hotelů v Marse).

 • Lukáši děkuji za názor.
  Nakonec jsme vybrali Hilton. Ještě se zeptám, jak je tam s internetem? Píší, že je v celém hotelu, je to tak ? Nebo je potřeba si zajistim SIM ?

  • Dobrý den Petře, za mne supr volba, myslím, že se vám tam bude líbit 🙂 Co se týká internetu, tak ten v Hiltonu jakš takš funguje – ne vždycky je to optimální, někdy se to odpojí, ale obecně platí, že to je mnohem lepší než ve zbylých 90% dalších egyptských hotelů. Připojení je i na pokoji. Pokud nutně nepotřebujete perfektní připojení 100% času, tak si dle mého názoru vystačíte s hotelovou wifi.

 • Dobrý den Lukáši,
  rád bych se vás zeptal na názor ohledně hotelů. Mám vybrané 3 favority, ale rád bych znal váš názor, případně doporučení klidně i jiného resortu.
  Jsme rodina , 2 děti (12/15 ) , Egypt hlavně kvůli podmořskému životu pro naše kluky a pro nás pohodovou dovolenou s dobrou kuchyní a rozmanitým výběrem (ale nejsme nároční)
  Vstup do moře asi není úplně prioritní
  1/Shams Alam Beach Resort
  2/HILTON MARSA NUBIAN
  3/Pickalbatros Sea World Resort.

  Děkuji za názor a případné doporučení

  • Dobrý den Petře, z hlediska podmořského života to máte srovnané tak, jak bych to srovnal i já 🙂 Tedy nejlepší na šnorchlování je Shams Alam a velmi dobrý je i Hilton Nubian. Pokud bych to měl srovnat co se jídla týká, za mne je největší výběr v Hilton Nubian, následně v Pickalbatros Sea World a až následně v Shams Alam, u něhož je to i celkem logické. Je v nich totiž nejmenší a obecně i z hlediska kvality služeb takový víc průměrný. Možná stojí za to ještě zmínit to, že tobogány (pokud o to vaši kluci stojí), má z těchto resortů jen Pickalbatros Sea World.

   Prioritně bych se ve vašem případě přiklonil k Hilton Nubian Resortu, následně k ostatním.

   Dobrý na šnorchl je i záliv Brayka Bay – úzký záliv s pláží v jedné části s pozvolným písečným vstupem do vody. Buď u něho je hotel Brayka Bay nebo lze volit i sousední hotel s tobogány Royal Brayka.

 • Dobrý den Lukáši, odlétám na 7.6. do Egypta – Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort. Podle popisu to na hotelu bude s dostupností wifi asi bídné. Je možné a kde nejlépe koupit SIMkartu s daty?

 • Ahoj Lukáši chceme letět koncem června do Egypta.Máme vybraný resort Blue Reef s tou lagunou.Synovi je 9,ale nejsme si jisti,jestli šnorchlování za lagunou bude pro něho dobré.Šnorchluje rád,ale mamka má starost 😂😂Nebo by byl vhodný jiný hotel Dík za odpověď.

  • Dobrý den Pavle, pravděpodobně víte, že u hotelu Blue Reef je vyhloubená menší laguna, asi 80×20 m, kde se dá koupat, ale za šnorchlem se musí přes molo (350 m) do hluboké vody k hlavnímu korálu. Úplně si proto nejsem jistý, že to je pro 9 letého syna nejhodnější. Z těch levnějších hotelů bych se být vámi podíval na Three Corners Equinox, Pensee nebo vedlejší Utopia, nebo také Aurora Bay. U všech se dá do vody chodit z pláže a není nutný vstup ke korálům z konce mola.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěla bych na konci září jet 2 dospělý a 2 děti (7, 11 let) do Marsa Alam. Chtěly bychom hlavně krásný podmořský svět, přístup do mole z pláže. Koukala jsem na Hotel Aurora a Braka bay…a nevím jaký vybrat. Mohu poprosit o recenze? Děkuji

  • Dobrý den Mileno, díky za váš dotaz. Koukáte se po správných hotelech. Moje podrobné recenze obou resortů najdete zde na stránkách, přidávám odkazy: Aurora Bay a zde Brayka Bay. Myslím, že v rámci nich se dozvíte vše podstatné. Pro děti je dle mne lepší Brayka Bay, případně zvažte hotel Malikia, i ten je pro děti dobrý.

