Marsa Alam (-54%): perfektní šnorchlování u Aurora Bay za 8 690 Kč

Akční zájezdy   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Nadcházející roční období je z mého pohledu jedním z nejlepších termínů, kdy Egypt navštívit. Zatímco u nás stále převládají teploty jen lehce nad nulou, v Egyptě se již běžně v denních maximech pohybují okolo 30°C. A převládá slunečné počasí.

Využijte toto období a vyrazte si do Egypta odpočinout.

Atraktivní je nejen počasí, ale i aktuální ceny mnohých zájezdů. Dopřát si nyní můžete například týdenní all inclusive pobyt za 8 690 Kč, v rámci kterého budete mít k dispozici hned v těsné blízkosti hotelové pláže jedny z vůbec nejlepších podmínek na potápění, které Marsa Alam nabízí.

Dovolenou za 8 690 Kč má aktuálně v nabídce CK Blue Style.

Vybírat můžete z různě dlouhých pobytů:

Aurora Bay Resort, dovolená Marsa Alam

Ubytování je v oblíbeném 4* hotelu Aurora Bay Resort (dříve označovaném jako Aurora Oriental Bay). Hotel se nachází 50 km jižně od letiště v Marsa Alam a je situován hned vedle stejnojmenné zátoky Oriental Bay. Řada z aktuálně nabízených termínů představuje omezené last minute nabídky, doporučuji proto dostupnost termínů za 8 690 Kč nejprve zde zkontrolovat.

Cena 8 690 Kč zahrnuje:

 • ubytování v hotelu Aurora Bay Resort (7 dní / 6 nocí)
 • All Inclusive stravování
 • zpáteční letenky z Prahy do Marsa Alam
 • transfer z letiště na hotel
 • služby česky mluvícího delegáta

Detail zájezdu je k nahlédnutí zde

Zátoka Oriental Bay patří spolu s dalšími v okolí nacházejícími se zálivy k těm nejlepším lokalitám, kde se lze v Egyptě potápět. Ať už patříte mezi vyznavače šnorchlování či přístrojového potápění, budete tu spokojeni. Ostatně nachází se zde i potápěčské centrum, kde si lze v případě potřeby zapůjčit výbavu či zaplatit nějaký potápěčský kurz. Zátoka je téměř 500 metrů dlouhá a 200 metrů široká. Je to tedy na rozdíl od míst jako Marsa Mubarak nebo zátoky Abu Dabbab spíš uzavřenější typ zálivu. Hlavní korály se nachází po obou jejích stranách. Jeden z nich začíná hned vpravo od zdejší pláže.

Pláž je písečná, vstup do moře je možný rovněž po písku. Žádné molo vám tu tak oproti celé řadě jiných hotelů v Marsa Alam koupání komplikovat nebude.

Malou nevýhodou hotelu, resp. pláže je fakt, že resort od pláže dělí jediná pobřežní silnice, která propojuje letiště se samotným jižněji situovaným Marsa Alam i dalšími hotely dále na jihu. Je to Egypt, tzn. silnice není vůbec frekventovaná, ale zkrátka je nutné ji přejít, abyste se k moři dostali.

Aurora Bay Resort je vybaven krásným velkým bazénem, kolem kterého je umístěno asi 12 dvoupodlažních ubytovacích bloků. Hotel, byť nepatří k těm nejkvalitnějším hotelům jako jsou Hilton Nubian Resort nebo Iberotel Costa Mares, poskytuje kvalitní služby na dobré úrovni. Cena 8 690 Kč je za podobnou úroveň ubytování bezkonkurenční.

Závěrem ještě upozorním na fakt, že v hotelu není poskytován zdarma internet. Všem, kteří se na dovolené bez připojení neobejdou proto doporučuji pořídit si egyptskou datovou SIM kartu.

Hotel Aurora Bay Resort, Marsa Alam © Aurora Bay Resort
Diskuze k článku

Počet komentářů: 6
 • Dobrý den. Chystám se s dětmi (dcera 17let a syn 7let) koncem dubna do Egypta. Tobogány ani animace nepotřebujeme, ale syn není dobrý plavec. Ráda bych nějaký střed – vhodný přístup do moře pro neplavce (syn šnorchluje rád, ale musí tam stačit) a přitom poblíž nějaké hezké místo na šnorchlování pro mě a dceru. Je něco, kde se to dá skloubit? Děkuji a krásný den Alena Kartáková

  • Dobrý den Aleno, díky za váš dotaz. Zrovna hotel popisovaný výše toto dobře kombinuje. U hotelu Aurora je hezká pláž s pozvolným vstupem do vody (takže i pro ne moc dobré plavce to zde je ideální). Navíc hned vpravo od pláže začínají pěkné korály, kolem kterých se dá šnorchlovat. Vše to je v zálivu, takže moře tu je většinou velmi klidné. Nebo lze zvolit hotel Utopia – i u něj je vstup do vody pěkně z pláže, je tu celkem mělko, ale ne natolik mělko, aby se nedalo šnorchlovat. Samozřejmě čím dál, plavete, tím je voda hlubší. Mrkněte na ně, třeba vás některý z nich zaujme.

 • Dobrý den,
  plánujeme se skupinou 8 lidí jednodenní výlet z Marsa do Luxoru, začátek října. Našli jsme výlet za 75 Eur/os. Nemate ještě nějaký tip na spolehlivou agenturu.?

  • Dobrý den, tip na místní agenturu bych sice měl, ale vyšlo by to s nimi minimálně o 40 euro na osobu dráž.

 • Ahoj,Lukasi,moc pekne vse popsane,ale rada bych pozadala o radu.Chtely jsme s kamaradkou v dubnu do Marsa Alam,ale je problem s letenkami(exim tour)Rady snorchlujeme a Brayka Bay byla super.Zaujam nas Shams Alam,ale ten v terminu dubna nemuzu najit.Nabidl se Blue Reef Resort.Chtela bych poprosit o nazor,nebo o tip na podobny resort,ktery by byl k mani od 10.4.2022.Moc dekuji..

  • Dobrý den Ladislavo, díky za váš dotaz. Hotel Shams Alam je nyní na duben a na sedmidenní pobyt k mání v termínu od 22.4., viz. zde, ale nejsem si jistý, zda to je pro vás vyhovující. Blue Reef Resort je fajn, co se služeb týče, ale je dobré vědět, že tu je poměrně dlouhé molo, které má skoro 400 metrů. Za přílivu se dá částečně koupat z pláže, ale za odlivu je příliš mělko a nezbývá než chodit právě po tomto mole.

Akční zájezdy