Marsa Alam (-69%): 8 dní v 5* resortu s All Inclusive i tobogány za 6 290 Kč

Akční zájezdy   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Ačkoliv v Egyptě u Rudého moře stále panují velmi příjemné teploty kolem 27°C, ceny některých zájezdů jdou ve vybraných termínech výrazně dolů. Vyrazit za šnorchlováním a odpočinkem do Egypta jde nyní skutečně za hubičku.

A to i do některých velmi oblíbených hotelů.

Příkladem je Dream Lagoon (nebo také Future Dream Lagoon) nedávno přejmenovaný na Soulotel Dream Resort. Ceny nejlevnějších týdenních pobytů jsou 6 290 Kč – zájezd má aktuálně v nabídce cestovní kancelář Čedok. All Inclusive stravování je samozřejmě v ceně.

Stejné, jen trochu termínově jiné pobyty nabízí i jiné cestovní kanceláře.

Nechť je příkladem dovolená od Blue Style na 8 dní za 7 690 Kč.

Přikládám náhledy obou rezervací. Nejprve ta za 6 290 Kč:

 
Dovolená Dream Lagoon Resort
 

A dále zájezd od Blue Style za 7 690 Kč:

 
Soulotel Dream Resort, Marsa Alam, Egypt

Jedná se o pobyty v hotelu Soulotel Dream Resort & Spa nebo chcete-li po staru Dream Lagoon či Future Dream Lagoon. „Lagoon“ se v jeho názvech nevyskytuje náhodou. Resort je umístěn u velké laguny, kterou zde v korálovém pobřeží moře postupně vytvořilo. Laguna má přes 500 metrů na šířku a několik kilometrů na délku. Oproti okolnímu otevřenému moři je její výhodou o něco teplejší voda, což je šikovné zejména v případě, kdy se sem rozhodnete vyrazit v zimních termínech.

Detail zájezdu je k nahlédnutí zde

Soulotel Dream Resort je 5* hotel. Má dobré 80% hodnocení. Jeho služby jsou na dobré úrovni. Disponuje mnoha bazény i několika tobogány, podobně jako Malikia Abu Dabbab. Byť já osobně Dream Lagoon neřadím mezi ty top nejlepší hotely, které lze v Marsa Alam najít, můj názor je takový, že zde budou spokojeni i náročnější klienti.

Doporučuji nahlédnout na jeho poslední recenze a přečíst si, co o něm říkají ostatní.

Cena 6 290 Kč zahrnuje:

 • ubytování v hotelu Soulotel / Dream Lagoon (8 dní / 7 nocí)
 • All Inclusive stravování
 • pobyt v pokojích s výhledem do zahrady
 • zpáteční letenky z Prahy do Marsa Alam
 • transfer z letiště na hotel
 • služby česky mluvícího delegáta

V případě těch nejlevnějších termínů se jedná o last minute zájezdy s měnící se dostupností či omezeným počtem míst. Doporučuji proto dostupnost zájezdu nejprve zkontrolovat. Nestihnete-li rezervovat termíny, jež jsou dostupné dnes, očekávám, že cenově podobné nabídky na jiné, pozdější termíny budou ještě několik týdnů k dispozici (samozřejmě s výjimkou prázdnin či svátků).

Všechny dostupné varianty zájezdů jsou k nahlédnutí zde:

Dovolená All Inclusive levně v Egyptě

Různé ceny pro jeden a ten samý termín odráží možnost připlatit si za lépe situované pokoje. Na výběr jsou jak pokoje s výhledem do zahrady, tak pokoje s výhledem na bazén i s výhledem na moře. Poslední z nich jsou pochopitelně nejdražší.

Hotel Soulotel Dream Resort je situován na jihu Marsa Alam. Ačkoliv to sem je z letiště asi 85 km daleko, jeho jižní poloha je jeho výhodou. V zimním období lidem doporučuji upřednostňovat právě na jihu ležící hotely, ať už je to Gorgonia Resort, Shams Alam nebo právě Dream Lagoon. O důvod víc, proč tuto nabídku využít.

Na jihu Marsa Alam se zimy rozhodně bát nemusíte. Dle aktuální předpovědi počasí má být v několika následujících dnech v odpoledních hodinách 27°C, což je na prosinec velmi slušná teplota. Důvod, proč je Egypt jednou z nejlepších destinací, kam jet na dovolenou v prosinci. Je pravda, že leden je v Marsa Alam sice o něco chladnější, ale i lednových 25°C je na odpočinek u moře ideálních.

Hotel Dream Lagoon, Marsa Alam © Dream Lagoon
Diskuze k článku

Počet komentářů: 5
 • I přesto moc děkuji. Mějte se krásně 😊

 • Krásný večer Lukáši..
  Nutně bychom Vás potřebovali.. Koupila jsem zájezd do údajně kompletně zrekonstruovaného hotelu, za nemalé peníze, Calimera Blend Paradise, Hurghuda.
  Realita je ale prý úplně jiná než fikce u všech cestovek. Bylo by možné se na to mrknout?
  Předem děkuji, hlavně za naše děti 💗
  Klára

  • Dobrý den Kláro, nemám s tímto resortem z poslední doby žádnou osobní zkušenost, mohu ale opravdu potvrdit to, že zde rekonstrukce v tuto chvíli stále probíhá. Jak to na místě vypadá ale netuším a ani vám nejsem schopen zaslat nějaké aktuální fotky. Nezlobte se.

 • Dobrý den, měla bych prosím dotaz, zda víte čísla nebo písmena jednotlivých budov Brayka Bay. Měla bych zájem o konkrétní budovu. Děkuji

  • Dobrý den Ilono, ano vím, ozvu se vám a poradím po mailu.

Akční zájezdy