 • Velmi děkuji za odpověď. Chystáme se v polovině května. Ještě jsem zvažovala Hilton Nubian, kde je prý také krásný podmořský svět.

  • Vůbec není za co, ano, Hilton Nubian je na šnorchlování také dobrý, řekl bych dokonce jeden vůbec z nejlepších v Marse (úplně nejlepší jsou hotely na jihu Marsy jako třeba Shams Alam nebo Wady Lahmy Azur Resort – ale to jsou menší a řejněme ne až tak kvalitní resorty). Hilton Nubian je u zálivu Abu Dabbab – je ideální na pozorování želv a korály po stranách zálivu také jsou. O oblíbenosti místa na šnorchlování svědčí i leckteré výlety, které se do zálivu pořádají.

 • Dobrý den, Lukáši,
  chystáme se do Egypta – Marsa Alam letos poprvé. Stále se rozhodujeme, v okolí kterého hotelu je vhodnější pro šnorchlování – Fantasia resort nebo Jaz Grand ev. jiný?
  Děkuji.

  • Dobrý den Moniko, kdy se tam chystáte? Z hlediska šnorchlování je z těchto dvou hotelů lepší Fantazia resort, a to nejen kvůli tomu, že je víc na jihu. Z pláže je u Fantazie možný vstup do lagun – těch je tady několik, jsou bezpečné a na šnorchlování vhodné. Ty před hotelem Jaz Grand Marsa chybí. U obou hotelů je pak možné vstupovat k hlavním korálům přes mola, ale nutno podotknout, že molo u Jaz Grand Marsa může být v některých dnech kvůli vlnám zavřené.

 • Dobrý den Lukáši moc děkujeme za informace.Chci se zeptat jestli víte jak je to s připojením v hotelu Hilton Marsa Nubian.Díky Lída

  • Dobrý den Lído, wifi na hotelu Hilton Nubian je zdarma a funguje i na pokojích. Není sice úplně vždycky tou úplně nejrychlejší, občas se odpojí, občas se musíte přihlásit znovu, ale většinu času je funkční a použitelná.

 • Dobrý den Lukáši, děkuji za rozsáhlou a podrobnou recenzi.
  Využila bych Vaší nabídky zajištění datové SIM karty. Do hotelu Brayka odlétáme již 6.4..
  Prosím informujte mě o možném zajištění.
  Děkuji.

  • Dobrý den Lenko, nezlobte se, že odpovídám až dnes. Hned vám veškeré informace zašlu a v případě vašeho zájmu všechno stíháme do 6.4. domluvit.

 • Dobrý den Lukáši, je to přesně tak jak píšete, je to budova-blok 2. Děkuji moc za odpovědi.Hezký den

 • Dobrý den, je to budova za fotbalovým hřištěm, nevím jestli Brayku znáte osobně, v podstatě je to budova co hned sousedí s Braykou Resortem, vedle amfiteátru. I když jsme tam byli již 3x ubytovaní, prostě si to nepamatuji a chtěla bych toto ubytování si dát do podmínek. Děkuji a přeji hezký den

  • Dobrý den Ilono, jen se ujistím, že mluvíme o Brayka Bay resortu a o jeho budově, která je přimknutá k sousednímu hotelu Royal Brayka, tedy k budově, jež je za fotbalovým hřištěm a ke které se od recepce Brayka Bay resortu dojde přes mostek, popřípadě právě kolem toho fotbalového hřiště. Jedná se o budovu či blok č. 2.

 • Dobrý den, měla bych prosím dotaz, zda víte čísla nebo písmena jednotlivých budov Brayka Bay. Měla bych zájem o konkrétní budovu-ubytování. Děkuji

  • Dobrý den Ilono, ano, o číslech budov zrovna v rámci hotelu Brayka Bay částečný přehled mám, i když zrovna budov v rámci Brayka Bay je opravdu dost (i proto schválně píšu přehled částečný, ne kompletní). Co přesně vás zajímá?

