Hotely v Marsa Alam

Napsal: Lukáš   |   Naposledy aktualizováno:   |   Komentáře: 156

Zkušenosti s hotely v Marsa Alam mám poměrně pestré, rozhodl jsem se proto tyto informace o jednotlivých resortech sumarizovat a sestavit několik realitu odrážejících „hotelových“ žebříčků.

Ostatně právě na toto téma dostávám od lidí časté dotazy žádající pomoc s výběrem.

Nikomu z nich se nedivím!

Zorientovat se v široké paletě hotelů v Marsa Alam není totiž jednoduché. Některé jsou perfektní na šnorchlování, jiné s velkými bazény a tobogány. Jedny jsou v zátoce, další však u otevřeného moře s přístupem do vody pouze z mola.

Je vhodné proto tato specifika znát a až na základě nich hotel rezervovat:

Které hotely jsou ty nejlepší? Jaký hotel bude nejlépe vyhovovat právě vám? Pojďme si jednotlivá hlediska i ty konkrétní nejlepší možnosti postupně společně projít. Opomenu-li zmínit něco, co vás bude zajímat, můžeme mi kdykoliv položit dotaz v diskuzi dole pod článkem.

Nejlepší hotely v Marsa Alam na šnorchlování

Jižní Egypt je atraktivní zejména díky pestrému podmořskému životu, kterým tento region naštěstí zatím stále oplývá. Tato část pobřeží Rudého moře je díky svým korálům světově proslulá. Tipy na ta nejlepší místa uvádím v článku o potápění v Egyptě. Z hlediska šnorchlování vypadá žebříček těch nejlepších hotelů takto:

 1. Shams Alam Beach Resort
 2. Abu Dabbab Beach Resort
 3. Three Corners Fayrouz Plaza
 4. Brayka Bay Resort

Podmínky u Shams Alam jsou ty nejlepší. Je to dáno do jisté míry tím, že hotel je menší a je situován poměrně dost na jihu (cca 120 km od letiště v Marsa Alam) a přímo hraničí s chráněnou oblastí Wadi el Gemal národního parku (zobrazit Shams Alam na mapě). Alternativní možností je ubytování v blízkém Gorgonia Beach Resortu, od kterého se dá k Shams Alam buď dojít nebo ještě lépe k němu doplavat a došnorchlovat podél pobřežních korálů.

Abu Dabbab Beach Resort (dříve El Malikia) u stejnojmenné zátoky Abu Dabbab je další klasikou. Zátoka je velká, je do ní možnost přístupu jak z mola, tak z pláže a po obou jejích stranách jsou velké korály. Zejména v centrálních částech zátoky, jejichž dno je porostlé mořskou trávou, se často vyskytují mořské želvy.

Detail hotelu Abu Dabbab Beach Resort

Chci dodat, že oblast Marsa Alam jako celek je na potápění výborná. Je to tedy tak, že, ať už zvolíte kterýkoliv resort, šnorchlovat se u něj bude dát. Výše uvedené hotely jsou na šnorchlování sice dle mého názoru ty nejlepší, ale rozhodně není třeba se omezovat pouze na ně.

Nejlepší hotely v Marsa alam
Pohled na resort Abu Dabbab Beach

Nejlépe hodnocené

Kvalita většiny resortů je taková „egyptská“ 🙂 Mnoho z nich se vydává za 5* komplexy, služby tomuto nejvyššímu standardu však kolikrát neodpovídají. Existuje však řada výjimek.

Dlouhodobě ty nejlépe hodnocené hotely jsou:

 1. Steigenberger Coraya Beach
 2. Jaz Maraya
 3. Jaz Lamaya
 4. Albatros Sea World
 5. Sunrise Marina Port Ghalib Resort
 6. Hilton Marsa Alam Nubian Resort

V prvé řadě to jsou hotely u zátoky Coraya. Z její jedné strany je 5* Steigenberger Coraya Beach (cenově typicky nejdražší hotel v Marsa alam vůbec) a hned za ním v roce 2019 otevřený TUI Blue Alaya. Z druhé strany je pak řada dalších kvalitních možností: Jaz Maraya (rovněž otevřený v roce 2019) a dále Jaz Lamaya, Jaz Dar El Madina, Jaz Solaya či Jaz Grand Marsa. Všechny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa alam najdete.

Albatros Sea World (někdy označovaný jako Pickalbatros Sea World) je další vynikající hotel. I ten je v provozu krátce, od roku 2018. Je unikátním počtem vodních ploch, které se v areálu nachází. Ne všechny sice slouží jako bazény, ale celkově to působí moc pěkně.

Ukázat fotografie hotelu Albatros Sea World

Velmi často lidem doporučuji i Sunrise Marina Port Ghalib Resort nebo Hilton Nubian Resort, které dle mého názoru perfektně kombinují komfort a služby na velmi dobré úrovni s výtečným šnorchlováním, jež je u nich dostupné.

Sunrise Marina se řadí mezi nejlépe hodnocené hotely
Sunrise Marina Resort

Marsa Alam hotely bez mola

Nevýhodou řady zdejších lokalit je skutečnost, že pohodlný vstup do moře je v daných místech možný pouze z mola. Je to dáno celkovým charakterem pobřeží v Marsa Alam, podél kterého se z velké části táhne korál. Ten, jak v průběhu let pomalu narůstal, vytvořil u mnohých pláží mělká korálová podloží, přes která jsou dnes k usnadnění přístupu do hlubší vody vybudována mola.

Molo nenajdete u hotelů:

 • Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Steigenberger Coraya Beach
 • Sunrise Marina Resort Port Ghalib
 • Hilton Marsa Alam Nubian Resort
 • Three Corners Equinox
 • Brayka Bay Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Shams Alam Beach Resort

Pak samozřejmě existují taková místa, kde sice molo je, ale lze do moře chodit i z pláže. A dál i místa, kde to bez mola nejde prakticky vůbec. Příkladem takové hotelu je Royal Tulip Beach Resort, u něhož je velká mělká laguna. Ta je sice výborná na kitesurfing, popř. windsurfing, kdo se chce však v moři vykoupat, nezbývá mu nic jiného, než využít jeden ze vstupů na mole.

Resorty s tobogány

Ztížený výběr bude mít ten, kdo hledá pro děti hotel s tobogány. Mnohem větší výběr nabízí v tomto ohledu Hurghada. Kdo preferuje akvapark v pravém slova smyslu, nechť volí mezi resorty řetězce Jaz u zátoky Coraya, které mezi sebou jeden akvapark sdílí. Nebo duo hotelů Akassia Swiss Resort a LTI Akassia Beach.

Postačí-li dětem jen pár tobogánů, pak je nabídka přeci jen širší:

 • Abu Dabbab Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Three Corners Happy Life
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Albatross Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • Royal Brayka Resort
 • Jolie Beach Resort

Někde jsou tobogány v rámci hlavních hotelových bazénů, někde je k tomu vyčleněn speciální bazén, jinde jsou mimo hotelový areál (vedle něj).

Egypt - resorty s tobogány

Hotely v zátoce

Pobřeží moře tu je dost jednotvárné a přímé. Jen na některých málo místech ho narušují některé zátoky a zálivy. To jsou místa, která jednak typicky nabízí velmi dobré podmínky na potápění, jednak jsou částečně chráněna před větrem, který vane od moře. Navíc v zátokách je obvykle teplota moře o trochu vyšší než na otevřeném moři. Asi už chápete, proč právě ubytování se zátokou jsou tak vyhledávanou variantou.

