Marsa Alam (-60%): týdenní All Inclusive u nádherných lagun za 8 490 Kč

Akční zájezdy   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Milovníci šnorchlování, kteří dávají přednost mělčím vodám před šnorchlováním u hlavních a do hloubky strmě padajících korálových útesů, vyhledávají laguny u korálů Ras Abu Uwayd.

Navíc aktuálně to nejsou jen pěkné korály, ale i atraktivní ceny některých zájezdů, které návštěvníky do této oblasti lákají. Příkladem je pobyt na 8 dní za 8 490 Kč, v rámci kterého nyní můžete trávit dovolenou přímo u lagun Ras Abu Awayd a přitom si dopřát komfortní All Inclusive.

Dovolenou za 8 490 Kč má aktuálně v nabídce CK Fischer.

Na výběr je několikero variant zájezdů:

Dovolená Marsa Alam - Hotelux Oriental Coast

Levné last minute pobyty jsou dostupné jak pro odlety z Prahy, kdy za týdenní pobyt dáte 8 490 Kč nebo 10 nocí dlouhý pobyt 10 490 Kč, tak pro odlety z Ostravy, kdy 8 dní (7 nocí) dlouhá dovolená vychází na 8 590 Kč.

Všechny dostupné varianty zájezdů jsou k nahlédnutí zde.

Jedná se o zájezdy do hotelu Hotelux Oriental Dream, dříve také známého pod názvem Sentido Oriental Dream. Resort se nachází asi 40 km, 30 minut jízdy severně od letiště v Marsa Alam, viz také mapa Marsa Alam, na které jsem vyznačil konkrétní polohy většiny zdejších hotelů. Hotelux je situován přímo u výše vzpomínaných lagun a je jediným resortem v jejich bezprostřední blízkosti.

Jedná se o 4* resort, který má solidní hodnocení 88% na základě 1 680 nejrůznějších recenzí. Ačkoliv dnes lze zařadit již mezi ty starší hotely v Marsa Alam, jeho služby jsou stále na dobré úrovni. Náročným klientům bych hotel pravděpodobně nedoporučil, ale patříte-li do skupiny těch, kteří nemají přehnané požadavky, pak budete spokojeni.

V souvislosti s tím každému doporučuji mrknout alespoň na pár hodnocení hotelu z poslední doby, které vám napoví, zda to je resort pro vás vhodný či nikoliv.

Cena 8 490 Kč zahrnuje:

  • ubytování v hotelu Hotelux Oriental Coast (8 dní / 7 nocí)
  • All Inclusive stravování
  • pobyt v pokojích s výhledem na bazén a do hotelových zahrad
  • zpáteční letenky z Prahy do Marsa Alam
  • transfer z letiště na hotel
  • služby česky mluvícího delegáta

Detail zájezdu je k nahlédnutí zde

Upozorňuji, že se jedná o last minute pobyty, jejichž dostupnost se může rychle měnit:

Hotelux Oriental Coast - Egypt All Inclsuive

Do lagun, ze kterých ta větší z nich má cca 450 metrů na délku a 200 metrů na šířku, je možné vstupovat přímo z pláže. Ostatně žádná mola tu ani nejsou. Doporučím však boty do vody. Vstupy jsou spíše takové jemně kamenité, po korálovém podloží, nikoliv zcela písečné, jako například u Shams Alam resortu. V lagunách lze bez problému plavat a na mnoha místech jsou dostatečně mělké na to, aby si v nich zašnorchloval i neplavec. Na prostorné pláži se mimo jiné nachází i diving centrum, kde si lze zapůjčit veškeré vybavení či objednat potápěčský kurz.

Termínově jsou ty nejlevnější zájezdy aktuálně dostupné na říjen, což je z mého pohledu jeden z nejlepších měsíců, kdy do Egypta vyrazit. Nejenom co se týká počasí, ale kupříkladu i díky perfektně vyhřátému moři, které tak umožní vaše šnorchlovací seance prodloužit. Ať už zvolíte hotel Hotelux Oriental Coast či dáte přednost jinému resortu, strávit část října v Egyptě je dle mne mnohem lepší nápad, než tam jet v horkém létě.

Hotel Hotelux Oriental Coast, Marsa Alam © Hotelux Oriental Coast
Diskuze k článku

Akční zájezdy