 • Díky moc za odpověď,co taková Solaya Jaz Resort,zdá se mi být celkem vhodná……

 • Dobry den,muzu poprosit o nejaky tip na fajn hotel v Egypte?Chceme jet 4.5. ja dospela ,dcerka 9 let a syn 15 let.Radi bychom cca na 10 dni,nemame v umyslu delat vylety.Aby bylo hezke koupani v mori(bojim se tech odlivu),po snorchlovani extremne netouzime,neni podminkou.Nejaka skluzavka by byla take fajn,resort nemusi byt obri,klidne neco mensiho,klidnejsiho.Dekuji moc predem za tipy

  • Dobrý den Hedviko, díky za váš dotaz. Bojím se, že menší hotel s tobogány se trochu bohužel vylučuje. Pokud máte prioritně zájem o oblast Marsa Alam, napadá mne Jolie Beach resort, ale tam není moc dobrý vlez do moře. Odiv vás nebude trápit u Malikia, u Malikia je dobrá, velká pláž a několika tobogány hotel také disponuje. Dále lze třeba Akassia Swiss resort, kde je sice více tobogánů, ale je to trochu na úkor moře, přímo z pláže se tu dá koupat en v menší laguny. Nebo pak samozřejmě z mola. Pokud na Marsa Alam netrváte, zkuste třeba Carribean World Soma Bay (s dobrou pláží i vstupem do vody a opět s několika tobogány).

 • Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na 2 hotely. Mame vybrané Utopia nebo Albatros sands. Nevime co vybrat, jde s nama dcerka 9 let. Chceme znat váš nazor ohledně vstupu do moře a samotné úrovně hotelu. Děkuji za info. Zuzana

  • Dobrý den Zuzko, z hlediska vstupu do moře je za mne lepší Utopia, vstup je u ní ve směs po písku, viz moje recenze hotelu Utopia. U Albatros Sands vstup do vody komplikuje na mnoha místech skalnato korálové podloží, navíc v době odlivu mělké. Jsou tam místa, kde je i písek, případně se dá jít po pláži pár metrů vpravo, na pláž náležící sousednímu hotelu, kde je vstup do moře lepší (po písku, v této části pláže obvykle bývá také nejvíc lidí). Z hlediska areálu a kvality služeb (ale i třeba hotelového bazénu) je však zase lepší právě hotel Albatros Sands.

 • Dobrý den, Lukáši, jaký klidný hotel byste mi v Marse doporučil? Ze zdravotních důvodů se nepotápím, ale v moři potřebuju plavat, a chtěla bych velký relax a klid, animační programy nejsou nic pro mne. Ani moc dětí okolo. Ale z kvality služeb a ubytování bych nerada slevovala. Děkuji moc.

  • Dobrý den Jolano, chápu. Ty hotely v Marsa Alam, které nabízí pohodlný vstup do vody přímo z pláže, jsou typicky i velmi dobrými místy na potápění. Hotely, které zmíním, proto budou v blízkosti korálů (byť vím, že to vám je jedno). Klidný je například Shams Alam resort na jihu Marsa Alam. Je to kvalitativně taková střední třída. Chcete-li hotel kvalitnější, pak Hilton Nubian resort (ten je již větší, ale typicky bez nějakých hlučných animačních programů). Dál lze Steigenberger Coraya Beach (ten ale patří k těm nejdražším hotelům v Marsa Alam, na druhou stranu to je hotel jen pro dospělé, tzv. adults only resort).

 • Děkuji Vám moc a přeji hezký den.

 • Dobrý den Lukáši. Díky za spoustu vašich informaci a typú. 2 dospělí a 4 kluci jsme vybrali dovolenou na konci dubna v Brayce Bay reef. Zalíbilo se nám potápění, jsme v potápěčském kurzu a je pro nás důležité moře. Můj dotaz zní: můžeme se ve dvou dostat od sesterské Royl Brayky pěšky po pláži do zátoky v Auroře? Smí se to? Můžeme si takhle opustit rezortu? Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den Karin, ano, je to možné. Je tam možné po pobřeží dojít (není to pláž, je to poušť – směs kamenů, písku a štěrku). Jedině se vás může ptát security hotelu, kam jdete a bude chtít znát číslo vašeho pokoje, ale to je vše. Oba zálivy jsou na potápění výborné, myslím tedy, že jste zvolili správně.