Příklady hotelů v zálivech:

 • Utopia Beach Club & Pensee Royal Garden
 • Sentido Oriental Dream Resort
 • Sunrise Marina Port Ghalib
 • Brayka Bay Resort & Royal Brayka Beach Resort
 • Aurora Bay Resort
 • Hilton Nubian & Abu Dabbab Beach resort u zátoky Abu Dabbab
 • Shams Alam

Moje doporučení

Ptáte se na mé doporučení?

Nebudu-li brát nyní příliš v potaz cenu, mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb ideálně tak, aby se jednalo o hotel s all inclusive (to nabízejí všechny). Na základě tohoto se do mého nejužšího výběru dostává: Sunrise Marina Resort v Port Ghalib, Hilton Marsa Alam Nubian Resort u zátoky Abu Dabbab a Three Corners Fayrouz Plaza. Právě to jsou hotely v Marsa Alam, které upřednostňuji. Zvolíte-li kterýkoliv z nich, neuděláte chybu!

Pokud potřebujete s výběrem jakkoliv pomoci, jsem vám k dispozici a pokud budu vědět, tak vám rád poradím a sdělím své zkušenosti.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 156
 • Dobrý den Lukáši,
  Chystám se během 14 dnů poprvé do Marsy Alam. Vždy jsem byla v Hurghade, nyní jedu sama s 16 letym synem.
  Hledám hotel, kde bude možné mít pokoj v přízemí s východem ven, nejlépe s vlastním nebo sdíleným bazénem, nebo alespoň s terasou, kam si dáme lehátka. Máte s tím prosím zkušenost, a pokud ano, je možné domluvit cenu na recepci, nebo jsou ceny pevné dané? Mám problémy s kolenem a vyhovuje mi, když nemusím chodit daleko. Vždy jsem se domluvila,mluvím tedy o hotelech v Hurghade, ale tady netuším. Budu ráda za jakoukoli radu, přeji hezký den, zdraví Hana

  • Dobrý den Hanko, popravdě řečeno se nejsem vědomí toho, že by některý z hotelů v Marsa Alam možnost soukromého bazénu přímo před terasou nabízel. Vlastně ano, jeden takový, poměrně nově otevřený je, jmenuje se Steigenberger Alaya a některé pokoje zde mají vstupy přímo do bazénu. Koukejte na pokoje typu „Superior swim up“, které kupodivu vycházejí levněji, než pokoje s výhledem na moře. Zájezdy sem nabízí pokud vím jen Blue Style. Mrkněte na to, hotel jako takový patří k těm nejkvalitnějším s Marsa Alam. Spolu s Iberotel Costa Mares, který je o kousek dál od letiště.

 • Dobrý den Lukáši,
  plánujeme v červenci dovolenou v Marsa Alam s dětmi (8 a 11 let).
  Hledáme možná složitější kombinaci: chceme místo s krásným šnorchlováním a bohatým podmořským životem včetně želv, písečnou pláží, písečným vstupem do moře (na části hotelové pláže nebo kombinace se sousedním hotelem), velkým počtem bazénů, ideálně i toboganů, bohatým animačním programem a hotel nejlépe 5*.
  Nevadí nám dražší hotel ani rozlehlý areál se zahradami.
  Také bych Vás rád požádal o doporučení na fakultativní výlety v okolí Marsa Alam.
  Jsou dostupné z Marsa Alam (v rozumné dojezdové vzdálenosti) i nějaké památky, které stojí za to navštívit ?
  Prosím o Vaše doporučení a rady.
  Děkuji a přeji hezký den
  Tomáš

  • Dobrý den Tomáši, máte celkem málo požadavků 🙂 Ale to je dobře, je dobré mít jasnou představu toho, co hledáte. Na druhou stranu, pokud například trváte i na těch tobogánech pro děti, což samozřejmě chápu, tak mě varianty, které by byly pro vás vhodné, bohužel nenapadají. Je například možné vybrat v Marse jeden z hotelů Jaz u zálivu Coraya (k hotelům náleží i akvapark), na druhou stranu z mého pohledu podmínky na šnorchlování tu nejsou úplně ty top nejlepší. Vstup do moře tu na mnoha částech pobřeží není kvůli korálům možný. Zkrátka asi bych toto nevolil. Nabízí se hotel Malikia (u zálivu Abu Dabbab), který tobogány má, ale ten zas nepatří ke kvalitativně tomu nejlepšímu. Na druhé straně stejného zálivu je Hilton Nubian (opět bez tobogánů), ale jinak z mého pohledu splňuje vše, co žádáte. Nebo zvolit nový hotel Iberotel Costa Mares, jež je tedy pravda, že patří aktuálně k tomu nejdražšímu v Marse, ani ten tobogány nemá, ale krom nich by i on vašim požadavkům vyhovoval.

 • Ešte pripojím dotaz: ešte mi napadol Surise Marina Resort, ktorý odporúčate. Čo by ste teda vybral na naj šnorchlovanie z Hilton Marsa Alam, Iberotel Marsa Alam alebo Sunrise Marina Resort v Port Ghalib. Je u týchto hotelov aj potápačske centrum? Ďakujem.

 • Dobrý deň Lukáši, ďakujem za odpoveď.
  Ešte vás poprosím o porovnanie. Čo by ste preferovali, Hilton Nubian Marsa Alam alebo Iberotel Costa Mares. Chcela by som krásny šnorchl, poprípade možnosť potápania. Je korálová stena aj u Iberotelu? Predpokladám že korálova stena je výhodou pri šnorchlovaní? Ďakujem vopred za vašu odpoveď.

 • Dobrý den,
  Mohu Vas poprosit o nazor a doporuceni na tyto hotely? Hledáme hotel s hezkým snorchlovanim a zaroven je pro nas take důležitá kvalita stravovani na hotelu. Jedeme jako par, cili tobogany apod nejsou důležité. Cenově se snažíme vybirat spise takovy stred a dospěli jsme k těmto hotelum.
  Jedna se o hotely Three Corners Fayourz, Hilton Nubian a Sataya

  • Dobrý den Petře, z vámi uváděných bych osobně jak z hlediska kvality, tak z hlediska pěkného podmořského světa, volil Hilton Nubian Resort. Sataya je sice také pěkná, ale to šnorchlování tu ve srovnání se zálivem Abu Dabbab není takové, navíc je u ní problematičtější vstup do vody, v podstatě hlavně přes molo. Fayrouz je také možný, i když tady je zase nutné počítat spíše s koupání a šnorchlování v několikero lagunách. Pro někoho, komu je nepříjemné šnorchlování u hlavního korálu, to je výhoda. K hlavnímu útesu se zde samozřejmě také dá jít. Ještě bych vás možná upozornil na hotel Fantazia, který je také z mého pohledu velmi kvalitní a nabízí fajn šnorchlování, a to jak v lagunách, do kterých se dá chodit z plíže, tak u hlavní korálvé stěny.

 • Dobrý deň Lukáši,
  je šanca v Port Ghalib vidieť korytnačky, poprípade Dugonga? Ktorý z hotelov Jaz Lamaya, Jaz Grand Marsa, Jaz…. by ste odporúčili najviac, aby bol možný aj vstup do vody bez móla? Je možné sa napríklad z Jaz Grand Marsa dostať k zálivu ktorý je na druhej strane? Chystáme sa na konci června, tak sa snažím hľadať aj hotel, ktorý má viac zelene, paliem… aby mal človek sa aspoň trošku schovať v tieni. Ďakujem. Katarína

  • Dobrý den Katarina, sice teď přesně nevím, zda se bavíme o Port Ghalib nebo o oblasti zálivu Coraya (u kterého jsou právě jednotlivé hotely Jaz), každopádně dogonga v těchto místech potkáte spíš velmi výjimečně, nicméně šance na želvy určitě je. Jak u Port Ghalib, tak u zálivu Coraya. Pravděpodobně bych vám doporučil hotel Jaz Solaya, právě ten je totiž nejblíže k písečné pláži, z níž je možný vstup do moře přímo z pláže. Jinak, po pobřeží se zde dá chodit, to znamená že lze od hotelu Jaz Grand Marsa dojít například až právě k Solaya nebo ke zmiňované pláži.