 • Dobrý den, Chtěla bych se zeptat na Iberotel Costa Mares. Jsem invalidní s horší pohyblivostí (ale chodící). Který pokoj ve kterém sektoru by byl pro mne asi nejlepší – co se vzdálenosti týče. Abych měla nedaleko k pláži a k hlavní jídelně. Mám již koupený zájezd a bylo mi přiděleno toto: Rodinný pokoj , Superior , Výhled zahrada 1x (Číslo 1, 2). Myslíte že to bude dle mých požadavků? Ev. kdyby ne, je možně na hotelu pokoj vyměnit? Děkuji.

  • Dobrý den Yvono, mám obavy, že to pro vás nebude ideální pokoj. Nevím, jestli jste četla moji recenzi Iberotelu, kde toto rozebírám, ale z toho, co píšete, mi to přijde tak, že budete mít pokoj bez výhledu na bazén či moře, tedy jeden z pokojů, který je umístěn v přízemí v blocích 5, 6 nebo 7. A to jsou zrovna ty nejvzdálenější bloky. Bylo by vhodnější zvolit pokoj z výhledem na bazén (ten si budete muset nejspíš připlatit – možná by bylo vhodné to udělat rovnou přes cestovku) a i jim sdělit, že žádáte pokoj v přízemí, nejlépe v budově č.1 nebo č.4.

 • Dobrý den,
  doporučíte v Egyptě lokalitu, kde je písčitý vstup do moře (na normální plážové blbnutí) a zároveň snadno dostupné korálové šnorchlování, vhodné i pro děti/plavce 8-12 let. Ideálně v kombinaci s hotelem s dobrým all inclusive.

  Děkuji
  Pavel

  • Dobrý den Pavle, místo, které nejlépe splňuje vaše požadavky, je záliv Abu Dabbab. Písečná pláž, dobré šnorchlování, želvy, atd. A u něj třeba hotel Malikia. Je to oblíbený, kvalitativně takový průměrný hotel. Nebo Utopia, také v zátoce a také resort dost podobné úrovně. Nebo, pakliže je vaším záměrem spíše kvalitnější pobyt, pak se nabízí třeba Solaya u zálivu Coraya.

 • Dobrý den Lukáši,
  chtěl bych se Vás zeptat, zda-li máte recenzi na hotel Gemma Resort. Dočetl jsem se pouze, že nemá úplně kladné hodnocení.
  Předem mnohokrát děkuji za odpověď
  David

  • Dobrý den Davide, podrobně sepsanou recenzi, na kterou bych vás mohl odkázat, k tomuto hotelu zatím nemám. Každopádně osobně to je takový průměrný hotel, nelze čekat žádné zázraky, ale průměrně náročný člověk zde bude spokojený. Pláž má hotel fajn, ale má trochu komplikovanější vstup do moře, není tu žádné molo a ani žádný ryze písečný vstup do vody. Musí se překonat několik metrů široký korálový pás. Co se týká korálů, ty tu jsou, ale ve větší míře jsou dále od břehu (mluvím tu cca o 200 metrech daleko, kde právě korály začínají.

 • Dobrý den obracím se na vás s dotazem výběru hotelu. Hledáme hotel s lagunou s krásným šnorchlovanim něco jako Brayka Bay Resort. V Brayce jsme již byli a tak by jsme chtěli zkusit jinam. Děkuji Šárka

  • Dobrý den , tak Brayka je spíše u takového úzkého zálivu, než-li u laguny. Ale rozumím, co myslíte. Mrkněte se na hotel Aurora Bay Resort – ten leží u podobně veliké zátoky jako právě duo hotelů Brayka, s plážím a dobrým korálem a tím pádem pěkným šnorchlováním hned vpravo od pláže. Jedinou nevýhodou je, že na pláž se tu musí přes silnici. Po ní stejně ale toho moc nejezdí. Dál například Utopia, který je rovněž u zálivu s dobrým šnorchlováním. Pokud chcete vysloveně laguny, tak bych vybíral mezi Fantazia resortem na jihu Marsa Alam nebo Three Corners Fayrouz Plaza kousek od letiště. U obou z nich je možné šnorchlovat v lagunách nebo lze pak chodit po zdejších molech a koupat se u hlavního korálového útesu.

 • Dobrý den Lukáši.

  Máte zkušenost jak je to s WIFI v Hotelu Jaz Maraya, případně nějaké hodnocení hotelu?
  Děkuji za info.
  S pozdravem Radim

 • Dodnes den Lukáši, dala by se s vámi domluvit datová SIMka? Letíme 13.9.2022 do Hotelux Oriental Coast. Děkuji, s pozdravem, Petra

  • Dobrý den Petro, samozřejmě 🙂 rád pro vás kartu zařídím. Budu vás kontaktovat.

 • dobrý večer Lukáši,
  chtěli bychom s manželem vyrazit v termínu od 22:10 do Egypta k moři. Máme rádi teplo. Kterou lokalitu by jsi nám doporučil?
  Jaká je teplota moře v této době? Plánujeme asi 8 dní.

  • Dobrý den Mirko, konec října je v Egyptě ještě teplý všude, tedy z hlediska počasí nebo teploty moře vám toto nijak výběr neomezuje. Na koci října v Marsa Alam činí teplota moře standardně 27°C. Zvolíte-li Marsa Alam, tak rozhodně nic nezkazíte, osobně tento region např. před Hurghadou upřednostňuji. Volba konkrétního hotelu dost závisí na vašich požadavcích na hotel, pláž, atd. Doporučuji začít tímto přehledem hotelů v Marsa Alam.

 • Ahoj Luky,
  nevíš kolik stojí WiFi na 1 nebo 2 týdny v Royal Brayka ?
  Díky
  Marty

  • Ahoj Marty, kdysi to zde bylo 20 euro za připojení pro jedno zařízení na týden. Ale jestli je to tak i aktuálně, netuším. Případně poslouží egyptská datová karta, cenově lepší, flexibilnější a hlavně internet spolehlivější.

 • Zdravim Lukaš, posielam pozdrav zo Slovenska. Máme planovanú dovolenku 15.-25.9.2022 Marsa Alam, resort Gemma.. Doposiaĺ som bola milovníčkou typických poznávacích zajazdov, avšak zo zdravotných dóvodov už nemóžem uvedeny typ zájazdu absolvovať. Moja otázka znie, či je moznosť z uvedenej lokality, kde budeme dovolenkovat, absolvovat nejaky jedno denný zajazd za poznaním. Ďakujem krásne za odpoved. Marta

  • Dobrý den Marta, ano, určitě na výlet vyrazit lze. Pokud chcete jet za poznáním ve smyslu historie, pak se nabízí Luxor (nutno ovšem počítat, že to je kus cesty, je to asi 400 km daleko. Tedy je to výlet opravdu na celý den. Případně se jezdí na jih, to je spíš za poznáním moře a pozorování delfínů – např. Hamata Islands a Sataya reef. Jsou to lodní výlety, na které se vyráží z přístaviště Hamata, viz moje odpověď Báře zde.

 • Zdravím Lukáši, chtěl bych se zeptat, který z těchto tří hotelů byste vybral? Jde nám hlavně o pěkné šnorchlování (ideálně spatřit i želvu), ale neradi bychom obětovali kvalitu hotelu (raději nový hotel než starý). Proto lehce váháme mezi těmito hotely (pokud existují ještě lepší hotely, které mají skvělé služby/vybavení a zároveň dobré šnorchlování, tak určite budu rád za další tip):
  HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT
  THREE CORNERS FAYROUZ
  RADISSON MARINA RESORT PORT GHALIB

  Díky za názor/tip:)

  • Dobrý den Lukáši, já díky za váš dotaz 🙂 Chápu vaše požadavky. Osobně bych volil z těch, který zmiňujete, hned ten první (tedy Hilton). Kvalitní resort, kousek od zálivu Abu Dabbab, kde se želvy vyskytují a je tedy téměř jisté, že i vy je tam uvidíte. Alternativně lze zvolit i nový (a cenově dražší) hotel Iberotel Costa Mares, který je přímo u zálivu Marsa Mubarak – velikostí i charakterem je to podobné místo jako Abu Dabbab, i Marsa Mubarak je co se šnorchlování týče vyhlášený. K Marsa Mubarak lze dojít i od Three Corners Fayrouz Plaza (asi 15 min pěšky po pobřeží), ale Fayrouz není tak kvalitní.