 • Dobry den,dotaz nemam…jenom takove vlastni osobni hodnoceni k diskuzi z 11.3.2021- hotel Shams Alam se mi zdal ve vsem lepsi nez ConcordeMoreen,je sice hodne daleko od letiste,ale sluzby,vyber a kvalta jidel,plaz a more -ShamsAlam je jednoznacne kvalitnejsi,ConcordeMoreen byl na 5.hvezdicek hodne velkym zklamanim….

  • Dobrý den, díky za vše srovnání!

 • Dobrý den. Právě jsem doletela z Marsa Alam Resort RADISON Blu El Quiser.
  V září bych ráda jela s 27 letou dcerou opět do Marsa Alam, kam ona letí vůbec poprvé. Vlastně byla jen autobusem v Bulharsku a z mých fotek je pro ni Egypt rájem a ja nejsem schopna si vybrat, abych ji tu představu o ráji nezažila. 😀Jsem dost náročná a dcera taky. Moje požadavky jsou modernější ubytování v těch typických domcich s teraskou
  Resort v zátoce, Pozvolný vstup do moře
  Výhled na more
  Kvalitní strava
  Čistota
  Profesionální neotravny personál
  Spa a kosmetika.
  Odlet z Brna
  Děkuji za pomoc.

  • Dobrý den, chcete-li kvalitní ubytování i typické domky 🙂 tak pak bych se prioritně podíval na hotely Steigenberger Coraya Beach a Radison Marina Resort (dříve známý jako Sunrise Port Ghalib, který doporučuji i v průvodci výběrem hotelu v Egyptě). Oba dva resorty patří k tomu nejkvalitnějšímu, co v Marsa Alam najdete, jediný požadavek, který v nich může být problém splnit, je onen výhled na moře.

 • Dobrý den koncem června letíme do hotelu magic tulip resort@spa. Nejsem si po recenzích jistá, jestli děláme dobře. Chceme výborný snorchl, jídlo a pár tobogány pro kluky 14, 16? Doporučíte popřípadě jiný hotel? Moc dekuji Lenka

  • Dobrý den Lenko, z mého pohledu to není úplně šťastná volba a to z důvodu charakteru moře, který tu je. Moře je zde hodně mělké, je tu velká laguna, v níž je za odlivu vody cca po kolena a musí se tak chodit přes dlouhé (skoro 700m) molo k hlavním korálům. Dobrý šnorchl s tobogány dobře kombinuje buď poměrně oblíbený hotel Malikia u zálivu Abu Dabbab nebo hotel Royal Brayka u zálivu Brayka Bay. Mrkněte se na tyto možnosti. Dál se nabízí i některý z hotelů Jaz u zátoky Coraya (např. Lamaya nebo Solaya) – k těmto hotelů náleží společný akvapark. Mě ovšem na zátoce Coraya vadí trochu fakt, že vstup do moře tu je buď dost pozvolný a nebo z mola. Navíc hotely Jaz typicky patří k těm dražším. Kvalitní je i Radisson Marina Resort Port Ghalib (kde jsou jak tobogány, tak dobré jídlo i šnorchl).

 • Dobrý den, rozhodujeme se mezi hotely Radisson Marina resort (dříve zřejmě Sunrise Marina resort) nebo Albatros Palace Port Ghalib. Poradíte prosím co lze od kterého očekávat? V Marse jsme ještě nebyli. Děkuji

  • Dobrý den Ivano, oba to jsou z mého pohledu kvalitní hotely, na Egypt s nadprůměrnými službami. Měl bych-li možnost volby, osobně bych volil raději Albatros Palace a to hlavně kvůli jeho prostornějšímu areálu a poloze přímo u pláže. Marina resort přímo u pláže není, je naopak blíže k přístavu. Co se týká koupání a šnorchlování, je to vlastně jedno, z obou se chodí vlastně na tu samou pláž. Za mě jsou oba tyto hotely skutečně dobrou volbou, ostatně již dříve jsem v mém průvodci výběrem hotelu v Egyptě zařadil tehdy ještě Sunrise Marinu mezi můj top výběr. To samé ale platí i o Albatros Palace – dobré ubytování, dobré služby, čistý areál, dobré šnorchlování a možnost se jít projít k přístavu do Port Ghalib.

   • Ještě doplním – vstup do moře přímo z pláže je před hotelem Albatros Palace možný jen částečně, vstoupit lze do mělčí vody, která není na plavání, jen na osvěžení, hloubka cca 0,5 metru, dál jsou korály, přes které se lézt nesmí. Pak je tu samozřejmě molo, přes které je možný vstup přímo do hlubší vody. Alternativně není problém po pláži popojít asi 150 až 200 metrů směrem do zátoky, směrem k přístavu, na část pláže, která náleží především hotelu Radisson Marina, tam jsou vyznačené vstupy do moře mezi korály, tedy tam lze lézt do moře z pláže bez problému.

 • Dobrý den, který z těchto hotelů byste nám doporučil pro rodinnou dovolenou? Potřebujeme super šnorchlování, písčitou pláž, tobogány a nějaký přiměřeně kvalitní hotel. Vybíráme z: Royal Tulip, Royal Brayka/Brayka Bay, Sataya Resort, Malikia a Calimera Akassia Swiss Resort? Díky moc

  • Dobrý den Petře, pokud chcete nejenom písečnou pláž, ale i písečný vstup do moře, pak bych osobně volil Royal Brayka (alternativně Brayka Bay) nebo Malikii. U dalších hotelů jsou ty vstupy do moře komplikovanější.

 • Dobrý den!
  Chceme letět poprvé do Marsa alam, předtím vícekrát Šarm al Šajch – hotel Reef Osis Beach Resort – Ras Um el Side , ,podobný hotel na potápění a šnorchl. v Marse Alam, prosím?

  • Dobrý den Honzo, chápu to tedy tak, že hledáte spíše kvalitnější resort s dostupným pěkným potápěním. Pak za mne to jsou napři hotely v zálivech (dpbrých z hlediska šnorchlování) – Hilton Nubian Resort nebo Iberotel Costa Mares. Dál například Jaz Lamaya. Pokud záliv není podmínkou a postačí jen korály, tak upozorním také na Gorgonia Beach resort a Albratross Sea World Marsa Alam.

 • Dobrý den,ráda bych vás též poprosila o doporučení ohledně hotelu v Egyptě. Chtěla bych letět s dětmi (14 a 11) v půlce května poprvé a proto bych si ráda nechala poradit. Rádi bysme se věnovali šnorchlování,ale pokud by byl i nějaký bazen s tobogány v resortu nebylo by to na škodu. Pro ještě větší vyžití právě mých dětí v případě,že by nebylo vhodné se koupat v moři z důvodu například větru. Děkuji vám předem za ochotu a odpověď.

  • Dobrý den Zuzko, díky za dotaz. Toto je často žádaná kombinace (tobogány + dobrý šnorchl + dobrý vstup do moře po písku), která ale v Marse není zas až tak častá. Takže z mého pohledu by vám mohl vyhovovat jednak Abu Dabbab Beach resort u stejnojmenného zálivu Abu Dabbab (pěkná, velká pláž, dobrý vstup do moře, želvy a tak podobně). Dál například Royal Brayka. Jsou i další možnosti, například některý z hotelu Jaz u zátoky Coraya nedaleko zdejšího letiště. Ale tady již ten vstup není až tak ideální, je totiž poměrně dost pozvolný.

 • Dobrýden Lukáší, můžete mi prosím poskytnout Váš názor na Hotel Fantazia v Marse?? Děkuji 🙏

  • Dobrý den Žaneto, za mě je Fantazia resort bez jakýchkoliv větších problémů. Všude čisto, uklizeno, jídlo dobré a všeho velký výběr. Výhodou je také velmi krátké molo, které usnadňuje vstup ke korálům. Naopak trochu nevýhodou je, že tu vlastně není písečný vstup do vody, takže určitě je vhodném mít s sebou boty do vody, s nimiž se přes pobřežní korály do zdejších lagun dostanete snadněji.

 • Dobrý den, Lukáši. Stejně jako ostatní, před cestou do Marsa Alam, se inspiruji právě u Vás. Zmiňujete hotel Iberotell Costa Mares, který řadíte k tomu nejlepšímu, co v Marsa Alam můžeme najít. Hotel by se nám líbil, jen bych Vás chtěla poprosit, zda i šnorchlovací možnosti z pláže u hotelu jsou bohaté. Upřímně, jedeme do Egypta kvůli šnorchlování … popř. existuje prosím nějaká oblast / třeba i v Sharmu /, která se řadí opravdu k TOP ke šnorchlování z hotelové pláže, která by vynikala nad ostatními? Recenze u hotelů jsou různorodé, těžce se mi podle nich rozhoduje. Za vše velmi děkujeme. Šárka

  • Dobrý den Šárko, Iberotel Costa Mares je výborná volba, jak z hlediska kvality ubytování a služeb, tak z hlediska pláže a šnorchlování. Hotel je přímo u zálivu Marsa Mubarak, korály tu jsou a hlavně se zde vyskytují mořské želvy. Podobný záliv se jmenuje Abu Dabbab (u něhož je rovněž kvalitní hotel Hilton Nubian Beach Resort nebo průměrný hotel Malikia). Ještě lepší podmínky na šnorchlování jsou u hotelu Shams Alam Beach Resort (menší, klidný hotel na jihu Marsy). Pokud vám nevadí jeho vzdálenost a v porovnání s Iberotel Costa Mares nižší kvalita ubytování, určitě se na něj také podívejte. V Sharmu se zas až tak dobře nevyznám, takže takhle z hlavy konkrétní hotely doporučit neumím. Za mě bych ale zůstal u té Marsa Alam. Kdyby něco, klidně se ještě na cokoliv doptejte.

 • Dobrý den,
  díky moc za super web a hlavně přehled, zorientovat se ve všech lokalitách je opravdu oříšek… Hodila by se mi proto rada zkušeného: chystáme se do Egypta na podzimní prázdniny s dětmi a hledáme hotel s tobogány, písečnou pláží (koupání bez bot do vody) a snadno přístupným šnorchlováním (ideálně z pláže), pokud možno co nejlevnější (ale samozřejmě v nějaké kvalitě přijatelné pro Evropany…) a nějak se s těmi všemi požadavky neumíme poprat. Máte pro nás prosím nějaký osvědčený tip? Děkuji!

  • Dobrý den Zuzko, nemáte úplně snadné požadavky 🙂 Doporučil bych vám mrknout na moji odpověď na dotaz od Evy z 31.3. (o pár komentářů výše), kde jsem na podobný dotaz odpovídal a zmiňoval jsem tam některé vyhovující hotely, které by se mohly líbit i vám. Pokud jste ještě nekoukala, koukněte na to. Alternativně by šla zvolit např. Royal Brayka (resort také disponuje tobogány), byť přímo od ní písečný vstup do moře není, ale lze chodit na pláž k sousedními hotelu Brayka Bay, kde je vstup bez problémový.

 • Dobrý den,
  předně děkuji za skvělý web a popis lokality, nikde nic podobného není. Rád bych se poradil, Egypt pojedeme s přítulkou letos poprvé, jsme vášniví plavci a šnorchlaři a do Egypta chceme kvůli mořskému životu, Máme za sebou několikrát karibik i indický oceán a rádi bychom pěkný hotel, kde se dá jednak plavat celý den i bez mola a dá se tam při šnorchlu něco vidět. Líbil se nám Brayka Bay, nebo Three Corners Fayrouz Plaza, nebo Sunrise Marina POrt Ghalib kde máme trochu obavu jestli tam je i pěkná pláž ze které se dá dobře vstoupit do vody a plavat (chceme totiž vzít i naše rodiče. díky moc. Polovička chce zase vidět želvy.. 🙂 Moc dík

  • Dobrý den, jestliže chcete pěkný hotel, určitě bych z vámi zmiňovaných upřednostnil Sunrise Marina Port Ghalib (pozor, dlouho dobu teď nebyl v nabídce českých CK, nevím, jaký je stav nyní). Každopádně je to pěkný hotel, pláž také dobrá, vstup z pláže do vody možný, jsou tam mezi korály místa, kudy se dá jít. A šnorchlování pěkné. Nebo se mrkněte na Hilton Nubian Resort u oblíbeného Abu Dabbab zálivu. I to je kvalitní hotel a šnorchlování v Abu Dabbab prvotřídní. Navíc řekl bych, že právě zde je na želvy větší šance ve srovnání s Port Ghalib. Bryaka Bay už není zas tak kvalitní hotel, ale záliv i korály pěkné (včetně želv) a vstup do vody hezky po písku. Fayrouz je také fajn, ale tady přímo u hotelu jsou vstupy možné hlavně z mola (molo má celkem tři vstupy, dva do lagun a třetí k hlavnímu korálu).

 • Ahoj Lukáši, mohla bych poprosit o tipy na hotely. Chceme letět začátkem května, máme dva 15leté kluky – takže šnorchlování, čtyřkolky, posilovna 🙂 ale sem tam určitě tobogán, ideálně kulečník, stolní tenis a koš na basket… V Egyptě budou poprvé, tak bychom chtěli, aby se jim tam líbilo… jeden je mlsný, tak mě zajímá i dobrá strava. Předem MOC děkuji….Eva

  • Dobrý den Evo, nemáte úplně málo požadavků 🙂 ale to je na jednu stranu dobře! Zkuste mrknout například na Sunrise Royal Makadi v zálivu Makadi Bay kousek jižně od Hurghady. U toho samého zálivu pak je Grand Waterworld Makadi, který má tobogány ještě o řád větší. Nebo v Marsa Alam např. oblíbený Abu Dabbab Beach resort – tam mám ovšem dojem, že například kulečník a další podobné aktivity jsou za dodatečný poplatek. Nicméně tobogány hotel má, přístup do moře je rovněž perfektní a co se týká šnorchlování v Abu Dabbab, tak to je kapitola sama pro sebe – moc lepších míst na šnorchlování v Egyptě není.

 • Dobry den Lukasi,

  Nejspis muj dotaz nekam zapadl, proto jej pisu znovu, snad uz se mi zadari Vas kontaktovat.
  Dekuji za super web! A i presto, jak spousta prede mnou bych od Vas chtela, prosim, poradit.

  Chystame se s detmi (2 a 4 roky) poprve do Egypta a zajimalo by me, jestli je nutne jet do 5*, nebo zda se hygiena zlepsila….
  Chteli bychom totiz hotel primo u more, kde si na plazi muzou deti hrat a bezpecne se koupat. A s nami se jit pripadne podivat na podmorsky svet – ktery bychom chteli my dospeli – zelvy, “morska krava”, plno rybek…
  Taky nechceme jet prilis dlouho z letiste. A pokud by byly v resortu i nejake vodni atrakce, tak by to byl bonus – ale preci jen preferujeme plaz, more, pisek.