 • Dobrý den Lukáši, prosím o radu. Dostala jsem možnosti vybrat si dovolenou v Egyptě. Jedeme poprvé s přítelem, jsme v nejlepším věku 45+😊Dostala jsem doporučení na Marsa Alam. Dáváme přednost písčité pláži a pozvolnému vstupu do moře.Prosim poraďte, ať jsme oba spokojeni .Děkuji moc😊

  • Dobrý den Míšo, rozumím. Pokud vám nevadí větší hotel, zkuste mrknout na Malikii nebo na kvalitnější Hilton Nubian Resort, oba jsou přímo u pěkného zálivu Abu Dabbab. Chcete-li ještě kvalitnější resort, je možné volit Iberotel Costa Mares u zálivu Marsa Mubarak. Pokud si naopak potrpíte na klidnější a menší resort, pak doporučuji hotel Shams Alam Beach Resort na jihu Marsa Alam, u něhož je také naprosto bez problémový vstup do moře a navíc perfektní podmořský život. Alternativně z těch menších lze volit i Concorde Moreen Beach, který rovněž vaše požadavky na pláž a vstup do moře splňuje.

 • Dobrý den, chystáme se v létě do hotelu Three Corners Fayrouz Plaza Beach. Měla bych dotaz ohledně ubytování. Je možné na místě ovlivnit umístění pokoje? Máme dětí (12+9), pokoj grand. Raději bychom byli mimo hlavní budovu.
  Děkuji

  • Dobrý den Jano, popravdě řečeno nevím přesně, já osobně bych se s tímto zkusil nejprve obrátit přímo na cestovku, byť si upřímně řečeno myslím, že ty nebudou vědět a ani nebudou moc ochotni tento požadavek řešit. Následně bych třeba týden / 5 dní před vaším odletem zkusil položit dotaz přímo hotelu, e-mail na ně je: gm-fayrouzplaza@threecorners.com. Jinak pokud vím, tak všechny Grand pokoje v hotelu jsou umístěny v přízemích jednotlivých budov.

 • Dobrý den,
  přemýšlím o dovolené s dětmi na jarní prázdniny od 5.2., ale nevím jak je to s bazény u hotelů, jsou nějaké vyhřívané?A nebude nám tam zima?😃
  Děkuji

  • Dobrý den Magdaléno, typicky to bývá tak, že v areálech hotelů je v zimě jeden z bazénů vyhřívaný. Tím neříkám, že to platí 100% a vždy, ale bývá to tak. Na druhou stranu si to nepředstavujte tak, že jsou bazény vyhřívány na 29°C, tak to není. Ale teplejší, než nevyhřívané jsou. Moře na začátků únoru v Marsa Alam standardně má 22°C a vzduch v odpoledních maximech cca 24°C až 25°C. Vedro nelze v únoru v Egyptě čekat, na druhou stranu zimu také ne.

 • Prosím, mám dotaz. Jaká je pláž u hotelu Brayka Bay Resort v Egyptě v Marsa Alam? Beru s sebou maminku 88 let. Nechceme chodit daleko od hotelu, kde by se dalo dobře plavat. Dotaz je jestli se musí chodit daleko do vody? A jestli tam je od 24.11.2021 velký odliv. Víme, že tam je Je tam písečná pláž.. Ale kvalita na koupání?

  • Dobrý den Vladimíre, je to tak, že v místech písečného vstupu je to takových 20 metr§ vodou, než máte vodu cca po pás. Po dalších cca 20 metrech, když se držíte spíše u pravého kraje zálivu, je už dostatečná hloubka na to, aby se tam dalo plavat. Jinými slovy vstup do vody tu je pozvolný, ale na rozdíl od některých jiných hotelů v Marsa alam či v Hurghadě zde není třeba jít vodou nějak příliš daleko, abyste si zaplaval.

 • Dobrý večer Lukáši, v sobotu, pět minut po půlnoci odlétám do Marsa Alam. Resort Dream Lagoon Beach. Stihnu ještě nějakou datovou simkatru? Děkuji za info

  • Dobrý den Lukáši, pardon, že reaguji až nyní. Ano, datovou sim kartu zařídit stíháme, hned vám píši.

 • zdravím, můžu poprosit o nějaký tip na hotel v marsa alam kde je dobrý vstup do moře? nějak jsem to zde nevyčetla. za případnou odpovědět moc díky, Mirka

  • Dobrý den Mirko, díky, že píšete. Dovolím si vás odkázat na stránku, kde se hotelům v Marsa Alam věnuji podrobněji, věnujte pozornost zejména sekci hotelů bez mola. Pokud jste to již četla a informaci, kterou hledáte, jste stejně nenašla, určitě se ještě ozvěte, poradím.

Akční zájezdy