  V hledacku mam Hotely Jaz – nejspise ten uplne v zatoce Solaya (jestli se nepletu, plaz primo u hotelu), Three Corners Faryous, pripadne Malikia resort..

  Planujeme jet duben/kveten – dle moznosti.

  Dekuji Vam predem za radu… pripadne i dalsi vase typy hotelu, ktere jsem vynechala…

  Veronika

  • Dobrý den Veroniko, omlouvám se, že se k odpovědi dostávám až nyní. Za mě 5* hotel není úplnou nutností, popravdě takto z hlavy si nevybavuji, zda např. Malikia je označovaná jako 4* nebo 5*, každopádně z vámi uváděných hotelů je asi nejméně kvalitní. Tím vás od ní neodrazuji, naopak. Pro průměrně náročného hosta je to naprosto bez problémový hotel, hned u pláže Abu Dabbab, která je na otápění ideální, navíc disponuje tobogány. Hotel Jaz Solaya je určitě také možný, navíc ze všech hotelů Jaz je neblíže ke zdejší pláži, odkud je vstup do moře pozvolný (pro někoho tu může být až moc pozvolný). Fayrouz pokud vím tak tobogány nemá a vstup do moře je od něj možný hlavně přes molo, proto bych tento hotel vynechal. Naopak bych upozornil na Brayka Bay či Royal Brayka – hotely u hezkého úzkého zálivu, o obou stranách korály, od Brayka Bay vstup hezky po písku, naopak u Royal Brayka tobogány (ty je možné využívat i když budete v hotelu Brayka Bay).

   Květen i duben jsou na Egypt podle mě ideální volba.

 • Diky za odpověď, ještě bych se zeptal na aquaparky v těchto hotelych,nekde jsem četl že je omezena minimální výška pro děti v některém z hotelů v Marse,tak jestli se to netýká těchto…a dále ještě momentálně řešíme počasí s odjezdem 8.zari jestli když budou malému 2,tak tam nejsou nějaké extrémni vedra ještě.diky

  • Dobrý den Martine, o výškových omezeních informace nemám, tím ale netvrdím, že tu nejsou. Takto na začátku září tu bývá teplo je dost, teploty standardně přes den kolem či nad 40°C. Takže je na zvážení, zda nezvolit pozdější termín, třeba říjen.

 • Dobrý den,chtěl bych se zeptat na dva hotely v Marse, když jedu s malými dětmi..jde mi hlavně o stravu,tobogány pro staršího ,plaz a šnorchlování..Rozhodují se mezi dražším Jaz Solaya,který je kousek od letiště a od přístavu Port Ghalib na procházky a je průchozí i mezi ostatními hotely v zátoce a mezi o řád levnějším Club Calimera Akassia Swiss Resortem který má možná lepší akvapark.predem díky za radu

  • Dobrý den Martine, Akassia Swiss resort má dobrý akvapark, nicméně i hotely Jaz mají tobogánů dle mého názoru dost, řekl bych že dokonce víc. Ostatně fotka tobogánů v článku výše je právě fotografie z akvaparku hotelů Jaz (a je na ní vidět jen jedna část akvaparku). Za mne bych volil Jaz Solaya – nejen kvůli tomu, že je kvalitnější, ale hlavně kvůli pláži. Sice vstup z pláže je dost mělký, ale to je myslím pro menší děti ideální. Šnorchlovat se dá po obou stranách zálivu Coraya a nejlepší přístup ke korálům je z mola od hotelu Jaz Lamaya, který je hned vedle Jaz Solaya.

 • Zdravím ještě jednou Lukáši, nakonec se nám dovolená posunula až na konec března. Hlavní je pro nás šnorchlování. Budu vybírat Last Minute. Zatím se přikláním k hotelům Brayka- ovšem, který z těch dvou vybrat nevím. V recenzích jsem se dočetla že se tam kvalita hodně zhoršila. Co se týče jídla, nemusím mít žádný extra luxus, ale rádi si pochutnáme na grilovaných rybách a ´mořských potvůrkách. Další ve výběru je Three corners Faryouz. Ale může to být klidně i jiný. Hlavní pro nás je být co nejvíc v moři a co nejvíc tam toho vidět. Četla jsem, že na jaře jsou velké větry a proto se trochu bojím, aby nebyla vyvěšená vlajka a my nemohli do moře. Nebo nebyl velký odliv Uvažuji i o výletu za delfíny, plavat s nimi je můj sen. Shrnu to – šnorchlování, aby nebyly zákazy do vstupu do moře, slušný hotel, cenově zhruba okolo Brayky. Pomůžete mi s výběrem? A výlet za delfíny ? Díky moc Lenka

  • Dobrý den Lenko, volbou Brayka Bay či Royal Brayka resortu nic nezkazíte. Naopak. Dal bych právě těmto hotelům přednost před Three Corners Fayrouz Plaza, kde přeci jen je nutnost k hlavnímu korálu chodit přes a jak sama píšete, ano, může to tam být někdy zavřené. Alternativně je možné zvolit Aurora Oriental Bay (rovněž pěkné šnorchlování hned vpravo od pláže, z níž je vstup přímo do moře). Ještě bych vás upozornil na Concorde Moreen Beach, který také vaše kritéria (jak na šnorchl, tak na cenu pobytu) myslím splňuje.

 • Je lepsi hotel Solymar Reef Marsa nebo Jaz Grand Marsa? Radi se koupeme i z plaze. Je konec brezna vhodna doba na pobyt v Marse?
  Dekuji
  Vladka

  • Dobrý den Vladko, popravdě koupání u obou těchto hotelů je identické, hotely jsou totiž přímo vedle sebe. Kvalitativně jsou hotely rovněž velmi podobné (snad jediný podstatný rozdíl je fakt, že Jaz Grand Marsa je větší), ani jedním z nich proto chybu dle mého názoru neuděláte. Na konci března v Egyptě čekejte teplotu vody 23°C – koupat se lze bez problému, na druhou stranu 23°C je na Egypt celkem málo, je to zkrátka březen, který po lednu a únoru patří v tomto ohledu k nejchladnějšímu měsíci.

 • Ahoj Lukáše, hledám hezké místo pro rodiče-nejlépe klidný hotel s krásným podmořským světem a kvalitními službami a stravou. Celkem se mi líbí hotel Concorde Moreen Beach- co si o něm myslíš?prip. Mohl bys mi doporučit hotel v této oblasti v cenově relaci max 13500 za osobu? Moc děkuji Anička

  • Ahoj Aničko, Concorde Moreen Beach není vůbec špatná volba – dobré služby, jídlo bez problému a koupání rovněž. Vstup do moře možný jak přímo z pláže, tak po cca 100 m dlouhém molu. Za mě to je dobrý resort. Podívat se můžeš např. i na Shams Alam resort, který je mnohem více na jihu, je ještě klidnější, cenově bude vycházet podobně (byť aktuální ceny nyní nekontroluji), nabízí snad vůbec ty nejlepší podmínky co se týká podmořského světa. Na druhou stranu bych však řekl, že obecně služby i jídlo budou v Concorde Moreen Beach trochu kvalitnější.

 • Krásný den Lukáši, krásný den všem 🙂
  Moc děkuju za překrásný web a doporučení nadšencům Marsa Alam. Chystáme se do Egypta poprvé, je to moje vysněná dovolená kvůli podmořskému životu a chtěla bych si splnit sen a vidět Dugonga (to je moje hlavní priorita), také chci samozřejmě vidět co nejvíce rybek a ostatních obyvatel korálů a Rudého moře. Po asi měsíčním hledání jsem si samozřejmě hlavně podle Vaši rad vytipovala oblast Mezi Port Galib, Marsa Mubarak směrem k Marsa Alam. zvažuji hodně hotelů a hledám naději na Dugonga. Poletíme už 9.3.2022. Ráda bych také měla možnost se vykoupat na pláži s pískem a užít si moře.  Je mi 40 let pojedu s přítelem nemám děti a maximálně využiji šnorch a ostatních aktivit. Nemusím moc lidí spíše poklid, ale romantické procházky po pobřeží by se hodily. Raději zeleň než ve středu poště. Bazén pro přítele. Také ráda ochutnávám dobré jídlo, ryby, zajímavé kuchyně…  hledám last moment a proto bych měla ráda více hotelů na výběr.
  Moje tipy: (dlouho je to Fyrouz Plaza, IBERHOTEL – je dost drahý, Shams Alam – lze i zde spatřit dugonga?), dle Vašich doporučení by mohla cenově projít i Brayka Bay/Royal Brayka – zde jsou hodně rozumné ceny v poměru kvality a mých požadavků, ale pokud zde není naděje na Dugonga, budu muset přitlačit na ceně. Dále v nabídkách CKF. Pensee mne nejdřív nadchlo z videí lidí a cenou ale zhodnotila jsem Brayku jako lepší volbu. Řetězec The Three Corners se mi zdá jako hodně dobrý. Co třeba The Three Corners HAPPY LIFE/ Equinox, Concorde Moreen. Také jsem spekulovala o Aurora Bay a Gemma.
  Mockrát Vám děkuji za doporučení.
  Přeji krásný den, 
  Lenka

  • Dobrý den Lenko, nejsem si jistý proč, ale váš příspěvek spadl do spamu, a proto jsem si ho všiml až nyní. Omlouvám se 🙁 Pokud je to stále aktuální, tak dejte vědět a já budu reagovat 🙂

 • Ahoj Tomáši,prosím tě o informace o Three Corners Fayrouz Plaza (pláž ,odliv,vstup do mere ,šnorchlování ,jak moc je zde bohatý podmořský život atd…)moc díky david

  • Ahoj Davide, z hlediska šnorchlování není Fayrouz vůbec špatná volba, nabízí totiž od každého trochu. Přístup do moře je zde především z mola, které má 3 vstupy. První dva vedou do lagun, první laguna je mělká, druhá už hlubší a již v ní je leccos pod hladinou vidět, včetně korálů. Nejlepší podmořský život je pak u hlavní korálu, který je dostupný z konce mola. Doporučuji od hotelu vyrazit pěšky po pláži směrem na jih k zátoce Marsa Mubarak, kde je velká šance na to vidět karety.

 • Dobry den.Jeste dodam ohledne tech dvou resortu a to,ze nevyhledavam precpane plaze (hlava na hlave) u velkych hotelu, a vybiram ty co vypadaji dobre pro obcasne klidnejsi couračky podel delsi pláže.Jeste jednou dekuji .S pozdravem Iveta

  • Viz má odpověď výše 🙂

 • Dobry den.Prosim o info,jak je daleko od letiste resort Three Corners Fayrouz Plaza ?Mám zamluveno,ale kdyz prictu dalsi vylohy na veskera pojisteni atd.,tak uvazuji o Pensee royal garden.Jaky na nej mate nazor ohledne plaze,koupani a obcerstveni?Tento hotel by mel byt 50 km od letiste.Nechci podstupovat dlouhou jizdu autobusem ze zdrav.duvodu..50 km ok,ale 90 minut jizdy uz je na me moc.Dekuji

  • Dobrý den Ivet, Three Corners Fayrouz je od letiště kousek, je to asi 5 km daleko. S hotelem Pensee máte pravdu, ten je 50 km daleko. Pensee je ve srovnání s Fayrouz takový trochu jednodušší, průměrnější hotel, ale vždy říkám, že průměrně náročný host bude i tady spokojen. Pensee je v zálivu, u korálu, vstup do vody je od něj po korálovo-písečném podloží, ale koupání, zejména pro nadšence šnorchlování je zde perfektní. Služby z hlediska občerstvení to jsou fajn, ale jak říkám, u Fayrouz to je z mého pohledu lepší. Zároveň si myslím, že Fayrouz je lepší co se procházek po pobřeží týče, lze odsud např. chodit 15 min o pobřeží k zátoce k vyhlášené zátoce Marsa Mubarak. Z pohledu počtu lidí na plážích jsou hotely srovnatelné, možná Pensee o něco lepší.

 • Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na kvalitu a stravování v
  hotelu Utopia Beach Club. Ještě by mě zajímalo, jak je to s přístupem do moře, rádi plaveme, není zde mělko a vstup pouze přes korálové podloží?
  Moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den Ivo, ačkoliv Utopia je už trochu starší hotel, služby jsou dobré a jídlo rovněž, velký výběr, za mě naprosto bez problému. Vstup do moře rovněž, vstup je přímo od hotelu po písku, přes korály je to spíše od hotelu vedlejšího, voda čistá, ryb plno, často si tu připadáte jako v akváriu. Z mého pohledu je to dobrá volba.

 • Dobrý den, mohla bych poprosit o názor, který z hotelů vybrat. Jde nám hlavně o šnorchlování, pokud by se mi podařilo vidět i delfíny, tak bych byla nadšená :-), ale chceme si užít i dobré jídlo. CONCORDE MOREEN BEACH & SPA nebo ROYAL BRAYKA BEACH či BRAYKA BAY REEF ? Děkujem.

  • Dobrý den Lenko, omlouvám se za trochu opožděnou reakci. Popravdě řečeno, není mezi těmito hotely úplně jednoduché vybrat. Z mého pohledu je moře, korály, i samotný vstup do moře lepší v zálivu Brayka, tzn. u hotelů Brayka Bay a Royal Brayka. U Concorde Morren Beach je větší mělko, při odlivu, zároveň tam není tak hezký vstup do moře, dno není úplně rovné, jsou proto lepší boty do vody. Na druhou stranu zrovna delfíni jsou častěji k vidění právě u Concorde Morren Beach. Do poměrně úzkého zálivu Brayka typicky nevplouvají.

 • Lukáši, ještě k mému prvnímu dotazu na koupací hotely. Kdyby bylo u hotelu možné spatřit želvy, duongy příp. delfíny, byl by to příjemný bonus. Díky za tipy.

  • Viz má odpověď o komentář výše – největší šance na želvy je u Malikie a v zátoce Marsa Mubarak.

 • Dobrý den, děkuji za super stránky. Chtěla bych požádat o tipy na hotely v Marse s přímým vstupem do moře , kde se dá plavat ( ne voda po kolena a voda jen při přílivu). Molo může být a nemusí. Loni jsme byli ve Fantazii, tam bylo super, ale je dost odlehlá. V užším výběru máme BRAYKA BAY REEF, MALIKIA BEACH RESORT, HOTELUX ORIENTAL COAST, CONCORDE MOREEN BEACH RESORT, ale u posledních dvou zmiňovaných dle recenzí koupání nic moc. Klidně uvítám tip i na jiný hotel. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Lenko, pardon, že reaguji až po třech dnech, Dříve jsem to nestihl. Rozhodně se poohlížíte správným směrem., zejména v případě Malikie a Brayky Bay, popřípadě lze i Brayka Beach Reosrt, jež je hned vedle. Ještě bych upozornil na Aurora Oriental Bay (rovněž u pěkného zálivu s pěkným korálem a písečným vstupem do moře), na Utopia Beach Club a na trochu dražší ale kvalitnější hotel Iberotel Costa Mares u zálivu Marsa Mubarak.

 • Lukáši, děkuji za vyčerpávající odpověď.

 • Dobrý den Lukáši, ráda bych se Vás zeptala, jaké byste zvolil pořadí hotelů (od 1 -nejlepší) mezi hotely Corners Fayrouz, Hilton Nubian, Malikia, Brayka Bay Reef a Shams. A zda znáte hotely Fantazia a Gemma. Mými základními hledisky je dostupnost co nejlepšího šnorchlování a komfort služeb, nevyžaduji velký areál, tobogány ani animace. Děkuji za brzkou odpověď.

  • Dobrý den Pavlo, mé pořadí je následující:
   1. Hilton Nubian – kvalita služeb a dobré šnorchlování v Abu Dabbab
   2. Shams Alam – hotel průměrný a menší, ovšem šnorchlování perfektní
   3. – 4. Brayka Bay – fajn hotel, dobré služby, pěkné šnorchlování v místním zálivu
   3. – 4. Fayrouz – to samé jako Brayka Bay, ovšem vstupy do moře tu jsou spíše z mola, na druhou stranu se dá občas chodit k nedalekému zálivu Marsa Mubarak
   5. Malikia – průměrný hotel, větší areál, šnorchlování však na stejné úrovni jako v případě Hiltonu

   Dal bych přednost jednomu z těchto hotelů před Fantazii nebo Gemmou.

 • Dobrý den, mohu se zeptat na oblast šnorchlování u hotelu Albatros Sea World ? A také na celkovou kvalitu hotelu a jeho okolí? Chceme letět s 8. letým synem. Děkuji

  • Dobrý den Jano, Albatros Sea world patří k těm nejnovějším areálům v Marse, na druhou stranu je na mnoha místech vidět, že byl dělán horkou jehlou a často se na materiálech šetřilo. I tak já ho komfortem a kvalitou služeb rozhodně řadím k tomu lepšímu v Marsa Alam, byť ne úplně nejlepšímu. Pláž je písečná, z jedné její zóny je vstup do moře pěkně po písku, do takové menší laguny, kde se dá plavat i šnorchlovat (ovšem moc k vidění tady toho zrovna není). Do moře je možné chodit ale odkudkoliv z pláže, jen je to vstup spíše než po písku po kamenech, různých řasách apod, to je ten přirozený vstup, který je navíc dost pozvolný. Zároveň to je molo, které vede ke korálu do hluboké vody, vstup z mola bývá někdy omezen červenou vlajkou, je tedy potřeba počítat s tím, že budou dny, kdy vás do moře z mola nepustí. Hned vedle hotelu je ještě jeden resort, o kus dál další resort, krom toho ale v okolí není nic, pouze poušť.

 • Dobrý den Lukáši, již poněkolikáté se chystáme koncem června do Marsa Alam. Jsme rodina s už většími dětmi. Preferujeme hotel bez mola a nebo snadný vstup do moře , lehce šnorchlování, dobré jídlo. Vzdálenost od letiště neřešíme. Poradíte, doporučíte? Líbí se nám třeba Fantazia, Malikia, Albatros, Three Corners Equinox…

  • Dobrý den, kvalitativně nejlepší z vámi zmiňovaných je Albatross, na druhou stranu nemá úplně nejideálnější, písečný vstup do moře. Resp. v jedné zóně pláže vstup do vody po písku je a po pár metrech je dostatečná hloubka na plavání. Zde také bývá nejvíc lidí. Vstupovat do moře lze ovšem odkudkoli, jen je třeba počítat s tím, že v jiných místech je to vstup spíše po kamenech a korálech, než po písku, navíc je to vstup dost pozvolný. Malikia u zálivu Abu Dabbab je z tohoto hlediska perfektní volbou, vstup z centrální části zálivu je písečný všude. Fantazia je z hlediska vstupu podobná jako Albatross a je mu podobná vlastně i kvalitou služeb, je tu krátké molo, ale dá se chodit i z pláže, kde v jedné části je vstup písečný. I Equinox vaše podmínky myslím splňuje, jen na pláž musíte kousek popojít.

   Zkuste kouknout ještě na Brayka Bay. Hotel u pěkného úzkého zálivu, vstup po písku, korál je dostupný hned vedle pláže.

 • Dobrý den,v dubnu bychom chtely jet s kamarádkou do Egypta a rozmýšlime který hotel si vybrat.
  Tak Vás prosím o radu 🤔
  Hotel Costa Mares nebo Steigenberger Coraya ?
  Dekuji Iveta

  • Dobrý den Iveto, oba tyto hotely patří k tomu vůbec nejlepšímu, co může Marsa Alam po kvalitativní stránce nabídnout. Chybu neuděláte ani jedním z nich. Pokud se nejedete potápět, na což je zátoka u Costa Mares perfektní, volil bych spíše Steigenberger Coraya, který je možná ještě o něco kvalitnější než Iberotel Costa Mares. A samozřejmě platí, že i Steigenberger Coraya se dá šnorchlovat rovněž velmi dobře.

 • Dobrý den, Lukáši. Měla bych na Vás prosbu. Uvažujeme s přítelem o dovolené v Marse Alam. Byla jsem tam před 5 lety v hotelu El Malikia Abu Dabab. Koupání nádherné, preferuji písčitý a mělký vstup do moře, což tato zátoka splňuje. Nicméně hotel nic moc nebyl a ráda bych vyzkoušela kvalitnější ubytování, avšak s písčitou pláži a pozvolným vstupem do vody. Můžete mi doporučit vhodné hotely? Děkuji za Váš čas. Marcela

  • Dobrý den Marcelo, doporučil bych, abyste se podívala za prvé na hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort, který je rovněž u Abu Dabbab zálivu, ovšem na jeho druhé straně než Malikia, Hilton je kvalitní resort. Nebo podobný vstup do moře jako zde nabízí i záliv Marsa Mubarak, u něhož je celkem nově (je to cca jeden rok) otevřen nový hotel Iberotell Costa Mares, který aktuálně patří k tomu nejlepšímu, co v Marsa Alam najdete.

 • Zdravím Vás. Máte krásný web. 🙂
  Jaký hotel by jste mě doporučil. V Marse jsme již byli v Tulipu, Malikii a Calimeře. Chtel bych pěkný šnorchl, a vyžití pro 8 letou dceru (tobogány). Želvy podmínkou nejsou dugong je výhodou :). Molo nám nevadí (koupací laguna v Calimeře byla hodně super pro dítě).
  Moc děkuji za Váš názor

  • Dobrý den, moc díky 🙂 Přemýšlím, jaký další hotel by pro vás mohl být vhodný. Osobně bych se v prvé řadě mrkl na duo hotelu Royal Brayka (který má tobogány) a Brayka Bay (od něhož můžete chodit využívat tobogány sousední Royal Brayky). Hotel leží u úzké zátoky, vstup do moře z pláže od hotelu Brayka Bay nebo přes molo od hotelu Royal Brayka, šnorchlování tu je pěkné a korálů dostatek.

   Nebo je možné vybrat jeden z hotelů Jaz u zátoky Coraya (blízko letiště), jsou to např. hotely Jaz Lamaya, Solaya apod., je u nich akvapark, který mohou využívat hosté z kteréhokoliv zdejšího hotelu. Vstup do moře je do centrální části zátoky hodně mělký (tedy nic moc) nebo lze využívat molo u Jaz Lamayi.

   Ještě vás upozorním na hotel Lazuli, nový resort, také s tobogány (má celkem tři), není tedy v zítoce, vstup do moře k hlavnímu útesu je možný po cca 200 m dlouhém mole.

 • Dobrý den a co říkáte na tento hotel CLUB CALIMERA AKASSIA SWISS RESORT ***** Děkuji.

  • Dobrý den Evo, hotel je CALIMERA AKASSIA SWISS RESORT je bez problému. Je to velký areál, je fajn, že tu je i velký plavecký bazén a hotelový akvapark. Co se týče služeb a ubytování, jsou na dobré úrovni. Nečekejte kdovíjak luxusní pokoje, to ne, již něco pamatují, ale jsou bez problému. Upozornil bych na dvě věci: za prvé wifi zdarma je pouze na recepci a dost bídná, ale to lze řešit egyptskou sim kartou, za druhé hotel je oblíbený mezi Egypťany. Nyní v zimě je na ně zima, ale pokud uvažujete o nějakém letním termínu v době egyptských prázdnin, pak bych se mu raději vyhnul. Alternativně lze zvolit hotel vedlejší, LTI Akassia, který je určen jen pro zahraniční turisty.

 • Zdravím, inspiruju se na Vaší stránce a celkem jsem si i vybral, ale nedá mi to, jestli se aktuálně něco nezměnilo, případně jestli je možné konkrétnější doporučení 🙂 chtěl bych vzít svého 15ti letého syna poprvé k moři (vánoční dárek) kdy bych mu chtěl dopřát pěkné šnorchlování, aby poznal podmořský svět a zároveň dopřál i trochu luxusu. Rozpočet je cca 40tis za oba. Preferuju rozhodně oblast Marsa Alam a termín únor 2022

  • Dobrý den Petře, chápu požadavky a zároveň chválím rozhodnutí pro Marsa Alam, nebudete litovat 🙂 Ne, nezměnilo se prakticky nic. Vzhledem k tomu, že chcete i kvalitu, osobně bych doporučil buďto Hilton Nubian Resort, jež se nachází u zálivu Abu Dabbab, popřípadě hotel Iberotel Costa Mares, který mám dojem v hlavním textu chybí, je totiž poměrně nově otevřený, celý resort je zbrusu nový a kvalitní. Navíc se nachází u jedné z dalších z hlediska šnorchlování vyhlášených zátok Marsa Mubarak. Nejsem ji akorát jistý, jestli se v jeho případě vejdete do vašeho rozpočtu, prověření této „finanční“ stránky nechávám na vás.

 • Dobrý den přeji,
  rád bych se zeptal na doporučení ohledně hotelu. Chystáme se letět v polovině dubna. Hledáme hotely, u kterých je skvělé šnorchlování, ale zároveň jsou relativně nové a moderní; a dobře tam vaří. Dokážete nám poradit? Předem děkujeme.

  • Dobrý den Jakube, omlouvám, že jsem před Vánoci nestihl zareagovat. Rozhodně bych doporučil Iberotel Costa Mares – v podstatě se jedná o nejnovější hotel v Marsa Alam vůbec, s kvalitními službami. Navíc leží u poměrně vyhlášené zátoky Marsa Mubarak, jež je cílem mnohých lodních šnorchlovacích výletu. Podmínky na šnorchlování zde jsou srovnatelné se zálivem Abu Dabbab, který je o něco jižněji. Alternativně lze volit Hilton Nubian Resort, který je právě u Abu Dabbab, i ten je kvalitní, byť není nejnovější. Nový komplex je třeba i Pickalbatross Marsa Alm, ale osobně bych z hlediska šnorchlování dal přednost prvním dvěma jmenovaným hotelům.

 • Dobrý den, vybíráme dovolenou na Vánoce (termín 18.-19. do 25.-26.12., 2 dospělí + 2 děti). Marsa Alam jsme zvolili kvůli bohatému podmořskému světu a snad i pěknému počasí v prosinci.. V nejužším výběru máme tyto tři hotely: Concorde Moreen Beach Resort & Spa, Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort a Fantazia Resort. Rádi bychom menší hotel, ne žádnou masovku, kvalitní jídlo, pěkné ubytování, možnost výletů. Rádi bychom během dovolené i s dětmi (9, 11 let) šnorchlovali. Mohl byste nám poradit s výběrem?
  Předem děkuji. Alžběta

  • Dobrý den Alžběto,

   chválím váš výběr. Vzhledem k vašim požadavkům bych upřednostnil Concorde Moreen Beach – je to nejmenší z vámi zmiňovaných hotelů, navíc šnorchlování bez problému. Je to možnost vstup do vody jak přímo z pláže (hodí se boty do vody, protože se chodí přes korálové podloží, případně je možné využívat molo). Ve srovnání s Fantazii má lepší polohu (alespoň co se výletů týče, není tak odlehlý). Pokud jste tedy ještě definitivně nevybrala, zvážil bych právě Concorde.

 • díky moc za odpoveď. Ulahčil, neulahčil to je jedno. Som rád za Váš nazor a Fantazia hodím do druhej volby ked by Brayka nevyšla. Dosť zavažil nazor znamej ktora zrovna dneska odlieta s Brayka rezortu a boli maximalne spokojny. Ešte raz díky Lukáši.

 • Dobry den,

  vyborny web! Tiež kukame po dovolenke v Marsa Alam. Jednalo by sa o zajazd pre 2 dospelych a 2,5 rocne dieta. Popravde mam strach z Egyptu podla toho co som počul od známych. Mam vybráne niake hotely, viz Hilton ale stve ma ze to neni priamo na plazi. V našom výbere su teda RADISSON BLU RESORT, BRAYKA BAY REEF, HILTON MARSA ALAM NUBIAN RESORT, CONCORDE MOREEN BEACH & SPA, Brayka sa mi lubi že to je vsetko blizko. Ide nam o prijemne prostredie, ciste a dobrý all inclusive, myslim chutovo. S dcerou to bude asi tažke ju niekde dať tak aby sme mali s manželkou volno takže ked sa potopim sam niekde tak bude tam nieco zaujmave a nebude to daleko, Snád som to dobre vysvetlil a chapete jak to myslim

  Ďíky za odpoveď

  Filip

  • Dobrý den Filip,

   díky, že píšete. Nejsem si jist, zda vám výběr ulehčím nebo ho naopak zkomplikuji. Pokud chcete v moři vidět např. i želvy, doporučuji volit právě Hilton (je pravda, že pláž od areaálu hotelu je cca 300 metrů daleko, od recepce hotelu to pak je nějakých 500 metrů), popřípadě Brayku. Na druhou stranu, pakliže želvy nejsou podmínkou, mrkněte se i na Fantazia resort (který nabízí přiměřeně kvalitní služby a dobré all inclusive) nebo na Pickalbatross Sea World (což je poměrně nový, tedy nově vybavený hotel, opět i tady je z mého pohledu stravování prakticky bezchybné).

 • Jasne. Rozumim. Pracuji na tom. Dekuji a mejte se pekne
  Simona

 • Dobry den, Lukasi, dekuji za vas web, pomohl mi se zorientovat v nabidce. Planuju na leden nebo zacatek unora letes s 15 letou dcerou do Marsa Alam. Diky vam uz mam predstavu o resortech v zatokach i peknem snorchlovani. . Kdyby se mi to podarilo jeste skloubit s dobrym animacnim tymem pro dospele, aby se dcera (i ja )dobre bavila, bude to dovolenena snu. Poradite mi?
  Dekuju za vas cas
  Simona